Avignon Ereklyéi


 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Megosztás
 

 Déli erdőségek

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
SzerzőÜzenet
Adeline LaPierre
Secrets All Around
Adeline LaPierre
Ellenálló


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Adeline LaPierre
Ω Hozzászólások száma : 268
Ω Kor : 38

Déli erdőségek - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Déli erdőségek   Déli erdőségek - Page 2 Empty2014-04-12, 06:26

First topic message reminder :


Déli erdőségek


A várost délről egy viszonylag nagy erdős terület határolja. A valkűrök tábora is itt vándorol jelenleg még újabb és újabb terepet keresve időnként, hogy minél kisebb eséllyel és minél később szúrják ki őket. Az erdőt nyugatról a Rhone folyó határolja, délről pedig a búra.






Vissza az elejére Go down

SzerzőÜzenet
Andrew Maxwell
Secrets All Around
Andrew Maxwell
Szövetséges


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Andrew Maxwell
Ω Hozzászólások száma : 204
Ω Kor : 32

Déli erdőségek - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Déli erdőségek   Déli erdőségek - Page 2 Empty2014-06-25, 11:57


Tudom én jól, hogy az a szabadság, amit mi kapunk, neki semmi. De én beérem ennyivel. Vagyis beértem ennyivel, amikor még ennyi jutott. Most kicsit más ugye a helyzet, de majd idővel minden visszaáll a normálisba. Legalábbis remélem. Még ha arra nincs is semmi esély, hogy elkerüljem a hadbíróságot, attól még talán lehet minden újra rendben.
- Amúgy sem tudom rólad elképzelni, hogy képes lennék szabályok között élni - mondom, de nem vádaskodok. Egyszerűen csak képtelen vagyok elképzelni élére vasalt egyenruhában, parancsot követve. Pont úgy, ahogy az öcsémnek, Morgannek sem való az ilyesmi. Annyi a különbség, hogy neki legalább volt választása. De ugye ebben a témába nem kellene újra belemerülni. Semmi ilyesmibe nem kellene. Az álmatlan éjszakák valók erre, nem a nappalok, amikor parancsot próbálok teljesíteni.
- Saját kutya? Nem. A seregnek van pár, de ennyi. Azokhoz nekem nincs sok közöm - magyarázom és próbálom nem levonni a saját következtetésem az egészből. Nem akarok arra gondolni, hogy tényleg csak jól tartott kutyák vagyunk, akik parancsra ölnek. Akkor sem, ha igazából ez a helyzet. Ha újra így kezdenék gondolkodni, az semmi jóra nem vezetne. Végül is ez hozta rám a bajt eddig is. A bizonytalanság és az, hogy megláttam a rendszer - nem is annyira apró - hibáit.
- Morgan, az istenért...! - szólok rá ezúttal egy pillanatra elfeledkezve arról, hogy csendben kellene lennünk. Nem teszem hozzá, de ott van a mondat végén kimondatlanul, hogy fogja be. Igen, eddig egész elgondolkodtató beszélgetés volt, de mostanra sok lett. Túl csapongóak a gondolataim és ezt nem engedhetem meg magamnak. Ha még tovább folytatjuk ezt a beszélgetést, ha még több megjegyzést ejt el, végleg befészkeli magát a kétely a fejembe. Talán mégiscsak jobb a csend és az, hogyha csak arra figyelek, amiért itt vagyunk.
Meg is lesz hamar az eredménye. Már ha azt eredménynek lehet mondani, hogy itt van a fickó, akit le kell lőnöm, én pedig csak állok mozdulatlanul és bámulok rá. Ha még könyörögni is kezdene és nem szótlanul nézne vissza rám, nem tudom mit tennék. Tudom, hogy itt van mögöttem Morgan, előttem a dezertőr, és pedig előre szegezett fegyverrel állok. Lőnöm kellene. Igazából semmi választásom nincs. Meg kell tennem, mert ez a kib*szott parancs! Végül meghúzom a ravaszt. Meg sem rezdül az arcom még akkor sem, amikor a lövés hangjára pár madár menekülőre fogja. A fickó pedig... a volt bajtársam a földön köt ki. Azonnal meghalt. Anélkül tudom, hogy odalépnék hozzá. Arra amúgy sem hiszem, hogy most képes lennék. Kell pár perc.
- Soha nem öltem még meg egy társamat sem! - mondom, de igazából a semminek... talán magamnak magyarázkodok. Majd egy cifra káromkodás szalad ki a számon, természetesen szinte kiabálva, ahogy a Coltot a legközelebbi fához vágom. Nem szabadna ennyire elveszítenem a fejem, de úgy tűnik, sok volt a rosszból az utóbbi időben, és most ez a tettem borította az egészet.
- Parancs teljesítve. Remek - morgom az orrom alá, de még nem érzem magam semmivel sem összeszedettebbnek, mint akkor, amikor meghúztam a ravaszt.
Vissza az elejére Go down
Morgan Lesther
Secrets All Around
Morgan Lesther
Átutazó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Auguste Dumont
Ω Hozzászólások száma : 76
Ω Kor : 41

Déli erdőségek - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Déli erdőségek   Déli erdőségek - Page 2 Empty2014-06-23, 14:32


Andrew & Morgan




-Ti katonák aztán tudjátok, hogy kell veszélyesen élni! – mondom már-már nevetve. Milyen szar már az, hogy hét napból mindössze kettőt töltenek részegen? Én általában olyan 3 napot egy héten biztos részeg vagyok, megfigyeltem már magamon, hogy sokkalta precízebben végzem a munkám, ha közben hasogat a fejem a másnaposságtól. Ilyenkor még annyira se bírom elviselni az áldozatok könyörgését, mint amúgy. Vagy azonnal fejbe lövöm őket, vagy a nyelvüket vágom ki, hogy végre befogják a szájukat, amit még józanul is csak nagy nehézségek árán tudok elviselni. A katonák legalább annyival szerencsésebbek, hogy az ellenség nem könyörög az életéért mikor fejbe lövik őket. Csak engem ver a sors ilyen bőgőmasinákkal, akik képtelenek elfogadni, hogy a pénz többet ér az életüknél. Már csak azért is megéri részegnek lenni, hogy másnap ne hallgassam a rimánkodásaikat, de…van itt egy apró gond. A faterom is egy részeg disznó volt, de az ő életében egy józan perc nem volt, én pedig megfogadtam, hogy soha nem leszek olyan, mint ő. Ezért heti háromnál ritkán szoktam többször berúgni, arról nem is beszélve, hogy másnaposan elég nehéz embereket elkapni és megölni, mert csak úgy forog velem a világ. Most azonban nem ittam, így teljesen józanul tudom nézni a körülöttünk ólálkodó állatok árnyait, ahogy elsuhannak mellettünk.
- Téged elnézve és hallgatva, jól döntöttem, hogy kihagytam a sereget. – pedig kerestek. Jöttek a sok hazafias szarsággal, meg a nagy szavakkal, hogy majd most megmentjük a világot…az első kérdésem rögtön az volt, hogy mennyit fizetnek a világ megmentéséért. Aztán kiröhögtem őket és elmentem megölni apámat. Legalább tízszer annyit keresek egyetlen megbízatás alatt, mint ők egy hónap alatt, rohadtul nem éri meg katona lenni, ezt még a sok hazafi is beláthatná. Az pedig kifejezetten idegesítő, hogy nem a maga uram lennék ott.
- Egy kutyának csak akkor veszed hasznát, ha jól tartod. Nem volt még soha kutyád, mi? – nekem se, de a falumban voltak őrkutyák, akik szó szerint bármit megtettek parancsszóra, és annyi volt a titok nyitja, hogy jól voltak tartva. Andrew felőlem aztán álltathatja magát azzal, hogy a felettesei emberségesek amiért elengedik csajozni, meg engedélyt adnak rá, hogy piálhasson, de ez is csak amiatt van, hogy engedelmes kutya legyen. Ha kicsit jobban belegondolna, akkor láthatná, hogy semmi szabad akarata nincsen, még szarni is akkor mehet, ha elengedik őt gyakorlat közben.
- Ja, és ezért nem kell mást tenned, csak néhanapján megölni egy embert. Fasza üzlet, még átverni sem mer senki – legalábbis, ha már kezdesz hírhedté válni a zsoldos piacon. Az én nevemet pont elegen ismerik ahhoz, hogy tudják : aki átver, annak a heréit fogom feltálalni ebédre a gyerekeinek. Ez nem is olyan rossz ötlet így jobban belegondolva…nem sokan mernének szarakodni velem ezek után, még ennél is kevesebben. Követem Andrewt, közben az íjpuskával pásztázva a területet, hogy nehogy valaki hőst akarjon játszani. A srác szavaira csak ráncolom a szemöldököm és hunyorogva nézek fel a fák lombkoronáira. Az erdő kussol, ez pedig rohadtul nem tetszik nekem, hát még mikor az ág reccsen mögöttünk. Mégis, hogy a francba került mögénk? Mindegy is, mert nem látok a kezében pisztolyt, ami azt jelenti, hogy Andrew nyugodtan húzhatja meg a ravaszt…húzhatná, ha nem kezdene el itt fát játszani. Most komolyan azt hiszi, hogy ha nem mozdul meg, akkor a fickó majd fának fogja nézni, vagy szimplán csak fosik megölni egy embert? Mindkettő elég béna indok a lefagyásra, és ezek szerint Andrew nem is valami jól tartott kutya,…. és mi a francért lélegzik még mindig az a fickó? Az íjpuskám továbbra is rá szegezem, de a ravaszt nem húzom meg. Azt Andrewnak kell, kéne. Nekem csak a fickót kellett megtalálnom, aki itt van, tehát én már egy minőségi whisky tulajdonosa vagyok. Többek között. Nem akarom mondani a kölyöknek, hogy esetleg meg is húzhatná a ravaszt, kíváncsi vagyok arra, hogy egy katona miként is öli meg a bajtársát. Rég volt alkalmam, hogy ilyen jót szórakozzak!

Vissza az elejére Go down
Andrew Maxwell
Secrets All Around
Andrew Maxwell
Szövetséges


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Andrew Maxwell
Ω Hozzászólások száma : 204
Ω Kor : 32

Déli erdőségek - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Déli erdőségek   Déli erdőségek - Page 2 Empty2014-06-21, 14:00


Bármennyire is próbálom megfékezni a száguldó gondolataimat, a csend nem igazán segíti elő, hogy ne agyaljak azon, mit kérhet tőlem az egészért cserébe. Hogy mi lesz az, amivel letudhatom a tartozásom. De minél tovább gondolok erre, annál rosszabb forgatókönyv jelenik meg a fejemben. Még jó, hogy ha csendben is, de beszélgetni kezdünk. Közben persze egy pillanatra se veszem le a szemem a környező fákról. Tényleg már azon sem lepődék meg, ha valamelyikről kiderülne, hogy csak egy jó álca. De mivel egyik fa sem rezdül és változik dezertőrré, így válaszolhatok a feltett kérdésre. Anélkül, hogy gondolkodnom kellene, pont azt a választ adom elő, amit az újoncoknak szoktam, amikor éppen engem bíznak meg, hogy vezessem őket körbe.
- Sokan megkockáztatják, hogy a harmadik napra hagyják a másnaposságot. Ki lehet bírni egy nap szolgálatot úgy - mondom, és ha azt nem is teszem hozzá, hogy én is választottam már ezt az opciót, azért lehet sejteni, hogy ez a helyzet. Szerintem nincs olyan katona a seregben, aki legalább egyszer nem csúszott bele ebbe a helyzetbe. Még mostanság is látok minden nap olyan nyúzott arcokat, hogy rossz rájuk nézni. De amíg nem panaszkodnak, nem próbálják kihúzni magukat a gyakorlat alól mondjuk, akkor senki nem szól.
- Azért ott is van valamennyi szabadidőnk. Este. Bár ajánlott inkább alvással tölteni azt a pár órát - jegyzem meg, és igyekszek nem tudomást venni az ő szavairól. Végül is, egyértelmű, hogy nem sértésnek szánta. Akkor pedig miért húzzam fel magam a dolgon? Persze ettől függetlenül eszembe jutnak a saját aggodalmaim. Nem egyszer fordult már meg a fejemben, hogy tényleg annyit érünk, mint egy sereg kutya. Csak annyi, hogy minket nem zárnak be egy cseszett ketrecbe. Ugyanúgy ugrunk minden parancsra, de...
- Egy kutyát nem hívna meg a saját felettese iszogatni vagy nem intézne neki kimenőt, hogy csajozhassanak - muszáj ezt kimondanom, hogy leálljon a fejemben a kombinálás. Az már más kérdés, hogy olyan fapofával mondom, mintha ez lenne a legszomorúbb dolog a világon. Persze az emlékek szépek az ilyen alkalmakról, de a tény, hogy a nullával egyelő, hogy ez valaha megismétlődjön, elég aggasztó. De attól biztos nem fog változni semmi, hogy agyalok rajta. Úgyhogy inkább kapok az alkalmon és ezúttal én is visszakérdezek.
- Tényleg nem hangzik rosszul - ismerem egy kis idő múlva és folytatnám is, ha nem látnám meg fél szemmel a mozgást mellettünk. Elég gyorsan eltűnt ahhoz, hogy csak egy állat legyen, mégis megdermedek és az ujjaim már a pisztoly markolatát szorítják. A kérdő tekintet csak egy pillanatig van ott az arcomon, utána aprót bólintok és megindulok előre. Nem nézek a lábam elé, mégis átlépek minden letört gallyat, ami reccsenhet. Mintha az agyam egy része még így is felfogná, hogy melyik az a hely, ahova nem szabad lépni. Az első pár métert úgy teszem meg, hogy egyenesen magam elé nézek, néha oldalra. De aztán elkezdem a fákat vizsgálni feljebb is. Sehol senki. Egy cseszett állatot sem látok a környéknek. Viszont...
- Túl nagy a csend - viszem a hangom az alig hallgató tartományba, ahogy megállok egy pillanatra. Lehet, hogy miattunk hallgat minden állat, de sosem lehet biztosra tudni. Már éppen belátnám, hogy talán csak a képzeletünk játszott velünk, amikor reccsen egy gally. Ezúttal a hátunk mögött. Azonnal fordulok, szegezem előre a pisztolyt. Az alak pedig megdermed. Pont úgy, ahogy én. Mindenkinek könnyebb lenne, ha meghúznám a ravaszt, de... de.
Vissza az elejére Go down
Morgan Lesther
Secrets All Around
Morgan Lesther
Átutazó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Auguste Dumont
Ω Hozzászólások száma : 76
Ω Kor : 41

Déli erdőségek - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Déli erdőségek   Déli erdőségek - Page 2 Empty2014-06-20, 20:13


Andrew & Morgan




Ugyan, úgy nézek én ki, mint aki lehetetlen szokott kérni? Annak a fajtának nézek ki, aki egy katonát használ fel arra, hogy megöljön egy tisztet? Már van néhány ötletem, hogy miként is használhatnám fel az adósságát, és igen, talán vele fogom elhozatni a fickót, mert egy katona jóval könnyebben hozzá tud férni, mint én. Attól meg nem igazán félek, hogy Andrew nem tartja a szavát. Akármilyen kis lélekbúvár katonapalánta a gyerek, az ilyeneket, mindig a lelkiismerettel és a bűntudatkeltéssel lehet sakkban tartani. A lelkiismeretes gyerekek általában tartják a szavukat, ha pedig nem…maximum kérek tőle mást, és szerzett egy ellenséget, mert engem átverni nem lehet. Ingyen persze nem fogom megölni, de akár szar pénzért is elvállalom, hogy bosszút állhassak, amiért átakart verni. Ez van, elégé bosszúálló természet vagyok, de ha fizetsz, akkor a legjobb cimborák is lehetünk,nem kell itt keménykedni nekem, csak odaadni a pénzem, és feleségül is elveszlek, ha jól megfizetsz, bár akkor már napi díjat fogok kérni. Nem értem miért van ennyire a munkám ellen a kölyök. Igazándiból elég egyértelmű volt, hogy zsoldos lesz belőlem. Miután kiirtották a falumat – igen, én oda tartoztam, hangozzon ez bármilyen furán is – kaptam pénzt és szereztem fegyvereket meg új ruhát és nekivágtam az útnak, hogy bosszút álljak azokon a seggfejeken. Fehér vagyok, de feketék közt éltem az életem java részét, és ezáltal a rasszizmus szikrája sincsen meg bennem, jóban is bírom őket, mint a fehéreket. A feketékben van büszkeség, ők tartják a szavukat és nem vernek át, míg a fehéreknek csak a pénzen jár az eszük, vegyünk csak engem példának. De inkább folytatom a történetemet. A lényeg az, hogy egy fickónak a fülébe jutott, hogy mire készülök, és azt mondta nekem, hogy fizetne, ha az egyik keserves kínok között döglene meg. Én pedig felismertem a lehetőséget és megkerestem mindenkit, akinek baja volt a bandával, és megígértem, hogy mindenki szenvedni fog. Elrejtettem egy dinamitot a táborukba, de úgy, hogy ne haljanak bele a robbanásba, csak a végtagjaik szakadozzanak le. Persze volt aki meghalt, de a legtöbbnek csak a keze és lába repült el. Szépen felpakoltam őket egymás hátára, leöntöttem benzinnel őket és beleültem az egyetlen karosszékbe ami a táborukban volt. Rágyújtottam és egy mozdulattal a benzincsíkot is meggyújtottam, majd néztem, ahogy az a sok barom elég. Megmutattam a megbízóknak a művem, mire ők megveregették a hátam és odaadták a pénzem. Ezek után te nem kezdtél volna bele ebbe? Na ugye, hogy igazam van!
-Elég szarul hangzik. Van két napotok, hogy jól berúgjatok, és ebből az egyiket már másnaposként kezditek, rohadtul  nem éri ez meg. – és akkor hétköznaponként dolgoznak, vagy mi? Mert nem sok mindent tudok elképzelni nekik. Oké, talán kiképzések meg gyakorlatok, egy-két őrjárat és szarlapátolás a fogolytáborban, de ennyi, mi dolguk lehetne?
- Pedig jól kezdődött a dolog… - egy pillanatra elhallgatok, ahogy figyelem a körülöttünk lévő fák árnyékait. -... de akkor a táborban meg kutyák vagytok, nem? – vonom le a következtetést semmi éllel a hangomban, vagy gúnnyal. Egy katonát nem valami nagy sértés lekutyázni, alighanem tudják ők maguk is, hogy parancsokat teljesítő négylábú szarógépként tekintenek rájuk a feletteseik. Azon pedig nem aggodalmaskodom, hogy esetleg rossz helyen vagyunk. Civilek nem jönnek csak úgy az erdőbe, főként azok után, hogy egyre többen próbálkoznak banditaként megélni, illetve az ellenállók is elég sokat vannak itt, de azok csak nem támadnak ránk ok nélkül, annyira nem hülyék.
- Én munka közben is a szabadidőmet töltöm, azt teszek, amit akarok, a lényeg, hogy a feladatot elvégezzem. – mondom egyszerűen az erdő sűrűjét vizsgálva. – Sokkal mókásabb, mint segget nyalni, és jobban is fizet. – nem tehetek róla, utálom, mikor valaki pincsikutya módjára ugrál a parancsokra. Ha jó pénzért tennék, mint én, akkor teljesen másképp vélekednék róluk, de így…menthetetlenül hülyék ezek itt mind.
Az árnyékot én is látom, vagyis inkább hallok valamit, amire odakapom a fejem, és akkor látom meg Andrew kérdő ábrázatát. Talán csak egy mókus szórakozik velünk,de nem árt utánanézni a dolognak. Végül előreszegezem az íjpuskám és intek Andrewnak, hogy menjen előre, én majd hátulról fedezem őt. Neki kell megölnie a fickót nem igaz?


Vissza az elejére Go down
Andrew Maxwell
Secrets All Around
Andrew Maxwell
Szövetséges


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Andrew Maxwell
Ω Hozzászólások száma : 204
Ω Kor : 32

Déli erdőségek - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Déli erdőségek   Déli erdőségek - Page 2 Empty2014-06-20, 12:54


Nem hiszem, hogy valaha képes lennék a jól megszokott szabályok nélkül élni. Ebbe születtem bele, ebben nevelkedtem. Nem ismerek másféle életet és azt hiszem, egyelőre nem is vágyok többre. Beérem annyival, hogy idővel feljebb küzdöm magam a ranglétrán. Igaz, a mostani körülményeket figyelembe véve örülhetek, ha az őrmesteri címet megtarthatom. De minden erőmmel azon leszek. Másképp most nem lennék itt, nem járnám az erdőt egy zsoldos oldalán. De ugye szabályok... abból jönnek a parancsok... azt pedig végre kell hajtani, bármit is mond Morgan. Lehet, hogy az ő szempontjából sokkal jobb egy anarchia és a szabadság, de én a jól bevált rendszert támogatom. Nem gyilkolunk, csak védekezünk. Nem vadászunk emberekre, csak megelőzzük a bajt. Persze én is tisztában vagyok azzal, hogy ez így sántít. Sokkal rosszabbak vagyunk. De ha ezt belátnám, valószínűleg teljesen kifordulnék önmagamból. Jó katona vagyok, mindaddig, amíg képes vagyok elhinni, hogy minden, amit teszek teljesen jogos.
Mint most is. Mostanra meggyőztem magam, hogy ez a következménye az ember tetteinek. Ha dezertál, példát kell statuálni vele. Persze csak semmi túlzás. Megtaláljuk a fickót, egyetlen golyót eresztek belé, majd elveszem a dögcéduláját és kész. Minél hamarabb igyekszem kiverni a fejemből a tettem és talán valamiféle elismerő pillantást bezsebelhetek az apámtól. Oh és arról se feledkezzek meg, hogy mivel tartozok mindezért Morgannek. Az üveg ital és a tény, hogy az adósa vagyok. Utóbbi jobban aggaszt, de reménykedek benne, hogy semmi lehetetlent nem fog kérni, ha eljön az ideje. Mi van, ha egy tisztet akar megölni? Ha arra kér, hogy ebben segítsek neki? Eddig ez meg sem fordult a fejemben, mint lehetőség. Fogalmam sincs, hogy képes lennék-e elárulni a sereget. Egyszer már megtettem, és most annak iszom a levét. Még egyszer megtenni felér egy halálos büntetéssel. De miért is jár ezen az agyam? Nem kért semmi ilyesmit és nem is fog!
- Nem az számít, hogy milyen nap van. Hétvége az, amikor eltávot kapunk - kezdem magyarázni és be kell látnom, bármennyire nem akartam beszélni eddig, jobb, ha nem teljesen szótlanul haladunk előre. Így kevesebb az esély arra, hogy képtelenségek forduljanak meg a fejemben.
- A szabadidejével mindenki azt kezd, amit akar. Kimenő alatt nincsenek szabályok. A táborban viszont mindenki azt teszi, amit mondanak neki. Ilyen egyszerű - adom meg a választ, miközben a fák között próbálom megtalálni, akit keresünk. Az, hogy minden jel szerint járt erre ember mostanság, még nem jelenti azt, hogy tényleg annak a nyomában vagyunk, aki nekünk kell. Minél tovább keressük céltalanul, annál feszültebb leszek. Annál többször fordul meg a fejemben, hogy tényleg ez-e a helyes.
- És te mit kezdesz a szabadidőddel? Egyáltalán van olyanod? - kérdezek vissza. Részben érdekel a válasza, részben pedig azért teszem, hogy ne merüljek túl mélyre a saját fejemben. Közben persze továbbra is úgy vizsgálom a fákat, mintha bármelyik pillanatban emberi alakot ölthetnének. Mintha csak egy, az álcázás művészete köré épített bevetés lenne. Egy gyakorlat. Kár, hogy a fegyveremben éles töltény lapul.
Aztán meglátom a mozgást. Csak egy árnyák, amit épphogy a szemem sarkában vélek felfedezni. Valószínűleg csak egy állat. Valami madár esetleg. Mégis szinte azonnal működésbe lépnek a reflexeim és már szorulnak is az ujjaim a pisztoly markolatára. Egy pillanatra Morganre téved a tekintetem. Egy szót sem szólok, csak kérdőn felvonom a tekintetem. Nem sok híja, hogy a jól bevált módszerrel jelezni kezdek neki, de nem, ő nem katona, ez pedig nem egy bevetés.
Vissza az elejére Go down
Morgan Lesther
Secrets All Around
Morgan Lesther
Átutazó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Auguste Dumont
Ω Hozzászólások száma : 76
Ω Kor : 41

Déli erdőségek - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Déli erdőségek   Déli erdőségek - Page 2 Empty2014-06-19, 23:46


Andrew & Morgan




Nyüves erdő, nyüves katonák. Utálom az erdőt járni, túlságosan is nagy a terület, nem lehet biztosítani, bármikor és bárhol felbukkanhat az ellenség, és könnyedén védtelen célponttá válhatsz, a menekülés pedig a halállal egyenlő. Persze, akkor szeretem az ilyen erdős terepeket, mikor tudom, hogy nem kell tartanom az ellenségtől, csak le kell vadásznom a célpontot, és már mehetek is haza. A katonák pedig…miért nem tanítják meg őket rendesen elrejtőzni, ha már ellenséges területen kéne mozogniuk? Vagy legalább tanulnának valami logikus gondolkodást, de úgy látszik ez kimaradt a katonaiskolából. Ez van, dezertőrnek nem készítenek csak úgy fel, pedig nem ártana valami tanfolyam, mert ezt a hülyét, még egy vak is megtalálná, olyan nyomokat hagy maga után lépten-nyomon. Nem vagyok valami nagy vadász, nem olvasok valami kitűnően a nyomokból, de elég jól ahhoz, hogy simán követni tudjam a fickó útját, aki a számításaimnak megfelelően megpróbált elmenekülni a városból. Mert majd a bura biztos megnyílik neki…egyre rosszabb lesz a katonákról alkotott véleményem.
Azon pedig még mindig csak mosolyogni tudok magamban, amit Andrew összehordott itt nekem baromságot, hogy tisztának lássa az amúgy vértől vöröslő kezét. Most mégis, tényleg képes elhinni azt a sok szarságot, hogy az ellenség megölése nem számít gyilkolásnak, meg az ártatlanok védelme, és a haza nem veszhet… és a többi ehhez hasonló értelmetlen szarság. Az pedig már csak hab a tortán, hogy képtelenek belátni azt, hogy a seggmeresztés helyett talán már régen lépni kellett volna és lecsapni a nácikra, hogy…miként is mondta Andrew? Hogy megelőzzék? Igen, azt hiszem így mondta, megelőzni a bajt. Szép szavak, kár hogy semmit nem érnek, ezt még egy retardált is képes lenne belátni. Aztán meg jön nekem itt a nácikkal…ki a francot érdekelnek a nácik? Okosak voltak és támadtak, most náluk a lépéselőny és nincs olyan sereg, ami felvehetné velük a harcot. Nem érdekelték őket a vesztességek, csak mentek előre, senkit nem kellett megvédeni, csak azt kellett tenniük, amiért fizetik őket: ölni. És ez a náciknak nagyon jól megy. Magasból teszek a szövetségesekre, és a nácikra is, de a háború azért még eltarthatna egy pár évig, elég jól feldobja a zsoldos piacot a dolog.
Aztán meg a szabályokkal jött nekem…ez az Andrew gyerek ízig-vérig katona, de ezt most inkább szántam sértésnek, mint bóknak. Mégis mi olyan rossz az anarchiában? Szabadság, azt teszel, amit akarsz, a gyengék elhullnak, míg az erősek továbbélnek. Nem hangzik rosszul mi? De azért jó szar lenne, már nem érne semmit a pénz, nekem pedig a pénz a mindenem, ha az nincs, akkor én sem érzem jól magam a bőrömben. Azt még eltudom valahogy fogadni, hogy szükség van ezekre a rohadtul idegesítő és teljesen felesleges szabályokra, de hogy a tisztelet...őszintén, hány embert tisztelsz Andrew fiacskám? Merthogy a seregben aztán inkább csak fosol a felettesedtől, mintsem hogy példaképként nézd őt. Nem, parancsra ugrasz és nyalod ki a seggét, nincs semmi tisztelet itt, csak megint a szabályok kavarna be. Biztos van valami szabály arra, hogyan kell viselkedni a feletteseddel, és ezt értelmezik azok az agyatlan katonák tiszteletnek.
Élveztem, ahogy felkapta a vizet a dolgokon, vicces látványt tudnak nyújtani ezek a katonák, inkább valóak cirkuszba, mint csatatérre. Oda az olyanok kellenének, mint én. Sokkal drágábbak lennénk, de kérdés és szemrebbenés nélkül teljesítenénk minden parancsot. Jó pénzért még kutyát is játszom neked. Marcangolja csak őt a bűntudat, már alig várom, hogy fejbe lője valamelyik katonatársát hidegvérrel, csak mert megvilágosodott, és rájött arra, hogy valójában egy nagy hazugság az egész sereg,és ideje lenne valami normális életcélt kitűznie maga elé. Lehetne zsoldos is, legalább van tapasztalat a gyilkolásban. Kár, hogy Andrew ki fogja végezni, de az biztos, hogy nem fogom megakadályozni benne, tegye, amit tenni akar, és amúgy sem akarom megfosztani magamat a show-tól.
Az egyenruhás megjegyzésére meg…legyen akkor mindig egyenruhában, talán a nők meg a pia majd elfelejtetnek vele mindent, és olyan fasza kis mintakatonává teszik őt, mint amilyen a drágalátos apja is. De azért beszerzek egy egyenruhát a biztonság kedvéért, le kell ellenőrizni minden információt nem?
A nyílpuskámat előreszegezve megyek előre az erdőben, figyelve minden apró neszre, nehogy a fickó meg tudjon minket lepni, az aztán az egész napon szépen elcseszné.
– És mi a rákot csinál egy katona egész nap? – kérdezem tőle, csak hogy ne unatkozzak mire elérjük a célunkat. – Mondjuk pénteken. – rántom meg a vállam, és már előre fel is készülök, hogy megint ontani fogja magából a sok katonai szarságot…biztos erre is van valami betanult szövegük, hiszen úgy tanítják őket, mint a kutyákat. Egyértelmű utasításokkal.

Vissza az elejére Go down
Adeline LaPierre
Secrets All Around
Adeline LaPierre
Ellenálló


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Adeline LaPierre
Ω Hozzászólások száma : 268
Ω Kor : 38

Déli erdőségek - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Déli erdőségek   Déli erdőségek - Page 2 Empty2014-04-12, 06:26


Déli erdőségek


A várost délről egy viszonylag nagy erdős terület határolja. A valkűrök tábora is itt vándorol jelenleg még újabb és újabb terepet keresve időnként, hogy minél kisebb eséllyel és minél később szúrják ki őket. Az erdőt nyugatról a Rhone folyó határolja, délről pedig a búra.






Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom
Secrets All Around


Titkosított Akta

Déli erdőségek - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Déli erdőségek   Déli erdőségek - Page 2 Empty

Vissza az elejére Go down
 

Déli erdőségek

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
2 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2

 Similar topics

-
» Keleti erdőségek

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Avignon Ereklyéi :: Archivum :: Avignon városa :: Város körül-