Avignon Ereklyéi


 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Megosztás
 

 Az üstökös szőke hajjal

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
Vendég
Secrets All Around
avatar


Titkosított Akta

Az üstökös szőke hajjal Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az üstökös szőke hajjal   Az üstökös szőke hajjal Empty2014-05-24, 12:36

-Chris. – mosolygok rá. – Magunk között lehet nyugodtan Chrisnek szólítani.
Szeretem az egyszerűséget. A méltóságot majd kint dobálgatom tudományos fokozatokban. A katonaság úgyis rangmániás. Hát tőlem megkapják, arra fogadni merek!
A vállvonásra elfelhősödik a tekintetem. Micsoda neveletlen! Sejtésem, hogy nem csapatmunkás, elindul bennem. Az nem jó, nagyon nem jó, ha nem akar majd csapatban dolgozni.
-Akkor csak van valami véleménye. Tudós, az istenért, csak fel tudja mérni, hogy kivel tud együtt dolgozni. – nem feltétlenül csak kedves bájcsevejnek tettem fel a kérdést.
– Ebben kedves, nagyon téved. Ha nincs összhang a csapat tagjai között, ott ette meg a fene az egészet. Itt hajtás lesz, nem poshadt vízben való lubickolás. És ha nem jönnek ki egymással, akkor nem is fognak egyről a kettőre haladni. Tudja, mire gondolok.
A személyes vagy szakmai súrlódásokat nem szeretem. Nekem van igazam, én döntök, de az nem jelenti azt, hogy ne figyelnék oda, ha valami nézeteltérés van. Amit tulajdonképpen egyből elvágok azzal, hogy átrendezem a csapatot.
A következőre felnevetek.
-Hízelgésnek veszem.
Tizenöt voltam, amikor diplomáztam és tizenkilenc, amikor doktoriztam. Utána jött egy magánéleti mélypont, utána pedig évekig tartó kutatás, de abból már lassan habitálhatok, annyi anyagom gyűlt össze.
-Ötvenketten leszünk az eddigi adatok alapján. – felelem, szakszerűen. – Ebből tizenheten legalább doktorival rendelkeznek, technikusok létszámát harminc főre becsülöm, plusz még az asszisztensek.
A következőkre végig figyelek. Tudom, kik kerültek összeválogatásra, tehát, ha valami nem jó, az az én hibám is.
-Adja meg, hogy kiket akar megtartani. Nyolc főt tudok csak biztosítani jelenleg. – fonom karba a kezem. Az nagyon kevés, még ezért is vernem kell majd az asztalt, hogy emeljék meg a létszámot. – Két és négy fős csoportok lesznek, szükség esetén átcsoportosítunk.
-A katonasággal mennyire lehet együtt dolgozni? – érdeklődöm. Nem, mintha olyan nagy baj lenne, ha negatív választ kapok. Addig jár a korsó vagy sok lúd vagy akármi. A lényeg, hogy én nyerjek és a csapatom. A többi nem számít.
Vissza az elejére Go down
Elizabeth Chamberlain
Secrets All Around
Elizabeth Chamberlain
Kutató


Titkosított Akta
Ω Hozzászólások száma : 7
Ω Kor : 45

Az üstökös szőke hajjal Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az üstökös szőke hajjal   Az üstökös szőke hajjal Empty2014-05-22, 19:01

Chris & Beth




Miután végre felhívtam magamra a figyelmet, már rögtön az elején kiderül, hogy nem is olyan morgós, és utálatos teremtmény, mint amilyenek a híre alapján gondoltam. A mosolya alapján egészen szokványosan emberinek tűnik, azt hiszem meg is nyugszom gyorsan. Fehér köpeny van rajtam, amit gyorsan visszavettem amint Henry távozott, nehogy valami tudományos tiszt belső auditot tartva meggyanusíthasson, miért nem vagyok szakszerű. Fogalmam sincsen, mit tud rólam, jó eséllyel alaposan felülvizsgált, én ezt tettem volna. Kezet is nyújt, amit elfogadok, kezdeti gyanakvásomból egy sóhajjal török ki.
- Köszönöm Dr. Hastings. – Nagy álmélkodásomban nem is viszonzom a bókot, így utólag ez lehet sértő, de ha úgy hiszem ahogy, igen sokat leszünk összezárva ahhoz, hogy még méltassam. Megrázom a kezét, aztán a kérdésére mintegy megvonva a vállamat körbenézek, nem tartozom felelősséggel csak magamért, ezt neki kéne tudnia.
- Nem igazán. Érkezett egy biokémikus, meg egy fizikus, velük váltottam pár szót, de ennyi. Hányan leszünk? – Érdeklődöm vissza, és a tegezésére vidáman bólintok, szeretem, ha mások fesztelenek a közelemben, és nem kell nagyon komolyra venni a figurát, pláne egymás között. – Mit mondjak, azt hiszem aki azt végzi amit én, annak mindegy a közeg. Megyek, ha szükség van a szakértelmemre. - Legutóbb Kaliforniában voltam, ott aztán nagyon komolyan mozognak a lemezek. Csoda, ha a földnyelv nem lesz pár évtizeden belül a víz alatt. Igazából most csak bemutatkozni szándékoztam, ezen túlmutatva követem a belsőbb szentélye felé, engedelmeskedve a felszólításnak, le is csüccsenek az egyik székre, nem kell nekem komoly kényelem.
- Valamiért idősebbnek hittelek. – Vallom be, aztán körülnézek a sátrában. Jobban fel van szerelve mint az enyém. Nem panaszkodhatok, de nem árt már korán jó viszonyt kialakítani, a tűzhöz közel lenni. – Az eszközök rendben, de akik velem jöttek asszisztensek, tökéletesen alkalmatlanok a feladatra. Földmérők, de mintha teljesen bealudnának a dologba. Legalább egy tucat friss ember kéne. Fiatalok. Hat biztosan.


Vissza az elejére Go down
Vendég
Secrets All Around
avatar


Titkosított Akta

Az üstökös szőke hajjal Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az üstökös szőke hajjal   Az üstökös szőke hajjal Empty2014-05-17, 08:33

Jelen pillanatban a műszerekkel vagyok elfoglalva, ha bajuk esik, a morgós medve kisbocs hozzám képest. Sosem ordítok, az olyan… kulturálatlan dolog, a bojtos úszóhalak szintje is sok az olyan fazonokhoz, akik azt hiszik, ordítással majd nyernek. Így az karbafont alakot sem látom, talán csak annyit, hogy nincs rajta egyenruha.
A listát gyorsan előkapom és kipipálgatom, amik megérkeznek. Egy darab sem hiányozhat. Az asszisztensem csak a későbbi csapattal jön, a többi holmikra vigyáz, míg jönnek. Nem vagyok rangsznob, nem fog letörni a kezem, ha a listán pipálgatok.
Még egy utolsót simítok a gramofonon, majd éppen lépnék ki a sátorból, hogy behajtsam a ponyvát, amikor meghallom a torokköszörülést. Szinte az orrom előtt van, mégis vak lettem volna?
A kérdésre elmosolyodok. A kutatócsoportot ismerem, egy részét magam válogattam össze.
Chamberlain anyaga is a kezemben volt, szeretem tudni, kik vannak a csoportomban.
-Dr. Christienne Hastings, én vagyok, jól sejti. – nyújtom a kezem és kezet fogunk. A férfiak világában tudományos cím nélkül semmi vagyok. Nemsokára kandidálni fogok, úgy félév talán meglesz.
-Dr. Elizabeth Chamberlain, ha nem tévedek. Olvastam a tanulmányait, és el vagyok ragadtatva tőlük. - ~és öröm látni, hogy szintén nőből vagy és nem hagyod magad a férfiak világában. ~ Sosem voltam feminista, nem is leszek. Véleményem szerint egy ostobaság, nem érdekelnek az ilyen marcangolások. A tudás mindenkinél ugyanaz, és én ebből a szemszögből közelítem meg a dolgokat és az életemet is. És a hátrányomból előnyt kovácsolok. Nem kell cipekednem…
Örülök, hogy egyből egy kollegába bukkanok.
-A többiekről van valami hír? Mennyire sikerült megszokni ezt a közeget? – alig félreértelmezhetően tekintek egy távolabb ácsorgó egyenruhásra.
-Azt hiszem, jobb, ha tegeződünk. – mosolyogok ismét rá. – A Chris is megfelelő lesz. – a nem hivatalos közegben. Sajnos a címmániások miatt, no és a tekintély miatt mindenki a rangjának és címének megfelelően van olyankor szólítva.
-De gyere beljebb. – intek beljebb és egyúttal le is vonom a ponyvát. – Foglalj helyet, vagy ahogy jólesik. – nem erőszakoskodom, ha nem akar leülni.
-Minden eszközöd megvan, amit szükségesnek tartasz? – abban nem lesz hiba, hogy meg fog érkezni, amennyiben igen.
Vissza az elejére Go down
Elizabeth Chamberlain
Secrets All Around
Elizabeth Chamberlain
Kutató


Titkosított Akta
Ω Hozzászólások száma : 7
Ω Kor : 45

Az üstökös szőke hajjal Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az üstökös szőke hajjal   Az üstökös szőke hajjal Empty2014-05-15, 18:25

Chris & Beth  




 Nem sokkal később, hogy Henryvel futólag beszéltünk, már sietek is vissza a sátrak közé. Neki is rohannia kellett, nekem millió dolgom van, így nem erőltettük, majd az idő eldönteni, hogy összefutunk-e még.  Igazi sármőr lett, ahogy most így látom, de túlságosan tudós fejjel gondolkozom ahhoz, hogy nagyon megdobogtassa a szívemet. Egyenlőre. Vissza a munkához! Olyan hírek érkeztek, hogy a kutatócsoport vezetője némi késéssel megérkezik, és ahogy hinni lehet a pletykáknak, egy igazi hárpia. Nekem aztán teljesen mindegy, ha korrektül végzi a munkáját, rossz ember nem lehet. Vezetőnek pedig erősen kétlem, hogy egy kontrárt bíznának meg. Konzervatív módon csakis az eredmények alapján tudok valakit méltatni. Mint a sportban, hány gólt lőtt. Mi találtuk fel a focit, csoda, hogy hazabeszélek? Csak a tudományos felfedezések, tanulságos értekezések, ezeknek van a szememben súlya. Rengeteg tudós csak ugatja a témát, és a népszerű körök felé fordul, hogy mondjuk egy Nobel-díjat szerezzen, de aki egy kicsit is érett, nem a díjakért teszi, hanem a tudomány szeretetéért. Én kétlem, hogy valaha kaphatnék, kémikus nem vagyok, a geológiában új ásványra bukkanni igencsak esélytelen. A vulkánok már fel vannak térképezve, így csak szürke eminenciásként végzem a munkámat, és meghagyom a lehetőséget azoknak, akik úttörők a szakmájukban. Visszatérek tehát a saját munkaterületemhez, ahogy épppen érkezik egy autó, és egy szőke ciklon száll ki belőle, én pedig éppenhogy közelebb lépve karbafont kézzel figyelem a pakolászást. A fiatal nő nagyon nem tűnik egy tudós alkatnak, túl fiatal vezetőnek, de nem szabad lebecsülnöm, valaki tizenegy éves korában érettségizik, és tizennégy, amikor doktorál. Ilyenek is vannak, a kor nem minden. De... lehet, hogy csak a titkárnője. Ha a tudóst titkárnőként kezelve kérdőre vonom, hogy mikor jön a felettese, az már meg is mérgezi a kezdeti kapcsolatot. Ellenben ha ő a titkárnő, és vezetőként kezelem, még ha nem is az, igencsak magam mellé tudom állítani.
Mégiscsak közelebb lépek egyet, kisiklok a rakodók útjából, és finom bólintással jelzem, hogy ott vagyok. Csak akkor szólalok meg, ha már ténylegesen rám tud figyelni, egyenlőre még nagyon bosszúsnak tűnik. Ő lesz itt a góré. Ha belép a sátorba, akkor kint megvárom, csak torokköszörülök, ha már végképp nem úgy tűnik, hogy figyelne rám.
- Dr. Chamberlain vagyok. Jól sejtem, hogy Dr. Hastinghez van szerencsém? – Ha közelebb lép, formális mosolyt villantva kezet nyújtok, és várom, hogyan fogadja a bemutatkozásomat.
Nem akarok én lenni itt a minden lében kanál, okoskodó tudóspalánta, de szeretem tudni, kivel van dolgom, hányadán állunk, és ne csak valami memóból tudjam meg, hogy mi a feladat mostantól. Szemtől szembe, az az igazi!

Vissza az elejére Go down
Vendég
Secrets All Around
avatar


Titkosított Akta

Az üstökös szőke hajjal Empty
TémanyitásTárgy: Az üstökös szőke hajjal   Az üstökös szőke hajjal Empty2014-05-11, 10:40

A furgon anyósülésén ül, és nem rest hangot adni, ha éppen döccenőnél nagyokat huppannak.
-Ember, - felőle akár ezredes is lehet a sofőr, ha ilyen pancser, akkor szimplán leemberez bárkit. - műszerek vannak hátul. – morog hangosan, akcentus nélkül, miközben kivágja az ajtót, miután nagy fékkel beálltak valahová.
A „terephez” igazodva, lapos sarkúban lép a földre, sötétkék, testhez álló, szűk aljú ruhában, derekán a kor divatjának megfelelően övvel. Haját kontyba fogta alul, elöl kicsit feltupírozva, majd megtűzte. Hasznos forma, be kell vallania, csak macerás elkészíteni és ebben türelme nincs.
Hátraindul a kocsi hátuljához, felhajtja a ponyvát és lehajtja a tartórészt.
-Ezeket – mutat bal oldalt. – a raktárba vigyék, vagy ahol lehet gond nélkül tárolni és nem éri víz. Ezeket – mutat jobb oldalra. – az irodámba vigyék. – nem foglalkozik azzal, hogy most sátorban, kaszárnyában kaptak-e szállást. Sátorváros ide vagy oda, kaszárnya részt kért és ha nem kap, akkor nem nőcis patáliát fog csapni. A kutatói munka ásatáson teljesen megfelel sátorozás üzemmódban. De ha már szokásuk szerint a katonaság rátette a kezét a kutatói részlegre, ez a minimum, amit elvár. A maximum pedig a csillagos ég.
Francokat fog ázni, ha nem muszáj és sok minden tönkremegy, ha nem tárolják őket megfelelően. Többek között a kutatók is. Csak ez után teszi csípőre a kezét és vesz mély levegőt. Körbenéz. Sokszorosan nem véletlen, hogy ő került ide. Vannak dolgok, amik egyes szemeknek nem valók, erről ő gondoskodik.
-Mindjárt lesz itt rend. – nem tetszik neki, ami fogadja. De legfőképp az az idegesítően sok egyenruhás folt, ami a látóterében mozog.
Nem örül, hogy a katonaság mindenre szabadon ráteheti a mancsát és hadiállapot esetén szabad keze van minden felett. Az ő koponyájuk felett is. Ezt azonban olyan ravasz módon írja felül, hogy azzal ő járjon jól. Nyílt támadási célpontok, de egyben itt lehet a legelsőnek a legtutibb információkhoz jutni. Valamit valamiért és nem hülye, hogy egy ilyen fantasztikus lehetőséget elszalasszon. De tudta sajnálni, amikor megkapta a parancsot. Amihez ő rángatott meg láthatatlanul pár szálat, hogy ez meg is történjen, természetesen.
-Az irodámba vezessen. – kapja fel, az annyira nem is kicsiny méretű hátizsákot és bőröndöt. Ruha nem sok van benne, ám annál több könyv, terepnapló, amit ki nem ad a kezéből. A titkos részek a fejében vannak, a többi a munkához szükséges és a hivatásához. Van máshoz is, szeret például zenét hallgatni. De azt bölcsen az irodába vivendő dolgokhoz rakta be, amiről nem is tudni, hogy az.
-A vezetőjük, - tudja a nevét, hogyne tudná, de nem fogja kimondani. - tudja úgyis, hogy megérkeztem. Sejtem, hogy nem fog ide látogatni, ha megkérem, akkor sem. Adjon egy időpontot, - felsóhajt. Meg kell hajolni néha, hogy utána más tegye meg neki. – és akkor megjelenek előtte. Van pár dolog, amit meg kell beszélnünk. A segítséget nagyon köszönöm, kedves önöktől. Hé! – az egyik ládavivő kicsit erősebben érkezteti a földre a saját ládáját. - abban műszer van, nem tudná… nem tudná csak egy kicsivel – mutatja hüvelyk és mutatóujja közötti résen mutatni. – finomabban kezelni a holmikat? Köszönöm. – ez a köszönöm már éles és nem olyan baráti, mint az előző.
Miután mindenki távozott, a helységben is körbenéz.
-Ez nagyobb, mint a sátorom Abuban. – sóhajt fel elégedetten. Lesz mit hová pakolnia. A fő központi hely nem nála lesz, ahhoz túlságosan szeret belemélyedni a saját fejébe. Tenyerébe csap.
– Na, fogjunk hozzá.
Előhalássza a kis lemezjátszót, a rádiót máshová pakolta és az sokkal nagyobb, mint a kis hordozható zenegépe. Majd becsukja vissza.
-Bocs, csajszi, majd máskor.
Elkezdi átrendezni a helyet a saját ízlésének megfelelően.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom
Secrets All Around


Titkosított Akta

Az üstökös szőke hajjal Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az üstökös szőke hajjal   Az üstökös szőke hajjal Empty

Vissza az elejére Go down
 

Az üstökös szőke hajjal

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Avignon Ereklyéi :: Archivum :: A múlt elmúlt...-