Avignon Ereklyéi


 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Megosztás
 

 Történelmi háttér

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
Adeline LaPierre
Secrets All Around
Adeline LaPierre
Ellenálló


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Adeline LaPierre
Ω Hozzászólások száma : 268
Ω Kor : 38

Történelmi háttér Empty
TémanyitásTárgy: Történelmi háttér   Történelmi háttér Empty2014-03-18, 11:15


Történelmi háttér




Mindenképpen szeretnénk ragaszkodni a történelmi háttérhez, tehát a külső események minden esetben ezek alapján fognak zajlani, tehát mindenképpen érdemes azoknak is ebben a pár sorban elmélyülni kicsit, akik egyébként nem voltak oda annyira az iskola történelemért. Nem hosszú, reméljük ennyi belefér. :)A rejtett várost nagy mértékben nem fogják érinteni ezek az események egyelőre, de idővel majd foghatnak híreket a kinti világból, ezért az ismeretük fontos.

Franciaországi hadjárat:

1940. május 10-én indul meg a hadjárat Belgium és Hollandia felé. A hadjárat két nagyobb szakaszra osztható. Az elsőben a német páncélos ékek átkelnek az Ardennek hegységen és bekerítik a szövetséges erőket Franciaország északi részén és Belgiumban. Ennek eredményeként a Brit Expedíciós Haderő visszavonul a tengerpartra és a Dynamo hadművelet keretében több, mint 300 000 brit, francia és más nemzetiségű katonás mentenek ki Angliába.
A június 5-én induló szakaszban a német csapatok áttörik a sebtében kiépített francia védelmi állásokat és hátulról kerülik meg a fő francia védelmi állás, a Maginot-vonalat, majd mélyen benyomulnak Franciaország területére. Június 10-én Olaszország is hadat üzen Franciaországnak és támadást indít a déli területek ellen. A francia kormány ezek után Bordeaux-ba menekül. Június 14-én elesik Párizs, június 22-én pedig fegyverszünetet kötnek. Ezek után Franciaországot két északi és egy nyugati megszállási zónára osztják fel, délen az olasz csapatok tartanak megszállva egy kis részt, míg a maradékon megalakul a Vichy-kormány.

Forrás és további infok: Wikipédia



Vissza az elejére Go down
 

Történelmi háttér

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Avignon Ereklyéi :: Archivum :: Bevezető :: Háborús előkészületek-