Avignon Ereklyéi


 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Megosztás
 

 Colchester Castle Park

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
SzerzőÜzenet
Adeline LaPierre
Secrets All Around
Adeline LaPierre
Ellenálló


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Adeline LaPierre
Ω Hozzászólások száma : 268
Ω Kor : 38

Colchester Castle Park - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Colchester Castle Park   Colchester Castle Park - Page 2 Empty2014-04-01, 09:07

First topic message reminder :


Colchester Castle Park


Egy hatalmas és csodásan kidolgozott park, melynek központját egy régi kis kastély alkotja. Rengeteg fa, virág és bokor található meg itt, bár természetesen a háború előszele miatt valahogy ez sem tűnik olyannak, mint kellene, de hiába a tavasz és a természet a harcok közeledte ellenére is ugyanúgy utat tör magának.






Vissza az elejére Go down

SzerzőÜzenet
Sebastian Monroe
Secrets All Around
Sebastian Monroe
Városlakó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Sebastian Monroe
Ω Hozzászólások száma : 107
Ω Kor : 34

Colchester Castle Park - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Colchester Castle Park   Colchester Castle Park - Page 2 Empty2014-05-01, 11:28

Andrew & Sebastian

A feszültsége kezd szépen átszivárogni rám is. Jelét ugyan nem mutatom, de bosszant. Azt hittem túl vagyunk már ezen a szoborként állunk egymás előtt dolgon. De ezek szerint Ő nagyon szívesen folytatja ott ahol a múltkor abbahagytuk. Esetleg néhány perc múlva már állon is vág? Ahogy kinéz most ezt is eltudom képzelni róla. Kezemet nyújtom, de csak vonakodva fogadja el. Tudtommal nem vagyok leprás se pestises.
-Ez most egy megjegyzésnek akart volna látszani? Elég gyengére sikeredett barátom. - Most tényleg nem értem ezt a viselkedést. Itt vagyok ahogy megígértem, nem pisztollyal a kezembe állok és szegezem rá. Következő megjegyzése már azért hagy némi kívánni valót maga után.
-Tényleg? Na ne mond. Kezded felcsigázni az érdeklődésem. És ugyan honnan veszed, hogy nincs nekem is valahol egy rejtett emberem. Ellen állhatnék, bármikor amikor csak szeretnék. Ha úgy adódna, hogy választanom kellene hidd el, te halnál meg. - Sajnos kezdem elvetnia súlykot. Úgy jöttem ide mint aki kész a hülyeségét elfogadni és részt venni egy nem létező tárgyaláson. Erre mit kapok? Megjeleneik és úgy viselkedik mint aki karót nyelt vagy éppen baromira rossz napja volt. Az előző kicsit fájdalmas volna így valószínű, hogy rossz napja volt méghozzá nagyon rossz. A bordái a helyén vannak, mily nagy öröm, nem ütöttem akkorát mint szerettem volna, na mindegy, majd legközelebb. Ábrázatáról azt olvasom le, hogy még lesz legközelebb.
-Örülök neki. Keményebb fából faragtak mint hittem.
- Bóknak szántam, de valami gúnyos grimasz is a képere telepedett közben. Pech, így elveszti a hatását, de mindegy. Poénomra csak egyszerűen csendre int, kicsit szebben fogalmazva. Kimondottan szar napja lehetett, ha ennyire nem fogja a viccet. Na, de, hogy fogjam be az azért kicsit sokra sikeredett.
-Hát gondok minden pillanatban adódhatnak. - Teszem a nagy bölcset. De amiket utána mondd sajna nem lepnek meg. Nem szólt rólam? Ezen vajon miért nem vagyok meglepve? Akaratlanul is nevetnem kell rajta. Úgy közli velem mint valami rémes hírt. Pedig hát most mondjam neki, hogy ezt mind előre láttam? Akkor tutira olyan pipa lenne, hogy nem maradna egy ép fogam se, bár ha hallja a nevetésem akkor se olyan biztos.
-Hát most levagyok döbbenve. Pedig olyan szép végrendeletet írtam... - Vágok igen csalódótt képet, pedig még mindig nagyszerű hangulatban vagyok. - Na nem baj, legalább megtudhatom annak a szőke bombázónak a nevét akire már régóta fáj a fogam. - Tervezek már most a jövőre. Név után pedig sokkal közelebbről is megismerkedhetünk majd a szőke hölgyikével.
Vissza az elejére Go down
Andrew Maxwell
Secrets All Around
Andrew Maxwell
Szövetséges


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Andrew Maxwell
Ω Hozzászólások száma : 204
Ω Kor : 32

Colchester Castle Park - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Colchester Castle Park   Colchester Castle Park - Page 2 Empty2014-04-29, 15:05


Észre kellene vennie. Ha nem is akkor, amikor megérkezek, de elég ideig állok ott ahhoz, hogy feltűnjön neki, valaki nézi. Ennyire elfelejtette volna, hogy mindig a háta mögé kell nézni és figyelni? Mindenre és mindenkire? Persze nincs jogom ezt felhozni neki. Nem azért vagyok itt. Sem hivatalosan, sem, mint barát. A feszültség az egyetlen, ami változatlan. Persze nem látszik rajtam, de én érzem. Ennek ellenére egy másodperc hezitálás után elfogadom a kezét. Ez viszont nem jelenti azt, hogy a lényegre térnék azonnal.
- Legalább ez biztosan tisztelendő benned - jegyzem meg sokkal szárazabb hangon, mint szükséges. Hiába barátként kellene itt vele találkoznom, elég nehéz váltani. Mostanság elég sűrűn vagy ez. Ingadozok a két énem között. A katona és az... ember.
- Vagy csak azért vagyok itt, hogy hadbíróság elé kísérjelek. Nincs szükség kíséretre. Nem ellenkeznél. Nem hiszem - adok egy harmadik lehetőséget. Eszemben sincs bevallani, hogy nem tartja szemmel sehol egy mesterlövész és én sem pusztakézzel akarom elintézni. Az előzőleg sem sikerült. Csak kölcsönös adok-kapok volt.
- Mindegyik a helyén. Vagy legalábbis egyik sem panaszkodik - válaszolom, bár tény, hogy azért ha úgy mozdulok, szokott szúrni. De annyi kis fájdalmat bármilyen újonc kibír, nemhogy én.
- Fogd be, Monroe! - mordulok rá egy pillanat alatt. Azt nem kétlem, hogy igaza van, az viszont biztos, hogy nagyon türelmetlen tudok lenni mostanság és nem viselem jól még az ilyen apró beszólásokat sem. Majd változik ez, amint dűlőre jutok saját magammal. Vagy éppen kialszom magam. Nekem bármilyen megoldás megteszi.
- Gond mindig akad - kezdek bele. Leülhetnénk, de ezúttal már nem akarom húzni az időt egy perccel sem tovább. - Egyetlen szót sem szóltam rólad. Oda mész, ahova és amikor akarsz. Nem láttalak az eltűnésed óta. Pont olyan halott vagy, mint ahogy a papírok írják - mondom ki, de eszemben sincs semmit megmagyarázni. Nem tartozok neki ilyesmivel.
Vissza az elejére Go down
Sebastian Monroe
Secrets All Around
Sebastian Monroe
Városlakó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Sebastian Monroe
Ω Hozzászólások száma : 107
Ω Kor : 34

Colchester Castle Park - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Colchester Castle Park   Colchester Castle Park - Page 2 Empty2014-04-29, 13:50

Andrew & Sebastian

Kicsit talán túlzottan is elgondolkodom. Hajlamos vagyok rá, hogy hamar elkalandozzon a figyelmem. Egy perccel ezelőtt még a tárgyaláson gondolkodtam most pedig azon agyalok milyen lehet családos emberként élni. Apám szerette anyámat és engem meg a húgomat is. Sose panaszkodott, hogy elege lenne belőlünk. Én megfogadtam, hogy soha nem nősülök meg és gyerekeim se lesznek, mert hátráltatnának a karrierem építésében. A gond csak ott kezdődik, hogy nincs semmilyen karrierem. Csapos vagyok/voltam. Megszámlálhatatlanul sok nővel voltam együtt és mégis itt állok úgy, hogy semmit sem hagyok hátra csak egy üres albérletet és egy kocsmai állást. Észre se veszem, hogy figyelnek, pedig egy volt katonának illene észre vennie a közeledő személyt. Felpillantok az érkezőre és cseppet sem lepődök meg rajta, hogy Andrew áll mellettem. Biccentek én is majd feltápászkodom a földről. Ekkor veszem csak észre, hogy minden tagom sajog a durva, kavicsos földtől. Kinyújtózkodom majd a kezemet nyújtom felé, ha akarja elfogadja, ha nem az se gond.
-Nos nem vagyok akkora gyáva mint ahogyan azt te gondolod. Bár ahogyan most kinézel vagy nem tettél semmit ez ügyben vagy a bokrok mögött lesben áll a lövész osztag. - Hallani a hangomon, hogy nem poénnak szántam. Tényleg nem úgy fest mint aki sikert ért el az elmúlt egy hétben. Részemről az is jó, ha senki nem tud a létezésemről. Mikor az orrom felől érdeklődik kicsit muszáj mosolyognom. Ugyan mi baja lehet? Csak eltört. Semmi komoly. Nagyot reccsent, nos igen, körülbelül vissza kellett igazítanom a helyére.
-Még a helyén van. És a bordáid még mind megvannak? - Célzok arra, hogy én se hagytam magam akkor este. Nem kíméltem egyetlen egy csontját sem. Az időhúzásából ítélve, mert természetesen feltűnt, hogy ez az volna, nagy gondja akadt.
-Úgy nézel ki mint aki halálsoron van, akadt egy kis gond? - Szemétkedésből mindig is jeles voltam. Régen kiszúrtam ah valakinek kínos, vagy éppen olyan gondja akadt amiről nem tudja, elmondja-e. Nos én kirángatom belőle, ha tetszik neki, ha nem. Pedig már sejtem mi lehet a baja, de úgy teszek mint aki számít még a jóra. Mellesleg sehol sincsenek lövészek, ebből már csak az jöhet ki, hogy egy árva szót sem szólt arról, hogy élek és virulok. Akkor most ki a gyáva? Lehet mondjuk az, hogy közben rájött a szavaim igazságára, de azt kevésbé hiszem. Ő szabályok embere, nem állna át egyik pillanatról a másikra egy régi dezertőr pajtása mellé, mert az azt mondta, hogy csúnya és rossz a katonaság valójában. Ez olyan mint mikor anyám mondta, hogy a szekrényben lévő szörny csúnya és rossz, de engem nem bánthat. Nos a katonaság tényleg nem bánthat, ha az egyetlen ember aki tud rólam, hallgat mint a sír.
Vissza az elejére Go down
Andrew Maxwell
Secrets All Around
Andrew Maxwell
Szövetséges


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Andrew Maxwell
Ω Hozzászólások száma : 204
Ω Kor : 32

Colchester Castle Park - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Colchester Castle Park   Colchester Castle Park - Page 2 Empty2014-04-28, 16:46


Hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem lepett meg, amikor Sebastian üzent, hogy hol fog várni. Valamiért abba a hitbe ringattam magam, hogy eszében sem lesz találkozni újra. Hogy mindent hátrahagy és eltűnik már a következő napon. De nem. Itt marad, elrendezett mindent. Bízik bennem. És ez a legrosszabb az egészben. Egyetlen szót sem szóltam sehol az érdekében. Meg sem említettem, hogy láttam őt... egy dezertőrt. Nemhogy tárgyalást szervezni neki! Az igazság az, hogy nem bírtam rászánni magam. Abban nem vagyok biztos, hogy én mennyire maradtam minden tettem után, hű katona, nemhogy őt visszarángassam!
Ettől függetlenül eszemben sincs kihagyni a találkozót. Beszélnem kell vele, csak előtte megpróbálom elrejteni, hogy úgy nézek ki, mint aki hetek óta nem aludt. Még csak holnap lesz egy hete, hogy a minimumon tartom az alvást. De ahhoz képest jól bírom. Egyszer sem lankadt a figyelmem, amikor igazán szemmel kellett tartani valamit vagy valakit. Az más kérdés, hogy hagytam már ki ezt-azt, vagy csak jó felettesként továbbadtam a parancsot. Utóbbi amúgy sem túl feltűnő, csak tőlem szokatlan. De ugyan kinek tűnne fel? Azt sem veszi észre senki, hogy javában a laktanyán lenne a helyem, de én gond nélkül sétálok ki a kapun. Az egyenruha természetesen élére vasalva rajtam, de minden fegyvert itt hagyok. Felelőtlenség? Talán. Érdekel? Nem igazán. Én már tudom azt, amit még Sebastian sem sejt. Nem katonaként találkozok vele.
Nagy léptekkel vágok keresztül a városon, próbálva ügyet sem vetni arra, hány katona rója az utakat. Pedig nagyon is feltűnő. Kezdem érteni, miért aggódnak a helyiek. Ezt már bármennyire is igyekszünk, nem lehet kimagyarázni egyszerű-elővigyázatosság szöveggel. De most nem az a dolgom, hogy ezzel foglalkozzak. Irány a park és ott is a megbeszélt hely. Jó egy percet állok, pár méterre Sebastaintól. Kíváncsi vagyok, hogy észreveszi-e a rá irányuló tekintetet. Ha nem, akkor is lassan odasétálok hozzá, de még csak egy mosolyt sem tudok magamra kényszeríteni.
- Monroe - biccentek, már csak így köszönve megszokásból. Nincs semmi különösebb oka a komorságomnak. Vagy legalábbis semmi olyan, amire ő gondolhatna.
- Nem hittem, hogy keresni fogsz - jegyzem meg, mert képtelen vagyok magamban tartani. - Rendben van az orrod? Elég nagyot reccsent, akkor este - teszem hozzá szinte azonnal. A vak is látná, hogy húzom az időt, ha kell, ha nem. De nem akarok azzal indítani, hogy megkaptam a saját leckém, és nem akarom, hogy újra katona legyen, ha nem akar. Az már csak ráadás, hogy azt is közölnöm kell vele, semmit nem intéztem el.
Az egész beszélgetést viszont jobb lenne, nem a földön elintézni. Legalábbis biztosan nem nyugodtan fekve, ahogy ő várakozott. Még arra is kissé nehezen szánom rá magam, hogy a frissen vasalt egyenruhámban a fűre üljek. Inkább majd egy közeli pad, de addig csak ácsorogjunk.
Vissza az elejére Go down
Sebastian Monroe
Secrets All Around
Sebastian Monroe
Városlakó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Sebastian Monroe
Ω Hozzászólások száma : 107
Ω Kor : 34

Colchester Castle Park - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Colchester Castle Park   Colchester Castle Park - Page 2 Empty2014-04-28, 15:56

Andrew & Sebastian

Egy hete mikor Andrew és én majdnem lapossá vertük egymást nem hittem volna, hogy ilyen nyugodtan fogom várni. Letelt az egy hét haladék amit kaptam, hogy elrendezzek mindent. A munkám egyelőre megvan csak már néhány ártatlan szót ejtettem a főnöknek az új pincér srácról, hogy ügyesen bánik a poharakkal és rendes a vendégekkel, a jól fizető vendégekkel. Mondanom se kell, hogy ráugrott a témára. Tehát ha rosszul sülne el Andrew terve amiben teljesen biztos vagyok akkor annak a kölyöknek lesz egy jobb állása. Jótékonyság kipipálva. A cuccaimat majd egyik csapos haveromnak ajándékozom. A végrendeletem készen van. Mondhatnátok, hogy nevetséges amit teszek, de szerintem még ez is kevés. Fegyverem ezúttal nálam van. Ez az egy dolog jobb ha velem együtt kerül a porba. Hűen szolgált mellettem civilben és katonaként is. Leülök a parknak egy nagyobb kövére és a tavasz közeledtét figyelem. Ugyan a háború közeleg és sok mindenki meghal majd, de egy dolog nem fog változni, a tavasz mindig eljön. Üzentem Andrew-nak, hogy itt fogom várni. Nagyon ajánlom neki, hogy ne várasson sokáig. Még most is képtelen ötletnek tartom, hogy tárgyalást indítanának az ügyemben. Hiába van szükség katonákra a háború közeledtével, egy dezertőrt senki se látna szívesen a soraikban. A magam részéről én se bíznék egy ilyen emberben. Aki egyszer lelépett az máskor is megteheti. És akár még árulóvá is válhat. Jó, azért az nem lennék. Egyedül csak azt bánom, hogy nem volt időm elég nőt meghódítani. Nem baj, majd az új csapos gyerek helyettem is megteszi. Ahogy figyeltem a pincérnőkre már szemet vetett. Persze nem az ötvenes afrikai nőcire hanem az új szőke hajú, fiatal leányzóra. Sajnos nem volt elég időm arra, hogy megkérdezzem a nevét. Sok a mulasztásom az már biztos. Nagyot sóhajtok majd a földre fekszem és a felettem úszó felhőket nézem. Szürke fellegek érkeznek dél felől. Nem kizárt, hogy lassan vihar lesz. Andrew ha azt hiszi esőben itt fogok ácsorogni és várni rá akkor nagyon téved. Biztos lehet benne, hogy nem fogok miatta elázni. Inkább lőjenek agyon és haljak meg úgy mint tüdőgyulladásban vagy náthában. Kíváncsi lennék rá, hogy Andrew a hallottak után miket gondol az apjáról. Vajon egy hét alatt teljesen elvetette azokat amiket mondtam vagy kivizsgálta? Sose értettem miért tartja annyira nagyra az apját mikor az apjának a szemében Ő nem más mint egy egyszerű katona. Siralmas, de ez a helyzet. Az én apámról nem tudok semmit, lehetséges, hogy már nem is él. Az biztos, hogy Ő se tart már sokra, annyi csalódást okoztam neki és az egész családnak is.
Vissza az elejére Go down
Adeline LaPierre
Secrets All Around
Adeline LaPierre
Ellenálló


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Adeline LaPierre
Ω Hozzászólások száma : 268
Ω Kor : 38

Colchester Castle Park - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Colchester Castle Park   Colchester Castle Park - Page 2 Empty2014-04-01, 09:07


Colchester Castle Park


Egy hatalmas és csodásan kidolgozott park, melynek központját egy régi kis kastély alkotja. Rengeteg fa, virág és bokor található meg itt, bár természetesen a háború előszele miatt valahogy ez sem tűnik olyannak, mint kellene, de hiába a tavasz és a természet a harcok közeledte ellenére is ugyanúgy utat tör magának.






Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom
Secrets All Around


Titkosított Akta

Colchester Castle Park - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Colchester Castle Park   Colchester Castle Park - Page 2 Empty

Vissza az elejére Go down
 

Colchester Castle Park

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
2 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Avignon Ereklyéi :: Archivum :: Avignon városa :: Külváros-