Avignon Ereklyéi


 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Megosztás
 

 Anwen & Henning

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
Henning Falkenrath
Secrets All Around
Henning Falkenrath
Valkűr


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Katherine Swan
Ω Hozzászólások száma : 14
Ω Kor : 41

Anwen & Henning Empty
TémanyitásTárgy: Re: Anwen & Henning   Anwen & Henning Empty2014-05-01, 13:00

Tudom, hogy Anwen úgy gondolná, ha tudná, hogy mi végett vagyok itt, hogy nincs szüksége a védelmemre. De én tudom, hogy tévedne. Szüksége van rám, arra, hogy megvédjem, ha kell. És azt hiszem, hamarosan kelleni fog a védelmem. Azon gondolkodom, hogy mondjam-e el neki. Előbb, vagy utóbb el kell majd. Még mielőtt kiderülne az által, hogy esetleg ránk gyújtják a házát, vagy elhurcolnak, vagy ilyesmi. De az is biztos, hogy nem ma kerül erre sor. Talán holnap. A lényeg az, hogy minél előbb. Nem tudom, hogy reagálna rá. Tudom, hogy szeret, ezért segíteni akarna, de azt is tudom, hogy a fia a mindene. Az, hogy akár körözött bűnöző vagyok, veszélyt jelent számára, nem tűrné el. Tehát útilaput kötne a talpamra. Amit teljesen megértenék. Más kérdés az, hogy nem élném túl. Mert már most szeretem a fiamat, pedig még csak egyszer láttam, egy fotón. De imádom. És szeretem Anwent is, teljes szívvel. Nem bírnám elviselni, hogy nélkülük éljek. Még, ha ezt nem us mondom ki, így van. Mivel a valkűrök közé tartozom már, nem hagynám el Avignon-t. Itt maradnék, hiszen most erre tettem fel az életemet; hogy segítsek nekik, és megdöntsem a sok ostoba német politikus hatalmát.
Ismerem Anwent. Minden egyes porcikáját, tudom, hogy mit, mikor mond, és látom rajta, ha hazudik, vagy, ha valamit komolyan gondol. Bár, a legtöbb dolgot, amit kimond, úgy is gondolja. Nem az a viccelődős típus. Kivéve, ha szarkazmusról van szó.
- Soha nem árulnám el - védekezek, de nem csak üres szavakkal dobálózok. Tényleg nem. Soha. Az én apám egy dologra tanított meg, egész életemben: csak magamra számíthatok. Sokkal jobban szerette a bátyámat, és gyűlölte azt az embert, aki lettem. Nem akarta, hogy az legyek, aki vagyok. De ez lettem, ez vagyok én, és ő gyűlöl érte. Kölyök koromban is éreztette velem, hogy én vagyok a család feketebáránya. Én pedig nem akarom, hogy Rhys azt érezze, amit én, hogy az apja, a hőse, az ember, akire elméletileg fel kellene néznie, akinek ott kellene lennie, hogy megvédje, hogy tanítsa, nincs sehol. Azt nem élném túl.
- Dehogynem! - nevetek megint halkan, röviden - A szemeddel. Elárultad magad - mosolygok rá. Istenem, olyan gyönyörű, kívánatos. Már csak a létezésével tökéletessé teszi ezt az egész nyomorult világot, amiben élünk. Olyan jó itt lenni, a házában, vele, ölelni és csókolni, és eszembe sem jut más. Hirtelen minden gond, és baj oly' távolinak tűnik, minden kicsinek, és jelentéktelennek tűnik, elhalványul minden, és most, ebben a percben, csak ő számít.
Halk kattanással zárul az ajtó mögöttünk, és már az ágyon is találom magam. A legjobb helyen, ahol csak lehetek. Kihívó pillantására elvigyorodok, figyelem, ahogy kioldozza a köpenyét. Nem bírok magammal, főleg a kérdése feltétele után; gyors mozdulattal kioldom, és lecsúsztatom a vállán a könnyű anyagot, majd magamhoz vonom. A hajába túrok, ujjaimmal bebarangolom az ismerős testet, és vonásokat. Nem eresztem.
Olyan régóta vágytam erre, és már annyira kívánom. Csókolom, ahol érem: az ajkait - azokat a kívánatos, édes ajkakat -, az arcát – mely kissé elvörösödött, de ez csak hihetetlenül vonzóvá teszi -, a nyakát – néha a finom, puha bőrt karcolom fogaimmal -, a kulcscsontját. Annyira jól esik a közelsége, már rettentően hiányzott. És nem csak ez, nem csak az, amire készülünk. Minden. Ő. Az egész lénye, minden tökéletességével, és hibájával. Anwen. Szeretem.
Heves mozdulattal nyúlok a csípőjéhez, és kerekedek fölé, tovább csókolva ajkait, végigsimítva testén.

Words: 539 | Music: Wild Ones | Note: You're the only half I need
Vissza az elejére Go down
Anwen Fitz
Secrets All Around
Anwen Fitz
Városlakó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Anwen Fitz
Ω Hozzászólások száma : 37
Ω Kor : 36

Anwen & Henning Empty
TémanyitásTárgy: Re: Anwen & Henning   Anwen & Henning Empty2014-04-27, 19:35

Nem az az igazi baj, hogy ő nem tudja mit akarok, hanem az, hogy már én sem. Átölelném és kipofoznám belőle a napfényt is. Mindkettőt megérdemli. Mindkettőt akarom én is. A karjaimba zárni, hogy ne szabaduljon onnan többet… Felpofozni még párszor, hogy érezze a fájdalmakat, amiket a hiányában kellett elszenvednem. Amiért ennyi ideig tartott neki ránk találnia. Persze ez akkor sem ment fel engem a magam bűne alól, de valamiért ragaszkodom egy kis haraghoz az irányába. Ez mindig is így volt.
Nekem sem áll jól a jó. Én álló nap embereket darabolok, morbid viccekkel szórakoztatom a hozzám letévedőket. Ráadásul az osztályvezetőt hetekkel ezelőtt Párizsba hívatták, így enyém a proszektúra. Ahhoz, hogy egy ember hivatásosan is ezt csinálja, a boncolást, erős gyomor és egy némileg sötét lélek kell. Bár állítólag a patológus nagyapám egy hihetetlenül melegszívű ember volt, grand-mère szerint azért ő is bőségesen morbid volt. Családi átok ez. Mélyen belül talán jó vagyok tényleg. De ez el van temetve a skót és a walesi énem alá a franciával együtt. Ezekben a kutya napokban pedig nem egyszerű megőrizni önmagunkat. Megvédeni amink volt, van és lehet. De Henning meg tudja védeni magát, szerintem én is, de nem szándékozom neki bevallani ezt. Ugyan ki hinné el egy kicsi, törékeny nőnek, hogy a hihetetlen precizitása a szikével, egy remek célzással is társul és unalmamban a szikepengékkel gyakorlok a cadavereken.
Vállat von. Tudom mire gondol. Ismerem őt. Ilyenek vagyunk mi. Ezekben, ha megpróbálunk hazudni, akkor ki is röhöghetjük a másikat. Mintha én mondtam volna azt, hogy próbálkozom angol akcentussal beszélni. Nem, nem, soha.
Minden sejtemmel akarom, hogy Henning legalább megpróbáljon apa lenni. Felnőtt már hozzá. Ha meg valami rosszat csinál… Nem véletlenül volt Die Walküre a becenevem az orvosi egyetemen. Elszánt nő vagyok, egyenesen vérmes. De tudom, hogy mit érezhet, én is éreztem, kilenc hónapig folyamatosan. Az első pillanat, mikor már volt önbizalmam, az az volt, mikor Rhys Gareth Fitz elkezdett végre járni. Akkor már nem csak én viseltem terhet. Fizikailag. Jár magától. De amit a lelkemben hordozok… Valami ilyesmibe őrülhetett bele apám. Sok körülötte a sötét pletyka. Beszélnem kell Murdoch-al ennek ügyében. Nagyon rossz érzésem van és nem tudom csak úgy lerázni magamról azt…
- Nagyon helyes. A te véred, ha cserben hagyod, nemcsak a saját hazád árulod el, hanem azt is. – nézek rá villogó tekintettel. Szokták mondani, hogy ilyenkor kicsit királynős vagyok.
Félek, a francba is, nagyon félek. De én is német vagyok mondhatni és elszöktem. Ki tudja nem-e keresnek vagy köröznek? A saját állampolgárságom első napján disszidálni… Sosem mertem belegondolni, hogy mi lesz. 1935-öt írtunk, nem hittem volna, hogy Hitler tényleg ekkora barom. Ne, Anwen, ne gondolkodj ilyeneken…
- Nem is győzködtelek! – nevetek kicsit a beleegyezésén. A kövek, amik eddig a szívemen ültek, porrá válnak és felszállnak. Az illata és a lénye marad helyette. A gyermekem apja, életem szerelme. Ez pedig a beteljesülés. Mintha nem lenne gravitáció sem, háború sem, nácik a sarkunkban sem… Ő van, a csókjai és a létezése.
De kicsit elszakadok, hogy játsszak vele. Látom, hogy szabályosan kétségbeesik. De húzom magammal. Mint régen. Senki sem kelhet fel, mi pedig egymást akarjuk őrülten… Érzem miként vörösödöm el, a kézfejemet érő csókjaira. Ez csodafegyver ellenem…
De bent a hálóban, kinyílok teljesen. Becsukom magam mögött az ajtót és az ágyhoz tolom, majd rálököm őt. Ráülök a hasára és úgy nézek le rá kihívóan.
- Mire vársz? – vigyorodom el végül, elkezdve kioldani a köpenyem.

Words: 561 | Song: Dog Days | Notes: One, two, three, four, what are you waiting for?
Vissza az elejére Go down
Henning Falkenrath
Secrets All Around
Henning Falkenrath
Valkűr


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Katherine Swan
Ω Hozzászólások száma : 14
Ω Kor : 41

Anwen & Henning Empty
TémanyitásTárgy: Re: Anwen & Henning   Anwen & Henning Empty2014-04-27, 13:16

Bármennyire játssza az eszét, látom rajta, hogy alig bír magával. Azt már nehezebben tudom eldönteni, hogy azért kell ennyire visszafognia magát, nehogy a nyakamba boruljon, vagy inkább még egy pofonnal jutalmazzon helyette. Így, vagy úgy, én örülni fogok neki. Amíg váltok ki belőle érzéseket, addig számítok neki. Ha képes vagyok felidegesíteni, vagy örömöt, esetleg bánatot okozni neki, addig nem vagyok közömbös. Addig számítok neki. Ha már nem fog többé velem foglalkozni, akkor el kell kezdenem aggódni.
Persze, hogy nem áll jól a jó! Katona vagyok, keménynek kell lennem, nem szabad kötődnöm senkihez sem, el kell vonatkoztatnom attól, hogy mindenki ember - akár, ha csak valahol mélyen, legbelül is -, és hideg vérrel gyilkolnom kell. Nem habozhatok, ha a társaim védelméről van szó, akár gondolkodás nélkül is lőnöm kell, ha a bajtársam veszélybe kerül. Bátornak, rettenthetetlennek és megtörhetetlennek kell lennem, olyan valakinek, aki nem panaszkodik és mindent elvisel. És, ha őszinte akarok lenni, én pont ilyen ember vagyok. Ezért van az is, hogy eleinte nem akartam kötődni Anwenhez, és emiatt van az, hogy most a tűzbe mennék érte. Nehéz ez, és ezt érzem is. És ennél már csak nehezebb lesz, ha rám bukkannak a németek. Hiszen már az ellenségük vagyok.
Válaszára vállat vonok. Erre most mit mondhatnék? Győzködhetném, hogy kedves akarok lenni, de ez már ott megbukott, hogy nem ez az alaptermészetem. És tényleg nem áll jól a jó.
Szeretnék a fiam életének a része lenni, de közben máris érzem azt a tipikus érzést, amit a barátaim, akiknek vannak gyerekeik, oly' sokszor emlegettek: el fogom rontani. Valahol el fogok bukni. Bízok én magamban, meg a képességeimben, de az teljesen más dolog, amikor valaki olyan sorsa van a kezedben - még, ha csak részben is -, ami fontos, ami számít. Mert a fiam igenis számít. De próbálok derűsen pillantani a jövőbe, és optimistán állni a helyzethez. Hogy mikre taníthatom majd meg, például. Focizni, baseball-ozni, pókerezni, verekedni. És, ha már megtanítom, hogy húzzon be valakinek egy tökéletes jobbhoroggal, akkor arra is felhívom a figyelmét, hogy nem verekszünk csak úgy, ok nélkül. A kisebbeket, és a lányokat megvédjük, még akkor is, ha berezelünk a velünk szemben álló féltől. És... atyám, annyi minden vár ránk, és rám, egyéni félként is, és én már alig várom.
- Bármilyen kecsegtető is az ajánlat, akkor sem fogom felültetni a fiamat - összevont szemöldökkel mosolygok Anwenre, biztosítva őt affelől, hogy bárki, bármit felajánlhat, innentől fogva Rhys az első. És Anwen, ha ő úgy akarja.
Aztán beszélek az aggályaimról. Ő pedig megnyugtat. Persze... őket nem vádolják hazaárulással, mint engem. És az szörnyű lenne, ha együtt élnének egyel, és nekik is bajuk esne. A másik alternatíva az, hogy a német nagykutyák emberei rajtakapnak minket, bárhol a városban - márpedig úgy tűnik, ennek gyakoriságára igen nagy az esély -, és nem hozzám jönnek először, hanem ide. És bántják a családomat. Azt nem bocsátanám meg magamnak. Így hát, szaván fogom. Mi mást tehetnék?!
- Rendben, maradok - mosolyodok el, még mindig karolva őt, és mélyen belélegezve illatát. - De, csak mert ilyen akaratos vagy - nevetek fel halkan. Nem nagyon kellett győzködnie, ez tény. Egyelőre azonban nem mondom el, hogy már valkűr vagyok. Majd, egy alkalmasabb pillanatban. Mert ez, itt, most, a konyhájában, miközben ajkait csókolom, és közel húzom magamhoz, és el sem eresztem; na ez pont nem az az alkalom, amikor erről tudomást kell szereznie.
Leállít. Ne, kérlek, ne tedd ezt, annyira akarlak... - gondolom, és nézek rá kérdőn. Nem értem, mi a baja a konyhával, ám rendben, legyen, ahogy akarja.
Hagyom, hogy a szobájába vezessen. Csöndben, osonva lépkedünk át a lakáson. Úgy csinálunk, mint az ifjú szerelmesek, akik a szülői szemek elől bujkálnak. Csak mosolygok, ahogy számhoz emelem az imádott nő kezét, hogy apró csókokkal halmozzam el, még mielőtt a hálóba érnénk.

Words: 613 | Music: Far away | Note: Finally, I found the way home
Vissza az elejére Go down
Anwen Fitz
Secrets All Around
Anwen Fitz
Városlakó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Anwen Fitz
Ω Hozzászólások száma : 37
Ω Kor : 36

Anwen & Henning Empty
TémanyitásTárgy: Re: Anwen & Henning   Anwen & Henning Empty2014-04-26, 22:38

Henning Falkenrath nem az a férfi, aki a védelméből engedne, én pedig nem vagyok az a nő, aki szereti az ostromot. Legalábbis abban a tekintetben, hogy nem szerettem sosem erőltetni azt a nagy és misztikus dolgot, hogy párkapcsolat. Mégis valamiért azt érzem, hogy akaratom ellenére, még a távolból is ostrom alatt tartottam a szívét. Mennyivel egyszerűbb élete lett volna, ha elfelejt engem… Ha meg sem ismert volna azon a végzetes estén. Végzetes mindkettőnk épelméjűségének szempontjából azt hiszem.
Az, hogy nem tudtam benne akkor megbízni, talán kifizetődik majd. Hátha tanult belőle valamit. Hogy ő, a nagy és csodálatos nőcsábász sem kaphat és tarthat meg mindent, amit akar. Lehet ígérgetni, dicsekedni, meg kiskirályoskodni, ha más nem, megint kap egy hatalmas pofont. De akár el is szökhetnék megint. De utánam jönne és akkor már nem évekig tartana neki a dolog. Ezt garantálom.
Hálát kellene adnom valaminek, hogy a természetéből és a mélyen belőle eredő hülyeségein átlátok és tudok velük mit kezdeni. Még ennyi idő után is. Bár ez valószínű, hogy abból fakad, hogy egy nála vérmesebb kicsinyített mását próbálom terelgetni az élet rögös útján előre. Persze ettől a képembe tud hazudni. De azt ne higgye nekem, hogy én nem vagyok képes ugyanerre.
- Kár volt. Nem áll jól neked. – húzom fel picit az orrom. Túl fiatal voltam még én mikor teherbe ejtett… Naiva, azt is mondhatnám. Ez persze nem azt jelenti, hogy kisebb dolgok terén is teljesen megbíztam én Henningben. Volt egy hírneve, nem túl pozitív. Én pedig elszánt voltam, elhatároztam, hogy ha csak szórakozik velem, akkor én fogom rémesen pofára ejteni őt. Sikerült is, pedig nem szórakozott. Egek, rémes ember voltam… Önző, éretlen és bizalmatlan. De nem kockáztathattam. Az egyedüllét mellett döntöttem. Nem tudom, hogy szerencsétlen fiún miként fog majd ránk emlékezni. Az első négy évét ilyen mértékben eltolni… De talán nincs minden veszve. Hiszen idejött, megtalált. Jelen lehet Rhys életében. Sokszor elkapom a kis kópét, ahogy régi albumokat lapozgat és hosszasan elidőzik a képeken, amik Henningről és rólam készültek még Berlinben. Megszakad mindig a szívem, mikor látom az arcát… De talán a férfi a fotókról tud segíteni, ha odaáll elé.
Fújtatok egyet, ahogy visszavesz az arcából. Az én egyszülött fiammal még a saját apja sem szórakozhat, mert kifordítom a bőréből. Rhys volt a napsugár az életem leghidegebb és legsötétebb szakaszában. Az életem kicsi értelme.
- Nem tudom. De ne merészeld, mert megnyúzlak. – a hangomból süt, hogy mennyire dohogok a gondolatától is, hogy cserbenhagyhatja akár. Le tudnám pofozni a mosolyt a képéről.
Beleremegek picit a gondolatba, hogy én tényleg felajánlottam neki, hogy költözzön hozzánk. Furcsa lenne nagyon… de idilli. Egy cukormázas vesszőfutás és őrültek háza. Újrakezdhetnénk az egészet, egy biztos alappal. De persze tudom én is a buktatókat. A fenébe is, hiszen egy háznyi német lennénk… Eleinte igen furcsán néztek rám itt a vezetéknevem miatt. A Fitz tipikusan német név Pfalz környékén, de valamelyik idióta atyai felmenőm meg elhagyta az eredeti név második felét a Simmons-t. De így is otthonra leltem itt. Szerintem Henningnek is menni fog… úgyis jobban hazudik nálam.
- Mert én honnan jöttem ide, milyen útlevelem van és milyen nemzetiség áll a fiúnk papírjain? Megoldjuk. – emlékeztetem.
De eljön a pillanat, mikor elveszhetek újra az örömben. Féktelenül csókolom őt, ölelem és szorítom. Mintha elsötétülne egy kicsit a világ a fejemben. Átadom a lényem a közelségének, az érzésnek, hogy újra a karjaiban lehetek – biztonságban.
Hosszú percek után szakadok el tőle csak. Pajkosan harapok az alsó ajkamba és fogom meg a kezét. Ő sem gondolhatta, hogy ezt a konyhában kellene… Gyengéd erőszakkal húzom át a hálószobába, igyekezve, hogy minél halkabb legyek. Most kell nagyon csendben lenni...

Words: 594 | Music: Dacw 'nghariad | Notes: You won.
Vissza az elejére Go down
Henning Falkenrath
Secrets All Around
Henning Falkenrath
Valkűr


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Katherine Swan
Ω Hozzászólások száma : 14
Ω Kor : 41

Anwen & Henning Empty
TémanyitásTárgy: Re: Anwen & Henning   Anwen & Henning Empty2014-04-25, 12:46

Az a bujkáló mosoly... megőrjít. Ez a nő tud valamit, hogy ennyi év után képtelen voltam elfelejteni, és ugyanúgy szeretem, mint akkor. És efölött nem hunyhatok szemet. Nem, mert nyomot hagyott bennem, amit nem tudtam kitépni magamból. És, azt hiszem, sikerült áttörnie azon a bizonyos falon, ami körülveszi a szívemet. Ahhoz persze túl büszke vagyok, hogy ezt az ő tudomására is hozzam. Ezért aztán nem is mondom. Jobb, ha ez az én kis titkom marad. Legalábbis egy ideig még biztosan. Mert, bár azt el kell ismernem, hogy továbbra is töretlenül szeretem, a bizalmam nem a régi. Egyszer már elszökött, megteheti ezt még egyszer, vagy többször. A baj csak az, hogy amilyen makacs, keményfejű és ostoba vagyok, még utána is mennék, újra, meg újra, akár a világ végére is.
Vitatkozhatnék arról, hogy megértem, még, ha nincs is így. Tehetnék úgy, mintha megérteném, de ez nincs így. És az a baj, hogy ezzel ő is tökéletesen tisztában van. Tudok hazudni, ha a helyzet úgy kívánja, de vannak dolgok, amik nem maradhatnak előtte titokban. Ismer, ismert akkor is, tudja, hogy milyen vagyok, voltam. Nem vagyok egy tipikus 'nyitott könyv' fajtájú ember, ő sem tudhat rólam mindent, neki is tudok hazudni, de mivel talán ő ismer a legjobban a közvetlen környezetemből, ez nem feltétlenül egyszerű dolog.
- Igazad van, nem értem meg, de most az egyszer kedves akartam lenni - vonok vállat hanyagul, mintha ez nem érne semmit. De, ahogy ő ismer engem, én is épp ugyanúgy ismerem őt. Rettegett a bizonytalanságtól, ami velem járt. Rettegett tőle, hogy átverem, hogy nem leszek jó férj és apa - amiben talán igaza is volt -, és vágyott arra, hogy tanulhasson, és élhessen. Lehet, hogy ő sem lett volna jó feleség - tűnődök el rajta röviden, és látom be, hogy nagyon elcseszettek voltunk. Vagyunk? Nem tudom. Csak abban bízom, hogy ez nem lesz kihatással Rhys életére, és nem lesz majd ő is épp olyan elcseszett, mint mi. Azt nem élném túl. És, hogy ezt megfogalmaztam magamban, jöttem rá, hogy itt kell maradnom, ha más nem, a városban, és törődnöm a fiammal és Anwennel. Vigyázni rájuk, és ellátni apai teendőimet. És, hogy mi lesz Anwennel és velem? Nem tudom... valószínűleg kicsináljuk egymást, így, vagy úgy; előbb, vagy utóbb.
Megerősítése, hogy láthatom Rhys-t holnap, szélesen elvigyorodok. Fenyegetésére pedig visszaveszek, és csak mosolygok. Mosolygok, mert annyira lenyűgöző, annyira eszméletlenül jó érzéssel tölt el, hogy imádja azt a kölyköt, az én fiamat.
- Nem fogom. Miért tenném? - kérdezem, még mindig mosolyogva. Nem lennék rá képes. Itt kell lennem, ha a fiam számít rám.
Itt maradni? - teszem fel magamban a kérdést. Jó lenne. Itt maradhatnék, a közelben, hogy megvédhessem őket, hogy segíthessek nekik, amiben csak tudok. Anwennek is könnyebb lenne, én a családom - furcsa ezt kimondani, de jó érzéssel tölt el - mellett lehetnék végre, ennyi év után. Elkezdhetnék dolgozni valahol, és minden rendben lenne. Persze, lennének gondjaink, mint minden családnak, hiszen mi is emberek vagyunk – elcseszett emberek -, de mindent megoldanánk. Az idilli képet egyetlen dolog árnyékolja be. És az a nevem, vele együtt pedig a nemzetiségem. Nem hiszem, hogy errefelé túl sokan hátba veregetnének, ha meghallanák a Falkenrath nevet, amiről le sem lehet tagadni, hogy nem német. Persze, fedésben vagyok, álnevet használok, de ez nem garancia arra, hogy ez így is marad. És ki tudja, mi lesz Anwenékkel, ha kiderül, hogy kivel osztják meg a házukat.
Nemet kellene mondanom... - fut át az agyamon.
- Szeretnék maradni, de ez komoly hatással lehet rátok, komoly problémákat vethet fel, ha kiderül, hogy ki vagyok, és honnan jöttem - figyelmeztetem.
De aztán megcsókolom. Istenem, újra itt vagyok, újra vele. Ahogy magához húz, hagyom, derekára siklanak ujjaim, és lágyan simítom végig. Másik kezemmel vállát ölelve vonom magamhoz. Úgy falom ajkait, mint egy nap csókolta gyümölcsöt és ő sem fogja vissza magát. Nem akarok elszakadni tőle, nem akarom elengedni, ha már ennyi idő után újra velem van.

Words: 636 | Music: Far away | Note: Don't want to stop now
Vissza az elejére Go down
Anwen Fitz
Secrets All Around
Anwen Fitz
Városlakó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Anwen Fitz
Ω Hozzászólások száma : 37
Ω Kor : 36

Anwen & Henning Empty
TémanyitásTárgy: Re: Anwen & Henning   Anwen & Henning Empty2014-04-24, 19:41

Valójában… Örülök, hogy itt van. Legalább láthatom, hogy mivé nőhet fel a fiúnk. Már terhesen is tudtam, hogy nem lesz ez egyszerű egy pillanatra sem. De most, hogy itt áll előttem. Fortyog bennem a harag. Ez persze az én saram is, amiért hagyom magam provokálni… Persze a vége mindig az, hogy olyat kap, hogy egy hétig egy irányba szalad, de ha három-négy rossz húzása volt gyors egymásutánban… Akkor valamelyikünk háta mindig nyekkent az ágyon, asztalon, szőnyegen, ahol épp értük egymást. Azok voltak a jó hangos dühöngéseim. De az, hogy bent kell tartanom a hangomat, csak tovább rontja a helyzetem. Imádom mikor ennyire szemtelen és kihívó. Hajmeresztő, hogy mennyire akarom őt most…
Felkapja a fejét, én pedig sötéten méregetem. Lehet, hogy nem tudnám tényleg megtenni, de fejben már kismilliószor megtettem. Szeretem őt. De kikészít, tehát a pofonok és az egyéb kisebb kihágásokon kívül nem tettem vele semmi fájdalmasat. Hacsak a csuklója nem fájt, mikor esetleg az ágyhoz szíjaztam pajkosabb kedvemben. Néha persze kértem tőle, hogy legyen durva… De az a pillanat hevében történt. Meg pedig nem bántam.
- Szakmai ártalom. – somolygok egy kicsit, majd az ajkain játszó mosoly láttán éleset szusszanok. Pontosan tudom, mire gondol. Talán én is pontosan ugyanarra gondolok. Nem kellene engedem neki, mindennek van azért egy határa.
- Nem, Henning, nem érted. – sóhajtok megadóan. Túl makacs, önfejű és nem mondhatnám, hogy oda van azért, hogy korlátok közé szorítsa őt bárki is.
Nem hittem benne akkor. Egy fikarcnyit sem. Hiába minden odaadásom felé, nem remélhettem, hogy képes lesz rá. Ez az én önfejűségem bizonyítványa is. Csak magamban bízhattam abban a helyzetben és döntést kellett hoznom. Úgy érzem, hogy félsikert arattam vele. Mert ő ugyan nem lehetett velünk, mi itt Avignonban viszont biztonságban vagyunk. Köt engem ide család és én nem engedtem, hogy balul süljön el itt bármi is. Eddig jól sikerült.
Kinyögöm ugyan, hogy voltak a kormányának reményei arra, hogy mi összekötjük az életünket, ostobaság volt egyáltalán feltételezniük is akkor, hogy sikerülhet a dolog. Ő nem volt akkor az az ember, nekem pedig a tanulmányaim előrébb voltak mindig is, mint, hogy bekösse bárki fia is az én fejemet. Nem volt nekem való egy háztartás vezetése, egy férj oldalán tündöklés. Az emberek miszlikbe darabolása és eredeti állapotukba való visszavarrása sokkal inkább az én világom.
- Komolyan. – bólintok kurtán a kérdésére. Rajta áll él-e a dologgal. Én nem állok az útjába. Eggyel kevesebb fejfájás mindenkinek. – Velem gyűlik meg a bajod, ha nem állod a szavad és összetöröd a kis szívét. – nézek rá halálosan komolyan. Mert szólni fogok Rhysnek, hogy az édesapjával végre találkozhat. – Rendben. Mondjuk, lakhatnál itt is. Ha akarod, hogy a fiad a nyakadon lógjon.
Valami egészen átható melegség sugárzik belőle, ahogy rámosolygok. Végre tiszta szívvel és őszintén. Eddig csak undok voltam és cinikus. A szavaim mondjuk az imént is azok voltak, de legalább láthatja rajtam, hogy tényleg mennyire szeretem és mennyire hiányzott nekem.
Engedem neki, hogy felemelje az állam az ujjaival. Szinte felkínálkozva. Itt vagyok újra, ennyi év után a karjaiba omolva és remegve, őrülten kalapáló szívvel.
- Én is… - súgom vissza. Ennyire közel hozzá, gondolkodni sem tudok rendesen. Végre hazaért. Az otthon ott van, ahol a szív van. Nekem eddig kettő felé volt, most végre minden helyén. Felőlem akár örökös menekülésben is lehetnénk innentől, ha velem van, nem számít.
Lágyan kapok az ajkaiért, ahogy hozzáér az enyémhez. Mintha nem lenne holnap. Talán ennyire még nem örültem semminek. Magamhoz szorítom, hadd érezze, hogy én sem akarom őt elengedni. Soha többé. Eleget voltunk távol egymástól.
Nekisimulok, finoman préselődve és végigsimítok a hátán. Nincs olyan hatalom, ami el tudna szakítani most tőle. A mohóságom sem fogom vissza. Hagyom a bennem eddig szunnyadó szenvedélyt elszabadulni.

Words: 610 | Music: Dacw 'nghariad | Notes: There’s no stopping now.
Vissza az elejére Go down
Henning Falkenrath
Secrets All Around
Henning Falkenrath
Valkűr


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Katherine Swan
Ω Hozzászólások száma : 14
Ω Kor : 41

Anwen & Henning Empty
TémanyitásTárgy: Re: Anwen & Henning   Anwen & Henning Empty2014-04-24, 12:21

Látom az arcán, hogy megrettenti, amit mondok, látom, hogy elgondolkodik rajta, hogy milyen bajkeverő lehet a fiúnkból. És azt is látom, bár azt inkább a szemében, hogy képes lenne megfojtani egy teáskanálnyi vízben. És ezt valósággal élvezem. Szeretem kihozni a sodrából, mert, annak ellenére, hogy sokszor kapok a pofámra, be kell vallanom, hogy ilyenkor csak még jobban szeretem, és kívánom. Még, ha ezt nem is mondanám neki, mert a végén még azt hinné, hogy ő hordja a nadrágot. Ez pedig nincs így, ugyebár... még, ha ezt is hiszi, akkor sem.
A kivéreztetéssel kapcsolatban felkapom a fejem, de nem az ijedség miatt. Úgy sem bántana. Egyrészt, én erősebb vagyok. Másrészt pedig amúgy sem bántana. Tudom, nem lenne rá képes, ahogy én sem. Nem érnék hozzá úgy, még egy ujjal sem, hogy az fájjon neki. Kivéve, ha kizárólag erre vágyna, és ezt kérné. Akkor ezer örömmel. De addig nem. Különben sem... repedtsarkúakat sem ütöttem meg, soha, pedig lett volna rá alkalmam. Az meg pláne nem fordul meg a fejemben, hogy Anwent megüssem. Előbb vágnám fel az ereimet, azt hiszem. Vagy hagynám, hogy kivéreztessen.
- Bájos... - vigyorodok el a kivéreztetésen.
Csatt. Újabb pofon, én pedig tűröm. Sőt, el is mosolyodok. Olyan szívesen mondanám meg neki, hogy én pedig őt dönteném meg, nem egy ostoba rekordot, de azt hiszem, az arcomon elterülő mosoly, és tekintetem pontosan erről árulkodik. Így nem szólok semmit.
- Megértem, tényleg - biztosítom effelől, még, ha nincs is teljesen így. Továbbra is azt gondolom, hogy megoldottam volna. Mert én már csak ilyen vagyok. Keveseket szeretek, de akit igen, azért harcolok.
Persze, hogy nem táplált az irányomba sok reményt. Egy ostoba, heves ifjú voltam, aki mit sem tudott az életről. A valódiról. Mert nőket kergetni, és hőst játszani nem élet. Egy nőt szeretni, és hősnek lenni... na, ez az igazi élet. Ezt akkor nem tudtam, de, még, ha nem is nagyon, de komolyabb lettem az évek elteltével. Még, ha nem is mutatom ki túl gyakran.
Nem akarom bevallani neki, hogy eszembe sem jutott megkérni a kezét. Szerelmes voltam, de nem akartam magam elkötelezni. Ma, hogy ennyi mindent túléltem, hogy ennyi mindent tudok, már másképp döntenék. Örülnék neki, ha vissza tudnám forgatni az idő kerekét, de sajnos ilyesmikre nem vagyok képes. Az egyetlen dolog, amit most tehetek, az az, hogy rendbe hozom azt, amint elrontottam.
- Komolyan? - kapom fel a fejem a témaváltásra, ami azért jóval kellemesebb, mint előző beszélgetéseink. - Persze, hogy fogok erre járni! - mosolyodok rá, és nézek a képen szereplő fiamra. - Van – bólintok -, a külvárosi motelben – nem egy kacsalábon forgó palota, de nekem teljesen megfelel. Voltam már rosszabb helyeken is és olcsóbb is, mint a belvárosi hotel, és azt hiszem, nem fog hátráltatni, ha tartalékolok a pénzemmel.
Amikor letörlöm a könnyeit, elmosolyodik. Mennyivel szebb így. Gyönyörű. Szavai pedig egyáltalán nem illenek ehhez a bájos archoz, de istenem, én így szeretem! Halkan, egyetértően nevetek.
Érzem a leheletét a bőrömön. Ujjammal végigsimítok álkapcsán, hogy állát megemelhessem.
- Komolyan gondolom – szinte suttogok. Egészen közel hozzá, majdnem összeér az orrunk. A szemébe nézek, mosolygok. Boldog vagyok, és már biztosan tudom, hogy ez az a hely. Itt kell lennem.
Itt és most. Itt vagyok jó helyen. Nem ebben a házban, és nem ebben a városban. Anwen mellett a helyem. Bárhol, bármikor.
Számat puhán érintem az övéhez, hogy aztán megcsókolhassam. Szeretettel és szenvedéllyel. Úgy csókolom, mintha először tenném, vagy mintha utoljára. Még közelebb húzom magamhoz, átölelem, és nem akarom elereszteni. Soha. És azt akarom, hogy ezt ő is érezze.

Words: 536 | Music: Far away | Note: Proved it?
Vissza az elejére Go down
Anwen Fitz
Secrets All Around
Anwen Fitz
Városlakó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Anwen Fitz
Ω Hozzászólások száma : 37
Ω Kor : 36

Anwen & Henning Empty
TémanyitásTárgy: Re: Anwen & Henning   Anwen & Henning Empty2014-04-23, 18:41

Kezdem egy kicsit bánni, hogy beengedtem. Bár mire mentem volna azzal, ha nem teszem? Visszajött volna később. Ő nem szokta a nemet elfogadni válasznak. Az nem opció. Tehát nem is lett volna középutam ebben az esetben. De ezért cserébe lehetek olyan ideges, mint régóta nem. A fiam nyugodt alvása előrébbvaló, mindennél. Meg eleve Rhys mindenekfölött áll nálam. De ez nem azt jelenti, hogy ne érne a tenyeremben pofon még Henningnek. De régen is volt már, hogy erőszakhoz kellett folyamodnom. Azt is ő provokálta ki nálam. Nem tudom miért… Mazochista. De az már szent, hogy mélyen a kedves proszektor alatt lakik az én igazi énem. Ez. Aki most a szemeivel próbálja megölni élete szerelmét. Jelenleg még a lélegzetvételének hangja is ingerel. Nem döntöttem még el, hogy pozitívan vagy sem.
A félelmeim a jövővel kapcsolatban hirtelen felerősödtek. Nem mintha nem tartottam volna eddig is. Két ilyen természetű ember gyereke… Nagyim szerint két ilyen szép és ilyen rémes ember gyermeke mindig nagy meglepetés. Ezzel rám is utalt. Apám beleőrült a saját regényeibe, anyám skizofrén lett az özvegységtől. Én pedig orvos leszek egy hónapon belül hivatalosan is. Ki tudja mi lesz még ebből a gyerekből. Bajkeverő biztosan. De én a kezeibe helyezem majd a jövőjét és remélem, hogy olyan világban élhetünk majd, hogy lesz választása. Hátha jutott a vérem alján kavargó franciából a fiamnak és kicsit megfontoltabb és higgadtabb felnőtt lesz, mint a szülei.
Már az is megfordult a fejemben, hogy érdekből hozzámegyek valakihez. De a fene tűrne meg engem maga mellett? Henningnek is egy örökkévalóság volt, míg magához szelídített engem ennyire. Aztán elvadultam megint. Kellett neki felelőtlennek lennie még húszas éveiben.
Sötéten villan a tekintetem arra, hogy látom, miként kap új erőre az önbizalma. De meg tudnám ilyenkor taposni őt. Ugrálni a bordáin és a szuszt is kinyomni belőle.
- Én sem tartozom neked. Tehát nem is áll szándékomban elmondani, hogy miként sikerült 25 másodpercre csökkenteni az egyéni kivéreztetési rekordomat. – szusszanok szinte megvetően, de a következő mondatával telibe talál. Lendül a bal kezem és lekeverek neki egy hatalmas pofont. – Akkor fogd be a szád, Henning Falkenrath, mert Isten látja a lelkem, itt fogom rajtad megdönteni az egyéni rekordom. Dacw ’nghariad. – mutatok fel, majd az egyik fiók felé. Ott szikéket tartok meg egy pisztolyt. Kulccsal zárható, a kulcsa meg mindig nálam.
Csak morgósan szusszanok arra, hogy mindegy. Meglehetősen az, túl sok év telt már el. Késő bánat vagy öröm ez. De legalább annyit tudok, hogy most él és nem az NSDAP kiskedvence immár. – Nemhogy jó apa, jó férj sem. Nem szülhettem volna ott házasságon kívül. Mielőtt elszöktem azelőtti napon kaptam meg a német állampolgárságot. A tiszt, aki átadta, szinte boldogan nyomta a kezembe és mondta azt, hogy nem áll az utunkban immár semmi. Vajon miért? Egyébként Rhys német állampolgár. – vallom be neki a számat húzva kissé.
Utálom, mikor mosolyog a pirulásomon, mert csak jobban pirulok tőle. Ördögi kör. De inkább elterelem a figyelmem a beszéddel.
- Ha délelőtt jönnél erre holnap, találkozhatnál vele. Van hol aludnod? – sóhajtok. Nem fogom előle rejtegetni a fiát. Joga van hozzá, a kölyök meg rémesen kíváncsi az apjára.
Hallom, ahogy koppan az asztalon az üveg, pedig a szívem őrülten kalapál. Olyan jó ilyen közel lenni hozzá. Érinteni. Ahogy letörli a könnyeim, úgy remeg meg a szám mosolyképpen.
- Egy igazi idegesítő, arrogáns barom. – erősítem meg a magam nyers módján a szavait. De tényleg az. Tudja ő is. – Próbáltam, de nem megy. Minden erőmmel… - ingatom meg a fejem és úgy nézem őt, majdnem kétségbeesve. De kimondja, amire bennem reked a szusz. Egek… Látom is rajta. Lábujjhegyre állok és úgy nézek mélyen a szemeibe.
- Kapsz egy esélyt, hogy bebizonyítsd. Ha akarod. Ha komolyan gondolod ezt.

Words: 603 | Music: Dacw 'nghariad | Notes: Prove it.
Vissza az elejére Go down
Henning Falkenrath
Secrets All Around
Henning Falkenrath
Valkűr


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Katherine Swan
Ω Hozzászólások száma : 14
Ω Kor : 41

Anwen & Henning Empty
TémanyitásTárgy: Re: Anwen & Henning   Anwen & Henning Empty2014-04-22, 19:56

Annyira látni lehet rajta, hogy majd' szétveti az ideg, de tartja magát. Azt hiszem, csak az tartja vissza, hogy ne üvöltse le a hajamat, hogy Rhys valahol a házban alszik, és nem akarja felverni. Ez minden. Ha nem így lenne, valószínűleg már kaptam volna még egy pofont, és kirugdosott volna. Rosszabb esetben a szememet is kikarmolja, vagy ilyesmi. Kinézem belőle. Mások nem, hiszen Anwen olyan bájos. Vagyis, annak tűnik, de valójában nem ilyen. Kedves, a szíve mélyén, de ezt a kedvességet is végeláthatatlan szerelmi csatározásokkal tudtam kivívni. És, úgy tűnik, mára már ez a kedvesség is szertefoszlott azzal, hogy elváltak útjaink.
Nem kerüli el a figyelmemet az az apró jel, mintha megrettent volna, mintha megijedt volna. Nos... ha Rhys valóban olyan lesz, mint én, akkor van is oka az aggodalomra. Soha nem fogja tudni, hogy hova megy, mert mást fog mondani. Arról sem fog tudni, hogy pontosan mit csinál. És lehet, hogy lusta lesz, és nem törődik majd a tanulmányaival. Ha van egy kis józan esze, és szorult bele az anyjából némi komolyság, akkor tanulni fog, de ettől függetlenül lehet, hogy rosszfiú lesz. És nagyon bátor, makacs és önfejű fiú is lehet. Ami valljuk be, eléggé rossz párosítás, így mindent összevetve. Veszélyes.
El tudom képzelni, hogy milyen nehéz neki. Főleg ezekben az időkben. Legszívesebben felajánlanám, hogy maradok, de ilyesmit nem ígérhetek. Főleg most, hogy szökésben vagyok, és hogy mit tervezek a náci vezetőség ellen. Ki tudja, lehet, hogy holnap ilyenkor már halott leszek.
Az a fintor, és a hangja gúnyos lejtése ad egyfajta megerősítést férfiúi egómnak. Azt gondolta, és most már tudja is, hogy voltak más nők az életemben, de arról sejtése sincs, hogy egyik iránt sem éreztem semmit. Csak játékszerek voltak. De ezt nem is fogom elárulni neki – legalábbis, most nem. Amúgy is eléggé kívánatos, ha ilyen zabos. A gondolatra, vagy a szavaira, vagy mind kettőre egyszerre, nem tudom, de vigyorra görbül ajkam.
- Nem tartozok neked beszámolóval, de ha tudni akarod, úgy két éve mondtam fel, és aztán a világot jártam. Tudod, mint a kalandorok – magyaráztam meg, vagy mentettem meg magam a szituációból. – Oh, milyen kíváncsi vagy – nevetek halkan -, de már meg ne sértődj, nem fogom részletezni a bordélyokban töltött éjszakáimat – vonom fel egyik szemöldökömet sokat sejtetőn. Nem, határozottan nem vagyok ilyen kegyetlen; csak éppen annyira, hogy elhintek ezt-azt. Arra a kérdésre, hogy miért jöttem, nem válaszolok.
Butaságokat beszélsz.
- Már mindegy... – mondom végül. Azért csak ennyit teszek hozzá, mert visszatekintve, a múltba, rá kell jönnöm, hogy megbízhatatlanabb voltam, mint most. Felelőtlenebb, merészebb, egoistább, makacsabb és minden negatív tulajdonságom vagy ötszöröse volt a mostaniaknak. – Akkoriban nem lett volna belőlem jó apa – adok neki igazat, bár nem mondom ki túl hangosan e szavakat -, de tudod, Anwen, azt hiszem az idő változtatott rajtam – vonok vállat, és kortyolok a sörbe, ezzel leplezvén, hogy milyen fontos ez nekem.
Ahogy rá nézek, és ő elvörösödik, mosolygásra késztet. Nem szólok semmit, csak halványan mosolygok, szinte titkon. Aztán a kezembe nyomja a képet, és a mondatára elmosolyodok.
- Tényleg remek srác lehet – adom vissza a képet, büszkeségtől dagadó mellkassal, pedig de nézegetném még!
És kimondja. A saját nyelvén. Aztán az érintése a kezemen, teste szép íve, ahogy hozzám bújik. Leteszem a sört - kinek kell az a nyamvadt lötty, ha itt van Ő? – és átölelem. Miközben beszél, őt nézem, és letörlöm a könnyeket az arcáról.
Nem egyszerű, soha nem volt az. Soha nem egyszerű kimondani azokat a dolgokat, amik számítanak.
- Szadista barom... – mondom halkan, szinte suttogva – Nem érdemel meg téged. Jobban tennéd, ha gyűlölnéd – olyan jó a karjaimban tartani őt. Úgy hiányzott ez. – Bár ez nem változtatna azon, hogy ő mennyire szeret téged – simítok végig arcán, miközben a szemébe nézek, hogy láthassa bennük az igazságot. Hogy láthassa, hogy nem hazudok. Hogy láthassa, hogy még mindig szeretem, ugyanúgy, mint régen. Talán minden egyes nappal jobban.

Words: 631 | Music: Far away | Note: I still love you
Vissza az elejére Go down
Anwen Fitz
Secrets All Around
Anwen Fitz
Városlakó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Anwen Fitz
Ω Hozzászólások száma : 37
Ω Kor : 36

Anwen & Henning Empty
TémanyitásTárgy: Re: Anwen & Henning   Anwen & Henning Empty2014-04-21, 18:03

Mindig is tudtam milyen ő. Mi is ő. Ahogy azt is, hogy a tökéletes ellentéte vagyok, noha lehettem volna a női megfelelője is akár. Mindig mondták a lányok, akikkel tanultam, hogy amíg nem szólalok meg, addig akár a német vezérkart is az ujjaim köré csavarhatnám. De én sajnos mindig is az a morbid kisegér voltam a sarokban, aki szívesen elmesélte bárkinek, hogy egyéni rekordot döntött friss hulla kivéreztetésében. A két lábon járó életveszély, akit nem lehetett figyelmen kívül hagyni attól, aki gyűlölte mindig az olyan férfiakat, mint Henning. Németül próbálták elcsábítani a nőket, engem is és én még az angolt is töröm a mai napig.
Erre fel mi lett velem… Mi lett belőlem? Kedvem lenne walesiül leordítani, kitombolni magam, de nem tehetem meg. Nem is lennék talán képes vele üvölteni? Jó lenne pedig kiadni magamból az egészet. De csak itt feszül kettőnk között húrként minden. Valamit tenni kell ezzel a dologgal. Nem fogom engedni magam, legalábbis igyekszem majd. Pedig a karjaiba tudnék omolni és sírni, könyörögni, hogy maradjon velem, belefáradtam abba, hogy nélküle kell élnem.
Ő elvigyorodik, én kétségbe esem.
- Már így is nehezen bírom egymagam. – sóhajtok fel lemondóan a szavaira. Mire nagyobb lesz… Addigra a nagyim már nem fog élni. Összeszorul a gyomrom a gondolatra. Istenem, mi vár rám. A legjobb lenne, ha Henning velünk maradna, de nem tudom, mi lehet ebből. Hogy akar-e maradni…? Tudna-e maradni? Képes lenne-e rá?
- Tudom, ismerlek, Herr Falkenrath. – fintorgok rá undorodva. Nem tőle undorodom igazán, hanem a gondolattól, hogy hozzáért más nőkhöz. Tovább nem merem gondolni, mert fegyver van az előszobaszekrényemben. Volt képe ideállítani ezzel a hozzáállással…
- Pár éve? Mintha az előbb említetted volna, hogy a hazádat védted és a világot jártad… - mosolygok rá cinikusan. Most vagyok a feje letépésének a határán, de bölcsebb vagyok, annál, hogy bántsam. – Miért most próbálkozol nálam? Meguntad a szajhákat? Vagy ők téged?
A hazája helyet szívesebben szidom őt. Bár szerintem lelkiekben fel volt rám készülve és arra, hogy arra, hogy nem vagyok egyszerű eset. Sosem voltam. Nem is azért volt velem annak idején szerintem.
- Tudom, hogy mindent megoldasz valahogy. – nézek rá metsző tekintettel. – De azt nem tudtam, hogy egyáltalán akarnád-e feladni a szabadságod miattam és egy gyerekért. Most sem tudom. De nem kockáztattam volna meg az egyetlen esélyem egy gyermekre.
Eljátszadoztam a gondolattal, hogy milyen jó lett volna máshol új életet kezdeni hármasban. De annyira össze voltam akkor zavarodva… Most pedig megint csak összekuszál engem. Jobban, mint a múltban…
Amíg ő a sörét issza, addig én hagyom az agyam forogni. Érzem magamon a tekintetét. Valahogy másként néz rám, mint a múltban. Elcsigázottabb. Én pedig nem segítek rajta a bennem lappangó érzelemviharnak hála. Elvörösödöm a tekintete alatt és csak sandán méregetem őt. Szeretem őt minden hibája ellenére is, hiszen a nélkül nem is ő lenne. De meg akarom neki mutatni a fiunknak legalább a képét, de miközben a kis Rhys-ről beszélek, kiül az arcomra minden. A ragaszkodás, a szeretet, a féltés.
De az arcán a büszkeséget látva, mikor megnézi a képet, az tölt el most a legnagyobb örömmel.
- Hamarabb szidta a nyüves angolokat, mint, hogy a nagyobb kölyköket kezdte volna kergetni. – teszem még hozzá mélységes büszkeséggel azért. Hiába éltem én is egy földön azokkal a népekkel, nem viselem őket jól. De szerintem pont neki nem kellene elmondanom, hogy én miféle hazafi vagyok. De a mondandóm végére a sírás határára sodródom, a pia ereje sem segít rajtam. Én nem vagyok nagymestere az érzelmeim rejtegetésének, ő is láthatja. Csak annyit kell kimondania, hogy ne sírjak és végem is. Összeszorítom a szemeim, a könnyek pedig kiszöknek. Fordított pszichológia.
- Majdnem minden nap sírok miattad, cariad. – sóhajtok fel reszketegen. Egek, hány éve, hogy az anyanyelvemen neveztem őt szerelmemnek. Akkor inkább vicceskedve, most azért már érezhetőbb a súlya. Összekulcsoljuk az ujjainkat, én pedig nem bírom tovább. Odahúzódom és átölelem őt.
- Megéri. Mert szeretem. De nem tudom, mit keres a konyhámban és nyúzza meg elevenen azt, ami a lelkemből megmaradt.
Pillantok fel rá könnyes szemekkel.

Words: 665 | Music: Dacw' nghariad | Notes: Say it out loud.
Vissza az elejére Go down
Henning Falkenrath
Secrets All Around
Henning Falkenrath
Valkűr


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Katherine Swan
Ω Hozzászólások száma : 14
Ω Kor : 41

Anwen & Henning Empty
TémanyitásTárgy: Re: Anwen & Henning   Anwen & Henning Empty2014-04-21, 07:19

A pofára ejtésre nem reagálok. Nem azért, mert nem tudnék, hanem mert nem akarok. Én rengeteg nőt használtam ki életem során, őrjítettem meg őket, késztettem őket arra, hogy körbeugráljanak és csodálják minden szavamat és mozzanatomat; mindezt a puszta létezésemmel értem el. Nem kellett egyéb, csak egy mosoly erre, egy kacsintás arra, és a nők már dőltek - és dőlnek is - a karjaimba, majd az ágyamba. És ez így is volt jól. De aztán jött ő, és mindent megváltoztatott bennem. Felnyitotta a szememet, és megtanított szeretni. Őt soha nem vertem át, soha nem ejtettem pofára.
Most, itt állva az előszoba félhomályában, két csöndes erő csap össze. Lehet érezni, ahogy vibrál a levegő, ahogy szikráznak közöttünk az érzelmek; szeretet, harag, fájdalom, a viszontlátás öröme. Ezer emlék rohant meg egyszerre, de leplezem, hogy mi jár a fejemben, hogy mire gondolok. Leplezem, hogy mit akarok: ölelni, csókolni és megmondani neki, hogy hiányzott, és a lelkére kötni, hogy soha nem fog elhagyni. Ehelyett makacs ellenállást mutatok, még a karomat is összefonom magam előtt.
Elképzelem a fiamat és Anwent, együtt. És azt kívánom, bár én is e kép részese lehetnék...
Szavaira elvigyorodok. Nem hiába, az én fiam.
- Ha tényleg olyan, mint én, lesz ez még húzósabb is - vonom fel szemöldökömet mosolyogva. Hiperaktív gyerek voltam, aki soha nem tudott nyugton ülni, egy percig sem. Délutánonként, tanulás helyett inkább az utcán játszottam a többi sráccal, nyaranta csak aludni jártam haza. Aztán a gimnázium első évében, miután megvertem egy felsőbb évest - amiért igazgatói intőt kaptam -, rájöttem, hogy a rosszfiúk tetszenek a lányoknak. A gazfickók, a szabályszegők. Akkor kezdődött minden, azt hiszem... életem egyik legjobb szakasza volt az a négy év. Persze, határozottan nem volt olyan kellemes, mint az Anwennel töltött idő.
- Jól gondolod - vonok vállat, mintha ez nem számítana. Nem fogok kertelni, férfi vagyok, nem vagyok vak, vannak dolgok, amik úgy kellenek az életembe, mint a sivatagban bóklászónak a víz.
Aztán témát váltunk, nem is bánom, nem akarom részletezni.
- Igen, kiléptem, pár éve - bólintok, számat elhúzva. Nem tetszik, hogy sértegeti a hazámat. Nem maga a föld a mérgezett; ezt a rohadt politikusok tették vele. De nem vitatkozom, már annyi szitokszót hallottam Németországról, hogy megtanultam elengedni a dolgot a fülem mellett. Eleinte ez nem ment ilyen könnyen, hiszen hazafi voltam. Most is az vagyok, azért akarom megdönteni a kormányt. És ehhez a valkűrök kellenek.
- Ugyan már, Anwen... - emelem tekintetem a plafon felé - Tudod, hogy mindent megoldottunk volna. Ennyire azért ismerhetnél, tudhatnád, hogy mindent megoldok valahogyan... - nyilván nem lett volna könnyű, de kitaláltam volna valamit. Találtam volna egy kiskaput. Ha más nem, ketten is elszökhettünk volna, Amerikába, vagy akár az Északi-sarkra. Így, vagy úgy, de megoldottam volna, ha ad rá nekem esélyt.
Követem a konyhába. Szisszenve nyílik a sör, a kupak fémesen csengve hullik a pultra, a hideg üveg a kezembe kerül. Meghúzom.
- Nem, köszönöm - ingatom meg a fejem. Aztán rá nézek, és ő egyetlen heves mozdulattal kioldja a köpenyét, én pedig nem tudok betelni a látvánnyal. Csodálatos. Tökéletes. Szeretem, és nem csak a testét, nem csak azt, ahogy kinéz - pedig az sem utolsó -, hanem az egész lényét. Gyönyörű, és szikrázó.
Ahogy mellém telepedik, rá nézek, de most nem a testét, hanem az arcát fürkészem, a tekintetét nézem, és olvasok róla. Imádom, ahogy a fiunkról, Rhys-ről beszél. Látni akarom. És láthatom is, most azonnal, bár csak egy fotón, de kezdetnek ez is elég. Kezdetnek. A kezembe veszem a képet, és nézem a kisfiút rajta, és megállapítom, hogy hasonlít rám. És rá. De inkább rám. Ez pedig mérhetetlen büszkeséggel tölt el. Az én fiam.
- Remek kölyöknek tűnik - mosolyodok el, átnyújtva neki a képet. Aztán hallgatom. Beleszeretni? Másba? Hol él ez a nő?! - összevonom a szemöldököm, de más gondolat nem ül ki az arcomra. Miközben beszél, mintha szemébe könnyek gyűltek volna.
- Ne sírj – mondom neki, közelebb húzódva hozzá, hogy vállunk összeérjen. - Egy ilyen nagyképű, beképzelt, fafejű, makacs szoknyavadász miatt? Nem éri meg... - mondom halkan, az arcát nézve, halványan mosolyogva. Nem akarom, hogy sírjon miattam. Hiszen itt vagyok, a francba is! Itt vagyok, és azt akarom, hogy tudja: itt is maradok. Balommal kezéért nyúlok, és ujjaimat összekulcsolom az övéivel.

Words: 681 | Music: Far away | Note: I still love you
Vissza az elejére Go down
Anwen Fitz
Secrets All Around
Anwen Fitz
Városlakó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Anwen Fitz
Ω Hozzászólások száma : 37
Ω Kor : 36

Anwen & Henning Empty
TémanyitásTárgy: Re: Anwen & Henning   Anwen & Henning Empty2014-04-19, 13:56

Egy pillanat kicsit a múltba repít. Én behúzom őt az ajtón, de a végkimenetele annak mindig az volt, hogy jó ideig nem jutottunk tovább az előszobán, másnap pedig panaszkodtak a szomszédok bizonyos hangok miatt. Noha szívesen lerángatnám most is a ruháit itt helyben, de lehetetlen. Pedig tudom, hogy akarná, de felnőttem már. Nem tudom, hogy ez most előnyömre vagy hátrányomra fog-e válni. De legalább az évek alatt hevesebb lettem és elszántam, ezért kapott tőlem egy pofont üdvözlés után vagy akképp. Persze van még a tarsolyomban egy pár, készítem is őket, hogy a medrébe tereljem ha kijön a sodrából.
- Biztos újdonság lehetett a pofára ejtőből pofára esettnek lenni. - szúrok vissza késlekedés nélkül, de én vigyortalanul. Ez nagyon gonosz volt még tőlem is. De kibukott. De nem csak ő sértett ebben az ügyben. Hatalmas tőrök maradtak bennünk öt esztendővel ezelőttről.
Van ami nem változik. Mindig leplezi amit érez és gondol. De nem hiheti komolyan, hogy előttem fog ez neki menni. Nem azért keresett fel, hogy jópofizzon nekem. Azok az évek réges-régen elmúltak. Bennem persze éledezik újra a menekülési vágy, de elnyomom. Hová mehetnék amúgy is...?
Felhozom neki Rhys-t és meg sem rebben. Tudta. Látok egyfajta vágyakozó csillanást a tekintetében a félhomály ellenére is. Most fog megszakadni a szívem. Ki tudja, ha maradtam volna, lehet ideális apának bizonyult volna az első pillanattól.
- A te fiad. Ha sikerült volna az impulzivitásán kívül mást is örökölnie tőlem, nem kéne állandóan futkosnom utána. - javítom ki, miközben elfedem magam. Igyekszek nem a karjaira figyelni, miközben összefonja őket. Ott lenne nekem a helyem, nem itt a tisztes távolság zónájában.
Tudom, hogy most mélyen vágtam bele a mondandómmal, de ő tette fel a kérdést, én pedig az egyenes választ adtam. Ez így működik.
- Gondolom az időd többi részében sorra törted össze a női szíveket, mint régen. - negédesen mosolygok rá, de persze ezt a bennem tomboló féltékenység teszi. A hangom halk, pedig üvölteni tudnék vele. De pár ajtóval odébb alszik a fiunk és eszem ágában sincs felverni egy dührohammal. - Kiléptél...? Mikor? Ennyi ideig tartott, hogy rájöjj, hogy a hazád mérgezett alma?
Meglep a dolog. Azt hittem, hogy ez két élű penge lesz nála. Vagy rögtön teszi meg vagy soha. De kíváncsian várom a válaszát. Amit valószínűleg egy nagyon gonosz dolog követ majd tőlem, szokás szerint.
- Látod épp erről beszéltem. Gyerek voltam még fejben. Három hónapos terhesen, egy idegen országban. Rettegtem, hogy milyen következményei lehetnek a dolognak. Reméltem a te érdekedben, hogy továbblépsz és elfelejtesz. - sziszegem ingerülten, de inkább a konyha felé veszem az irányt.
Mire ő megtámaszkodik, én már adom is neki a sörét. Valamiért mindig van a hűtőmben. Én szentimentális kis bolond.
- Semmiség. Enni kérsz? - szinte ösztönösen kérdezem tőle, de a szavaira rá sandítok. Ezzel a nézéssel kerget engem a sírba. Kioldozom a köpenyem, hadd nézegessen, ha annyira akar. Aztán töltök magamnak egy kis whiskyt és szintén a pultra támaszkodom.
- Tudod tényleg remélte egy részem, hogy esetleg valaki mással boldog leszel. Még ha a gondolata meg is ölt kicsit belül. Ezért is könnyű játszanom a bezárkózott özvegy szerepét, amit felvettem. De Rhysnek nem hazudtam soha rólad. Sokat kérdezősködik és kíváncsi. - sóhajtok és leveszem az egyik konyhaszekrényről a fotóját és átnyújtom neki. - Reméltem egy kicsit, hogy beleszeretsz valakibe és kiversz abból a kemény fejedből, mert én nem fogok tudni rajtad kívül mást szeretni.
A könnyeimmel harcolva, de csak kimondtam. Le is húzom "ámen"-ként a poharam tartalmát.
Vissza az elejére Go down
Henning Falkenrath
Secrets All Around
Henning Falkenrath
Valkűr


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Katherine Swan
Ω Hozzászólások száma : 14
Ω Kor : 41

Anwen & Henning Empty
TémanyitásTárgy: Re: Anwen & Henning   Anwen & Henning Empty2014-04-19, 08:13

Tetszik a helyzet. Mármint, hogy berángat a lakásába, és így néz rám, ezzel a tekintettel. Mint régen. Most persze minden más, azt hiszem, ez alkalommal nem fog nekem esni, és lecibálni rólam a ruhát. Valószínűleg mindketten változtunk az évek során. Azt hiszem, mindketten felnőttünk. Talán alkalmasak is lennénk rá, hogy egy családot alkossunk, de nem most. Hiszen... a francba is, alig öt perce vagyok itt, és már pofon vágott egyszer. Azt hiszem, még kapok párat, hiszen fiatal az este, nekünk pedig rengeteg megbeszélni valónk van, a modorom pedig nem épp kellemes. Azért nem adom fel, nem olyan fából faragtak. Azt persze már előre tudom, hogy nem lesz könnyű dolgom - elnézve szikrázó tekintetét.
- Nem is tudom, kettőnk közül ki lépett le - jó, rendben, ez nem volt túl kedves, de így érzek, kimondom hát. Igen, sértett vagyok, még, ha vigyorgok is, mint egy idióta. Ezzel próbálom leplezni a fájdalmat, melyet a tüske okoz, amit belém szúrt öt éve.
Zárul, majd csukódik az ajtó, egy rövid pillanatig csönd van, majd megszólalok. Ez a megszólalás pedig tipikusan rám vall. Egy ostoba viccel akarom elfedni, hogy valójában mit érzek. Most éppen örülök, hogy újra látom Anwent, és mindeközben aggódok, hogy ő újra elmenekül.
Előkerül a gyerek-téma. Annyira látni akarom, megölelni és el sem ereszteni, hogy azt képtelenség szavakba önteni. Azt hiszem, tudta, hogy tudok a gyerekről. Én sem fogom a hülyét játszani. Miért tenném?
- Nos, én nem rohangálhattam a négyéves fiad után, mindketten tudjuk, miért, de a katonaság is megtette a hatását - fonom össze mellkasom előtt a karjaimat, és élvezem a testemet végigmérő pillantást. Hirtelen mozdul, összefogja maga előtt a köntösét. Ismerem már annyira, hogy tudjam, mi jár a fejében. Nos... maradjunk annyiban, hogy nekem is ugyanaz.
Szavai mélyen belém vágnak. Szadista nőszemély... ennek ellenére nem mutatom, hogy nem esnek túl jól a szavak. Ajkam szegletében halovány mosoly játszik.
- Tudod, volt más dolgom is, a nagyvilágban. Többek között biztosítottam az elcseszett országom biztonságát - tárom szét a karomat. Nem emelem fel a hangomat, mert a fiam nyilván alszik. Milyen apa lennék én, ha felverném?! Meg különben is... nem fogok kiabálni Anwennel. Egyelőre. - Hogy aztán mindazt, aminek felépítésében részt vettem, még, ha közvetetten is, mezei katonaként, egyetlen felmondólevéllel, eldobjam magamtól - jobb, ha tudja, hogy már nem szolgálom Németországot. Azt nem kell tudnia, hogy most éppen ellene vagyok. Maradjon ez az én titkom.
Szavaira keserédesen felnevetek.
- Micsoda önfeláldozás, Anwen... igazán felnőttes viselkedésre vall, hogy inkább elmenekülsz a probléma elől, semmint megpróbálnád megoldani - mondom ezt én, aki a 'legjobb kiút a bajból egyenesen keresztül vezet rajta'-életelvvel élek. Hiszem, hogy megoldottuk volna, ha kettőnk közül nem csak az egyikünk akarja igazán.
Követem a konyhába, melynek ajtaja szintén csukódik, én a pultnak támaszkodok, míg ő elővesz a hűtőből egy üveg sört. Hihetetlen, mintha tudta volna, hogy jövök.
- Kösz - biccentek, és az italba kortyolok. - Mindig tudod, hogy mire vágyok - mocskos vigyorra húzom számat, és úgy legeltetem rajta a tekintetemet, míg újra, meg újra meghúzom a sört. Közben feszült figyelemmel várom, hogy folytassuk az előszobában megkezdett beszélgetésünket.
Vissza az elejére Go down
Anwen Fitz
Secrets All Around
Anwen Fitz
Városlakó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Anwen Fitz
Ω Hozzászólások száma : 37
Ω Kor : 36

Anwen & Henning Empty
TémanyitásTárgy: Re: Anwen & Henning   Anwen & Henning Empty2014-04-18, 17:00

Sok mindent tanultam az emberekről itt létem alatt. Hála a nagyanyámnak. A fülemmel kiismerni az embereket, a szememmel látni a láthatatlant. Ezért tudom mára az ajtóm és a hátam mögött settenkedőket a lépéseik alapján azonosítani. Az elmúlt idők történéseinek fényében ez a leghasznosabb dolog, amit tanulhatok. Az önvédelem minden formája.
De mi tudna megvédeni attól az érzéstől, amit az ajtó túloldalán álló férfi látványa ki belőlem? Megrohamoznak az emlékek. Az est, amikor megismerkedtünk, az áttáncolt és átbeszélgetett éjszakák, az ölelései, a csókjai és a boldogság, amit a karjaiban éreztem. Majd, amikor a nevét sikoltottam kétségbeesetten vajúdás közben.
Jó lenne a nyakába ugrani és átölelni, de nem tehetem. Nem tudom miért van itt, mit tudhat rólam. Ha csak ki akarna használni, nem maradhat itt pár percnél tovább.
- Te sem felejtettél el, én miért tettem volna? - vonom meg a vállam közönyösséget tettetve. Halkan nevet, ami a csontomig felforrósít. Érzem az illatát és szabályosan megszédít a közelsége. Ez az én átkom.
Behúzom őt az előszobába és elzárom a menekülése útját. Most nem szabadul. Fél évtizedet vártam és várattam, ezt jól és okosan kell lejátszani.
- Köszönöm, a négy éves fiad utáni rohangálás karbantart. Te sem panaszkodhatsz. - felelem neki hasonlóan végigmérve. A fenébe is, neki rohadt jól állnak az évek is. Egy pillanatra felvillan bennem a gondolat, hogy nem bánnám, ha itt, azonnal felnyomna a falra és... De eszembe jut, hogy hálóingben vagyok, ami pofátlanul rövid, így összehúzom a köpenyem kissé.
- Öt évig tartott, hogy megkeress... Mégis mit gondolsz, mit gondoltam? Halálosan féltem. Ott voltam 20 évesen, egy törvénytelen gyermekkel a szívem alatt! Mire számíthattam volna? Ásó, kapa, nagyharang? Élnénk a Harmadik Birodalom gyöngyszemeiként, mosolyogva? Meg kellett tennem, hogy egyikünknek se essen baja... - fojtott a hangom, de ostorként csattan. Szívemnek hívott... Nagyot nyelek és mélyet szívok a cigarettából megint, majd a fejemmel a konyha felé bökök, hogy ezt a társalgást ott folytassuk. Ha hajlandó követni, akkor azt az ajtót is becsukom, majd nyújtok neki egy sört szótlanul.
Vissza az elejére Go down
Henning Falkenrath
Secrets All Around
Henning Falkenrath
Valkűr


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Katherine Swan
Ω Hozzászólások száma : 14
Ω Kor : 41

Anwen & Henning Empty
TémanyitásTárgy: Re: Anwen & Henning   Anwen & Henning Empty2014-04-18, 15:36

Olyan régóta várok erre a pillanatra, és most mégis csak állok az ajtaja előtt, mint egy rakás szerencsétlenség. Jobban félek attól, hogy mit fog mondani, vagy tenni, vagy mit nem fog mondani, vagy nem tenni. Be kell kopognom. Most, vagy soha. Bassza meg, egy hadi övezetben kevésbé voltam ideges a végkimenetel miatt, mint most. Pedig nem ezen múlik az életem. Ez sokkal többet jelent annál.
Alig teszek egy lépést, mikor hirtelen nyílik az ajtó. Gyönyörű. Próbálok olvasni az arcáról. Számított rám. Vagy, ha nem is rám, valakire, akit meg akart lepni. Bele sem akarok gondolni, hogy esetleg más férfire várt, és rohant, hogy a nyakába ugorhasson. Ha így is lenne, legszívesebben behúznék egyet annak a rohadéknak. Meg még egyet.
Amikor kimondja a nevemet, elvigyorodok.
- Örülök, hogy még emlékszel rám - vigyorgok továbbra is szélesen. Erre nem pofon vág? Dehogynem... a mosoly ettől függetlenül nem fagy le az arcomról, sőt, halk nevetést is hallatok. Ahogy közelebb hajol, mély levegőt veszek, hogy újra magamba szippanthassam az illatát. Vannak dolgok, amik nem változnak. Ez is egy közülük.
Hagyom, hogy csuklómra bilincselje ujjait, és a lakásába vonszoljon. Nyilván tudom, hogy jóval erősebb, izmosabb és ügyesebb - na meg szerényebb - is vagyok, mint ő, de hagyom, hogy vezessen.
Egy rövid pillanatig elnézem sértődött arcát. Önelégülten vigyorgok, miközben ő a cigarettába szív.
- Jól nézel ki - mondom végül, végigmérve Anwent, amolyan 'tetszik, amit látok'-jellegű pillantással erősítve szavaimat. Látom rajta, hogy milyen komoly, ezért én is összeszedem magam és megköszörülöm a torkomat.
- Mit gondoltál, amikor csak úgy leléptél? Hogy majd nem kereslek meg? Ugyan, Szívem, ennél jobban ismerhetnél - nem kerülgetem a forró kását, rögtön a közepébe csapok. A gyerek-témát egyelőre nem hozom fel, majd ha ő úgy akarja.
Azért, bár nem mondom ki, remélem minden rendben vele. Hogy jól van, hogy nem szenved hiányt semmiben, és, a körülményektől eltekintve - mármint, hogy én itt vagyok -, rendben van az élete. Szívesen megkérdezném, de nem most. Azt akarom, hogy, ha tombolni akar, és ordítani, tegye meg most, hogy aztán nyugodtan beszélhessünk. Vagy dobjon ki, holnap úgyis visszajövök. Kitartóbb vagyok én annál, semmint egy 'nem'-mel beérjem.
Vissza az elejére Go down
Anwen Fitz
Secrets All Around
Anwen Fitz
Városlakó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Anwen Fitz
Ω Hozzászólások száma : 37
Ω Kor : 36

Anwen & Henning Empty
TémanyitásTárgy: Re: Anwen & Henning   Anwen & Henning Empty2014-04-18, 09:54

Az elmúlt jó pár évem azzal telt el, hogy beépüljek ide. Hogy elnyomjam a bennem bujkáló és kaparászó kis démonokat. Akik megkérdőjeleztek mindent és mindenkit, akik minden rezzenésre és levélsusogásra felriadtak és megpróbáltak lelkileg tönkretenni. Nem mintha a terhesség, nem tett volna rám akkor egy égbekiáltóan nagy bélyeget.
Hiszen jött egy lány, gömbölyödő pocakkal, elveszve és ha megkérdezték tőle, hogy mi történt, csak ködösen annyit felelt, hogy a férje egy balesetben elhunyt, a szülei nem élnek és nincs hová mennie... Biztos mindenkiben más kérdések hada ébredt akkor. Összesen két ember tudja, hogy egy német katonatiszt Rhys apja és, hogy azért vagyok ám én ilyen riadt kis őzike, mert van még nálam pár olyan német nyelvű dokumentáció amivel egyrészt megüthetem a bokám, másrészt ha kitör a balhé, onnantól védtelen vagyok, hiába a kis hazugságaim.
Olyan sokáig reménykedtem, hogy az özvegy álcája elüldöz mellőlem mindenkit. De öt év után is képtelen vagyok túltenni magam Henningen és hiába hagytam én el őt, akkor is üldözöm el magam mellől a férfiakat megszállottan. Nem. Egyetlen egyszer szerettem bele valakibe, benne sem tudtam bízni igazán. Volt egy hírneve már akkor is Berlinben, mit ne mondjak.
Nem lehetek sosem elég óvatos. Éppen ezért maradok csendben egy pillanatra. Tényleg valaki az ajtóm felé lépdel.
Bakancsot visel, nagyjából 180 centi magas, erős testalkatú. Hozok magamban ítéletet, miközben kigondolom a következő lépésemet. Jól meg fogom lepni! Avagy így néz ki, mikor a skótabbik énem találkozik egy veszélyhelyzettel. Kinyitom az ajtót hirtelen.
Ott áll előttem minden amire az elmúlt években áhítoztam, magasan, jóképűen és lehengerlően már a puszta jelenlétével. Frászt, a létezésével is. Ennyit arról, hogy próbáltam nem rá gondolni. Viszont amit nem engedhetek meg magamnak az az öröm kifejezése.
- Henning. - lépek hozzá közelebb, majd teljes erőből felképelem. - Késtél. - súgom neki németül és a csuklóját megragadva húzom be a házba. Nekem ne álldogáljon egy német katona az ajtóm előtt, mert agyérgörcsöt kapok. Ahogy becsukom és bezárom a bejárati ajtót, úgy szívok a cigarettámba és emelem rá a tekintetem. Megszólalni és cselekedni nem fogok most elsőként. Kíváncsi vagyok...
Vissza az elejére Go down
Henning Falkenrath
Secrets All Around
Henning Falkenrath
Valkűr


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Katherine Swan
Ω Hozzászólások száma : 14
Ω Kor : 41

Anwen & Henning Empty
TémanyitásTárgy: Re: Anwen & Henning   Anwen & Henning Empty2014-04-18, 06:46

Végre ideértem. Már évek óta várok erre a pillanatra. Olyan sok szenvedés, gondolat, vágyakozás és némi harag bujkál bennem, hogy majd' szétszaggatják a lelkemet. Mindezek ellenére éveken keresztül úgy tettem, mintha minden rendben lenne, mintha semmi sem történt volna. Nehéz volt, de megtettem. Mert mi mást tehettem volna?
Eddig azért nem kerestem Anwent, mert abban bíztam, hogy majd elfelejtem, hogy a fájdalom, a hiány érzete majd tompulni fog, hogy idővel kevésbé fogom majd szeretni, hogy a munka majd eltereli a gondolataimat, de... ez nem történt meg. Ugyanúgy szeretem, mint évekkel ezelőtt.
A sötét utcákat járom, a lámpák narancsos fényénél látni lehet, hogy szitál az eső, és mintha apró tűhegyek fúródnának az út menti tócsákba. Sötét, ólomszín felhők borulnak a városra, elzárva a Hold kékes fényét, és a csillagok ezernyi, apró gyémántcsillogását. A macskakövekkel kirakott utakra kivetül egy-egy bárból, vagy lakásból fény, hogy aranyszín fénybe borítsa a szürke köveket.
Avignon határozottan nem nyugodt. Neszek szűrődnek ki mindenhonnan, néha szembe jön velem egy-egy, kisebb csoport katona. Nyugodt vagyok. Itt senki sem ismer, újra beépültem, most éppen Adam Blackbourne-ként mutatkozok be mindenkinek. A papírjaim szerint angol katona vagyok.
Pontosan tudom, hogy hova megyek. Egyik elnyújtott lépésem követi a másikat, gyorsan haladok a célom felé. Kezeimet eddig kabátom zsebébe süllyesztettem, de most előveszek egy szál cigarettát és rágyújtok. Ahogy közeledek a lakás felé, egyre idegesebb vagyok. Ezt egy külső szemlélő nem láthatja, megtanultam elrejteni az érzelmeimet. Amit a külső szemlélő láthat, az összevont szemöldök, komoly ábrázat, elszánt, hűvös tekintet. Senki sem tudhatja, hogy mi játszódik le bennem. Lehet, hogy ez szakmai ártalom, de soha nem tekintettem rá hátrányként. Nem baj, ha nem tudnak az ember fejében olvasni mások. Így nem kell magyarázkodni, és nem kell beismerni az esetleges gyengeségeinket. Nekem mondjuk, csak egy van. Anwen. És, amíg erről nem tud senki, addig minden a legnagyobb rendben van. És jobb is lenne, ha ez így maradna.
Pár méterre a háztól, eldobom a csikket, mely sercegve alszik el a nyirkos kövön. Felpillantva a házra nem hagyom figyelmen kívül, hogy az egyik szobában ég a lámpa. Bakancsom tompán koppan, ahogy az ajtó felé közeledve lassítok. Megállok. Az ajtóra nézek, majd az ablakokat kémlelem. Csöndben vagyok, így tompán hallom az ajtón túli neszezést. Valaki határozottan el akarja hagyni a házat. Anwen az, tudom. Érzem. Öngyújtó kattan. Feszült várakozással figyelek, nézem az ajtót, nem mozdulok. Arcom rezzenéstelen, komoly.
Nyílik az ajtó.
Meglátom őt. És csodálatos. Még mindig. Az egyetlen. Örökké. Gyönyörű arcát fürkészem, és ezer érzés és gondolat rohamoz meg egyszerre. Jó újra látni. Mindez még egy mimika formájában sem ül ki arcomra. Vonásaim élesek és komolyak.
- Anwen - mondom halkan, de határozottan, ahogy végigmérem a nőt -, meglepetés - vigyorodok el önelégülten.
Vissza az elejére Go down
Anwen Fitz
Secrets All Around
Anwen Fitz
Városlakó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Anwen Fitz
Ω Hozzászólások száma : 37
Ω Kor : 36

Anwen & Henning Empty
TémanyitásTárgy: Anwen & Henning   Anwen & Henning Empty2014-04-17, 18:18

Otthon, édes otthon...? A francokat. Sosem leszek francia, sosem leszek talán teljesen elégedett és boldog itt. Emlékszem, hogy kislányként, ha el kellett hagynom Wales-t valami utazás vagy nyaralás miatt, sírtam és megkérdeztem, hogy megkaptam-e a védőoltásaim. Nos, így állok Angliához a mai napig is.

Avignon az "otthonom" immár öt éve. A fiam, Rhys szülővárosa. Szerencsétlen fiam.
Késő van már, bőven elmúlt tíz óra. Mostanra végeztem az utolsó boncolásommal és a jegyzőkönyvekkel mára. Az életem értelme már alszik. Ahogy belépek az előszobába a nagymamám settenkedik hozzám és számol be róla, hogy miként viselkedett ma a kis rosszcsont. Természetesen próbára tette a dédanyja reumájának határait, de környéken lakó másik korabeli fiúval jól mulattak.
Mamám haza megy, két házzal arrébb, én pedig lepakolok és a fiam szobájába settenkedve csókot nyomok a kis homlokára és betakargatom. Inkább bele sem gondolok mennyire hasonlít Rá... Henning.

Megrázom magam és a fürdőbe veszem az irányt. Le kell mosnom magamról a kórház szagát. Rhys mindig panaszkodik miatta másoknak is, hogy az anyja kórházszagú. Na, nem hagyom ezt. Mondjuk amúgy is mindent csak érte teszek. Rigorózusan, alaposan.
Törölközés után felveszem a hálóingem és a köpenyem, majd a hálóból veszek magamhoz egy német nyelvű orvosi könyvet. Van valami, aminek utána akarok olvasni. A nappaliban ülök le, egy pohár borral és a kanapé melletti állólámpa fényénél olvasok. De nem sokáig. Pár perc talán az egész. Mert ahogy olvasok fejben németül, úgy alakul az egész, mintha Henning olvasná fel nekem. Megborzongok és lecsapom a könyvet.

A kabátomhoz sietek az előszobában és kiveszem a cigarettámat és még ott helyben rá is gyújtok. Az első slukk után fut végig a gerincem a hideg. Kifújom a füstöt és síri csöndben pillantok a bejárati ajtóra. A női megérzéseim teljes erővel kongatják a vészharangokat. Lépteket hallottam volna...?
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom
Secrets All Around


Titkosított Akta

Anwen & Henning Empty
TémanyitásTárgy: Re: Anwen & Henning   Anwen & Henning Empty

Vissza az elejére Go down
 

Anwen & Henning

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Henning Falkenrath
» Anwen Fitz
» Anwen & Henry - Hullaház

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Avignon Ereklyéi :: Archivum :: Avignon városa :: Otthon, édes otthon :: Fitz-Falkenrath ház-