Avignon Ereklyéi


 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Megosztás
 

 Savonnerie (Szappanbolt)

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
Vianne Merle
Secrets All Around
Vianne Merle
Városlakó


Titkosított Akta
Ω Hozzászólások száma : 73
Ω Kor : 32

Savonnerie (Szappanbolt) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Savonnerie (Szappanbolt)   Savonnerie (Szappanbolt) Empty2014-08-13, 20:48

Úgy hiszem, tényleg meglephettem, mert egy másodpercre szinte megmerevedik. Nem olyasmi ez, amit meg tudnék magyarázni, egy rebbenés csak, az izmok játéka, ahogy a válla és a háta megfeszül, mintha ütésre számítana.
Bár én nem jelentek veszélyt, ilyen módon biztosan nem. Hiszen eszem ágában sincs hátulról rátámadni egy férfira, vagy úgy általában senkire sem, de a dolog mégis érdekes. Valahogy nem tudok szabadulni a gondolattól, hogy ez a férfi valamilyen módon nem érzi magát teljes biztonságban.
Ezt összeadva a német szavakkal…
Lehet, hogy veszélyes dolog ilyeneken agyalni. Talán nem kellene azon töprengenem, hogy akkor ő most itt vajon szökött hadifogoly, vagy német kém, vagy csak egy egyszerű menekült, aki véletlenül német, és retteg, hogy esetleg meglincselik, ha kiderül a származása. De mégis érdekel, melyik verzió lehet az igazi.
Bár Andrew azt mondta, nem kell tartanom attól, hogy bárki is megszökött volna, de azt hiszem, akkor is ezt mondta volna, ha netán mégis. Már csak azért is, nehogy híre menjen a dolognak és pánik alakuljon ki. Én legalábbis erre tippelek, hiszen Andrew a buráról sem akart beszélni. Mi más lehetne az ok? Kötelességtudó, és kész.
A férfi izmai ellazulnak, és lassan nyugodtan fordul meg. Az arca nagyon jellegzetes, főleg a pofacsontjai, és a szemei is, nagyon világoskékek, feltűnőek a sötét haja mellett. Egészében véve nem néz ki rosszul és nem is túl idős, olyan harminc körüli lehet.
Rám néz, és végigmér. Kicsit zavarba jövök a tekintetétől, és magamban hálát adok a sorsnak, hogy én még az eső előtt ideértem és a ruhám így nem tapad rám ázottan. Az úgy elég kínos lenne, nem is vitás. Kiadná minden hajlatomat és domborulatomat, főleg, mivel az anyag világos.
Az idegen végül angolul szólal meg. Picit meglep, de nagyon igyekszem nem mutatni, bár a szemeim kissé kerekebbre nyílnak, de aztán az egészet betudom annak, hogy talán tényleg fél, hogyha kiderül, honnan való, nekiesnek. Ugyanakkor valahogy óvatosabb vagyok vele, mint lennék például egy szövetséges katonával, vagy bárkivel, aki nem németül beszél magában.
Valóban nagyon befogott – bólintok, és én is angolul felelek.
Tanultam is a nyelvet és újabban lehetőségem is van gyakorolni, főleg Isaac miatt.
Semmi baj, bár az üzlet még nincs nyitva, de hát ilyen időben a kutyát se verik ki – folytatom és a kirakaton át kinézek az utcára.
Az eső még mindig ömlik, és csúf sötétszürke felhők sötétítik el a reggelt. Egy ideig még senki nem megy innen sehova, állapítom meg magamban.
Aztán félig a férfi felé fordulok, és finoman elmosolyodom, viszonozva az ő korábbi kis mosolyát.
Nézem, ahogy a haját hátrasimítja, és fura, de mintha a zakója nem a szokott helyen dudorodna. Nem vagyok persze biztos a dolgomban, talán csak más az anyag esése így vizesen. Vagy mégsem. Talán az ott egy fegyver.
De nem tudom.
Szentséges ég! Mit tegyek most?
De mivel nem lép fel ellenségesen, úgy csinálok, mintha nem is láttam volna semmit, illetve igyekszem úgy csinálni.
De ha már hozzánk tért be… szeretne körbenézni? – kérdezem, és közben úgy teszek, mintha én is idetartoznék. – Talán talál valami finomat magának, vagy a feleségének…
És talán mond is valamit, amiből esetleg többet megtudhatok arról, ki is ő, és miért káromkodott németül.
Vissza az elejére Go down
Alexander Hoffmann
Secrets All Around
Alexander Hoffmann
Valkűr


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Craig Morphew
Ω Hozzászólások száma : 25
Ω Kor : 39

Savonnerie (Szappanbolt) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Savonnerie (Szappanbolt)   Savonnerie (Szappanbolt) Empty2014-08-08, 00:59

Annyira belemerülök a gondolataimba, hogy nem hallom meg a léptek zaját, csak akkor figyelek fel a helyiségbe érkező hölgyre, mikor megszólít. Ösztönösen megfeszülnek az izmaim, de visszafogom magam, és viszonylag nyugodtan fordulok meg. Rászegezem fagyos, jégkék tekintetemet.Igyekszem valai barátságosnak mondható arckifejezést ölteni, de a gondolataim messze járnak, ezért csak egy fáradt mosolyra telik. Végigmérem a lányt, és lazítok a testtartásomon. Nem olyannak tűnik, aki veszélyt jelentene rám. Kissé bosszantó, hogy akaratlanul is azonnal célpontként elemzem az embereket, de nem tudom megállni. Remélem, hogy a diszkrét, de egyértelműen észrevehető mustrálást betudja majd egy férfi általános érdeklődésének. Végül is, ez nem is áll teljesen távol az igazságtól... Amellett, hogy ártalmatlan, még egészen csinos is. Az utóbbi gondolatot igyekszem elhessegetni a fejemből, semmi szükség arra, hogy még inkább eltereljem a figyelmemet a szituációról. Nem tudom, hogy ki van még a raktárhelyiségben, és bár valószínűtlen, hogy ártani tudna nekem, senkinek sem lenne jó egy komolyabb összetűzés. Elvégre azt mondtam a szövetséges katonának, hogy senkit nem akarunk bántani, és komolyan is gondoltam. Nem pártolom a felesleges erőszakot.
Rájövök, hogy ostobaság volt német kifejezéseket használni, de ez sajnos olyan, mint a dohányzás, káros megszokás, de nem tudom hanyagolni. Egyébként is ritka errefelé az olyan ember, aki felfigyel rá, vagy akár megérti. A franciák közül szinte senki nem beszél németül, akikkel eddig találkoztam, és annyira nem beszélnek jól angolul, hogy kiszúrják az akcentusomat. Kellemetlen szituációba akkor szoktam kerülni, mikor egyszerre vannak körülöttem angolok és franciák, mert bár mindkét nyelvet magas szinten beszélem, az anyanyelvieket nem tudom megtéveszteni.
- Jó reggelt, Miss – viszonzom a köszönést angolul – Be kell valljam, hogy az eső üldözött be – mondom bocsánatkérő mosollyal kísérve, és megint körbenézek a boltban. Egyelőre nem szándékozom csevegést kezdeményezni, de felmerül bennem az ötlet, hogy esetleg tudnék némi információt szerezni tőle. A lakosok néha megdöbbentő tényekkel tudnak szolgálni, és sokkal könnyebb ezeket kiszedni belőlük, mint a katonákból. Ráadásul most nővel van dolgom, fiatal, kedves arca van... Tapasztalataim szerint velük könnyű megtalálni a közös nevezőt, pláne úgy, hogy külföldiként azonnal szövetséges tisztként azonosítanak be, még ilyenkor is, mikor civil ruhában vagyok.
Ismét alaposan szemügyre veszem, és feltűnik, hogy kissé mintha ideges lenne. Ebből egyelőre nem merek semmit következtetni, még korai lenne, de tudom, hogy innentől nagyon alaposan meg kell fontolnom, mit és hogyan mondok. Kisimítom az arcomhoz tapadt tincseket, és összefogom a kezeimet a testem előtt. Igyekszem minél többet takarni magamból, hogy a vizes anyag alatt halványan kirajzolódó pisztolyokat és az alkaromra szíjazott késeket elrejtsem előle.
Vissza az elejére Go down
Vianne Merle
Secrets All Around
Vianne Merle
Városlakó


Titkosított Akta
Ω Hozzászólások száma : 73
Ω Kor : 32

Savonnerie (Szappanbolt) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Savonnerie (Szappanbolt)   Savonnerie (Szappanbolt) Empty2014-08-07, 21:49

Kora hajnalban indultam el Ginette szappanboltjába. Nagyon jó hely, én szeretem, Ginette érti a dolgát. Rendszeresen szoktunk neki, illetve a boltnak szállítani, alapanyagot is, meg olykor kész kozmetikumokat is. Főleg krémeket.
A mai áru körömvirágkrém. Az mindig jól jön és még ilyen háborús időkben is fogy. Hiszen kinek ne kellene egy kis krém napégésre, vagy konyhai balesetekre, vagy a mosószappan által felmart kezére? De jó a bakancs által feltört lábakra is. És nem is olyan vészesen drága, hogy az emberek nem tudják megfizetni. Egyelőre még eladható.
Így a bolt még vesz át tőlünk. Ami jó, mert jól jön az a kis pénz. Még jól jön, még lehet élelmiszert kapni, de a bura miatt nem tudom, mikor kezdenek majd kimerülni a készletek.
A bura. Áldás és átok egyszerre. Áldás, mert a háború kívül rekedt, és átok, mert mi foglyok lettünk. Senki se ki se be.
De szerencsére az eső beesik. Illetve ma nem akkora szerencse, mert csak könnyű nyári ruha van rajtam, halványsárga, fehér tűpettyes, ami ha nedvességet kap, akkor hajaj… és szandál. Az árut már átadtam, a fizetségemet is megkaptam, a vászon szatyromat pedig összehajtogatva a retikülömbe rejtettem. Indulhatnék is, ha nem hallanám, hogy az esőcseppek dobolnak odakint.
A bolt elvben csak bő óra múlva nyit, de az ajtót nem csuktuk be utánam – mert ugyan ki lopna egy szappanboltból ilyen korai órán? –, így amíg a tulajdonos rendezkedik, én inkább úgy döntök, hogy visszasétálok az eladótérbe. Így neki nem vagyok láb alatt, de nem is ázom, plusz a bolt sincs azért egészen felügyelet nélkül. Bár nem dolgozom itt, de azért ha muszáj, picit be tudok segíteni, a legtöbb termékről tudom, hogy micsoda, az árak pedig ki vannak írva. Csak a pénztárt nem tudom kezelni, de ahhoz kulcsom sincsen. De ha véletlenül mégis vevő tévedne erre, ilyen korán, legalább egy kicsit le tudom kötni, amíg Ginette érkezik és tud vele foglalkozni.
Meglepetésként ér, hogy az eladótérbe lépve valóban ott áll valaki, és ráadásul egy férfi. A ruhája átlagos, illetve az lenne, ha nem csepegne épp a lábtörlőre, a haja is vizes tincsekben tapad a homlokára, és így elázva feketének tűnik. Szárazon, gondolom, sötétbarna lehet. A szemeit nem látom ebből a szögből és az arcát sem egészen. Csak áll, és nézelődik, egyelőre még nem felém.
Már éppen köszönnék, mikor meghallom, hogy magában beszél. A szavak… ezek német szavak!
A szám elnyílik, majd becsukódik. Nem értettem pontosan, amit mondott, de valamiféle káromkodás lehetett. Az iskolában nem tanítottak káromkodni is. De édes istenem, ez a férfi… Igaz, hogy nem szőke, de hát a hajszín nem minden, a szövetségesek között sok a szőke, és mégsem németek.
Végül csak előre lépek egyet és összeszedem magam. Azt nem kell rögtön tudnia, hogy hallottam a fojtott káromkodást. Azt Ginettenek sem kell tudnia, sőt, ha ez a fickó nem vásárolni akar, akkor lehet, hogy azt sem, hogy itt járt. Itt van a kisfiú, Ginette kisöccse, úgymond… Bár egy jó bába tartja a száját, de hát vannak azért jelek, amiket megláthat, még akkor is, ha nem őt hívják esetleg valahova. Na, mindegy, ez nem az én dolgom, az ítélkezés meg távol álljon tőlem, de ettől függetlenül valahogy úgy érzem, jobb, ha ez a férfi velem találkozik először.
Jó reggelt, uram! – köszönök rá – Segíthetek esetleg valamiben?
Még egy kedves mosolyra is futja tőlem, pedig a gyomrom kissé összeszorult és a szívem hevesen kalapál. Azok a szavak, azok mégiscsak németül voltak.
Vissza az elejére Go down
Alexander Hoffmann
Secrets All Around
Alexander Hoffmann
Valkűr


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Craig Morphew
Ω Hozzászólások száma : 25
Ω Kor : 39

Savonnerie (Szappanbolt) Empty
TémanyitásTárgy: Vianne&Alexander   Savonnerie (Szappanbolt) Empty2014-08-06, 20:05

Lényegében céltalanul lézengek az utcán, azon töprengve, hogy mi a francot kezdjek a helyzetünkkel, meg persze azon, hogy miért nem kezdtem még vele valamit, na meg azon, hogy mekkora szarban leszek, ha továbbra sem kezdek vele semmit. Az a pár ember, aki ilyen embertelenül korán – még alig kelt fel a Nap – az utcán tartózkodik, nem igazán figyel rám. Félhomály uralkodik, a fény csak néha-néha szűrődik át a sötét felhőtakarón, morajlik az ég, és a levegőt megüli a jellegzetes, eső előtti fülledtség. Még nem akarok visszamenni a táborba, úgyhogy arrafelé indulok, ahol kocsmát sejtek.
Pár perc múlva esőcseppek kezdenek kopogni a járdán, először csak ritkásan, figyelmeztetésképp, mire gyorsabban kezdem szedni a lábamat. Hamarosan azonban kövér cseppekben kezd záporozni a víz, kíméletlenül elmosva a várost, én pedig bevágódok az első nyitott üzletbe, mert nem akarok bőrig ázni, és közben a burát átkozom, amiért a rádióadást blokkolja, a természeti csapásokat meg nem.
Odabent rájövök, hogy minden igyekezetem ellenére csavarni lehetne a vizet a hozzám tapadó ruháimból – azért remélem, hogy az alatta elrejtett fegyverek nem túl feltűnőek -, a hajam sötét tincsekben a homlokomra tapad, és a lábtörlő szőnyeget is teljesen eláztattam. Körbenézek az üzletben, és kínosan elfintorodok. Egy szappanbolt. Mégis mi a fenét keresek én itt? Úgy tűnik, hogy rajtam kívül egy teremtett lélek sincs a helyiségben, bár a raktárba nem látok be.
Nem mozdulok, nem akarom medencévé változtatni a helyet, úgyhogy csak idiótán álldogálok a lábtörlőn, és nézelődöm. Fojtott hangon megeresztek egy német szitkot, aztán felsóhajtok. Végül is, gondolkodni itt is tudok, ráadásul annak az esélye is kisebb, hogy katonákba ütközöm. A szövetséges tiszt, akivel korábban beszéltem, a várakozásaimmal és reményeimmel ellentétben nem jelentkezett, amiből arra következtettem, hogy nem adta át az üzenetemet a feletteseinek, vagy átadta, de nem voltak vevők az ajánlatra. Akárhogy is, a szövetségesek közül legalább egy ember tudja, hogy itt vagyunk, és ő nem biztosított arról, hogy nem akar majd az első adandó alkalommal felkoncolni engem és az embereimet, ezt pedig a saját hibámnak könyveltem el. Meg kellett volna ölnöm Andrew-t, amikor lett volna rá lehetőségem, nem pedig ostoba kisgyerek módjára rábízni az egész alakulatom sorsát.
A gondolatra megcsóválom a fejemet, és felsóhajtok. Ha eláll ez a nyomorult vihar, tényleg kitalálom, hogy mi legyek. Nem mintha nem ezt ígérgetném magamnak folyamatosan...
Vissza az elejére Go down
Mesélő
Secrets All Around
Mesélő
Mesélő


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Adeline & Walter
Ω Hozzászólások száma : 43

Savonnerie (Szappanbolt) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Savonnerie (Szappanbolt)   Savonnerie (Szappanbolt) Empty2014-05-02, 12:08


Szabad játéktér!



Vissza az elejére Go down
Lucas Morientes
Secrets All Around
Lucas Morientes
Szövetséges


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Adeline LaPierre
Ω Hozzászólások száma : 32
Ω Kor : 40

Savonnerie (Szappanbolt) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Savonnerie (Szappanbolt)   Savonnerie (Szappanbolt) Empty2014-04-29, 09:14



Ginette & Lucas



Kénytelen vagyok újra és újra elmosolyodni. Talán még azt is mondhatom, hogy a helyzethez képes jól is érezem magam, még ha tudom is, hogy ez nem fog sokáig tartani. Talán majd... úgy intézem, hogy a következő szappanszállítmányt én vihessem a kaszárnyába... talán.
- Úgy érzem, hogy nem vesz engem igazán komolyan hölgyem. - szappangyár, az már valahogy kicsit sok lenne. Mármint könnyen elképzelem őt egy kis barátságos boltban, esetleg egy nagyobb barátságos boltban, de egy egész szappangyár, az már szerintem határozottan sok lenne. Azt már bonyolult irányítani és nem elég pár kedves mosoly sem, hogy lenyűgözze a vevőket. Az egész olyan barátságtalannak tűnik, nem passzolna hozzá, már amennyire én eddig megismertem a hölgyet.
- Ez csak természetesen, nincs szándékomban rossz hírbe keverni. - látom, hogy mennyire zavarba sikerült hoznom, pedig nem volt szándékos, bár nem mondhatom, hogy ez a halvány pír ne állna jól neki. Inkább csak iszogatom a kávémat, főleg amikor meghallom a másik hangot, amire kedves vendéglátóm azonnal el is tűnik a szemem elől. Ha jól sejtem hamarosan indulhatok. Az utolsó kortyokat is felhörpintem mire visszatér, indulásra készen állok, és eszem ágában sem lenne feltartani őket, gondolom szívesen látná már az... öccsét is.
- Nem volt nagy gond, és legalább kellemes illatú lett az ingem, plusz egészen jól telt a délután egy része. - azért ez egészen más környezet, mint kártyázókat nézni, vagy trágár vicceket hallgatnia kaszárnyában, vagy épp egy kényelmetlen ágyon feküdni és nézni a plafont éjszaka, várni, hogy vajon mikor szólnak, hogy indulnunk kell. Az egészben a várakozás a legrosszabb. - Rendben van és... sok sikert a szappangyárhoz! - halvány mosolyt eresztek még meg, aztán átveszem az ingemet, a szappant pedig egyszerűen csak a nadrágom zsebébe süllyesztem. Jó helyen lesz ott, amíg elérem a kaszárnyát, hogy jól elrejtsem. A végén még furán néznek rá egy illatozó, lila szappannal. Hogy venné ki magát az ilyesmi? Elköszönök még a bejáratnál, aztán már nem célzom meg a piacot, ideje visszatérni.

//Én is köszönöm, egy élmény volt! ^^//

Vissza az elejére Go down
Ginette Rocher
Secrets All Around
Ginette Rocher
Városlakó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Ginette Rocher
Ω Hozzászólások száma : 39
Ω Kor : 31

Savonnerie (Szappanbolt) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Savonnerie (Szappanbolt)   Savonnerie (Szappanbolt) Empty2014-04-28, 16:00

Pour Lucas Morientes// Mots: 331// Danse Avec Moi

Mosoly kúszik az arcomra, a francia virtus, amiről a külföldiekről hallottam. Azt hittem, hogy ilyenkor mindig arra gondolnak, hogy fennhordjuk az orrunkat, vagy hogy jó szeretők vagyunk az ágyban. Nem mintha az utóbbi nem lenne igaz, de csak mostanában kezdem érteni, hogy ez több annál. Büszke vagyok rá, hogy francia lehetek, de nem gondolnám, hogy ez jobbá tesz bárkinél.
- Talán. - somolygok még mindig. - Egy egész szappan gyár! - veszem a poént és rákontrázok.
Jó, elismerem, általában nem ez egy lány álma, hanem a herceg és a kastély. A hercegemre várok is, várunk. De semmi értelme kettő álmot hajhászni egyszerre, amikor egyik elérhetetlenebb, mint a másik.
- Valahol el kell kezdeni. - vontam meg végül a vállamat. Hálás lehetek, hogy a szüleim rám hagyják a boltot, ami biztos megélhetést jelent. Jövőt Yves-nek.
Nem nyugtat meg, hogy egyetért velem. Már eszembe jutott, hogy talán nővérnek kell állnom, a legnagyobb szükségben, de nem vagyok benne biztos, hogy bírnám. Az a sok vér, piszok, poshadt levegő, sosem volt az én asztalom. Lelkileg meg nem vagyok hozzá elég erős. Vagy majd meglátjuk. Valamennyi romantikusságot látok abban, ha így sikerülne újra találkoznom Vele.
Szavaira rögtön elönt a pír.
- Akkor, ha kérdezik, kérem ne mondja meg a nevem. - mosolyogtam, de kicsit zavarba is jöttem. Tényleg vigyáznom kell a pletykákkal. - Pedig nem semmi reklám lenne a boltnak. - próbálom elütni egy viccel ezt a kínos pillanatot.
Pár perccel később anyám szólít, megint felcaplatok a lépcsőn és átveszem tőle a kivasalt, száraz inget. Halványan még észre lehet venni a foltot, de csak a beavatott szemnek látható. Aki nem tudja, hol keresse, nem találná meg.
- Hát, ennyi volt. Még egyszer nagyon sajnálom. - nyújtottam át Lucasnak a csomagot bűnbánóan. A tetejére tettem a lila szappanból egyet, ajándékként. - Ha erre jár, ugorjon be bármikor, szívesen látjuk! És vigyázzon magára!
Megint tapintatosan elfordulok, hogy visszaöltözhessen. Remélem, tetszik neki az ingének az illata. Majd, ha hagyja, kikísérem az utcára, és eligazítom, honnan jöttünk, ha kéri.

//én ezzel zárnék is, mostanában nem lesz sok időm játszani.Sad Köszönöm a játékot!//
Vissza az elejére Go down
Lucas Morientes
Secrets All Around
Lucas Morientes
Szövetséges


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Adeline LaPierre
Ω Hozzászólások száma : 32
Ω Kor : 40

Savonnerie (Szappanbolt) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Savonnerie (Szappanbolt)   Savonnerie (Szappanbolt) Empty2014-04-27, 07:41



Ginette & Lucas



Mások vagyunk, mindenki máshogy fogja fel az életet igaz? Nekem valahogy elég ez, ami van, vagyis... nem mondanám, hogy így vagyok boldog, vagy így teljes az életem, de elfogadtam, hogy ez van és csak teszem, amit kell, amit elvárnak tőlem. Valahogy így egyszerűbb, mintha nekem kéne rendbe tennem mindent, mintha így nem kellene foglalkoznom a következményekkel, nem nekem kell eldönteni, hogy mi legyen. Egészen egyszerű.
- Dicséretes a lelkesedése, ez az a bizonyos francia virtus? No és önnek mik az álmai, egy... hatalmas szappanbolt? - nem célom, hogy ezzel kifigurázzam, inkább talán a magam módján viccelődni próbálok, még ha nem is vagyok ebben túl jó, de azért az arcomon játszó finom mosoly remélhetőleg tudatja vele, hogy tényleg nem szántam bántónak ezt a megjegyzést és persze biztosan nem sértődöm meg, ha nem épp velem akarja megosztani.
- Igen valahogy így, én is ettől tartok. - bólintok egy aprót. Elég nagy az esélye, főleg azok alapján amilyen híreket rendre kapunk, hogy hamarosan tényleg tömve lesznek a kórházak. Nem tudni még a pontos időpontot, de várható, hogy túl sokáig már ez a környék se maradhat ilyen nyugodt és békés. Vajon az itt lakók, akik az előző háborút sem tapasztalták meg a saját bőrükön, hogyan fogják viselni, ha mégis ideér a vész? A dacos franciák, az a mélyen ülő virtus, amit az ő szemében is látok a naiv csillogás ellenére is, mennyi idő alatt vész el, ha egyre több vér áztatja majd a zöld réteket?
Nem kell sokat várnom, de azt egész kis békés nyugalomban tölthetem el. Nem mondom, hogy nem élvezem egy kicsit, nincsenek zavaró zajok, mint a kaszárnyában, sőt itt még a madarak csiripelését is hallani néha, és ha végre az orromból is eltávolítjuk ezt a rendkívül erős illatot, akkor tökéletesen boldog leszek legalább egy kis ideig.
- Így is úgyis feltartom, de legalább gazdagabb leszek egy finom kávéval, és úgy fog illatozni az ingem, hogy a kaszárnyában a végén még azt feltételezik, hogy bonyolult románcba keveredtem egy helyi hölggyel. - talán most jelenik meg a legszélesebb mosoly az arcomon az eddig eltelt időben. Persze csak viccelek, ismernek már annyira a többiek, hogy ilyesmi fel se merüljön. Még csak bordélyba se nagyon járok, mert nem igazán lelem örömömet az ilyen helyekben. Persze én is levezetem az energiáimat, csak épp inkább edzéssel. Kissé azt hiszem elkalandoztam és még a kávé is elkerülte a figyelmemet, ezért van, hogy csak utána kezdem meg az ízesítést. Egyetlen cukor és néhány csepp tej kerül csak az enyémbe, bőven jó lesz úgy. A kávé akkor jó, ha üt, ha túlságosan felhígítjuk, semmit sem ér.

Vissza az elejére Go down
Ginette Rocher
Secrets All Around
Ginette Rocher
Városlakó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Ginette Rocher
Ω Hozzászólások száma : 39
Ω Kor : 31

Savonnerie (Szappanbolt) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Savonnerie (Szappanbolt)   Savonnerie (Szappanbolt) Empty2014-04-26, 17:47

Pour Lucas Morientes// Mots: 333// T'Es Beau

Be kell látnom, hogy igaza van, ilyen esetben mindegy. De nem! Hát hogy hihetem ezt? Nem a remény hal meg utoljára?
- Szerintem nem létezik olyan, hogy hiábavaló álomkép. - mondom határozottan. - Muszáj egy kapaszkodó, egy kilincs, amiért megéri kitartani és küzdeni. Különben mire lenne jó ez az egész? Az élet...
Alapjában nem lenne értelme semminek, ha feladnánk az álmainkat. Ha nem vennénk észre a világ csodáit, nem élnénk. Hagyhatjuk, hogy ránk kényszerítsék az akaratukat, hogy elnyomás alatt éljünk, hogy úgy bánjanak velünk, mint utolsó szeméttel, de ha azonosulunk a szereppel, mi sem leszünk jobbak. ,,S az ember célja a küzdés maga." Küzdeni pedig csak olyanért lehet, amiben hiszünk.
Nem győztem meg. Nem az én dolgom, bár sajnálom. Én merek reménykedni, lehet, hogy ez a hibám, majd meglátjuk.
Bólintottam megint, igen, az üzletnek határozottan jót tesz. A háborúk mindig fellendítik a gazdaságot, ezt még az iskolában tanultam. Meg azt is, hogy hányan vesztik életüket, még ha csak egy kisebb csatáról is van szó. Borzasztó.
- Most a katonaság, holnap már a kórházak... - mondom halkan, előrejósolva, hogy nem lesz ennek jó vége. A szappan tényleg jó üzlet, mindig szükség van rá, sosem megy ki a divatból, nem nagyon mehetnénk csődbe, csak ha valami konkurens bolt jelenne meg a városban. Bár már ismernek minket annyira a helyiek, hogy arra számítok, hogy akkor sem vesztenénk sok vásárlót. A tisztaság igénye a hosszú élet titka, nemde?
Gyorsan megjártam az emeletet, szerencse, hogy pont ezekben az órákban a legerősebb a napsütés, pikkpakk meg fog száradni az egyenruha. Biztos nem engedném el ing nélkül, de apám itthon hagyott ingei nem éppen Lucas mérete, ahogy nézem. Sokkal izmosabb, edzettebb, mint a papa.
- Szívesen! Nem, akkor is bőven lenne dolgom. - intek a rotyogó fazékra a tűzhelyen, meg a fel nem szeletelt, csomagolásra váró szappantömbök sokaságára. - Szóval ne érezze kényelmetlenül magát, tényleg! Sőt, ha bármit tehetek még magáért, akkor szóljon nyugodtan.
Fogtam a csészémet és töltöttem bele a tejből. Ha eddig nem nyúlt hozzá, majd én megkezdem.
Vissza az elejére Go down
Lucas Morientes
Secrets All Around
Lucas Morientes
Szövetséges


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Adeline LaPierre
Ω Hozzászólások száma : 32
Ω Kor : 40

Savonnerie (Szappanbolt) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Savonnerie (Szappanbolt)   Savonnerie (Szappanbolt) Empty2014-04-26, 12:26



Ginette & Lucas



Tudom, hogy ezt egy civilnek nem könnyű elfogadni, vagy épp nem kellemes hallani. A világ nem jó hely. Lehet, hogy egy ilyen kis békés városban az, hogy itt nem olyan minden, mint nálunk a fronton, hogy tud különbséget tenni nemzet és nemzet között, de nekem ez nem megy. Egy dolgot tudok csak, ha a pisztolyom csövével néz szembe, akkor minden egyes ember ugyanúgy könyörög az életéért, vagy ugyanúgy húzza meg a ravaszt, ha azon múlik az életet. Nincs kivétel, nem számít, hogy mások azt mondják rá, hogy hűvös angol, vagy büszke francia. Ezek csak rájuk húzott jellemzők, amik elszállnak, ha komoly helyzetbe kerülnek.
- Ön is tudja hölgyem, hogy talán egy hét múlva már itt sem leszek. Szép ország, nem mondom, hogy nem, ha... máshogy alakul az életem még le is telepednék egy ilyen vidéken, de nem ringatom magam hiábavaló álomképekben. Ennyi az egész, nem ön, vagy az országa ellen szól. - miért gondolkozzam el azon, hogy a franciák kedvesek-e, hogy finomak-e a boraik, vagy... illatos-e a szappan, ha mindezek egyszerűen nem számítanak. Aprócska részletek csak ahhoz képest, amik ránk várnak. A legrosszabb, hogy talán rá is, hiszen a háború elérhet majd ide is, ha nem is a németektől, ha nem északról, de közel vannak az olaszok és nem hiszem, hogy sokáig tart, amíg elérik ezt a békés kis várost.
- Talán... talán így lesz. - egy halvány mosollyal bólintok. Vannak, akiknek könnyebb balga reményben ringatni magukat és ki vagyok én, hogy egy ilyen kedves, mosolygós kisasszonynak összetörjem az álmait? Persze rosszabb, ha aztán hirtelen megmutatkozik a fájdalmas valóság, de... lehet hogy neki könnyebb, ha addig abban a hitben él, hogy minden rendben lesz. Nem én fogom összetörni az álmait.
- A legolcsóbból is, ha sokat adnak el az bevételt jelent, gondolom. - sose voltam egy üzletember típus, de nem is bánom. Nem hiszem, hogy menne nekem, a szappanokhoz, meg egyébként sem értek túlságosan, de gondolom a katonaságnak azért nem egy-két szappan kell, bár persze a harcmezőn túl gyakori használatban nincs egy szappan sem.
- Csak... nyugodtan. - a második szót már szinte csak magamnak mondom az orrom alatt mormolva, hiszen olyan gyorsan tűnik el és úgy szalad fel a lépcsőn, mintha minimum sürgettem volna. Talán csak neki is jobb lesz, ha már nem rontom itt tovább a levegőt. A hátamat addig is a falnak vetem és csak lehunyom a szemem, amíg a sok-sok illat bekúszik az orromba. Legalább már nem kell folyamatosan tüsszentenem, ez is valami, de jól fog jönni majd az a kávé, ha tényleg kissé kipucolja a szaglásomat. Vagy egy jó sült... oh, egy jó sült még jobb lenne! Hagyok magamnak egy kis időt a ábrándozásra, csak akkor nyitom ki a szemem és emelem fel a fejem, amikor a kis hölgy újra visszatér.
- Köszönöm, és egyáltalán semmi gond nincs, ha jól sejtem ön is szívesebben töltené az időt az öccsével, mint velem. Én sajnálom, hogy feltartom. - akár én is figyelhettem volna jobban a piacon, és akkor nem jön belém nem igaz? Kettőn áll a vásár, ahogy mondani szokás.

Vissza az elejére Go down
Ginette Rocher
Secrets All Around
Ginette Rocher
Városlakó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Ginette Rocher
Ω Hozzászólások száma : 39
Ω Kor : 31

Savonnerie (Szappanbolt) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Savonnerie (Szappanbolt)   Savonnerie (Szappanbolt) Empty2014-04-25, 19:32

Pour Lucas Morientes// Mots: 382// Encore

Megint mosolyog! Én pedig persze vissza rá, ezt a szócsatát nem én nyertem. De azért én csak folytattam a sikálást töretlenül, mintha a bűntudat foltjait suvickolnám a lelkemről.
- Szörnyű. - jegyeztem meg csendesen. Értettem ezt a harctérre, de inkább arra, hogy az emberi értékek hogy elvesznek emiatt, a kultúra, a különbségek összemosódnak. - Szóval nem győzte meg nagyon az országunk...?
Azt hiszem, inkább kérdésnek hangzott, mint állításnak, de a szavaiból ezt szűrtem le. Sajnálom, főleg, hogy ennek a tetejébe, még fel is bikáztam a piacon, de ezt éppen jóváteszem, úgyhogy igazán nem lehet oka panaszra.
- Talán nem lesz olyan rossz a helyzet, talán az emberek zöme nem kényszerül olyan helyzetbe, hogy elvessze az identitását. - reménykedem félig hangosan. Tudom, katona, ami lehet besorozás miatt, vagy akár a hivatása is, és ezzel talán megsértem, de inkább vagyok pacifista, mint hogy ezt támogassam.
Komoran bólintottam. Kár, hogy ez az ára. Inkább vállalnék még mosást is, hogy fenntartsuk magunkat, de nem kellene féltenem a családomat, a szerelmemet. Szabadabban álmodozhatnék róla, ha tudnám, hogy nem fenyegeti az életét semmi, és még életben van.
- A legolcsóbb szappant kapják, de ez azért nem megy a minőség rovására.
A tűzhelyen végig ott rotyog a hatalmas fazék, egész álló nap szappant főzünk benne, csak ez nem olyan gyors folyamat, főleg nem ilyen mennyiségben.
- Egy pillanat és jövök! - kapom fel a ruhát és szaladok fel, kettesével szedve a lépcsőfokokat. Anyám éppen büfizteti Yvest, de nem engedem meg magamnak, hogy megálljak, csak egy vágyakozó pillantást vetek a babámra. Anyám már rögtön kérdésre nyitja a száját, de én szaladok még egy emelettel feljebb kiteríteni a ruhát, aztán vissza. Pár mondatban összefoglalom neki, mi történt, miközben már rakom is fel a kotyogóst, amikor eszembe jut, hogy nem is kérdeztem meg, hogy kéri. Kis tálcát veszek elő, amire egy csésze zsíros tejet teszek az elkészült feketekávék mellé, meg egy-két kockacukrot. Én is iszom vele, ne érezze kényelmetlenül magát. Még megkérem anyámat, hogy vasalja ki az inget, ha szárazabb, és elindulok lefelé, most már óvatosabban.
- Itt is vagyok. - teszem meg az utolsó lépcsőfokokat a tálcámmal. Leteszem az egyik munkaasztalra, közel hozzá, hogy szolgálja ki magát, ahogy gondolja. - Sajnálom, hogy ilyen sokáig feltartom! - mentegetőztem megint. Ha nem lennék ilyen naivan buta, ez az egész nem történt volna meg.
Vissza az elejére Go down
Lucas Morientes
Secrets All Around
Lucas Morientes
Szövetséges


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Adeline LaPierre
Ω Hozzászólások száma : 32
Ω Kor : 40

Savonnerie (Szappanbolt) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Savonnerie (Szappanbolt)   Savonnerie (Szappanbolt) Empty2014-04-24, 13:29



Ginette & Lucas



Az élet egyszerűen csak nem mesés, nem arról van szó, hogy nem látom annak, hanem hogy... nem az. Az élet nehéz, az élet főként csak elvesz és nem ad. Nem tudok úgy nézni a körülöttem lévőkre, hogy milyen jó nekik, hogy itt vannak. A társaim katonák, nem barátkozom, csak olyanok vannak, akik alám tartoznak, vagy akiknek én tartozom számadással. Bármelyikük, bármikor ott hagyhatja a fogát egy csatában, balgaság lenne hát csak úgy jó viszony kialakítani, hogy aztán harc közben a gondolataid ne a józan logika alapján, hanem a szeretet szerint kattogjanak. Az ilyesmi hiba, ezt tanították és sok igazság van benne. Egy hiba miatt pedig elveszítheted a csapatodat, vagy a lábad, vagy... az életed.
- Igen, valahogy így, ha már ön mondja, bár sose tudtam elképzelni, hogy moshat valaki önzésből egy inget. - újabb halvány mosoly, ami ezek szerint neki apró siker minden alkalommal. Végülis ha tudná... hatalmas siker részemről még egy halvány mosoly is, hiszen már egészen megszokta az arcom a komoly ábrázatot. Minden más teljességgel szokatlan tud lenni.
- Ez így van, nem ismerem a franciákat, de talán nincs is rá nagy szükségem. Először járok ebben az országban és egy a fontos... a harctéren mindenki ugyanúgy viselkedik, ugyanúgy védi az életét, nem számít, hogy francia, angol... vagy német. - én legalábbis eddig ezt állapítottam meg. Az angol hidegvér, vagy a francia igazságosság is el tud tűnni a süllyesztőben, ha épp szembenéznek egy puska csövével, ami jó eséllyel hamarosan a képükbe robban. Éles helyzetekben mindenki egyforma, nem számít sem a származás, sem a bőrszín, vagy a rang. Mind megfogják a fegyvert és ha az életük a tét, akkor el is sütik azt. - Akkor gondolom jól megy az üzlet, ha már ennyien állomásozunk a városban. - jelenik meg egy újabb finom mosoly az előbbi komolyság után az arcomon. Sok szappan fogyhat ennyi katonára, akkor talán számukra még ez hasznos is, habár ahogy eddig észrevettem a legjobb helyi lakos nincs oda az örömtől, hogy itt vagyunk.
- Rendben, akkor legyen egy kávé, ha ön javasolja, aki biztosan ért hozzá, nem mondhatok ellent. - ennyi még belefér, főleg, mert így is úgyis meg kell várnom, hogy az ing megszáradjon. Az a szerencse, hogy alapvetően ráérek, így tényleg nem kell visszasietnem. Az pedig, hogy a házban ki hangoskodik... tényleg nem fontos számomra. A fia, az öccse, az akárkije, nem fogok szaladni a szomszédokhoz, hogy elújságoljam a nagy titkot, mert annyi biztos, hogy ez titok a javából. Nem rám tartozik.

Vissza az elejére Go down
Ginette Rocher
Secrets All Around
Ginette Rocher
Városlakó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Ginette Rocher
Ω Hozzászólások száma : 39
Ω Kor : 31

Savonnerie (Szappanbolt) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Savonnerie (Szappanbolt)   Savonnerie (Szappanbolt) Empty2014-04-23, 16:17

Pour Lucas Morientes// Mots: 383// Mon chevalier

Azt hiszem, valahol megértem, hogy egy katona nem látja túl mesésnek az életet és az emberek. Bele sem tudok gondolni, hogy mennyi szörnyűséget láthatott, és a java még hátra van. Nem néz ki öregnek, nálam mindenféleképpen jó pár évvel idősebb, de nem vagyok benne biztos, hogy harcolt a nagy világégésben. De már élt, és többet látott, mint amit én elképzelni tudok.
- Önző és rögtön kétszínű is. - kuncogok megint. Legalábbis a szavaiból ez következik. - Még jó, ha már körülöttem forog a világ. - tetézem megjátszott beképzeltséggel. Az északiaktól nem áll távol ez a világnézet, de itt délen nem hordjuk olyan magasan a nózink.
Örülök, hogy sikerül mosolygásra késztetnem megint. Ezt mindannyiszor egy kis sikernek könyvelem el, ha bárkinek az arcára mosolyt varázsolok. Hiányzik az emberek társasága... Bezzeg, amikor még iskolába jártam, minden más volt, kezdem hiányolni.
Nem volt túl meggyőző a hangja, úgyhogy a lelkesedésem csöppnyit alább hagyott. Én csak a legjobbat akartam, de úgy látszik, nem érdekli annyira ez az ing. Nem baj, talán majd értékeli az illatát a táborban.
- Nem ismeri a franciákat. - mosolygok megint fel rá, folytatva a mosást. Erre már az utazásaim során is felfigyeltem, hogy a legtöbb külföldi úgy vélekedik a férfiakról, mint akiknek egyáltalán nem fontos a külsejük. Nem ástam bele magamat egyéb népek férfi lélektanába, de azt látom, hogy az itteniek nem rejtik véka alá, hogy tisztelik és ápolják a testüket. - De természetesen a legegyszerűbb szappanból fogy a legtöbb, mivel mi vagyunk az egyetlen szappanbolt Avignonban. Egyébként a katonaság is tőlünk veszi. - mosolygok megint. Gondolom, ezzel eddig nem volt tisztában. És mi más lenne a szappanárus feladata, mint a tisztába tevés?
Zavartan nézek fel, és próbálom kiszedni az alkarommal a homlokomba hullt hajat. Szóval nem maradt rejtve előtte a kis titkom. Sebaj, visszamosolygok, mert ez azt jelenti, hogy kettőnk közt marad, valamiért bízom benne. Egyébként sem én, hanem inkább az anyám szégyelli. Sosem tudnám hibaként kezelni az én kis csöpp csodámat.
- Nem tart fel! A padláson van egy rész, ahol besüt a nap és pikkpakk megszárad, ahhoz meg úgyis fel kell mennem. - magyaráztam, ahogy csavartam ki a ruhadarabból az öblítő vizet. - Egyébként a kávé remekül megtisztítja a szagoktól eldugult orrot.- érveltem mellette. Mindig vittem magammal egy kis marék kávészemet például, amikor természetjárásra mentem, gyógyfüveket, illatos növényeket szedni.
Vissza az elejére Go down
Lucas Morientes
Secrets All Around
Lucas Morientes
Szövetséges


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Adeline LaPierre
Ω Hozzászólások száma : 32
Ω Kor : 40

Savonnerie (Szappanbolt) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Savonnerie (Szappanbolt)   Savonnerie (Szappanbolt) Empty2014-04-23, 13:17



Ginette & Lucas



Én már rég nem hiszek az emberekben, hogy önzetlenül tennének dolgokat, pedig magam is katona vagyok, de nem azért harcolok, mert másokat akarok megmenteni. Egyszerűen csak ezzel foglalom le magam és több értelme van, mintha csak egy kocsmában ülnék álló nap és valami kemény alkohollal bontanám az agysejtjeimet nem? Ennek akkor már jóval több értelme van és talán még vissza is vághatok a náciknak a családom korai elvesztéséért, bár abban sem vagyok biztos, hogy az az ő hibájuk. Nem mentem soha sem bele annyira mélyen a háború miértjeibe, meg egyébként is, ha lelövök egy katonát aki parancsot teljesít... azzal nem bántom azt, akitől kapta.
- Azt hiszem így márt kezdem érteni, szóval ön is csak szimplán önző... önző, mert el akarja hitetni velem, hogy milyen kedves. Érdekes egy felfogás. - komolyan majdnem eléri, hogy elnevessem magam, pedig erre már jó ideje nem került sor, de végül mégis csak egy finom mosoly jelenik meg az arcomon. Soha sem voltam túl jó abban, hogy megállapítsam milyen egy nép jellem terén. Én vajon igazi spanyol vagyok, vagy a koreai vér kiütközik rajtam és így már nem stimmel? Nem hiszem, hogy a mentalitást az adja megy, hogy kik a szüleink, inkább az, hogy milyen neveltetést kapunk, az sokkal jobban számít. Én pedig igazából nem kaptam túl jót, utcait, az pedig azt hiszem mindenhol nagyon hasonló, arra tanít meg, hogyan maradj életben.
- Igen, azt hiszem, ismerős. - nem vagyok benne biztos, de ha neki ettől jobb lesz, akkor legyen így, akkor legyen levendula. Mintha csak komolyan attól érezné igazán jól magát, ha tudja van kedvenc illatom. Egyébként is bármilyen kedves is, most jó illatú lesz az ingem pár napig, de aztán úgyis csak egy szimpla semleges szappannal lesz majd mosva, csak hogy tiszta legyen, nem azért, hogy illatos.
- Szóval mindenféle női holmi rejlik itt. Ha jól sejtem több is a női vendég, mint a magamfajták. - nem tudok elképzelni egy férfit, aki ide jön, maximum akkor, ha az asszony küldi, főleg azért, mert ha jól sejtem eleve megcsappant a városban a férfiak száma, aki ütőképest, azt már jó eséllyel kivezényelték a frontra. Amikor aztán hellyel kínál kihúzok magamnak egy kisebb sámlik, valahogy félek a faszéktől, elég ingatagnak tűnik és én nem vagyok egy kimondott pillekönnyű alkat, mégis csak nyoma marad a sok edzésnek és gyakorlásnak, van rajtam izom kellő mennyiségben, és nem vagyok éppenséggel alacsony sem. Szóval leülök és onnan figyelem tovább, ahogy ténykedik.
- Nem köszönöm, nem akarom még ezzel is feltartani, gondolom van jobb dolga is. Sőt, ahogy hallom az édesanyjának is... elég nagyhangú az... öccse. - halvány mosoly jelenik meg az arcomon, az a sokat sejtető fajta. Nem vagyok hülye, hallottam az elszólást a piacon, de ha arról volt szó a javításban, hogy az öccse van odafent, hát akkor ki vagyok én, hogy ezt megcáfoljam?

Vissza az elejére Go down
Ginette Rocher
Secrets All Around
Ginette Rocher
Városlakó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Ginette Rocher
Ω Hozzászólások száma : 39
Ω Kor : 31

Savonnerie (Szappanbolt) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Savonnerie (Szappanbolt)   Savonnerie (Szappanbolt) Empty2014-04-22, 16:50

Pour Lucas Morientes// Mots: 394// Ancêtre

Összeszorítottam a számat és a homlokomat ráncolom. Igaz, a világunk tele van szörnyű emberekkel, ezért is állunk éppen úgy ahogy. De én még szeretném hinni, hogy mindenkiben pislákol valami kedvesség-féle. Bár...
- Én is a saját érdekemet nézem. - tettem tűntetően csípőre a kezem. - A saját lelkiismeretemet akarom rendbe tenni, nem másét. És itt délen amúgy is van a franciákban egy bizonyítási vágy, bizonyítjuk, hogy milyen kedvesek vagyunk.- mosolyogtam megint. Végső soron semmit sem teszünk önzetlenül.
Most mintha kicsit filozófikus terepre tévedtünk volna. Nahát, nem gondoltam, hogy ide lyukadok ki, amikor elmentem vásárolni reggel. Nem történik igazából semmi izgalmas a legtöbb napon, ezért valahogy, lelkem valamely rejtett bugyrában még örülök is, hogy most összeismerkedtem egy kedves katonával. Csak ne ilyen bénán sikerült volna!
Reméltem, hogy van kedvenc illata, de egy kissé csalódott vagyok attól, hogy nem vág rá valamit azonnal. Nekem annyi van! A zápor utáni, a frissen kaszált fűé, a harmatozó kökényé, a ropogós könyvlapoké... nem mintha ezekből bármelyiket is felhasználhatnám ruha mosáshoz...
- Levendula! - kiáltottam fel, amikor végre kibökött valami szagosat. Az egyik polchoz pördültem és egy nagy lila szappan kupac tetejéről leemeltem egyet. - Ez az?
Ha tetszik neki az illat, akkor reszelek egy kicsit ebből a vízbe, mielőtt a levetett ingjét belemeríteném. Aztán egy súroló szappant fogtam és elkeztem a foltot dörzsölni.
- Ó, nem mosok én annyit. - mosolyogtam fel munka közben rá. Kedves az aggódása, de mégsem mosónő vagyok, és ez nem egy mosoda. Furcsa volt megfigyelés alatt dolgozni. - Édesanyámmal közösen, vagy felváltva tisztítjuk a ruháinkat. Na meg olyan kenceficéket is árulunk, amitől lágyabb lesz a bőr, a polgármesterasszony egyenesen imádja.
Egy kis ingyen reklám sosem árt. Jut eszembe, majd valamikor szét kellene szórnom a városban a friss hirdetéseinket, amit az utcában lakó kislány csinált.
- Jaj, foglaljon helyet nyugodtan! - veszem észre, hogy téblábol, nem tud mit kezdeni magával. Azt asztalok alatt sámlik, a fal mellett pedig egy rozoga faszék álldogál. Erősen sikálom a foltot, leöblítem, aztán megint. Pár perc alatt elérem, hogy alig láthatóra halványuljon. Egy másik lavórba engedek hideg vizet és miután az előzőből kivett szappanos ruhadarabot lecsöpögtettem, áthelyeztem kiöblíteni a tiszta vízbe. - Kér esetleg valamit, teát, kávét, vizet?
Próbálok a lehető legjobb háziasszony lenni, közben Yves megint fent óbégat. Anyám valószínűleg hallotta, hogy nem vagyok egyedül, különben már rég lejött volna ellenőrizni, hogy mindent beszereztem-e, amire szükség volt.
Vissza az elejére Go down
Lucas Morientes
Secrets All Around
Lucas Morientes
Szövetséges


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Adeline LaPierre
Ω Hozzászólások száma : 32
Ω Kor : 40

Savonnerie (Szappanbolt) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Savonnerie (Szappanbolt)   Savonnerie (Szappanbolt) Empty2014-04-22, 05:47



Ginette & Lucas



Biztosan megmosolyognám, ha tudnám, mire gondol. Főként déli katonák, csak azért, mertén spanyol vagyok, pedig eddig jóval több angolba sikerült botlanom, mint akárki másba, bár végül is elég vegyesnek mondható a felhozatal. Nem az én dolgom eldönteni, hogy ki az, aki passzol ebbe a kis bagázsba és ki nem. Így is elég sokan vagyunk ahhoz, hogy ne ismerjek mindenkit személyesen, de ettől függetlenül is akadnak olyanok, akiket már most nem szívlelek, főleg az a német fickó... Walter. Nem tetszik nekem, hogy ilyenek is vannak mellettünk, ki tudja mikor dönt úgy, hogy mégis csak a sajátjait pártfogolja és támad hátba?
- Lelkiismereti kérdés, az ilyesmi manapság ritka, a legtöbben inkább a saját érdekeiket nézik és kész, bár ez valahol érthető is, nem élünk könnyű időket. - én legalábbis elsősorban ezt vettem észre. A többség a saját javát tartja szem előtt, ami talán önzés is lehet, de azt nézzük, hogy bármikor elérhet ide is valami rossz, akkor érthető, ha senki sem pazarol másra. Valahol az sem meglepő, hogy a város nem értékeli, hogy egy nagyobb adagnyi katona fogyasztja aktívan a készleteiket.
- Minden bizonnyal, annak, aki itt lakik, nekem egy kissé talán erős. Abban sem vagyok biztos, hogy ki tudnám venni belőle a nekem valót. - a kérdésre viszont már jobban ráncolom a homlokomat. Kedvenc illat... hát ez remek kérdés. Világ életemben azt használtam, amit volt, nem igazán tudtam csak úgy válogatni. A szappan az szappan, jó ha van egyáltalán. - Sejtelmem sincs, talán... gyerekkoromból még emlékszem, hogy anyám gyakran használt levendulát, bár nem vagyok ebben sem biztos. - rég volt és csak halványan dereng. Az sem tuti, hogy ez olyan illat, amit egyáltalán használni lehet tisztításhoz. Végül csak finoman megrántom a vállam, őszintén szólva rábízom, sőt mindig is úgy gondoltam, hogy ez inkább a nőknek fontos, nekem aztán mindegy, csak ha már itt vagyunk, az a folt tűnjön el.
Mindenesetre követem a hölgyet. Szép bolt az tény és való, bár komolyan kissé facsarja az orromat a sok illat. Azt hiszem, ha valaki nem ezt szokta meg, azért egy kicsit tényleg sok lehet egyszerre. A kosár hozzá kerül, én pedig türelmesen várok. Addig nem állok neki lekapni a ruhámat, amíg ő nem mondja. Azért mégis csak valamiféle illemre gondolom kellene figyelni, bár engem aztán nem hozna zavarba, ha nem fordulna el, de egy fiatal hölgynek ez bizonyára furcsa lenne.
- Rendben van, köszönöm. És nem teszi tönkre nagyon a kezét ez a sok mosás? - halványan emlékszem még rá, hogy anyám keze mindig kissé érdes volt. Rengeteget mosott, de ez érthető, hiszen fiú gyerekkel a nyakán volt elég gondja. Az ingemből közben kibújok és felveszem azt, amit tőle kaptam, csak utána nézek körbe, hogy leülhetek-e valahova. Fogalmam sincs, hogy meddig tart ez az egész.

Vissza az elejére Go down
Ginette Rocher
Secrets All Around
Ginette Rocher
Városlakó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Ginette Rocher
Ω Hozzászólások száma : 39
Ω Kor : 31

Savonnerie (Szappanbolt) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Savonnerie (Szappanbolt)   Savonnerie (Szappanbolt) Empty2014-04-21, 11:08

Pour Lucas Morientes// Mots: 278// Elle me dit

Elmosolyodtam a Senorita megszólításra, szóval jól sejtettem a spanyolságot. Viszont ebből arra következtetek, hogy főleg déli katonák állomásozhatnak itt. Akkor viszont halovány esély van arra, hogy Ferdinand véletlenül erre tévedjen. Ne kombinálj, Ginette!
- Reméljük. - bólintottam. Ezzel tulajdonképpen lezártnak tekinthetjük ezt a témát. Nincs értelme több szót fecsérelni erre, vagy tovább mentegetőzni, én megpróbáltam.
Elnevettem magam. Igaz, szeretem a boltot, ezt eltalálta, a szappan jó üzlet, jobb, mintha mondjuk halakat árulnék, de azt kicsit túlzásnak érzem, hogy lelkes vagyok, ha egy folt eltakarításáról van szó.
- Ez inkább lelkiismereti kérdés, tudja. - magyaráztam meg a kis kacajt. - Nem akarom, hogy mégtöbb gondja származzon az én ügyetlenségemből.
Időközben tényleg elérkeztünk a bolthoz, előkaparásztam a szoknyám zsebecskéjébe dugott kulcsot, és mosolyogva nyomtam a zárba.
- Meg lehet szokni ezt az erős illatot, van benne szerintem valami varázs, a sok különböző áru egybeolvad. Valahol mindenki megtalálja benne a sajátját. Magának mi a kedvenc illata? - tört elő belőlem az árus rögtön, ahogy kinyitottam a boltot, és feltárult előttünk a belseje. Halmokban álltak a csomagolt szappanok, üvegcsék, némelyik szép, szallagos, díszdobozos csomagolásban, más egyszerű papírba tekerve, mint a kosaram tartalma. Kis táblácskák hírdették az árakat, de a félhomályban nem lehetett annyira látni. Az ablakokon a függöny össze volt húzva, ameddig távol voltam. Várakozva néztem rá egy pillanatig. Talán tudok neki azzal kedveskedni, hogy olyan illatúvá mosom az ingjét.
- Fáradjon csak beljebb nyugodtan, jöjjön utánam!- bevezettem a pult mögött nyitódó ajtón a műhely részlegre. Az emeletről baba gurgulázás halattszódott le, a szívem megtelt rögtön anyai szeretettel. Yves most ebédelhet. És én nekem csak a fantáziámra kell támaszkodnom, hogy elképzelhessem a kisfiam minden rezdülését. De legalább most már közel tudom magamhoz. Majd a nap végén magamhoz szoríthatom.
Elvettem Lucastól a kosarat és sebtében kipakoltam a kis csomagokat, majd elővettem egy nagy vájlingot, amit félig megtöltöttem vízzel. Aztán elővettem egy munkakötényt, barna, jellegtelen, nem túl nőies fajtát, amit édesapám is felvett néha.
- Ezt magára veheti, ameddig kimosom a felsőjét, ha kirakom a napra utána, pár perc alatt megszárad.
Vártam, hogy megszabaduljon a felsőjétől, majd rájöttem, hogy milyen tapintatlan vagyok, így el is fordultam.
Vissza az elejére Go down
Walter Sheringham
Secrets All Around
Walter Sheringham
Szövetséges


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Walter Sheringham
Ω Hozzászólások száma : 77
Ω Kor : 42

Savonnerie (Szappanbolt) Empty
TémanyitásTárgy: Savonnerie (Szappanbolt)   Savonnerie (Szappanbolt) Empty2014-04-15, 14:26


Savonnerie


A fő utcára érezni az illatot, amit a Savonnerie áraszt. Avignonban egyedülálló módon, itt a vásárlók közt ugyanúgy akad a szegényebb és gazdagabb rétegből is, hisz fürdenie mindenkinek kell, ez a bolt pedig az olcsó natúr szappan mellett temérdek illatosított változatot is kínál. Nem beszélve az egyéb tisztálkodószerekről, kenceficékről és egyéb higiéniás kellékekről. A portékák mellé pedig szívélyes kiszolgálás párosul.





Vissza az elejére Go down
https://avignon.hungarianforum.com
Ajánlott tartalom
Secrets All Around


Titkosított Akta

Savonnerie (Szappanbolt) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Savonnerie (Szappanbolt)   Savonnerie (Szappanbolt) Empty

Vissza az elejére Go down
 

Savonnerie (Szappanbolt)

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Avignon Ereklyéi :: Archivum :: Avignon városa :: Belváros-