Avignon Ereklyéi


 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Megosztás
 

 Rue de la Republique (Főutca)

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
SzerzőÜzenet
Adeline LaPierre
Secrets All Around
Adeline LaPierre
Ellenálló


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Adeline LaPierre
Ω Hozzászólások száma : 268
Ω Kor : 38

Rue de la Republique (Főutca) - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Rue de la Republique (Főutca)   Rue de la Republique (Főutca) - Page 2 Empty2014-04-01, 08:48

First topic message reminder :


Rue de la Republique


Avignon leghosszabb utcája, azaz a Főutca. A legtöbb esemény itt kerül megrendezésre és karácsonykor is ennek a közepén állítják fel a fát. A legtöbb híresebb, közismertebb helyre elvisz, és ha valaki csak egy békés sétára vágyik, akkor itt ezt nyugodtan megteheti, de ha egy kicsit gyorsabban haladna, akkor is felszállhat a nem turbó, de mégis hatékonyabban közlekedő villamosra.





Vissza az elejére Go down

SzerzőÜzenet
Kelly Westwood
Secrets All Around
Kelly Westwood
Átutazó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Adeline LaPierre
Ω Hozzászólások száma : 53
Ω Kor : 33

Rue de la Republique (Főutca) - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Rue de la Republique (Főutca)   Rue de la Republique (Főutca) - Page 2 Empty2014-04-30, 11:52



Sebastian & Kelly



Jobb lesz majd, szépen mehetünk a dolgunkra, én pedig alszom majd egy nagyot ezek után, mert már most érzem, hogy az a kevés bor is dolgozik bennem. Ez van akkor, ha amúgy nem szoktál inni. Rendes lány vagyok, aki nem pont azzal tölti az idejét, hogy bárokba jár. Sokkal több a dolgom annál, mint hogy pasizzam, talán ezért is van, hogy nem jut a fickó velem egyről a kettőre, bár sikerül megnevettetnie, már is is sikernek számít nem igaz?
- Ebben azt hiszem igaza van, és akkor azt is leszűrhetem, hogy sok hölgy iszik itt az ön kedvéért. - mosolyodom el. Na igen, szó se róla, tényleg nőcsábász alkatnak néz ki. Valahol ez logikus is, akinek vannak bizonyos adottságai, az miért is ne éljen velük, főleg, amikor még fiatal és lehetősége van rá? Teljesen érthető, hogy szívesen bolondítja a lányokat, ha megteheti és akad, aki vevő is rá. Én nem vagyok az az egy éjszakás típus, legalábbis ez esetek nagy részébe, meg akkor, amikor nem iszom ennyit és... Nem is tudom, mit akartam még, annyi biztos, hogy a mosdót be kéne célozni. Persze ez elsőre nem igazán sikerül, még az sem, hogy épen lejussak a székről.
- Azt hiszem értem, de gondolom időnként azért meglátogatja őket. - nekem legalábbis nagyon hiányoznak a szüleim, bár most nem elsősorban rajtuk jár az eszem, hanem azon, hogy tényleg el kéne jutni a mosdóig, ami egyedül nem igazán sikerül. Hála neki, hogy a segítségemre siet, mert amúgy nem tudom hol kötöttem volna ki. Valami raktárban, vagy tudom is én, addig jó, amíg az ember nem a pincébe zuhan le mondjuk a lépcsőn, vagy ilyesmi.
- Igazán megtenné? De tényleg csak, ha hamarosan végez, nem akarom feltartani e miatt. - bár tény, hogy ha a mosdót nem találtam meg, akkor a hotelt még esélytelenebb, hiszen az utca nagy és mindenfelé elágazik és én nem vagyok teljesen biztos benne, hogy mi merre van jelen állapotomban. Végül egy hálás mosollyal tűnök el a mosdóban és percek múlva térek vissza miután legalább az arcomat is kicsit lemostam. Frissítésképpen kellett.
- Pontosan mikor végez? - állok meg a pultnál. Nem gondolom, hogy okos ötlet lenne újra megpróbálni feljutni arra a magas székre, félek tőle, hogy az valamilyen maradandó sérüléssel járna, ha magamra rántanám az egészet.

Vissza az elejére Go down
Sebastian Monroe
Secrets All Around
Sebastian Monroe
Városlakó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Sebastian Monroe
Ω Hozzászólások száma : 107
Ω Kor : 34

Rue de la Republique (Főutca) - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Rue de la Republique (Főutca)   Rue de la Republique (Főutca) - Page 2 Empty2014-04-29, 14:14

Kelly & Sebastian

Lassan lejár a műszakom és még mindig nem sikerült közelebb kerülnöm a Nőhöz. Mi van velem? Lehet kezdek kiöregedni? Nem, reggel még nem voltam ráncos és kimondottan jóképű vagyok még így 24 évesen is. Nem hiszem, hogy velem lenne a baj. Egyszerűen ez a Nő bevehetetlen. Szeretem a kihívásokat, de ez még nekem is sok. Máskor elég egy ital ingyen, néhány kedves szó és meg van az esti program, Most? Pátyolgatom a lelkét és mit kapok cserébe? Mindjárt összeesik itt nekem az alkoholmentes bortól. Hol rontottam el? Lehet ott mikor Őt szemeltem ki. Átutazóban van, nem férjezett, csinos alkatú, ez foghatott meg. De sokkal nehezebb magamba bolondítani mint reméltem volna.
-Ugyan, nem férfi az aki hagyja, hogy egy hölgy keseregjen. Fel a fejjel, megoldódik minden. - Erőltetek magamra egy mosolyt, de egyre nehezebben megy. Általában nem kell ennyi ideig bókolgatnom, kimondottan fárasztó a gáláns lovagot játszani aki a hölgy segítségére siet. Én nem ilyen vagyok. Én valamiért amit adok kérek is cserébe egy hasonlóan értékes dolgot.
-Hát kevesebb hölgy inna nálunk ha egy félszemű összetört arcú pasas szolgálná ki, nem de bár? - Egyetértek vele, kár lenne egy ilyen arcért. Nem vagyok egoista, de ha már adok a külsőmre akkor kérem szépen, had gondoljam úgy, hogy jó eredményt értem el. Elgondolkodom azon amit mond. Anyám borzalmasan hiányzik. Mikor a legrosszabb voltam akkor is kisfiának szólított és számtalanszor állt apám elé, hogy ne verhessen meg a szíjjal. Pedig kétségtelen, hogy megérdemeltem volna olykor. A kishúgom is hiányzik. Kicsi volt még mikor elhagytam őket így nem tudom életben van-e még. Tudom, gyáva dolog volt elmenekülni otthonról, de most már nem számít, megtörtént aminek meg kellett.
-Igen, egy kis faluból jöttem. Elég sokszor gondolok a családomra, de most már a saját lábamon állok és élvezem. Nem szeretek emberektől függeni. - Ami igaz is. Sokáig éltem apám pénzén és elegem lett belőle. Most megkeresem azt a pénzt ami szükséges az életemhez. Nem könnyű, de sokkal jobb. Bódult állapotát elnézve, hazudnék ha azt mondanám, nem okos a főnököm. Egy darabig még biztos megfog élni a hamis borok eladásából. Végül segítek neki eljutni a mosdóig.
-Ugyan nincs mit megköszönni. De nem gondolja, hogy ilyen állapotban veszélyes lenne ha egyedül menne a hotelig? Tudja, pár perc és lejár a műszakom, ha gondolja elkísérhetem. - Gazember vagyok, de élvezem.
Vissza az elejére Go down
Kelly Westwood
Secrets All Around
Kelly Westwood
Átutazó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Adeline LaPierre
Ω Hozzászólások száma : 53
Ω Kor : 33

Rue de la Republique (Főutca) - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Rue de la Republique (Főutca)   Rue de la Republique (Főutca) - Page 2 Empty2014-04-29, 08:30



Sebastian & Kelly



Valahogy el tudom hinni, amit mond, hogy idővel majd elengednek minket. Mármint most sem tartana fogva, csak talán a saját érdekünkben kell itt lennünk, de majd távozhatunk, csak ki kell várni azt, amikor már lehet. Nagyon remélem legalábbis, hogy így lesz, mert nem akarok itt ragadni, amikor a háború eléri az országot. A családommal szeretnék lenni a bajban, ami azt hiszem tökéletesen érthető.
- Remélem is és... kedves öntől, hogy segíteni próbál, köszönöm. - mosolyodom el kicsit. Azt hiszem jobban vagyok, bár még aggódom, de legalább már nem olyan nagy mértékben. A menedzserünk is azt mondta, hogy minden rendben lesz, én pedig tényleg azon vagyok, hogy ezt el is higgyem neki lehetőség szerint. Amúgy se tehetek mást, mint hogy bizakodom, aztán majd szépen halad minden tovább a maga medrében, amikor már lehetőség lesz rá. Kár lenne rossz jövőképet felfesteni magam elé, attól biztosan nem lesz semmi sem jobb.
- Elhiszem, nem tenne jót az arcának, ha valakinél mégsem jönne ez be, az pedig igazán kár lenne. - nem mondom, hogy nem egy jó kiállású fickó, határozottan helyesnek mondható, főleg ha még rá is játszik és villant egy mosolyt, vagy azokat a kiskutya szemeket. Ha jól sejtem pontosan tudja, hogy mitől döglik a légy.
- Ezek szerint egy kis faluból jött? És nem hiányzik a családja? - hirtelen eszembe sem jut, hogy ha itt van, akkor ha hiányoznak neki, nem szívesen beszél róluk, ha meg nem, akkor az azért lehet mert nem kedveli őket, vagy mert netán nem élnek. Egyik esetben sem hiszem, hogy okos ötlet emlékeztetni, de ez az alig alkoholtartalmú bor már azt hiszem betett nekem, így ere nem is gondolok. Az is ezt mutatja, hogy a székről leszállni sem a legegyszerűbb, de hát nem vagyok én még csekély mennyiségű alkoholhoz sem szokva, és simán be tudom mesélni magamnak, hogy ez több volt, mint amit bírok.
- Köszönöm! Azt hiszem utána talán... jobb lenne visszaindulnom a hotelbe. - igen, az lesz a legjobb. Ha még egy kicsit iszom, akkor nem biztos, hogy sikerülne eltalálni a célig, de lehet hogy elég ha megmosom kicsit az arcomat és jobb lesz tőle. Eltűnök végül a mosdóban, miután irányba állított. Az arcom megmosása tényleg nem marad el, kicsit azért felfrissít, tehát legalább már az irányt nagyjából be tudom majd lőni visszafelé a pultig.

Vissza az elejére Go down
Sebastian Monroe
Secrets All Around
Sebastian Monroe
Városlakó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Sebastian Monroe
Ω Hozzászólások száma : 107
Ω Kor : 34

Rue de la Republique (Főutca) - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Rue de la Republique (Főutca)   Rue de la Republique (Főutca) - Page 2 Empty2014-04-28, 15:34

Kelly és Sebastian

Mikor alig voltam talán hat éves nagyapám mesélte, hogy mikor Ő volt katona a dolgok nehezebbek voltak és megesett az is, hogy a család sose halott többé a férfiról aki bevonult pedig életben volt csak sehogy sem jutott el az üzenet a gyászoló családhoz. Ma már ez kevésbé van így. Mindig csendben végig hallgattam amiket mesélt és innen jött az ötlet mikor tönkre tettem a szüleim, hogy bevonulok. Azt hittem az egész egy olyan mese mint amit a papi mondott el esténkét, de korán sem olyan. Véres küzdelmek, bajtársak halála és a saját életed minden perce küzdelem kint a harcmezőn. Mint újoncokat egyáltalán nem tiszteltek minket és hosszú ideig kellett úgymond csicskát játszanunk mire elfogadtak minket. Már ez sem illet akkor a mesébe. A kiképzés maga volt a pokol. Sárban, hóban is csúsznunk másznunk kellett ami nem volt kellemes. De amit akkor átkoztam most hálás vagyok érte. A kiképzésnek hála most nem vagyok védtelen. Kézzel fogható fegyver nélkül is életben tudok maradni. Persze a hölgy helyzete is érthető. De egyelőre felesleges az ördögöt a falra festeni. Még nem bombázzák a várost és nem lőnek le civileket. A turnét pedig képes később is folytatni. A helyében nem kísérelnék meg egy szökést. A karantén alól nem lehet kibújni.
-Az sosem kellemes. De higgyen nekem kérem. Minden megoldódik. - Ami kicsit fura, hogy a betérő vendégek egyáltalán nem panaszkodnak se félelemre se semmi másra. Olyan mintha a városlakók el lennének szigetelve a katonaság okozta problémáktól. Mondjuk az is lehetséges, hogy csupán azok járnak ide akiknek nincs ki a négy kerekük. Ezek mondanak pár szót és isznak rá vagy 10 korty piát majd egy újabb szó és aztán a pia. Mire eljutnának a sorminta negyedik részéhez azt se tudják mi volt a kezdeti téma. Itt a háborúról nem sok mindent fogok megtudni.
-Azért nem hiszem, hogy kipróbálnám. - Elképzelem a dolgot és kiráz a hideg. Kapnék egy öklöst és lehet, hogy a szép fehér fogaimtól is búcsút kellene vennem. Inkább nem poénkodom férfiakkal, maradnak az érzékeny nők.
-Az, hogy meg is halhatok benne van a pakliban, de ha életben maradok akkor láthatok olyan dolgokat is amit egy aprócska faluban soha. - Hát nem éppen faluban éltem a családommal, de nem volt az a kimondottan város alkat. Izgalmak nem igen voltak. Egy-egy verekedés vagy lopás ami hetente történt. Nem volt mozgalmasnak mondható az élet. Elsorolom ami szerintem érdekes és látványos a városkában. Ezek közül nem igen voltam mindegyiknél, de háborúban és hazugságban mindent lehet, vagy nem így van?
-Csak tessék...- Figyelem ahogy megpróbál lekászálódni a székről és igen mulatságos ahogy majdnem elesik. A szinte alkohol mentes bortól ennyire képtelenség berúgni. Egy pipa az elme megzavarásának. Gáláns lovagként a segítségére sietek mikor látom, hogy jócskán messzebb megy attól az iránytól ami a mosdóba vezet. Kétség sem fér hozzá, hogy oda tartott.
-Várjon, had segítsek. - Belé karoltam majd támogatva elkísértem a mosdóig. Ma nem olyan biztos az, hogy lesz bármi is. Rendesen kiütöttem az alkoholmentes löttyömmel. Te szerencsétlen! Morgok magamban.
Vissza az elejére Go down
Kelly Westwood
Secrets All Around
Kelly Westwood
Átutazó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Adeline LaPierre
Ω Hozzászólások száma : 53
Ω Kor : 33

Rue de la Republique (Főutca) - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Rue de la Republique (Főutca)   Rue de la Republique (Főutca) - Page 2 Empty2014-04-28, 12:54



Sebastian & Kelly



Nem tudom ezt ilyen könnyedén felfogni, még jó, hogy nem mondja simán a képembe, hogy szerinte nem fogjak csak úgy tovább engedni minket. Akkor azt hiszem még jobban kiakadnék, mert most legalább még él bennem az a gyengécske hit, hogy van esély rá, hogy majd tovább mehetünk, de így... semmi reményt nem fűznék hozzá. Nekem pedig nincs fegyver az ágyam alatt, és megvédeni se tudnám magam, arról már nem is beszélve, hogy fogalmam sincs mennyire aggódnának a szüleim. Én már így is frászban vagyok, hiszen Londont bombázták, és ők nincsenek túl messze, hogy ne legyen veszélyben az életük, ha még komolyabbra fordul a helyzet.
- Jól van, ha ön mondja, akkor biztosan így lesz. Nem is arról van szó, szép ez a város, de... nem kellemes, amikor nem mondanak el mindent az embernek. - tényleg jó lenne, ha legalább indokok lennének, de az sem, csak hogy valamiféle fennforgás van, de hát ez nem valami kielégítő válasz arra, hogy miért nem haladhatunk tovább. Olyan fura érzésem van, mintha félnének, hogy elviszünk valamit, csak nem vették a bátorságot, hogy tényleg motozás legyen és átvizsgáljanak minden holmit.
- De ki tudja, lehet hogy tetszene neki és megnevettetné önt is. Ha jól tudom minden ittas alak máshogyan reagál a dolgokra. - nem vagyok annyira otthon a témában, mivel én magam nem járok túl gyakran ilyen helyekre és végképp nem szoktam túl sokat inni, ezért is félek a második pohár bortól, hogy esetleg majd meglátszik, hogy túlságba vittem és nem vagyok ehhez még eléggé hozzászokva. De már nincs visszaút, ezt már meg kell inni, ha már egyszer a kezembe került az újabb adag.
- Világot látni így? De hát... meg is halhat, ha harcba megy, nem világot lát! - komolyan kissé meg vagyok lepve. Rémes ez az egész, nem tudom, hogyan bírják a katonák a lövészárkokat, azt a sok halált. A híreket én is figyelem, bár ne tenném! Az, ami Lengyelországban történt... a szövetségesek végül nem tettek semmit, pedig kellett volna, de egy egész népet szinte a németek kezére adtak és hogy a norvég harcok ezek után mit fognak érni, már nem tudom. Valahogy még az én egyszerű logikámmal is azt érzem, hogy túl sokáig húzták az időt az igazi visszavágással és már talán nem fog érni semmit.
- Óratorony, parkok, éttermek és a templomok is szépek úgy tudom. Köszönöm, mindenképpen megnézem őket, de most ha egy kicsit megbocsát... - azzal ügyesen megpróbálok lekászálódni a magas bárszékről, de persze nem megy annyira. Az a két pohár bor nekem már most talán sok volt, mert ahogy földet ér a lábam kissé meg kell kapaszkodnom a bárpultban, hogy ne hasaljak el. - Ezek a magas... székek! - hát naná, hogy a szék hibája, nem alattam labilis a talaj. Talán pár korty víz majd segít, szóval irány a... Merre is van a mosdó? Határozottan indulok el kb. az ellentétes irányba, ciki lenne, ha úgy tűnne, hogy kissé megkavarodott a fejem már, pedig így van, főleg most hogy felálltam.

Vissza az elejére Go down
Sebastian Monroe
Secrets All Around
Sebastian Monroe
Városlakó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Sebastian Monroe
Ω Hozzászólások száma : 107
Ω Kor : 34

Rue de la Republique (Főutca) - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Rue de la Republique (Főutca)   Rue de la Republique (Főutca) - Page 2 Empty2014-04-27, 18:55

Kelly és Sebastian

A magam részéről nem aggódom annyira. Volt katona lévén megtudom magam védeni. Egy esetleges háború kellős közepén is megállnám a helyem. Kiképeztek és attól mert már nem vagyok katona még a tudásom a régi. Nem mellesleg a fegyverem az ágyam alatt pihen készenlétben. Megértem én a hölgy helyzetét is. Idegen hely, idegen emberek és nem éppen megnyugtató információk. Nos részemről az a véleményem, hogy a társulata vagy minek kell hívni még jó ideig itt fog rostokolni. A katonák komolyan gondolják a karantént. Ha azt mondják se ki se be akkor az úgy lesz. A helyében én hátradőlnék egy székben és élvezném a város által nyújtott panorámát. Mást úgy se nagyon tehet.
-Benne van persze, hogy nem engedik el azonnal önöket. Lesznek késéseik, de idővel utukra bocsájtják magukat. Ne aggódjon annyit árt az egészségének. - Mosolygok majd kiszolgálok egy újabb vendéget. Majd töltök neki egy újabb szíverősítőt. Az alkohol segít abban, hogy elűzze a gondokat, esetében ez kiváltképp szükséges. Nem igen tudok mit kezdeni egy stresszes hölggyel. Jobban szeretem azokat akiket képes vagyok befolyásolni kedvem szerint. Ő határozottan nem ilyen, szükség van még a puhítására. Feszülten nem sokra megyünk. Képes vagyok a Nő megszerzéséért hülyét csinálni magamból. Bájos kisfiús szinte már kölyökkutya ábrázatom is bevetem mire elneveti magát. 1:0 a kölyökképű csaposnak.
-Az ön esetében pontosan erre van szükség. Köszönöm, nos gondolja el ha bevetném ezt az ábrázatot egy igen kidolgozott testű nem éppen józan személynél. Lehet, hogy többet nem találkoznánk. - Tettetek borzalmasan szomorú és elgondolkodó fejet majd elnevetem magam én is. Majd mikor mondja, hogy nem érti miért szeretne bárki is katona lenni én is elgondolkodom. Végül is semmi jót nem kaptam a seregben, így erre nem tudom a választ.
-Mindenki máshogy látja a dolgokat, valaki a katonasághoz menekül mint végső remény. De van aki csak szívesen halna meg hősként. Az én kategóriám más. Én világot akartam látni, de végül aztán mégse lettem katona. - Hazugság hazugság hátán. Hosszú évek gyakorlásának tudhatom be ezt a cseppet sem könnyű hirtelen füllentést. Egy percre se álltam meg gondolkodni csak úgy dőltek belőlem a hamis szavak. Apám nem kimondottan lenne büszke rám.
-Köszönöm! Igyekszem sikerre vinni az életem. Amit meg kell néznie az az óratorony. Nekem a kedvenc épületem errefelé. És a környéken az éttermek is jók. Vannak parkok amik szépek és rendezettek. Szerintem érdemes körbe járnia. - Jók erre az éttermek ez tény. És a parkok is rendezettek. Ha unatkozik akkor érdemes kinéznie ezekre a helyekre.
Vissza az elejére Go down
Kelly Westwood
Secrets All Around
Kelly Westwood
Átutazó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Adeline LaPierre
Ω Hozzászólások száma : 53
Ω Kor : 33

Rue de la Republique (Főutca) - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Rue de la Republique (Főutca)   Rue de la Republique (Főutca) - Page 2 Empty2014-04-21, 06:20



Sebastian & Kelly



Hiába mondja, azért valahol mélyen mégis csak meg marad bennem egy cseppnyi aggodalom. Félelmetes, hogy dolgok történnek a városban és nem tudunk róla, az pedig főleg, hogy csak pár kilométerre zajlik tőlünk a háború és nem tudjuk, hogy mikor ér ide. Nem szeretném, hogy erre akkor kerüljön sor, amikor még itt vagyok, nagyon nem!
- Igen, lehetséges, bár azt mondták, hogy minimum pár napot még maradnunk kell és utána is majd kiderül, hogy mi lesz. Valahogy ez úgy hangzott nekem, hogy akár még jobban ki is tolhatják a maradást. - vagy csak én látom már alapból rémeket? Nem tudom, talán jobb is ha nem ezen jár az agyam, hanem inkább csak iszogatok, ha már egy újabb pohár bort töltött ki nekem. Nem hiszem, hogy jó ötlet, ha túl sokat kortyolgatok belőle, de ennyi azért még csak nem árt meg.
- Úgy gondolja, hogy egy ital hatásos lenne esetemben, amikor a pénzre jelenleg nagy gondom nincs? Nem túl kreatív! - nevetem el magam, főleg amikor még a kölyökkutya pillantást is beveti. - Gondolom azért ez a férfiaknál nem szokott hatásos lenni, de szó se róla, szépen tud nézni. - rázom meg a fejemet még mindig nevetve. Igen, legalább eltereli a gondolataimat, ez is valami jelen pillanatban. Addig sem a robbanáson, meg a nem távozás problémáján jár az eszem.
- Katona? Sosem értettem, hogy miért akar valaki katona lenni önként. - pillantok rá kérdőn. Fel nem foghatom, honnan jön valakinek ilyen ötlet. Én örülök neki, hogy az apámat nem hívták be a háborúba, mert a lába miatt nem alkalmas rá. Lehet, hogy akkor, amikor a baleset érte rémesen aggódtunk miatta, de most legalább nem kell azért is féltenünk anyával, hogy esetleg vissza se tér, mert a fronton végeznek vele. Amúgy se egy mai csirke már, és ő túl jó zenész ahhoz, hogy így érjen véget.
- Akkor ezért én drukkolok önnek. És... melyik a legszebb helye a városnak? Ha már kénytelen vagyok még pár napot maradni, akkor mit javasolna, hova menjek el feltétlenül? - nem akarok minden napot iszogatással tölteni, az nem lenne okos döntés, viszont a próbák se töltik ki minden időmet. Ha már itt maradtam, akkor töltsem hasznosan az időt.

Vissza az elejére Go down
Sebastian Monroe
Secrets All Around
Sebastian Monroe
Városlakó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Sebastian Monroe
Ω Hozzászólások száma : 107
Ω Kor : 34

Rue de la Republique (Főutca) - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Rue de la Republique (Főutca)   Rue de la Republique (Főutca) - Page 2 Empty2014-04-19, 20:59

Kelly & Sebastian

Tényleg túlságosan túl kombinálnak mindent a hölgyek. Anyám is mindig ilyen volt. Mivel nem voltam az a kimondott életre való gyerek még a széltől is óvott. Apám ennek az ellentéte volt, szerinte a túl sok aggódás és túlbonyolítás árt az embernek. Milyen igaza volt. Anyám hamar elkezdett őszülni a sok aggodalmaskodástól. Ennek a finom hölgynek nem állna jól az ősz haj. Így csinos ahogy most van. Nem tagadom tetszik a lány viszont esélytelen, hogy ágyba vigyem. Annyit bonyolít a dolgokon, hogy sose jutunk el addig a pontig, hogy esélyem legyen elcsábítani.
-Emiatt tényleg ne aggódjon. Nem lesz semmi baj. Lehet már holnap több kilométerrel a városon kívül lesz. - Sose nyugtatgattam még ennyit egy embert se. Pedig hány, de hány ilyen ember fordul meg erre. Mind csak azért tér be ide, hogy elpanaszolhassa a gondjait és legyen valaki aki megvigasztalja vagy lelket önt belé. Ez a szerep állandó jelleggel az enyém. Próbálok jó képet vágni a dolgokhoz, de néha már nagyon unalmas, hogy meg kell hallgatnom mindenkit, de egy árva szót sem szólhatok. Mert ha kimondanám amit valójában gondolok egyes helyzetekről akkor úgy csapnának kik innen mint a húzat. Mosolyognom kell a felvetésén. Még a végén nem én csábítom el Őt hanem fordítva.
-Hát lefizethetem egy itallal, hogy tartsa a száját. De komolyan képes lenne beárulni? - Kölyökkutya képet vágok majd elnevetem magam a helyzet komikusságán. Egy italt helyezek elé majd végül egy újabb pohárral öntök magamnak is, pedig már elraktam az üveget, hogy ne essek kísértésbe.
-Katona szerettem volna lenni, de végül nem mentem annak. Itt vállaltam el ezt az állást és megvagyok vele elégedve. Idővel majd találok jobbat. - Mekkora egy kamu gép vagyok. Megjártam már a katonaságot és nem tetszett amit láttam. De erről a lánynak nem kell tudnia. Amúgy is ha szerencsém van akkor eltöltünk egy remek estét egymás társaságában és ennyi. Azt mondhatok neki amit akarok, nem számít. Nem tervezek hosszabb távra és Ő is csak átutazóban van. Ez így tökéletes.
-Jó kis hely ez. Szeretek itt élni és bízom abban, hogy akad majd valami más is amit kipróbálhatok. - Mosolygok rá majd a pultra dőlve pásztázom körbe a helyiséget és érek el hozzá újra, hogy elidőzzek idomain.
Vissza az elejére Go down
Kelly Westwood
Secrets All Around
Kelly Westwood
Átutazó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Adeline LaPierre
Ω Hozzászólások száma : 53
Ω Kor : 33

Rue de la Republique (Főutca) - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Rue de la Republique (Főutca)   Rue de la Republique (Főutca) - Page 2 Empty2014-04-19, 18:43



Sebastian & Kelly



Tuti, hogy fejbe kólintanám, ha tudnám, hogy mire gondol, még akkor is, ha talán valahol igaza van. Én mondjuk tipikusan olyan vagyok, aki mindent túlkombinál. Ha egy pasi már kedvesen mosolyog rám, akkor biztos, hogy tetszem neki, ha pedig még meg is hív egy italra, akkor ziher, hogy kellek neki. Csak épp a legtöbbnek nem hosszú távra és aztán ebbe lehet nagyon belebukni. Egyszer azt mondta nekem valaki, hogy ha valakinek tényleg kellesz, akkor meg fogja találni a módját, hogy megszerezzen magának, ha viszont nem, akkor nem érdemes túlkombinálni, hogy mennyire jössz be neki, vagy nem. Velem pont az a baj, hogy hajlamos vagyok mindent belelátni a dolgokba, akkor is, ha nincsenek ott, és egyelőre még nem sikerült ebből kigyógyulnom, de... igyekszem!
- Ha ön mondja... remélem, hogy tényleg így lesz. - apró sóhaj. Nem szeretnék a szüleimtől távol lenni akkor, amikor baj van. A rádióból hallani, hogy mi történik, akár nekik kell ezt átélni, akár nekem... senkinek sem jó. Nagyon nem akarom, hogy ilyesmi történjen, így tényleg próbálok hinni annak, amit mond, hogy nem lesz semmi baj. Talán jobb is, ha most arra figyelek, amit az itteni iszogatásáról mond, vagyis amire én kérdezek rá. Én a főnöke helyében nem örülnék neki, de ha nem tudja meg... azaz ha nem köpi be senki...
- Értem már, akkor nekem is ingyen italt fog adni, hogy levegyen a lábamról és ne mondjam el a főnökének, hogy titokban munkaidőben iszogat? - mosolyodom el, miközben megkapom az újabb pohár italt. Ennyi elég lesz, már most is hezitálok, hogy jó ötlet-e egyáltalán belekortyolni, de végül csak megteszem. Túl fogom élni, csak nem dőlök ki ennyitől, bár általában nem viselem jól az alkoholt, és akkor is be tudom mesélni magamnak, hogy sokat ittam, ha csak pár korty volt és még az se túl ütős.
- Keressen mást! Mik a vágyai, mi szeretett volna lenni még gyerekként? - vagy ez túl naiv elképzelés és a legtöbben nem olyan szerencsések, mint én, hogy a gyerekkori álmaik valóra válnak? Én már kicsiként is csak néztem a fényeket, néztem az apámat a színpadom és oda képzeltem saját magamat is mellé. Néha engedte is, hogy felmenjek, és mindig az volt a hetem legcsodásabb pontja. És most én is megtehetem. Sokat küzdöttem érte, de nem engedtem, hogy az élet, vagy bármi eltántorítson, ilyen egyszerű. - De, ha szeret itt élni, már az is jó, és talán idővel változhatnak is a dolgok, találhat valami jobbat... többet, amire vágyik. - nem a kiszolgálás és az ingyen felesek világát, hanem valami szebb álmot, célt. Biztosan neki is akad ilyesmi.

Vissza az elejére Go down
Sebastian Monroe
Secrets All Around
Sebastian Monroe
Városlakó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Sebastian Monroe
Ω Hozzászólások száma : 107
Ω Kor : 34

Rue de la Republique (Főutca) - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Rue de la Republique (Főutca)   Rue de la Republique (Főutca) - Page 2 Empty2014-04-18, 18:00

Kelly & Sebastian

A nők mindent túl kombinálnak. Ha a gyerekük egy köhint már biztos, hogy komoly baja van mikor csak egy szösztől vagy porcicától tüsszentett. De ez csak egy példa a sok ezerből amit túlreagálnak. Ezért is döntöttem úgy, hogy soha nem nősülök meg. Nincs nekem szükségem arra, hogy minden egyes lépésemet nyomon kövesse és ha csak egyszer is tovább maradok el már azzal fogadjon, hogy attól tartott kiraboltak vagy megöltek. Szeretem úgy élni az életem ahogy nekem jó. Semmi kötelezettség csak a szórakozás. Apám erre csak annyit mondana, hogy felelőtlen viselkedés és minden rendes férfi szerez magának egy asszonyt akivel leéli az életét. Órákig képes lenne oktatni. Még szerencse, hogy már nem élek a közelében. Sose tartoztam bele abba a családi körbe. Bár ami igaz az igaz, a húgom nagyon hiányzik, vajon mi lett vele? Él még? Gondolataimból a nő szavai rángatnak ki.
-Ha van valami baj ha nincs a katonaság hallgat. Higgye el, Ők nem fognak magának semmit sem mondani. Pár napon belül biztosan tovább engedik a zenekarát és folytathatja a turnét ott ahol abbahagyta. - Egy biztató mosolyt küldök felé majd gyorsan kiöblítek egy poharat. Majd az üveget visszahelyezem a polcra a többi ital mellé. Elnevetem magam mikor megemlíti, hogy nem félek-e a lebukástól.
-Itt mindenki hallgat mint a sír. Olykor egy-egy ingyen felest kapnak ha nincs a közelben a főnök. Tudja, rengetegen szeretnek inni, de a pénzük nagyon kevés. Szoktam alkalmanként ingyen adni nekik egy keveset, cserébe lojálisak irányomba. Ők aztán biztos nem lepleznek le a tulaj előtt. - Kacsintok a szép hölgyre. Majd figyelem, hogy hozzányúl a következő pohár italhoz is. Gondot, bánatot és mindent képes elfeledtetni velünk. Kicsit elgondolkodom azon amit kérdez. Hogy mi vonzott ide, nos nem tudom. Lejártam már a lábam mikor betévedtem ebbe a kisvárosba. Nyugodt helynek tűnt és nekem a nyugalomra és a békére volt akkor a legnagyobb szükségem. Kivettem egy szobát és legalább két napot átaludtam. Nehezen pihentem ki a sereget. Nem a fizikai kiképzést hanem a lelki dolgokat. Amik ott történtek rosszabbak voltak mint ha egy háború közepén lettünk volna.
-Ez az állás nem jó, de ha nincs más akkor mégis mit tehetnék? Majd idővel lesz jobb is, remélem. A város nem tagadom tényleg szép. És mióta itt vagyok eddig nem akadt gondom. Azt hiszem szeretek itt élni. - Annyira nem is áll messze az igazságtól amit mondtam. Tényleg nem rossz itt élni.
Vissza az elejére Go down
Kelly Westwood
Secrets All Around
Kelly Westwood
Átutazó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Adeline LaPierre
Ω Hozzászólások száma : 53
Ω Kor : 33

Rue de la Republique (Főutca) - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Rue de la Republique (Főutca)   Rue de la Republique (Főutca) - Page 2 Empty2014-04-17, 18:58



Sebastian & Kelly



Lehet, hogy csak mi nők kombinálunk mindent túl, de akkor sem tudok olyan egyszerűen állni ehhez az egészhez. Igenis félek ettől a robbanástól, főleg azért, mert nem mondanak róla semmit és ez a legnagyobb gond. Igenis lehetne róla valami... hír, az újságban, vagy a rádióban. Valami bővebb információ, amivel legalább kezdeni lehet valamit, mert így nem sok fogalmunk van bármiről is, és az ember pont e miatt ijed meg kissé... nagyon.
- Oh persze... ha nem lenne baj, akkor gond nélkül elmondhatnák, pont az a furcsa, hogy nem teszik. - rázom meg a fejem, aztán csak sóhajtok egyet. Ő nem tudhat semmit, tehát nem pont rajta kéne a frusztrációmat levezetni nem igaz? Nem tudhatja, hogy mi az a gép, hogy pontosan mi történt, tehát nekem sem kéne ezzel foglalkoznom. Igaza van, csak meg kell várni, hogy tovább mehessünk és kész, biztosan nem lesz semmi gond. Nem lehet! Haza kell jutnom a szüleimhez, nem szabad itt ragadnom a háború közepén.
- És nem fél, hogy valaki tovább adja neki? Egy vendég, vagy egy... rosszakarója? - mert az rendben van, hogy ha nem tud róla, akkor nem fáj neki, de nem annyira titokban csinálja. Nem elrejtőzve a hátsó szobában, vagy a raktárban és ott hajt fel egy felest, hanem itt nyíltan. Mondjuk az öreg, tuti, hogy nem fog semmit mondani, szerintem emlékezni se fog a mai napra, ha ennyit iszik, vagy csak én nem ismerem eléggé az alkohol erejét? Ez annak, aki gyakorlott lehet, hogy meg se árt, vagy ha jól el van itt, akkor nincs oka új csapost szerezni a helynek azzal, hogy felnyomja a mostanit. Az újabb pohárra megrázom a fejem, nem hiszem, hogy szükségem lenne rá, de végül kis hezitálás után mégis csak a kezembe kerül és kortyolok belőle. Nem biztos, hogy kellene, de talán tényleg segít az idegességet legyőzni.
- Miért? Úgy megtetszett a város? Vagy miért maradt? Jó ez az... állás? - nem tudom, nem hiszem, hogy az ember álma egy ilyen helyen a csaposi állás, vagy csak én vágytam mindig kicsit többre, mint ami a legtöbbeknek megadatott? Vagy egyszerűen csak mivel az apám is zenész, ezt láttam el és egyértelmű volt, hogy nem érem be kevesebbel? Vagyis... miért lenne az kevesebb, ami neki jutott? Áh, nem is tudom, hogy miért gondolok ilyet, nem szép tőlem, azt hiszem.

Vissza az elejére Go down
Sebastian Monroe
Secrets All Around
Sebastian Monroe
Városlakó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Sebastian Monroe
Ω Hozzászólások száma : 107
Ω Kor : 34

Rue de la Republique (Főutca) - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Rue de la Republique (Főutca)   Rue de la Republique (Főutca) - Page 2 Empty2014-04-17, 10:44

Kelly & Sebastian

Felkelti az érdeklődésem ez a robbanás dolog. Bár még mindig nem tartom akkora nagy gondnak. Minek lennének itt a katonák mint megvédeni a várost. Igaz az is, hogy aggasztó ez a készültség, de ez még nem jelent semmit. Szerintem feleslegesen aggódik a hölgy. Volt katona lévén megszimatolom ha a közelben háború törne ki. Egyelőre ennek még nincs olyan szaga. Az a robbanás lehetett egy kisebb erőfitogtatás is. Egyelőre még biztonságban vagyunk.
-Figyeljen kisasszony! A katonák nem információközlésre vannak jelen a városban. Szeretnek nem pánikot kelteni. Nekik kötelességük a hallgatás. De az, hogy egyelőre nem mondanak semmi még nem jelent nagy bajt. Nyugodjon meg. - Nem vagyok biztos benne, hogy képes lesz megnyugodni. A hölgyek érzékenyebbek az ilyesmire. Én rengeteg város és falu elpusztításában segédkeztem. hamarabb tudni fogom, hogy veszélyben a város mint azt bármelyik beavatott katona. És az, hogy egyelőre senkit sem engednek el természetes. Amíg itt tartózkodnak semmibajuk nem eshet. Ez így szokott lenni. Lezárják a kiutakat és így se be se ki nem mehet senki. Ezt szokták alkalmazni, ha szökött foglyot vagy merénylőt keresnek. A várost lezárják így könnyebben a nyomára akadnak a keresett személyre.
-A főnököm egy kimondott alakoskodó egyén, de amiről nem tud az nem fáj neki. És amúgy is a saját bőrömmel játszom. Magácskát ez ne zavarja. - Majd töltök egy újabb pohárral és elé teszem. Szerintem az aggodalomra a legjobb gyógyír egy kis ital ami feledteti a gondokat. Elmosolyodom ahogy látom örül a bóknak. Remélhetőleg sikerül horogra akasztanom ezt az aranyhalat. Szép fogás lenne. Nos hamar rátapintott arra, hogy nem vagyok francia. Le se tagadhatnám, hogy angol vagyok.
-Nem vagyok franciai, ezt leszűrte már. Világkörutat akartam tenni, de valahogy itt lyukadtam ki és maradtam is. - Az igazsághoz köze sincs annak amit mondtam. A hadsereg elől menekültem és itt találtam menedéket.
Vissza az elejére Go down
Kelly Westwood
Secrets All Around
Kelly Westwood
Átutazó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Adeline LaPierre
Ω Hozzászólások száma : 53
Ω Kor : 33

Rue de la Republique (Főutca) - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Rue de la Republique (Főutca)   Rue de la Republique (Főutca) - Page 2 Empty2014-04-17, 05:28



Sebastian & Kelly



Ez jól fog esni, egy kis ital estére, ami egy kicsit ellazít, de azért nem tompítja túlságosan az elmémet. Tökéletesnek ígérkezik így a mai nap, egy kicsit el tudok vonatkoztatni attól a cseppnyi gondtól is, hogy feltartóztatják a turnét, meg az éjszakai robbanástól, ami még mindig nem tudom, hogy mi is lehetett. Aprót biccentek a csaposnak, amikor elém teszi a bort. Ittam már jobbat is, de azt nem szűröm le, hogy ennek nem az az oka, hogy nem minőségi ital, ennyire nem értek hozzá.
- Úgy gondolja? Akkor sem, ha közel volt és... nem is tudom, nem mondanak semmit, csak hogy egyelőre várnunk kell az indulással. Nem igazán értem. - akárhogy is, de nem kellemes, ha nem tudsz semmit és nem érted, mi történik, én pedig most ezzel így vagyok. Már egy ideje járjuk ezt a francia kis körutat, és eddig ilyesmire nem volt példa, azt hiszem nem meglepő, ha azért egy kicsit mégis csak aggódom. Nem itt akarom kivárni a háborút, a családommal kellett volna maradnom?
- Értem, azt hiszem igaza van és ha nem lesz belőle gondja, akkor megteheti persze. Végülis nem valami töménnyel öblöget épp. - mosolyodom el. Jogos, nem kell feltétlenül itt állnia egész nap, hogy közben egy korty italt se enged meg magának, miközben ennyi mindennel van körbevéve. És végülis az ő dolga, ha ezért nem rúgják ki.
- Oh, köszönöm! - mosolyodom el, a kedves bók hallatán. - Igen, én voltam, egy jezz zenekarral turnézunk, csak most épp ezt a turnét akasztották meg. - sóhajtok egy aprót. Félek tőle, hogy a zenekar vezetője ki fog akadni, minél tovább húzzuk az időt, Toby nem jól viseli az ilyesmit.
- És ön honnan keveredett ide? Nem francia, a kiejtése alapján legalábbis, nem érzek az angol mögött akcentust. - bár nem vagyok annyira jó ebben, de már hallottam franciákat angolul beszélni, még ha nem is nagyon szeretik az egyéb nyelveket elvből sem, de attól még most egyértelműen hallható, hogy az ő szavai tisztán angolul csengenek.

Vissza az elejére Go down
Sebastian Monroe
Secrets All Around
Sebastian Monroe
Városlakó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Sebastian Monroe
Ω Hozzászólások száma : 107
Ω Kor : 34

Rue de la Republique (Főutca) - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Rue de la Republique (Főutca)   Rue de la Republique (Főutca) - Page 2 Empty2014-04-16, 15:38

Kelly & Sebastian

Garantáltan tudom biztosítani, hogy ezek az italok aligha tartalmaznak egy-két százalék alkoholt. De az emberi elmével rengeteg mindent el lehet hitetni. Azt mondod, hogy ez a bor tömény akkor azt el is hiszi és úgy berúg tőle mintha ténylegesen magas alkohol számút ivott volna. Frederich egy igazi álszent patkány, de dicséretére még nem bukott le a piszkos kis játékával. Ellenőrzésnél, mert hát az is van majdnem három hetente, kipakoljuk a minőségi termékeket, hogy az ellenőrök azokat kóstolgassák és elégedetten távozzanak úgy három hétre ismét.
-Ahogy a hölgy kívánja. - Teszem le a bort elé majd kiszolgálom a veterán katonánkat Piere-t. Szegény habókos lassan a halálba issza magát, de a maga 67 évével és a háborús tapasztalataival együtt szerintem nem bánná ha a drága vodkája okozná a halálát. Se családja, se barátai és az elmegyógyintézet már két éve megakarja kaparintani magának. Szóval Piere már nem húzza sokáig a napi 5 vagy 6 pohárka vodka miatt amit minden egyes nap lehúz.
-Hölgyem, egy vagy két robbantás még nem utal háborúra. A város biztonságos. Katonák is védik, nem kell úgy aggódnia higgyen nekem. - Nem tagadom kicsit engem is aggaszt a katonai készültség, de nem kell egyből a legrosszabbra gondolni. Volt már itt hasonló és még se lett belőle semmi. Elnevetem magam egy pillanatra. Nos ha ilyen löttyöt árulnak akkor igen. lehet inni munka közben. Ettől aligha veszítem el a józanságom. Mondjuk a főnök nem örülne neki, de Ő nagyon ritkán tér be ide, leginkább akkor mikor fizetés van vagy mikor az ellenőrök érkeznek.
-Nem szabadna, de azért reggeltől estig itt álldogálni rémesen unalmas, egy-két pohárkával megengedhetek magamnak. - Mosolygok rá. Mikor megemlíti, hogy turnézik az együttesével eszembe jut, hogy honnal is volt ilyen ismerős. Ő énekelt itt a múltkor.
-Ön énekelt itt pár nappal ezelőtt? Hogy is felejthettem el? Pedig ilyen csinos hölgyeket ritkán felejtek. - Kacsintok rá és kiszolgálok egy újabb férfit akit eddig nem nagyon láttam erre. Lehet egy újgazdag. Valami olaj vagy arany lelőhely friss tulajdonosa. A minőség ellenére drága egy kocsma ez.
-Ne aggódjon Miss. Ez csak formalitás, hamarosan tovább engedik magukat.
Vissza az elejére Go down
Kelly Westwood
Secrets All Around
Kelly Westwood
Átutazó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Adeline LaPierre
Ω Hozzászólások száma : 53
Ω Kor : 33

Rue de la Republique (Főutca) - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Rue de la Republique (Főutca)   Rue de la Republique (Főutca) - Page 2 Empty2014-04-16, 14:15



Sebastian & Kelly



Nem akarok túlságosan töményet inni, ha más nem, akkor keverve fogadnám el esetleg egy kis gyümölcslével, vagy ilyesmi. Túlságosan nagy lett hirtelen a felfordulás itt, és a mi utazásunkat is el kellett e miatt halasztani, szóval jobb az, ha tiszta a fejem és egyébként sem vagyok a legjobb akkor, ha iszom. Hajlamos vagyok még az átlagnál is jobban elszállni.
- Igen, vörös lehetőleg, édes, ha tartanak ilyesmit. - nem értek annyira az italokhoz, szóval nem szűröm le azonnal, hogy amit elém tesz az nem épp a legjobb minőség. Annyi tuti, hogy nem a legfinomabb, de ezt arra is foghatom, hogy nem szoktam annyira hozzá az alkoholhoz és egyszerűen csak nem vagyok egy nagy borrajongó. Nincs ezzel nagy gond, arra, hogy elkortyolgassam végülis jó lesz, és ha jól érzem, akkor nagyon még csak kiütni sem tud.
- Miért ilyen biztos benne? - nem érhet itt semmi baj? Oké, láttam, hogy elég sok katona mászkál a városban és a városon kívül, de miért ne érhetne baj itt? A szüleim már így is épp eléggé aggódnak, hogy eljöttem Angliából, pedig félő, hogy ha igazán nagy harcok lesznek, akkor őket is elérheti, de ezen most végképp nem akarok gondolkodni. Csak kortyolok az italomból, amíg ő elmegy kiszolgálni az öreg urat. Jó ideje dolgozhat már itt, ha ilyen jól ismeri a helyieket, pedig a kiejtése alapján angolnak tippelném, mint jómagam, bár nem vagyok benne teljesen biztos.
- Itt munka közben lehet inni? - oké, hallottam róla, hogy a franciák sok mindent kötetlenebbül vesznek és minket karót nyelt angoloknak tartanak, de akkor is meglep, hogy a csapos is úgy issza a bort, mintha csak víz lenne. Próbálok a kérdésre koncentrálni, bár valahol bánt, hogy ha nem látott pár napja épp itt énekelni. - Átutazóban, egy turné miatt az együttessel. Elvileg maximum egy hét és megyünk tovább, bár most azt mondták, hogy nem biztos, hogy ez lehetséges. Nem igazán... értem. - sejtelmem sincs, hogy mire fel ez a nagy katonai szigor, ami miatt tolni kell az utazást. Így is elég sok szervezést igényelt az egész, és most minden időpontot át kell tenni máskorra. Nem vagyok oda a kialakult helyzetért.

Vissza az elejére Go down
Sebastian Monroe
Secrets All Around
Sebastian Monroe
Városlakó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Sebastian Monroe
Ω Hozzászólások száma : 107
Ω Kor : 34

Rue de la Republique (Főutca) - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Rue de la Republique (Főutca)   Rue de la Republique (Főutca) - Page 2 Empty2014-04-16, 07:13

Kelly és Sebastian

Komolyan megnevettet ez a Nő. De hát mindent a vendégekért nem de?
-Természetesen vannak jó minőségű boraink és vannak olyanok is amik kicsit enyhébbek az átlagnál, tehát akkor egy pohár bor lesz? - utálom újra és újra azt hazudni, hogy itt minden a legjobb minőség, mert hát ez közel sem igaz. De ha Frederich kiszagolja, hogy tudok a viselt dolgairól úgy penderít ki innen, hogy lábam se éri a földet. Odalépek az italos szekrényhez és találomra kiválasztok egy üveg bort. Az illata alapján fel se tűnik, hogy semmi, de semmi köze a borhoz, mondhatnánk, hogy víz és cukor meg még pár adalékanyag keveréke és íme a hamis folyékony arany. De ennek a hölgynek erről nem kell tudnia. Kiöntöm az italát majd átnyújtom neki és közben figyelek arra amit mond.
-Nos hallottam egy robbanást, de szerintem nem kell neki nagy hűhót csapni. Nyugodjon meg itt nem érheti semmi baj. - Eresztek meg felé egy mosolyt majd egy újabb vendég felé fordulok. Az öreg Piere már megélt kisebb háborúkat amiktől kicsit bekattant és néha előtörnek belőle az emlékek olyan intenzitással, hogy van, hogy tör zúz a kocsmában. Úgy látszik ma jó napja van.
-Mit adhatok Piere? - Könyökölök a pultra és figyelmesen várom a válaszát. Csak motyog ahogy szokott még szerencse, hogy állandó jelleggel vodkát rendel. Már értenem se kell mit mond anélkül is tudom mi az óhaja. Leteszem elé a vodkáját majd odasétálok a hölgyhöz. Terveimben ma szerepel ez a hölgy és nem szeretném csak úgy elereszteni.
-És átutazóban van vagy tervezi, hogy letelepszik itt? - Oh, nagyon remélem, hogy az első. Szeretek hódítani, de, hogy egy éjszakánál tovább tartson olyan nem létezik. Töltök magamnak is a löttyből amit a Nőnek öntöttem. Ettől lerészegedni max csak akkor lehetséges ha az ember beképzeli mellé az alkoholt is.
Vissza az elejére Go down
Kelly Westwood
Secrets All Around
Kelly Westwood
Átutazó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Adeline LaPierre
Ω Hozzászólások száma : 53
Ω Kor : 33

Rue de la Republique (Főutca) - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Rue de la Republique (Főutca)   Rue de la Republique (Főutca) - Page 2 Empty2014-04-15, 16:32



Sebastian & Kelly



Olyasmi kéne nekem, ami azért nem olyan ütős, hiszen van még dolgom mára, és nincs szükségem rá, hogy valami totál elborítsa az agyamat, meg egyébként is, turnén vagyok, nem pedig csak valami holmi turistaként szórakozom. Nem tehetem meg, hogy csak úgy bármit megiszom tehát. Azért is kellene egy kedves pultos, aki segít és ez a fickó már messziről is szimpatikusnak tűnt. Bár én, meg az ember ítéletem... az az igazság, hogy nem vagyok a legjobb abban, hogy eldöntsem ki milyen ember. Gyakran esem bele abba a hibába, hogy elsőre valaki rendkívül szimpatikusnak tűnik, aztán rájövök, hogy ezt nagyon... nagyon rosszul gondoltam. Tudom, hogy lehetnék egy fokkal átgondoltabb is, és én igazán próbálom erre rávenni magam, de sajnos még nem túl sokszor sikerült. Most is elhatározom, hogy csak azért, mert egy rendkívül lehengerlő mosolyt kapok, nem gondolok többet, mint kéne, pedig... tényleg milyen szép a mosolya! És mi van, ha nem mindenkire mosolyog így, vagy ha mégis, akkor talán én vagyok a kivétel, akivel majd nem olyan lesz, mint az átlaggal.
- Akkor mit ajánlana? Valami csak van, ami kevésbé ütős, vagy... keverve mással, szódával, gyümölcslével, nem is tudom. Esetleg egy könnyedebb bor, a francia borok jók nem de? - sőt úgy hallottam, hogy Avignon környékén is remek bortermelő vidékek vannak. Tényleg nem szeretnék túl tömény italt, de a jó borokat szeretem. Meg egyébként is egyedül iszogatni sosem kellemes, de egy kis kikapcsolódás nekem is kell, és nem sok embert ismerek a városban, ami érthető, ha egyszer csak átutazóban vagyok. - Ön nem tud erről a felfordulásról... mintha éjszaka hallottam volna egy robbanást is. - nem vagyok benne biztos, komolyan azt hittem először, hogy álmodtam, de már egyáltalán nem vagyok benne biztos.

Vissza az elejére Go down
Sebastian Monroe
Secrets All Around
Sebastian Monroe
Városlakó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Sebastian Monroe
Ω Hozzászólások száma : 107
Ω Kor : 34

Rue de la Republique (Főutca) - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Rue de la Republique (Főutca)   Rue de la Republique (Főutca) - Page 2 Empty2014-04-15, 09:49

Kelly & Sebastian

Kimondottan unatkozom ma. Se egy régi történet se új információk se semmi. Még a törzsvendégek nagy rész se jött el ma. Pedig legalább a fél életüket itt töltik és csak úgy szórják a pénzt a drágábbnál drágább italokra. Oh, ha a kis naivak tudnák, hogy az olcsó sör és a drága egy és ugyanaz, nem költenének annyit a "minőségibbre". Itt semmis sem az aminek látszik. A főnököm egy dörzsölt fickó. Hazudik, lop, csal és szépen megél belőle. Azt hiszi, hogy senki sem tud az apróbb stiklijeiről, de nagyon téved. Jobban ismerem mint saját magam. Ha nem kellene ez az állás akkor olyan szépen lehúznám róla a leplet, de hát szükségem van a pénzre. Az albérletem nem tudom a semmiből fent tartani. A főnököm Frederich, annak ellenére, hogy egy simlis alak, becsületére szóljon, időben kifizeti a bérem és soha nem késett még eddig. Fizetésemelést ugyan nem kaptam még, de ahogy a pincérlánykákat elnézem akik már hosszú évek óta itt vannak és még egyszer sem kaptak, valószínű, hogy letehetek az emelésről. Mondjuk így se rossz a helyzet. A pénz elég az albérletre és még marad is annyi, hogy éhen ne haljak. Idővel majd szeretnék saját kocsmát nyitni, de valahol el kellett kezdenem. Na meg aztán a pincérlánykákban is lehet gyönyörködni, ami megér még néhány plusz pontot. Olykor jönnek ide kifinomult, gazdagabb hölgyek is. De a modoruk már nem olyan kifinomult mint a küllemük. Körül nézek és lehangol a hely kihaltsága. Szeretem mikor a válogatott emberek tömege körül üli a pultot és beszélnek össze vissza mindent. A hölgyek csacsogása is felettébb jól esik fülemnek. Most viszont alig vannak. Egy pillanatra megakad a szemem egy kisasszonyon. Felettébb csinos és idetart. Legcsábítóbb mosolyom elővarázsolom és felelek kérdésére.
-Üdv! Nos vannak itt koktélok, de ha igazán jót akar akkor nem koktélt választ. Kimondottan borzalmas ízűek. És itt nincs olyan, hogy kevés alkohol tartalom. - Mosolygok rá. Ezek a nők. Ide általában gazdag urak járnak és nem azért, hogy szürcsöljenek valami alkohol hiányos löttyöt, lerészegedni, bajokat feledni térnek be. Ennek a hölgynek sem ártana kicsit feledni, olyan gondterheltnek tűnik.
Vissza az elejére Go down
Kelly Westwood
Secrets All Around
Kelly Westwood
Átutazó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Adeline LaPierre
Ω Hozzászólások száma : 53
Ω Kor : 33

Rue de la Republique (Főutca) - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Rue de la Republique (Főutca)   Rue de la Republique (Főutca) - Page 2 Empty2014-04-14, 16:33



Sebastian & Kelly



Őszintén szólva fogalmam sincs, hogy mi a fene folyik itt. Lehetne már valami nagy gyűlés, vagy valami hangos bemondó, mert csak azzal vagyok tisztában, hogy ha minden igaz, akkor még maradnunk kell egy ideig, pedig holnap kéne felszállni a vonatra a hivatalos ütemterv szerinte. De valami olyasmiről van szó, hogy nem lehet, mert... na itt a nagy kérdés, hogy miért? De egy-két nap alatt még az ember nem kezd el pánikolni. Végülis háború helyzet van, ezzel is lehet magyarázni ezt az egészet nem igaz? Lehet, hogy valami már közel van, csak nem akarnak pánikot kelteni. Van ebben is valamennyi ráció, szóval szépen nyugiban kivárom azt a pár napot, aztán szépen megyünk tovább. Toby úgyis mindent intéz gondolom, hogy ne legyen baj a csúszásból. Egyelőre viszont le kell itt foglalnom magam és mivel nem sok helyet ismerek a báron kívül, ahol felléptünk két napja, így aztán nem csoda, ha ide veszem az irányt. A terep legalább ismerős és azért ilyenkor az sokat számít.
Könnyed mozdulattal lököm be az ajtót, egy vékonyabb szövetkabát van rajtam, mert azért így késő délután már hűvösebb van jócskán. Alul egy vékony barna harisnya, magas sarkú drapp, elegánsabb cipővel, és persze színben az egészhez passzoló térdig érő barack színű szoknyával. A hajam kiengedve göndörödik lefelé, és persze amint beérek a kabát is majd lekerül rólam, ahol felküzdöttem magam a magasított székre a pult előtt. A kabát előtte még az akasztóra kerül, hogy csak a halvány rózsaszín blúz maradjon alatta. Várok kicsit, amíg feltűnik a csapos, egyelőre fogalmam sincs, hogy mit ihatnék.
- Hello... tudnak ajánlani esetleg valami olyat, ami finom, de nem túl nagy az alkohol tartalma, de azért mégis csak van benne valamennyi? Valami nőiesebb italt? - bájos mosolyt villantok, miközben a kézitáskámat szépen leteszem magam elé a pultra. Nem lesz gond a fizetéssel, de tényleg tanácstalan vagyok és ő talán tud segíteni. Láttam már a fickót, a múltkori fellépés alkalmával, de csak éppen hogy futólag.

Vissza az elejére Go down
Adeline LaPierre
Secrets All Around
Adeline LaPierre
Ellenálló


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Adeline LaPierre
Ω Hozzászólások száma : 268
Ω Kor : 38

Rue de la Republique (Főutca) - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Rue de la Republique (Főutca)   Rue de la Republique (Főutca) - Page 2 Empty2014-04-01, 08:48


Rue de la Republique


Avignon leghosszabb utcája, azaz a Főutca. A legtöbb esemény itt kerül megrendezésre és karácsonykor is ennek a közepén állítják fel a fát. A legtöbb híresebb, közismertebb helyre elvisz, és ha valaki csak egy békés sétára vágyik, akkor itt ezt nyugodtan megteheti, de ha egy kicsit gyorsabban haladna, akkor is felszállhat a nem turbó, de mégis hatékonyabban közlekedő villamosra.





Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom
Secrets All Around


Titkosított Akta

Rue de la Republique (Főutca) - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Rue de la Republique (Főutca)   Rue de la Republique (Főutca) - Page 2 Empty

Vissza az elejére Go down
 

Rue de la Republique (Főutca)

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
2 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Avignon Ereklyéi :: Archivum :: Avignon városa :: Belváros-