Avignon Ereklyéi


 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Megosztás
 

 Andrew&Alisha - I wont say I'm in love

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
Andrew Maxwell
Secrets All Around
Andrew Maxwell
Szövetséges


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Andrew Maxwell
Ω Hozzászólások száma : 204
Ω Kor : 32

Andrew&Alisha - I wont say I'm in love Empty
TémanyitásTárgy: Re: Andrew&Alisha - I wont say I'm in love   Andrew&Alisha - I wont say I'm in love Empty2014-06-12, 16:58


Egyetlen ésszerű mentséget sem tudok magamnak felhozni, amiért eddig haboztam. Később lehet, hogy több is eszembe jut, de most, miközben úgy csókolom, mintha az életem múlna rajta, nincs mentségem a késlekedésre. Ahogy arra sem, hogy miért nem tudok igazán gyengéd lenni vele. Nem azt mondom, hogy képtelen vagyok visszafogni magam, de talán valamivel követelőzőbb vagyok, mint megengedett lenne. De amíg nem tiltakozik az ellen, hogy a kezem utat tör a felsője alá... biztosan nem fogok magamtól felhagyni a felfedezéssel. Legszívesebben a következő lépés az lenne, hogy lesöprök minden az asztalomról és felültetem oda, de eddig nem jutok el.
Még ha nehezen is, de beszűrődik a tudatomba, a beáradó fény, miután kopogás nélkül kinyílt az ajtó. Ezért még később igazán dühös leszek, de most visszafogom magam. Ezúttal inkább vagyok egy átlagos férfi, mint katona. Az viszont biztos, hogy most akkor sem vagyok hajlandó foglalkozni az öcsém ügyével. Később elsimítom, amit okozott vagy legalábbis kezdek vele valamit, ezúttal viszont más, sokkal kellemesebb dolgom van.
Vagy legalábbis volt. Úgy tűnik, hogy a folytatástól meg lettem fosztva a kis közjátéknak köszönhetően. Persze, hogy bánt a dolog, de azt hiszem elmondhatom, hogy még így is jól alakulnak az események. Csak még egy kicsit várnom kell. Talán nem is baj. Legalább át tudom gondolni, mi is lehet ebből.
- Egyáltalán nem kínos, hogy itt vagy. Az irodámban azt csinálok, amit akarok. A közlegényeknek pedig meg kell tanulniuk kopogni, mielőtt benyitnak - ezúttal hallani egy egész kicsit dühöt a hangomban. Igyekszem elnyomni az érzést, majd megköszörülni a torkom. Így mikor újra megszólalok, már semmi különöst nem lehet kihallani a szavaimból.
- Szóval még a gondolataimban és olvasol és anélkül válaszolsz a kérdésemre, hogy feltenném azt - húzom majdnem teljesen hiteles mosolyra a szám. Tényleg megspórolta nekem a kérdést, miszerint mikor láthatnám újra. Igaz, azt sem bántam volna, ha azt mondja, még marad, de az éjjeli találkozó is jobb, mint a semmi.
- Ott leszek - ígérem, majd amíg figyelem, hogy mit bajlódik a kis papírral, már kezdem átszervezni az estémet. Nem lesz túl nehéz dolgom, csak egy kis kimenőt kell szereznem és az őrséget másra bízni... Amint viszont ránézek a beutalóra, már látom, hogy csak az őrség dolgot kell megoldani. Egészségügyi eltáv ezzel a beutalóval garantált. Ezúttal is megjelenik egy mosoly az arcomon, majd hamar el is tűnik, amint elvettem a kis papírt.
- Ugye nem gondolod, hogy nem kísérlek el a kapuig és nem szerzek neked egy fuvart? - nézek rá komolyan, majd előre engedem és megindulunk kifelé. Újra látni rajtam valamiféle feszültséget, de közben azon kapom magam, hogy akárhányszor rátéved a tekintetem, egy pillanat alatt felengedek.
Este látom. Szeretném egy búcsúcsókkal elengedni, de nem tehetem. Ennyi katona között nem lehet. Főleg, ha el akarom kerülni a pletykákat. Nem hinné az ember, de néha a katonák rosszabbak, mint a padon ülő, otthonkás öregasszonyok.
Vissza az elejére Go down
Alisha Jones
Secrets All Around
Alisha Jones
Városlakó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Walter Sheringham
Ω Hozzászólások száma : 32
Ω Kor : 36

Andrew&Alisha - I wont say I'm in love Empty
TémanyitásTárgy: Re: Andrew&Alisha - I wont say I'm in love   Andrew&Alisha - I wont say I'm in love Empty2014-06-12, 14:24



Andrew & Alisha




Hiába katona, hiába erős, egy olyan támadásra, amely tőlem származhat meglepetésszerűen, hogy a hátába mélyesszek egy kést, nem hiszen, hogy bárki is ki tudna számítani, főleg ha én magam sem tudatosan teszem mindezt, még az is meglehet, hogy akkor eszmélek rá a tettemre, ha már kész vagyok. A körbevezetős részt némán lépdelem végig, igazából miatta jöttem, holott ő sem tudja kezelni a helyzetet, én pedig pláne nem. Idejöttem, de konkrétabb terv nélkül, hogy majd csak lesz valami. Akár az is előfordulhatott volna, hogy átveszi a papírt, aztán szépen kitessékel, vagy halaszthatatlan teendőkre hivatkozva elszelel. Mégis marasztalt, láttam a szemében, nem udvarisságból teszi. Van köztünk... egyfajta kapocs, nem mondjuk ki, akkor is tagadhatatlan. Az irodájában találom magam, ismét ketten vagyunk csak, a kényszer feltámad, hogy valami történjen. Akármi! Kiabáljon velem, küldjön el a fenébe, de tegyen valamit. Ha ő nem, akkor majd én.
Leülök a székre, hagyom, hogy az italosüveggel babráljon, hogy aztán irányt váltva felhúzzon, és máris ott találjam maga a tekintete keresztüzében. Ösztönösen simulok a kezébe, hagyom, hogy magával ragadjon a pillanat, amely génszerűen belénk van kódolva, mikor olyat látunk, aki igazán kedvünkre van a párválasztásban. Közelebb lépek, mielőtt húzna, egyértelműsítem, hogy nincsen ellenemre a helyzet, ezért jöttem.
Odahajolok, az utolsó lépést számára hagyom, Andrew végre nem habozik, hiszen jóleső bizsergés jár át, ahogyan a kontyomhoz ér. Az ajkaink összetapadnak, a finom kezdeti tapogatózás, amelyben keresem az ő férfiasan követelező nyelvét, gyorsabb, vadabb táncra vált, ahogy érzéki sóhaj tör fel mellkasomból, amint a kezét érzem a bordáimnál. Csak az ajtó nyílásán eszmélek fel, gyorsan lejjebb húzom a blúzt, amely még nem enged láttatni semmit, de ez maradjon is így. Oldalt lépek, szinte mögé, hogy ne is tűnjön fel senkinek, hogy én vagyok az, ha véletlenül a belépő katonát már láttam volna a kórházban. Lesütöm a tekintetemet, hagyom, hogy barna tincseim az arcomba hulljanak, míg ő elintézi a belépő ügyét. Miután kilépett az illető, akkor fordul felé ismét felém ő.
- Hivatlanul jöttem, semmi baj... Nem akarom, hogy azt érezd, kínos, hogy itt vagyok. Rádtörtem, meg minden. Éjjel.... A kórház felé jársz? Négy körül fogok szünetet tartani. A négyes váróba gyere. – Eszembe jut valami, előkapom az asztalra letett táskából a beutalós tömbömet, és írok neki egy sürgősségi beutatót.
- Mandulagyulladás. Ha véletlenül máshoz is kerülsz, nem halsz bele ha kivizsgálnak. Nem írok rá valami csúnyát, mert ha kések, elküldenek máshoz, akkor aztán... – Csóválom a fejemet vidoran, a csókomat, az érdeklődését már megkaptam, talán több is lehet belőle. Nem vagyok számára közömbös, még ha csak lángra is lobbantottam, az is valami. Kérdőn nézek rá, aztán ha vette a lapot, akár szó szerint is, akkor megigazítom a ruhámat, és távozok.




Vissza az elejére Go down
Andrew Maxwell
Secrets All Around
Andrew Maxwell
Szövetséges


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Andrew Maxwell
Ω Hozzászólások száma : 204
Ω Kor : 32

Andrew&Alisha - I wont say I'm in love Empty
TémanyitásTárgy: Re: Andrew&Alisha - I wont say I'm in love   Andrew&Alisha - I wont say I'm in love Empty2014-06-10, 17:25


Nem tudok úgy ránézni, mintha ez az egész betegség miatt kevésbé lenne vonzó. Mit számít az, ha lát dolgokat? Mit számít, ha bánthat? Meg tudom magad védeni, abban teljesen biztos vagyok. Nem mintha nem tehetne olyasmit, hogy képtelen legyek rá, de egyelőre ez az opció most nem érdekel. Túl csábító már a közelsége is ahhoz, hogy ilyen apróságokat fontolóra vegyek. Helyette összekapom magam és körbevezetem, miközben azon igyekszek, hogy ne tűnjek még az eddigieknél is feszültebbnek. Nem tudom, miért vagyok képtelen elengedni magam. Az apámmal nem sok esélyünk van összefutni, más pedig... De persze, minden próbálkozás hiába, semmi különöset nem mutatok neki, ráadásul rajtam sem látni a lelkesedés legapróbb jeleit sem. Pedig szeretem ezt a helyet, mégsem vagyok képes megmutatni neki benne a jót. Ha volt is egy kis esély, hogy idővel felengedek, az akkor száll el, amikor meglátom az öcsémet az orvosiban. Nem, ezúttal nem akarok vele foglalkozni. Inkább az irodák felé kanyarodok és miután eltüntetem az otthagyott pisztolyt, máris valamivel jobban érzem magam. Nem mintha könnyebb lenne bármivel is a dolgom.
Addig jutok, hogy már majdnem kitöltöm az italokat. Már majdnem. Az elhatározás megvan. De a megvalósításig már nem jutok el. Meg mernék rá esküdni, hogy valamiféle mágiát használ - annak ellenére, hogy én nem hiszek az ilyesmiben. Hiába tagadja, biztos vagyok benne, hogy bevetett ellenem valamit. De ezek után már semmi nem gátolhat meg abban, hogy pillanatok alatt eltüntessem a kezéből a táskát és felhúzzam magamhoz. Kit érdekel az ital? Ezúttal az sem zavar, hogy mennyire különbözünk mi ketten. Hogy mennyivel puhább az ő keze...
Az utolsó pillanatig fogva tartom a tekintetét, miközben minden háttérzaj megszűnik körülöttem. Nem aggódok és az agyam egy elnyomott része hiába keresi az okot, miért nem helyes lépés ez, nem találja. Szabad kezem a tarkójára csúszik és végre megcsókolom. Már így is túl sokáig húztam. Ha tudom, hogy ilyen édesek az ajkai biztos nem bírtam volna ki eddig. De késő bánat, most itt van és úgy érzem, ő már csak az enyém. Kiszabadítom a másik kezem és máris a felsőjétől próbálom megszabadítani. Lehet, hogy elkapkodom, de ebben a pillanatban ez a lehetőség nem létezik.
Sokra viszont nem jutok. Ha időközben nem állít meg, akkor is csak épphogy érezhetem a csupasz bőrt... majd nyílik az ajtó. Kopogás nélkül! Emiatt biztos még felkapom a vizet, de ezúttal a kezem marad, ahol van, csak az ajkaitól vagyok kénytelen eltávolodni. Az orrom alatt morgok pár szót, majd oldalra nézek.
- Mi volt ilyen rohadt sürgős? Nem látja, hogy dolgom van? - kezdem és minden erőmmel azon vagyok, hogy ne emeljem meg a hangom még egy árnyalattal sem.
A közlegény azonnal vigyázzba vágja magát, és bele is kezd a történetbe. Közben azt sem tudja, hova nézzen és hova nem. Kénytelen vagyok elhúzódni és elengedni Alishát. Így talán még a végére is érünk a történetnek még ma. Hamar ecseteli, hogy beszélnem kellene az ifjabb Maxwellel. Ha nem simítom el az ügyet és nem kezdek valamit a balhéval, amit kevert, nagy bajok lesznek.
- Nem. Ezúttal nem. Majd később - mondom kissé fáradtan. Igen, belefáradtam már, hogy állandó jelleggel az öcsém miatt tartsam a hátam. Lehet, hogy ez a dolgom testvérként, de ezúttal van fontosabb. Amint csukódik az ajtó a katona mögött, megköszörülöm a torkom.
- Bocsánat a közjáték miatt - megjelenik egy pillanatnyi grimasz az arcomon, de azonnal el is tüntetem onnan. Szeretném ott folytatni, ahogy abbahagytuk, de szinte biztos vagyok benne, hogy az alkalmat elszúrta nekünk az közlegény.
Vissza az elejére Go down
Alisha Jones
Secrets All Around
Alisha Jones
Városlakó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Walter Sheringham
Ω Hozzászólások száma : 32
Ω Kor : 36

Andrew&Alisha - I wont say I'm in love Empty
TémanyitásTárgy: Re: Andrew&Alisha - I wont say I'm in love   Andrew&Alisha - I wont say I'm in love Empty2014-06-10, 13:05



Andrew & Alisha




  - Ha nem érted a betegségem lényegét, akkor csak aggódj. – Reccsenek rá, attól mert katona, és hogy bátor, még igenis veszélynek teheti ki az életét, ha a közelemben van, ezt nem tudja felfogni. Aggódom érte, ezzel nem tudok mit kezdeni, mert semmi perc alatt fontossá vált számomra, és ha nekimennék egy szikével, vagy egy injekcióstűvel, amivel valami halálos dózisú nyugtató van, azt hogyan bocsátanám meg magamnak? Törékeny nőnek tűnhetek, de  a tudásom a pszichózisommal párosulva igen halálos kettős lehet.
- Azért csak hadd tegyem. – Rántanék a vállamon, de pont sikerül elkapnom a pillanatot, amikor kisimítja a tincset, le is ragadok ennél a momentumnál, elnémulok, levegőt sem nagyon veszek, csak nézek fel rá, letörölve a riadtságot a képemről, csak elmerülve a tekintetében. Továbblépünk, ő pedig alkalmi vezetőnek ajánlkozik, amit jobb dolgom nem lévén, rábólintva fogadok el.
Megindulunk, a nyomában járva monoton módon lépdelek, és lassulok, hümmögve konstatálva azt, amiket mutat, magyaráz, ő is kötelességből teszi, érzem, hogy a helyzet kínos. Sokkal kevésbé nyomasztó, mint a kórházban, ám annak a hangulata magával ragadóbb volt, mert rólunk, kettőnkről szólt. Ez így nagyon személytelen, és talán arra is lenne szükségem, hogy ráébredjek, hogy csak egy baka a sokból, és mehetnék dolgom végeztével vissza dolgozni. Talán elérem még a délutáni műszakot, ilyenkor szoktak sűrűsödni a felvételi osztály betegei. Beérünk végre a saját rezidenciájára, ahol ismét kettesben lehetünk. Nem zavar, hogy ki nyithat ránk, legalább itt és most az Ő figyelő szeme elől is rejtve vagyok, kivéve ha itt is vannak emberei, akik pontosan jelentik minden léptemet. Eldugva mások elől azonban nem tudhatják, hogy bent mi történik. Az alhoholt választom, mégsem jutunk el odáig, hogy igyunk is, pedig árnyékban is lehet vagy hetven fok. Felpillantok rá, ő elkezd beszélni, kötekedő mosolyra húzódna a szám, ám csak a mosoly jelenik meg. A táska már a kezemben sincs, engedem, hogy elvegye, engem pedig felhúzzon. Talán most kéne a karjaiba omlanom. Ezért is jöttem ide, még most meggondolhatom magam, ám ahogy a tenyerébe siklanak az ujjaim, suttogóra veszem.
- Én.. nem... – Rázom meg a fejemet, na nem mintha ellenkeznék. – Nem használok mágiát, inkább te játszol velem... – Köpködöm ki szárazon, szó szerint meg kell nedvesítenem az ajkamat a nyelvemmel, hogy szavakat tudjak még kipréselni. A felszólítása mulattat, a mosolyom még ott játszik, de nem tudok már megszólalni. Aprót bólintok, ami nem annak a jele, hogy igen, most menj a pokolba, egyszerűen a vállára teszem a kezemet, s közelebb hajolok. Egészen közel, hogy az utolsó centiket kelljen már csak megtennie. Nem hunyom be a szemem, amíg ő nem teszi meg. Még mindig nem tudom, hogy helyes-e ez, van-e értelme, de már elragadott a hév.


Vissza az elejére Go down
Andrew Maxwell
Secrets All Around
Andrew Maxwell
Szövetséges


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Andrew Maxwell
Ω Hozzászólások száma : 204
Ω Kor : 32

Andrew&Alisha - I wont say I'm in love Empty
TémanyitásTárgy: Re: Andrew&Alisha - I wont say I'm in love   Andrew&Alisha - I wont say I'm in love Empty2014-06-09, 14:42


Kezdem érteni. Legalábbis próbálom tisztázni magamban, hogy mit miért tett. Nem teljesen tudok kiigazodni rajta, de annyi világos, hogy itt kicsit többről van szó, mint amit mutatni enged.
- Mosolyogni? Nekem annyi elég lett volna. Abból még értek - mondom egészen halkan, mintha ezzel olyan nagy titkot árultam volna el. Tényleg beértem volna ennyivel. De most már kár ezen rágódni. Magamban próbálom letisztázni a részleteket, aztán meglátjuk.
Persze hamar eltereli a figyelmem azzal, amit mond. Félt, hogy bántana? Engem? Miattam aggódott? Kicsit lehetetlen még belegondolni is. Nem is tudom... már az a gondolat is idegenek, hogy bárki aggódon értem, nemhogy ezt pont ő tegye!
- Igen. Miattam tényleg nem kell aggódni - mondom újra suttogásig halkítva a hangom. De nem. Ekkor sem teszek semmit azon kívül, hogy kisimítom a tincset az arcából. Fogalmam sincs, miért nem lépek. Talán azért, mert már a kezem is túlzottan elüt a bőrétől. Egyszerűen nem tűnik helyesnek, hogy bármi komolyabbat forgassak a fejemben vele kapcsolatban. A fenébe is, csak egy orvos, aki ellátott, mikor nem jöhetettem az itteni dokikhoz!
Abból viszont igazán nem lehet baj, hogy felajánlom neki, körbevezetem, ha szeretné. Szabadnapja van, ahogy mondja. Ráérünk. Ahhoz inkább nem fűzök megjegyzést, hogy évek óta egy hasonló napja sem volt. Én sem sűrűn mászkálok a városban, hiába tehetném meg. Ismerem az érzést, amikor nincs más csak a kötelesség. És ahogy látom, ő beéri ennyivel. Vagy tévednék? Ennyire hiába akarok, még nem tudok olvasni az arcáról.
De legalább a laktanya az a hely, ahol csukott szemmel végig tudok menni. Így minden gond nélkül meg tudok neki mutatni pár helyet. Nem mintha túl érdekes lenne bármelyik - főleg az ő számára. De én kitartóan haladok előre és csak néha fűzök egy-egy mondatot a látottakhoz. A nagyját nem kell magyarázni. Néha odaintek egy tisztnek, de semmi több. Szeretem ezt a helyet, most valahogy mégis kevésnek tűnik. Az irodámba érve látom be igazán, hogy az egész egy nagy semmi, de ezt nem látni rajtam. Összekapom magam, kiűzöm a pár perce, az orvosi sátornál látottakat, majd újra csak Alisháé minden figyelmem. Ezúttal, amikor leül az egyetlen székre és stílust vált, még azon sem kell erőlködnöm, hogy egy halvány mosoly megjelenjen az arcomon.
- Nincs túl nagy választék. Vagy víz, vagy a századostól kapott whisky - mondom, de már lépek is a szekrény felé, hogy kivegyek a kis flaska italt. Kerítek poharat, majd félretolom az asztalon a sok félkész jelentést.
Tudom, hogy most kellene öntenem, de csak addig jutok, hogy odahajolok, hogy öntsek. Miért is hajolok le? Könnyedén, egyenes háttal is megtehetném. Miért is nincs még egy korty sem a pohárban?
- Nem tudom, miféle mágiát használsz, de... - kezdek bele, majd a mondat vége egy szolid káromkodásba torkollik. Főleg azért, mert már tudom, hogy mit fogok tenni. A whisky már mit sem érdekel. Kérdés nélkül veszem ki a táskát a kezéből és teszem az iratkupac tetejére. Közben egy pillanatra sem engedem el a tekintetét. Akkor sem, amikor a keze után nyúlok, hogy felhúzzam a székről. Utálom, hogy az ő bőre ilyen puha, miközben nekem még a tenyeremet is érezni egy kisebb heget.
- Most küldj el a Pokolba, ha nem szeretnéd, hogy megcsókoljalak - figyelmeztetem, de alig adok neki egy szívdobbanásnyi időt a döntésre. Lehet, hogy később meg fogom bánni. Lehet, hogy egy utolsó szemétnek fogom érezni magam, mert tudom, hogy nem adhatok eleget. Lehet, hogy utálni fogom magam... De most nem érdekel. Ez tűnik a helyes lépésnek. Akkor is, ha hallom az iroda előtt elhaladó sietős lépteket. Bárki benyithat. Bárki! De nem számít. Az sem érdekel jelen pillanatban, ha az öcsém az egész bázist a feje tetejére állította!
Vissza az elejére Go down
Alisha Jones
Secrets All Around
Alisha Jones
Városlakó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Walter Sheringham
Ω Hozzászólások száma : 32
Ω Kor : 36

Andrew&Alisha - I wont say I'm in love Empty
TémanyitásTárgy: Re: Andrew&Alisha - I wont say I'm in love   Andrew&Alisha - I wont say I'm in love Empty2014-06-09, 07:08



Andrew & Alisha




 Nem tud mosolyogni, emiatt viszont én egyre inkább meg vagyok riadva. Nem is tudom, hogy mire számítottam, amikor idejöttem, egyszerűen át sem gondoltam, hogy mi fog történni. Ha védeni akarom Őt, akkor miért nem felejtem el? Az lenne a legegyszerűbb, de mit csináljak, ha bármit teszek is, nem megy? Kitölti a gondolataimat, csoda, hogy szivecskéket nem rajzolok más betegek kórlapjára unaloműzésként. Jól tettem, hogy szabadnapot vettem ki, mert a betegeim látták kárát, hogy nem tudok rendesen koncentrálni, legalább annyit megérdemlek, hogy egyszer lássam, és letisztázzam magamban, hogy mi is volt ez a kislányos rajongás.
- Minden viszakozás? Miért Andrew... mit kellett volna tennem, ha nem fogom vissza magam? – Kérdezem most már mégis halvány mosollyal az ajkaimon. Komolyan ki kellett volna fejeznem, hogy tetszik nekem? Ráadásul nőként, elsőre? Még normális körülmények között sem vagyok ennyire bátor.
- Tudom... de kockáztassak, hogy komoly baja esik? – Suttogom vissza, amikor még egymás arca előtt vagyunk, szinte magától adódna a helyzet a csókra, mégsem történik semmi. A pillanatnak vége, ismét két idegen vagyunk egymásnak, ráadásul hivatalos személyek. A katona és az orvos. Semmi több.
- Nem láttam szükségét. Olvasni a kórházban is tudok, más pedig nem igazán érdekelt eddig. – A munkámnak élek, fel sem merült bennem, hogy a sorsára hagyjak másokat, csak mert sétálni, vagy pasizni támadna kedvem. Az vagyok, aki, és ezen nem lehet csak úgy változtatni. A viccén ellenben megrándul ismét a szám széle, értékelem a gesztust, csak már túl nyomasztó a helyzet ahhoz, hogy vidám legyek. Félreérti a válaszomat, azért vagyok itt, mert csakis az Ő társasága a fontos, ám mivel nem veszi a lapot, nem erőltetem a dolgot. Ha körbejártunk, visszatérek majd a kórházba, és a szabadnapom ellenére felveszem a műszakot. Kár volt elfelejtenem, hogy mi is a dolgom. Inkább megindulok mögötte, vagy lemaradva tőle egy-egy lépésre, figyelemmel kisérek mindent udvarias vendégként. Ha van rá lehetőségem, inkább az arcát figyelem, hogy ő mennyire érzi jól magát a támaszponton, miket emel ki, próbálom a helyébe képzelni magam, hogy miért ennyire nagy falat húz fel a lelke köré. Katona, ez tiszta, komolynak kell lennie, és talán túl szigorú voltam vele, de mindez indok arra, hogy meghátráljon? Én magam sem tudom, hogy mit akarok. Megvédeni mindentől, azáltal, hogy elengedem, hiszen Ő tényleg bántana, a tévképzeteim pedig úgyis utolérnek, hiszen a gyakorlatozó katonák némelyikének arcát véres masszaként azonosítom, csak azért nem rezzenek meg, mert tudom, hogy nem lehetséges. Vagy azt, hogy zárjon jó erősen a karjaiba, és addig csókoljon, amíg már levegőért kapkodok? Furcsa, hogy ilyesmi jár a fejemben, kívülről pedig holmi robotként hümmögök a látottakra, és észre sem veszem, amikor a saját irodája felé vesszük az irányt. Csak amikor ott vagyunk, akkor kezd hevesen zakatolni a szívem.
Belépek hát a nyomában, nehezen veszem a levegőt, talán túl kicsi az oxigénellátottság. Csakis erről van szó. Alig lehet látni is valamit a félhomálytól, de legalább a mosolyát elkapom egy pillanatra. Közelebb lépek, ha ketten vagyunk a helységben akkor ez indokolt lehet.
- Nem fontos, szívesen maradtam. Egy italt elfogadok, azt hiszem rám fér. Mid van? – Váltok tegeződésre. Azt hiszem ez indokolt lehet, ha távozom, akkor úgysincsen utána jelentősége, ha pedig maradok, és inni fogunk, akkor meg főleg. Keresek egy széket, és leülök rá, egymásra helyezett lábaimra lejjebb húzom a szoknyát, a táskát pedig magamhoz szorítom. Várakozva meredek rá, teljesen átadva az irányítást.


Vissza az elejére Go down
Andrew Maxwell
Secrets All Around
Andrew Maxwell
Szövetséges


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Andrew Maxwell
Ω Hozzászólások száma : 204
Ω Kor : 32

Andrew&Alisha - I wont say I'm in love Empty
TémanyitásTárgy: Re: Andrew&Alisha - I wont say I'm in love   Andrew&Alisha - I wont say I'm in love Empty2014-06-07, 20:39


Egészen pozitív mindent, amit mond. Akkor miért nem tudok mosolyogni? A szavai mind azt jelentik, hogy valamilyen szinten másként bánt velem, mint egy átlagos beteggel. Nem szabadott volna az elmondása szerinte, mégis... Nem teljesen értem, hogy mit szeretne pontosan, azon kívül, hogy ne haragudjak rá. De a legjobb az egészben, hogy én sem tudom, mit szeretnék tőle. Ezen viszont ráérünk még gondolkozni, nem igaz? Egyelőre én beérem azzal, hogy olyasmit mond el, amit ha jól sejtek, nem sokakkal oszt meg. Azt várta, hogy őrültnek nézem, amiért olyan lát, ami nincs ott? Hogy kinevetem? Biztos, hogy erről senki nem fog tőlem hallani. Akár itt és most, ezt meg is ígérhetem neki. De úgy tűnik, még most sem tudom teljesen megérteni.
- Miattam aggódott? Emiatt volt minden visszakozás? Aggódott amiatt, hogy árthat nekem? - kérdezek rá ezúttal őszinte meglepettséggel. Végre egy emberi reakció részemről, nem igaz? Valami, ami át tudta törni a képzeletbeli katonai páncélomat.
- Alisha... - a nevét szinte csak suttogom. Nincs értelme hangosabban beszélni, hiszem itt áll előttem. - meg tudom védeni magam - biztosítom, mégsem teszem semmi mást. Nem lenne helyes, azt hiszem. Csak tudnám, mire várok még?!
Mire kigondolhatnám, már elszáll a pillanat és csak annyit tehetek, hogy a nagy csendben kisimítom azt a kósza tincset a szemétől, majd újra összekulcsolom hátul a kezeimet. Talán az lenne a legjobb, ha most menne. Intézek neki egy kocsit, egy megbízható sofőrrel. Persze, szép kis terv. A valóság az, hogy inkább felajánlom, hogy körbevezetem.
- Évek óta nem volt egy szabad napja sem? Akkor most már ideje volt. Talán gyakrabban kellene megsérülnöm és akkor ezt a pár percet leszámítva, amíg utánam hozz a papírt, pihenhet - mondom teljesen komoly arccal, de azért a hangomból hallani, hogy ez valami viccféleség lett volna. Mindent beleadok, hogy ne legyek olyan feszült mellette. A mosoly viszont még várat magára. Nem megy olyan könnyen, mint akkor este, miután már a sokadikkal próbálkoztam.
- Minden, ami fontos... - ismétlem, inkább csak magamnak, hogy átgondolhassam, hova vigyem. Az egyik legfontosabb a gyakorlat és a foglyok. Utóbbit biztosan nagy ívben kerülöm vele. Úgyhogy lassan megindulok a gyakorlatozó újoncok felé. Csak egy egyszerű sétának néz ki az egész. Még magyarázatot sem fűzök hozzá. Végül is, mit kell ezen magyarázni? Mindről folyik az izzadtság és pár úgy liheg, mintha már egy álló napja nem pihentek volna. Talán így is van. Ki tudja?
- Különös néha belegondolni, hogy én is voltam valaha újonc és pont úgy kifulladtam pár kör futás után, mint ők itt - mondok mégis valamit, hiszen kezd kicsit hosszúra nyúlni a csend. Viszont még így sem állok meg egy pillanatra sem.
Mint mondtam, nem vagyok túl jó idegenvezető. Belegondolva, itt nincs is túl sok látnivaló egy civil számára. Elhaladunk az orvosi sátrak mellett, de semmit nem fűzök hozzá. Itt azt hiszem, mindent felismer, amit csak megláthat kívülről. Ez inkább az ő területe, mint az enyém. Már éppen mondanám, hogyha szeretné, ide is benézhet. Ezt talán még érdekesnek is találná. De végül egy másodpercnyi megtorpanás után már megyek is tovább. A kis résen át látni, hogy éppen az öcsémet foltozzák össze odabent. Aggódok érte, hogy mi történhetett, de ez nem a megfelelő alkalom arra, hogy vele foglalkozzak. Úgyhogy szó nélkül, lehetőséget sem adva neki, hogy benézzem, megyek tovább. Pedig tudom, hogy beszélnem kellene hozzá, de nem tudom mit mondhatnék, ami érdekelhetné. Nem hiszem, hogy ha statisztikákat sorolok neki, az le fogja nyűgözni. Végül megtorpanok az egyik épületsor előtt.
- Az összesbe nincs bejárásom, csak a sajátomba - magyarázom, majd kinyitom előtte az irodám ajtaját, majd mögöttük már csukom is be. Arra egyelőre inkább nem akarok gondolni, hogy milyen kicsi az irodám és csak ketten vagyunk itt. Senki nem lát minket.
Az ablaknak köszönhetően szűrődik be némi fény, de ez nem túl sok. Az árammal viszont spórolunk. Anélkül is elég baj az áramellátás mostanság, nem kellene feleslegesen használni a helyi generátort. Ez a kis fény viszont elég ahhoz, hogy mindent látni lehessen. Csak amikor körülnézek, akkor jut eszembe, hogy az asztalom úgy néz ki, mintha hetek óta mindent csak ledobáltam volna oda. Ráadásul a kupac tetején ott a fegyverem. Utóbbit amilyen gyorsan  csak tudom, eltüntetem onnan.
- Mint mondtam, nem vagyok túl jó idegenvezető - mentegetőzök szinte azonnal, ezúttal egy apró, bocsánatkérő mosollyal és nekidőlök az asztalommal, hogy a lehető legtöbbet takarjak a rumliból. Pedig valószínűleg az az egyetlen érdekes dolog az irodámban. Még bútor sem nagyon van itt. Az asztal, szék, meg egy szekrény, amiben pár olyan iratot tartok, amiből nekem is kellett egy példány. Nem túl sok.
- Öm, kér valamit inni esetleg? - térek magamhoz egész hirtelen. Fel sem tűnt, hogy pár másodpercig teljesen lekötött az, hogy kövessem a mozgását a tekintetemmel. - Vizet hozathatok, vagy... bármi mást? - fogalmam sincs, mennyire illendő megkínálni egy nőt whiskyvel. Pedig abból biztos lapul pár korty itt valahol. Na igen, az ilyesféle kiképzés nálam elmaradt.
Vissza az elejére Go down
Alisha Jones
Secrets All Around
Alisha Jones
Városlakó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Walter Sheringham
Ω Hozzászólások száma : 32
Ω Kor : 36

Andrew&Alisha - I wont say I'm in love Empty
TémanyitásTárgy: Re: Andrew&Alisha - I wont say I'm in love   Andrew&Alisha - I wont say I'm in love Empty2014-06-07, 19:20



Andrew & Alisha




  - Így is mondhatnám, én nem szoktam senkire úgy nézni, ami félreérthető lenne, legalábbis ennyire nem. – Sütöm le a szememet, most tényleg nem tudom, hogy milyen választ várt. Azt, hogy mindenkire kacsintgatok, aztán visszatáncolok, ha nem veszik a lapot idejekorán? Nem, az nem én vagyok. Szimplán kedves próbálok lenni mindenkivel, és a szigorúság mögé szaladok vissza, ha valaki túlságosan szimpatikus, nehogy Ő felébredjen, de Andrew esetében még a riadtságom sem volt elengendő, nem tudtam otthagyni, kétértelműen nyilatkoztam róla... Most kéne hátat fordítva kimasíroznom a barakkokból, ehelyett ismét lefagy a lábam, és magamba temetkezem, nem tudok kilépni az ostoba helyzetek hálójából. Azt akartam, hogy hagyjon békén, az ő érdekében, holott zakatolt a szívem, hogy csak egy pár lopott percünk legyen együtt, még ha kemény is velem. Megérdemlem, kétségek között hagytam, nem is ismerjük egymást. Most sem mutat semmit, még azt a reményt is elveszítettem, hogy igazából mosolyogni látom. Akkor már nincsen is maradásom. Nem éri meg. Majd kibőgöm magam a kórházban, aztán annyi.
- Nem. Ha csak attól félnék, akkor most sem mondtam volna el. Attól félek, hogy fizikálisan ártok, megtámadom. – Fonom karba a kezeimet, erre minden reális esély megvan, hogy valami szörnynek hiszem, akit el kell pusztítani, és nekimegyek egy késsel, vagy szikével. Továbbra is támadóan viselkedik vele, én pedig sokadszorra kényszerülök védekezni. Nem is tudom, hogy miért megyek bele. Azzal, hogy idejöttem, sokat kockáztattam, de ennyit nem ér az egész. Pillantása kőkemény, semmi jót nem igér, akkor miért figyelem még mindig az arcát? Kapcarongynak használjon. Felejtse el!
A csendben visszafojtom a lélegzetemet, hogy ne mondjak valami csúnyát, sután lehajtom a fejem, amikor a tincs a homlokomba hull, ő pedig finoman hozzáér, és a helyére igazítja. Enyhén beleremegek a kontaktusba, és felnézek rá, nem is tudom, hogy mikor léptünk egymáshoz ilyen közel. Lehellemettem szinte simogatom az arcát, a pillanat nyomasztó, mégsem tudom, hogy mit léphetnék, mert valahol ezzel jelezte, hogy nem utál végletesen a képmutató kórházi éjszakát követően. Mégis hátrateszi a kezeit, amikbe olyan szívesen belesimulnék. Folytatja hivatalos hangom, én pedig aprót köhintve bólintok, hogy mehetünk.
- Évek óta nem kértem szabadnapot, csak most. Biztosan hiányolnak, de a papír... El kellett hoznom. – Olcsó kifogás, a mosolyát már nem tudom értékelni, megsemmisülve érzem magam. Csak látni akartam, de csak a bosszúját sikerült elérnem. Ridegnek tűntem, ő viszont maga a megközelíthetetlen jéghegy. Csak gyorsan körbenézek, aztán már megyek is. Legalább az alibim megvan, hogy nem is akartam látni, csak a kötelesség hozott ide, aztán távozom is. Előrelépek, ő pedig a nyomomban.
- Ráérek, mutasson meg mindent. Mindent, amit fontosnak tart megmutatni nekem. – Egy pillanatra oldalt sandítok, amikor mellém ér, pont találkozom a tekintével, az ajkamat beszívom, hogy ne kelljen megszólalnom.


[/color]
Vissza az elejére Go down
Andrew Maxwell
Secrets All Around
Andrew Maxwell
Szövetséges


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Andrew Maxwell
Ω Hozzászólások száma : 204
Ω Kor : 32

Andrew&Alisha - I wont say I'm in love Empty
TémanyitásTárgy: Re: Andrew&Alisha - I wont say I'm in love   Andrew&Alisha - I wont say I'm in love Empty2014-06-06, 16:06


Komolyan azt hittem, hogy képes leszek úgy viselkedni, ahogy elvárható. Ehelyett túlzásba viszem. Túl hivatalos vagyok és nem tehetek ellene. Csak a két véglet létezik, és a kettő közül ez az elfogadhatóbb. Miatta is, hiszen értésemre adta, hogy hagyjam békén, és valahol magam miatt is. Egyszerűbb lesz így mindenkinek. A bocsánatkérés viszont úgy tűnik, hogy elkerülhetetlen. Nem terveztem magyarázkodni neki, de ha ő rosszul érzi magát amiatt, ahogy viselkedett, én is tartozok neki annyival, hogy szóljak pár szót. Persze, ami később kicsúszik a számon, már nem tartozik az eltervezett mondandómhoz.
- Nem nézhet úgy rájuk, mintha kedvelné őket, helyette viszont teljesen összezavarja őket? - nézek rá és egy pillanatra háttérbe szorul a fegyelmezett énem. Persze továbbra is tartom magam és eszembe sincs lazítani a testtartásomon, de a hangom már inkább értetlen.
Akkor este nekem elég egyértelműnek tűnt, hogy hagyjam békén - minden tekinteteben - és engedjem, hogy más betegekkel is foglalkozzon. Most pedig azt mondja, hogy inkább csak kötelességből mondta, amit? Próbálok olvasni róla, de nem igazán megy. Főleg, hogy a fejét az ablak felé fordítja, ezzel pedig még a lehetőséget is elveszi tőlem, hogy valamit kiolvassak a tekintetéből. Később persze magától kezd beszélni. Bármilyen különös is, amit mond, egy pillanatig sem látni rajtam megdöbbenést. Nem igazán tudom egyelőre hova tenni a dolgot. Lát olyasmit, ami nincs is ott? Furcsa, mégsem lepődök meg rajta annyira, mint egy átlag ember. Sok különös dolgot láttam mostanság. Ez az ereklye dolog meg a bura is egy közülük.
- Attól fél, hogy én leszek az, aki ezt elmondja a nagyvilágnak? Nem hiszi, hogy képes vagyok titkot tartani? Hogy nem arra neveltek, hogy tartsam a szám, amikor szükséges? - teszem fel sorban a kérdéseimet, de inkább csak azért, hogy ne kelljen tudomást vennem a kétségbeesett tekintetéről. Annyira szeretném megölelni és megvigasztalni. Megígérni neki, hogy én aztán senkinek nem mondom el a titkát és gondoskodok arról, akinek csak megfordulna a fejében az ötlet, hogy tönkretegye őt. A valóság persze az, hogy még levegőt is alig merek venni a közelsége miatt. Úgy érzem, hogy az is lebuktathat és elárulja, mi jár a fejemben.
Ez a mozdulatlanság persze csak addig tart, amíg be nem áll a csend egy pillanatra és én nem nézek a szemeibe. Van ott egy elszabadult tincs a fejrázás óta, amit... Ha akarom, ha nem, emelem a kezem, hogy a helyére simítsam. Arról inkább tudomást sem veszek, hogy mennyire durvák az ujjaim ahhoz képest, hogy valószínűleg milyen puha lehet az ő bőre. Amint kikerül a tincs a képből, már újra a hátam mögé rejtem a kezem és kulcsolom ott össze őket, ahogy eddig volt. Ideje felajánlani neki a hazafuvart. Helyett persze azt adom első lehetőségnek, hogy megmutatom neki a laktanyát.
- Nem fáradtság. Úgyis csak az irodámban gubbasztanék és jelentéseket körmölnék - mondom talán túl komolyan, annak ellenére is, hogy ő megpróbálkozik egy mosollyal. Viszonoznom kellene. Tudom. De képtelen vagyok egy hihető mosolyt kicsikarni magamból.
- Szóval egész nap itt tarthatom anélkül, hogy bárki hiányolná magát? - csúszik ki a számon mégis, egy nagyon halvány mosollyal. Nos, a viccelődés nem az én területem. Az öcsém jobban ért ahhoz, hogy idióta poénokat süssön el, hogy megnevettessen bárkit. De attól még én is próbálkozhatok.
Beszéd közben persze már nyitom is ki előtte az ajtót és engedem előre. Az előbb sikerült kicsit felengedni, de most újult erővel fegyelmezem meg saját magam, ahogy kilépünk. Az egész ösztönből jön, de amint intek, hogy merre induljunk, akarattal lazítok kicsit. Senki nem fogja leszedni a fejem, hacsak az apám nem jön szembe.
- Mit szeretne látni? Pár izzadó és futkorászó újoncot? Pár alvó katonát? Esetleg az irodákat? Nézze el nekem, nem vagyok túl jó idegenvezető - nézek rá egy pillanatra. Kissé kínosan érzem magam. Tudom, hogy általában mit mutatunk meg az újoncoknak, de ő más. Ő nem egy katona. Még csak nem is egy ember a tömegből. Ő különleges. Nekem.
Vissza az elejére Go down
Alisha Jones
Secrets All Around
Alisha Jones
Városlakó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Walter Sheringham
Ω Hozzászólások száma : 32
Ω Kor : 36

Andrew&Alisha - I wont say I'm in love Empty
TémanyitásTárgy: Re: Andrew&Alisha - I wont say I'm in love   Andrew&Alisha - I wont say I'm in love Empty2014-06-05, 19:58



Andrew & Alisha




Az egész helyzet annyira rosszul jön ki. Először én vagyok hazai pályán, ágyba parancsolom, feltételeket szabok, most pedig én vagyok a civil, neki van felségterülete, hogy utasításokat osztogathasson, mert ki is utasíthat, le is tartóztathat, ha már itt vagyok. Pedig itt vagyok, itt akarok lenni. Látni akartam, legalább még egyszer, hogy azt mondhassam, csak a stressz ment az agyamra, bárkibe képes lettem volna kapaszkodni, aki egy picit is érdeklődik irántam. Ám amint meglátom, tudom, hogy mindaz, amit hinni akartam volna, tévút. Zsákutca. Nagyon is komolyan akarom ismét, hogy a karjaiba zárjon, még ha ezt nem is mondhatom ki, és azt sem várhatom, hogy kompromittálja magát miattam. Egyszerűen veszett fejsze nyele. A sóhajtásán megütközöm. Nem tudom eldönteni, örül-e hogy ismét lát, vagy csak az állóvizet kavartam fel. Talán már a kórházban is csupán segíteni akart, nem érdekeltem igazán. A kőkemény tekintet, a száraz modor teljesen megriaszt. Mit nem adnék a mosolyáért. Azért a pimasz kisfiús pilantásáért, amivel a kórteremben illetett. Igen, jól gondolja, bizonyára csak az alkohol, a sebláz beszélhetett belőle. Jobb, ha mielőbb megyek, mielőtt még összeomlok. Ostoba vagyok, hogyan lehetettem ennyire érzékeny? Túl régóta vagyok a betegségem és az üldözőm rabja, biztosan ezek miatt láttam többet a dologban. Átadom a papírt, teljesen semlegesen maradunk. Mégis viszonozza a bocsánatkérésemet, ha burkoltan is. Megrántom a vállamat, amolyan bágyadt módon biggyed le az ajkam. Minden mindegy alapon.
- Én kedveltem azt a fegyelmezetlen alakot, de nem kellett volna. Orvos vagyok, nem nézhetek így a betegeimre. Egyikre sem. – Nézek félre, inkább a gyakorlatozó bakákra pillantok, akiket az ablakon át láthatok. Nem tudom, hogy mikor fog elküldeni, talán már magamtól el kéne indulnom a kijárat felé, de nem olyan emléket akarok róla, hogy így váltunk el. Mintha még most is láttam volna a tekintetében valamit, hogy tényleg számíthatok valakinek. Biztosan félreértettem, ismét.
- Nem a faggatózás... – Csóválom meg a fejemet, barna copfom össze-vissza himbálózik a tarkómon. Kissé közelebb lépek, felnézve rá, most úgy érzem, el kell merülnöm ismét a kéken kavargó szigorú szempárban. Nem tudom, hogy mi fogott meg benne ennyire, de nem tudok szabadulni tőle, kisért még az emléke is. – Látok dolgokat... Mindenfélét, ami ott sincsen. És nem akarom ebbe belerángatni... Ha bárki megtudná, elveszítenék mindent. – A minden alatt csak az orvosi hivatásomat értem, mert úgy érzem, nincsen semmim. Senkim meg főleg nem. De ha ezt az egyet is elvennék tőlem, akkor fel is köthetném magam, a tükörbe írkáló győzne. Nem is tudom, hogy mit várok tőle. Talán valami megváltást, hátha megérti, hogy miért nem lehetnek még barátaim sem. Ki tudja, hogy mikor nézem őket valaki teljesen másnak, mikor támadok rájuk, mert teljesen mást hiszek róluk. És most még csak a kisebb rosszról beszéltem, nem tudhat arról hogy valaki a lépteimet figyeli, az életemre akar törni. Vagy bárkiére, akit megszeretek. Ha ilyen rideg, talán nekem is jobb, mert nem merülhet fel kötődés. Azt akarom, hogy legalább kicsit megismerjen...
- Szabadnapos vagyok ma, otthon úgysem tudnék vele mit kezdeni. Ha nem túl nagy fáradtság... – Bizonytalan mosolyt vetek felé, aztán várok hogy mit is kezd az információval, amit átadtam. Talán elküld a fenébe, meg is érdemelném, én fordítva esélyes, hogy ezt tenném.




Vissza az elejére Go down
Andrew Maxwell
Secrets All Around
Andrew Maxwell
Szövetséges


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Andrew Maxwell
Ω Hozzászólások száma : 204
Ω Kor : 32

Andrew&Alisha - I wont say I'm in love Empty
TémanyitásTárgy: Re: Andrew&Alisha - I wont say I'm in love   Andrew&Alisha - I wont say I'm in love Empty2014-06-04, 17:12


Képtelen vagyok elengedni magam. Már akkor sem megy, amikor még csak az irodámban ülök és kiadom a parancsot, hogy hova vezesse. Nem akarom, hogy ide kelljen jönnie. Valami semleges helyet akarok, ahol biztos, hogy katonaként fogok viselkedni. Úgy talán egyszerűbb lesz helyesen cselekedni és értelmes ember módjára viselkedni.
Persze, amint belépek és meglátom, már tudom, hogy teljesen mindegy, hol beszélünk. Akaratlanul is mélyebb levegőt veszek és az egész úgy hangzik, mint egy sóhajtás. Aztán már váltok is hivatalosra. Így máris otthonosabban és könnyebben mozgok itt. Talán kicsit túlzásba viszem, de ezek után képtelen vagyok lazábbra venni. Nem így ismert meg akkor éjszaka. De akkor dolgozott bennem egy minimális alkohol, a fejem sérült. Ez vagyok én igazából - azt hiszem. Már majdnem tökéletesen adom az igazi énem, csak egy apró torokköszörülés van, amikor kimondja a nevem.
- Köszönöm - mondom egyszerűen, majd külön vigyázok arra, hogy ezúttal ne érjek hozzá a kezéhez, ahogy elveszem a papírokat. Nem igazán olvasom őket, de azért ott tartom a tekintetem, mintha. De még így is látom az összeszorított ajkait. Amint rá nézek újra, ez fogad, a jó katona álcámnak pedig véget vet. Csak egy kicsit engedem lejjebb a vállaimat, de ezúttal már látni rajtam, hogy nem feszül meg minden porcikám.
- Nem kell bocsánatot kérnie. Túlzásba vittem... nos, sok mindent és sikerült úgy viselkednem, ahogy még gyerekként sem. Annál sokkal fegyelmezettebb szoktam lenni, mint akkor este - kezdek bele, majd egy pillanatra elhallgatok. Kellene még valamit mondanom, de nem vagyok benne biztos, hogy fogalmazzam meg. Sőt, abban sem, hogy azt akarom-e mondani, ami helyes. A kórházban sem nagyon tudtam visszafogni magam. Minden áron meg akartam védeni. Még a széltől is, nemhogy attól a valamitől vagy valakitől, aki miatt ott csillogott a félelem a tekintetében! De túlzásokba estem. Nem szerette volna, ha mellette vagyok, én pedig csak igazán lassan értettem meg.
- Nézze, nem fogok beleavatkozni az életébe. Bármi is bántja, nem fogom itt tartani és kifaggatni róla - újra elhallgatok, mielőtt hozzátenném, hogy mint a foglyokat szoktunk. Nem biztos, hogy jó ötlet ilyesmit emlegetni előtte. Sőt, biztosan nem az. A civilek nem igazán szeretnek ilyesmiről tudomást venni. Bár nem tudom, mit képzelnek. Az ellenséges katonák csak úgy hazarepülnek és ki vannak iktatva a játékból, miután elkapjuk őket?
De persze nem fogok én rákérdezni senkinél, hogy mit hisznek. Főleg Alishának nem akarok egy szót sem szólni a hadifoglyokról. Soha. Nem kell, hogy tudja, miket tettem én is. Nem mintha számítana a véleménye rólam. Nem szabad, hogy számítson. Annak nincs semmi értelme. Az egyetlen, ami most logikus lépés, hogy megkérdezzem, szeretne-e még valamit. Ha pedig nem, akkor kikísérem. Ehelyett én...
- Szeretne körülnézni? Ha már eddig eljött, hogy ezeket átadja - emelem meg kicsit a kezemben tartott, most már kissé gyűrött papírokat. - Vagy inkább szerezzek valakit, aki hazaviszi kocsival? - adom meg végül a másik lehetőséget. Egyértelmű, hogy szeretném, ha maradna. Minden porcikám azt súgja, hogy egy fuvart intézzek neki, minél hamarabb, ehelyett...
Vissza az elejére Go down
Alisha Jones
Secrets All Around
Alisha Jones
Városlakó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Walter Sheringham
Ω Hozzászólások száma : 32
Ω Kor : 36

Andrew&Alisha - I wont say I'm in love Empty
TémanyitásTárgy: Re: Andrew&Alisha - I wont say I'm in love   Andrew&Alisha - I wont say I'm in love Empty2014-06-04, 15:26



Andrew & Alisha




 Bár tudtam volna, hogy ha a makacskodásommal inkább ártok, mintsem használok. Egyszerűen ott akartam tartani, hogy reggel is lássam még az arcát, pedig össze sem kellett varni, szimplán elmehetett volna, önző voltam. A legkevesebb, hogy eljövök, és a szemébe mondom, hogy talán ezt így nem kellett volna. A fejemből pedig kiverni, hogy mennyire is akartam, hogy amikor mögém lépett, legalább öleljen át, zárjon a karjába. Amennyire pimasz képe van, szándékosan kerültem a tekintetét, hogy ne lányként kelljen gondolkozom, hanem megmaradhatjak a hivatásomra felesküdött orvosnak. Valahol mindkettő voltam akkor egyben, örlődtem félúton, hiszen csak akkor ismertem meg, és emberi lény vagyok, aki tudatos döntéseket hoz, nem pedig egy ösztönéből élő nyúl, aki csak a vágyait kergeti.
Az utolsó pár napom kárba is ment, mert nem tudtam koncentrálni, folyamatosan át kellett adni a munkáimat, még egy sérült kezet sem tudtam normálisan összevarni, annyire remegett a sajátom. Megérdemlek annyit, hogy legalább még egyszer szembesüljek vele, hátha csak az idő szépítette meg emléket. Marhaság, alig pár napja találkoztunk, ennyi elég volt, hogy csak a vágytól zakatoljak, közben pedig a szégyenérzet járjon át. Nem vagyok már kamasz! Átvágok az udvaron, szinte magamon érzem a vizslató, számonkérő tekinteteket, mit is keresek én most itt a bakák között. Igyekszem nem magamra venni, mert akkor még nehezebben kezelném. Tartom a szokásos pókerarcot, abból nagy baj nem lehet. A szemüveg most nincsen rajtam, de ettől még tudok szigorúan nézni ha nagyon muszáj. Szólok egy ügyeletes közlegénynek, kihez is jöttem. Azt hittem, hogy legalább a saját szálásán találkozhatok vele, úgy mégiscsak kevésbé érzem szégyenteljesnek, amit mondani akarok, de akkor így mindegy, sztornó. Tördelem egy kissé a kezeimet, ellenőrzöm az ajkaimat, a sminkemet egy apró kis kézitükörben, amit a táskámból halászok elő. Fogalmam sincsen, hogy miért, hiszen ez csak egyértelműsítés, hogy nem akarok tőle semmit. Csak ezért vagyok. Végre megnyílik az ajtó, és feltűnik ő, de korántsem olyan elesett, kisfiús módon, mint ahogyan elváltunk. Ez mosolyt csalhatna az arcomra, hiszen így is bőven tetszik, de ahogyan kezel, az egyből elriaszt. Így csak egy alig látható biccentésre telik tőlem, és már nyújtom is át a papírját.
- Andrew... elhoztam az ambulánslapját, zárójelentés is egyben, valamiért nem volt módom még átadni. Ezt most pótolom. – Ha átvette, karba fonom a kezeimet, jól beburkolózom a csigaház mélyére, összeszorítom még a számat is késhegynyi vékonyságúra.
- Sajnálom, hogy olyan furcsán viselkedtem, nem Önnel volt a gond, biztosan a stressz, vagy mi. – Rántok a vállaimon, és azon tűnödöm, hogy na akkor most kéne elköszönnöm.


Vissza az elejére Go down
Andrew Maxwell
Secrets All Around
Andrew Maxwell
Szövetséges


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Andrew Maxwell
Ω Hozzászólások száma : 204
Ω Kor : 32

Andrew&Alisha - I wont say I'm in love Empty
TémanyitásTárgy: Re: Andrew&Alisha - I wont say I'm in love   Andrew&Alisha - I wont say I'm in love Empty2014-05-31, 18:08


Szép kis büntetést kaptam a kihágásomért, mondhatom. Persze mindezt az eltávom alatt követtem el, ez viszont nem jelenti azt, hogy jó fényt vet ránk. Szép fejmosás, majd a büntetés. Fogadok, hogy én lennék az elrettentő példa, ha nem ott tartanék rangban, ahol. Így viszont próbálják titokban tartani, vagy legalábbis nem túlzottan híresztelni, hogy milyen kis balhét csaptam egy kis sör után. Persze mára már elcsitultak a dolgok, én pedig, mint minden kihágás után, jobban végzem a dolgom, mint valaha. Az egyetlen, amit hibának lehet ezek után mondani, hogy talán nem kiabálom le egy-egy katona fejét, amikor másnaposan áll elém. Megesik. Bár én szerencsére mostanság az ilyesmit megúszom. Tényleg igazán jól akarom csinálni és összeszedni magam, amennyire csak képes vagyok rá.
Csak ne járna állandóan máshol az eszem! Komolyan megnehezíti a dolgomat annak az estének az emléke. Ahogy viselkedtem, szégyellnivaló. Mégis, visszagondolva, nem hiszem, hogy képes lettem volna máshogy cselekedni. Akkor sem, ha nem csapnak fejbe az üveggel. És igen, már megint itt tartok, ahelyett, hogy a tegnapi jelentéssel foglalkoznék. Mire leírok egy mondatot, máris elkalandozok. Majd még egy mondat, és...
- Mi van már? - nézek fel, amikor meghallom a határozott kopogást és nagyot sóhajtva leteszem a tollat a kezemből. Mintha mindent összeesküdött volna ellenem. Mintha a sors nem akarná, hogy megírjam ezt az átkozott jelentést.
Egy civil keres? Név szerint engem? Nem igazán érdekel a dolog. Bármit is akar az a valaki, mással is meg tudja beszélni. Valaki olyannal, aki előtt nem áll egy halom elintéznivaló. De amint hozzáteszi, hogy ez az illető orvos, nem tehetek róla, de máris jobban érdekel a dolog. Úgyhogy kiküldöm az újoncot, megmondom, hogy vezesse egy üres helységbe az orvost. Egy perccel később én is elindulok. Csak előtte ellenőrzöm, hogy nem látszik-e rajtam túlzottan a kialvatlanság. Igen, még mindig nem tudok rendesen aludni, de már egész jól megszoktam.
Még útközben megigazítom az egyenruhám, begombolom azt az egy gombot a nyakrésznél, amit meglazítottam és már megyek is arra, amerre sejtem, hogy ő lehet. Nem akarok találgatni, hogy miért keres és ezúttal sikerül is megállni. Lassan nyitok be és meg is állok az ajtóban, teljesen komoly arccal.
- Üdv... Alisha - majdnem a megszokott, Doki megszólítás csúszik ki a számon, de az utolsó pillanatban eszembe jut, hogy ő ezt nem szereti. Nem mintha sokat számítana. De minél többet gondolkozok rajta, annál kevésbé tudok kiigazodni a viselkedésén.
- Gondolom nem az egyik katonához vagy fogolyhoz jött. Szóval miben segíthetek? - lépek el mégis az ajtótól, de maradok teljesen hivatalos. Eszemben sincs leülni a székek egyikére. Csak hátul összekulcsolom a kezeimet és várok a válaszára. Meg próbálok nem elmerülni a tekintetében.
Vissza az elejére Go down
Alisha Jones
Secrets All Around
Alisha Jones
Városlakó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Walter Sheringham
Ω Hozzászólások száma : 32
Ω Kor : 36

Andrew&Alisha - I wont say I'm in love Empty
TémanyitásTárgy: Andrew&Alisha - I wont say I'm in love   Andrew&Alisha - I wont say I'm in love Empty2014-05-30, 19:49



Andrew & Alisha




 Napok teltek el, én pedig nem tudom kiverni a fejemből. Reggelente rettegve figyelem a tükröt, vagy a saját testemet, hol találok valami morbid, vészjósló üzetetet, de semmi. Ő elment, pedig mennyit gondoltam a flegma katonára, aki hol dacolt velem, hol a fülembe udvarolt. A titokzatos valaki végre békén hagyott volna? Netán meghalt? Mindegy, a lényeg, hogy most nem rám figyel. Talált magának valaki más, könnyebben ijesztgethető, zsarolható fiatal lányt, belőlem már elég könnyet csalt ki, megszokássá válhattam a szemében. A tekintetem kissé kisimult, pihentebb lett, ellenben gondolataim immár végképp azon pörögnek, hogy mennyire ostoba voltam, egy kész hülyét csináltam magamból azzal, hogy úgy viselkedtem, mint egy koleszos diáklány, aki hosszú idő után pasit lát. Amikor ez eszembe jut, dühömben majdnem leharapom ajkaim között rágcsált szemüvegem szárát. Ekkora hülyeségeket nekem sem kéne csinálnom. Felelősségteljes felnőtt nő vagyok, nem holmi bakfis. Egy mondvacsinált indokkal fel fogom keresni a katonát, hogy láthassa, félreértett, és csupán fáradt voltam. Készítek egy másolatot az ambulánslapból, aztán útnak eredek. Szemüveget ezúttal nem viselek, túlzottan megcsóváltam már a szárát, újat kell vennem. Az orvosi köpenynek nyoma sincsen, szimplán civilben vagyok, egy rövidujjú blúzt viselek, és méregzöld vászonnadrágot lapos cipővel. A hajam ezúttal nem copfban, hanem kiengedve. (még ha a gif mást is mutat)
Az oldalomon egy divatos táska, és a kaszárnyák környékén érdeklődőm. Az orvosi igazolványomat lobogtatom, hogy beengedjenek. Ismerem már az őrmester teljes nevét, így őt keresem, de amint közeledik a találkozásunk pillanata, ismét elkezdődik a heves szívdobogás. Lehet, hogy beteg leszek, csak erről lehet szó...


Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom
Secrets All Around


Titkosított Akta

Andrew&Alisha - I wont say I'm in love Empty
TémanyitásTárgy: Re: Andrew&Alisha - I wont say I'm in love   Andrew&Alisha - I wont say I'm in love Empty

Vissza az elejére Go down
 

Andrew&Alisha - I wont say I'm in love

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Craig & Andrew
» Henry & Andrew
» Alisha Jones
» Love Los Angeles
» Henry & Andrew

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Avignon Ereklyéi :: Archivum :: Avignon városa :: Katonai létesítmények :: Kaszárnya-