Avignon Ereklyéi


 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Megosztás
 

 Giovanni & Joseph

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
Joseph Rieder
Secrets All Around
Joseph Rieder
Hadifogoly


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Auguste Dumont
Ω Hozzászólások száma : 67
Ω Kor : 39

Giovanni & Joseph  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Giovanni & Joseph    Giovanni & Joseph  Empty2014-06-25, 06:38


Giovanni & Joseph




A szavaira gúnyos mosolyra húzódik a szám. Nincs különösebb okom rá, de így teszek. Ezek szerint ő önként lépett be a sereg kötelékébe. Szép, már-már elfeledkeztem róla, hogy vannak olyan emberek, akik a kezdetek óta örömmel gyilkolnak. Németországban sok ilyen volt. Emlékszem az első napjaimra a seregben, mikor megismerkedtem a bajtársaimmal. Szinte kivétel nélkül mindegyik önként jelenkezet, senkinek egy szava nem volt a hadkötelezettség ellen. Mindenkit meggyőzött a Führer, mindenki előtt elhúzta a mézesmadzagot, azok meg kutyák módjára követték őt. Egyetlen srác volt rajtam kívül, aki akarata ellenére volt ott, de mikor ezt nyíltan kimondta a többiek halálra verték. Megtanultam, hogy nem mondhatok igazat, hogyha életben akarok maradni, és visszatérni Dortmundba, akkor hazudnom kell.
-Nem mindenkinek van választási lehetősége… - egy pár pillanatra elhallgatok és körülnézek a körbegyűlteken. - …nem mindenki lesz önként kutyává. – nincs él a hangomban, de azt hiszem egyértelműen kihallhatja azt az olasz, hogy ezt nem bóknak szántam. Anyuci szoknyája mögött…ha tehettem volna ottmaradok, aki voltam az ott maradt volna, de az, aki most vagyok…szemrebbenés nélkül végezne vele. Az anyjával. Kértem őket, hogy ne kelljen elmennem, de ők elküldtek, azt mondva, hogy így majd igazi férfi lesz belőlem…ha attól férfi egy férfi, hogy ártatlanokat áldoz fel a hatalom oltárán mások parancsára, akkor az lettem.
Nem vagyok hülye, jól tudom, hogy nem támadhatok, mert az olasszal és talán az egyik haverjával még talán eltudnék bánni, de a többiekkel már biztos nem. A verés a legkevésbé sem zavar, már hozzávagyok szokva, és van egy olyan megérzésem, hogy vérmérgezésben fogok itt megdögleni. Úgyhogy nem célom ökölharcba bocsátkozni, inkább egy pillanatra leveszem a gunyoros mosolyt az ábrázatomról, és rákérdezek a vereségére. – Hol szolgáltál? Hol kaptak el? – már, ha nem titok, de szerintem sokkal rosszabbul jár, ha magában tartja, itt az emberek nem szeretik, ha nem látják a másik büszkeségén a meghurcoltatás nyomait.

Vissza az elejére Go down
Giovanni Rossi
Secrets All Around
Giovanni Rossi
Hadifogoly


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Giovanni Rossi
Ω Hozzászólások száma : 6
Ω Kor : 43

Giovanni & Joseph  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Giovanni & Joseph    Giovanni & Joseph  Empty2014-06-20, 09:47

Ez az ember kezd az idegeimre menni és még le is szólja a Duce-t, csak nagy nehezen fogom vissza magam, hogy pofán vágjam teljes erőből, de nem akarom az őrök figyelmét magunkra vonni. A jobb kezemet ökölbe szorítva elkezdek mutogatni felé, majd megszólalók. -Most jobb lesz elhúzol innen mielőtt mi is kiegészítjük a pofádat néhány zúzódással. Ahogy korábban is mondtam, ha nem tetszik, akkor el lehet a maga véleménye itt süket fülekre talál.- Egy kis szünetet tartva újból megszólalok. -Meg ha maga annyira utálja a háborút, miért lett katona, miért nem marad otthon anyuci szoknyája mögött.- Mondtam neki egy kis mosollyal az arcomon, közben a társaim is tesznek néhány sértő megjegyzést olaszul. De már kezdek felvenni egy harci állást, arra az esetre ha támadna, de ha még támad is több emberel kell egyszerre szembe néznie.
Vissza az elejére Go down
Joseph Rieder
Secrets All Around
Joseph Rieder
Hadifogoly


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Auguste Dumont
Ω Hozzászólások száma : 67
Ω Kor : 39

Giovanni & Joseph  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Giovanni & Joseph    Giovanni & Joseph  Empty2014-06-09, 11:28


Giovanni & Joseph





A megjegyzéséről tudomást sem veszek, már megszoktam, hogy minden fogoly ezzel támad vissza. Az, hogy engem vernek a katonák azt jelenti jobban utálnak, mint a többséget, ettől pedig én sokkal veszélyesebb ellenfél leszek. Verhetnek, nem érdekel, az orrom alá dörgölhetik, nem érdekel, mert tisztában vagyok azzal, mi folyik körülöttem, és hogy mi folyik bennem. Semmi, egy üres héj vagyok, egy emlék, mit néhány ember őriz magában. Képeken szerepel a nevem, néhány könyvben és újságcikkben. Talán fent maradok,és úgy könyvelnek el, mint a háború áldozatát, de akkor nagyot tévednének. Én az előfutár voltam, a hírnök. Még a kezdetek előtt megfestettem a világégést, aztán segédkeztem lángra lobbantani Európát.
-Ha ezt hiszed, akkor nagyon barom, vagy, mint amilyenek kinézel. Azt hiszed, hogy foglalkoznak veled, hogy számítasz valamit? Francokat, csak egy pótolható alkatrész vagy a gépezetben, egy paraszt a sakktáblán, amit bármikor könnyű szívvel áldoznának fel, ha úgy látják szükségét! – mondom neki dühösen, de nem állok be egyelőre se védekező, se támadó pozícióba, nem szándékom a harc, de ha ez a bolond olasz még tovább ontja magából a sok hazafias baromságot, akkor el kell gondolkodjam azon, hogy befogjam a száját valahogy. Utálom az ilyen téveszmékkel teletűzdelt embereket, akik elhiszik a hazugok igazát, akiket szép szavakkal és reményekkel meglehet téveszteni, és gyilkosára felszólítani őket.
- A Duce egy álnok, hazug, példamutató ember, akit a hatalmán kívül semmi és senki nem érdekel. Szépen csengő, hazugságokkal traktálja a népet, megvezeti az orránál fogva az embereket, és azt hiszi, hogy nyerhet egy háborúban. Eláruljak egy titkot nektek? A háborúban csakis vesztesek vannak, nem lehet megnyerni, csak túlélni. Jelentéktelenek vagytok, mint egy porszem a sárban, a hazátokat a legkevésbé sem érdeklitek, éltek, vagy haltok, teljesen mindegy, az ő szemükben ti csak bábok vagytok, akiket kedvük szerint zsinóron rángathatnak! – elegem volt a megtévesztésből és hazugságból. Elegem volt a vérből és a háborúból, amit a saját nagyságukért vívnak a nemzetek vezetői, köpve a népre, lenézve mindent, amiért az elmúlt évezredekben emberek milliói harcoltak és haltak meg, remélve, hogy a következő generációk tanulnak a múlt hibáiból, és nem megismételni készülnek majd őket.

Vissza az elejére Go down
Giovanni Rossi
Secrets All Around
Giovanni Rossi
Hadifogoly


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Giovanni Rossi
Ω Hozzászólások száma : 6
Ω Kor : 43

Giovanni & Joseph  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Giovanni & Joseph    Giovanni & Joseph  Empty2014-06-07, 20:06

Még mindig büszkén én éneklek, amikor egy elvert fogolyt ingben és kabát közelembe jön. Eleinte nem értem, hogy mit akart, de hamarosan elkiáltotta magát, hogy fogjuk be szánkat. Erre mindenki abba hagyja az éneklést, én meg összeszűkítem a szemem miközben őt figyelem, majd én is megszólalok. -Mit parancsolgatsz te itt, csak ezért mert elvert egy két őr attól még nem kell nekünk ugrani.- Tartok egy kis szünetet, majd folytatóm. -Eddig senkinek se volt gondja, hogy a Giovinezza-t éneklem, és ezzel tartom a lelket a bajtársaimban hiszen Franciaország ellesik a Róma-Berlin tengely által és kifogunk jutni innen, amint ez bekövetkezik.- Mondtam büszkén a németnek, de valahogy érzem, ez nem lesz elég, hogy elküldjem ezért felkészülök arra az esetre, ha harcra kerülne sors. -Szóval nem fogjuk be, ha nem tetszik, akkor tessék távozni, meg különben is a Duce megérdemel minden dicsőítést hiszen megmentette az országomat és Spanyolországot is a rákfenétől amit kommunizmusnak neveznek.- Válaszoltam még utoljára neki, de mégis támadnak akkor megpróbálom kivédeni. Közben többiek is egyet értően szólalnak fel egyet értve velem.
Vissza az elejére Go down
Joseph Rieder
Secrets All Around
Joseph Rieder
Hadifogoly


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Auguste Dumont
Ω Hozzászólások száma : 67
Ω Kor : 39

Giovanni & Joseph  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Giovanni & Joseph    Giovanni & Joseph  Empty2014-06-07, 14:56


Giovanni & Joseph




Dühösen köpöm ki a felgyülemlett vért a számból, de csak miután az őrök végre elmentek. Nagyon élvezik, ha németeket verhetnek, amit meg is értek, de amint fegyverhez jutok, amint végre nálam lesz az előny…megölöm őket. Megjegyeztem az arcukat és a nevüket, amint végre lesz lehetőségem kivégzem őket, szenvedni fognak. Nem a háború miatt, nem mert gyűlölném őket. Talán még meg is tudom érteni a tetteik okát, de rám támadtak. Ártottak nekem. Én pedig nem hagyok semmit sem megtorolatlanul, míg nekem semmi vesztenivalóm nincs, addig nekik mindent a szánalmas életük jelent. Balszerencséjükre rossz némettel kezdtek ki. Nem azért nem ordítok a fájdalomtól, hogy megmutassam mennyire erős vagyok, sokkal inkább azért, mert feleslegesnek tartom, hozzászoktam a fájdalomhoz, már nem igazán érdekel mit tesznek velem. Ennek ellenére viszont bosszúálló vagyok, nem felejtek és nem bocsátok meg, addig megyek előre, míg a célt el nem érem. Ha tanultam valamit a seregben, akkor az a kitartás. Nem csak a fizikai fájdalmat kellett elviselnem, hanem saját magammal is harcba kellett szállnom, az elveimmel és érzéseimmel, megakartam maradni annak a szerény és tehetséges Ruhr-vidéki fiúnak, aki a sereg előtt voltam, de vereséget szenvedtem. Elvesztettem minden reményem és célom, már nem álmodtam. A sereg megtört, de nem úgy, ahogy tervezték. Azt hitték majd odaadóan szolgálom őket, hogy minden csettintésre ugrok, és Istenként tisztelem majd Hitlert. Utálom Hitlert, megvettem, akárcsak a többi német katonát, gyilkosok mindegyszálig, akárcsak én. Nem katonát, hanem szörnyet teremtettek. Öltem már meg bajtársam, vakítottam meg már a felettesemet, annak köszönhetem az életem, hogy a hadnagy vigyázott rám. Ő tette ezt velem, ő miatta vagyok ilyen, és miatta rohadok most itt. Nem érdekel a háború kimenetele, nem voltam és nem is leszek soha katona. A katona azért van, hogy védje az embereket, a gyengéket, fegyvert fogjon azok helyet, akik nem tudnak, vagy akik gyávák hozzá. A katona nem kard, hanem pajzs. Mégis egyetlen ember szavára több tízezer ember kezd menetelésbe, hogy felégesse a világot, és milliókat öljön meg.
Ismerős szavak hangzanak el nem messze, így feltápászkodom a földről és közelebb megyek, hogy lássam kik ezek a bolondok. Még a katonaság előtt hallottam a Giovinezza-t, és egy életre meg is jegyeztem. Hallottam olaszul és németül is már, de nem azért jegyeztem meg, mert mély nyomott hagyott volna bennem, pusztán csak gyűlölöm azt, amit jelent, amit képvisel. Hazug és képmutató szavak, mik a vesztébe sodorják az embert, és halálát okozzák a semmiért, egy ember teremtette illúzióért, mit a legtöbben még csak nem is értenek meg. Undorral az arcomon nézem az olasz egyenruhás férfit. Én ingben és egy elhasznált kabátban vagyok itt, eszem ágában sem volt az egyenruhát itt hordani, itt semmit nem jelent. Közelebb lépek a férfihoz, így már hallótávolságban vagyunk.

– Fogjátok már be a pofátokat!

Vissza az elejére Go down
Giovanni Rossi
Secrets All Around
Giovanni Rossi
Hadifogoly


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Giovanni Rossi
Ω Hozzászólások száma : 6
Ω Kor : 43

Giovanni & Joseph  Empty
TémanyitásTárgy: Giovanni & Joseph    Giovanni & Joseph  Empty2014-06-06, 20:26

Nekem a fronton kéne harcolnom nem itt rohadnom ebben a táborban, legyenek átkozottak azok a franciák, akik elkaptak. De nem kell sokat várni az offenzívánk meg indul Franciaország ellen és az olasz határ Rhone folyóig fog kiterjedni. Ezért kell minél előbb ki kell jutnom innen, hogy újra csatlakozzak a sereghez, de van egy kis gond őröktől halottam, hogy nem lehet elhagyni a város, de én nem hiszek el semmit, amíg én magam nem látom élőben. Találkoztam néhány bajtárssal itt szerencsére legtöbbjük hűek az országunkhoz, de már néhányan kijelentették, hogy számukra véget ért a háború. Azok a mocskos áruló kutyák, ha nem lennénk hadifogságban én magam végeztem volna velük. De a nagyobb gondom, hogy az általam megkérdezett foglyok közül senki se meri megkockáztatni a szökést, mindegyik azt mondta, hogy várjuk meg azt hogy hadsereg szabadít ki minket. Én ezek ellenére se adom fel szökést csak a megfelelő pillanatra kell várnom. De Mai nap is kiállok a tér közepére elkezdem hangosan énekelni a Giovinezza-t, hogy kimutassam a szövetséges kutyáknak, hogy a végén mi fogunk győzni. Még néhány társam is csatlakozott az énekléshez.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom
Secrets All Around


Titkosított Akta

Giovanni & Joseph  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Giovanni & Joseph    Giovanni & Joseph  Empty

Vissza az elejére Go down
 

Giovanni & Joseph

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Avignon Ereklyéi :: Archivum :: A múlt elmúlt...-