Avignon Ereklyéi


 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Megosztás
 

 Winchester & Foxx

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
Henry J. Winchester
Secrets All Around
Henry J. Winchester
Szövetséges


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Winchester százados
Ω Hozzászólások száma : 143
Ω Kor : 40

Winchester & Foxx Empty
TémanyitásTárgy: Re: Winchester & Foxx   Winchester & Foxx Empty2014-04-27, 11:48


- Majd meglátjuk. - Vetem hátra felettesi szigorral a szavakat, de a tekintetemmel ügyet sem vetek rá. Rövidesen lelassítok, épp csak annyira, hogy utolérhessen, s immár egymás mellett menjünk. - Nézze, nekem sem tetszik, hogy kialvatlanul a nyakamba sóznak egy zöldfülűt és elküldenek a lehető legnevetségesebb terepmunkára, de ha nem adja meg a kellő tiszteletet, maga húzza a rövidebbet, Foxx. - Igen, zöldfülűt mondtam, nem pedig nőt. Azt nem mondom, hogy civilben nem mérném végig, vagy eresztenék el egy-két megjegyzést, de most szolgálatban vagyok, ha valami érdekel, akkor az nem a neme, vagy a külseje, hanem hogy lássa el a feladatát, úgy, ahogy elvárom. Egyébként normális esetben talán nem lennék ennyire mogorva, a tizedes csak rosszkor van rossz helyen. Az utóbbi 48 órában két órát ha sikerült aludnom, ráadásul nem tudom ép ésszel felfogni ha már beküldenek a városba, miért ne vihetnék valakit az enyémek közül? Például Flecher tizedesre ráférne ez a kiruccanás ha már miatta jutott be a kölyök. A másik dolog meg, hogy mióta lett a brit hadsereg ilyen agresszív a civilekkel szemben? De hát ki vagyok én, hogy bármit is megkérdőjelezzek...
- Tegye el azt a fegyvert, tizedes. - Pillantok az oldalán lógó puskára, majd vissza az útra a jól megszokott egyenes tekintetemmel. Nálam is csupán két lőfegyver és két kés van szükségesetre, a komolyabb dolgokat eleve bent hagytam. Nem lövöldözni megyünk, nem vagyunk mi oroszok. - Ha jól értesültem a polgárok már így is a pánik szélén egyensúlyoznak, nem kell még plusz két fegyveres katona közéjük. - Bár ha ennyire fű alatt akarja intézni a vezetőség, civil ruhában is kiküldhettek volna két embert és nem kell ez a nagy felhajtás, én meg aludhatnék végre.
A bázis széléhez érve, ahol már egy dzsip vár minket megállok, s az összeállított mappát egy asztalként is jól funkcionáló szikladarabra teszem előkeresve a benne lévő térképet, majd magyarázni kezdem a tizedesnek.
- Itt fognak kitenni minket a dzsippel. Nézze, itt van egy sikátor, itt pedig egy szűk folyosó a házak között. És ez itt már a célpont. - Bökök rá végül a pirosan bekarikázott apró területre, ami a család otthonát jelöli. Nem egy gazdag környék, és lassan sötétedik, elvileg nem lesz gond, abban a szektorban ilyentájt már csak az utcakölykök és a zsebesek járkálnak.
Vissza az elejére Go down
Cordelia Foxx
Secrets All Around
Cordelia Foxx
Szövetséges


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Katherine Swan
Ω Hozzászólások száma : 8
Ω Kor : 35

Winchester & Foxx Empty
TémanyitásTárgy: Re: Winchester & Foxx   Winchester & Foxx Empty2014-04-26, 20:33




Henry & Cordelia

'Take the road less traveled by!'


Körülbelül fél óráig ácsorgok. Néha a porba rúgok bakancsommal. Még úgy is le kell takarítanom, mielőtt lefeküdnék aludni. Néhány embernek biccentek, vagy ők nekem.
Kiszúrom. A távolból. Olson az. Magas, izmos, jóképű. Izmos és egy igazi macsó. Üresfejű. Olyan fickó, aki azt hiszi, bármelyik nőt megkaphatja. Imádja, ha a középpontban van, de buta. Imád kikezdeni mindenkivel, és úgy tenni, mintha ő lenne itt valaki. Pedig ő is csak egy katona. Egy közülünk. Semmivel se több, semmivel se kevesebb.
Látom az arcán, hogy ezúttal én vagyok a célpontja. Gondolom valamilyen szolgáltatás érdekelné, de nem fogja fel, hogy én nem ezért vagyok itt. Többször is elküldtem már melegebb éghajlatra, de nem érti, hogy a 'nem' nem azt jelenti, hogy 'igen', ahogy a 'hagyj békén' sem azt, hogy 'gyere, tégy magadévá'. Így újra, és újra el kell mondanom neki, ez pedig egyre jobban felbosszant.
Már csak pár méter, és ideér. Ökölbe szorítom a kezemet, izmaim megfeszülnek. Most tényleg bemosok neki egy akkorát... - fut át az agyamon. Szinte előre látom, hogy ebből botrány lesz, és engem fognak elővenni miatta, de nem érdekel. Bevállalom. Azt hiszem, fizetnék is érte, ha behúzhatnék neki egyet.
De nem, mégsem. Valamit néz, a hátam mögött. Szinte megretten. Mintha fejbe vágták volna, úgy fordul meg, és sétál el. Hátra fordulok.
Látásból ismerem a századost, aki megszólít.
- Én vagyok, Uram - bólintok, majd hallgatom, mit akar, mi lesz a dolgom. Bemutatkozik. Winchester, megjegyzem. Közben olvasom a mappát, amit átnyújt. Nem túl érdekes anyag. Azt leszámítva, hogy milyen komoly eljárást kell elvégeznünk. Elvégeznie, a segítségemmel. Miért? - teszem fel magamban a kérdést. Miért ez a nagy felhajtás? - ismételgetem magamban, de csak nem kapok rá választ, semmilyen belső hangtól.
- Értettem, Uram - bólintok, becsukva a mappát, és visszaadom neki. Nem kérdezek, nem mondok semmit, csak szótlanul követem. Pedig nem egészen értem, hogy miért kellene bevinni és kihallgatni egy egész családot, egyetlen gyerek miatt, aki bement a lezárt területre, egy kis időre. Semmi értelme. Az agyam kattog a dolgon, de közben hallom a százados hangját, és figyelek a szavaira.
Ahogy hátranéz, elkapom a tekintetét.
- Nem leszek - mondom határozottan -, sőt, biztosítom afelől, hogy a hasznára leszek – kissé arrogáns vagyok. Gyorsan hozzáteszem, bár nem hiszem, hogy túl sokat tudok javítani a helyzeten: - Uram - mást nem mondok, amíg nem szól; nem akarom még jobban kihúzni a gyufát. Nem hiszem, hogy ez a hangnem tetszeni fog neki.

MUSIC: Seven days to the wolves | NOTE: Hope you like it | WORDS: 392
Vissza az elejére Go down
Henry J. Winchester
Secrets All Around
Henry J. Winchester
Szövetséges


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Winchester százados
Ω Hozzászólások száma : 143
Ω Kor : 40

Winchester & Foxx Empty
TémanyitásTárgy: Re: Winchester & Foxx   Winchester & Foxx Empty2014-04-26, 09:56


Még hogy szabad délután, meg esti kimenő, na persze. Miért hittem egy pillanatra is, hogy valaki nem fog visszarángatni. Mihelyt kilépek a civilek számár elkülönített „tároló”- és kihallgató részlegből, már azon veszem észre magam, hogy az ezredes tart felém, s rám sóz egy újabb adag tennivalót. Valahogy úgy lehet velem, mint én Maxwell őrmesterrel, rám bízza a javát, mert én vagyok az egyik legjobb embere.
- Emlékszik a francia fiúra? Írjon részletes adatlapot és húsz perc múlva legyen a főudvaron. - Ezzel a kezembe nyom két mappát, mire én kissé kérdő tekintettel nézek rá, miután a papírokra pillantottam, s kinyitom a felül lévőt. Egy katona aktája... Várjunk, egy nő aktája?
- Ez most komoly? - Ráncolom a szemöldököm, persze épp csak annyira, hogy még mindig tisztelettudóan álljak a felettesem előtt, majd vigyázzba vágom magam, s hivatalos hangnemben kérem. - Engedje meg, hogy válasszak valakit a sajátjaim közül, uram.
- Húsz perc. - Ereszt el egy apró mosolyt, mint aki jól végezte dolgát, s elsétál, én meg erősen megszorítom a dossziékat, s koncentrálok, hogy még csak véletlenül se jelenjen meg az arcomon az a kikívánkozó elégedetlen grimasz.
- Igenis, uram. - Mondom utána, s távozom az irodámba. Mégis minek néz engem? Katona vagyok, nem gyorsolvasó és gyorsíró... Azonnal bele is vetem magam a papírmunkába, hogy végezzek húsz perc alatt, ami ha azt nézzük nem valami sok.
Első mappa. Cordelia Foxx. Végigfutok a sorokon, s mikor végzek becsukom a mappát, s arrébb tolom, hogy legyen hely a következőnek, közben próbálom megemészteni az olvasottakat. Az ezredes komolyan képes a nyakamba sózni egy zöldfülűt, aki ráadásul nő is? Ne érts félre, nem vagyok soviniszta, de egy ilyen képzetlen katona valószínűleg csak láb alatt lesz. És a képet elnézve még csinos is.
A másik mappára pillantva viszont jobban elképedek. A tegnap éjszaka erdőbe betévedt kölyöknek és családjának minden adata össze van szedve három generációra visszamenőleg, ráadásul igen részletesen. Mégis mi a fene folyik itt? Értem én, hogy belépett a lezárt területre, de hamar ki is lett rakva. Most meg listát írtak mindenkiről aki ismerheti és behozatják a családját kihallgatásra? Ez csak nekem gyanús? Végül is nem az én dolgom, így vázlatszerűen megírom a tegnapeste történteket, s egy újabb mappával, amibe ezt helyeztem - valamint a polgármester által aláírt behozatali felhatalmazással - elindulok az udvarra. A „társam” nem mondanám, hogy nehéz kiszúrnom. Az egyik nagyszájú újonc épp felé tart egy öntelt mosollyal, de mihelyt meglát azonnal el is indul a másik irányba. Ezt már szeretem. A tisztelet.
- Foxx tizedes? - Állok elé kihúzva magam, kissé felszegett fejjel, ahogy az elvárható egy századostól. Megvárom a válaszát, s folytatom. - Winchester százados vagyok, a 107-esektől. - Odanyújtom neki a mappát, s türelmesen várok, amíg átfutja. Csupán száraz információk, arról, hogy – mint nemrég a nevét megtudtam – Pascal Bernard, 9 éves avignoni polgár pontban mikor és hogy jutott be, a lakcíme és minden egyéb apróság.
- Egyszerű terepmunka lesz. Kimegyünk, felszedjük a kölyköt és a szüleit, ha szükséges a testvéreket is, és behozzuk őket kihallgatásra. - Bár a tekintetem katonás, valahol belül kezdek kételkedni. Tényleg szükség van ekkora felhajtásra?... - Aztán mehet, amerre lát. - Elindulok, várva, hogy kövessen, s közben hátraszólok. - És ha lehet ne legyen láb alatt.
Vissza az elejére Go down
Cordelia Foxx
Secrets All Around
Cordelia Foxx
Szövetséges


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Katherine Swan
Ω Hozzászólások száma : 8
Ω Kor : 35

Winchester & Foxx Empty
TémanyitásTárgy: Winchester & Foxx   Winchester & Foxx Empty2014-04-25, 15:46




Henry & Cordelia

'Take the road less traveled by!'


Hirtelen hívás, legalábbis én nem számítottam rá. Épp megérdemelt pihenésemet töltöm el a hálókörletben, elnyúlva a nem túl kényelmes ágyon, olvasgatva egy remek regényt. Mit is csinálhatnék, hogy eltereljem a gondolataimat? Mást nem igazán. Ha nincs gyakorlat, kiképzés, vagy éles akció, akkor nincs igazán dolgunk. Az ilyen azért ritka, így aranyat ér.
Aztán Cook valósággal beront a helyiségbe, és a nevemet ordibálja. Gyors mozdulattal csukom be a könyvet, de megjegyzem az oldalszámot, majd, ahogy a férfi közeledik, kiugrok az ágyból, és vigyázzba vágom magam.
- Igen, Uram? - nézek rá kérdőn, mire rögtön magyarázatba kezd. Azt mondja, hogy csak egy városi kiruccanás lesz. Ezt persze nem úgy érti, hogy én majd kimegyek a városba, és jól érzem magam; és ezzel én teljes mértékben tisztában is vagyok. Szóval ő folytatja. Azt a feladatot kapom a tábori nagykutyáktól, hogy a következő parancsig várjak az udvaron. Szívesen visszakérdeznék, hogy ezt most komolyan gondolja-e, és, hogy meddig kell majd odakint ácsorognom, és, hogy valójában szívatnak-e, de akkor valószínűleg letépné a fejemet - élvezettel. Ezért hát tudomásul vettem és bólintok, majd, miközben ő elhagyja a helyiséget, én összeszedem a kellő holmimat. A férfiak pedig szinte körberöhögnek, és biztosra veszik, hogy csak szopatnak. Meglehet, de teljesítenem kell a parancsot.
Így, miután felkészültem, elindulok ki és az udvaron várakozok. Türelmesen. Nem keresek senkit, hiszen a feljebbvalóm nyilván tudja, hogy kit kell keresnie. És különben is... egy nőt kiszúrni, itt? Nem nagy munka.

MUSIC: Seven days to the wolves | NOTE: Hope you like it | WORDS: 233
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom
Secrets All Around


Titkosított Akta

Winchester & Foxx Empty
TémanyitásTárgy: Re: Winchester & Foxx   Winchester & Foxx Empty

Vissza az elejére Go down
 

Winchester & Foxx

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Cordelia Foxx

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Avignon Ereklyéi :: Archivum :: A múlt elmúlt...-