Avignon Ereklyéi


 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Megosztás
 

 Henry & Max

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
Max Hermann
Secrets All Around
Max Hermann
Átutazó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Andrew Maxwell
Ω Hozzászólások száma : 21
Ω Kor : 54

Henry & Max Empty
TémanyitásTárgy: Re: Henry & Max   Henry & Max Empty2014-06-02, 19:44


......................................................................................................
What a Surprise!
......................................................................................................



Ha akarnám se tudnám figyelmen kívül hagyni a gyűlöletet, ami benne tombol irántam. Már meg sem próbálom neki elmagyarázni, hogy nem én vagy az ellenség. Majd megérti magától is. Majd rájön, ha megtudja az igazat, amit eltitkolnak előle. Addig viszont higgyen csak, amit akar. Azt viszont nem alku tárgya, hogy kifizeti-e a szoba rendbehozatalát. Nem tud talán még róla, de fizetni fog. Nem vita tárgya. A többi mondatához inkább nem fűzök hozzá semmit. Inkább kis gondolkodás után a lényegre térek és mindent, amit muszáj tudnia, elárulok neki. Persze vigyázok, hogy mit mondok, de még ennél is jobban figyelem az arcát és a reakcióit. Kivételesen nem húzódik mosolyra a szám, amikor meglátom a gyülekező könnycseppet a szemeiben. Pedig igazán élvezem a helyzetet. Bár valahol szánalmas. Ennyire szeretni valakit...! El nem tudom képzelni, milyen érzés lehet. Hát még azt, amikor majd megtudja, amit a felettesei minden erejükkel titkolnak előle! Annyira szeretnék ott lenni, amikor az ereklyének köszönhetően mindent elmondanak neki. Csak reménykedni tudok benne, hogy részletes beszámolót kapok majd az esetről.
- Bíznia kell bennem, százados. Nincs más út - mondom nemes egyszerűséggel, mosolyogva. Nem, ezúttal nem azért, mert szórakoztat a helyzet. Inkább azért, mert tudom, hogy másképp is fogalmazhatott volna. Mégis a szebb szavakat használta. Nem is volt ez olyan nehéz feladat. Ügyes fiú, fejlődik.
- Maga még nem tudja, mi az igazán ijesztő - meredek egy pillanatra a semmibe, de amilyen hirtelen jön, olyan hirtelen tűnik el a semmiben. Mikor megindul az ajtó felé, kényelmesen dőlök hátra a széken és követem a lépteit.
A búcsúszavai után egy apró bólintásra futja. Mást nem is felelhetnék, mert amint átlépi a küszöböt és csapódik be az ajtó, a zár pedig újra ráfordul. Egy pillanatig ülök a teljes csendben, majd kezdődhet a beszélgetés. Hosszú idő óta hagyja el a számat egy káromkodás, mondatba foglalva, ahol arról érdeklődök, hogy mi volt ez az egész végjáték?!
Vissza az elejére Go down
Henry J. Winchester
Secrets All Around
Henry J. Winchester
Szövetséges


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Winchester százados
Ω Hozzászólások száma : 143
Ω Kor : 40

Henry & Max Empty
TémanyitásTárgy: Re: Henry & Max   Henry & Max Empty2014-06-02, 18:52


- Hát persze, uram. - Emelem meg a szemöldököm végtelen cinizmussal. Még hogy én fizetnék neki bármit is. Ha akarom idejövök és darabokra szedem ezt a rohadt szobát. - Higgye el, most a személyzet a legkisebb gond. - Húzom ki magam szoldian, akaratlanul is, s felszegem az állam. Nyilvánvalóan nem látok kihívást a civilekben, legyenek akár fegyveresek, akár fegyvertelenek.
- Higgye csak el, több tisztelet és türelem van bennem, mint el tudná képzelni. - Kezdem kimérten. - Az már más dolog, hogy nem érzem szükségét, hogy maga felé is gyakoroljam. Még csak be sem mutatkozott. - Maga szarházi. Teszem hozzá gondolatban. - És kétség kívül maga a leggyanúsabb alak, akivel eddig Avignonban összefutottam. - Oldalra pillantok, mintha ki akarnék nézni az ablakon, s megvakargatom a fejem. - Pedig a franciák aztán fura szerzetek... - Teszem hozzá ezt az utóbbit, de ez inkább már csak magamnak szól, afféle hangos gondolkodásként. Csak kiszaladt a számon, nem áll szándékomban nagy eszmecserékbe kezdeni a franciák mivoltáról.
Mikor végre látom, hogy kezdi rávenni magát, hogy nyílt lapokkal játsszon, a szám összeszorítva, feszülten nagyot sóhajtok, majd annyit teszek hozzá, mielőtt belekezdene, hogy majd meglátjuk. Egyelőre fogalmam sincs mire számíthatok.
Végig figyelmesen hallgatom, de az egyértelmű, hogy majd meg szakadok olyan erőltetve próbálom fenntartani a cinikus, hitetlen, közönyös álarcot. Ami valljuk be, jól megy, de ugyanakkor elég nevetségesnek is hat. Egyébként meglepően jól megy a dolgok megemésztése. Az ereklyekereskedelem dolgon már meg sem lepődök, elvégre logikus. Láttam már annyit, hogy akkor lennék féleszű, ha egy szavát sem hinném, nem pedig ellenkező esetben.
Ám bármily erősen is tartom magam és fokozatosan szokok hozzá az előttem nyílt új világhoz, mikor a bátyámat említi, hogy nem sok lehet már neki hátra, minden összeomlik bennem. Kihúzom magam, s mély levegőt veszek, de bármily hideg is maradok, legalábbis próbálok maradni, a szemeimbe könny szökik és valami rég nem érzett fájdalom és félelem keveréke présel össze belülről. Szinte ijesztő. De hamar túlteszem rajta magam és a tőlem már jól megszokott hangnemben reagálok.
- Honnan tudjam, hogy nem ver át valami ócska vacakkal? - Hű, tényleg „ócska vacakot” mondtam „szardarab” helyett? Tényleg le lehetek döbbenve a monológja után.
- Az érzés kölcsönös. - Állok fel, s a pisztolyom lassan a fegyvertokba csúsztatom, majd az elsötétített ablakra pillantok, mintha láthatnék ott valamit... mintha látni akarnék ott valamit. Vagy valakit. Nem tudnám leírni az érzést, ostobaság. Gyorsan el is hessegetem a fejemből a gondolatokat, de az ajtó már csapódik is. A pillanatnyi döbbenetet hamar arrogancia váltja fel, s ironizálva szemet forgatok. - Hű, de ijesztő. - Sétálok lassan, de láthatóan bizonytalanul az ajtóhoz.
- Ha tényleg igaz, amit összehordott, akkor tudni fogja hol és mikor keressen. Max. - Teszem hozzá az utolsó szócskát egész halkan, de még érthetően. Fogalmam sincs, hogy ez honnan jött, őszintén, de kicsúszott, a semmiből.
A válaszát már meg sem hallgatom, eddig nem voltam túl beszédes, de ennyiből már tudhatja, hogy döntöttem. Hogy épp a józan eszem készülök eladni a bátyámmal kapcsolatos információkért, ami vagy igaz, vagy nem, de meg kell próbálnom. Ezért annyira le leszek fokozva... Sőt, hadbíróság! Csodálatos.
Vissza az elejére Go down
Max Hermann
Secrets All Around
Max Hermann
Átutazó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Andrew Maxwell
Ω Hozzászólások száma : 21
Ω Kor : 54

Henry & Max Empty
TémanyitásTárgy: Re: Henry & Max   Henry & Max Empty2014-06-02, 13:08


......................................................................................................
What a Surprise!
......................................................................................................



Komolyan, hogy lehet valaki ilyen makacs? Ráadásul a tisztelet minden tekintetben hiányzik belőle. Vagy csak azt képes tisztelni, aki egyenruhában járkál és pisztoly van a kezében? Van egy olyan érzésem, hogy bármennyit tudok meg róla a barátaim által, akkor sem fogom soha igazán megérteni, mi vezérli. Bár tény, hogy érdekes egy figura. Szívesen megnevelném és osztanék meg vele mindent, ha nem lenne ennyire öntörvényű. Így viszont marad, hogy megszerezzem tőle, amit akarok.
- Hát persze. Képzeletbeli barátok, akik mindent tudnak magáról és a bátyjáról - bólogatok egyetértően. Tudom, hogy az őrületbe kergetem, amikor a fivérét említem. Ezúttal szándékosan próbálok valami reakciót kiváltani belőle. Úgy tűnik, hogy sikerrel járok. Amikor meglátom a mosolyt az arcán, már tudom, hogy nem kicsit kergetem az őrületbe. A lövés egy kicsit meglep, de persze, ebből semmi nem látszik rajtam. Pont olyan nyugodtan ülök vele szemben, mint eddig.
- Beszélgessünk arról, hogy a lövés hangjára mikor nyit be valamelyik alkalmazott? - kérdezem, karba font kézzel. - Mellesleg a szoba rendbehozatalát kifizeti. Tudja, ez egy egész jó szálloda. Nem fogják annyiban hagyni - teszem hozzá és egy pillanatig sem kérdés, hogy ő fogja állni a károkat. Nem mintha belőlem ki tudnának sajtolni bármennyit is. Ilyesmiért nem fizetek. Túl sok erőfeszítésbe került annyi pénzt összeszedni, amennyim van. Nem költök belőle ilyen hibák kijavíttatására.
- Maga aztán nem valami türelmes. Pedig azt hittem, a katonáknak ez az első, amit megtanítanak. Tisztelet és türelem. Eddig egyiknek sem láttam nyomát - közlöm vele teljesen nyugodt hangon, majd elhallgatok. Egy pillanatra lankad a figyelmem és elkalandoznak a gondolataim. Nem tetszik nekem az a meglebbenő függöny. Biztos nem a barátaim és nem is a huzat. Minden apró rést eltömtem még az első éjszakán.
- Nem kérdőjelezheti meg a szavaimat. Nézhet őrültnek, de tudja, hogy igazat beszélek - kezdek bele, majd jön a nagy mese. Beszélek neki az ereklyékről. Arról, hogy a létező legjobb üzlet ezekkel kereskedni. Arról, hogy mi mindent tettem már azért, hogy akár csak egyet megszerezzek. Elmondom, hogy ő úgysem használná soha, ami a fiókjában lapul, nekem viszont hasznos. Aztán rátérek a lényegre. Beszélek neki a barátaimról. Oh igen, nem túl meglepő, hogy Nekik ez nem tetszik. Érzem a hideg fuvallatot magam körül. Emlékeztetem magam, hogy nagyon hamar át kell térnem másik témára. Úgyhogy jöjjön a legfontosabb.
- Ha Ők beszélni tudtak a bátyjával, nem lehet sok ideje hátra. Kérem a nyúllábat és segítek megszerezni az információt. Mindent, amit a testvéréről tudhat. Mindent, amit a felettesei elmondhatnak magának - dőlök előre, megtámaszkodva az asztalon. Ezúttal látszik rajtam, hogy ez az utolsó alkalom, hogy dönthet. Kap valamit az ereklyéért cserébe, vagy megszerzem más módon és búcsút mondhat az összes információnak.
- Döntsön holnap estig, vagy nem üzletelünk. Kezd elegem lenni a stílusából - mondom szinte suttogva. Pont ettől olyan fenyegető a hangom. Aztán kicsapódik az ajtó. Hangos csattanással vágódik neki a falnak. Először még én is azt hiszem, hogy valamelyik itt dolgozó. Késve érkezett valaki, a pisztoly hangjára. De nem. Senki nincs ott.
- Nekik is elegük van - teszem hozzá, tolmácsolva a barátaim néma szavait.
Vissza az elejére Go down
Henry J. Winchester
Secrets All Around
Henry J. Winchester
Szövetséges


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Winchester százados
Ω Hozzászólások száma : 143
Ω Kor : 40

Henry & Max Empty
TémanyitásTárgy: Re: Henry & Max   Henry & Max Empty2014-06-02, 09:30


- Nos, ha nem öreg – húzom el a szám cinikusan, a jól megszokott hangnemben. Ez az én nagy bajom, a fene nagy cinizmusom – akkor igen rosszul tartja magát. - A szavai többsége lepattan rólam, csak ridegen figyelem, próbálom minden kételyem és aggodalmam félre tenni, ami látszólag jól is megy. Nem felelek semmit a költői kérdéseire, miszerint nem kellene rejtegetnem egy „ekkora kincset” és hogy még azt is tudja mibe van csomagolva. Táncolni akar az idegeimen? Hát tegye, volt már rosszabb is, engem nem könnyű kizökkenteni, erre talán már ő is rájöhetett.
- Oh, hát persze. - Bólintok lassan, ironikusan meglepve, mint aki most tett valami nagy felfedezést. - Miért is nem lep meg, hogy képzeletbeli barátai is vannak? - Teszem fel a költői kérdést, s előre dőlök. Minden erőmmel azon vagyok, hogy ignoráljam a bátyámra tett megjegyzését, az viszont nyilvánvaló, hogy ezt nagyon nagyon nehezen nyelem le. Még mindig nem tiszta, hogy honnan tud a bátyámról, de őszintén? Már ez sem lep meg. És idővel úgy is ki fogom deríteni. Csak jól kell kevernem a lapokat. A hangomról mellesleg ordít a gúny és hogy egy szavamat sem gondolom komolyan, egy pillanatra sem. - Lefogadom, hogy a kis barátai most is itt vannak, hah? Sőt. Sőt, tudja mit? - Mosolyodom el cinikusan. - Ez hogy tetszene nekik? - Felkapom a pisztolyom az asztalról és kinyújtom a karom, véletlenszerűen lőve a szoba egyik felébe, közben pedig nem veszem le a tekintetem a férfiról. Miután a golyó a falba fúródik leeresztem a fegyvert az ölembe és fenyegetően kezdem.
- Nem fogok magával kincskeresőset játszani. Beszéljen nyíltan és érthetően, vagy már itt sem vagyok. - A szemem sarkából oda pillantok, ahova ő néz, még épp látom a meglebbenő függönyt, de csak felhúzom az egyik szemöldököm. Ennyire szórakoztatja, hogy az ablak nem szigetel rendesen? Vagy mi? Komolyan mondom a falat tudnám kaparni néha az emberektől. Bár most én is gyerekesebben és felelőtlenebbül viselkedek, mint valaha. Mióta beszélek én így? Kémekről is lehet szó, vagy kettős ügynökökről. Én meg képzeletbeli barátokkal dobálózok? Az alváshiány és a stressz megteszi a hatását.
Viszont van itt még valami, ami még ennél is kevésbé tetszik, az, hogy egy részem hinni akar neki. Egy részem annyira vágyik arra, hogy segíthessek a bátyámon, hogy a lelkem is eladnám érte, talán még azt is hagynám, hogy dróton rángassanak, vagy lelőjenek, mint egy kutyát, s még sorolhatnám, csak a bátyám biztonságban tudhassam.
Vissza az elejére Go down
Max Hermann
Secrets All Around
Max Hermann
Átutazó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Andrew Maxwell
Ω Hozzászólások száma : 21
Ω Kor : 54

Henry & Max Empty
TémanyitásTárgy: Re: Henry & Max   Henry & Max Empty2014-05-20, 12:31


......................................................................................................
What a Surprise!
......................................................................................................



Nem hittem én komolyan, hogy válaszolni fog és elpanaszolja, hogy mennyire tud néha sajogni egy törött borda. Nekem meglepő módon sikerült elkerülni egész életemben az ilyesmit, de el tudom képzelni, hogy elég látványosan lehet szenvedni egy bordatöréssel. Persze nem várom el, hogy ezt be is vallja. Ahelyett, hogy ilyesmiben reménykednék, inkább komolyan érdeklődve kérdezek vissza, hogy miért hiszi mindenki, hogy annyira rossz ember vagyok.
- Nyugdíjas? Annyira nem vagyok én öreg - rázom meg a fejem és ezúttal ha akarnám sem tudnám elrejteni a mosolyomat. A náci dolgot inkább nem is kommentálom. Egyelőre nem tartozok bele abba a tökéletes társadalomba, de kiérdemlem majd a helyem.
- Egy ilyen kincset a fiókjában rejteget? Nem önzőség ez? - kérdezek vissza, miután újra eltüntettem a mosolyt az arcomról. Milyen rendes is vagyok, hogy próbálok eleget tenni ennek a kérésének! Igazán viszonozhatja azzal, hogy a későbbiekben is megválogatja a szavait és átgondolja, hogy fogalmaz.
- Tudja jól, mire gondolok. Muszáj részleteznem, hogy mibe csomagolva tartja, hogy eszébe jusson? - érdeklődök őszintén, miközben követem a tekintetemmel, ahogy leül az asztal másik oldalán. Kicsit persze csalódott vagyok, hogy nem hozta magával az ereklyét, de ennyi baj legyen. Találkozunk mi majd még, amint sikerül meggyőznöm arról, hogy ez neki is pont úgy kell ez az üzlet, mint nekem. Mielőtt győzködni kezdeném, megvárom, amíg kiteszi a fegyvert az asztalra és iszik. Meg sem lep, hogy teljesen felszerelkezett. Persze Közülük van, akinek nem tetszik. Meg tudom érteni. Hogyha egy golyó végez veled, utána te sem szívesen látsz fegyvert. De engem nem zavar, hogy ott van az asztalon, úgyhogy nem foglalkozok vele, csak leülök szembe, egy kicsit arrébb támasztva a sétapálcát, mint ahol eddig volt.
- A teljes történetet úgysem hinné el - beszélek kis hallgatást követően, egészen megfontoltan. - Vannak barátaim, akik elég sok mindent tudnak. Mindenhova bejárásuk van és igen, még a bátyjával is találkoztak valamikor - húzom egy pillanatra mosolyra a számat, de hamar eltüntetem. Hiába szórakoztat a tudat, hogy közelebb van a bátyja, mint hiszi, még véletlen sem árulhatom el. Ezért is beszélek a továbbiakban teljesen komolyan.
- Nézze, megmondom, kit kell keresnie, és mi az, aminek magánál kell lennie, hogy biztosan megtudja az igazat. Csak azt kérem cserébe, ami a fiókjában van. Ha pedig továbbra is ki akar majd jutni... - alig láthatóan megvonom a vállam és újra felkúszik a mosoly az arcomra. Ez persze nem a saját szavaim határa. Inkább az, hogy látom a meglebbenő függönyt. Biztos vagyok benne, hogy ez nem az én barátaim műve. Ők nem merészkednének az ablak közelébe, amíg odakint világos van.
Vissza az elejére Go down
Henry J. Winchester
Secrets All Around
Henry J. Winchester
Szövetséges


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Winchester százados
Ω Hozzászólások száma : 143
Ω Kor : 40

Henry & Max Empty
TémanyitásTárgy: Re: Henry & Max   Henry & Max Empty2014-05-20, 07:27


Elnézek mellette, egyenesen le zárra, amit épp most kulcsolt be, majd vissza rá, ugyanazzal a kifejezéstelen, de mégis ingerült tekintettel. Mikor a bordám felől kezd érdeklődni, alig láthatóan cinikus módon megemelem a szemöldököm. Tulajdonképpen még mindig választ várok rá, hogy hogy csinálta. Ám a költői kérdése után a szemöldököm magasabbra emelkedik, már cseppet sem rejtegetve a gúnyt, amit nem tudok nem éreztetni a szavaimban, pedig nem kifejezetten szándékos, egyszerűen így jön.
- Talán mert épp úgy néz ki a díszes botjával meg azzal a perverz vigyorral ami odafagyott a képére, mint egy nyugdíjas náci? - Felelek kérdéssel, ami nem is igazán kérdés, csak épp így sikerült.
- Oh, ha az alul öltözött nőcskére gondol, az a poszter igen ritka példány... csak nem képzeli, hogy lepasszolom? - Forgatok szemet kissé önhitten, de ezzel a teljesen ostoba kanyarral azt hiszem csak a saját érzéseim próbálom leplezni. Önmagam előtt? Vagy előtte? Nem is tudom. De nem csak én köntörfalazok. Mi a fenéért nem tudja kibökni, hogy honnan a jó Istenből tud a bátyámról? Vagy arról a szarról a fiókomban? Kém van a feletteseim között? Vagy az embereim között? Köze van Morettihez? Vagy Andrew köpött? Vagy ez, vagy az, vagy amaz... lehetőségek végeláthatatlan sora. A legegyszerűbb ha nyílt lapokkal játszunk, ennél a pontnál már teljesen mindegy, nem igaz? Többet tud, mint kellene neki, én pedig tudni akarom honnan.
- Természetesen nem. - Felelek egyenesen a kérdésére, hivatalos, komoly hangnemben, hogy elhoztam-e, ami neki kell, megkerülöm az asztalt, s leülök vele szemben, a fegyverem nyíltan az asztalra téve, bármikor használhatom ha akarom. Meg előveszek a zakóm belsőzsebéből egy lapos flaskát és meghúzom, majd azt is az asztalra teszem, csak az után nézek fel rá. - Beszéljünk nyíltan. Sokat tud. Én pedig tudni akarom honnan. - Sokat tud és le merem fogadni, hogy ez csak a jéghegy csúcsa... Ez dühít. Rémesen. De ami még rosszabb, hogy valahol azt érzem legszívesebben kirohannék a szobából és meg sem állnék egy darabig, fogalmam sincs miért, soha nem éreztem ilyet, nem vagyok az a fajta. Mintha egy zsúfolt lyukban lennék tehetetlenül. Ez teljesen abszurd.
Vissza az elejére Go down
Max Hermann
Secrets All Around
Max Hermann
Átutazó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Andrew Maxwell
Ω Hozzászólások száma : 21
Ω Kor : 54

Henry & Max Empty
TémanyitásTárgy: Re: Henry & Max   Henry & Max Empty2014-05-19, 20:25


......................................................................................................
What a Surprise!
......................................................................................................



Nem hittem volna, hogy ilyen kedvező fordulatot vesz a mai napom. Meg voltam róla győződve, hogy teljesen unalmasan fog telni az egész délutánom. Már azt fontolgattam magamban, hogy kénytelen leszek sötétedés előtt valamivel kimenni a lakosztály ajtaján... és most tessék! Winchester itt áll az ajtómban, pont olyan morcosan és haragosan a világgal szemben, mint amikor először találkoztam vele. Nekem mégis mosolyra húzódik a szám. Kellemes meglepetés, hogy nem kell rá még napokat várnom. Talán még meg is dicsérném, hogy milyen hamar megtalált, hiszen egy hét sem telt el. De aztán belátom, hogy talán nem kellene már az elején hergelni. Főleg nem szándékosan. Senkinek nem tesz jó, ha megint elveszíti a fejét és nekem ugrik. Nekem azért, mert még mindig teljesen újnak számít az öltönyöm - ezúttal valamivel kényelmesebben, nyakkendő nélkül -, neki pedig azért, mert nem hiszem, hogy rendbe jött a ennyi idő alatt a bordája. Biztos megérezné, esetleg duplázódna a baj. Persze mindez nem rajtam múlik. Igazán nem rajtam.
- Ahogy szeretné - támasztom meg egész kényelmesen az ajtót egy pillanatra és érdeklődve, apró mosollyal figyelem, ahogy végignéz a folyosón, mind a két irányba. Ki lehet olvasni a tekintetemből a kérdést; Nos? Hangosan viszont nem fogom kimondani. Én semmit nem kockáztatok azzal, ha itt kezdek mindenről beszélni. Ő viszont többet, mint megengedheti magának.
A megjegyzésére nem bírom megállni és felnevetek. De utána persze azonnal eltüntetem a mosolyt. Nem mintha zavarna, hogyha rosszat gondol rólam. Inkább azért, mert nem árt, ha kis engedményt teszek neki. Üzletelni akarunk végül is, nem ellenséget szerezni. Ezért sem morgolódok azon, hogy szinte arrébb tol az ajtóból és beengedi magát. Helyette egy árnyalatnyi mosoly, amit a sötétben nem láthat, aztán becsukom és bezárom mögötte az ajtót. Nem mintha nem akarnám kiengedni, hiszen a kulcsot is benne hagyom. Egyszerű megszokás, semmi rossz szándék.
- Hogy van a bordája, százados? Sokat sajog éjszakánként? - kérdezek rá, ezúttal továbbra is mellőzve a mosolyt. Még az érdeklődést sem kell megjátszani a hangomban. Tényleg kíváncsi vagyok. Vajon eltört vagy csak repedt, amikor találkozott a sziklával, akkor este? Esetleg ellátta valaki?
Miközben ő óvatosan bejárja a helységet és felméri a terepet, én az ajtó mellett állok. Felkapcsolhatnám a villanyt, de nincs rá szükség. Pár perc és hozzászokik majd annyira a szeme, hogy a benti félhomályban mindent lásson, ami lényeges lehet. Talán később lehet szó világításról. Talán.
- Játékot? - kérdezek vissza őszinte megdöbbenéssel. Mintha említettem volna már neki, hogy színtiszta üzlet miatt kerestem, semmi több. De úgy tűnik, még mindig túlzottan gyanakszik.
- Miért gondolja mindenki azt, hogy én valami Sátáni rituáléhoz keresek áldozatokat és hasonlók? - rugaszkodok el kicsit a valóságtól, ahogy kicsúsznak a számon a szavak, egy halk, fáradt sóhaj kíséretében. Aztán persze megköszörülöm a torkomat és a lényegre térek.
- Mondtam már. Azt szeretném, ami a fiókjában pihen. Az, hogy mit kér cserébe és mit kap, az már más kérdés - foglalom össze nagyon is egyszerűen az első találkozásunk lényegét. - De, hogy megkeresett, arra utal, hogy döntött. Szeretné a kijutás titkát. Szeretné megtudni, mi történt a bátyjával. Elhozta, amit én szeretnék? - teszem hozzá a kérdést szinte azonnal. Hallani a hangomon, hogy az én szeretnék, inkább én akarom lenne. De azért mégiscsak odafigyelek arra, hogy hogyan fogalmazok és megválogatom a szavaimat. Nem úgy, ahogy ő szokta néhanapján.
Vissza az elejére Go down
Henry J. Winchester
Secrets All Around
Henry J. Winchester
Szövetséges


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Winchester százados
Ω Hozzászólások száma : 143
Ω Kor : 40

Henry & Max Empty
TémanyitásTárgy: Re: Henry & Max   Henry & Max Empty2014-05-19, 19:47


Már abban a pillanatban visszafordulnék és meg sem állnék a táborig, mikor meglátom azt a visszataszító mosolyt a képén. Meg mégis mi a fenét csinál fényes nappal egy elsötétített szobában?
- Nem, nem szeretnék. - Nézek rá akaratlanul is a lehető legunottabb arckifejezéssel, nyilvánvaló, hogy nem jókedvemből vagyok itt. Elpillantok a folyosó egyik végébe, majd a másikba, s feszülten sóhajtok, mint akit épp nyúzni visznek, mielőtt újra a férfira néznék. Nem szeretnék bemenni, de nem beszélhetünk egy ilyen kaliberű dologról egy nyilvános helyen, így kénytelen leszek ugyebár. - Tegyen egy szívességet és törölje le azt a vigyort a képéről. - Már-már hivatalosnak hat a hangom, de meg van szokva, általában így beszélek, mert így kell beszélnem, miután pedig befejeztem a mondatot már pakolom is a kezem a férfi mellkasára, ahogy gyakorlatilag arrébb tolom és beengedem magam. Ahogy beérek még teszek pár lépést, majd megállok és szétnézek. Nem látok túl sokat, ahhoz képest, hogy dél sincs... viszont a kinti napsütéshez képest idebent – sötétítés ide, vagy oda – szürreálisan hideg van. Ahogy állok a hideg is kiráz, szó szerint, de nem az a fajta remegés, amikor fázol, valami furcsább. Bár azok után, amiket eddig tapasztaltam szinte észre sem veszem, ez legyen most a legkisebb gondom.
A szemem hamar hozzászokik a sötétséghez, így a tárgya körvonalát már látom, megfordulok, s Maxra nézek – bár le merném fogadni, hogy mikor ráemeltem a tekintetem még két sötét alakot láttam mellette... vagy mögötte... hátborzongató.
- Csak bökje ki, hogy miféle játékot űz velem és mit akar tőlem. - Egy lépéssel közelebb lépek, de olyan hirtelen, mintha csak ész nélkül neki akarnék rohanni, de már az első lépés után észbe kapok és nem megyek tovább. Már szóra nyitnám a szám, de végül mégsem teszem. Túl sok kérdés, túl sok elmélet... Ha egyszer elkezdeném talán abba sem hagynám órákig. Na meg ott van az is, hogy nem mutathatok túl nagy érdeklődést, legalábbis nem akarok, hisz magam sem tudom egyelőre, hogy mi legyen a következő mozzanat.
Vissza az elejére Go down
Max Hermann
Secrets All Around
Max Hermann
Átutazó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Andrew Maxwell
Ω Hozzászólások száma : 21
Ω Kor : 54

Henry & Max Empty
TémanyitásTárgy: Re: Henry & Max   Henry & Max Empty2014-05-19, 17:09


......................................................................................................
What a Surprise!
......................................................................................................



Nem mondhatnám, hogy semmit nem csináltam az utóbbi napokban, mégis egy lépést sem haladtam előre. Megőrjít, hogy semmit nem tehetek. Várhatok. Igen, ez az egyetlen dolog. Megtettem az első lépést, most viszont nyugton kell maradnom és csak a lehető legritkább esetben kimozdulni a szobából. Nem mintha túl sok dolgom lenne odakint. Igazából semmi. Mégis teljes mértékben megéri. Alig teszem ki a folyosóra a lábam, máris összesúgnak az embereket a hátam mögött. Kész dicséret ez nekem. Semmit nem kell tennem, mégis megvan bennük az a tisztelet, amit elvárok. Bár ők nagy valószínűséggel félelemnek hívnák, de ha belegondolnak, tudnák, hogy szinte semmi különbség nincs a két dolog között. A végeredmény ugyanaz, megkapod, amit szeretnél, akarsz vagy amire szükséged van.
Összefoglalva, nekem egy rossz szavaim sincs, az itt kivívott tiszteletemmel. Sőt, egész jót mosolygok azon, amikor pár itt lévő gyerek tesz úgy, mintha nagy haditervet szőnének ellenem. Nagyon komolyak és bőszen tervezgetnek, de a vége az, hogy nagy ívben kerülnek el, bármerre járok. A szülők sem jobban, csak ők nem futva állnak odébb, miközben én ráérősen sétálok minden második hajnalban vissza a lakosztályomba. Első dolgom, hogy amint beérek, magamra zárjam az ajtót és ha valamilyen okból akár egy kis reggeli fény is beszűrődhetne az ablakokon, orvosoljam a hibát. A nappal egy részét alvással töltöm, de mindig szakítok időt, hogy elbeszélgessek a barátaimmal. Ma viszont nem. Ezúttal túl nyugtalanok. Nem lenne bölcs döntés akár csak megzavarni őket. Lehet, hogy az élők nem jelentenek kihívást, de azt tudom, hogy Nekik mikor kell nyugtot hagyni. Így bölcsen eszemben sincs felvenni velük a kapcsolatot. Egész nap a kis füzetembe jegyzetelek. Megpróbálom összeszedni, hol is tartok pontosan és mi az, amit még meg kell tennem, hogy elérjem a célom.
Úgy tűnik, hogy szinte mindent elintéztem. Csak várnom kell. Ez az, ami a legjobban idegesít. Minden azon a századoson múlik. Nem hiszem, hogyha akar, ne tudna megtalálni. Azt viszont be kell látnom, hogy nem ismerhetem eléggé, hogy biztosra kijelenthessem, meg fog keresni. Bármennyire szeretném, ezt nem mondhatom ki. Mégis reménykedek, miközben csendre intem Őket. Kezd az idegeimre menni, hogy képtelenek elviselni, amikor nem rájuk figyelek. A legrosszabb az egészben, hogy rájöttek, ha minden fényforrást megszüntetnek, nem látok semmit. Zseniálisan sok idő telt, mire ezt a következtetést levonták. Most viszont képtelenek leállni vele. Villanyt kapcsolok, ő pedig le. Fél órán át ezt csináljuk, míg megunom, becsukom a kis könyvet és hátradőlve a széken, széttárom a kezem.
- Mit akartok most tőlem? Kint még fent van a nap, nem mehetünk sehova. Azt hiszitek, én élvezem a bent ücsörgést? - beszélek hozzájuk elég nagy hangon ahhoz, hogy bárki meghallhassa, aki épp a folyosón elsétál az ajtóm előtt. Nem mintha én ilyesmivel foglalkoznék. Továbbra sem érdekel - esetleg csak mulattat -, mit gondolnak rólam.
Az viszont felettébb érdekel, amikor meghallom a kopogást. A benti teljes sötét miatt még azt is látom, hogy kint egyetlen ember ácsorog. Egy pillanatig nem válaszolok. Eszemben sincs jelezni, hogy észrevettem a jelenlétét.
- Szóval ezt akartátok nekem mutatni? Ezért próbálkoztatok annyira? - veszem lejjebb a hangerőt arra a már egészen megszokott suttogásra, miközben felállok a székről. A sötétség marad, de nincs igazán bútor, amit ki kellene kerülnöm. Mindent átrendeztettem, amikor kivettem a lakosztályt. Itt csak a nagy, kerek asztal van és két szék, egymással szemben. Igazán minimalista. De a célnak megfelel. Oh és mielőtt kihagynám a sorból, a sétapálcám az asztalnak döntve. Ez nagyon fontos.
Most viszont nem veszem magamhoz. Anélkül sétálok oda az ajtóhoz, miközben az a különös borzongás fut végig a testemen, mint mindig, amikor arra figyelmeztetnek, hogy legyen nagyon óvatos. Talán közbeavatkoznak egy ilyen jelzés után, talán nem. Ezúttal remélem egyelőre meghúzzák magukat és csak csendben figyelnek.
Elfordítom a zárban hagyott kulcsot és egészen lassan nyitom ki az ajtót. A kintről beáradó fény egy pillanatra elárasztja a helységet, de amint hozzászokik a szemem, mosolyra húzódik a szám.
- Százados. Ezek szerint megtalált. Igazán kedves, hogy eljött. Be szeretne jönni? - beszélek továbbra is a mosolyt tartva, de biztos nem tárom ki előtte az ajtót, amíg nem válaszol. Nem mintha szeretném, hogy meggondolja magát. Egyszerűen csak azt akarom, hogy kimondja, be akar jönni és beszélni velem. Üzletelni.
Vissza az elejére Go down
Henry J. Winchester
Secrets All Around
Henry J. Winchester
Szövetséges


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Winchester százados
Ω Hozzászólások száma : 143
Ω Kor : 40

Henry & Max Empty
TémanyitásTárgy: Henry & Max   Henry & Max Empty2014-05-19, 13:40


Nem tudom helyesen döntöttem-e, de nem beszéltem a néhány nappal ezelőtti esetről senkinek.  De ha  akartam volna róla sem tudtam volna mit mondani. Hisz mit mondhatnék? Semmi olyat, amit én egy pillanatra is elhinnék, ha a hallgató fél helyében lennék, meg nem mellesleg magam is bajba sodornám. Az a fickó... A hideg is kiráz tőle, le merem fogadni, hogy nincs ki mind a négy kereke. Nem tudom mit csinált velem, de ami ott történt... bura és ereklyék ide, vagy oda, olyan nincs! Egyszerűen nincs rá tudományos magyarázat... legalábbis eddig nem sikerült megtalálnom. Ám minden tiltakozásom és tagadásom ellenére, a célját elérte, bogarat ültetett a fülembe. Túl sok kérdést hagyott hátra ahhoz, hogy most ne próbáljak utána menni.
Meg kell tudnom, hogy ki ez a férfi, hisz ki tudja, veszélyes lehet, akár a seregre nézve is. És honnan tud a nyúllábról? Legalábbis gyanítom arról beszélt a tábor mentén, mikor a fiókom említettem, nem pedig a whiskyről és férfimagazinokról, vagy hivatalos aktákról. Más meg nem nagyon van a fiókomban...
- Winchester! Hé, álljon meg! - Kiált utánam az ezredes, ahogy lassan a tábor kijárata felé haladok. Mióta találkoztam azzal a bizarr férfival valahol nagyon messze járok, így most is beletelik egy-két másodpercbe, mire ténylegesen megállok és a hang irányába fordulok. Az ezredes az. Nagyszerű. Most meg mit akar? - Nem nagyon láttam az utóbbi napokban, százados. Minden rendben? - Néz rám szigorúan, de egész barátian, bár kissé gyanakodva is.
- Természetesen, uram. - Felelem. Meg a francokat. Épp ez az, hogy semmi nincs rendben. Az, ami néhány nappal ez előtt történt egyszerűen nincs értelme. Már az felett is igen nehezen hunyok szemet, hogy gyakorlatilag neki lettem repítve egy sziklának, ami pedig utána történt... Nem is tudom pontosan mi történt... Dühös voltam, egyesével tudtam volna letépni a körmeit, hogy kiszedjem belőle honnan tud a bátyámról?! Talán Moretti társa? Ismeri egyáltalán Morettit? Aztán egyszeriben csak ledermedtem. Se mozdulni, se szólni nem tudtam. Teljesen elvesztettem az uralmat a testem felett... kétségbeejtő volt. - Ha nincs szüksége rám... - Pillantok a kapu felé, hogy kimennék a városba, mire ő csak vállat von.
- Négyre legyen itt. Az egyik tiszt megsérült, úgyhogy maga tartja az embereinek a gyakorlatot. - Jelenti ki olyan hangnemben, hogy már csak a csettintés hiányzik a tökéletes összképből, majd elmegy. Szemet forgatok, s én is tovább indulok. Miért mindig az én nyakamba kell sózni egy rakás idiótát? Ezt még Maxwell is meg tudná csinálni. De annak azért örülök, hogy nem kezdett el kérdezősködni, hogy mi dolgom nekem a városban.
Tulajdonképpen én sem tudom mi dolgom nekem ott. Hogy miért megyek oda. Hozzá. Már ránézésre is egy gerinctelen féreg... de nincs mit tenni. Mellesleg nem volt túl nehéz megtalálni a pasast, csak felállítottam a lehetséges profilját a rövid találkozásunk alapján, szóval három hotel jöhetett szóba, ezek közül az egyikben ténylegesen megtaláltam szóval... Lássuk mi sül ki ebből.
A hotelhez érve felnézek rá, s vágok egy érdekes arckifejezést. A városban kényszerhelyzet van itt meg minden csupa luxus. Végül is nem az én dolgom. Bemegyek, már épp megszólítana a portás, hogy „miben segíthet”, de figyelmet sem fordítok rá, egyenesen a bizonyos lakosztály felé veszem az irányt, teljesen határozottan, mint aki tudja mit akar és miért. Az ajtónál azonban megállok, lenézek a földre, bámulom egy darabig, mintha nem lennék biztos abban, hogy tényleg itt akarok-e lenni. Elvégre... ugyan már! Ez az egész nevetséges... De most már nincs visszaút. Nagy levegőt veszek és bekopogok az ajtón, majd várok.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom
Secrets All Around


Titkosított Akta

Henry & Max Empty
TémanyitásTárgy: Re: Henry & Max   Henry & Max Empty

Vissza az elejére Go down
 

Henry & Max

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Henry & Max
» Max, Henry (+16)
» Henry & Andrew
» Camille & Henry
» Cami - Henry

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Avignon Ereklyéi :: Archivum :: Avignon városa :: Otthon, édes otthon :: Hermann lakosztály-