Avignon Ereklyéi


 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Megosztás
 

 Weilschmidt, Hansel Amadeus

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
Hansel Amadeus Weilschmid
Secrets All Around
Hansel Amadeus Weilschmid
Valkűr


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : × hansel amadeus weilschmidt
Ω Hozzászólások száma : 2
Ω Kor : 34

Weilschmidt, Hansel Amadeus Empty
TémanyitásTárgy: Weilschmidt, Hansel Amadeus   Weilschmidt, Hansel Amadeus Empty2014-04-11, 16:36


Hansel Amadeus Weilschmidt



"We will, we will, we will rise again!"


Userinfó: Főkarakter

Név: Hansel Amadeus Weilschmidt
Rang/Foglalkozás: Közlegény
Születési dátum: Németország, München - 1915. szeptember 20.
Csoport: Valkűr

Jellem: Szélsőséges kitörések jellemzik. A szája mocskos, a viselkedése meggondolatlan.
Igazából még nagyon is kölyök. Túlságosan is az. Nem gondol bele abba, miket mond, és kétségbeesetten kapaszkodik a tudatba, hogy valamikor még hazatérhet a családjához.
A szerelméhez.
Mindenhez, amit hátrahagyott csak és kizárólag azért, hogy erőszakkal bevonszolják a németek táborába, és a hazáért meghaljon, mindent feladjon, és felejtse el a szeretet akár legparányibb szikráját is.
Görcsös fantazmagóriákat dédelget csöppnyi tudatvilágában, melyet az elméje egy hátsó zugában rejteget, és ha kell, farkasként acsarog másokra, akik ezt a kis tudatsarkot veszélyeztetni merik.
Mocskos a szája. Előbb gördül ki a káromkodás a fogai közül, mintsem hogy belegondolna abba, kinek vagy minek árt ezzel, és talán nem is árulok el titkot azzal, ha kijelentem: csöppet sincs oda Hitlerért, az árjafaj megteremtéséért, és egyenesen szégyelli magát azért, mert német nemzetiségű. Ha tehetné, letagadná a csillagos eget, mindenkinek azt hazudná, hogy valójában francia, és ezt nem is felejti el megjegyezni.
Az öregebbek ráhagyják ezeket a gondolatokat. Még túl fiatal.
Bárgyú poénokkal próbálja elütni hangjának élét, ha arról van szó, ami leginkább bántja a csőrét. Idegen maszk mögé rejtőzik, ha azt kérdezik tőle, van-e családja, van-e valaki, aki hazavárja, és többnyire megpróbálja ostoba viccekkel elterelni a témát, de a valóság mélyére pillantva megláthatjuk valódi énjét: egy pocsolyában térdeplő, szánalmasan zokogó kisfiút, aki semmi másra sem vágyik arra, csak végre lefekhessen, végre betakarózhasson, és a világ végezetéig aludjon.
Hiszen alig töltötte be a huszonötöt.

Külső: Magas, csenevész fára hasonlító testalkattal áldotta meg a nagybetűs SORS, és ezt nem felejti el kihasználni. Fürge, vékony villanást láthatunk belőle edzéskor, sápadt bőre alól pedig apró gömbökként duzzadnak elő az erős, emberpróbáló munka eredményeképp kifejlődött izomkötegek. A haja szőke, szőkés barna, egyenes és száraz szálú, durva tapintású, tömött fürtökkel és itt-ott már fakuló tincsekkel. Az álla markáns, mégis sokat erősít gyermeki, szinte éretlen arcvonásain, a szeme pedig kékeszöld.
Széles váll, feszes has – hadd ziháljon az összes női mellkas! A katonai edzések megtették a hatásukat: a kisfiúból már egészen elfogadható külsejű, de még mindig etióp-szerű férfi vált, és végre-valahára képes uralkodni tulajdon légzésén.
Jobb karját forradás csúfítja el, mely felhúzódik egészen a válláig – Rohadt nagyot zakóztam és betakaróztam a szögesdróttal, állítja, de ez minden bizonnyal hazugság −, melyet kínos pontossággal megvakar minden ötödik percben, aztán megszokott mozdulatként durva tincsei közé túr, hogy aztán megvakarja a tarkóját.
Átlagos terepruháján kívül magánál tart civil öltözetként egy fehér inget egy egyszerű vászonnadrággal, melyet a bujtatók alatt szigorú lázadással köt meg egy bőr derékszíjjaj, és a lábát kopott bakancsba bujtatja, még akkor is, ha az időjárás mást követel meg.

Előtörténet:
Wie heisst du?
Ich heiße Hansel Amadeus Weilschmidt.
Wo wohnst du?
Ich wohne in Berlin.
Elfojtott dühvel markolok rá a székem szétszabdalt karfájára. Az ajkam vértelen vonallá préselődött. A velem szemben ülő katona mögött törött lapú tükör, a tükörképem pedig vérszomjas tekintetű, szőke ifjút mutat, aki alig töltötte még be a huszonegyet.
Kétségbeesetten próbálok kitalálni valamit, hogy miért nem sorolhatnak be engem, de nem jön hazugság a nyelvemre, és minden feltett kérdésre őszintén válaszolok, noha a belső énem sikoltozva tiltakozik ez ellen. Legszívesebben felpattannék, és a tulajdon székemmel verném agyon a toborzótisztet, de nagyon is jól tudom, hogy az nagy hanggal járna, és a kint őrködő katonák minden bizonnyal kibiztosított fegyverekkel, hatkilónyi elszántsággal rontanának be, hogy aztán szitává lyuggassanak.
Élesen beszívom a levegőt, sokáig bent tartom, aztán egy gyakorlott dohányos sóhajával eresztem ki, majd megadóan leszegem a fejem.
Nem szólok egy szót sem, miután végeztünk a felvétellel. Szótlanul kullogok ki a vonatállomásig, a legyőzöttek keserű szájízével fintorodom el, mikor felhangzik a füttyszó, és a vonat egyetlen hatalmas zökkenéssel megindul.
Szívem szerint üvöltve zokognék, a szemem azonban száraz marad. Egyetlen könnycseppet sem tudok kipréselni magamból, a szívem mégis apró aszalt szilvává facsarodott, és úgy érzem, már nem is dobog. A gyomrom borsóméretűre zsugorodott, a lábam remeg, a kezem pedig két elszikkadt, vézna faágnak tűnik, amint megpróbálok megtámaszkodni, majd kapaszkodó híján a padlóra roskadok a vonaton. A világ reszket, lüktet, zümmög; nem hallom, ahogy valaki idegesen rám szól, és azt sem érzékelem különösebb élességgel, mikor durván megrázzák a vállam, aztán egy határozott mozdulattal felképelnek.
Nem veszem észre, hogy kétségbeesetten nyöszörgök, a mellkasom űzött vadként zihál, és a szám kiszáradt a megerőltetéstől. Mintha zokognék is, könnyek nélküli, száraz felcsuklásokkal, de nem igazán tudom belőni.

Az ajtófélfába kapaszkodom, miközben anyám csak áll velem szemben, zokog, és a kötényét markolássza. Egy tapodtat sem hajlandó mozdulni, pedig szabad kezemmel kérlelően nyúlok felé, hogy megragadhassam a karját, de tisztában vagyok vele, hogy úgy rázna le magáról, mint egy pestises hajléktalant. Retteg a gondolattól, hogy hozzáérjen akár egy világháborús katonához is, mióta az apámból csupán egy érdemrend maradt, amit két héttel a halála után kaptunk meg.
A hazáért halt meg, mondták. A hazáért, és büszke mosollyal az arcán esett el.
Mindannyian tudtuk, hogy hazudnak, hogy igazából ez az egész háború csak meddő vállalkozás arra, hogy végre kiküszöböljük a csorbát, amit az elmúlt évszázadok folyamán szépen lassan kiterjesztettünk az országunk élén.
Édesanyám egyre csak sír, de nem tesz azért semmit, hogy esetleg visszatartson.
Üvöltök.
Nein! – ordítom, kétségbeesett, elvékonyodó, két oktávval feljebb ugró hangon, miközben felé kapok, és az ujjaim felszakítják a kötényét. – Nein, MUTTER! – Nem tehetek mást. Könyörgök, sírva kérlelem a toborzótisztet, hogy engedjen el, hogy hadd lehessek édesanyám mellett, aki már két éve siratja az édesapámat, a bátyám mellett, aki most üres tekintettel bámul rám, és az arcáról nem tudok leolvasni semmit, csupán sürgetést, hogy hagyd abba, Amadeus, és viseld el, hogy velem kell jönnöd, hogy a hazáért fel kell adnod az életed. És ne feledd: büszkeséggel kell, hogy eltöltsön téged ez a megmérettetés. Ez számodra megtiszteltetés.
Nem tudok vele egyet érteni.

1940.
Egy repülő felrobbant Franciaország fölött. Törmelékeket látok magam előtt, haldokló, sikoltozó embereket, de nagyon jól tudom, hogy ezeket a képeket csak a tudatom vetíti elém, miközben megpróbálok elaludni a sötétségben.
Franciaországban vagyok én is, és nyíltan gyűlölhetem a Führert. Meddő csatába vitt minket, mi isszuk meg a levét mindannak a borzasztó hülyeségnek, amit ő kitalált magának.
Neki köszönhetem azt, hogy alig huszonegy éves fejjel bekerültem a hadseregbe, de azt is, hogy besoroltak a Valkűrök közé. Büszkeséggel tölt el, hogy egy ilyen csapatban „játszhatok”, arra viszont nem, hogy ez az egész hatalmas veszélyt jelent ránk. Ha bárki megszökne tőlünk, az egyet jelentene a halálunkkal, de mint azt a mondás tartja: benne van a pakliban. Minden benne van a pakliban.
Rémálmok kísértenek, és ha tehetem, minél tovább maradok ébren, hogy ezeket meggátolhassam. A kimerültségtől tántorgok, és a beteges karikák máris sötétre színezik fehér bőrömet.
A bátyám hadifogoly. Fogalma sincs, hol vagyok, ahogy arról sem, egyáltalán élek-e, vagy pedig már meg is küldték az érdemrendet az anyámnak?
A gyomrom ismét ugyanolyan borsóméretű, mint annak idején, mikor besoroztak, és a szám hasonlóan keserű, mint akkor.
Most ülök. Ülök az ágy szélén, a térdemre könyökölök, az államat a két tenyerembe fektetem, és csak bámulok magam elé, lustán pislogva, néha felsóhajtva, hogy megbizonyosodjak róla: még ura vagyok önmagamnak, és nem kezdtem el újból pánikolni, mint pár évvel ezelőtt.
A pánikolás a végzetemet jelentené.


Vissza az elejére Go down
Adeline LaPierre
Secrets All Around
Adeline LaPierre
Ellenálló


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Adeline LaPierre
Ω Hozzászólások száma : 268
Ω Kor : 38

Weilschmidt, Hansel Amadeus Empty
TémanyitásTárgy: Re: Weilschmidt, Hansel Amadeus   Weilschmidt, Hansel Amadeus Empty2014-04-11, 16:55


Elfogadva!


Jaaaj szegény fiú! Hát nem valami kellemes az életed utolsó időszaka. Megértem, hogy gyűlölöd ezt az egészet, és szívesebben bújnál be otthon a takaród alá, de ha sikerrel jár a csapatod, akkor véget vethettek neki és... ki tudja neked még talán egy kis nyugalmat is adhat az, hogy itt ragadtál egy francia városban közel a déli határhoz.
Tetszett az előtörténeted, nem volt túl hosszú, se rövid, olyan pont jó, izgalmas fajta, amit élmény olvasni. Smile A pb választásod tökéletes, bírom Liamet a kis husky szemeivel. ^^ Foglalj pb-t, aztán akár bele is vághatsz a játékba, ééés majd lesd meg a valkűr karimat, mert őt már tuti ismered. ^^



Vissza az elejére Go down
 

Weilschmidt, Hansel Amadeus

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Avignon Ereklyéi :: Archivum :: A múlt elmúlt... :: Inaktívak előtörténetei-