Avignon Ereklyéi


 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Megosztás
 

 Ferris Wheel (körhinta)

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
SzerzőÜzenet
Kelly Westwood
Secrets All Around
Kelly Westwood
Átutazó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Adeline LaPierre
Ω Hozzászólások száma : 53
Ω Kor : 32

Ferris Wheel (körhinta) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ferris Wheel (körhinta)   Ferris Wheel (körhinta) Empty2014-09-15, 18:59



Sebastian & Kelly



Szó se róla, nagyon mások vagyunk, a jellemünk, a körülmények, amikből jöttünk. Talán egy normális világban soha nem is keveredtünk volna össze, de ez nem az és talán ebből a szempontból ez még jó is. Én tudom általában, hogy mit akarok és tudok küzdeni, harcolni érte, ő viszont... hát lássuk be, nagyon nem. Fogalma sincs róla, hogy pontosan mi a célja az életének, legalábbis eddig nem tudta, de majd talán tényleg képesek leszünk egymáshoz csiszolódni, talán tényleg képesek leszünk valahogy úgy alakítani az életünket, hogy bírjuk együtt. Még nem tudom, hogy mennyi esély van erre, vagy hogy tényleg sikerülni fog-e, de én is megteszek mindent, hogy ne piszkáljam folyton, megteszek mindent, hogy én is megpróbáljak egy fokkal lazábbá válni, legalább valamelyest egyszerűbben gondolkozzak és ne akarjak folyton mindent túlbonyolítani. Nem fog gyorsan menni és nem lesz egyszerű... de azért remélem, hogy majd tényleg sikerülhet.
- Tudom és... bármilyen nehéz is beismerni tudom, hogy nekem is változnom kell. Kicsit... kevésbé előre gondolni mindent igaz? - sosem voltam az, aki sodródik az árral. A zenekarban is én vagyok, aki figyel minden határidőre, én vagyok, aki mindent észben tart, én tudom, hogy mikor kell ott lennünk a hotelben, hogy még legyen idő próbálni, bejárni a helyet, a hangszereket hangolni, mindent elhelyezni a koncert előtt, hogy minden tökéletesen működjön. Nekem ez megy, mindig is ment, kézben tartani a dolgokat. Anya mindig azt mondta, ha nem énekes lennék, akkor menedzser, vagy ilyesmi, mert nagyon tudok szervezni, de az életet sajnos tisztában vagyok vele, hogy nem lehet tökéletesen és pontról pontra megszervezni, képtelenség. Néha hagyni kell, hogy a dolgok menjenek a maguk útján, hogy egy kicsit szimplán csak múljon az idő, és ne gondoljak arra, mi lesz fél óra múlva, két nap múlva... hiába olyan baromi nehéz is ez.
- Ennek örülök, és ha szeretnéd akkor én szívesen elmegyek veled megkeresni majd a családodat, hogy... ne egyedül kelljen szembe nézned ezzel. - tényleg szívesen teszem, mert ez neki is fontos, még ha nem is mondja ezt ki igazán nyíltan. A családjáról van szó, és nem hiszem, hogy a szüleim ne vállalnák, hogy vigyáznak akár pár napot Sophiára, amíg mi elmegyünk. Nem a vér szerinti unokájuk, de anya amúgy is nagyon régen várja már, hogy babusgathasson egy apróságot.
- Mivel kénytelen leszel velünk jönni a turnékra, ha nem akarsz otthon ülő apuka lenni... Csak be kell futnunk úgy igazán és járhatod a világot. - szélesen elmosolyodom, ahogy közelebb hajolok és az ajkaira cuppantok. Csak piszkálom, nem is állna neki jól az otthon ülő apuka szerep, de annak örülnék, ha szívesen jönne el velem, akkor nekem is sokkal könnyebb lenne egyszerre énekelni, megpróbálni anyává válni és valakinek a szerelmévé.

Vissza az elejére Go down
Sebastian Monroe
Secrets All Around
Sebastian Monroe
Városlakó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Sebastian Monroe
Ω Hozzászólások száma : 107
Ω Kor : 34

Ferris Wheel (körhinta) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ferris Wheel (körhinta)   Ferris Wheel (körhinta) Empty2014-09-14, 12:00

Kelly & Sebastian

Lássuk be, az életem katasztrófa onnantól számítva, hogy világra jöttem. Szinte mindent elszúrtam amit csak el lehetett, még azt is amit más képtelen lett volna. Loptam, hazudtam és elárultam a szüleimet. Ezek mind megbocsáthatatlan dolgok. És nem elég, hogy a múltban elkövettem a hibákat még a jelenben is tartom őket és folytatom úgy mintha ez mind normális volna. Meg tudom érteni Kelly-t, hogy ki van akadva. Megtartottam a gyereket és Ő velem maradt, de annak ellenére, hogy azt ígértem változni fogok, nem tettem. Minden baj és felelősség rá hárult, holott nagyobb bajokkal küzdött, mint én. Néha már komolyan a sírba tudna vinni azzal, hogy megakar változtatni, hogy egy teljesen más emberré akar alakítani. De valahol meg tisztában vagyok vele, hogy tennem kell azért, hogy velem maradjon. Már régen túl lennék elviekben a kamasz koron amiben nincs felelősségvállalás. Kelly-nek egy olyasvalaki kell aki felnőtt már hozzá és nem folyton azzal kell törődnie, hogy embert faragjon belőle. Igazából egy nagy marha vagyok. Az ölembe pottyant megadva a lehetőséget, hogy elkezdjek egy normális életet én pedig nem élek vele úgy ahogy azt kellene.
-Kelly, nem tagadom, hogy olykor nehéz megfelelnem az elvárásaidnak, de egyetértek azzal, hogy meg kell emberelnem magam ahhoz, hogy minden jól működjön köztünk. - Akarom, hogy tudja, egyetértek vele, tudom nagyon jól, hogyha nem változtatunk mind a ketten önmagunkon akkor a végén fel is út, le is út lesz az egyenlet eredménye. Ha pedig eddig küzdöttünk akkor egy ekkora kudarc jobb ha nem következik be, mert az csak azt bizonyítaná, hogy mégse akartuk mi ezt igazán. Szeretem Kelly-t ez kétségtelen, mikor magamhoz fogadtam akkor még nem tudtam, hogy majd így fogok érezni iránta. Nem szeretném elveszíteni. Ha hagynám kisétálni az életemből akkor tényleg egy hatalmas lúzer lennék.
-Tudom, hogy eljön a napja mikor elmész és szeretnék veled tartani. Nekem itt nincs semmim, vagyis most éppen van, Ti, de egyébként se a házat, se a munkát nem tudnám hiányolni. Ha elmennél Angliába mennék veled, nekem is az az otthonom. - nem akarom, hogy azt higgye ha elakarna menni nem hagynám, ha viszont vágyna a társaságomra akkor jobb ha tudja mindent képes lennék hátrahagyni azért, hogy vele tartsak.
-Nekem eddig egy álmom volt csupán, világot akartam járni, aztán jöttél te és azt hiszem megváltozott a véleményem. Szeretnék világot járni akkor, ha te is ott vagy velem. - Semmi csöpögős duma, komolyan így gondolom, ha képes vagyok ennyi áldozatot megtenni érte, hogy boldog legyen akkor az már nem azt bizonyítja, hogy szeretem? Persze minden ezerszer egyszerűbb lenne, ha nem lenne Sophia, de nem lenne egy újabb kudarc, ha eldobnám magamtól a gyereket csak azért, hogy gondtalanabbul élhessünk? Szerintem éppúgy hibáznék, mintha mindent szeretnék egy cseppnyi áldozat nélkül.
Vissza az elejére Go down
Kelly Westwood
Secrets All Around
Kelly Westwood
Átutazó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Adeline LaPierre
Ω Hozzászólások száma : 53
Ω Kor : 32

Ferris Wheel (körhinta) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ferris Wheel (körhinta)   Ferris Wheel (körhinta) Empty2014-09-14, 09:53



Sebastian & Kelly



Az az igazság, hogy egyszerűen féltem tisztázni vele a dolgokat. Csak, mert... mert nem tudtam, hogyan reagálna. A legtöbben nem viselik jól a kritikát és már így is épp elég dolog miatt piszkáltam, vagy eleget tettem már szóvá, amin változtatnia kellene és azért az sem jó, ha valakit a végtelenségig változtatni akarsz. Nem akartam, hogy úgy érezze, hogy nekem csak úgy jó, ha az én kedvem szerint alakítja magát, mert... az azért még sem valami jó kapcsolat, ahol mindig csak a másiknak kell alakulnia. Nem, nekem is kell, tudom. Lazábbnak lenni, kezdeményezőbbnek, csak hát lássuk be, hogy jelenleg az én életem borult fel jobban. Neki is itt van a gyerek ez tény, de sok mindent ő választott magának, ami történt, én viszont... nem volt döntési lehetőségem. Itt ragadtam a városban, háborúban és fogalmam sincs, hogy mikor jutok haza, vagy hogy jutok-e egyáltalán. Sejtelmem sincs, hogy vannak a szüleim, hogy látom-e még őket az életben, hogy nem haltak-e már meg... és ez akárhogy is nézzük, de valami iszonyú rémes érzés. Szó szerint néha érzem, hogy fáj a szívem, mert mégis csak a szüleimről van szó, fontosak nekem és talán épp szenvednek valahol, no meg aggódnak értem, aki csak úgy eltűntem.
- Majd máskor igyekszem így tenni, de tudod... nem akarom, hogy azt érezd minden áron meg akarnálak változtatni, vagy olyanná alakítani, ami nekem jó. - azt akarom, hogy azért ezt tudja. Szeretném, ha nem kellene úgy éreznie, hogy én csak változást várok el tőle, mert akkor miért szeretném most, ha egyszer nem felel meg így? Nem logikus. Akkor is szeretem, ha nem tökéletes, de valahogy muszáj egymáshoz csiszolódni, mert csak akkor viseljük el egymást hosszú távon. A szerelem, mint olyan sajnos önmagában nem mindig és nem mindenre elég, akármennyire is szeretné két ember. Egy működő, hosszútávú kapcsolathoz azért mégis csak több kell.
- Értem persze, de azért megpróbálhatnád. Veled tartanék. - bátorító mosollyal pillantok rá. Mellette vagyok, és ha ez segít, akkor mellette lennék ebben is, mert fontos hogy neki jó legyen és mégis csak a családjáról van szó. - Tudom, hogy te nem tervezel annyira előre és nem tudhatjuk, hogy mit hoz a jövő, a holnap, vagy mi lesz egy hét múlva, de én... majd haza akarok térni. Nem szeretnék itt maradni és... ott az éneklés. Szerinted ezt képes leszünk valahogy összeegyeztetni? Te nem akarsz valami többet, mint a pincérkedés? - vannak vajon nagyra törő álmai, amikkel eddig inkább nem foglalkozott, meg meg volt jól így ebben az alapállapotban, Csak volt valami... lennie kellett. Nem is tudom, mindenkinek kellenek álmok, célok, elérhetetlennek tűnő vágyak, mert ha mindez teljesen kifakul az életből, akkor már igazán nincs is miért élni, valahogy az egész tökéletesen feleslegesség válik.

Vissza az elejére Go down
Sebastian Monroe
Secrets All Around
Sebastian Monroe
Városlakó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Sebastian Monroe
Ω Hozzászólások száma : 107
Ω Kor : 34

Ferris Wheel (körhinta) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ferris Wheel (körhinta)   Ferris Wheel (körhinta) Empty2014-09-12, 17:10

Kelly & Sebastian

Tudom, hogy mindez idáig rémesen makacs és önfejű voltam. Csak azt tettem amihez kedvem volt, így belegondolva azt se értem miért nem rúgtak már ki a munkahelyemről. Felelőtlenségem és csapongó életem nem csak otthonra korlátozódott. A munkahelyemet is rendesen megfűszerezte a magánéletem. Ott csaptam a szelet a legtöbb lánynak és ahánnyal szakítottam csoda, hogy nem lett kész káosz vitaparti a kocsma. ha visszagondolok tényleg érdekes életet éltem, azt nem mondom, hogy bármelyik cseppjét is megbántam volna, mert élveztem, hogy esténként nem kellett egyedül ágyba bújnom, mindig jutott valaki aki megosztotta velem a hálószobáját. Valahol tényleg jó volt ez a rendszertelenség és az élvezetek halmai, de észre sem vettem, hogy közben annyira megszoktam, hogy teljesen másra vágyok mellette. Jó volt, sőt, nagyon jó volt mikor a nők csak úgy a karjaimba hulltak és valami felemelő érzést és vágyat váltottam ki belőlük. Szabályok nélkül az élet könnyebb volt, de egyáltalán nem normális, ezt már belátom. Sokkal előbb észre kellett volna vennem, hogy amit teszek az nem éppen normális. Sokat hibáztam és Kelly reakcióin se sem lepődöm meg, megelégelte, hogy egy ilyen léha párja van és természetesen igaza is van, ám úgy gondolom, hogy amit Ő tesz az sem teljesen normális. Annyira a szabályoknak él, hogy a szórakozás vagy a spontán dolgok már bele se férnek az életébe. Én változni fogok, sokkal komolyabban veszek majd mindent, de elvárom tőle, na, ez nem a megfelelő szó, inkább úgy fogalmaznék, hogy szeretném, ha Ő is változtatna, hogyha kicsit lazábban venné az életet és nem élné meg minden egyes napját úgy, mintha szabályok irányítanák és ha vét akkor minden felfordul. Szeretnék lazítani rajta, kicsit látni akarom, ahogy ellazul a karjaimban.
-Igen, sokkal könnyebb lett volna ha megbeszéled velem. Talán hamarabb megoldást tudtunk volna találni erre. - Nem rovom meg érte amiért nem ült le korábban megbeszélni ezt velem, hisz magamtól is rájöhettem volna, hogy bántja valami. De persze, mint oly sokszor már, magamon kívül nem foglalkoztam mással, nekem jó volt, megvolt minden ami kellett és elfelejtettem gondolni Kelly helyzetére.
Nem gondolom, hogy azzal, ha ezt megoldjuk minden rendbe jön, mert mindig lesznek viták és veszekedések. Apám mindig mondta, ha egy nő nem veszekszik már semmiért akkor kihunyt benne minden a férfi iránt. Hiszek neki, nem tudom milyen lenne, ha Kelly már nem vitázna velünk. Kihunyna minden.
A pléden pihenve jövök rá arra, hogy az ilyen pillanatok nekem is hiányoztak pedig nem is tudtam róla. A kérdésére olyan bőven válaszoltam amennyire képes voltam rá. Ám a következő kérdése annyira logikus, hogy már-már választ sem találom rá.
-Akartam visszamenni, de annyira szégyelltem magam, hogy mindig visszavonultam a tervtől. Hiányzik Anglia, a húgom is aki mostanra már kész fiatal hölgy lehet, ha életben van. A szüleim bizonyára már nem élnek, félek visszatérni is meglátni mi lett azóta, ugye érted? - Hangom kicsit megremeg, bele se merek gondolni mik lehetnek otthon, a háború, nyomorúság. Erre nem szeretnék hazatérni, jobb úgy emlékezni a családomra amilyenek voltak. Félek a látványtól ám ha a búra felemelkedik vagy megszűnik Kelly bizonyára visszaakar majd térni Angliába és tudom, hogy vele tartanék.
Vissza az elejére Go down
Kelly Westwood
Secrets All Around
Kelly Westwood
Átutazó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Adeline LaPierre
Ω Hozzászólások száma : 53
Ω Kor : 32

Ferris Wheel (körhinta) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ferris Wheel (körhinta)   Ferris Wheel (körhinta) Empty2014-09-12, 13:09



Sebastian & Kelly



Na igen, ebben nagyon különbözünk egymástól, de talán mindketten hathatunk jó irányban a másikra. Én mindig is erősen küzdöttem azért, ami fontos volt és sosem volt szokásom feladni semmit. Így neveltek és azt hiszem a jellemem is ilyen, de talán néha lehetne bennem egy kicsit több könnyedség, egy kicsit több lazaság és... lehetnék egy fokkal spontánabb. Tudom, hogy ebben változnom kéne, csak hát eddig nem nagyon ment. Valahogy könnyebb az, ha mindig tudom, hogy mi jön, és persze közben reménykedem a nagy csodákban, amik így igazából miattam nem jöhetnek el. Ha mindig mész a kijelölt úton, a járton, a jól ismerten, akkor mégis hogy a fenébe történhetne rajta valami meglepő és izgalmas? Na ugye, hogy sehogy! Én pedig igazából sosem mertem lelépni róla. Egyszer tettem meg, hetekkel ezelőtt, amikor ebbe a városba jöttünk fellépni, egy kicsit többet ittam meg abból a rémes borból és végül sikerül belebonyolódnom egy kalandba, amibe amúgy soha sem szoktam. És ezek után itt ragadtam egy olyan sráccal, akinek gyereke van, és aki az én komolysági faktoromnak még csak egy kis hányadát sem éri el. Ő még csak épp hogy próbál valamivel átgondoltabbá válni, nekem pedig ki kell várnom. Nem egyszerű, bár most mást se nagyon tehetek, de hogy mi lesz, ha a bura megszűnik... sejtelmem sincs. De ha úgy érzem, hogy ő küzd, akkor én is így fogok tenni és nem adom fel csak úgy, mert... mert ha megpróbálok valamit, akkor véghez is viszem. Vagy jól sül el, vagy rosszul, de fel nem fogom adni.
- Jól van, elhiszem, ha azt mondod, hogy igyekszel. Én is próbálhattam volna... beszélni veled. - csak tudjátok mindig benne van a pakliban, hogy ha valakit megszeretsz, akkor elvileg nem kellene akarnod változtatni rajta, közben pedig ha nem vagy vele igazán boldog, akkor mégis csak kellene. Nehéz eldönteni, hogy mi is a jó, nehéz kitalálni hogyan működhet egy kapcsolat rendesen. Apa mindig azt mondta, hogy ők még ennyi év után is időnként megakadnak anyával, de mindig megoldják közösen. Olyan nincs, hogy egyszer csak minden jó lesz és már soha egy veszekedés, vagy gond nem merül fel, az sajnos nagyjából teljesen kizárt és lehetetlen.
Most azt hiszem ez a kis röpke idilli pillanat is elég, hogy legalább egy kicsit megnyugodjak, hogy eltűnjenek a ködös felhők és kicsit előbukkanjon a nap. Jó lenne, ha tényleg igazán rendbe tudnánk ezt hozni, ha jól működhetnénk együtt, nagyon szeretném, mert jó vele, most is. Kicsit beszélgethetünk úgy, hogy a pici alszik, és nem kell folyton azt érezni, hogy figyelni kell, mert ez... rendkívül fárasztó tud lenni és akkor még finoman fogalmaztam. Csendben figyelek csak, amíg mesél. Eszem ágában sincs beleszólni, mert talán azzal megakasztanám és nem mondja tovább.
- Nem gondoltál rá, hogy visszamenj hozzájuk egyszer, hogy megnézd hogy vannak? Nem hiányoznak? - olyan rémes hallani, hogy csak így ott hagyta a családját. Nem lehetett könnyű látni, ahogy a testvérei meghalnak, mintha csak valami átok sújtotta volna őket, ezt megértem, de ő is változott, komolyabb lett, talán... talán egyszer visszamehetne hozzájuk, megnézni, hogy vannak, megnézni, hogy mi a helyzet az otthonában, a húgával, a szüleivel. Talán... elmehetnénk akár együtt is Angliába, miért ne? Ha tényleg komoly ez az egész, akkor a bura megszűnése után ki kell találnunk, hogy mi lesz és nekem Anglia az otthonom, nem pedig Avignon.

Vissza az elejére Go down
Sebastian Monroe
Secrets All Around
Sebastian Monroe
Városlakó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Sebastian Monroe
Ω Hozzászólások száma : 107
Ω Kor : 34

Ferris Wheel (körhinta) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ferris Wheel (körhinta)   Ferris Wheel (körhinta) Empty2014-09-11, 16:39

Kelly & Sebastian

Életem során számtalanszor feladtam már dolgokat. Valamibe belefogtam és ha küzdelmek árán sem sikerült egyszerűen lemondtam róla. Egy állás, jobb ház vagy a fizetésemelésért folytatott harcot is feladtam, kilátástalannak tűnt előttem mind, hát nem vacakoltam rá a drága időm. De ezúttal ha feladom akkor elveszítek mindent. Kelly egy olyan személy a számomra akim még soha nem volt, megértő társ, jó szerető és egy olyan ember akire tudok számítani. Persze tisztában vagyok vele, hogy Ő egy olyan lány aki szereti a sorrendet a rendszert, értem ezalatt az előbb a szerelem, házasság majd aztán a gyerek dolgot és ezt mind a karrierjével egy időben, hogy családilag és énekesi pályán is csillogjon. Ez bánt, hisz tudom, hogy nem kér sokat, de alig lépett még bele az életembe és én már rendesen felborítottam az övét. Egyszerű szeretőknek indult a kapcsolatunk mostanra pedig egy kusza család utánzatként élünk, jól van ez így? Magam se látom benne a rendszert, bár sose éltem szabályok és tervek alapján, most mégis észreveszem, hogy itt valami nagyon nincs rendben. Szeretem azt a kis nyavalyás kölyköt, vannak olyan pillanatok mikor meglágyulok és nem csak úgy tekintek rá, mint egy életemet felforgató kis lényre. Azonban Kelly az életem fő része. Egy apa számára az a természetes ha a gyerek az első ahogy az anyának is az, de azt hiszem én még nem állok készen az apaságra, számomra Kelly a fontosabb, a vele töltött időt kellemesebbnek érzem, mint amit a kicsi társaságában töltök el. Én sose voltam az az ember aki mindent úgy tesz ahogy az élet megkívánja azt. Befogadtam a lányom, hisz az én vérem, szeretem is, ez kétségtelen, de Kelly-nek igaza van, olyan hamar jött, mint égből a csapás, nem tudtam kimutatni a szerelmemet Kelly iránt, nem tudtam megszokni milyen is az mikor van egy életre szóló társad, rögtön érkezett a gyerek és időnk se volt összecsiszolódni. Pedig nem vágytam másra, mint hogy magam,ba bolondíthassam Kelly-t. Lassan kezdem kapizsgálni mit érezhet Ő, aki itt ragadt egy városban és egy olyan férfi életében akinek kuszább az előtörténete, mint egy összegubancolt fonalgombolyag.
-Kelly, már mondtam, érted megváltozom és amíg velem vagy biztosítalak afelől, hogy nem fogom megbánni. Mindenben igazad van, felborítottam az életed, befogadtam a gyereket, de rád nem gondoltam. Megpróbálok megoldást találni arra, hogy kettesben is lehessünk. - Bizonyára lesznek pillanataim amikor megbánok ezt-azt, de ez hozzám tartozik, ez vagyok én. Lesznek vitáink, veszekedéseink, de ha kicsit odateszem magam akkor megoldhatunk mindent. Erre próbált apám is megtanítani, hogy hogyan álljam meg a helyem a nagyvilágban. Ha akkor figyeltem volna rá és nem tartottam volna egy habókos öregembernek akkor most nem lennék ilyen helyzetben és nem kellene most megtanulnom azt, hogy milyen is felelősségteljes felnőtt embernek lenni.
Megcsókolom, de tudom ezzel maximum a pillanat van megoldva, de az egész életünk még nem. Könnyedén csókolom és próbálom megnyugtatni, próbálom elhitetni vele amit mondok, hogy bízzon bennem és tudja ezúttal tényleg komolyan megteszek mindent, hogy boldog lehessen.
A plédre heveredve várom a kérdését ami elég hamar meg is érkezik. A családom...akiket hátrahagytam szégyenemben.
-Rengeteg fivérem volt, eléggé késői gyereknek számítottam már, ám a leggyatrább is voltam mind közül, az orvosok nem adtak nekem néhány hetet, mégis megerősödtem és cseperedni kezdtem. Mint később megtudtam a szüleim azért vállaltak be, mert valami oknál fogva minden testvérem aki betöltötte a tizedik életévet elhalálozott. Végig néztem ahogy a testvérem meghalnak végül egyedül maradtam. Évekkel később született egy húgom, de róla már nem tudok semmit. 18 éves voltam mikor elhagytam a családomat...mert voltak apróbb problémáim és jobbnak láttam, ha nem keserítem a családom életét. Apám árus volt anyám pedig otthon vigyázott ránk. Én pedig bár remek szüleim voltak, kihasználtam őket, megloptam őket csak hogy szerencsejátékozhassak, pókerezzek. Megszöktem és beálltam a sereghez majd a mocskos ügyeik miatt dezertáltam bár Ők úgy tudják meghaltam. Hát röviden ennyi, kérdezz bátran, mindent kész vagyok elmesélni. - Mondtam őszintén bár gondolom lesokkoltam a régi ügyeimmel. Nem egy ilyen férfira számított. Annyit tudott rólam hogy dezertáltam és hogy több nővel voltam, mint tengerben az esőcsepp. Annyira szeretném, ha adna még egy esélyt nekem. Reménytelennek tűnök, de anyám szerint senki sem az, csak próbálkozni kell.
Vissza az elejére Go down
Kelly Westwood
Secrets All Around
Kelly Westwood
Átutazó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Adeline LaPierre
Ω Hozzászólások száma : 53
Ω Kor : 32

Ferris Wheel (körhinta) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ferris Wheel (körhinta)   Ferris Wheel (körhinta) Empty2014-09-04, 07:16



Sebastian & Kelly



Mindig is erős voltam és mindig is úgy tartottam magamról, hogy nem adom fel. Nem szokásom, végigvittem minden, akkor is ha fárasztó volt, akkor is ha nehéz. A sulit, a húzósabb időszakokat, amikor apának balesete volt, akkor is én támogattam anyut, mert ahogy apa mondta mindig stabilan és két lábbal állok a földön, és csak nagyon ritkán hagyom, hogy valaki kirántsa alólam a talajt, hogy az álmok kicsit feljebb emeljenek. Most hagytam, neki engedtem, de ettől még elbizonytalanodom néha, hiszen nincsenek meg a tervek, minden kusza lett és zavaros, amit megálmodtam magamnak és fogalmam sincs, hogy ezzel most mennyire összeegyeztethető. A legrosszabb az, hogy szeretem őt ettől még, csak épp... nagyon bonyolulttá vált minden és sejtelmem sincs, hogy lesz-e majd egyszerűbb, vagy jön-e olyan időszak, amikor majd végre képes leszek egyeztetni az eddigi életemmel az újat. Egyszerűen csak jó lenne megtartani mindkettőt, Sebastiant is, a kicsit, de mellette nem akarom eldobni a karriert, az éneklést. Nem akarok teljesen mindent felborítani, de eleve úgy indul, hogy nem tudhatom, hogy kijutunk-e innen valaha, hogy egyáltalán megpróbálhassam összehangolni, összeegyeztetni a dolgokat
Tényleg szeretném, ha ez működne, ha nem érezném magam folyton fáradtnak, ha egy kicsit mi is léteznénk és nem csak Sophia. Megszerettem persze, édes kislány, de attól még nem az enyém és nem úgy számoltam az életemet, hogy hirtelen anya leszek... vagy valamiféle anyapótlék. Nem is értek igazán a gyerekekhez, még csak tervben sem volt, hogy gyerekem legyen a közeljövőben, mivel épp elég teendőm és dolgom volt ahhoz, hogy ezzel ne legyen időm sem foglalkozni, no meg nem is volt megfelelő jelöltem és mindig is úgy gondoltam, hogy a gyerek együtt jár egy házassággal, meg a nagy szerelemmel, nálunk viszont mindent tökéletesen felborult.
- Csak tudod... azt sem akarom, hogy teljesen megváltozz, felborítsd az életed, aztán pár év múlva meg... megbánd vagy ilyesmi. - na igen, és én sem akarom megbánni, én sem akarom úgy végezni, hogy aztán azon gondolkodom, mi lett volna ha. Mi lett volna, ha nem jövök a városba, mi lett volna, ha még időben el tudunk menni, mi lett volna, ha Seb tényleg csak egy egy éjszakás kaland marad... Szeretném én élvezni ezt és most jól is érzem magam és tudom, hogy a csókjától el tudok olvadni könnyedén. Pont ezért volt nehéz az utóbbi pár hét, amikor ez nem volt meg, nem volt semmi, ami megerősítene.
Szó nélkül ülök le mellé a plédre, ez nem is kérdés. Mellé, közvetlenül, hiszen ha már van rá lehetőség, hogy együtt legyünk, akkor az tényleg legyen meghitt, tényleg legyen olyan, mint egy utólagos randi, vagy nem is tudom, hogy minek kéne neveznem.
- Mesélsz nekem a családodról? Úgy... igazából. - olyan keveset tudok róla, hiszen az utóbbi időben főként Sophia körül forgott minden beszélgetés, ő volt mindig a központi téma, de szeretném megismerni és nem csak felületesen, a régi énjét is, hogy ki volt a háború előtt, hogy miért hagyta el a sereget, hogy milyen ember igazából.

Vissza az elejére Go down
Sebastian Monroe
Secrets All Around
Sebastian Monroe
Városlakó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Sebastian Monroe
Ω Hozzászólások száma : 107
Ω Kor : 34

Ferris Wheel (körhinta) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ferris Wheel (körhinta)   Ferris Wheel (körhinta) Empty2014-09-02, 18:45

Sebastian & Kelly

Nem fogom magam védeni, tudom, hogy nagyon is hibás vagyok. Kicsit többet kellett volna odatennem és nem mindig kihúznom magam az otthoni dolgok alól. Csak arra tudtam gondolni, hogy a magam életén könnyítsek egy kicsit. Csak azzal foglalkoztam, hogy a magam problémáin csökkentsek, hogy a pénzt összehozzam amire szükségünk volt és, hogy kipihenhessem magam. Nem agyaltam azon, hogy Kelly-nek is szüksége lenne pihenésre, gyengédségre és egy kis kikapcsolódásra. Önző voltam ahogy mindig is. Többet kellett volna vele lennem, segítenem kellett volna neki a kicsinél, de én hülye módon azt hittem a picivel kikapcsolódás foglalkozni. Persze most már tudom, hogy minden amit gondoltam butaság. Kelly többet fáradozott azért, hogy meg legyünk így hárman, mint én, pedig ez az én dolgom lenne. Teljesen igaza van abban, hogy több időt kellett volna kettőnkre fordítani. Nem figyeltem a jelekre, nem láttam, hogy Kelly mostanság mennyire letört és gondterhelt. Nem láttam meg, hogy miket szeretne elmondani nekem, egyszerűen úgy éltem eddig, mintha minden a legnagyobb rendben lenne, pedig körülöttem hatalmas a káosz.
Úgy éreztem végig mintha én tenném ki a lelkem hármunkért, rossz volt a kedélyállapotom és azt hittem mindenki összeesküdött ellenem. Vak voltam Kelly érzéseivel szemben. Többet szenvedett ez idő alatt bármelyikünknél. bele se gondoltam, hogy milyen rossz lehet neki, nem itt él, mindenki idegen a számára, a családja a háború közelében van védtelenül és még egy idegen férfi kislányáról is neki kell gondoskodnia. Apámnak igaza volt mikor azt mondta, hogy egy semmirekellő vagyok.
Változtatnom kell, ha azt akarom, hogy az életem ne a mélypont felé süllyedjen akkor gyorsan tennem kell valamit.
A csók amit tőlem kap nem kárpótolja semmiért, de kezdetnek nem rossz. A kapcsolatunk tényleg nem áll valami stabil lábakon. Ő sem ismer engem és én sem Őt. Az érzelmek néha nem elegendőek egy tartós kapcsolathoz.
-Megoldható. Mindent megteszek, hogy több időt tölthessek kettesben veled. Bármit elmesélek amire csak kíváncsi vagy és örömmel meghallgatlak téged is. Bármire hajlandó vagyok azért, hogy ez működjön. - Hangom határozottan cseng, ezúttal pontosan tudom mit akarok, nem téblábolok a sötétben, célhoz értem.
Végig simítok az arcán amire válaszul megfogja a másik kezem. Ezek a pillanatok tényleg kimaradtak a kapcsolatunkból, mi belevágtunk egyből a közepébe, pedig át kellett volna gondolnunk. Sophia-t már nem adnám senkinek, de tény, hogy a kis ördög miatt semmi sem úgy alakul ahogy azt tervezni szerettük volna.
Egy fa alatt megállok és a babakocsi aljából előhalászom a plédet. Leterítem a frissen vágott fűre majd lehuppanok rá. Remélem Kelly is így tesz és leül mellém. Most van esélyünk mindent átbeszélni, megismerni egymást és talán rátalálni a kapcsolatunkat felvirágoztató tényezőkre is. Szeretném, ha így lenne. Sophia alszik, kettesben vagyunk, erre szükségünk volt már rég.
-Ha gondolod kérdez nyugodtan. - Szívesen elmesélek neki mindent. Megfogom a kezét és miközben leheveredek a plédre várom a kérdését.
Vissza az elejére Go down
Kelly Westwood
Secrets All Around
Kelly Westwood
Átutazó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Adeline LaPierre
Ω Hozzászólások száma : 53
Ω Kor : 32

Ferris Wheel (körhinta) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ferris Wheel (körhinta)   Ferris Wheel (körhinta) Empty2014-09-02, 09:26



Sebastian & Kelly



Nem akarok rosszat neki és főleg nem akarom bántani, de néha tényleg úgy érzem, hogy nincs más választásom, hogy... valahogy nem hagyja hogy jobb legyen. Pedig én akarom, én szeretném, én... igyekszem, csak hát elég nehéz akkor, ha közben mindent rám hárít és ő dolgozik, éli az életét, én meg jó ha heti egyszer eljutok egy rendes próbára. Bár annak se tudom, hogy mennyi értelme van, ha egyszer beragadtunk ide. A karrier, a zene, mostanában úgy érzem, hogy semmi esélyem sincs elérni azt, amit akarok és nem elég, hogy amúgy sem egyszerű vele még csak nagyon esélyem sincs elmondani neki, hogy mi bánt, mert ott van még millió dolog a fejemben, amiket jó lenne kiadni magamból. Hiányoznak a szüleim, aggódom értük, félek, hogy nem jutunk ki innen az életben sem, vagy mire igen addigra ők már... Félek, hogy ha itt van ő, a kicsi, akkor hogy tudok majd ettől elszakadni, hogy mehetnék turnékra, hogyan lehetnék az, aki mindig lenni akartam? Túl sok a kérdés, túl sok bennem az aggodalom, amiket csak minden nap próbálok magamnak elnyomni és nem foglalkozni vele, mert e nélkül felemésztene egyszerűen és mivel itt van Sophia, még csak meg sem tudjuk beszélni ezeket. Alig ismerek valakit a városban, akinek kiönthetném a lelkem, de hát amúgy is ő lenne az elvileg, aki megnyugtat, aki segít... ezt nem mától kéne várnom, de úgy érzem így is túl sok a teher rajta, hogy még ezt is rázúdítsam.
A szavaira csak némán tekintek rá. Tudom, hogy igyekszik és én sem akarom ezt elszúrni, nem akarok egyedül sem maradni és tudom, hogy ő változik és miattam, amit nagyon is értékelnem kell, de hát attól még ugyanúgy nehéz a fentiek miatt. Csak akkor sikerült végre egy kicsit ellágyulnom, amikor közelebb lép és megcsókol. Ez kellene... ez kellene sokkal gyakrabban, de helyette van amikor csak elmegyünk napokig egymás mellett. Kimaradt a kapcsolatunkból az ismerkedés, a romantika és ez nekem nagyon hiányzik, Sophia mellett nehéz és... néha úgy érzem, hogy igazából nem is ismerem igazán, mint ahogy őszintén szólva ő sem engem.
- Szerinted meg lehet oldani valahogy, hogy többet lehessünk együtt? Jó lenne többet tudni rólad, az életedről, a régiről is, a mostaniról is és én is úgy érzem, hogy alig ismersz. Sophia elmondhatatlanul édes, de... ez azért nem elég mindenre. - halványan azért elmosolyodom, hogy érezze, hogy igenis értékelem, hogy próbálkozik. A pici alszik, legalább most, legalább egy kicsit tudunk beszélni, ezért maradok ott előtte, ha hátrébb is lép, akkor is a közelében, és fogom meg a másik kezét, amelyikkel nem az arcomat simítja meg. Olyan jó lenne ez gyakrabban, és valahogy tényleg meg kell oldani, mert... mert muszáj.

Vissza az elejére Go down
Sebastian Monroe
Secrets All Around
Sebastian Monroe
Városlakó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Sebastian Monroe
Ω Hozzászólások száma : 107
Ω Kor : 34

Ferris Wheel (körhinta) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ferris Wheel (körhinta)   Ferris Wheel (körhinta) Empty2014-08-31, 12:38

Kelly & Sebastian

Néha valóban kiborít ahogy utasítgat vagy megpróbál rendre teremteni, mint egy rossz gyereket, de valahol meg úgy érzem, hogy pont erre volt szükségem, hogy valaki irányítsa az életem, hogy a részese legyen. Már el se tudnám képzelni, hogy nem vár otthon senki, hogy nem ripakodik rám amiért késtem holott a munkaidőm jóval előbb véget ért. Fura lenne ha nem kellene senkinek sem mentegetőznöm a késésért vagy az enyhe alkoholmámor miatt ami magával ragadott. Nem hiszem, hogy vissza tudnék zökkenni a régi életem semmitevésébe és minden perces szórakozásába. Nem rég még az volt a természetes, hogy azt tettem amit csak szerettem volna. Annyi nőt megkaptam ahányat csak megkívántam. Minden nő a lábaim előtt hevert, addig voltam el otthonról ameddig csak szerettem volna, a munka csak egy részlet volt a napomból. De az utóbbi időben a munkába is úgy kapaszkodtam, mint gyermek az anyjába. Tudtam, hogy a pénzre szükségünk van, dolgoztam amennyit csak bírtam, az alkohol másodlagos lett a számomra. A nők...csak egyetlen nő izgatott fel, de Ő minden egyes nap, Kelly. Senki másra nem vágyok csak rá. Ezért szavai most késként döfnek belém. Megértem, hogy hibáztam, hogy túlságosan természetesen vettem amit csinál holott nem így van. Hogyan tehetném jóvá? Fontos lett a számomra, nem csak egy kellék amit a polcomon őrizgetek, nem csupán egy nő hanem A NŐ csupa nagy betűkkel. Hol rá, hol Sophia édes kis baba arcára nézek. Ha elveszítem Kelly-t, elveszítem a kicsit is. Egyedül nem bírnék vele. Pont ez a baj, hogy Kelly is ezt elégelte meg, hogy szerencsétlen vagyok a gyereknevelésben. Bármit mond el én valahogy mindig az ellentettjét csinálom. A pelenka cserélése olyan nehéz számomra, mint másnak bevenni egy egész országot.
-Tudom, hogy sok és tudom, hogy nem erre vágysz. Azt is tudom, hogy több vagyok, mint rossz apa. Az igyekezetem szinte semmi. Az idő amit együtt töltünk max az éjszaka, de többjében átalusszuk az egészet. De hidd el, ezen változtatni fogok, több időt fogok veled tölteni és a kicsi terhét is egészben leveszem rólad csak kérlek ne mondj ilyet. - Hangom már könyörgő. Egyszerűen nem tudom mit mondhatnék még, szinte leszobrozom annak gondolatától, hogy elveszíthetem. Szavak helyett odaléptem és megcsókoltam. Tudom, hogy ezzel nem lett elintézve semmi, de erre volt szükségem, hogy megbizonyosodjak róla, tényleg Őt akarom, és igen, csakis Őt, nem engedhetem el. Kezemmel megsimítottam az arcát és hátrébb léptem. A gondolatok kavarogtak a fejemben, de egyet biztosan tudtam, ezúttal nekem kell mindent megtennem annak érdekében, hogy ne veszítsem el. Hogy ne kelljen megint magamra maradnom.
Vissza az elejére Go down
Kelly Westwood
Secrets All Around
Kelly Westwood
Átutazó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Adeline LaPierre
Ω Hozzászólások száma : 53
Ω Kor : 32

Ferris Wheel (körhinta) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ferris Wheel (körhinta)   Ferris Wheel (körhinta) Empty2014-08-30, 08:45



Sebastian & Kelly



Az a baj, hogy nem mindig van az embernek ideje várni. Én sem vagyok már húsz éves és azért ez is sokat számít. Mi van, akkor ha várok a változásra éveket, és mindig csak reménykedem, aztán nem lesz belőle semmi, végül én maradok egyedül, mert már vagy nem bírom, vagy mert ő keres inkább valaki mást magának, aki egyszerűbb, aki nem piszkálja, aki nem várja el tőle, hogy több legyen, mint ami, hogy mindig jobban teljesítsen. Nem akarom én sem, hogy vége legyen, főleg mert itt vagyok egy idegen városban, és fogalmam sincs, hogy mégis mit kéne kezdenem magammal, ha egyedül maradok. Persze itt vannak a banda tagok is, de attól még zűrös a helyzet, Sebastian mellett viszont nem érzem a bajt és a veszélyt, vele tényleg nyugodtabbnak tűnik minden, annak ellenére is, hogy itt a bura, hogy be vagyunk zárva. Tudom én, hogy épp e miatt nem kéne sürgetnem, hiszen az ő élete sem egyszerű. Neki is ott van a munka, új dolog a gyereknevelés, de nekem is, épp ezért nem szép tőle, hogy az egészet rám testálja, mint ahogy most is nekem adja át Sophiát, vagy inkább én veszem ki a kezéből, mert... mert fárasztó folyton magyarázni, hogy mit tegyen és még mindig nem tudja magától.
- Tudod, hogy értem. Sok ez neked... nekem is. - bököm ki, bár egész halkan. Látszik, hogy bizonytalan vagyok, de az a baj, hogy mostanában túl sok időm van gondolkodni. Ha nem nagyon tudsz mit kezdeni magaddal, ha folyton csak arról szól az életed, hogy egy babával foglalkozol, aki nem válaszol, ha beszélsz hozzá, aki eszik és alszik... akkor sok időd van, hogy mindenféléken kattogj és sajnos tudom, hogy az nem mindig túl hasznos.
- Csak... csak tudod olyan rémes, hogy nincs időm megismerni egymást, csak ketten, csak egyszerűen úgy haladni, mint minden normális pár. Általában egy gyerek nehézségei akkor jönnek be, ha ketten már jól ismerik egymást, nálunk meg minden felborult. Tudom, hogy igyekszel, tényleg tudom. - csak... csak ott az a kimondatatlan de a levegőben. Idő kell neki, nekem is, és fontos nekem, hát persze, de attól még rossz érzés, hogy minden így megkeveredett, hogy nem tudunk igazán együtt lenni, hogy nem is ismerjük egymást még annyira. Mi van, ha akkor jövünk rá, hogy nem passzolunk össze, amikor már kötődünk mindketten a kicsihez, amikor már nem igazán van rendesen visszaút?

Vissza az elejére Go down
Sebastian Monroe
Secrets All Around
Sebastian Monroe
Városlakó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Sebastian Monroe
Ω Hozzászólások száma : 107
Ω Kor : 34

Ferris Wheel (körhinta) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ferris Wheel (körhinta)   Ferris Wheel (körhinta) Empty2014-08-25, 07:00

Kelly és Sebastian

Túl sokat gondoltam bele ebbe a család dologba. Azt hittem, mert szeretem Kelly-t és rám sóztak egy gyereket máris egy nagy család leszünk. De Kelly-n nem ezt látom. Mintha Ő inkább szabadulni szeretne ebből a légkörből, nem hibáztatom érte. De nem engedhetem elmenni, ha kell, drasztikusan megváltozom. Érte képes lennék rá. Tudom, hogy mostanában elég keveset voltam otthon és a munkába menekültem a családi problémák elől, de képes vagyok ezen változtatni. Tudom, hogy képes vagyok rá.
Sophia sírásba kezdett én pedig tehetetlenül Kelly felé fordultam és ismét rásóztam a babát. Nem így kellett volna, hisz magam is rájöhettem volna, hogy a babakocsiba kellene tenni és álomba ringatni, de nem gondolkodtam csak elhárítottam a feladatot. Így már tényleg érthető, hogy miért annyira fáradt és stresszes. Mindent amit elsőre nem tudok megoldani azt ráhagyom és ebbe belefáradt. Gondterhelt arccal sétálok mellette és tudom, hogy ezúttal nagyot hibáztam és ha nem változok akkor elveszítem. Semmi sem okozna nagyobb bánatot, mint ha elveszíteném. Ez tőlem ugyan szokatlanul hangozhat, tőlem, aki minden lányról levarázsolta a bugyit és nincs ebben a városban olyan Nő akit egyszer ne szólítottam volna le. Mégis, Kelly-vel ez teljesen más, hozzá ragaszkodom. Apám, mikor látta rajtam, hogy egy semmirekellővé kezdek válni, mind mondta, hogy akkor lesz belőlem valaki, ha családom lesz. Mindig elhesegettem ezeket a szavakat és úgy voltam vele, ismét rajtam gyakorolja az apafigurát. nem foglalkoztam vele, pedig kellett volna, igaza volt ahogy sok mindenben, most már látom.
Tényleg változáson megyek ár és más lett az értékrendem is mióta megismertem. Tény, hogy szerencsétlennek még mindig az vagyok és apának sem elsőosztályú. De szeretem mindkettejüket, ez kezdésnek nem elég? Kelly nem hagy nekem elég időt, Ő egyből teljes változást remél, de ez ilyen könnyen nem megy. Igyekszem, nagyon is igyekszem megváltozni.
-Ezt most hogy érted? - Kérdem félve, sajnos tudom hogyan érti. Elege lett belőlem, belőlem akiből senki sem az ideális párt látja a lányának. Behunyom a szemem egy pillanatra és gondolkodom. Nem akarom, hogy elmenjen és nem azért, mert nem boldogulnék a kicsivel, egyszerűen az élettel nem boldogulnék, az életem részese lett, ha elmegy, olyan lesz mintha kiszakítottak volna belőlem egy fontos részt.
-Kelly, megváltozom, jó úton haladok felé, ha a kicsivel van gond akkor, szívesen vigyázok rá munkaidőn belül is. De nem mondhatsz olyat, hogy nincs értelme, ha akarjuk akkor van. - Próbálom meggyőzni, érvelni, de nem reménykedem túlságosan a győzelemben. Ha elveszítem akkor biztosan vége az eddigi Sebastian-nak, csak árnyéka lennék önmagamnak.
Vissza az elejére Go down
Kelly Westwood
Secrets All Around
Kelly Westwood
Átutazó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Adeline LaPierre
Ω Hozzászólások száma : 53
Ω Kor : 32

Ferris Wheel (körhinta) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ferris Wheel (körhinta)   Ferris Wheel (körhinta) Empty2014-08-21, 14:28



Sebastian & Kelly



Fáradt vagyok, eszméletlenül fáradt, ennek okán pedig persze kellően ingerlékeny is. Értem én, hogy nem szívesen tölt túl sok időt a gyerekkel, de attól még kéne, hiszen mégis csak elvileg az övé és ő akarta, hogy velünk legyen, ez alapján pedig igazán nem fair, hogy a munka oroszlán részét alapvetően folyton rám hárítja. Nem vagyok buta, világos, hogy van, amikor később jön meg a munkából, már csak azért is, hogy úgy könnyebb legyen neki, mert ott pihentetőbb. Nekem is az lenne, de még is én vagyok többet a kicsivel, akivel sok esetben totál nem tud mit kezdeni. Én se vagyok profi, de legalább kitartó és legalább valamennyire igyekszem. Ő viszont... komolyan most is azt érzem, hogy ez az egész csak felesleges időkidobás volt és nem kellett volna eljönnünk, mert nem sülhet ki belőle semmi jó. Nem fog nekem segíteni ez a nap, nem leszek tőle jobban, vagy kipihentebb, mert úgy sem tesz érte, hogy így legyen.
Sophia persze, hogy mozgolódik, hiszen gyerek, nem szeret túl sokat karban lenni, nem szeret túl sokat unatkozni és várni, sőt talán már álmos is, és inkább lenne a babakocsi nyugalmában, de félek, ha megint rászólok Sebastianre, akkor még az utolsó önbizalom maradékai is elszállnak a levesbe.
- Esetleg betehetnéd a babakocsiba és a ringatástól elaludna nem? - kérdőn felszökik a szemöldököm, ahogy oldalra nézek. Ez így tényleg nem jó, tényleg semmi értelme. Nem is voltam benne biztos, hogy egyáltalán jönni akarok, most mégis itt vagyok és ő még csak igazi hajlandóságot sem mutat arra, hogy jobban próbálkozzon. A morgására csak sóhajtva rázom meg a fejem és amikor már szól oda is lépek és átveszem a picit. Igen, beteszem szépen a babakocsiba és úgy indulok tovább, óvatosan, finoman ringatva, hogy jobb legyen, hogy valamilyen úton-módon értelme is legyen ennek az egésznek, csak épp nem tudom, hogy én hogyan és mitől fogom magam jobban érezni.
- Még mindig nem vagyok biztos benne, hogy ennek bármi értelme is van Seb... csak kínlódunk. - és nem a piciről van szó, vagy... vagy kettőnkről, az útról, azt hiszem mindről együtt. Nem tudom, hogy van-e értelme szenvedni ezzel és nem lenne-e jobb mindenkinek visszatérni a saját életéhez. Tudom, hogy nem így megy, nem lehet csak úgy könnyen kihátrálni, de mégis... mi a fenét kéne tennem? Pár hónapos még csak, és én már kezdek kikészülni. Nem vagyok az anyja, nem értek mindent, amit akar, nem is vagyok anya. A saját gyerek kérdésétől is féltem, de ő még csak nem is az enyém, arra sem volt időnk, hogy Sebastiannal összeszokjunk, hogy megismerjük egymást. Ez így... egyszerűen olyan hirtelen jött minden.

Vissza az elejére Go down
Sebastian Monroe
Secrets All Around
Sebastian Monroe
Városlakó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Sebastian Monroe
Ω Hozzászólások száma : 107
Ω Kor : 34

Ferris Wheel (körhinta) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ferris Wheel (körhinta)   Ferris Wheel (körhinta) Empty2014-08-19, 17:48

A pici lányka a kezemben nézelődött ahogy végigsétáltunk az utcán majd elértünk a körhintáig. Nagy kíváncsi szemeivel mindent megnézett és olykor egy hatalmasat nevetett. Legtöbbször apróbb semmiségeken kacagott fel, mint egy lovaskatona vagy egy kóbor eb. Sose tudtam megérteni a gyermeki lelkesség mibenlétét. Bár igaz ami igaz, gyerekként semmi gondja az embernek, magam is megtapasztaltam ezt. Most már minden nap dög fáradtan érek haza, teljesen leszipojoz a munka. Arról meg ne is beszéljünk, hogy heti kétszer el kell viselnem a szomszéd sárkány jelenlétét a házban. Hasznunkra válik, mert vigyáz Sophia-ra, de mikor hazatérek és meglátom feláll a szőr a hátamon, arról meg ne is beszéljünk, hogy bagózik a lakásomban. Az olcsó dohányának szaga felforgatja a gyomrom, egy jó szellőztetéssel se tudom ki vinni a fertelmes szagot.
-Kelly, szerinted, ha itt megállunk az jó lesz? A gyerkőc már nem bír megmaradni a kezemben. - Nyavajgok és próbálom megtartani a pár hónapos túl izgága gyereket. Ez van, ha az ember ráadja magát hosszú kérlelés után egy kis kiruccanásra...na, jó, én találtam ki, de kezdem megbánni, nagyon nem nekem való ez a családi kiruccanás dolog.
-Sophia kérlek nyughass már, ha nem maradsz nyugton bedoblak a tóba és megesznek a vadkacsák. - Förmedek a gyerekre aki a hangsúly miatt rögtön sírásba is kezd. Ringatni kezdem, de egyre csak bömböl.
-Kelly!! Csinálj vele valamit! - Szinte már kérlelő a hangom, ez nekem nem megy valami fényesen, akkor már inkább egy hadbíróság, mint a gyereknevelés. Néha úgy vagyok a kocsmában, hogy de jó lenne hazamenni, hisz otthon vár Kelly...de aztán eszembe jut a nyivákoló kölyök és rögtön imádom amit csinálok. Persze, én akartam megtartani, de ki gondolta volna, hogy ennyire nehéz lesz? Kelly nélkül már alighanem én lennék a következő ember aki tébolyultan kering aztán fejbe lövi magát. Nem csak megnyugtat a jelenléte, de le is passzolhatom neki a törpét ha én nem bírok vele, és többjében nem bírok. A kapcsolatunk nem felhőtlen, de erre nem is számítottam. Most is csak azért találtam ki ezt a kirándulást, mert úgy éreztem igazságtalanság, hogy keveset vagyok vele viszont Sophia-ra sokat kell vigyáznia. Igaz, hogy a mai napon a házisárkány nem ért rá a gyerekvigyázásra így hozni kellett az ördögfiókát is, de csak nem lesz ebből gond. Majd elalszik hamarosan...nem? Hisz a kicsik mindig hamar elfáradnak és elalszanak...utána pedig végre foglalkozhatok Kelly-vel.
Vissza az elejére Go down
Mesélő
Secrets All Around
Mesélő
Mesélő


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Adeline & Walter
Ω Hozzászólások száma : 43

Ferris Wheel (körhinta) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ferris Wheel (körhinta)   Ferris Wheel (körhinta) Empty2014-05-31, 12:31


Szabad játéktér!



Vissza az elejére Go down
Séraphine Furetière
Secrets All Around
Séraphine Furetière
Átutazó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Adeline LaPierre
Ω Hozzászólások száma : 44
Ω Kor : 31

Ferris Wheel (körhinta) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ferris Wheel (körhinta)   Ferris Wheel (körhinta) Empty2014-05-31, 11:19



Auguste & Séraphine



Akármik is történtek eddig az életemben mégis úgy gondolom, hogy az élet szép, vagy legalábbis az élet szép is lehet. Mert igen is vannak jó dolgok. Butaság lehet, de halnak meg emberek és születnek is. Ez ilyen egyszerű. Az élet egy örök körforgás és sajnos a halál is ide tartozik, mindegy, hogy természetes formában történik, vagy sem. Persze ezt akkor nehéz elfogadni, vagy felfogni, amikor valaki olyat veszít el, akit szeret. Látszik rajta, hogy milyen mély sebek tarkítják a lelkét. Lehet, hogy én is így lennék vele, ha a szüleim nem egy szimpla balesetben haltak volna meg, vagy ha nem lenne itt nekem a bátyám, de szerencsére itt van és így úgy érzem nem érhet baj. Tudom, hogy ő sem képes mindent megoldani, mindentől megvédeni, de attól még igenis számít, hogy segít és plusz energiákat ad nekem.
- Csak tudod... nem is tudom hogy lehet megtalálni az egyensúlyt, bízni, de nem túlzásba vinni. Nem tudom, hogy lehet óvatosan megbízni valakiben. - hát igen ez a nehéz ebben az egészben, nem nagyon látom át a fokozatokat. Vagy bízom valakiben, vagy nem, nekem valahogy ez a két véglet van, mert ha óvatosan teszem az azt jelenti, hogy már valahol gyanakodnom is kell, hogy esetleg mégsem bízhatom benne. Szerintem ebben nincs átmenet, nem tudom beleképzelni, mégis hogyan lehetne. Attól, hogy ketten is ezt mondják, nekem még mindig nem sok fogalmam van a megoldásról. Jó persze, ha valaki más első ránézésre nem szimpatikus, netán riasztó, akkor nem bízom meg benne, de ha igen... Bonyolult ez az egész, talán számomra kicsit maga a világ is.
- Igen, örülök, hogy így látod. - mosolyodom el, legalább láthatóan ebben egyetértünk. Nem érdemes túl sokat agyalni az élet dolgain, ha egyszer attól nem lesznek egyszerűbbek, vagy kézenfekvőbbek. A dolgok így is úgyis megtörténnek, ha akarjuk, ha nem, a legtöbb eseményre nem igazán vagyunk befolyással, csak sokan vannak, akik ezt nem igazán tudják elfogadni. Az életünket mi irányítjuk ez tény, de nagyon sok olyan közbeszóló tényező van, ami már ettől eltántorít, ha pedig találkozunk mással, aki szintén irányítja a saját életét, akkor már ezek kapásból keverednek és a másik azonnal hatással lesz a tiédre is. Egyáltalán nem olyan egyszerű az, mint az ember mondjuk gyerekként hiszi. Csak akkor lennénk teljes befolyással a történésekre, ha nem lenne rajtunk kívül senki más, aki beleszólhat, ha egyedül lennénk egy lakatlan szigeten, de még ott is bezavarhatnak az állatok, vagy teszem azt az időjárás. Bár azt hiszem ezzel ő is tisztában van, az ember nem tehet mást, mint hogy sodródik az árral, és időnként megpróbál egy kis nyugalmat is keresni az adott helyzetben.
Tényleg kedves fickónak tűnik, és biztos vagyok benne, hogy mivel katona volt nem kell attól tartanom, hogy gondot jelenthet, hogy beszéltem neki a bátyámról. Azt hiszem a szavaival még tökéletesen egyet is értene Thierri, bár én valahogy nem teljesen. Mármint... én is mindent megtennék azért, akit szeretek, de az mindig kellemetlenül érint, ha ez fordítva történik meg. Igenis nem jó érzés, ha a bátyám szemébe nézek és olyat látok, amit nem szeretnék, hogy talán tényleg sokkal többet tett már értem, mint amiről nekem sejtésem van.
- De ezzel nagy terhet is helyezünk annak a vállára, akiért sokat áldozunk fel, mert... talán ő nem akarja, és nem kérdezi meg erről senki. - igen, hallható, hogy a magam nevében beszélek. Nem akarom, hogy akár évek múlva is Thierri arra gondoljon, hogy hiba volt, hogy valami jobb lett volna, ha másképp tesz, ha inkább többet gondol magára. Sokat van velem, és sokat tesz értem, de ez akkor sem mehet majd így örökké. Egyszer biztosan talál magának egy lányt, vagy én egy kedves fickót és akkor majd egyből más lesz a helyzet. Testvérek vagyunk, de ez sem old fel minden mást, és nem tudom mennyire lesz majd nehéz mindezt összeegyeztetni egy új fajta szeretettel, főleg, hogy ha annyit áldozott értem, akkor talán... bűnösnek érzem magam, ha mégis valakit elé helyezek.
- Persze, hazatalálok én egyedül is. - mosolyodom el, bár először talán kissé értetlenül nézek rá. Nem akarja tudni, hol lakom, ez még rendben van, de aztán csak leesik, hogy miért lehet. A hasonlóság talán az oka, így már persze világos számomra is. Nem akar zaklatni csak azért, mert úgy nézek ki, mint akit valaha régen szeretett, vagyis még most is szeret. - Eléggé lezárták ezt a várost, biztosan találkozunk még Auguste és te is vigyázz magad. Veszélyes lehet ez az... ellenállósdi. - mintha valami játék lenne, pedig tudom, hogy biztosan nem az, de jobb nem annyira komolyan venni. Nekem legalábbis egyszerű. - Én is örülök neked! - intek még egy széles mosollyal, aztán belövöm szépen az irányt és majd meglátjuk, hogy a bátyám mennyire lesz morcos, hogy kicsit tovább sikerült kimaradnom, mint ahogy terveztem.

//Én is köszönöm és szintén nagyon élveztem, mint mindig. ^^//

Vissza az elejére Go down
Auguste Dumont
Secrets All Around
Auguste Dumont
Ellenálló


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Auguste Dumont
Ω Hozzászólások száma : 109
Ω Kor : 38

Ferris Wheel (körhinta) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ferris Wheel (körhinta)   Ferris Wheel (körhinta) Empty2014-05-30, 18:05


Séra & Auguste

Rabszolga az, ki arra vár, hogy felszabadítsák.

- Igen, így kell látni a dolgokat, ahogy te mondod. – válaszolok mosolyra húzva a számat. Igaza van, a jó dolgokra kell gondolnom, nem szabad, hogy az járjon fejembe, miként bántottuk meg egymást. Nem úgy kell látnom a szeretteimet, ahogy az utolsó pillanatokban élnek az emlékeimben. Nem szabad anyámat látnom, ahogy sír, apámat amint büszkén néz, hogy bevonul a fia, és főleg nem Isabellet, ahogy vérbe fagyva fekszik a kezeim között. Csak ezekre tudok gondolni, mert bűntudatom van. Nem búcsúztam el rendesen a szüleimtől, Isabelletől pedig még csak annyira se, és…azt a golyót nekem kellett volna megkapnom, engem kellett volna eltalálnia annak a rohadéknak, nem őt! Azért élek, mert ő meghalt, és ő azért halt, meg mert én élek. Ez ilyen egyszerű, és ez nagyon dühít. Ha visszamehetnék az időbe a golyó elé vetném magam, nem hagynám, hogy meghaljon, de tehetetlen vagyok, nem maradt más nekem csak a bűntudat. Azért gondolok ezekre, mert az érzéseim hajtanak előre, az, hogy nem találok megnyugvást, feloldozást. A jóra kéne emlékeznem, de képtelen vagyok rá, a fájdalom tart életben.
- A bátyád csak félt téged, tudod nem mindenki az, aminek elsőre látszik, az emberek szeretnek hazudni , éppen ezért…óvatosan bíz meg másokban. – jó dolog az, hogy így bízik másokban, hogy mikor ránéz egy katonára nem a gyilkos jut először eszébe róla. Nincsenek előítéletei, és ez nagyon ritka, főleg mostanság. Ki a nácikat, ki a feketéket, esetleg a zsidókat gyűlöli. A nácik ellen érzett gyűlöletet még meg is értem, én is hasonlóképpen vagyok ezzel, de a négerek és zsidók ellen táplált ellenszenvet már képtelen vagyok megérteni. Minden ember szabadnak születik, senki nem uralkodhat felettünk, senkinek nincsen joga ahhoz, hogy parancsoljon nekünk. Nem keresni a törvényt, nem alkalmazkodni,elhatározni magunkat, elhagyni a megszokásokat. Várni a váratlant, a kalandot, a veszélyt, kockáztatni merni, és bátornak lenni. Egy új világ küszöbén állni. Folyamatos átfedésben lenni mindennel. Élve meghalni, vagy meghalva élni. Aki ezt eléri, az szabad. És aki szabad, az belátja, hogy nem érdemes mást, csak a legtöbbet, a legjobbat. A szabadságot néha félreértelmezik az emberek. Nem akkor vagy szabad, mikor azt tehetsz, amit akarsz, hanem akkor vagy szabad, mikor nem kell megtenned azt, amit nem akarsz. És csak egyetlen dolog van, mi egy pillanat alatt feltud szabadítani téged. A szerelem, ha ezt megtalálod akkor szabad vagy, és már csak annyi a dolgod, hogy kinyisd az ajtót, és valami új, jobb világba lépj.
- Pontosan, a pillanatnak kell élni, aminek el kell jönnie, azt úgy sem tudod megakadályozni, miért kéne akkor görcsölni rajta? – az életben semmi nem biztos, semmi nem időszerű, minden váratlan és időtlen. Nincs megmondva, hogy óránként jó dolgok fognak történni veled, sem az, hogy hetente magad alatt leszel. Az élet nem szól közbe csak kevésszer, de akkor olyan pofonokat osztogat, aminek évekig látszódik majd a nyoma. Elvesz tőled valakit, vagy éppen tálcán nyújtja a lehetőséget. Elveszi az álmaid, vagy hozzáad. A sorsunkat mi írjuk, csak néha közbeszólnak, és ezekkel a változtatásokkal meg kell tanulnunk együtt élni. Van, aki nem tud, mint én. Képtelen vagyok elfogadni azt, ami történt, belenyugodni és továbblépni, pedig megtehetném, de mégis mi értelme lenne? Nem maradt semmim, csak az emlékek és az emlékek okozta fájdalom, és megfogadtam, hogy mostantól amim van, azt meg is becsülöm. Nekem már nem lesz még egy szerelmem, még egy lehetőségem a normális életre, amint vége a háborúnak valószínűleg megtalálnak és felelősségre vonnak majd azért, mert otthagytam a sereget. Maradhattam is volna. Megtehettem volna. Az ilyen mondatok értelmét sosem fogjuk felfogni igazán. Az életünk minden pillanata tartalmaz valamit, ami megtörténhetne, de nem történik meg, mert nem élünk vele, mert nem kockáztatunk. Ezernyi ilyen pillanat van, mikor a legapróbb tettek is sokat változtatnak, de mi ezeket hagyjuk elúszni, aztán a sors keze, az egész életünket fenekestül felforgatja.
Nem is tudom, hogy miért tartottam meg a dögcédulát. Otthagyhattam volna az erdőben, így legalább halottnak könyvelnének el, de valamiért képtelen voltam megválni tőle. Nincsen sok emlékem a seregről, Isabelleről. Egy kép róla, és a gyűrű melyet adni akartam neki, illetve a dögcédula, amit elvesztettem, és ő talált meg. Érintette a kezével, ő adta vissza nekem, képtelen lennék csak úgy otthagyni az erdő közepén, ez is egy emlék, emlék róla, a múltamról, a seregről, és így eszembe jut mindig, hogy mit vesztettem, és megacélozom magam. Megrázom a fejem, és eszembe jut, hogy mit fogadtam, hogy kiknek tartozom. Addig nem török össze, nem dobom fel a talpam, míg a célomat el nem értem, míg a feladatomat be nem teljesítettem. Aztán jöhet bármi. Nem akarok meghalni, de ha meg kell, akkor nem fogok csalódottan meghalni. Harcolok a végsőkig, és az utolsó pillanatban nem a kudarcok és a fájdalmak fognak eszembe jutni. Amint végeztem, már nem érdekel mi lesz velem, miként és mikor, mert tudom, hogy alkottam, hozzátettem valamit én is a világhoz, hogy jobb legyen, hogy a többi ember tudjon mire építkezni.

- Semmilyen áldozat nem elég nagy azért, akit szeretünk. – mondom mosolyogva, ahogy visszaveszem tőle a dögcédulát. A számunkra fontos emberekért soha nem adhatunk eleget. Mindig úgy fogjuk érezni, hogy többet kellett volna nekik adnunk, hogy jobbat érdemeltek volna, míg ők úgy látják miattunk áldoztunk fel mindent. Nézőpont kérdése, de én azt vallom, hogy nem létezik olyan, miszerint túl sokat áldozok fel valakiért. Vagy semmit, vagy mindent, és sajnos a minden is kevés.
- Megbocsátod nekem, ha nem kísérlek haza? Nem tartom jó ötletnek, hogy lássam hol laksz. – mondom neki kedvesen mosolyogva. Arról van szó, hogy tiszteletlen lennék,csak…mikor ránézek Isabelle néz vissza rám, és félek, ha tudom, hogy lakik, akkor akaratlanul is odamegyek, és elölről kezdődik minden, hiába tudom, hogy ő…nem Isabelle. – Vigyázz magadra, remélem megkapsz mindent, amire szükséged van. És remélem, hogy találkozunk majd még! – mondom mosolyogva. Az illem talán úgy diktálná, hogy kezet csókoljak neki, de…most minek? Felesleges lenne és nem hatásos lenne, hanem nevetséges. – Örülök, hogy megismerhettelek Séra! – mondom neki mosolyogva és megvárom, hogy ő menjen el előbb, csak aztán indulok haza. Vagy inkább nem, talán először benézek a kocsmába, most aztán minden okom meg van, hogy igyak.

//Köszönöm a játékot, nagyon élveztem! Smile//
Vissza az elejére Go down
Séraphine Furetière
Secrets All Around
Séraphine Furetière
Átutazó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Adeline LaPierre
Ω Hozzászólások száma : 44
Ω Kor : 31

Ferris Wheel (körhinta) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ferris Wheel (körhinta)   Ferris Wheel (körhinta) Empty2014-05-29, 14:07



Auguste & Séraphine



- Sajnálom, de meg kell próbálni a jó dolgokra emlékezni, biztosan azok is voltak, és... ahogy te is mondtad még találkozhatunk talán azokkal, akik fontosak voltak. - egyszer a jövőben, egy másik életben, nem számít. Biztató mosoly jelenik meg az arcomon, remélem, hogy nem érzi magát rémesen a miatt, hogy rossz emlékeket téptünk fel, mert most úgy fest, hogy nagyon is ezt sikerült, bár elég nagy az esélye, hogy már a jelenlétemmel, a külsőmmel is akaratlanul sebeket hasogatok a lelkében, pedig azt aztán végképp nem akarom. Fogalmam sincs milyen lehet elveszíteni a szerelmedet, hiszen még soha életemben nem voltam igazán szerelmes. Persze volt már afféle apróbb fellángolás, de nem is nagyon hagyhatom magamnak, hogy mélyen szerelmes legyek, mert nem maradunk sokáig sehol, így úgyis elveszíteném azt, aki fontos, maximum nem úgy, ahogy ő. Nem halna meg, csak nem láthatnám többet.
- Értem már, és nem is azért mondtam. Nem tűnsz egy veszélyes alaknak, bár erre a bátyám azt mondaná, hogy naiv vagyok. Én csak azt, hogy... bízom az emberekben. - apró vállrántás mellett mosolyodom el. Úgy gondolom, hogy nem jó, ha az ember folyton csak gyanakszik mindenkire, úgy nem lehet teljes életet élni, úgy idővel az ember tökéletesen belefárad a létezésbe is. Szeretek bízni másokban. Tudom, hogy úgy csalódhat az ember, de inkább csalódjak százszor, mint hogy a lehetőségét se adjam meg annak, hogy olyan valakit ismerhetek meg, aki tényleg rászolgál a megelőlegezett bizalomra is. Halkan sóhajtok egyet a szavaira. Igen, igaza van, rémes lehet így felelősséggel lenni valakik irányt. Neki kell rossz hírt közölni, ha valakinek baja esik és jót is. Azért ez tényleg elég rémes lehet, nem is szeretném, ha valaha is ilyen helyzetbe kerülnék. Nem vagyok egy vezető alkat, soha sem voltam, és szerintem képtelen lennék bárkinek is olyan feladatot kiadni, ami esetleg veszélyes lehet rá, vagy akárki másnak. Jobb nekem a viszonylag egyszerű kis életem, amiben igaz, hogy sokat kell menni egyik városból a másikba, de legalább kisebb rajtam a felelősség, hiszen a legtöbb döntést Thierri hozza meg.
- Ugye? Nem lehet úgy élni, hogy folyton attól félünk mi jöhet még. Akkor hogyan lehetne élvezni az aktuális pillanatot? Egy szép körhinta látványát teszem azt. - igen, ez is most egy kellemes pillanat, mert a hely csodás, a társaság is jó, nem fogok közben azon gondolkodni, hogy vajon mikor vár ránk valami rémes dolog, mikor jön a következő csapás. Nem, én élni akarom az életemet és legalább nagyjából élvezni a megadatott perceket, amennyire lehetséges. Nem azt mondom, hogy soha nem gondolok semmiféle következményre, de attól még igenis nem jár folyton azon az agyam, hogy mikor ér minket utol a végzet. Amúgy is, ha utol akar érni, akkor sikerülni fog neki, ha aggódunk rajta, ha nem, akkor meg minek? Ezért van, hogy bízom benne, nem gondolom, hogy rohanna azonnal feladni a bátyámat, főleg azok után, hogy tudom ellenállóféle, aki azért küzd, hogy minden jó legyen a városban és nem pont a katonák mellett áll.
- Nem adtál rá okot, hogy ne tegyem. - újra mosoly kerül az arcomra és egy apró vállrántást is mímelek féloldalasan, szinte alig észrevehetően. Nem gondolom, hogy ártana nekünk, amúgy se tudja hol lakom, csak a nevemet, nem is biztos, hogy olyan könnyen megtalálna. Nem egy nagy város ez, de azért nem is kifejezetten falu, tehát időbe telne mire bárki is itt a nyomunkra akadna, de tényleg nem gondolom, hogy bármi gond is lehetne ebből. Meglepetten nézem meg a dögcédulát, ami a kezembe kerül hamarosan. Nem gondoltam volna, hogy katona volt, bár a kora alapján meglepő is lenne, ha nem hívták volna be, és láthatóan nincs semmi baja, ami indokolná a távolmaradását a seregtől.
- Igen, tényleg remek ember. Sok mindent áldozott fel miattam, és néha... félek, hogy túl sokat is. - halkan sóhajtok egyet, aztán csak megrázom a fejem. Sosem beszéltünk róla, miket hagytunk el odahaza, és arról sem mesélt, hogy miket tett azért, hogy most itt lehessünk. Szinte biztosra veszem, hogy nem volt olyan zökkenőmentes az utunk eddig, mint amilyennek számomra tűnt. Végül visszanyújtom neki a dögcédulát, hiszen nem az enyém, és fel sem merül bennem, hogy nekem akarná adni, miért tenne ilyet? - Azt hiszem nekem mennem kéne lassan, Thierri aggódni fog. - egy mosolyt még hozzácsapok, hogy tudja nem miatta megyek, csak épp sötét van már szinte és az én drága jó bátyám nem lesz épp a legjobb kedvű, ha kiderül, hogy nem mentem vissza időben, hanem sötétedés után is kint mászkálok. Határozottan mérges lenne, de persze tudom, hogy az aggodalom miatt, én pedig nem akarom, hogy rossz legyen neki.

Vissza az elejére Go down
Auguste Dumont
Secrets All Around
Auguste Dumont
Ellenálló


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Auguste Dumont
Ω Hozzászólások száma : 109
Ω Kor : 38

Ferris Wheel (körhinta) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ferris Wheel (körhinta)   Ferris Wheel (körhinta) Empty2014-05-28, 18:56


Séra & Auguste

Rabszolga az, ki arra vár, hogy felszabadítsák.

- Én sajnos sokszor veszekedtem a szüleimmel, és…csak akkor éreztem igazán, hogy mim volt, mikor már nem voltak itt nekem. – mondom és lebiggyesztem a fejem egy pillanatra. Tudom, hogy amit az előbb mondtam nem feltétlen igaz, és ha megbecsülted azt, amid van, akkor nem érzel úgy, ahogy én most. Viszont az már igaz, hogy azokkal akiket szeretsz, bármennyit is vagy az életben kevésnek érzed majd akkor, mikor már nem lesz lehetőséged őket újra megölelni. Igazságtalan az élet, mert alig fél évet lehettem együtt Isabellel, és igazából ő eközben még Leonnal is volt. Akkor azt hittem, hogy annak majd vége, visszajön hozzám és élünk boldogan. De nem így lett, az élet inkább úgy döntött, hogy elveszi tőlem, úgyhogy szerintem mondhatok ilyeneket, mert akkor még azt hittem van időnk, de most már tudom, hogy semmit nem szabad elhinnem, mert ha megteszem az élet azon nyomban el is veszi tőlem.
- Elvileg igen, gyakorlatilag nem. Az ellenállókat jobban szeretjük, a lázadók olyan…bűnösen hangzik, pedig mi sok minden vagyunk, csak bűnösek nem. – mondom neki mosolyogva. Persze sokszor meghallom azt, hogy a háború végén, mikor visszaáll a rend megérdemeljük majd a büntetést, amiért ezt tettük. Nem értem ezeket az embereket. Hát nekik nincs szemük, vagy netán nem akarják látni azt, ami szinte már kiszúrja a szemüket? A szövetségesek nincsenek a segítségünkre, éppen ugyanúgy utálnak itt lenni, mint ahogy mi utáljuk a gondolatot, hogy fegyverrel a kezükben, túl nagy hatalommal a birtokukban róják városunk utcáit. Bevihetnek akit akarnak egyetlen rossz szóért akár. Családokat téphetnek szét, mert sérti a becsületüket valami, akkor razziázhatnak amikor akarnak. Nem értem, hogy a polgármester miért nem fogja őket vissza, miért tartja őket rövid pórázon. Átlépik egyfolytában a határokat, és csak elégedetten mosolyognak, mert megtehetik, mert senkinek sincs elég bátorsága ellenkezni velük. Ennek itt vége, nem fogjuk tovább nézni azt a fene öntelt mosolyukat soha többet!
- Igen, igazad van, csak tudod…nehéz a családjuk szemébe nézni és megmondani, hogy nem tudom meddig lesznek távol, vagy hogy élnek-e még egyáltalán. – a családjaik. Ez a legrosszabb az egészben. Nekem könnyű volt az ellenállás élére állni, magamra venni mindent, amit csak tudtam, mert nekem nincs vesztenivalóm. A szüleim halottak, a bajtársaimat lemészárolták, Leonnal már sose leszünk a régiek, és Isabellet is elvesztettem. Nem hiszem, hogy van még valamim, amit eltudnék veszteni. Az ellenállás lett az életem, nekem nem kell a saját családom védeni, nem kell előtérbe helyeznem senkit sem, mert nincs senkim. Az a fura, hogy az ellenállás élén én állok, mégis mindenkit egy szemrebbenés nélkül magam elé helyezek, mert nekik van családjuk, vannak szeretteik, akiket mindenáron megakarnak védeni, és én segítek is ebben nekik, ahogy tudok. Egy nagy család vagyunk, összetartunk, nincs egyén, egy csapat vagyunk. Ahogy mondani szokás: Egy mindenkiért, mindenki egyért.
- Talán igaza van, de te legalább tudsz hinni az emberekben. Hidd el nekem, hogy időpazarlás felkészülni a legrosszabbra, mert nem tudod mikor jön, és sokkal jobban fog fájni, mint azt hinnéd. – mindenkinek van nagy fájdalom az életében, olyan nincs, hogy valaki bánat és csalódás nélkül éljen. Kell csalódni, kell elbotlani az életünk során, mert a hibáinkból tapasztalatot szerezhetünk, tanulhatunk a vereségeinkből, és a gyengeségünket győzelemmé kovácsolhatjuk. Az igazán embert a tragédia érleli naggyá, a fájdalom neveli. Mert ahol vereséget szenvedünk, ott soha többet nem fogunk veszteni, ahol eltörünk, ott legyőzhetetlenek leszünk. Nincsen kitartóbb lény az embernél, és mind nagynak születünk, csak néhányunk letér az útról, mert nem mindenki vágyik a nagyságra, a hírnévre, van, aki beéri a boldog élettel, és ez így van rendjén. Azonban nagy embereknek mindig kell lenni, olyanoknak, akik a tömeg elé állnak és célt adnak nekik, és fegyvert a kezükbe, harcra buzdítja őket, kitartásra sarkalja a reményteleneket.
- Köszönöm, hogy megbízol bennem. – mondom neki mosolyogva. Jó érzés az, hogy bár alig ismer, megbízik bennem annyira, hogy elmondja ezt a testvéréről nekem. Úgy látszik, hogy nem csak én hagytam faképnél a sereget, de…ő a húgáért tette, ketten vannak, ketten a világ ellen, őt meglehet érteni, én azonban nem ezért jöttem el. Isabelle akkor már halott volt hetek óta, én azért jöttem el, mert nem hittem a seregben. Nem hiszek abban, hogy fegyverrel békét lehet hozni, hogy a megbosszult vér megnyugvást hoz majd. Emellett pedig ott volt az is, hogy Isabelle már nem élt, és a seregnél csakis miatta maradtam. Benyúlok az ingembe és leszakítom a dögcédulát a nyakamról, majd átnyújtom neki. – Én a seregtől szöktem el, nem tudtam tovább ott maradni, mindent elvesztettem. A bátyád remek ember lehet, vigyázatok egymásra nagyon! – mondom neki mosolyogva. Bár nem ismerem a testvérét, de biztos vagyok benne, hogy csakis jó ember lehet, ha így vigyáz a húgára, és most már…én is fogok, akarva akaratlanul, és biztos vagyok benne, hogy Leon is, amint találkozik vele. Hiszen, ha az élet idesodort engem hozzá, hogy a múlt ismételhesse önmagát, akkor ebből az következik, hogy valamikor találkozni Leonnal.
Vissza az elejére Go down
Séraphine Furetière
Secrets All Around
Séraphine Furetière
Átutazó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Adeline LaPierre
Ω Hozzászólások száma : 44
Ω Kor : 31

Ferris Wheel (körhinta) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ferris Wheel (körhinta)   Ferris Wheel (körhinta) Empty2014-05-27, 18:41



Auguste & Séraphine



- Ez... butaság, én mindig tudtam mennyire fontosak nekem a szüleim. Tudom most is, hogy mennyire fontos a bátyám, ehhez nem kell az, hogy elveszítsem. - rázom meg a fejem. Nem hiszem, hogy igaza van. Persze, ha valaki meghal, aki sokat számított neked, akkor még jobban tudod, hogy mennyit is ért, de... attól még előtte is tisztában lehettél vele ugyanúgy. Nagyon remélem, hogy egyszer majd találkozhatom velük újra, nagyon jó lenne, nagyon szeretném. Olyan sokszor hiányoznak nekem, de tudom, hogy nem lenne jobb, ha e miatt szomorkodnék és végképp nem, ha folyton azon járna az agyam, mi lenne ha. Ők sem akarnák, hogy magamba forduljak, azt hiszem pont ezért maradtam erős, miattuk, mert fontos, hogy tovább tudjak lenni, biztos vagyok benne, hogy apa ezt várta volna el tőlem.
- De a katonák segítenek a városnak nem? Vagy akkor afféle lázadók vagytok? Mindennel szembe mentek? - fura, még sose hallottam ilyesmiről, bár szó se róla nem nagyon folytunk bele sosem effélébe a testvéremmel. Nem lenne az jó nekünk, és persze jobb, ha még véletlenül sincs közünk semmihez, ami a katonákkal kapcsolatos. Az a lényeg, hogy távol tartsuk magunkat mindentől, ami veszélyes lehet. Nem szeretném, hogy Thierri valaha is a kezükre kerüljön, mert fontos nekem és nem akarom várni, hogy mikor hozzák a halálhírét. Nem szeretek folyton menekülni, de ha erre van szükség ahhoz, hogy együtt maradhassunk, akkor egy pillanatig sem hezitálok. Ha eltűnik ez a bura, akkor tovább fogunk állni, mert nem szabad még csak kockáztatni sem azt, hogy bajba kerüljünk, hogy kiderüljön, hogy ő lelépett és nem ment, amikor hívták. Nem gyáva, én ezt pontosan tudom, egyszerűen csak engem akar védeni és nem mindenki mást.
- Dehogy! Nem hagyod cserben őket. Nem te tehetsz róla, hogy lett ez az egész és nem is tudhattad előre. Biztosan rendben lesznek, abban kell hinni. - bátorító mosolyt villantok rá. Nem is tudom, sokan biztos furcsállnák, hogy próbálok mindig mindenhez pozitívan állni, de úgy gondolom, hogy így lehet élni, így lehet kellemesen élni az életet, és ezért nem is akarok változtatni a hozzáállásomon. Minden a legnagyobb rendben lesz, ha eleget mondogatod magadnak, akkor idővel tényleg el is hiszed, és talán tényleg úgy is lesz. Persze azért fontos, hogy tegyél is érte, de a legfontosabb az, hogy higgy benne, hogy lehetséges. Szerintem azok, akik kint vannak biztosan sokkal jobban aggódnak a miatt, hogy mi van azokkal, akik idebent. Nem hallottam, hogy bárki kopogtatott volna a burán keresztül, tehát... talán odakint azt sem tudják, hogy itt vagyunk, azt hihetük, hogy a város egyszerűen eltűnt a föld színéről.
- Sokan ezt rossznak látják, inkább túlzott naivitásnak. A bátyám szerint... meg kéne próbálnom néha felkészülni a rosszra is. - nem akarok változni, nem akarok változtatni sem. Nem jó, ha elhagy a remény, a hit, az egyszerűen szépen a földre taszít és én szeretném, ha nem így lenne. Engem igenis az éltet, ha remélem a jobb holnap eljövetelét és nem más. Azzal, ha az ember inkább a rosszra készül nem segít semmin és senkin, csak ront a helyzeten. Igen, talán néha jó, ha felkészülsz a kellemetlen végkimenetelre is, de én mindig úgy vagyok vele, hogy inkább csalódom, mint hogy szinte azzal vonzom be a bajt, hogy már-már várom. Az életem így is épp elég zavaros tud lenni néha, nem kell, hogy még erre én is rátegyek egy lapáttal, és azon filózzam, mitől lehet még ennél is rosszabb. Most örülök a pillanatnyi nyugalomnak és majd meglátjuk, hogy mit hoz a holnap. Azon majd ráérek akkor rágódni, amikor megtörtént.
- Persze, ebben igazad van és... igen. Tudod ő nem csak a testvérem, az ikertestvérem és nagyon erősen kötődöm hozzá. - pár pillanatig hezitálok. Thierri mindig azt szokta mondani, hogy nem szabad soha kiadni magunkat másoknak, főleg olyannak, akit alig ismerünk, de én igenis szeretek bízni az emberekben, és úgy érzem, hogy benne lehet. Nem katona, sőt ő is a katonák ellen harcol, akkor biztosan nem rohanna hozzájuk,hogy itt van egy dezertőr. - Behívták őt katonának, de nem ment. Azét vagyunk most itt, már jó ideje csak megyünk. Én... ezért nem is sajnálom annyira, hogy most maradnunk kell egy kicsit. - nem teszem hozzá, de azt hiszem így egyértelmű, hogy aztán majd tovább is kell mennünk megint. Nem maradhatunk, hogy kockáztassuk, hogy véletlenül is szembejöjjön velünk valaki, aki igazoltat, aki rájön, hogy neki nem kéne itt lennie, és ezért bajba kerüljön, és persze ezzel én is.

Vissza az elejére Go down
Auguste Dumont
Secrets All Around
Auguste Dumont
Ellenálló


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Auguste Dumont
Ω Hozzászólások száma : 109
Ω Kor : 38

Ferris Wheel (körhinta) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ferris Wheel (körhinta)   Ferris Wheel (körhinta) Empty2014-05-26, 17:51


Séra & Auguste

Rabszolga az, ki arra vár, hogy felszabadítsák.

- Igen, remek lenne. Kár, hogy csak akkor jövünk rá milyen fontosak is voltak nekünk, mikor már nincsenek mellettünk. – Isabelle már akkor is fontos volt nekem, de csak akkor jöttem rá arra, hogy mennyire kötődtem hozzá, és hogy mennyit is jelentett nekem, mikor kilehelte a lelkét. A szüleimmel is hasonló a helyzet, de…örülök neki, hogy nem érték ezt meg, mert nem biztos, hogy kibírták volna. Apám az ellenállás ellen lett volna, anyám pedig Isabelle ellen, nem értették volna meg az indokaim, a céljaim, a vágyaim. Jobb, hogy nem kell egy újabb háborút átélniük, egyet már megvívtak, most nekem kell megvívnom a sajátomat. Jobban örülnék annak, ha békeidőben élhetnék, ha nem egy kórházban ismerkedem meg Isabellel, ha most együtt lehetnénk, de az élet másképpen akarta a dolgokat, nekem pedig bele kell ebbe törődnöm. Abba, hogy az én feladatom az, hogy ezt a várost megvédjem, más okot nem tudok elképzelni arra, hogy az élet amúgy miért vett el tőlem mindent, ami fontos volt.
- A világnak, a háborúnak, a szövetségeseknek, mindennek, aminek semmi keresnivalója itt. – mondom mosolyogva. Nem akarom őt ebbe belekeverni, mert igaz az, hogy veszélyes dolog tud ez lenni, senki nem szereti, ha szabotálják a munkáját, már pedig mi ezt csináljuk egyfolytában. Van, aki nem ért egyet ezzel, például Leon, aki szerint csak álmokat kergetek, lehetetlen ellenállni ennek a világnak szavakkal, csakis tettekkel tudjuk bizonyítani, hogy készek vagyunk bármire a célunkért, de…nem vagyok híve az erőszaknak, inkább a békés megoldást keresem mindig, minden helyzetben, mert a vérrontás nem old meg semmit. A katonaságnál sem értettem azt, hogy mégis miért traktálnak minket annyi beszéddel. Mégis ki az, aki elhiszi azt, hogy a kiontott vér békét hoz? A kiontott vér csak bosszút szül, a bosszú pedig viszályt, a viszály pedig háborút.
- Igen, ügyes és bátor emberek, tudnak magukra vigyázni, de…olyan ez, mintha cserbenhagynám őket. – a dolgok mindig változnak az élettel együtt, és mi is velük változunk, minden egyes elejtett szó és tett formál minket, soha nem kelünk ugyanazon emberként, mint akiként álomra hajtottuk a fejünket, de ez így jó. Az embernek fejlődnie kell, hogy előre, vagy vissza az mindegy, de mutassa jelét annak, hogy képes változni, képes felvenni a világ ritmusát, és nem fog lemaradni a többiek mögött. Semmi sem tart örökké, előbb-utóbb mindennek véget kell érnie, mert a szép dolgok mulandók, akárcsak mi emberek, nem élünk sokáig, nem láthatjuk a világ összes csodáját, be kell érnünk azzal, amink van, gazdálkodni vele és nem siránkozni az elérhetetlen után. Talán a korral jár , hogy az ember sajnálja a változásokat. A fiatalok mindig változásokat kezdeményeznek, aztán mikor idősebbek lesznek sajnálják, hogy ezek a változások megtörténtek. Másként látom most a világot, mint mondjuk 10 évvel ezelőtt. Régebben még én is lázadtam, változásokat akartam, kalandokat, most pedig már ez nem izgat, csak békét akarok. Mindenkinek, a városnak és magamnak is.
- Nagyon… jóhiszemű vagy, bárcsak többen látnák így a dolgokat. – mondom mosolyogva. Bárcsak többet hinnék azt, amit ő. Hogy senki nem gonosz, csak a körülmények veszik rá a rossz dolgokra, hogy a világ legrosszabb emberéből is előlehet csalogatni az emberséget. Én is szeretném ezt hinni, de…nem tudom. Találkoztam már olyannal, akiben egy csepp emberség sem volt, akiben még csak a jóindulat szikrája sincsen meg. Ismerek olyat, aki legbelül jó ember, csak a körülmények tették olyanná, amilyen. Ilyen Leon. Egy jó ember, akivel rossz dolgok történtek, pedig nem ezt érdemelte volna. Viszont…nem hiszek abban, hogy ő változhatna, hogy a régi Leon egyszer csak felbukkan benne. Túlságosan is messze sodródtunk egymástól, már nem leszünk soha olyan jó barátok, mint régen voltunk. Én sem fogok tudni megváltozni. Isabelle halála volt az, ami végleg, örökké lezárta mögöttem a múltam és egy új útra terelt. Megkomolyodtam, elkezdtem hinni dolgokban, amikben addig nem, felerősödtek bennem az érzések, amiket eddig tápláltam a világ iránt. Több lettem, megváltoztam, de a nézeteim maradtak, csak most már hangot is adok nekik.
- Igen, meglehet, hogy így lesz, de…minél később találkozol velük annál jobb. A bátyáddal pedig gondolom meg van köztetek az a híres testvéri összetartás. – mosolygok rá kedvesen. Nem volt soha testvérem, nem kellett vigyáznom a rokonomra sohasem, apám is csak nagy nehezen hagyta, hogy segítsek neki, mikor megsérült. Azt viszont remélem, hogy minél később találkozik majd a szeretteivel, mert fiatal még, és előtte az élet. Amint vége a háborúnak, és ezzel a feladatom is a végéhez ér, onnantól már engem az életem kimenetele a legkevésbé sem fog érdekelni. Megyek, mikor mennem kell, csak addig nem akarok míg dolgom van itt. Aztán majd egy másik életben, egy jobb életben talán összejön majd minden.
Vissza az elejére Go down
Séraphine Furetière
Secrets All Around
Séraphine Furetière
Átutazó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Adeline LaPierre
Ω Hozzászólások száma : 44
Ω Kor : 31

Ferris Wheel (körhinta) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ferris Wheel (körhinta)   Ferris Wheel (körhinta) Empty2014-05-25, 18:31



Auguste & Séraphine



Szeretnék hinni abban, amit mond, amit gondolok, hogy idővel tényleg újra találkozhatok majd a családommal, azokkal, akiket olyan nagyon szerettem. Jó, hogy még a bátyám itt van nekem, de azért a szüleim is hiányoznak szinte minden áldott nap. Nem tudom, hogy mikor lesz lehetőség rá, hogy találkozzam velük, de remélem, hogy idővel tényleg, hogy akár egy másik életben, de majd újra együtt lehetünk. Egy szebb... békésebb életben, ahol az emberek nem halnak meg, mert az a sorsuk, ahol nem kell menekülni, ha a testvérek együtt akarnak maradni és nem szeretnék elengedni a másik kezét. Nem jó ez így, tudom hogy védeni kell az országot, de az is érthető, ha nem mindenki akarja e miatt elhagyni a szeretteit, hogy akad, aki inkább az otthonát védené, személyesen óvná azt, aki fontos neki, nem csak a távolból.
- Remélem, hogy tényleg így van, én igazán szeretném. Jó lenne újra együtt lenni azokkal, akik fontosak nekünk. - bizakodó mosoly jelenik meg az arcomon. Tényleg szeretném, hogy ez így lehessen, hogy a szüleimet egyszer újra megöleljem, ha más formában is... vagy tudom is én, nem számít, de akkor is szeretném újra látni anya mosolyát, apa erős hangját hallani. Remek lenne! Talán most jobb nekik úgy, ha ebben nem kell részt venniük, talán ha élnének, akkor a bátyám elmegy a háborúba. Nem is akarom eldönteni, hogy mi lenne a jobb nekem, nekünk. Így alakult és már elfogadtam, fel is dolgoztam azt hiszem, de attól még érthető, ha vágyom rá, hogy újra velük lehessek majd egyszer.
- És minek állsz ellen? - mosolyodom el, hiszen vicces dolog, ahogy így titokzatoskodva kacsint, miközben meg mégis csak elmondja nekem itt a nagy titkot. Rendes fickónak tűnik, ez egyértelműnek tűnik nekem. - Vagyis... ez így buta kérdés lehet azt hiszem, és nem is biztos, hogy rá tartozik. - nem ítélem el e miatt, de őszintén szólva nem sokat tudok ezekről a dolgokról. Sose folytam bele, semmibe sem szoktunk, pont azért, mert az ilyesmi veszélyes lehet. Jobb az, ha Thierrivel mindentől távol tartjuk magunkat, akkor nehezebben ér utol bármilyen vész, legyen az katonaság, vagy németek, vagy tudom is én. Viszont talán ő még így is többet tud a város helyzetéről, mint én, hiszen csak nem rég érkeztünk a bátyámmal, ő pedig itt élt, és ha még valami bennfentesebb alak is, akkor meg főleg. Persze nem hiszem, hogy bárkinek is vannak konkrét válaszai, mert akkor már megoldották volna ezt a kis problémát, vagy minek nevezzem, de nálam tuti, hogy sokan többet tudnak.
- Értem. Nem lehet egyszerű így, ha felelősséggel tartozol valakiért, de mégsem védheted meg. Nehéz lehet, de biztosan rendben lesznek. - biztató mosollyal pillantok rá, majd újra a körhintára siklik a tekintetem. Olyan hirtelen tud minden megváltozni, pedig néha jó lenne, ha a dolgok kicsit állandóbbak lennének. Azt hiszem Thierri is általában úgy van ezzel... velem, hogy a kötelessége megvédeni, mivel ő az idősebb és az a dolga, hogy minden megtegyen azért, hogy nekem semmi bajom se legyen. Pedig nem vagyok annyira gyenge, mint hiszi, én... néha szeretnék egy kis terhet levenni a válláról, egy kicsit segíteni neki, hogy ne csak ő tegyen értem dolgokat. Nem akarom, hogy belefáradjon, vagy feladja majd idővel.
- Mindenki mutatja időnként a rosszabb arcát, de én hiszek benne, hogy mindenkiben van jó is, csak... van akiből elég nehéz előhúzni. - nem hiszem, hogy akad, aki gonosznak születik, vagy rosszindulatúnak. Mindenkit a világ, a körülményei, vagy mások tesznek olyanná, amilyenek lesznek, így viszont igenis hiszek abban, hogy lehet ezen változtatni, hogy van bennük valami kis jó, valami kis apró szikra akár, ami változtathat rajtuk, csak kell az a személy, az a helyzet, ami ezt előhozza. A kérdésére csak bólintok egy aprót, de nem bánt vészesen a kérdés, egyszerűen csak egy halvány gondterhelt árny suhan át, de hamar már át is veszi a helyét egy gyengécske mosoly. - Igen, ők már nem élnek, csak ketten vagyunk a bátyámmal, de már nem ma történt és talán... jobb helyen vannak. No meg ahogy mondtad, egyszer még lehet hogy találkozom velük, egy másik életben, vagy odaát. - nem vagyok hívő, de attól még lehet valami a halál után. Sejtelmem sincs, ez olyasmi, amiről senki sem tud, senki sem mesélheti el. Ha már igazán meghalsz, akkor nem térsz vissza újra, hogy elmeséld.

Vissza az elejére Go down
Auguste Dumont
Secrets All Around
Auguste Dumont
Ellenálló


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Auguste Dumont
Ω Hozzászólások száma : 109
Ω Kor : 38

Ferris Wheel (körhinta) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ferris Wheel (körhinta)   Ferris Wheel (körhinta) Empty2014-05-23, 20:20


Séra & Auguste

Rabszolga az, ki arra vár, hogy felszabadítsák.

Most már azért bánom, hogy ennyire nem fogtam vissza magam, csak mondtam a magamét, nem gondolva arra, hogy esetleg neki ez kellemetlen, hiszen még csak nem is ismer, hiba ismerem én az arcát. Nem figyeltem oda magamra, és ez még egyszer nem történhet meg, nem szeretek senkit sem kínos helyzetbe hozni, és magamat sem szeretném bolondként beállítani mások szemében, főleg nem az ő szemében. Csak olyan…fura ez az egész, mint valami mesében úgy érzem magamat, csak itt nincs happy end, pusztán csak fájdalom és a kínzó emlékek maradnak meg nekem, azokból pedig már van elég. Ezernyi dolog miatt van bűntudatom, és az embert semmi nem vádolhatja jobban a lelkiismereténél. Mi van akkor, ha előbb veszem észre a lövészt, ha előbb lövök, minthogy ő tüzel? Akkor Isabelle még élne, és nem kéne az ő halálát is a szívemen viselnem.
-Valaminek lennie kell az élet után, miért ne lehetne az egy másik, egy új élet? Szerintem azok, akiket szerettünk velünk maradnak, akár…több életen át is. – ez így talán bután és hihetetlenül hangozhat, de miért ne lehetne így? Valaminek lennie kell, mikor kihuny az élet utolsó szikrája bennünk, lennie kell valaminek az életen túl. Egy ajtónak, ami az új életedbe kalauzol el, és ahogy belépsz rajta, felébredsz az új testedben, egy új korszakban, elfelejtve mindent, ami az előző kitudja hány életedben történt veled. És ha ez igaz, akkor miért ne lehetne az is igaz, hogy a szeretteink velünk maradnak életeken át? Ha nem is ugyanolyan lesznek, mint voltak, de legalább ott vannak veled, mi nem tudjuk, ők sem, csak akkor jövünk rá mikor késő, mikor már a sírjuk felett hullajtjuk könnyeinket.
- Nem egészen, én amolyan ellenálló féle vagyok, de erről egy szót se senkinek. – mondom és mosolyogva rákacsintok. Tudom, hogy nem kéne ilyen könnyedén ezt elmondani, hiszen vannak emberek, katonák, akik nagyon nem szimpatizálnak velünk, pedig szerintem csak a bolond nem tudja felfogni, hogy mégis mit miért teszünk, miért nem hisszük el azt, hogy a szövetségesek majd mindent elintéznek. A bura a legjobb példa erre, semmit sem tartanak a kezükben azok az egyenruhások. Nem tudom, hogy Séra mégis mennyit hallott az ellenállásról, könnyen lehet, hogy semmit, vagy éppen túl sokat, de…akaratlanul is bízok benne, és nem tudom letagadni, hogy ez csakis amiatt lehetséges, mert…hasonmása Isabellenek. Egyetlen pillantásával megtud győzni téged, és onnantól már magadtól beszélsz minden egyes kis apró titkodról. Nem tudom, hogy ez képesség volt-e, vagy tanulta valahol, de lenyűgözően hatásos tudott lenni, elért mindent, amit csak akart, és a legtöbbször ehhez még csak meg sem kellett mozdulnia.
- Én…nem is tudom, egyszerre örülök neki, és átkozom el. Megvéd ez igaz, de…sok jó ember kint rekedt, akikért én felelek. – mindegyiküknek személyesen ígértem meg, hogy visszajönnek ide, rajtam nem fog múlni mindent megteszek majd annak érdekében, hogy visszakerüljenek a családjuk köreibe, és éppen ezért érzem a burát többek között átoknak. Az egy dolog, hogy megvéd minket, de így csapdába is estünk, nem tudunk kívülről senkit sem fogadni, túl sokan rekedtek kint, és túl sokan rekedtek a burán belül.
- Sajnálom, ez a város nem a legjobb arcát mutatja az utóbbi időkben. – nem csak a háborúról van itt szó, hanem…valami másról.  Változnak az emberek, már nem olyan kedvesek, mint a régi időkben, hanem gyanakvók és gyarlók, erőszakosak és haszonlesők. Szinte már nyomát sem lelni a régi időknek, pedig Avignon fiatalabb koromban virágzott, soha nem akartam innen elmenni,  pedig régebben imádtam kalandozni. Avignon az otthonom, a szívem idehúz, és…túl szép volt, hogy elhiggyem vannak jobb helyek, de most már látom, hogy semmi nem maradandó, a szépség pedig főleg, előbb-utóbb elmúlik. – Az előbb múlt időben beszéltél, ezek szerint…a szüleid elhunytak? óvatosan teszem fel a kérdést, mert…van egy olyan rossz érzésem, hogy ezzel talán túl messzire merészkedtem, hiszen semmi jogom sincsen az életében vájkálódni.
Vissza az elejére Go down
Séraphine Furetière
Secrets All Around
Séraphine Furetière
Átutazó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Adeline LaPierre
Ω Hozzászólások száma : 44
Ω Kor : 31

Ferris Wheel (körhinta) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ferris Wheel (körhinta)   Ferris Wheel (körhinta) Empty2014-05-22, 16:45



Auguste & Séraphine



Hálás mosollyal pillantok rá. Kedves tőle, hogy dicséri a külsőmet, de persze azért ez egy bizonyos határon túl már zavaróvá tud válni és az ember már nem tud mit kezdeni vele. Jó érzés persze hallani a szavait, de ha tovább folytatná a végén még vészesen sikerülne elpirulnom, az én halovány bőrömön pedig az sokkal látványosabb tud lenni, mint bármilyen más átlag ember esetén. Szóval... bőven elég volt most ez. Talán jobb is, ha kicsit másfelé terelődünk erre a déja vu magyarázatra. Igazából én a második lehetőséget sem tartom kizártnak, hiszen miért ne lehetne ilyesmiről szó? A világban sok megmagyarázhatatlan dolog történik, mint ami itt ezzel a várossal is, tehát miért ne lehetne mondjuk olyan ember, aki képes előre megálmodni a jövő eseményeit?
- És szerinted lehet is ilyen? Szerinted van előző életünk és a halál után akár következő is? Szerinted... találkozhatunk még azokkal, akik fontosak voltak nekünk? - buta kérdés lehet, de már gondoltam erre. Vajon egyszer viszont láthatom még a szüleimet? Egy másik életben, vagy ha van túlvilág, akkor ott? Nem is tudom, vallásosan neveltek, de valahogy ez az egész olyan nagyon megfoghatatlan. Mindent egy felsőbb erőre bízni... fogni, csak mert a saját döntéseinkben nem vagyunk biztosak. Néha legalábbis így érzem, amit mások tesznek, de persze nem biztos, hogy igazam van, sőt biztos, hogy ők máshogy gondolják. De ha azt nézem, hogy igaz, talán odaát várnak a szüleim és szívesen találkoznék velük, vagy... ha más nem, hát egy másik életben. Viszont, ha még azt is hozzáveszem, ami a városban történt, akkor simán el tudom képzelni, hogy igenis léteznek természetfeletti dolgok.
- Milyen kötelesség? A városban dolgozol? - jó hát a fene se gondol arra, hogy valaki ilyen vezetőféle és hogy én épp belém botlottam itt nagy hirtelen. De az erdő jó hely lehet, ezt nem vitatom. Én igazából szeretem a várost, elég sokat láttam már, ami határozottan tetszett, és ez sem rossz, csak maga a tény elég kellemetlen, hogy nem mehetünk el. Persze én szívesen maradok, bár félő, hogy egy idő után majd frusztrálóvá fog válni a tény, hogy itt ragadtunk, még ha most jó is, mert egy ideig legalább nem kell vándorolni. Igazából nem is akarom, hogy túl hamar megoldódjon ez a probléma, ami most fenn áll. Minél tovább megmarad, annál később kell megint szedni a sátorfánkat. Tudom, hogy Thierri sokkal jobban viseli ezt, mint én, és én sem szoktam panaszkodni, de azért egy kicsit jó egy helyben maradni, hiszen így igazán nem ismerhetek meg senkit, mert mindig tudható, hogy el fog jönni az a bizonyos fájdalmas búcsú, akármit is teszek.
- Én annyira... nem sajnálom, hogy lett ez a dolog. Igazából... nem olyan nagy baj. - finoman megrántom a vállam. Jó persze, ha a dolgok mögé nézünk az más, mert akkor egyértelmű, hogy ebből azért nagyobb bajok is lehetnek, kezdve az olyan alappal, mint hogy nincs áram. Mi van, ha baj lesz pl. a vízzel, vagy elkezdenek elfogyni a fontosabb készletek? Már most se okos döntés kint tartózkodni sötétedés után, attól félek, akkor ez még durvább lenne. - Igen, nem olyan régen érkeztünk a bátyámmal, még az egész előtt pár nappal. - bólintok egy aprót. Végülis ebből elég egyértelmű volt, hogy nem régen vagyok a városban, nem is ismerem jól, bár már valamelyest kiismerem magam legalább ott, ahol jelenleg lakunk, meg a belvárosban. Az első napok amúgy is mindig azzal telnek, hogy feltérképezzük az új várost, ahova kerültünk.

Vissza az elejére Go down
Auguste Dumont
Secrets All Around
Auguste Dumont
Ellenálló


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Auguste Dumont
Ω Hozzászólások száma : 109
Ω Kor : 38

Ferris Wheel (körhinta) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ferris Wheel (körhinta)   Ferris Wheel (körhinta) Empty2014-05-21, 16:37


Séra & Auguste

Rabszolga az, ki arra vár, hogy felszabadítsák.

-Rendben, abbahagytam. – mondom neki fülig érő mosollyal. Régebben, még a sereg előtt, Isabelle előtt sokat fűztem a nőket, mikor tudtam. Életvidám, kissé arcátlan voltam, de a legtöbb korombeli lánynak ez kellett. Aztán jött a sereg és minden megváltozott. Már nem találkozhattam olyan gyakran nőkkel, de szerencsére a férfiakkal hamar megtaláltam a közös hangot, és jó barátok lettünk, főként Leonnal voltam igazán jóban. Aztán egy balul elsült gyakorlatozásnál kikötöttem az ápolóban, ahol…ott volt Ő. Abban a pillanatban tudtam, hogy rajta kívül senki után nem fogok futni életemben. Nem tudom, hogy lehetséges ez, de első pillantásra belé szerettem. Egyre gyakrabban sérültem meg, egyre gyakrabban találkoztunk a betegágyon, és sikerült őt rávennem arra, hogy adjon egy esélyt.  Sok lányt láttam már, de csakis egyetlen nő volt az életemben, akit igazán tudtam szeretni, minden hibája ellenére. Megváltoztam akkor, mikor őt megismertem, és a halála pillanatában az is meghalt, aki vele voltam én.
- Igen, inkább az elsőt tartom én is lehetségesnek. – mondom neki mosolyogva. Azt hiszem ez még mindig elég enyhe kifejezés erre az egészre. Nem sokkal fiatalabb, mint Isabelle, ez a lélekvándorlásos dolog pedig úgy történik, hogy a halálunk pillanatában egy másik testben születünk újra meg. Vagy valami hasonló, nem? Ez azonban itt nem így volt, mégis Sérá tökéletesen hasonlít Isabellere, mintha az élet direkt így akarta volna, hogy kettő legyen belőlük. Nem kéne ilyenekbe belebonyolódni, de mégis mivel mással magyarázhatnám meg ezt az egészet? Szerintem senki sem tudná megmondani, hogyan lehetséges ez. Vagy…talán megőrültem, és csak én látom Sérát ilyennek? Nem csodálkoznék rajta, mostanában sokat idegeskedek, összejöttek a dolgok, én pedig néha úgy érzem, hogy kevés vagyok már ehhez, aztán kiderül, hogy mégsem. Nem fogok se összeesni, se feladni semmit sem, csak úgy vonhatnak ki ebből, ha szíven lőnek.  Egyszer már feladtam valamit, még egyszer nem vagyok hajlandó rá. Harcolok addig azért, amiben hiszek, ameddig csak tudok.
- Ami azt illeti, nem szeretek bejárni a városba. Avignonban nőttem fel, de én inkább az erdőben érzem jobban magamat, de a kötelesség idehúz engem. – mondom neki mosolyogva. Én az erdőben nőttem fel, otthon tanultam mindent, amit iskolában kellett volna. Nem az utcákat jártam hazafelé, hanem az erdőt, vadak után kutatva, megtanulni elrejtőzni, lőni, vadászni. Apám nagyon jó vadász volt, de minden hiúságot mellőzve mondhatom, hogy én sokkal jobb vagyok. Ő lomhább volt, mint én és agresszívabb is. Egyből támadott és a vad ilyenkor könnyedén menekült. Én inkább becserkésztem. Követtem, csapádba csaltam, aztán akárcsak egy árnyék, lecsaptam rá. Jóban lőttem, mint ő, megtanultam íjászkodni, amivel komoly előnyre tette szert, hiszen a puskagolyó csúnyán összeroncsolja az állatot, míg a nyíl nem tesz olyan nagy kárt benne. Én képes vagyok akár egész nap az erdőben futva, hangtalanul közlekedni, apám hamarabb kifáradt. A hadseregben ezek a tulajdonságaim sokszor kisegítettek. Mesterlövésznek lettem képezve, nem igazán éreztem jól magam az első sorokban, a golyózápor közepette, én inkább távolról fedeztem a csapatomat. Nem sokat értünk vele, tapasztalatlanok voltunk azokhoz képest, akik rajtunk ütöttek. – Sajnos én sem tudok róla sok mindent, pedig…tudnom kéne, így nem olyan egyszerű végeznem a munkámat. – a bura egyszerre áldás és átok. Megvéd minket, ez igaz, de nem tudok kommunikálni az embereimmel, nem tudok ellátmányt hozatni, fogadni másokat és a többi fontos dolog. Nehéz így városon belül megoldani mindent, mert…Avignonban a szövetségesek elég sokan vannak, felfalják a készleteket és a fogolytáborban lévőket sem szabad halálra éheztetni. – Csak annyit tudok, hogy ez a valami megvéd minket, de csapdába is ejt. Nem tudok elmenni, kommunikálni másokkal, viszont mások sem jöhetnek be, hogy ártsanak nekünk. – és itt ki is merül a tudásom ezzel kapcsolatban. Nem tudom, hogy a magasabb tisztségeket betöltők közül még ki az, aki tud is valami érdemlegeset. Az ezredes talán? Vagy polgármester? Nem hinném, semmi előnyük nem származik ebből, már gőzerővel azon lennének, hogy eltüntessék a burát. Nem, szerintem semmit nem tudnak erről, és sajnos mi sem. Pedig nekünk polgároknak van a legtöbb jogunk ahhoz, hogy tudjunk mindenről, de…ez az egész már túllépi az ésszerűség határát. – Ha jól veszem ki a szavaidból, akkor te csak nem rég érkeztél igaz?
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom
Secrets All Around


Titkosított Akta

Ferris Wheel (körhinta) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ferris Wheel (körhinta)   Ferris Wheel (körhinta) Empty

Vissza az elejére Go down
 

Ferris Wheel (körhinta)

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Avignon Ereklyéi :: Archivum :: Avignon városa :: Belváros-