Avignon Ereklyéi


 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Megosztás
 

 Gare d'Avignon Centre (Vasútállomás)

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
SzerzőÜzenet
Adeline LaPierre
Secrets All Around
Adeline LaPierre
Ellenálló


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Adeline LaPierre
Ω Hozzászólások száma : 268
Ω Kor : 38

Gare d'Avignon Centre (Vasútállomás) - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Gare d'Avignon Centre (Vasútállomás)   Gare d'Avignon Centre (Vasútállomás) - Page 2 Empty2014-05-03, 10:52

First topic message reminder :


Gare d'Avignon Centre


Avignon központi pályaudvara. Nem messze helyezkedik el a város központjából, csak pár perc séta és aki megérkezik már el is érheti a hotelt, vagy a főbb üzletsorokat.





Vissza az elejére Go down

SzerzőÜzenet
Jenna Arquette
Secrets All Around
Jenna Arquette
Átutazó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Adeline LaPierre
Ω Hozzászólások száma : 46
Ω Kor : 31

Gare d'Avignon Centre (Vasútállomás) - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gare d'Avignon Centre (Vasútállomás)   Gare d'Avignon Centre (Vasútállomás) - Page 2 Empty2014-05-04, 09:01



Link & Jenna



Sikerül annyira a távolba révedni, hogy észre se nagyon veszem, hogy közeledik valaki. Amúgy is kissé magam alatt vagyok most ahhoz, hogy ezzel foglalkozzam. Sokkal kellemetlenebb a tény, hogy itt ragadtam, egy városban, amikor én nagyon nem ehhez szoktam és fogalmam sincs, hogy mit kezdjek magammal, vagy hogy mi lesz velem. Van két hetem, akkor tudom, hol vannak, ha elmentek, ez azt hiszem a lényeg, addig még nem kell nagyon pánokba esni. Addig kijutok innen, és ez a láthatatlan akadálydolog addig csak megszűnik. Akkor pedig szépen a nyakamba veszem a tájat és eltűnök innen, hiszen semmi sem köt ide, én pedig már nagyon megszoktam, hogy mindig körülvesznek olyanok, akik fontosak nekem.
Végül csak felpillantok, amikor meghallom az ismerős hangot és meglátom, hogy kiről is van szó. Már épp szólásra nyitnám a szám, amikor végül ő kezd bele. Összeszorítom a szám és talán cseppet mérgesen mérem végig. Még csak nem is teljesen neki szól és főleg nem annak, hogy nem jött el.
- Nem vettem komolyan a dolgot és... ez most baromira nem számít. Nem tudok kijutni a városból, a többiek pedig... már kora délután elindultak elvileg. Én meg... Komolyan azt hiszed, hogy most az a legfontosabb, hogy nem jöttél el az előadásra? - kicsit talán ingerültebben szólalok meg, mint kéne, de nem tehetek róla. Ki vagyok bukva, nem kicsit, nem tudom most ezt úgy kezelni, hogy milyen hű de fontos, hogy nem jött el az előadásra. Gondolom nem engedték, elég szigorúnak tűntek a szülei, vagy kik. Nem az én dolgom. Ő akart velünk jönni olyan nagyon, de végül nem tette, nem volt hozzá bátorsága és kész. Nem az én dolgom, nekem vannak elegen, akik közel állnak hozzám, nem számított volna annyira, hogy jön vagy sem. A legtöbbekkel közvetlen vagyok, bár gondolom azt hiszi, hogy ő most akkor különleges.
- Hagyj békén és menj szépen haza, gondolom azt kell tenned. - rántom meg végül a vállam egy lemondó sóhajjal, aztán csak szépen visszakönyökölök a térdemre és nézem továbbra is a... nagy semmit. Fogalmam sincs, hogy mit kéne kezdenem magammal. Őt legalább nem igazán ismerem annyira, meg kétlem, hogy a szigorú szülei azt mondanák, hogy adnak tetőt a fejem fölé addig, amíg nem oldódik meg ez az egész... izé.

Vissza az elejére Go down
Lincoln Atwood
Secrets All Around
Lincoln Atwood
Városlakó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Andrew Maxwell
Ω Hozzászólások száma : 37

Gare d'Avignon Centre (Vasútállomás) - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gare d'Avignon Centre (Vasútállomás)   Gare d'Avignon Centre (Vasútállomás) - Page 2 Empty2014-05-03, 21:12

 
Végre rászánom magam. Körülnézek, felállok a padról és kis léptekben, egész óvatosan, mintha megijeszthetném a vonatot, közelebb megyek hozzá. Először csak az egyik kocsi oldalán húzom végig a kezem, elcsodálkozva raja, hogy milyen poros. Mintha nem csak ma állna itt, hanem már hetek óta nem indult volna útnak. Én viszont haladok helyette is. Egyik lábam a másik után. Azt tervezem, hogy még a mozdonyt is megvizsgálom. De persze nem jutok el addig. Azelőtt elveszem a kezem, hogy odaérnék és megtorpanok. Pont úgy, mintha komolyan tilosban járnék és mondjuk egy katonát pillantanék meg. Pedig az, aki a lépcsőn ül... tudom, hogy semmi köze a sereghez. De még így is hezitálok, hogy oda merjek-e menni hozzá. Hiszen a fejemben hangosan zsongnak a gondolatok. Ha úgy vesszük, cserben hagytam. Megígértem, hogy ott leszek másnap az előadás. És azután is. De nem mentem. Hogy magyarázhatnám el neki, hogy miért nem tehettem?
Hamar rájövök, hogy azt még mindig könnyebb lenne, mint ezt, hogy itt állok szótlanul és megbabonázva bámulom. Pont úgy, mint a sátorba vágott résen át tettem. Csak akkor egyértelmű volt az ok. Most viszont még magamnak is nehezen tudom megmagyarázni. Talán egy perc el is telik ezzel, mire rászánom magam, hogy közelebb menjek. Megszólalni még nem tudok, csak egy apró mosoly van az arcomon és a kezemet emelem üdvözlésre. Kis híja, hogy nem hajolok meg előtte. Az azért már részemről is kicsit sok lenne.
- Azt hittem, már nem vagytok a városban - szólalok meg végül, szinte suttogva. Látszik rajta, hogy nem a legjobb napján találtam rá. Gondolom a sok dolog sem azért van nála, mert önként otthagyta a cirkuszt. A családját.
- Figyelj... sajnálom, hogy nem voltam ott másnap. Nem mehettem, mert -nem, nem mondhatom ki, hogy szobafogságot kaptam - valami közbejött, ma pedig már nem voltatok ott. De gondoltam rád és biztos csodálatos voltál! - beszélek most már valamivel hangosabban, de továbbra is csak ott ácsorogva előtte, egyik lábamról a másikra helyezve a súlyt. Ráadásul esélyt sem adok neki, hogy megszólaljon, egészen eddig a pillanatig, amikor is nagy levegőt veszek és felkészülök rá, hogy mindenféle utolsó szemétnem elhord, amiért nem tartottam be az ígéretem.
Vissza az elejére Go down
Jenna Arquette
Secrets All Around
Jenna Arquette
Átutazó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Adeline LaPierre
Ω Hozzászólások száma : 46
Ω Kor : 31

Gare d'Avignon Centre (Vasútállomás) - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gare d'Avignon Centre (Vasútállomás)   Gare d'Avignon Centre (Vasútállomás) - Page 2 Empty2014-05-03, 19:39



Link & Jenna



Nem, nem és nem! Az nem lehet, tényleg nem létezik, hogy nem lehet kijutni a városból. Csak azért jöttem, mert muszáj volt, mert elküldtek, hogy be kell szerezni pár dolgot és rendesen felöltözve még szint átlagosnak is mondhatnám magam, kivéve persze a húzott szemeket, de az még önmagában nem olyasmi, ami miatt azonnal megijednek az embertől. De arról nem volt szó, hogy utána nem tudok kijutni a városból. Hogy konkrétan tényleg sehol nincs kijárat. Jó, nem jártam körbe az egészet, de elég hosszan mentem a búra mentén a fák között, amíg fel nem adtam, amikor már tényleg kezdtem érezni, hogy nagyon nagy baj van. Talán, ha tovább megyek... de ha egyszer egy idő után meg katonákba botlasz, akkor nem mész tovább. Ezért jöttem végül vissza a városba és fogalmam sincs, hogy a mi a fene legyen. Nálam vannak a megvett cuccok, étel, bár az viszonylag kevés, egy kevés cérna, plusz szövetek, ruhák foltozásához, gyertyák, szappan, átlagos holmik, és persze a maradék pénz. De nem tudom visszajuttatnia dolgokat a cirkuszhoz és a legrosszabb, hogy elvileg már legalább három órája elindultak. Lassan sötétedni fog és úgy volt, hogy még jóval naplemente előtt tovább megyünk, hogy aztán távolabb verjünk tábort éjszakára, aztán jöhet a következő város.
Vajon elmentek? Vajon... itt hagytak? Próbálnak bejutni, egyáltalán kívülről mi látszik ebből az egészből? Magam sem tudom, hogy kerülök végül a pályaudvarra. Azt hiszem egyszerűen csak erre visz a lábam, ami már mondjuk alig tart. Még reggel indultam el a táborból, és azóta már nem kevés idő telt el, még addig se jutottam el, hogy egyek valamit. Fáradtan roskadok le a pályaudvar lépcsőjére. Nem látok senkit sem a környéken, vagy csak nem figyelek eléggé, de ez nem is számít, csak az, hogy... nem tudom mi. Fogalmam sincs, hogy mi ez az egész, és arról végképp, hogy mi a fenét csináljak. Lejártam a lábam, konkrétan fáj, lüktet az egész talpam, és az sem kizárt, hogy rendesen fel is törte a cipő. Sejtelmem sincs hol töltöm az éjszakát, talán a maradék pénz elég pár éjszakára egy kisebb motelben. Kétlem, hogy bárki csak úgy befogadna a két szép szememért. Amúgy se ismerek itt senkit, csak a srácot, a leskelődőt, de... nem jött több előadásra. Gondolom nem engedték, vagy csak nem akart, nem is számít igazán. Felkönyökölök a térdemre, és csak elrévedek a távolba. Ki kéne találnom valamit, de először pihennem kell legalább egy kicsit és majd minden megoldódik ugye? Az alap tervet tudom, a következő várost, még simán utolérhetem őket, hiszen ott lesznek majd két hétig.


Vissza az elejére Go down
Lincoln Atwood
Secrets All Around
Lincoln Atwood
Városlakó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Andrew Maxwell
Ω Hozzászólások száma : 37

Gare d'Avignon Centre (Vasútállomás) - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gare d'Avignon Centre (Vasútállomás)   Gare d'Avignon Centre (Vasútállomás) - Page 2 Empty2014-05-03, 11:11

 
Vonatok. Az egyik legjobb dolog a világon. Bár most, hogy csak állnak egy helyben, már nem olyan érdekes egyik sem. Mégis már órák óta itt ülök. Én vagyok az egyetlen. Pár ember persze megfordul. Tesztelik, hogy ki tudnak-e jutni a városból? Valószínűleg. Tekintve, hogy mindegyik olyan csalódott arccal fordul vissza. Én viszont maradok a padon, ahol eddig voltam és nézem az álló vonatot. Vajon felmászhatnék rá? Szólna bárki, hogy ne tegyem?
Persze bármilyen sokáig is gondolkozok rajta és akárhányszor képzelem el, hogy megteszem, maradok, ahol vagyok. Egyszer sincs bátorságom még csak odasétálni sem. Biztosan szólna valaki és megkérdezné, hogy mit keresek a vonat körül, mikor az egész város le van zárva. Nem akarok bajt. Már így is elég nagyba sikerült keveredni. A cirkusz miatt. Megfogadtam magamnak. Sőt, Jennának is megígértem, hogy visszamegyek másnak és megnézem az előadás. Újra. Aztán a következő napon is. De egyszer sem mentem. Pedig esküszöm szerettem volna. Mindent megtettem, de nem mehettem. Arra pedig képtelen voltam rávenni magam, hogy hirtelen fogjam magam, összepakoljam a dolgaimat és megszökjek. Elméletben nagyon jól hangzott, de a megvalósításnál akadtak gondok. És nem csak arról beszélek, hogy nem tudtam volna, hogy vigyem magammal a játékvasutat. Annál nagyobb gond volt, hogy a kereszt szüleim rászoktak, minden percben zárva legyen az ajtó. Azt hiszem, a katonáktól féltek és attól, hogy a mi házunkat is át akarják majd kutatni. Persze senki nem tette meg, de az ajtó zárva maradt. Pont úgy, ahogy az ablak elreteszelve. Mintha tényleg a háború lenne már a nyakunkon, nem csak pár szövetséges katona, akik minket védenek.
Egy a lényeg. Én maradtam jó egy hétig a négy fal között, miközben gondolatban messze jártam. Most pedig, hogy minden jel szerint a cirkusz már sehol sincs, kijöhettem. Ez nem jelenti, hogy egész estére kimaradhatok, de azt igen, hogy üldögélhetek itt jó pár órát és kerülhetem a katonákat. De ilyesmi nem is igazán jut eszembe, ahogy néha felmosolyog a vonatra. Mintha ő lenne az egyetlen, aki megértene. Mintha nem egy tárgy lenne...
Vissza az elejére Go down
Adeline LaPierre
Secrets All Around
Adeline LaPierre
Ellenálló


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Adeline LaPierre
Ω Hozzászólások száma : 268
Ω Kor : 38

Gare d'Avignon Centre (Vasútállomás) - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Gare d'Avignon Centre (Vasútállomás)   Gare d'Avignon Centre (Vasútállomás) - Page 2 Empty2014-05-03, 10:52


Gare d'Avignon Centre


Avignon központi pályaudvara. Nem messze helyezkedik el a város központjából, csak pár perc séta és aki megérkezik már el is érheti a hotelt, vagy a főbb üzletsorokat.





Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom
Secrets All Around


Titkosított Akta

Gare d'Avignon Centre (Vasútállomás) - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gare d'Avignon Centre (Vasútállomás)   Gare d'Avignon Centre (Vasútállomás) - Page 2 Empty

Vissza az elejére Go down
 

Gare d'Avignon Centre (Vasútállomás)

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
2 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Avignon Ereklyéi :: Archivum :: Avignon városa :: Belváros-