Avignon Ereklyéi


 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Megosztás
 

 Théâtre du Chêne Noir (színház)

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
SzerzőÜzenet
Walter Sheringham
Secrets All Around
Walter Sheringham
Szövetséges


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Walter Sheringham
Ω Hozzászólások száma : 77
Ω Kor : 42

Théâtre du Chêne Noir (színház) - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Théâtre du Chêne Noir (színház)   Théâtre du Chêne Noir (színház) - Page 2 Empty2014-04-21, 09:08

First topic message reminder :


Théâtre du Chêne Noir


A Théâtre du Chêne Noir egy közkedvelt, kellemes hangulatú színház. A kőépület belül tágas és fényes. A nézőtéren lévő székeket elegáns, sötétlila bársonyhuzat fedi. A tehetősebb emberek a színházi erkélyekről, a páholyokból élvezhetik a színvonalas előadásokat.





Vissza az elejére Go down
https://avignon.hungarianforum.com

SzerzőÜzenet
Wyatt Lanchaster
Secrets All Around
Wyatt Lanchaster
Átutazó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Andrew Maxwell
Ω Hozzászólások száma : 38
Ω Kor : 28

Théâtre du Chêne Noir (színház) - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Théâtre du Chêne Noir (színház)   Théâtre du Chêne Noir (színház) - Page 2 Empty2014-06-06, 17:03


Egész könnyedén sikerül kimagyaráznom magam. Végül is, amíg nem teszem hozzá, hogy rendszeres, heti programként gondolok még most is a színházra, addig nincs gond. Maximum különösen néz rám. Azt pedig már megszoktam.
- Ne csináld ezt! Élvezni fogod. Jó szórakozás - húzom széles mosolyra a szám, mintha attól, hogy én ennyire várom, rá is átragadhatna valamennyi. Bár erre sok esély nincs. Szerintem egy kezemen meg tudnám számolni, hányszor láttam őt mosolyogni, vagy akárcsak azt, hogy egy percre lankad a figyelme és csak élvezi, hogy él. Így nem sok értelme van.
- Pedig megéri megpróbálni. A meleg étel és egy kis apró igazán megér ennyit. Még koldulni sem kell érte - mondom, de hallani a hangomból, hogy nem fogok leállni meggyőzni. A lehetőség adott. Ha szeretné, segítek neki, megmutatom hogy kell rávenni az embereket, hogy önszántukból adjanak ezt-azt, körülbelül semmilyen munkáért cserébe. Innentől csak rajt áll, hogy él-e majd a lehetőséggel.
Legalább a szállás miatt nem áll le vitatkozni és kifogásokat keresni. Egészen biztos vagyok benne, hogy nem lesz baj abból, ha pár este ott húzza meg magát, ahol én. Végül is, mi lehetne? Nem a házon keresztül megyünk, hanem a külső lépcsőn. Nem tud elemelni semmit, még ha megfordulna a fejében, akkor sem. Csendben meg csak tudunk maradni. Az nem olyan nehéz feladat.
- Összeborzolnánk a hajad és eljátszanál valami rongyos szellemet. Elérnénk, hogy mindenki sikítva meneküljön - jegyzem meg egészen komolyan kezdve, majd kitör belőlem a nevetés, ahogy elképzelem a helyzetet. Bár ha ezt megpróbálnánk, valószínűleg az előadást is lefújnák és semmi értelme nem lenne bent lenni, de attól még vicces belegondolni, hogyan reagálnának.
- Hé, én megvártam a válaszod. Te pedig úgy engedted ez az ajtót, hogy még nem is adtál lehetőséget, hogy feleljek! - kezdek bele valami vitafélébe. Persze egy pillanatig sem gondolom komolyan. Nem haragszok rá, amiért visszavágott, még ha én akkor nem is akartam szándékosan megnehezíteni a helyzetét.
Most viszont szándékosan választok ki egy kisebb adag eszközt, amit könnyedén elbír, míg én egy valamivel nagyobbat veszek magamhoz. Innentől egyenes út vezet a színfalak mögé. Biztos vagyok benne, hogy senki nem fog minket megállítani, ezért is vetem fel, hogy a fogadás ötletét, de mivel egyet értünk, így nincs sok értelme.
- Nem lesz unalmas - mondom megint kicsit hirtelen a kelleténél, de belátom, hogy nem így kellene gondolkoznom. Egy részem még mindig tiltakozik a lopás ellen. Túl erősen nevelték belém, hogy nincs szükségünk ilyesmire.
- De attól szétnézhetünk. Nem lenne rossz. Amint elkezdik az előadást. Nem hiszem, hogy őröket állítanának az öltözők elé - teszem hozzá a pillanatnyi szünet után, hogy kijavítsam az előbbi beszólásom. Most viszont még le kellene tenni a dobozokat valahol és megvárni, amíg ez a rész kiüresedik. Ha kezdődik az előadás, itt egy lélek sem lesz. Most viszont még túl nagy a nyüzsgés. Ahogy közeledünk a színpad felé, egyre több ember megy sietve a dolgára. Többen különféle jelmezekben.
Úgy tíz perc múlva ritkul a forgalom. Leteszem a dobozt és Cosettre nézek. Három öltöző van az előttünk lévő folyosón egymás mellett. Szerintem egyik sincs bezárva. Remélhetőleg. Nem értek a zárak feltöréséhez.
- Hölgyeké az elsőbbség - hajolok meg, igazodva az elvekhez, ha már színházban vagyunk, majd előre engedem. Válasszon csak ő, hova szeretne először benyitni. Amint elhalad előttem, kissé vágyakozva nézek az ellenkező irányba, ahol megkezdődik az előadás.
Vissza az elejére Go down
Cosette de Villiers
Secrets All Around
Cosette de Villiers
Városlakó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Adeline LaPierre
Ω Hozzászólások száma : 103
Ω Kor : 28

Théâtre du Chêne Noir (színház) - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Théâtre du Chêne Noir (színház)   Théâtre du Chêne Noir (színház) - Page 2 Empty2014-06-06, 16:00



Wyatt & Cosette



Gyorsan válaszol, túl gyorsan és hogy őszinte legyek ez már nem az első furcsaság vele kapcsolatban, de akármennyire is akarom végül nem teszem szóvá a dolgot. Hát jó... szóval sokat jár színházba, gondolom besurranva, bár már nem vagyok ebben sem biztos. A kenyeret is úgy fizette ki, mint aki egészen gyakorlott ebben már, miközben én például életemben elég ritkán fizetek ilyesmiért.
- Hát meglátjuk, hogy nekem mi lesz róla a véleményem. - rántom meg a vállam, mint akit az egész annyira nem is érdekel, pedig de. Megmaradnak ám bennem azok a kis apróságok, amiket furának találok vele kapcsolatban, de nem most fogok rákérdezni, erre sem. Majd meglátjuk, hogy mikor jön el az ideje, vagy hogy mikor mond valami még feltűnőbb furcsaságot, mert hát annak is eljöhet még az ideje igaz?
- Nekem akkor sem menne, a jó pofizás, meg a mások kedvében járás. Azt várnák el tőlem, hogy egy tüneményes kislány legyek, vagy... tudom is én. - követem a mozdulatát és megvonom a vállam. Nem így lenne? Azt akarnák, hogy úgy viselkedjek, mint egy szőke, kék szemű kedves lánytól elvárható lenne, én viszont nem vagyok olyan és nem is hiszem, hogy képes lennék kedves kislányként funkcionálni és egész nap csak mosolyogni mindenkire, miközben időnként tuti, hogy meg akarnák mondani, hogy mikor és mit tegyek.
- Jól van, meglátjuk, hogy nem lesz-e gond belőle. - ezt veheti afféle talán burkolt ígéretnek is, hogy jól fogok majd viselkedni, nem viszek el előre láthatóan semmit. Elég rég aludtam már igazán normális helyen, szóval talán egyszer még ez is jó lesz. Persze nem gondolok én semmi nagyra, de egy matrac határozottan kényelmesebb már önmagában is, mint a kemény és hideg föld, vagy egy padló egy romos házban, ahova épeszű ember nem is tenné be a lábát, mert fél, hogy az egész rászakad.
- Ha ő nem is, de lehet hogy van bent őr, és akkor már megoldják. Én nem igazán tudnék elvegyülni. - csak végig kell nézni rajtam, jobb lesz egy oldalsó bejárat, vagy akármi, ahol besurranhatunk. Ilyet is sikerül találni és persze annyi jár nekem, hogy egy kicsit visszavágok. Elég gyorsnak kell lennie, ha tényleg el akarja kapni azt az ajtót, de végül csak sikerül neki. Gondolom mégsem akarta azt a főbejárat dolgot kockáztatni, főleg ha én már bejutottam oldalt. A kérdésére hátrapillantok, és még egy félmosoly is megjelenik az arcomon miközben megrántom a vállam.
- Hagytál volna rács mögött? - ennyi járt nekem, igenis, amiért ő is simán képes lett volna ott hagyni. Egy szava sem lehet, mert bejutott ugye? Nekem egyedül kellett kijutnom a rendőrségről, neki viszont azért mégis csak egy ajtót kellett elkapnia, nem pedig eljátszani a nagy halált és lenyúlni egy kulcsot egy őr derekáról. Egy árva szava sem lehet. Elveszem szépen a kezembe nyomott adagnyi holmit, aztán szépen elindulok előre.
- Ha elég nagy a felhajtás, mert nem sokára kezdenek, akkor nem hiszem. - aztán csak bólintok a szavaira. Nem mondom, hogy nem lenne jó benézni egy öltözőbe, de kockázatos, ha van bent valaki, akkor könnyebben elbukhatunk, bár még talán akkor is ki lehet magyarázni, hogy csak elkeveredtünk mondjuk. - Nem lesz unalmas, csak nézni őket? Szerezhetnénk is valamit. - csak jó lenne bejutni egy öltözőbe, kicsit körülnézhetnénk, nem vagyok benne biztos, hogy annyira érdekel engem ez az előadás.

Vissza az elejére Go down
Wyatt Lanchaster
Secrets All Around
Wyatt Lanchaster
Átutazó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Andrew Maxwell
Ω Hozzászólások száma : 38
Ω Kor : 28

Théâtre du Chêne Noir (színház) - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Théâtre du Chêne Noir (színház)   Théâtre du Chêne Noir (színház) - Page 2 Empty2014-06-06, 14:51


A kelleténél hamarabb vágom rá, hogy milliószor jártam már színházba. Persze hamar javítom magam, azért látom rajta, hogy feltűnt neki a gyors válaszom. De végül is, nincs ebben semmi meglepő nem igaz? Csak nekem olyan különös, mivel közben egy pillanatra elfelejtettem, hogy ki akarok lenni. Nem az a gazdag gyerek, aki vagyok és minden péntek estét színházban tölt.
- Kihívás volt. Legalábbis eleinte. Utána már egész szórakoztató volt az előadás is - mondom ezúttal figyelve arra, hogy ne fogalmazzak túl nagy lelkesedéssel. Csak annyival, amennyi indokolt. Nem engedhetem, hogy még több kérdés merüljön fel benne a múltammal kapcsolatban. Egyelőre nem akarok tovább állni - nem mintha tudnék.
- Lehet, hogy eljön az az idő, amikor kitesznek, vagy nem kell a segítséged, de addigra már az egész utca tudja, hogy milyen jól végezted a dolgod - vonok vállat, majd elmosolyodok. Részben azért, mert eszembe jut, hogy a szüleim mennyire utálták, amikor ezt csináltam otthon. Itt gond nélkül vonhatok vállat, ahányszor csak szeretnék, és senki nem szól egy rossz szót sem miatta.
- Akkor ezt megbeszéltük. Majd a színház után megmutatom a helyet. Az eddigi legjobb hely, amit csak szerezni tudtam - mondom egészen büszkén. Bár a két öreg tényleg különös szerzet, de nem zavar túlzottan. Amúgy sem válogathatok a helyek között csak úgy. Könnyen megtehetném, de nem annyira, hogy csak azért, mert a legapróbb pisszenésre ugranak, máshol töltsem az estéimet.
Úgyhogy marad a padlástér, most pedig a színház. Komolyan megfordul a fejemben, hogy meg kellene próbálkozni a főbejárattal. Ha egyedül lennék, minden gond nélkül belevágnék. Csak ki kell találni egy hihető történetet - nem gond -, hitelesen előadni - nem gond -, és már mehetek is be. De így, Cosette társaságában, bárhogy töröm a fejem, nem jut eszembe semmi, ami elég jó lenne és nem dobnának ki fél óra múlva.
- Igazad van. Talán ezúttal kihagyhatjuk a vörös szőnyeges bevonulást. Bár megnéztem volna az öreg, hogy dob ki mind a kettőnket - húzom mosolyra a szám és jól szórakozok a saját kis viccemen. Közben persze nem vesztegetem az időt, és amikor fordul, hogy megkeresse a hátsóbejáratot, már megyek is utána. Igyekszem letörölni az arcomról a mosolyt, de nem megy ez nekem. Még most sem tudok komoly lenni. Erre a percre sem.
- Még szép, hogy! - mondom ezúttal tényleg nevetve a piszkálódásán. Jó tudni, hogy most már megbékélt és eszében sincs haragudni. Úgy tűnik, ha nem éhes, máris tud vicces lenni.
De ha nem lenne, akkor valószínűleg nem vesztegetem az értékes másodperceket, és akkor nem az utolsó pillanatba kapom el a becsukódó ajtót.
- Hagytad volna, hogy becsukódjon előttem? - nézek rá, nagyon is komolynak szánt tekintettel. Ezúttal nem túl hiteles, de nem baj. Néha még én sem töröm annyira magam, hogy hihető legyen az aktuális színészi játékom. Van ennél fontosabb dolgunk is. Pillanatnyilag az, hogy a kezébe nyomja egy kisebb kellékes dobozt, majd én is felvegyek egyet.
- Akarsz fogadni? Szerintem senki nem fogja megkérdezni, hogy mi mióta dolgozunk itt. Mit mondasz? - vigyorgok rá a saját, kissé nagyobb dobozom felül. Persze közben szinte suttogásig halkítom a hangom, de erre szükség van, még én is belátom. Aztán irány a színfalak mögé.
- Az öltözők azt hiszem a folyosó végén balra vannak. Azok előtt kell elmenni, hogy a függönyök mögé jussunk - mondom ezúttal inkább magamnak, hogy felidézzem, merre kell menni. Talán egy vagy két alkalommal jöttem ezen az útvonalon. Nem vagyok biztos a dolgomban, hogy jól emlékszek.
Vissza az elejére Go down
Cosette de Villiers
Secrets All Around
Cosette de Villiers
Városlakó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Adeline LaPierre
Ω Hozzászólások száma : 103
Ω Kor : 28

Théâtre du Chêne Noir (színház) - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Théâtre du Chêne Noir (színház)   Théâtre du Chêne Noir (színház) - Page 2 Empty2014-06-05, 18:59



Wyatt & Cosette



Őszintén szólva én se gondoltam, hogy ma itt kötök ki, bár azzal se számoltam, hogy rács mögé kerülök, azzal meg főleg nem, hogy ott pont egy régi ismerőssel futok össze, szóval igazából ma már túl sok mindenen azt hiszem nem is kéne meglepődnöm. Meglep a hirtelen válasz, főleg mert én a magam részéről még nem túl sokszor jártam színház környékén sem. túlságosan puccos hely, sok olyan alakkal, akik jó eséllyel menten kiüldöznének, ha csak meglátnának. Nagyon nem passzolok én az ilyen társaságokba.
- Mindig belógtál? Heccből, vagy mert érdekelt? - nem értem, mármint... engem sosem vonzott ez az egész. Nem is tudom, azt hiszem valahol félúton tényleg kiveszett belőlem még a vágy is a szórakozásra. Egyszerűen nem érdekel az egész, nem akarok úgy tenni rövid időre sem, mintha más életem lenne, mintha nem lenne ilyen rémes körülöttem minden. Felesleges, mert aztán úgy is rájössz, hogy ez van, és ha egy időre kizárod, csak azt éred el, hogy lankad a figyelmed, hogy kevésbé veszed komolyan a dolgokat. Butaság.
- Nem tudom, szerintem nekem ez nem menne. Én... megpróbálnék keresni valamit, ami nekem jó ebből, mert idővel úgyis valami gond lesz. Rájönnek, hogy nem kellek oda, vagy csak... meghalnak. - folyton mindenki meghal, aki egy kicsit is fontos, akkor meg nem érdemes bárkihez is kötődni. Ha pedig kitesznek, akkor újra kezdheted előröl, közben viszont elkényelmesedsz és elfelejted milyen csak magadért lenni. Újra kezdeni pedig nagyon nehéz. Az utóbbi egy év is más volt, könnyebb, mint előtte, és most visszarázódni egyáltalán nem egyszerű, hetek kellenek hozzá mire megint sikerül egyedül boldogulnom, főleg egy ilyen városban, ahol épp áll a bál. A megjegyzésére csak megrántom a vállam. Attól ,hogy nem nézem még nem biztos, hogy hitelesen el is tudom játszani. Sosem voltam igazán jó színész, ehhez pedig az kéne. Nem könnyen jön nálam egy mosoly, vagy egy barátságos tekintet.
- Jó, az nem lenne rossz, napok óta egy beszakadt tetejű romházban lakom. - mondjuk nem ez a legrosszabb, csak amikor esik, akkor elég macerás olyan helyet keresni, ami nem ázik be, arról nem is beszélve, hogy egerekkel, meg patkányokkal osztozni a fekhelyeden nem egy élmény. Erről beszélek, ha hozzászoksz a jobbhoz, akkor nagyon nem egyszerű újra elfogadni a rosszat, nekem legalábbis egyáltalán nem megy könnyen. Lassan viszont elérjük a célt, én pedig kissé elbizonytalanodom. Az se biztos, hogy be akarok menni, hiszen ezzel a külsővel tuti, hogy azonnal kiszúrnának. Nem vagyok valami úri kölyök kinézetének még a közelében sem, a szőke hajam tincsekben összefogva, zilált a rendőröknek hála, piszkos, és emlékem sincs róla, mikor mostam meg utoljára, vagy hogy egyáltalán mikor fürödtem. Maximum az eső, vagy éjszaka a folyó van erre a célra és itt kifújt.
- Biztos van valami hátsó bejárat. Szerintem így ez elég feltűnő lenne. - a főbejáraton besétálni esélytelen, úgyhogy tovább megyek és végül sikerül is kiszúrni az épület oldalában a művészbejárót. Épp beslisszan egy magas pasas, úgyhogy futólépésre kapcsolok és még épp az utolsó pillanatban sikerül odacsúsztatni a lábam a becsukódó ajtóhoz. Hátrapillantok. - Jössz? - persze csak piszkálódás, a rendőrségnél történtek miatt, aztán már slisszanok is be. Sietnie kell, mert az ajtó csukódik, és akkor záródik is.

Vissza az elejére Go down
Wyatt Lanchaster
Secrets All Around
Wyatt Lanchaster
Átutazó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Andrew Maxwell
Ω Hozzászólások száma : 38
Ω Kor : 28

Théâtre du Chêne Noir (színház) - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Théâtre du Chêne Noir (színház)   Théâtre du Chêne Noir (színház) - Page 2 Empty2014-06-05, 13:07


Nem hittem volna, hogy ma eljutunk ide. Vagyis én jöttem, ez rendben van, de hogy nem egyedül járom az utcát és próbálom kitalálni, hogy lenne a legjobb bejutni. A pénzem elment az ételre, de ha maradt volna sem kellene olyasmire költeni, mint a színházjegy.
- Milliószor! - vágom rá a választ azonnal a kérdésére, majd egy pillanat múlva kijavítom magam. - Vagy legalábbis elég sokszor. Ha jó előadást fogsz ki, egész szórakoztató - ezúttal kicsit kisebb lelkesedéssel beszélek, de legalább nem hazudok. Minden szavam igaz. Persze, amikor a szüleimmel jártam színházba annyira nem élveztem. Mindig valami elcsépelt műsorra vittek. Utáltam. De néha kifogtunk olyasmit, amit én is szerettem.
- Már miért tenném? Nem éri meg lopni tőlük. Meg amúgy is, nem úgy megyek oda, hogy fizessen és ezt meg ezt megcsinálom. Csak úgy, minden nélkül besegítek az öregeknek. Aztán meghívnak ebédre vagy fizetnek... Ha nem vársz látszólag semmit, mind kedves - vonok vállat, mintha ilyen egyszerű lenne az egész. De tényleg nem olyan nehéz, mint gondolná. Csak tudni kell úgy hozzáállni. Mosolyogni és úgy tenni, mintha a rég elveszett unoka lennél.
- Ha gondolod, majd nézd meg egyszer, hogy csinálom. Pofonegyszerű - teszem hozzá nagy mosollyal, miközben félig hátrafelé megyek. Aztán persze belátom, hogy nem lesz ez így jó. Biztonságosabb, ha a lábam elé nézek, főleg, hogy most már csak pár lépés és ott a színház bejárata.
- Sőt, ha szeretnéd, meghúzhatod magad este ott, ahol én. Ha nem csapunk zajt, nem leszünk kivágva az utcára - mondom még mielőtt elsétálnánk a bejárat előtt. Nem úgy néz ki, hogy nagyon figyelik ki megy be jeggyel és ki anélkül. Persze áll ott egy öreg nő, de látni rajta, hogy utálja a munkáját. Vajon van bent valaki, aki az olyanokat akarja kint tartani, mint mi vagyunk?
Tekintve, hogy nem látok át a falakon, kénytelenek leszünk megpróbálni bejutni. Ha szerencsénk van, nem dobnak ki minket rögtön.
- Meg akarod próbálni a főbejáratot? Vagy bármi más ötlet? - fordulok fel, miután a másik sarokig mentünk. Csak egy másodpercre pillantok vissza a bejárat felé, majd inkább Cosette-en tartom a tekintetem.
Vissza az elejére Go down
Cosette de Villiers
Secrets All Around
Cosette de Villiers
Városlakó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Adeline LaPierre
Ω Hozzászólások száma : 103
Ω Kor : 28

Théâtre du Chêne Noir (színház) - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Théâtre du Chêne Noir (színház)   Théâtre du Chêne Noir (színház) - Page 2 Empty2014-06-04, 16:01



Wyatt & Cosette



Szórakozás... rég nem próbálkoztam már ilyesmivel, hogy őszinte legyek, de legyen így. Végülis ettem, legalább most ezzel nincs gondom és amúgy se hasznos mindig az utcán lennie. Belóghatunk a színházba. Már régebben előfordult, hogy eszembe jutott, hogy milyen lehet, de eddig még csak messziről láttam az ilyen helyeket. Szép lehet belülről, főleg a nézőtér, bár oda nem hiszem, hogy bejutnánk, inkább csak a színfalak mögé, de majd meglátjuk. Esteledik és ha van esetleg ma előadás, akkor biztosan nem lóghatunk be a sorok közé. Esetleg ő még beadhatja, hogy valakinek a fia, aki elkeveredett, vagy a mosdót kereste, de én... kizárt lenne, hogy a kinézetemmel bárki is elhinné, hogy én ide jogosan jöttem be. Most is ugyanolyan koszos vagyok, mint általában, a ruhám nem a legjobb állapotú és arról ne is beszéljünk, hogy a számon még halványan mindig látszik,hogy az utóbb időben vagy kétszer felrepedt.
- Te voltál már színházban? - pillantok Wyatt felé, amikor már egész közel járunk. Nem vagyok az a jó beszélgetőpartner, de azért remélem, hogy látja, hogy igyekszem, és próbálkozom kicsit, bár még azért így is akadnak gyanús pontok a kis történetében. Az, hogy hogy került ide... vagy hogy miért ismerte az az őr. Egyelőre még nem tiszta nekem, de el fogok jutni addig, hogy kiderítsem, ebben teljesen biztos vagyok. Viszont ha nekiesnék, hogy mindent mondjon el, abból tuti, hogy rosszul jönnék ki. Nem rontunk ajtóstul a házba, legalábbis most nem.
- Na és... azoknál a munkáknál megbíznak benned? Nem félnek, hogy elemeled az ezüstöt, vagy tudom is én? - sose gondoltam, hogy van rá reális esély, hogy munkát szerezzek magamnak, főleg nem olyat, ahol még alhatok is, pedig Andrew is ezt mondta, de én nem hiszem, hogy bárki is megbízna bennem és nem félne attól, hogy amíg alszik kipakolom a fél lakását. Őszintén szólva még én sem bíznék saját magamban, hogy nem tennék ilyet, ez a legnagyobb baj...

//Ha nem gond írok ide, mert több, mint egy hónapja áll a játék ^^//

Vissza az elejére Go down
Katherine Swan
Secrets All Around
Katherine Swan
Átutazó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Katherine Swan
Ω Hozzászólások száma : 24
Ω Kor : 37

Théâtre du Chêne Noir (színház) - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Théâtre du Chêne Noir (színház)   Théâtre du Chêne Noir (színház) - Page 2 Empty2014-04-22, 10:44

Philip & Katherine




Gratuláltak. És megint, és megint, és megint. Kézcsókok, kézfogások tucatjai, elismerő szavak százai, fürkésző pillantások ezrei. Mosolygok, és megköszönöm a dicséretet. Én is gratulálok a színésztársaimnak. A Tartuffe-öt alakító színész zseniális volt, maga az előadás bravúros. Nem gondoltam volna, hogy ilyen remekbeszabott lesz majd. Úgy éreztem, az egész csak egy összecsapott valami lesz, hanyag munkának gondoltam az egészet. Ennek ellenére én megtettem a legtöbbet az előadás érdekében, a próbákon is a maximumot nyújtottam - hiszen ez így természetes. Azt gondoltam, hogy majd én fogom a hátamon vinni a darabot. Pozitív csalódás volt, hogy ez nem így történt. A színpadon mindenki a maximumot adta, és csodálatos munkát végeztek; nem is tagadhatnám.
- Csodálatos volt, Mademoiselle Swan! - lép hozzám egy soha nem látott férfi, ragyogó tekintettel, és már fogja is a kezemet, hogy puha kézfejemre csókot lehelhessen. - Rajongója vagyok - magyarázza -, és nagyon örülök, hogy el tudott jönni!
- Részemről az öröm - válaszolok úgy, ahogy illik, még, ha nem is tetszik annyira a férfi rajongása. Még mond pár szót, majd szerencsére elhívja valaki, valami fontos miatt... mennyire sajnálom.
Elégedetten kortyolom tehát a whiskey-met, a sikerben fürdőzve, csöndben figyelve az eseményeket. Nem igazán ismerek itt senkit. Jóízű, halk nevetések szöknek a fülembe, beszélgetések foszlányai duruzsolássá olvadnak össze. Mindenki jól érzi magát, vagy legalábbis, úgy tesznek. De ki ne örülne egy ilyen előadás után, még, ha csak egy kicsit is?! Nem világklasszis előadás volt, nyilván, de színvonalas volt.
Elegáns férfi lép mellém, kezében pezsgő, rám néz. Pontosan tudom, hogy ki is ő, bár csak hallomásból- és látásból ismerem. A polgármester, Mr. Marsage. Lopva végigmérem a férfit, szinte csak a szemem sarkából. Elegáns férfi, kifogásolhatatlan megjelenéssel, jólfésült, megnyerő. De milyen is lehetne? Ő Avignon első embere. Ilyennek kell lennie.
Szavaira elmosolyodok.
- Köszönöm az elismerő szavakat - biccentek röviden, és miközben beszél, a pohárba kortyolok. Remek ital, azt meg kell hagyni, és már csak a cigaretta hiányzik. - Valóban? Melyik műve a kedvence? - érdeklődök, de már témát is vált. Pedig még megjegyeztem volna, hogy jómagam Shakespeare párti vagyok, de ez gondolom nyilvánvaló. - Nos, a hét végéig még biztosan maradok - mosolyodok el. - Avignon kellemes hely, szeretek itt lenni - füllentek. Az igazság az, hogy kevés helyen szeretek lenni. Lehet, hogy a hangsúly azon van, hogy 'lenni'. - Így hát, amikor a főnököm maradásra kért, rábólintottam. És milyen jól tettem - mosolyodok el mégis, mintha az iménti gondolatmenet meg sem történt volna. - Ha lesz még igény rá, illetve a színház igazgatója úgy akarja, gondolom, még előadjuk párszor e remek darabot - biztosítom efelől, de erről természetesen nem én döntök.




Words: 416 | Music: Cola | Note: ♥
Vissza az elejére Go down
Philip.Marsage
Secrets All Around
Philip.Marsage
Városlakó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Philip Marsage
Ω Hozzászólások száma : 13
Ω Kor : 49

Théâtre du Chêne Noir (színház) - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Théâtre du Chêne Noir (színház)   Théâtre du Chêne Noir (színház) - Page 2 Empty2014-04-22, 04:46


   Katherine & Philip

   
Izgatottan súgott össze az avignon-i közönség, mikor a színpadon először jelent meg Elmira. Határozott és erőteljes játék, megkapó színésznő. Bevallom, én is közelebb hajoltam a páholy korlátjához, hogy így próbáljam meg erősebb koncentrációra bírni az agyam. Ma este talán még a hölgy párizsi akcentusát is megbocsájtják, a kisugárzásával mindenkit elbűvölt. Érdekes, ha az ember angolt tanul, attól még nem lesz londoni a kiejtése, bezzeg, ha franciáról van szó, egy-két hónap, és meg sem mondaná senki, hogy nem itt született.
   - Hát nem zseniális? - hajolt oda hozzám suttogva a szomszédos széket - ahol általában a feleségem foglal helyet - bitorló bankigazgató. - Képzelje, Philip, most tudtam meg szóbeszédből, hogy tovább tud a városban maradni. Micsoda remek estéink lesznek, ugye? - lelkesedett az igazgató. Nagy színházrajongó volt az öreg, de még nagyobb szoknyavadász, le merném fogadni, hogy az angol rózsát már egy csokor vörös rózsa várja az öltözőjében. Arról, hogy milyen is egy remek este pedig még vitatkozhattunk volna, de mindenesetre erről nem ejtettem szót
 - Remekül alakít - helyeseltem. - Hogy is hívják? Mademoiselle...?

   
- Katherine Swan! - Az igazgató úr már szinte felháborodva nézett rám, amiért ennyire alulinformált vagyok. Azonnal el is húzódott tőlem, és az előadás további részében nem is beszélt velem többet. Na, nem mintha annyira bántott volna a dolog, így legalább nyugodtan élvezhettem a darabot.
A vastapsot követően az igazgató úr elsőként hagyta el a páholyt, én pedig még maradtam, azt várva, hogy kiürüljön a nézőtér. Igyekeztem elkerülni az esetleges kérdéseket melyek Avignon jelenlegi helyzetére irányulnak, esetleg a körülöttünk folyó háborúra vonatkoznak, az est további részében még talán vár rám hasonló, így arra tartogatom az előre megfontolt válaszaimat. Nem szeretem a tömeget, valamint annyira nem vártam a zártkörű állófogadást sem, melyet a színház vigadójában rendeztek, és már javában tartott, mire én megérkeztem.
Valószínűleg elmulasztottam a rendező összefoglalóját a mai estéről, az előadás egekbe való magasztalását, és lemaradhattam az első gratulációkról. Micsoda borzalom! Az felém közeledő egyik pincér tálcájáról leemeltem egy pohár pezsgőt, majd egyszerre csak azt vettem észre, hogy éppen a művésznő mellett állok, és elég illetlenül, fél kezemben pohárral már be is mutatkoztam neki.
   - Fantasztikus volt ma este, kisasszony! - gratuláltam Katherine Swannak. - Mindig is kedveltem Molière műveit, már kisdiák koromban is szívesen olvastam. Úgy hallottam, még lesz szerencsénk többször is megcsodálni Önt a közeljövőben. Ennyire megtetszett volna a város? - kezdtem csevegésbe a színésznővel, majd a válaszra várva kortyoltam egyet az italomból.


••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••
   Words: many ✔ Music: piaf ✔ Note: lesz még hosszabb, lesz még jobb ✔ ©

   
Vissza az elejére Go down
http://univers-de-tournesol.tumblr.com
Katherine Swan
Secrets All Around
Katherine Swan
Átutazó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Katherine Swan
Ω Hozzászólások száma : 24
Ω Kor : 37

Théâtre du Chêne Noir (színház) - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Théâtre du Chêne Noir (színház)   Théâtre du Chêne Noir (színház) - Page 2 Empty2014-04-21, 10:16

Philip & Katherine




Mielőtt az ember felmegy a színpadra, a szíve a torkában dobog, a gyomra liftezik, és valósággal reszket. Aki nem érzi ezt, nem színész. Át kell érezni a színjátszás szépségét, komolyan kell venni azt, amit csinálunk. A színpadon mindennek tökéletesnek kell lennie. Élethűnek, emberinek, de tökéletesnek. Mielőtt kimennék a rivaldafénybe, még a szövegemet mondogatom magamban. Lehunyom a szemem, és hallgatom az átmeneti társaimat, de hangjaik csak távoli visszhangként hatnak.
Meghallom a végszót. Egyetlen mondat hangzott el a belépésem előtt, de mintha már órák teltek volna el. Kinyitom a szemem, és kilépek, a fénybe. Egy pillanatig sincs csönd, rögtön megszólalok, mindenki figyel, engem néznek, csodálnak. Fürdök a pillantásokban, élvezem, hogy a színpadon állhatok. Klasszikus darabot adunk elő ezen az estén, amit eme színház falain belül már számtalanszor előadtak. Igaz, soha nem játszotta még angol nő Tartuffe tiltott szerelmét, Orgon feleségét, Elmirát, mint most. Ez különleges este. Azért is, mert nem valószínű, hogy még egyszer ott fog szerepelni a nevem a színészek között, vagy még egyszer e színpad deszkáin járok majd. Nicholas azt ígérte, hogy a hét végén elindulunk Angliába. Nem értem, miért akar ilyen sokáig Avignon-ban maradni. De ő a főnököm; ha azt mondja, maradunk, akkor maradunk.
- Csak hallgatom, uram, s e szónoki szavakban
Lelkét feltárta itt napnál világosabban.
Mondja, mi lesz, ha nincs kedvemre e beszéd,
S férjemnek mondom el egész gáláns hevét?
E hirtelen kitört, szerelmes szenvedélye
Nagy barátságukat nem is érintené-e?

Szeretem eljátszani Elmirát. Ő Moliere legnemesebb női alakja. Azt hiszem, csak azért vállaltam el ezt az előadást. Már, a hét elején felkértek, Nicholas ragaszkodott hozzá, hogy vállaljam el a dolgot, bár én nem szerettem volna. Azt gondoltam, hogy ennyi idő alatt nem lehet összerakni egy remek műsort. Kiderült azonban, hogy már pár hete készülnek az előadásra, de az előző Elmira lemondta a szereplést. Pont kapóra jött tehát az Avignon-i színháznak, hogy egy magamfajta tehetséges, gyorsan tanuló, híres színésznő erre vetődött. Így nem kellett lefújni az előadást, és a hírnevem is csak gyarapszik. Mindenki jól járt.
A darab végeztével a közönség egy emberként emelkedik fel a székekről és tapsolja meg a tehetséges színészgárdát, a remekbeszabott előadást és a mesteri rendezést. Kész csoda, hogy ilyen jól sikerült, ilyen rövid idő alatt.
Még egyszer meghajolunk a színpadon, mielőtt leereszkedne a függöny, majd az öltözőmbe megyek, ahol már vár rám egy csokornyi, tökéletes rózsa, a színház igazgatójától. A vázának egy borítékot támasztottak, amiben egy pár szavas meghívót találok, az előadás utáni fogadásra, amit a színházban tartanak. Ezúttal nem kérem ki Nicholas véleményét a dologról, elmegyek. Megérdemlem, hogy körberajongjanak.
Mire a kijelölt helyre értem, pár perce már elkezdődött a fogadás. Mindenki ott volt, aki részt vett az előadásban, és a város fontosabb emberei, Avignon krémje.
Első utam az italokkal roskadásig pakolt asztalhoz vezetnek, és veszek egy kristálypoharat, amit félig töltöttek whiskey-vel. Tekintetemmel a helyiséget kémlelem, és keresem az ismerős arcokat. Itt van a polgármester, pár fontos intézmény igazgatója, a színészek és még pár ismeretlen ember. A sajtó sehol. Nem is baj, már belefáradtam a nyilatkozásokba…




Words: 493 | Music: Cola | Note: ♥
Vissza az elejére Go down
Walter Sheringham
Secrets All Around
Walter Sheringham
Szövetséges


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Walter Sheringham
Ω Hozzászólások száma : 77
Ω Kor : 42

Théâtre du Chêne Noir (színház) - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Théâtre du Chêne Noir (színház)   Théâtre du Chêne Noir (színház) - Page 2 Empty2014-04-21, 09:08


Théâtre du Chêne Noir


A Théâtre du Chêne Noir egy közkedvelt, kellemes hangulatú színház. A kőépület belül tágas és fényes. A nézőtéren lévő székeket elegáns, sötétlila bársonyhuzat fedi. A tehetősebb emberek a színházi erkélyekről, a páholyokból élvezhetik a színvonalas előadásokat.





Vissza az elejére Go down
https://avignon.hungarianforum.com
Ajánlott tartalom
Secrets All Around


Titkosított Akta

Théâtre du Chêne Noir (színház) - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Théâtre du Chêne Noir (színház)   Théâtre du Chêne Noir (színház) - Page 2 Empty

Vissza az elejére Go down
 

Théâtre du Chêne Noir (színház)

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
2 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Avignon Ereklyéi :: Archivum :: Avignon városa :: Belváros-