Avignon Ereklyéi


 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Megosztás
 

 Cathedrale Notre-Dame des Doms

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
Andrew Maxwell
Secrets All Around
Andrew Maxwell
Szövetséges


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Andrew Maxwell
Ω Hozzászólások száma : 204
Ω Kor : 32

Cathedrale Notre-Dame des Doms Empty
TémanyitásTárgy: Re: Cathedrale Notre-Dame des Doms   Cathedrale Notre-Dame des Doms Empty2014-09-16, 17:13


Valószínűleg rezzenéstelen arccal nézném végig, ahogy a százados lelövi a fickót. Nem azért, mert élvezem a halál látványát, egyszerűen csak már megszoktam. Ha nem én ölök és nem ártatlanokat, akkor nincs gondom ezzel. De úgy tűnik, a képnek köszönhetően kap még egy kis haladékot. Pár perc élet. Vagy talán valamivel több. Nyújtom oda a gyűrött fényképet, majd újra a fickóra nézek. Biztos vagyok benne, hogy őt láttam és van itt még olyan hulla, akik ott még vigyorogtak. Most már csepp élet sincs bennük, ez pedig itt előttünk hamarosan üvölteni kezd a fájdalomtól.
Nem kérdés, hogy erősen fogom és tartom a helyén. Egyáltalán nem élvezem, amit csinálunk. Úgy sem, hogy nem én végzem a munka "nehezét". De egy pillanatra sem fordult meg a fejemben, hogy ne segédkezzek. Még ha vannak is néha kétségeim, ez nem az a helyzet, amikor ilyesmit akár egy másodpercig is megfontolhatok. Tartom a fickót és mintha nem is hallanám a kiabálását. Csak az elhangzó kérdésekre figyelek és arra, hogy bármi értelmes választ kapunk-e. Már kezdem azt hinni, hogy mind a tíz körme lekerül, de nem fog megszólalni. Aztán mégis.
- A sereg? - csúszik ki a számon, ahogy egy pillanatra elfelejtem, ki vagyok. Inkább csak meglepettség, mint bármi más. Nem várok én választ vagy megerősítést. Komolyan, néha én magam sem értem, hogy miért ér váratlanul egy-egy ilyen válasz. De legalább egyre hamarabb összeszedem magam. Már jó gyakorlatom van abban, hogy félretegyek mindent. Az természetesen meg sem fordul a fejemben, hogy akár hazudhat is a fickó. Túl sok körme bánja már így is, hogy eddig hallgatott.
- Nem tudtam róla, hogy kapunk "erősítést" - húzom el a szám, de az egész inkább csak egy apró megjegyzés. Ezzel könnyebb volt tisztázni, hogy fogalmam sincs, ki küldhette pontosan, azon kívül, hogy a seregből valaki. Biztos, hogy valahonnan fentről kapták a parancsot.
- Százados... - kezdek bele, majd azonnal jön egy pillanatnyi szünet. Nem igazán mondhatnám, amit fogok. Az utolsó másodpercben még változtatok is és inkább kérdést formázok belőle. - Nem fogjuk megölni, hanem felhasználjuk, igaz? - így azért valamivel jobban hangzik, mintha kijelentettem volna, hogy most már kezd érdekelni, kinek a keze van a dologban. Mielőtt választ kapnék, egy kicsit engedek a szorításon. A fickónak eszébe sem jut elfutni. Futni? Jó vicc, mintha képes lenne ilyesmire. Azt hiszem, még a saját lábain megállni sem tudna, nemhogy menekülni. Már csak az hiányzik, hogy... Már az sem. Alig hallhatóan, de könyörögni kezd, hogy öljük meg.
Vissza az elejére Go down
Aaron Mendez
Secrets All Around
Aaron Mendez
Testvériség


Titkosított Akta
Ω Hozzászólások száma : 25
Ω Kor : 35

Cathedrale Notre-Dame des Doms Empty
TémanyitásTárgy: Re: Cathedrale Notre-Dame des Doms   Cathedrale Notre-Dame des Doms Empty2014-09-15, 15:41



Andrew & Aaron



Az őrmester szavaira csak csalódottan bólintok egyet, hogy tudomásul vettem, és már készülnék is meghúzni a ravaszt. Elvégre a fickó így nincs hasznunkra, és ha inkább a halált választja az élet helyett, az mindenképpen becsületes, gyorsan fogok végezni vele. Értékelem azt, ha valaki képes a saját életét alárendelni valami olyannak, amiben hisz. A fickó pedig már beszélt volna, hacsak megfizették volna ezért a munkáért, minden bizonnyal profi, talán valami magángyűjtő veterán embere. Nem hinném, hogy a Testvériség küldte volna őket, de azért a biztonság kedvéért megnézzem a fickón, hogy ott van-e a tetoválás, de nem látom rajta. Más szervezet pedig nincs, legalábbis tudtom szerint. Olyan nincs, ami a Testvériséghez hasonlítana.
-Adja ide. – veszem el a képet Maxwelltől, hogy egy kicsit jobban szemügyre vehessem. Feltekintek egy pillanatra, hogy beazonosítsam a hullát és a fényképen lévő embert, majd alaposan átkutatom a szememmel a képet, bármi használható után keresve. Minden bizonnyal jó barátok voltak, és ha gyakran jártak kocsmába, akkor minden bizonnyal nem betonozóként dolgoztak, amit már csak az alátámaszt, hogy magas szinten tudnak bánni a fegyverrel. Talán katonák, de a sereg miért küldött volna ránk egy kivégzőosztagot? Maxwell, és én is hasznos tagjai vagyunk a hadseregnek, a dolog teljesen logikátlan. Hacsak nincs valaki olyan, akinek szúrtuk a szemét. De ilyenről nem tudok, főleg nem olyanról, aki tudja, hogy hol keresse az ereklyét, mert nem követtek minket, direkt figyeltem. Ezek utánunk jöttek  nem sokkal, vagy talán már itt vártak. De akkor miért nem vitték el az ereklyét? Vagy csak nem tudták, hogy melyik az? Esetleg tényleg minket vártak, és csak ürügy volt az ereklye?
- Fogja le! – adom parancsba az őrmesternek, és amint a fickó végül nem tud mozogni, odalépek hozzá, előhúzom a kést a tokjából és szépen egyenként kezdek neki a körmök letépésének, annyi időt hagyva két köröm letépése között, hogy a fájdalmat igazán kiélvezhesse. Ordibál persze, és csapkod, ahogyan csak tud, de az őrmester minden bizonnyal letudja fogni. Talán valahol félúton adhatja fel a fickó, mert ekkor kezd el könyörögni és kérlelni minket, hogy hagyjuk őt, elmond mindent. A sereg… kérem… nem tudok… többet. – zihálja a fickó, én pedig Maxwellre pillantok. Ezek szerint valaki a seregből lett volna? Ebben az esetben talán tudnánk használni a fickót csalinak. Mert én végezni fogok azzal, aki ránk küldte őket. Ez a dolgok rendje.

Vissza az elejére Go down
Andrew Maxwell
Secrets All Around
Andrew Maxwell
Szövetséges


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Andrew Maxwell
Ω Hozzászólások száma : 204
Ω Kor : 32

Cathedrale Notre-Dame des Doms Empty
TémanyitásTárgy: Re: Cathedrale Notre-Dame des Doms   Cathedrale Notre-Dame des Doms Empty2014-09-15, 07:28


Tudom, hogy képes lennék jobban teljesíteni. Idegesít a tény, hogy ennyire lecsúsztam. Na nem mintha lenne rá időm, most túlzottan ezen rágódni. Majd ezek után újra beiktatom a napi edzéseket. Addig viszont maradok a jelenben és szorítom a fickót a falhoz. Egyszerűbb lenne persze megölni, de jobb biztosra menni. Úgy tűnik, ő az egyetlen, aki még életben van. Pedig milyen könnyű lett volna megölni...
Csak egy aprót bólintok a dicséretre, majd ellépek onnan. Hagyom, hogy a kérdezz-feleleket a százados intézze. Pár lépésre állok tőlük, a kezem a fegyveren, de a cső a földre mutat. Nem hiszem, hogy bármi gond lesz. Az persze már más kérdés, hogy nem igazán akar jönni az a válasz a fickótól. Elég szépen bírja és hallgat, de előbb-utóbb mindenki megtörik, ezt már gyerekként megtanultam. Csak türelmesen kell várni, újabb és újabb módszereket bevetni.
-Igenis - mondom azonnal és már megyek is oda a hullához. Egyetlen mozdulattal fordítom át a hátára. A legelső, amit találok nála egy elég éles kés. A penge véres, gondolom volt olyan civil, akire inkább nem pazarolta a golyót. Milyen figyelmes. A kést félreteszem, majd jöhet a többi zseb. Az egyikben az elmaradhatatlan cigaretta, a másikban egy gyűrött papír. Elég sokszor nyithatták szét és hajthatták újra össze. Ez már akkor látszik, amikor én megpróbálom szétnyitni. A közepén a hajtás mentés már szakad a papír. Hamarabb mondanám rá, hogy valami szerető levele, mintsem megbízólevél vagy olyasmi, ami nekünk fontos lehet.
- Semmi aláírás, semmi név - foglalom össze, miután átfutottam a levelet. Óvatosan összehajtom és amint lehet, átadom a századosnak. Talán ő meglát benne valamit, amit én nem. Valamit, ami neki ismerős lehet.
Addig is még valamit megnézem a hullán. Csak egy hirtelen jött ötlet. Lehet, hogy én vagyok az egyetlen, aki így gondolkozik, de ki tudja. Még egyszer belenyúlok a zsebébe. Semmi. Másik. Igen! Egyetlen, gyűrött fénykép, rajta egy vigyorgó banda. Lehet, hogy csak valami kocsmabeli ivócimborái, de... De nem. Ott van a másik fickó is. Az, aki "beszélt". Talán a többiek is mind ismerősök lehetnek. Talán mind itt fekszik holtan.
- Ezt nézze, uram - mutatom fel a fényképet egy pillanatra. Vajon tudta a fickó, hogy ez ott van a társánál? Nem olyan arcot vág, mintha ezzel tisztában lett volna.
Vissza az elejére Go down
Aaron Mendez
Secrets All Around
Aaron Mendez
Testvériség


Titkosított Akta
Ω Hozzászólások száma : 25
Ω Kor : 35

Cathedrale Notre-Dame des Doms Empty
TémanyitásTárgy: Re: Cathedrale Notre-Dame des Doms   Cathedrale Notre-Dame des Doms Empty2014-09-13, 18:48



Andrew & Aaron



Nem ostoroznám magamat ezzel Maxwell helyében. Talán nem olyan gyorsan és magabiztosan lőtt, mint kellett volna, de leszedte a fickót, csak ez számít. Az utóbbi időben amúgy is sok katona hanyagolja el a gyakorlást, pedig ez igenis meglátszik. Én mindennap kimegyek a lőtérre gyakorolni, minden nap edzek, hogy kordában tartsam a testemet. Ez az utasítás, de nélküle is ugyanígy tennék, és a többségnek sem ártana. Bár a háború úgy tűnik elkerül minket, attól még bármelyik pillanatban az ajtón kopogtathat, úgyhogy nem árt az, ha addig formában tartjuk magunkat és nem hagyjuk, hogy az idő rajtunk is nyomott hagyjon. Egy katona legyen mindig harcra kész.
Már csak azért sem érdemes emiatt rágódnia az őrmesternek, mert a következőt igazán profin gyűjti be. Az én emberem elég gyors halált hal, bár nem golyó által. Túlságosan gyorsan ront be, nincsen ideje már felém irányítani a fegyver csövét, és nekem sincs annyi időm, hogy lőjek. A torkát veszem célba az első csapással a következőben  pedig már egy rutinos mozdulattal töröm el a nyakát, de nem fordulok egyből az őrmester felé, hanem pár pillanatig még fülelek, de mivel nem hallok újabb lépteket, ezért végül elvettem azon lehetőség fennállását, hogy esetleg többen vannak. A hozzánk hasonlóak idegesek lesznek, ha pisztolylövést hallanak, és egyből jönnének, hogy megnézzék mi a helyzet, mert túlságosan is magabiztosak, ez pedig most a vesztüket okozta.
-Szép munka. – mondom Maxwell felé fordítva, ahogyan megragadom az emberét a vállánál fogva és a földre lököm. Nem igazán tud ellenállni, az őrmester tett róla, hogy a kezét ne tudja használni. Én pedig a lábáról gondoskodok, hogy még véletlenül se jusson eszébe semmi butaság. Volt már olyan ellenfelem, aki inkább kivetette magát az ablakon, sem mint a kezembe kerüljön. A Testvériség persze nem nézte ezt jó szemmel, időbe telt mire a csorbát kiküszöböltem, és ez most nem fog megtörténni. – Ki küldött? – teszem fel a legfontosabb kérdést, és egy újabb golyót ereszek a fickóba, amint az megrázza a fejét. Nemleges választ nem fogadok el. Kétszer kell még meghúznom a ravaszt, hogy végre eldöntse: beszélni fog. Azonban beszéd helyet csak mutogat az egyik társa holtestére. – Őrmester, vizsgálja át a hullát! – talán talál nála valamiféle megbízó levelet, vagy akármit, amivel betudjuk azonosítani a megbízójuk kilétét.

Vissza az elejére Go down
Andrew Maxwell
Secrets All Around
Andrew Maxwell
Szövetséges


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Andrew Maxwell
Ω Hozzászólások száma : 204
Ω Kor : 32

Cathedrale Notre-Dame des Doms Empty
TémanyitásTárgy: Re: Cathedrale Notre-Dame des Doms   Cathedrale Notre-Dame des Doms Empty2014-09-12, 18:23


Képtelen lennék csak úgy otthagyni a férfit a földön. Egyértelmű, hogy halott, de így legalább megelőzöm az álmatlan éjszakákat, amikor azon járna az eszem, hogy vajon még volt-e benne legalább egy kis élet. Most viszont csak pár másodpercet vesztegetek el. Az ellenség úgysem fog elmenekülni, hiszen nálunk van, amire szükségük van. Mégis úgy tűnik, hogy eszükben sincs támadni. Akár még aggasztó is lenne, hogy mire készülnek, ha lenne időm ilyesmin gondolkodni. De nincs, na meg amúgy is jobb minden hasonlót mellőzni ilyen helyzetben. Csak az ösztönök vannak és a parancsok, semmi több.
Aztán elhangzik az első. Élve? Egy pillanatig sem kérdőjelezem meg a szavait. Ő tudja, hogy mit csinál. Amúgy is elég logikus, hogy ki akar valakit hallgatni. Talán valami hasznosat is ki tudunk belőle szedni, ha elég ösztönzőek leszünk. Ebben pedig biztosan nem lesz hiány. Előbb viszont végezni kellene a többivel és csak utána minden más. Aprót bólintok és már lépek is be a szobába. Láthatóan senki nincs bent, én vagyok az egyetlen, aki megbújik az ajtónál. Aztán hamar megjelennek. Egyik sem kis pisztollyal hadonászik, de még csak esélyt sem hagyunk nekik lőni. Egyet leszedek azonnal, a másik kettőről gondoskodik a százados. Magamban megjegyzem, hogy talán gyakorolnom kellene. Az utóbbi időben minden mással töltöttem az időm, csak ezzel nem és sajnos meg is látszik. Nem olyan tiszta lövéssel szedtem le a fickót, mint illett volna.
A következő alkalommal már jobban célzok, bár pár másodperccel több időre van hozzá szükségem. Ez épp elég, hogy ő is elsüsse a saját fegyverét. Szerencsére minden golyó mellettem landol a falba. Vagyis egy nem. Az az egy valami - valószínűleg rohadt értékes - vázát robbant darabokra. Éljen, kiderül, hogy mit kapunk... vagyis valószínűleg kapok a rombolásért. Még ha nem is az én hibám.
Egy hosszú másodpercre nem figyelem, hogy mi zajlik körülöttem. Ezzel az egy fickóval vagyok elfoglalva és azzal, hogy csak a karjába lőttem bele. Egyet a kezébe, egyet a vállába. Ez bőven elég volt, hogy a fegyver a földön kössön ki, aztán már ott is vagyok előtte és nyomom a falhoz, mint valami foglyot. Figyelnem kellett volna, de fogalmam sincs, hogy megvan-e a plusz egy ember, akit magunkkal viszünk. Addig ezt nem akarom megölni, amíg ki nem derül.
Vissza az elejére Go down
Aaron Mendez
Secrets All Around
Aaron Mendez
Testvériség


Titkosított Akta
Ω Hozzászólások száma : 25
Ω Kor : 35

Cathedrale Notre-Dame des Doms Empty
TémanyitásTárgy: Re: Cathedrale Notre-Dame des Doms   Cathedrale Notre-Dame des Doms Empty2014-09-12, 15:27



Andrew & Aaron



Sokszor öltem már, és nem egyszer megesett már, hogy fegyvertelen embert. Az én szememben a halál egy teljesen természetes dolog, ami a munkámmal, a hivatásommal jár. Néha nehéz dolgokat kell megtenni, de engem erre neveltek. Megtanították, hogyan kapcsoljam ki a bűntudatot, hogyan ne foglalkozzak azzal a gondolattal, hogy elveszem valaki életét. Minden életnek van értelme, és ezáltal minden halálnak is. Éppen ezért nem ölhetek céltalanul. Ha ölök, annak legyen értelme, szolgáljon egy nagyobb célt, mint a saját vérszomjam kielégítése. Nem vagyok kegyetlen ember, bár erről mások nyilván eltérően vélekednének. Én csak teszem, amit kell, és ha ehhez ölni kell, hát meghúzom a ravaszt, egy másodpercig sem gondolkodva azon, hogy helyes-e. Az én életem értelme ez. Hogy mindenáron segítsek az ereklyéket biztonságos helyre juttatni, és néhány ember sajnos túlságosan is ragaszkodik ezen tárgyakhoz, és csak úgy lehet elvenni tőlük, ha az élettelen ujjaik közül ragadom el a tárgyat. Nincs joguk használni, vagy megtartani maguknak. Az ereklyének otthon van a helye, olyan emberek között, akik nem használják fel a saját, kicsinyes vágyaik teljesítéshez. Ezért vagyunk mi. Ezért van a Testvériség. Védjük az emberiséget már évszázadok óta, rejtve dolgozunk, miközben szem előtt vagyunk. Hiszen a legjobb védekezés a támadás, és hol nem keresne az ellenség, ha nem a saját soraiban?
Nem szólok rá Maxwellre, hogy hagyja a férfit. Nyilvánvaló, hogy nincs életben, de ha megakar erről győződni, hát tegye. Én ebben nőttem fel, nem különösebben érdekel egy olyan ember halála, akinek az élete az én számomra teljesen jelentéktelen volt. Abban már igaza van az őrmesternek, hogy nem amatőrökkel állunk szemben, ezt mát csak a hidegvérű gyilkolás is mutatja, azonban egy ekkora épületben bolond dolog lenne csapatokra bomlaniuk, hiszen egyetlen ember is végzetesen rajta tud ütni egy több főből álló csapaton. – Az egyik élve kell. – adom Maxwell tudatára a dolgot, majd a lépteket meghallva a mellettünk lévő szobába terelem őt, és az ajtó mögé irányítom, majd leadok egy lövést a szoba ablakára, mire az hangos ricsajjal törik össze, és a szoba közepén kis váratva fel is tűnik az első hármas. Nem hezitálok, azonnal lövök, természetesen  csak az egyikre adok le a halálos lövést, a másikat meghagyom Maxwellnek, a harmadiknak pedig a térdére célzok, és fájdalmas kiáltással esik össze. A hangra persze egyből lábdobogások hallatszódnak, minden bizonnyal kettő. Remek. Gyorsan golyót eresztek a férfi a fejébe és a következő szobába terelem Maxwellt. Ketten maradtak még. Ebből az egyik meghal, a másik pedig… nos, ő is, de csak később.

Vissza az elejére Go down
Andrew Maxwell
Secrets All Around
Andrew Maxwell
Szövetséges


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Andrew Maxwell
Ω Hozzászólások száma : 204
Ω Kor : 32

Cathedrale Notre-Dame des Doms Empty
TémanyitásTárgy: Re: Cathedrale Notre-Dame des Doms   Cathedrale Notre-Dame des Doms Empty2014-09-12, 11:47


Nem szívesen ölök. Sőt, kimondottan utálom a tudatot, hogy elveszem más életét. De látom a különbséget a pénzszerzés és a kötelességteljesítés között. Tudom, miben más, amikor egy fegyvertelennel végzünk és egy ellenséget iktatunk ki. Ismerem a kettő közötti különbséget és a mostani eset mindenképp az utóbbihoz tartozik. Egy pillanatig sem hezitálok, amikor elő kell venni a fegyvert. Még parancsra sem igazán várok, hiszen úgyis tudom, hogy mit mondana. Felesleges elvesztegetni a drága perceket. A folyosón viszont már megtorpanok. Nem én kaptam közvetlenül a parancsot, fogalmam sincs, melyik a fontosabb. Minél hamarabb elvinni innen az ereklyét vagy leszámolni azokkal, akik még akarják és utána juttatni biztonságos helyre?
A választ anélkül megkapom, hogy kérdeznem kellene. Valószínűleg már az is elég lett volna, hogy hallottam az eldördülő lövéseket. Ezúttal mégis parancsra vártam, vagy valami hasonlóra. Az intés bőven megfelelt erre a célra.
- Természetesen, uram - mondom egészen lehalkítva a hangom, ahogy haladok vele együtt. Nem igazán tetszik, hogy ilyen szűk folyosón kell haladnunk, de legalább nem lephetnek meg minket akármerről.
Lehet, hogy felelőtlenség, de egész biztos vagyok benne, hogyha többen is vannak, nem váltak szét. Nem csak a lövések hangjából, hanem abból is, hogy mintha elhangozna pár szó. Ketten biztos együtt maradtak, ha nem többen. Viszont a folyosón egyetlen lélek sincs, de a nyitott ajtó mellett ott az első hulla. Valószínűleg valami karbantartó lehet a kezeslábasból ítélve. Már inkább csak ösztönből hajolok le hozzá, hogy megnézzem, él-e még. Értékes másodperceket veszítünk, de ezt muszáj. Persze, semmi. Akárkik is vannak itt, nem végeznek fél munkát, ez a kisebb tócsa vér is bizonyítja.
Már éppen állok talpra és ráznám meg a fejem, jelezve, hogy nem menthetjük meg, amikor hallom a sietős lépteket. Menekülnének? Kötve hiszem.
Vissza az elejére Go down
Aaron Mendez
Secrets All Around
Aaron Mendez
Testvériség


Titkosított Akta
Ω Hozzászólások száma : 25
Ω Kor : 35

Cathedrale Notre-Dame des Doms Empty
TémanyitásTárgy: Re: Cathedrale Notre-Dame des Doms   Cathedrale Notre-Dame des Doms Empty2014-09-11, 14:02



Andrew & Aaron



Eljátszom a gondolattal, hogy talán az ellenség nem is valódi, csak a mi fejünkben létezik. Elvégre nálunk a gyűrű, és nem kell közvetlen hatnia feltétlen. Természetesen ez eddig egy elég gyenge lábakon álló sejtés, amit el is vetek, mert kötve hinném, hogy így lenne. Mégis miért félnék néhány szerencsevadásztól? Vagy Maxwell miért félne? Úgy tűnik, hogy ez itt most a valóság és nagyon remélem, hogy Maxwellnek nincsenek gondjai az olyan alapvető dolgokkal, mint egy-két élet elvétele. Már megfigyeltem, hogy minden katona ebben a rejtélyes ”betegségben” szenved. Mégis mire számítottak mikor idejöttek? A katonának ölnie kell, azt teszi, amit tennie kell, hogy megvédje azt, amiben hisz. Én is így teszek, de a sereg kedvéért nem ezért ölök. Az csak a látszat fenntartásáért van, én az igazi ügyemért teszem meg azt, amit megkövetelnek tőlem. Ha ölni kell, hát ölni kell, nincs választás, nincsen más megoldás. A támadóink pedig minden bizonnyal a halálunkat akarják, úgyhogy ez nem más, mint önvédelem. Sok olyanról hallottam már, hogy egyesek képtelenek meghúzni a ravaszt, de az ezredes jó véleménnyel volt Maxwellről, remélhetőleg neki nincsenek ilyen gondjai. Persze mondhatnák, hogy én könnyen beszélek, hiszen így neveltek, de úgy gondolom, hogy ez ennyire egyszerű. Fekete és fehér, nincs átmenet. Mindent meg kell tenni azért, amiben teljes szíveddel hiszel. Én pedig bízom a Testvériségben.
Óvatosan megyünk előre, hogy bármikor kiszúrhassuk az ellenséget, ha az támadni készül, de úgy tűnik, hogy olyan valakivel, vagy valakikkel állunk szemben, akik igen remek kiképzést, ez pedig nem könnyíti meg a dolgunkat. Pechjükre viszont én is jó kiképzést kaptam. Méghozzá az egyik legjobbat. Intek az őrmesternek, hogy menjünk tovább. Eszem ágában sincsen kockáztatni, hogy esetleg meglepjenek minket hátulról, arról már nem is beszélve, hogy ezek talán nem egyszerű zsoldosok. Akkor pedig muszáj lesz őket eltennem láb alól, ezt akarná a Testvériség is. Egy ismeretlen ellenség nagyon sok borsot tudna törni az orrunk alá, így inkább szeretnék biztosra menni, és megtalálni azokat, akik ránk találtak.
Megtorpanok egy pillanatra, ahogyan meghallok egy pisztolydörrenést, de aztán végül tovább megyek. Még kettő. Minden bizonnyal a személyzetet takarítják el az útból. – Remélem számíthatok a fegyverére, mert ez nem lesz egyszerű menet.

Vissza az elejére Go down
Andrew Maxwell
Secrets All Around
Andrew Maxwell
Szövetséges


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Andrew Maxwell
Ω Hozzászólások száma : 204
Ω Kor : 32

Cathedrale Notre-Dame des Doms Empty
TémanyitásTárgy: Re: Cathedrale Notre-Dame des Doms   Cathedrale Notre-Dame des Doms Empty2014-09-10, 15:31


A háborúról inkább nem mondok semmit. Egy részem amúgy is tudná, hogy a seregnek tényleg ez a célja, akkor meg minek álljak elő a sablonszöveggel? Háborút akarnak és hatalmat. Minél nagyobbat. Nem vagyok benne biztos, hogy én melyik kategóriába tartozok. Az egyszer biztos, hogy a háborút inkább elkerülném, ha csak egy mód van rá. Arra inkább nem kérdezek rá, hogy ő mennyire akar hatalmat és mennyire tudná azt rendesen kezelni. Amúgy sincs hozzá semmi közöm. Végül is, ki az, aki azt válaszolná, hogy gyenge és nem való semmiféle hatalom a kezébe? Nem hiszem, hogy létezik ilyen ember.
A családom pedig... na egy újabb sikertéma, amit talán ideje lezárni, mielőtt túlzottan elmerülünk benne. Ideje a gyűrűre vetni egy pillantást, aminél megálltunk. Viszont amint megtudom, hogy tényleg ezt keressük, úgy kell kényszeríteni magam, hogy ne hátráljak. Egy igazi ellenféllel elbánok, ha kell, de a saját emlékeim azért egy kicsit más kategóriába tartoznak. De vagy nem vagyok elég közöl, vagy nem tudom, de semmi hatás. Szerencsére. Főleg azért, mert így legalább észreveszem a lépcső mellett az elsuhanó árnyékot. Vagyis beszélgetés innentől beszüntetve, pedig még szívesen megemlíteném, hogy vajon mekkora büntetésre számíthatunk, ha a golyók bármilyen kárt okoznak. De hallgatok és amint látom a bólintást, már indulok is előre. Lassan, minden sarkot megvizsgálva. Végül is, nálunk van, ami nekik kell. Ha akarják, támadniuk kell.
Mégsem látok egy árva lelket sem és ez elég aggasztó. Bárkik is jöttek, nem hiszem, hogy meglátták a két fegyvert és úgy döntöttek, inkább nincs is szükségük erre az... ereklyére. Végül meghallom, léptek. Csak két igazán halk cipőkoppanás, de biztosan nem tőlem és nem a századostól számít. Egy pillanatra felé nézek, majd megindulok a hang irányába. A lépcső mögé vezet, egy kisebb folyosóhoz, de az teljesen üres. Egy csukott ajtó van a végén, én pedig megtorpanok. Menjünk és keressük meg őket, vagy inkább induljunk a kijárat felé, kockáztatva, hogy esetleg hátba támadnak minket. Ezúttal megvárom a százados döntését, de le sem engedem a fegyvert.
Vissza az elejére Go down
Aaron Mendez
Secrets All Around
Aaron Mendez
Testvériség


Titkosított Akta
Ω Hozzászólások száma : 25
Ω Kor : 35

Cathedrale Notre-Dame des Doms Empty
TémanyitásTárgy: Re: Cathedrale Notre-Dame des Doms   Cathedrale Notre-Dame des Doms Empty2014-09-09, 14:24



Andrew & Aaron



- A sereg elnyújtani kívánja a háborút, őrmester, egy villámháborúból nem származna hasznuk. – tisztában vagyok azzal, hogy egy századost kéne eljátszanom, de nem fogom ezért véka alá rejteni a véleményemet. A seregnek nincs haszna abból, ha a háború gyors véget ér. A hatalmat használni kell, kipróbálni, ez pedig csakis úgy lehetséges, ha háborúba kezd a nemzet, természetesen a katonák elől titkolva az igazságot. Mindegy is, az már bizonyos, hogy Andrew fejét egész jól sikerült kimosni ezzel a hülyeséggel. Persze, megértem, ő itt nevelkedett, neki hazugságokat adtak el igazságként, míg nekem nem hazudtak, csak azt tanították, ami igaz. Más neveltetés, más nézetek.
- A hatalom megrészegíti a gyengéket, az erős pedig uralkodik felette és ellenáll a késztetésnek, hogy használja. – ezt teszi a Testvériség is. Megvédi az emberiséget, biztos helyre viszi az ereklyéket, oda ahová tartoznak, és nem hagyja, hogy tudatlan emberek kezébe kerüljenek, akik azt hiszik képesek valami olyan felett uralkodni, amit még csak hallásból sem ismernek. Szánalmas, hogy az ember ilyen sokat hisz magáról, mégis olyan keveset tud. Évekig képeztek, hogy ellenálljak mindennek, hogy ne akarjam önös érdekekre felhasználni a hatalmat, ami a kezeimbe kerül. Az életemet szentelem a Testvériségnek, ők rendelkeznek velem. Fegyver vagyok, és ők a kéz, amik forgatnak és céllal ajándékoznak meg.
- Az már szinte könyvbeillő lenne. – a tékozló fiú, aki úgy dönt, hogy végez apjával, aki éveken át csak sanyargatta. Természetesen megértem a dolgot, de nem tudok velük együtt érezni. A szüleimet soha nem ismertem, nem emlékszem rájuk, így hát nem tudhatom milyen az, ha egy apa ilyesféleképpen viselkedik gyerekével. Igaz, hogy sok fájdalmat kellett elviselnem életem során, de ez mind a kiképzés része volt. Harcost akartak, egy olyan katonát, aki lojális, mégis van öntudata, nem öl, ha nem muszáj, de a feladatot lelkiismeret-furdalás nélkül hajtja véget. Valaki olyat, aki alázatos, ha arra van szükség, de kegyetlen is, ha a helyzet azt követeli meg. Ez vagyok én.
Szerencsére jó kiképzést kaptam, így nem kezdek el rémeket, vagy álmokat látni, de mindezek ellenére biztos vagyok abban, hogy ezt a tárgyat keressük. Az ereklyék mindig kapcsolódnak egy  ismertebb, vagy kevésbé ismertebb személyhez, ez a gyűrű pedig egyenesen a pápától maradt vissza az utókorra, így hát gyorsan elő is kerül a zsebemből az álkulcs, aminek segítségével másodpercek alatt ki is nyitom az üvegdobozt, és a gyűrűt nemes egyszerűséggel a zsebemben tüntettem el. Nem tudom még, hogy pontosan mire képes, így nem szívesen húznám fel az ujjamra minden további nélkül.
A szemem sarkából sikerül kiszúrnom a mozgolódást, és némán nézek Maxwellre, ahogyan előkerül a fegyvere, majd egy pillanattal később én is a kezembe varázsolom a pisztolyom. Némán bólintok Maxwell felé, és intek neki, hogy induljunk. Minden bizonnyal nem egy támadóval kell majd számolnunk, nem árt oda figyelnünk. Azonban, ha kijutottunk, onnan már szinte nyert ügyünk is van.

Vissza az elejére Go down
Andrew Maxwell
Secrets All Around
Andrew Maxwell
Szövetséges


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Andrew Maxwell
Ω Hozzászólások száma : 204
Ω Kor : 32

Cathedrale Notre-Dame des Doms Empty
TémanyitásTárgy: Re: Cathedrale Notre-Dame des Doms   Cathedrale Notre-Dame des Doms Empty2014-09-08, 20:34


- A sereg csak meg akarja nyerni a háborút! - jönnek a szavak anélkül, hogy akár egy pillanatig is gondolkodnék. Az egész már olyan jól belém van nevelve, hogy az ilyen mondatokra ösztönből felelek. Ettől függetlenül látszik rajtam, hogy nem igazán értek én ezzel egyet. Kis idő múlva pedig újra megszólalok.
- A tisztek nagy része inkább maga miatt akarja és már nem is érdekli a háború. Ha jól sejtem, csak hatalmas akarnak. Mind azt akarja, amit Hitler, miközben azt hiszik, hogy nála jobbak lesznek - megrázom a fejem. Erről nem kellene beszélni. Akkor sem, ha itt nem tart minket szemmel a sereg. Lehet, hogy tévedek és túl hamar döntöttem, de a századosban megbízok. Nem fogom holnap visszahallani, amit ma elmondtam.
A folytatásra viszont már nem felelek. Önmagamnak feleljek meg? Jó vicc. Azt sem tudom, mi az, amit én akarok. Amit el akarok érni. Sokáig ott volt, hogy minél jobb legyek és én osztogassam a parancsokat. Olyanokat, amiknek van értelme és nem arról szól, hogy ész nélkül öljenek a katonák. De manapság már nem hiszek benne, hogy egyedül meg tudom váltani az egész sereget. Egyszerűen csak képtelenség. Egy ember nem hozhat mindent helyre.
- Az öcsémmel az élen - fogadni mernék, hogy még Isaac is képes lenne meghúzni a ravaszt, ha arra kerülne a sor. Nem akar ölni, de az apánkat eléggé gyűlöli ahhoz, hogy egy rosszabb pillanatában ilyesmire vetemedjen. Ahogy nagyon sokan még a seregnél. Túl sokan. Talán egyszer tényleg megtörténik. Nem tudom, hogy megakadályoznám-e, ha tudnék róla. Komolyan nem tudom. Az utóbbi pár hétben nagyon a határon járok, de még egyik oldal mellett sem döntöttem.
Az viszont biztos, hogy ezen nem ma és főleg nem most fogok gondolkozni. Muszáj kényszerítenem magam, hogy azzal foglalkozzak, amiért ideküldtek minket. Főleg a figyelmeztetésre. Lenne itt rajtunk kívül valaki? Ennyire elmerültem volna a saját gondolataimban, hogy még ezt sem vettem volna észre?
- Igenis - mondom felvéve újra a hivatalos stílust, bár az "uramot" elhagyom. A kezem a fegyver markolatára csúszik, de egyelőre nem veszem ki a helyére. Ha kell, még így is elég gyorsan tudok cselekedni.
- Ez lenne az, amit keresünk? - kérdezem a gyűrűre célozva, de nem veszem le a tekintetem a környékről. Minden árnyékot megvizsgálok. Egyelőre mind csak ártalmatlan, semmi több. Mégis érzem, hogy nem sokáig lesz ilyen nyugodt minden.
Igaz, hogy semmi álmom vagy emlékem nem tért vissza egy pillanat alatt, de attól ő még láthatott valamit. Addig jó, amíg nem nekem kell a képzeletem szüleményével szembenézni. Nem biztos, hogy sok hasznom venné, ha elvakítana a múlt. Még ha hamar össze is szedném magam, az a pár másodperc is lehet végzetes. "Szerencsére" hamarabb mozdul a lépcsőfordulóban valami, mintha ilyesmi történne. Egyetlen szót sem szólok, nem figyelmeztetem. Valószínűleg ő is észrevette. Ha pedig nem, hát majd abból rájön, hogy kiveszem a tokból a fegyvert és előreszegezem.
Vissza az elejére Go down
Aaron Mendez
Secrets All Around
Aaron Mendez
Testvériség


Titkosított Akta
Ω Hozzászólások száma : 25
Ω Kor : 35

Cathedrale Notre-Dame des Doms Empty
TémanyitásTárgy: Re: Cathedrale Notre-Dame des Doms   Cathedrale Notre-Dame des Doms Empty2014-09-08, 13:37



Andrew & Aaron



- Pontosan, ahogy mondja. –ezen nincs mit tagadni. Az ereklyék között nőttem fel, már kiskorom óta arra neveltek, hogy megvédjem ezeket, így hát igen, hiszek bennük és már jó néhányat láttam működés közben, hogy tudjam: nem kerülhet hataloméhes emberek kezébe, akik naivan feltételezik magukról, hogy tudnak bánni az erejével. Nincs joguk használni amúgy se, éppen ezért alakult a Testvériség. Nem csak biztonságba helyezi az ereklyéket, de még az emberiséget is megvédi önön tudatlanságától.
- Csak egy bolond tagadja meg az orra előtt lévő igazságot. Ha képtelen elfogadni, akkor bármikor maga ellen fordíthatják. Kétség sem fér ahhoz, hogy a sereg is visszakíván élni ezen tárgyak erejével. – mennyire utálom is őket! Persze, a külvilágnak mást mutatok, már megtanultam játszani a szerepemet, de legbelül folyamatosan csak szidom a sok önelégült barmot. Azt hiszik, hogy mindenek felett állnak, csak mert egyenruhát viselnek. Elhiszik, hogy élet és halál urai, azt hiszik nekik senki sem ellenfél. Két mozdulatomba telne végezni velük egyenként. A hatalom nem azért van, hogy magunkat igazoljuk. Másoknak egy jelzés arról, hogy mire vagy képes, mit értél el eddig, és mi az, amire számítania kell, ha úgy dönt, hogy ellened harcol. A hatalmat okosan kell felhasználni, akkor mikor szükséges. Nem véletlen nem ölök kedvemből. Ha szükséges, akkor megteszem, ha ezt követelik meg tőlem testvéreim, de alapvetően nem élek vissza a tudással, amit a Testvériségtől kaptam.
- Ne a seregnek akarjon megfelelni, főleg ne az apjának, sokkal inkább önmagának, őrmester. – természetesen fontos az, hogy jó katona legyen és kész legyen megtenni azt, amit kell, de ez nem azt jelenti, hogy olyanná kéne válnia, mint amit a sereg elvár tőle. Az embernek van méltósága, lelkiismerete, és ezt nem könnyű félretenni. Engem is több, mint húsz éven keresztül tanítottak ennek a titoknak a nyitjára, és ma már képes vagyok a lelkiismeretemet egyszerűen csak kikapcsolni, hogy megtegyem azt, amit kell. – Azonban nem árt, ha fenntartja a látszatot. A seregben igen sok a pletyka. – nem állítom, hogy tudok mindenről, ami történt, de nagyon sok félét suttognak az emberek. Egyesek árulásról beszélnek, megint mások szerint pedig a hadbíróság vár Maxwellre. Ha beszél róla, hát meghallgatom, ha meg nem, akkor nem erőltettem a dolgot. Nyilván oka volt annak, hogy az ezredes őt adta mellém.
- Nem, természetesen nem. Azonban úgy érzem, hogy bőven van még jelentkező, aki az apja életére törne. – de utálom, mikor valaki a sereggel jön. Persze, nem tudhatja az igazságot rólam,  de attól még idegesítő, hogy mindenki a sereg nagyságát és sérthetetlenségét meséli el újra és újra. A sereg semmi a Testvériséghez képest. Egy sokkal ősibb, sokkal nemesebb célt szolgálok, mint azok, akik közt szolgálnom kell a látszat miatt.
Egyetértek Maxwellel, valóban nem a legjobb kilátások ezek, de engem nem különösebben izgatnak. Az emlékeim bár fájdalmasak, mégis örömmel töltenek el, rémálmaim pedig ritkán vannak, talán még se okoz annyira nagy galibát az ereklye.
-Igen, biztos vagyok még abban, hogy amit keresünk itt van. – mondom bólintva egy aprót, ahogy közelebb lépek az egyik pódiumhoz, ami egy üvegdobozt zár, benne egy aranyozott gyűrűvel. A középkorban a pápaság egy időre Avignonban rekedt, így hát sok mindent hagytak itt, mint például ezt. – Viszont abban is biztos vagyok, hogy hamarosan vendégeink fognak érkezni. Készüljön fel, őrmester!

Vissza az elejére Go down
Andrew Maxwell
Secrets All Around
Andrew Maxwell
Szövetséges


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Andrew Maxwell
Ω Hozzászólások száma : 204
Ω Kor : 32

Cathedrale Notre-Dame des Doms Empty
TémanyitásTárgy: Re: Cathedrale Notre-Dame des Doms   Cathedrale Notre-Dame des Doms Empty2014-09-07, 13:59


Egy pillanatra elhúzom a szám, de aztán erőt veszek magamon és marad a kiismerhetetlen arc. Elég makacs vagyok ahhoz, hogy minden észérv ellenére se higgyek ezekben az ereklyékben. Most talán mégis ideje újra átgondolnom a saját indokaimat.
- Szóval látott már ilyesmit... működés közben és hisz bennük - vonom le a következtetést. Hiába ne mondta ki nyíltan, ha jól sejtem, egy csepp kétely sincs benne, hogy léteznek és tényleg különlegesek.
- Nem is tudom, százados. Mitől lesz jobb, ha hiszek ebben a mesében? - azért hallani a hangomon, hogy kezdem elhinni ezt az egészet. Végül is eleget tapasztaltam már ehhez. Jól tudom, hogy milyen az, amikor nincs szabad akaratom és csak beszélek, mert az ereklye ezt teszi. Jól tudom, mekkora baj származhat ebből. Talán éppen itt az ideje, hogy hátrahagyjam a makacskodást.
Inkább beszélgetnék még az ereklyékről és minden más őrültségről, mint az apámról és az öcsémről. Elég nagy hallgatásba temetkezek, de aztán csak kénytelen vagyok megszólalni. Ezúttal nem azért, mert az apám védem. Úgy tűnik kezdem belátni, hogy nincs ott mindenhol a figyelő tekintete és nem kell beállítanom úgy, mintha bármi több lenne azon kívül, hogy jó katona.
- Isaac-kel nem könnyű, én pedig igyekszek. Higgye el, mást sem akartam egész életemben, csak megfelelni az apámnak és a seregnek - na jó, ezt sem volt azért olyan fontos kimondanom, de most már mindegy. Úgy érzem, hogy hiába az egész baráti hangnem, meg kell győznöm arról, hogy jól végzem a dolgom. Vajon hallott arról, ami Henrynél történt? Arról, hogy elárultam a sereget? Arról, hogy miket tettem és talán hadbíróság vár rám?
- De nem teszi meg, mert azt nem nézné túl jó szemmel a sereg - jegyzem meg. Különös, de még most sem érzem a késztetést, hogy védjem az apám. Tényleg ennyire meggyűlöltem volna? Tényleg elszállt minden tisztelet, amit eddig iránta éreztem? Még az sem számítana, ha bárki megölné?
De mindegy is. Nem azért jöttük, hogy az apámról beszélgessünk. Arra még a sörözés sem megfelelő alkalom, nemhogy a parancsvégrehajtás. Úgyhogy vissza az ereklyékhez. Nem szívesen vagyok csak kíséret, így végül rákérdezek, hogy pontosan mit keresünk. Eddig semmi különlegeset nem láttam.
- Emlékek és álmok? Remek - azért hallani a hangomon, hogy sokkal szívesebben néznék farkasszemet egy puska csövével, de ettől eltekintve szó nélkül megyek tovább, mindent megvizsgálva magam előtt.
- Biztos, hogy itt van még, amit keresünk? - kérdezek rá a sokadik perc után, ahogy közelebbről is megvizsgálok egy képet a falon. - Túl könnyen bejutottunk. Ugyanúgy megtehette más is. Csak egy egyenruhát kellett szereznie és már vihette is, amit keresett.
Vissza az elejére Go down
Aaron Mendez
Secrets All Around
Aaron Mendez
Testvériség


Titkosított Akta
Ω Hozzászólások száma : 25
Ω Kor : 35

Cathedrale Notre-Dame des Doms Empty
TémanyitásTárgy: Re: Cathedrale Notre-Dame des Doms   Cathedrale Notre-Dame des Doms Empty2014-09-06, 22:00



Andrew & Aaron



-El van nézve. - mondom egyszerűen, hogy érezze: nem különösebben tartottam a dolgot tiszteletlenségnek, elvégre katonák vagyunk, nem? Bajtársak, és ha a bura eltűnik, akkor a frontra is mehetünk harcolni, ott pedig senki nem fogja fegyelmezni a másikat, mert nem úgy szólt hozzá, ahogyan azt más elvárná. Természetesen erre nem kerül sor. Aligha megyek a frontra a golyózápor közepére. Egyrészt, mert nem érdekel a háború, másrészről többet érek élve a Testvériségnek.
- Az ilyen történetekben általában több az igazság, mint a kitaláció. – jegyzem meg. Na igen, az emberek hajlamosak azt mondani egy-egy történetre, hogy kitaláció, mert ilyen nem létezhet, pedig nagyon is létezik. Varázslat, ahogyan a hétköznapi emberek nevezik, és ez létezik, csak nem veszik észre, mert a Testvériség jól végzi a munkáját, nem szabad, hogy az ember észrevegye mindezt, mert csak a saját önös érdekeire akarná felhasználni az ereklyék által megszerzett hatalmat, ezt pedig nem hagyhatjuk. A Testvériség megvédi az ereklyéket, ez  a feladatunk, mi nem élünk vissza a hatalmukkal, nem akarjuk a világegyensúlyát felborítani. Csak tesszük a dolgunkat, végezzük a kötelességünket.
- Csak azt hiszem el, amit a két szememmel látok. Éppen ezért nem ártana magának sem hinni bennük. – gondolom, hogy már találkozott ereklyékkel, és ha így van, akkor semmi értelme nincs tagadni az igazságot maga előtt. Amíg nem tartja őket vissza, amíg nem használja önös érdekekre fel, addig nincs gond. A tudással az a nagy baj, hogy a legtöbben rossz célokra használják fel, olyan hatalmat akarnak, amit képtelen irányítani, és megérteni. Ezért vagyunk mi. Hogy megvédjük az emberiséget a saját tudatlanságától és hataloméhségétől. Szerencsére az őrmester nem úgy néz ki, mint aki sóvárogna a hatalom után, így jóval könnyebb dolgom is van.
- Igen, hallottam az apja egyedi nevelési módszereiről, de azt kell mondjam, hogy szart sem ér. – katonák vagyunk, nyugodtan beszélhetünk egymás között így, arról már nem is beszélve, hogy itt csak ketten vagyunk, és Andrew nem is közvetlen alattam szolgál, úgyhogy egy kis eltérést az etikától nyugodtan megengedhetünk magának. – Az öccse…nem éppen az a mintakatona, ahogyan maga sem. A tökéletes katonát akarta, a tudatlan gyilkost, és mit kapott? – mindent, csak azt nem amit akart. – Az apja jó katona, legalábbis ami a szakmai oldalát illeti a dolognak. Egyébként pedig szívesen lőném tarkón. – ezen nincs mit szépíteni, vagy tagadni. Az apja nem egy közkedvelt ember, a velem való kapcsolata bár átlagos, utálom a cinikus és lenéző megjegyzéseit.  Ugyanakkor megértem Andrewt. Katona, mióta az eszét tudja. Valahogy én is így vagyok ezzel.
- Azért van itt, mert az ezredes úgy gondolta, nem árt, ha van még egy plusz fegyver, amire számíthatok. – na igen, ha az a bolond tudná, hogy ki vagyok, nyilván nem mondta volna mindezt. Ugyanakkor annyiban igaza van  az ezredesnek, hogy könnyedén végződhet halállal ez a nap. – Nem tudjuk, hogy néz ki a tárgy, az egyetlen biztos információ, hogy a közelében tartózkodók látnak… bizonyos dolgokat. Emlékek, álmok, amik összemosódnak a valósággal. Vagy éppen nem. A lényeg, hogy tudja fogja mit keresünk, ha tapasztal valami furcsát. – elég ködösek az információk, amiket az ezredes adott, de azzal kell gazdálkodnunk, amink van.  

Vissza az elejére Go down
Andrew Maxwell
Secrets All Around
Andrew Maxwell
Szövetséges


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Andrew Maxwell
Ω Hozzászólások száma : 204
Ω Kor : 32

Cathedrale Notre-Dame des Doms Empty
TémanyitásTárgy: Re: Cathedrale Notre-Dame des Doms   Cathedrale Notre-Dame des Doms Empty2014-09-06, 17:35


Nem késlekedek és nem teszek fel teljesen felesleges kérdéseket. Anélkül is megkapok annyi információt, amennyire szükségem van. Tudom, hogy hova megyünk és nagyjából azt is sejtem, hogy mit keresünk itt. Bár ő valószínűleg nálam jobban tudja, hogy miért jöttünk. Ha jól sejtem azzal is tisztában van, hogy pontosan milyen tárgyat keresünk. Annyi biztos, hogy nem kulturálódni jöttünk és ezt azonnal közölöm is vele, amint elhangzik a kérdése. A folytatást viszont talán nem kellene ilyen hamar kimondanom.
- Elnézést, uram - mondom kissé morogva, amint észreveszem magam. Nem mintha úgy tűnne, hogy olyan nagy tiszteletlenségnek tartaná az előbbi szavaimat, mégis úgy érzem, hogy baj nem lehet abból, hogy ezt a pár szót hozzátettem.
- Igen, az ereklyékre. Ha hinnék bennük, akkor minden más történetet komolyan vennék, amit csak az emberek mesélnek - nálam itt van az a határ, amit képzeletben meghúztam. Bármit is tapasztaltam eddig, bármilyen sok furcsaságot láttam, ebben nem akarok hinni. Nem akar hinni semmiféle varázslatban és kész.
- Maga hisz ebben az egészben, százados? - kérdezek vissza egy perc hezitálás után. Ha nem akar, vagy tiszteletlenségnek veszi, úgysem válaszol. De amennyire tudom, ő nem az a fajta, aki még azt is sérelmezi, ha valaki rangban alatta lévő anélkül szólal meg, hogy kérdezné.
A következő válaszadással viszont várok. Megyek utána, de mivel nem tudom, pontosan melyik lehet ezek közül az, ami nekünk kell, inkább csak nézelődök. Keresek valamit, ami fontosabbnak, különlegesebbnek tűnik a többinél. De valahogy mind pont olyan hétköznapi és átlagos, mint a többi.
- Hivatalosan mióta szolgálok, vagy mióta élek úgy, mint egy katona? - szólalok meg végül, majd mielőtt bármit is mondhatna, már elő is állok valamiféle válasszal
- Mióta az eszemet tudom, katona vagyok - tudom le ennyivel. Biztos vagyok benne, hogy olvasta az aktám, tudja, mi áll benne. Tud a katonai iskolákról és minden egyébről. Azon sem csodálkoznék, ha a pletykákból hallott volna az apám sajátos nevelési módszeréről. Na igen, a katonák néha pletykásabbak, mint a falusi öregasszonyok.
- Miért vagyok én itt, uram? Kíséretnek, vagy elmondja, hogy pontosan milyen tárgyat keresünk? - azért sem használom az ereklye szót. Talán gyerekes makacsság, de nem számít. Ha elmondja, milyen tárgyat keresünk, akkor talán tudok neki segíteni. Anélkül viszont teljesen felesleges a jelenlétem. Egyelőre legalábbis biztosan.
Vissza az elejére Go down
Aaron Mendez
Secrets All Around
Aaron Mendez
Testvériség


Titkosított Akta
Ω Hozzászólások száma : 25
Ω Kor : 35

Cathedrale Notre-Dame des Doms Empty
TémanyitásTárgy: Re: Cathedrale Notre-Dame des Doms   Cathedrale Notre-Dame des Doms Empty2014-09-06, 08:57



Andrew & Aaron



Talán kevés az öt perc, talán nem, különösebben nem izgat, sietős a dolog, úgyhogy nem késlekedhetünk még csak perceket sem, viszont elégedetten veszem észre, hogy Maxwell nem késik. Utálom a pontatlanságot, a hanyagság egyik jele, ami pedig köszönőviszonyban áll a gyengeséggel. A gyenge nem marad életben, nekem pedig olyan katonára van szükségem – az ezredes szerint legalábbis – aki képes életben maradni, ha esetleg az ellenségeink úgy döntenének, hogy rajtunk ütnek. Az ereklyékre sok mindenkinek fáj a foga, különböző okokból persze. A Testvériségnek  nincsenek hatalomittas tervei, pusztán csak küldetésünket végezzük, amit még emberöltőkkel ezelőtt kezdtek el őseink. Mi vagyunk az ereklyék őrzői. A hadsereg pedig csakis a hatalmat látja benne, ezért akarják, kár is lenne tagadniuk. Persze, azt mondják, hogy csak az emberiség védelmének érdekében gyűjtik be mindezt, de ez csak ámítás, fogalmuk sincsen mekkora erő is lakozik egyes ereklyékben, ezeknek a tárgyaknak pedig ott van a helyük, ahol mindegyik másnak is: a Testvériségnél. A magángyűjtők pedig csak szórakozásból kajtatnak érte, megbízva zsoldosokat és szabadúszó, esetleg unatkozó katonákat azzal, hogy hozzák el nekik a kiszemelt tárgyat, amit aztán egy fényes vitrinbe dugnak, és hagyják ott megporosodni. Az ereklyéknek nálunk van a helyük, mi tudjuk csak őket kezelni, mi ismerjük a történetüket,  de nehéz úgy végezni a munkánkat, hogy ilyen sok tudatlan és mit sem sejtő ember kajtat a világban.
-Eddig kiváló. – valóban nem kulturálódni jöttünk, bár néhány katonára az is rá férne, mert egyik-másik botrányosan idióta. Persze, amíg erős a karjuk és képesek hezitálás nélkül ölni, addig engem ez nem különösebben zavar, de néha eltöprengek azon, vajon miért nem jut eszébe a seregnek egy-két okosabb embert is kinevelnie. A Testvériség sok energiát és időt fordított arra, hogy fejlődésemet és tanításomat ne csak fizikai úton valósítsák meg. Az elmémet is megedzették, sok mindent tanultam a világ dolgairól és legfőképpen ezek működéséről. Hosszasan tanulmányoztam az ereklyéket, kiismertem az ellenséget, a soraikba férkőztem és mélyen beástam magamat, így jóformán egyelőre érinthetetlen vagyok.
Természetesen nem kerüli el a figyelmemet az, ahogyan válaszol, de végül nem teszem szóvá, elvégre minek? Van ennél fontosabb dolgom, és minden bizonnyal ő is észrevette, hogy nem éppen úgy válaszolt, ahogy kell. – Gondolom az ereklyékre gondol. Nem hisz bennük? Vagy nem akar hinni bennük, őrmester? – varázstárgyak, akkor minden bizonnyal már volt dolga egy-két ereklyével, esetleg hallott róluk, ebben az esetben viszont meggondolatlanság nem figyelembe vennie ezt.
Ellépek mellőle, hogy szemügyre vehessem a sok műtárgyat, keresve azt az egyet, ami nekem kell. – Mióta szolgál a seregben, Maxwell? – ezúttal elhagyom az őrmestert. Persze, olvastam én a szolgálati anyagát, de azok csak száraz tények, és több oldalnyi szöveg. Mindig is utáltam a jelentéseket, túl könnyű bennük elferdíteni az igazságot. Ellenben azzal, ha egy másik ember mesél neked.  

Vissza az elejére Go down
Andrew Maxwell
Secrets All Around
Andrew Maxwell
Szövetséges


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Andrew Maxwell
Ω Hozzászólások száma : 204
Ω Kor : 32

Cathedrale Notre-Dame des Doms Empty
TémanyitásTárgy: Re: Cathedrale Notre-Dame des Doms   Cathedrale Notre-Dame des Doms Empty2014-09-05, 15:37


Mindenki más azt mondja, hogy utálatos az a nap, amikor azt sem tudja, merre áll éppen a feje. Én szeretem az ilyen napokat. Nincs időm gondolkodni és olyan problémákat gyártani magamnak, ami igazából nem is létezik. Ma még arra sem volt lehetőségem, hogy akár tíz percre megálljak és megfontoljam, merre tovább. Valaki mindig megjelent és parancsot adott. Egy alkalommal sem morgolódtam, csak teljesítettem. Jó, bevallom, nem volt kifejezetten kellemes mindegyik, de a saját gondolataimnál bármelyik jobb.
Most talán már a tizenegyedik perc telik el úgy, hogy senki nem talált be egy újabb feladattal. Már ráncolom a homlokom és azon jár az eszem, hogy legrosszabb esetben is letudom a papírmunkát, amivel kissé el vagyok maradva. De úgy tűnik, erre a vészmegoldásra nem lesz szükség. Mendez? Azonnal vigyázzba vágom magam.
- Értettem, uram! - nem engedem, hogy hallani lehessen a hangomon a lelkesedést, de teljesen jól jött a feladat. Valószínűleg, ha nem egyenesen az ezredestől jött volna, akkor sem lett volna egy árva kérdésem sem.
Az öt perc kicsit szűkös idő, de valószínűleg egyetlen perc késés nélkül jelenek meg a kapuban. Szó nélkül figyelem a magyarázatot, majd egy apró bólintás, hogy megértettem. Nem nagyon pazarolom az időt beszédre, csak akkor szólalok meg, amikor muszáj. Mint, mikor már bent elhangzik a kérdés. Egy pillanatig még így is hallgatok. Latolgatom magamban, hogy milyen választ várhat és mi az, amit adni tudok. Nem mintha a hazugság szóba jöhetne. Anélkül is van már elég titkolnivalóm. Egyre több és több...
- Gondolom nem kulturálódni jöttünk - kezdek bele egész lassan, ahogy újra körbenézek a teremben. Nem nehéz rájönni, hogy miért küldhettek minket pont ide. A gond ott kezdődik, hogy bármit és láttam, bármit tapasztaltam, még mindig nem tudok ezekben hinni.
- Varázstárgyak meg tudom is én... - egy pillanatra majdnem elfelejtem, hogy kivel beszélek, de legalább lehalkítom a hangom. Azt viszont még így is egyértelműen ki lehet hallani, hogy az egészet őrültségnek tartom. Nincs itt semmi varázslat, csak még nem tudjuk, mi ez az egész. Ha minden ilyesmit elhinnék... Nem, az ésszerű indokok tartanak engem a földön és nem hiszem, hogy bármi meg tud ebben ingatni. Hamarabb hinném, hogy elment az eszem, minthogy higgyek ezekben az ereklyékben.
Vissza az elejére Go down
Aaron Mendez
Secrets All Around
Aaron Mendez
Testvériség


Titkosított Akta
Ω Hozzászólások száma : 25
Ω Kor : 35

Cathedrale Notre-Dame des Doms Empty
TémanyitásTárgy: Andrew & Aaron - Első megbízás   Cathedrale Notre-Dame des Doms Empty2014-09-04, 16:36



Andrew & Aaron



Bosszúsan jövök ki az ezredes irodájából. Az a nagy gond, hogy neki kell jelentenem azt, ha a kimenőn kívül szeretnék tenni egy kört a városba, és természetesen egyedül nem enged el, ragaszkodik hozzá, hogy vigyek mást. Na nem, mintha attól félne, hogy bajom esik, azt hiszem meglátszik rajtam az, hogy kár velem packázni. Sokkal inkább aggasztja az, amiről alig tud valamit, valami, ami az én munkám, mégis azt hiszi, hogy neki kell gondoskodnia róla. Az ereklyékről van szó természetesen. Nagy szerencsém, hogy nem csak a Testvériség, de most már a sereg magasabb rangú tisztjei is foglalkoznak ezzel a kérdéssel, így hát a hadsereg is segít az ereklyék utáni keresésben. Persze, azt hiszik, hogy így az övéké lehet a tárgy, de ez nem így van. Ezekben az időkben a lopások egyre gyakoribbak, már nem is meglepő az, ha ereklyéket lopnak az emberek. Persze erről szó nincs, én viszem el és adom át őket a testvéreimnek, akik aztán ott helyezik el őket, ahol a helyük van. A mi dolgunk az ereklyék védelme, nem pedig a hadseregé. Még csak tudatában sincsenek annak, hogy milyen hatalmas erejű tárgyak bújnak itt meg, és jól is van ez így, a tudatlanságuk védi meg őket biztos pusztulásuktól.
Az ezredes tehát úgy gondolta, hogy engem küld az ereklye után, de természetesen nem egyedül, mert túlságosan is a nagy a tét, hogy egyedül menjek. Ezt csinálom már gyerekkorom óta, amit ő persze nem tudhat, de akkor is dühítő, hogy úgy látja, kell még valaki mellém. Így hát magammal kell vinnem egy fiatal, feltörekvő katonát, aki jó eséllyel pályázhat majd magasabb tisztségekre, ahogyan az ezredes  mondta. Természetesen nem ismeretlen előttem a férfi neve, elvégre együtt szolgálunk, láttam is őt már, beszéltem is vele, úgyhogy nincs szükségem az aktájára, már átfutottam korábban is, szeretem tudni azt, hogy mégis milyen emberekkel vagyok körülvéve.
-Őrmester! Készülődjön, öt perc múlva találkozunk a kapuknál, az ezredesnek feladata van a számunkra! – bár a feljebbvalója vagyok, azért biztos, ami biztos hozzáteszem még az ezredest is, hiszen így már szinte biztos, hogy ott lesz a kapuknál, elvégre számítanak rá. Én már egyből a kapukhoz indulok, mindenem megvan, ami kell, felkészültem jó előre, így már csak Maxwellt várom. Az indulás előtt tartok neki egy gyors eligazítást, ha esetleg fúrná az oldalát a kíváncsiság, majd elvezettem őt egészen a katedrálisig, ahol az egyenruhának köszönhetően könnyedén jutunk be. Jó nagy épület ez, minden bizonnyal időbe fog telni mire átvizsgáljuk, hogy az ereklye nyomára bukkanjunk. Az ereklyékről semmit nem mondtam neki, elvégre nem tudhatom mit tud róluk. – Mit gondol őrmester, mit keresünk? – ha tud róluk, akkor minden bizonnyal leeshetett már neki, hogy nem véletlen vesznek minket körbe értékes antik műtárgyak. Azonban oda kell figyelnünk mindenre, nem csak a Testvériség és a hadsereg érdeklődik az ereklyék után. Akadnak amolyan…. magánygyűjtők is.

Vissza az elejére Go down
Adeline LaPierre
Secrets All Around
Adeline LaPierre
Ellenálló


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Adeline LaPierre
Ω Hozzászólások száma : 268
Ω Kor : 38

Cathedrale Notre-Dame des Doms Empty
TémanyitásTárgy: Cathedrale Notre-Dame des Doms   Cathedrale Notre-Dame des Doms Empty2014-04-01, 08:31


Avignon Cathedral


Avignon Katedrálisa, egy római katolikus székesegyház, valamint műemlék. Ez az Avignoni érsek székhelye. Román stílusú épület, melynek legtöbb eleme a 12. századod tükrözi, mint például az aranyozott Szűz Mária szobor. Rengeteg műtárgy van itt, a belső rész egyszerűen pompázatos, de mégis talán a legszebb XXII. János pápa mauzóleuma, egy gótikus faragás, amit a 14. században készítettek.





Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom
Secrets All Around


Titkosított Akta

Cathedrale Notre-Dame des Doms Empty
TémanyitásTárgy: Re: Cathedrale Notre-Dame des Doms   Cathedrale Notre-Dame des Doms Empty

Vissza az elejére Go down
 

Cathedrale Notre-Dame des Doms

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Avignon Ereklyéi :: Archivum :: Avignon városa :: Külváros-