Avignon Ereklyéi


 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Megosztás
 

 Ösvények

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
Auguste Dumont
Secrets All Around
Auguste Dumont
Ellenálló


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Auguste Dumont
Ω Hozzászólások száma : 109
Ω Kor : 38

Ösvények Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ösvények   Ösvények Empty2014-09-12, 16:30


John & Auguste





- Természetesen, minden bizonnyal én is hasonlóképpen éreztem volna. – na igen, a féltékenység ez komplex dolog, de sokan nagyon könnyedén veszik. A féltékenység minden kapcsolat leggonoszabb kórokozója ezt már a saját bőrömön is sikerült megtapasztalnom. Azonban nekem nem voltak olyan gondjaim, hogy Julien esetleg megpróbálta volna lecsapni Isabellet a kezemről. Ő neki igazán ellenszenves volt, és azt kell mondanom így utólag, hogy igaza volt, hallgatnom kellett volna rá. De nem tettem, és most önön hibámból vagyok ott, ahol. Nem akarom sajnáltatni magamat, mert már nem lehet visszacsinálni a dolgokat, de néha önkéntelen is jobban belegondolok ezekbe a dolgokba. Vajon minden csak szemfényvesztés volt?
- Ha jól emlékszem, akkor az egyikük Párizsban kötött ki, a másik leányzó pedig az itteni kórházban dolgozik. Rég nem találkoztam velük, minden bizonnyal ők is sokat változtak. – nem találkoztam velük azóta, hogy az apjuk elkergetett. De nem azért, mert megijedtem volna. Egyszerűen csak nem volt már kihívás, meg volt amiért mentem, minek mennék akkor vissza? Legalábbis akkor még így gondoltam, de manapság már ennél sokkal előrelátóbban gondolkodom. Fura, hogy mennyire más ember voltam tíz évvel ezelőtt. Mintha egy előző életemben lett volna mindez, pedig csak néhány hónapja, Isabelle felbukkanásával lett ennek vége. A nő, aki miatt megváltoztam, és  a nő, aki miatt még ma is fáj a szívem, holott jól tudom, hogy utálnom kéne.
- Ahány ember, annyiféle vélemény. – mondom egy apró bólintás kíséretében. Én csak a saját a példám okán gondolkodok így. Elveszettnek tartom magam, és nem hinném, hogy olyan sok jót érdemelnék az életben. Öltem már embert, többet is, mint kellett volna, és a lelkemen szárad egy fiatal lány halála, aki helyett nekem kellett volna odavesznem. Nem vagyok olyan jó ember, mint szeretnék lenni, de megpróbálok úgy élni, hogy az emberek a jóra emlékezzenek, ha rám gondolnak. Nem akarok hős lenni, nem vágyom a nagyságra. Az egyetlen célom az életben az, hogy ezt a várost ne lássam többet szenvedni.
- Igen, minden bizonnyal, de nem különösebben érdekelnek az okaik. – nem érdekel, hogy miért hagyják azt, amit csinálok, főleg nem annyira, hogy csak úgy besétáljak a kapitányságra és megkérdezzem ezt tőlük. Majd,ha úgy gondolják, akkor küldhetnek ki valakit, hogy elkapjanak, addig pedig teszem azt, amihez értek. Mondanám, hogy megvédem azt, amit szeretek, de… de mint tudjuk ez nem igaz, hiszen Isabelle is meghalt, csak mert én visszaakartam menni bajbajutottakért. Minden tettnek van következménye, az enyémnek pedig… számomra elfogadhatatlan volt. De szép lassan megtanulok majd vele együtt élni.
- Az nem számít. Az ember megvédi azt, amit szeret, és nem áll le a jogokról vitatkozni. – én a szavak embere vagyok, előbb kérdezek, mint lövök, de vannak kivételek. Az ember elfogult. Az öccsével kapcsolatban, a barátaival kapcsolatban, vagy épp az otthonával kapcsolatban. Nem érdekel, hogy mennyire tartják ezt mások rossznak. Nem mondom, hogy ez az én erdőm. Én csak benne nőttem fel, és rossz nézni, ahogyan tönkreteszik. Megakarom védeni, és ha ez nem tetszik valakinek, hát tegyen ellenem. Sok mindenben a békére törekszem, de kezdem belátni, hogy nem mindenben érhető ez el. Mint például ebben az esetben.
- Dehogynem. De amíg nem látok a kezeimen bilincset, addig nincsen semmi gond. – nem lenne jó ötlet az, ha megpróbálna bilincsbe verve hadbíróság elé szállítani. Nem volt szép az, amit tettem, de még a mai napig helyesnek érzem. A katonaélet nem nekem való, és Isabelle halála után már nem láttam semmi értelmét sem a maradásnak. Arról nem is beszélve, hogy a bajtársaim javarésze percek alatt veszett oda. Úgy döntöttem, hogy inkább másféleképpen szeretném szolgálni a városomat. Nem az országom, hanem a városom. Egyesek szemében szálka vagyok, mások egyetértenek velem, de soha nem a felhajtásért tettem ezt. Én az emberekért vagyok, az ő érdeküket tartom szem előtt.
- Remélem így lesz. – csak ne kövesse el azt a hibát, amit én. Már ezerszer megbántam azt, hogy szerelmes lettem, és nem szeretném, ha úgy járna, mint én. Jobbat érdemel ennél, és remélem, hogy meg is fogja ezt találni.
- Azt meghiszem. Bármikor megtalálhatod őt a helyi kocsmák egyikében. – na igen, mert Julien imád szórakozni, és nincs egy olyan este, hogy ne tenne így. Irigylem ezért kicsit, de ugyanakkor megpróbálok megtenni mindent, hogy ez így is maradjon. Túl hamar akar felnőni. Nem a kor teszi a felnőttet, hanem a tapasztalat, és bármennyire is akarja, így csak egy gyerek a felnőttek világában.
- Nem fogjuk megtalálni. – mondom egyszerűen. -  Vannak dolgok, amik képesek lehetnek elrejteni előlünk azt, ami az orrunk előtt van. – eddig ebben nem igazán hittem, de mióta Avalon beszélt nekem a hadifogoly barátjáról, és annak a listájáról… bármilyen furcsa is, de ez az egyetlen épkézláb magyarázat. – Azt hiszem én most megyek, sok dolgom van még. Örültem a találkozásnak John! – mondom mosolyogva, ahogyan búcsút intek neki, és a fejemre húzom a csuklyát, hogy aztán pillanatok múlva el is tűnjek a fáj sűrűjében.

//Köszönöm a játékot! Smile//
Vissza az elejére Go down
John William Taylor
Secrets All Around
John William Taylor
Szövetséges


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : John William Taylor
Ω Hozzászólások száma : 71
Ω Kor : 34

Ösvények Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ösvények   Ösvények Empty2014-09-08, 23:02

- Még szerencse, különben az apjuk mellett a két nő is a nyomodban lett volna! - nevetem el magam. - Általában ilyen helyzetben nem játszik a testvéri szeretet, hiába, ilyenkor mindenkiből kibukik a féltékenység.
Neki is van öccse, gondolja csak végig, mit szólna, ha a srác ráhajtana az ő nőjére. Én azt hiszem, elkenném az enyémnek a képét, csak úgy testvériesen, hogy azért mégse kerüljön rögtön kórházba.
Látom, hogy Auguste mosolyog, akkor ezek az emlékek nem is olyan szörnyűek.
- És mi lett az óta a lányokkal? Még a városban élnek?
Kíváncsi lennék, még most is haragszanak-e rá, vagy már lecsillapodtak a kedélyek az eltelt évek során.
- Ahogy mondod - bólintok, és a hangsúlyából megérzem, neki ez a téma valamiért nagyon nem fekszik. Azonban úgy vagyok vele, ha el akarja mondani, elmondja, én nem kérdezgetem, nem is ismerjük még egymást annyira. Bár az tény, hogy az ember néha könnyebben önti ki a lelkét egy idegennek, akit esetleg soha többé nem lát, mint a legjobb barátjának. Végtére is a fickó a vonatról soha többé nem jön velünk szemben az utcán, elmondja, hogy mit gondol, ha nem tetszik, az életben többé nem kell találkoznunk vele, tehetünk úgy, mintha az egész epizód meg sem történt volna.
Ugyanakkor eszembe jut Maddie is.
Én ugyanúgy hallgatok róla, ahogy Auguste sem említ egyetlen nőt sem, az igazság az, hogy még nincs is nagyon mit beszélni. Jól megértjük egymást és nagyon is vonzónak tartom, de még nem tartunk ott, hogy azt mondhassam, ő és én, együtt. nem mintha az utóbbi napokban nem fordult volna meg a dolog többször is a fejemben. De nem akarok semmit elkapkodni, és egyelőre még van időm. A bura ilyen szempontból isten áldása felettünk, mert ki tudja, ha hirtelen eltűnne, akkor új menetparancsot kapnék, átvezényelnének valahova, miközben Maddie itt maradna. Akkor kapkodósra kellene venni a figurát és reménykedni a legjobbakban, hogy ez a pár nap elég jó alap lehet. Vagy ha nem szólnék, akkor le kellene írni a veszteséget, és azzal a tudattal élni tovább, hogy lehetett volna, hogy az is lehet, hogy ő lett volna az igazi, és már sehol máshol nem találok olyat, mint ő.
Nem tudom, mit tennék, ha egy óra múlva kellene döntenem. Még nem tudom, de abban reménykedem, hogy akármikor jön el a pillanat, képes leszek a legjobbat tenni.
Buta kis remények, ábrándok, de ha nem hinnék bennük, akkor végtére is mi értelme lenne az egésznek?
- Az lehet, hogy én nagyon optimistán szemlélem a világot, de abban nem hiszek, hogy ne lenne visszatérés. Biztos van, aki nem is akar, másnak csak nem sikerül, de nem hiszem, hogyha valaki minden erejével törekszik a jóra, akkor egy megcsúszás után soha többé ne legyen számára remény.
Vagy talán Auguste még sosem hibázott, semmiben? Saját magát is az elveszettek közé sorolja akkor?
De ebbe nem nagyon akarok belemenni, mert íj mégis csak nála van.
- Nem kérted őket, az egy dolog, de ezek szerint nem tudhatod, miért hagyják. Az érdektelenség csak egy lehetőség, de nem az egyedüli. Nem fogod megtudni, ha nem kérdezel rá valahogyan.
Megvonom a vállamat.
- Csak azzal van a baj, hogy te egy személyben akarsz arról dönteni, ki méltó arra, hogy belépjen az erdődbe. De ez az erdő nem a te tulajdonod - mutatok rá. - Elhiszem, hogy nem repesnél az örömtől, ha bűnbandák tanyájává válna, vagy ha tönkretennék, ugyanakkor viszont lehet, hogy más sem örül annak, hogy te úgy teszel, mintha a saját birtokodról lenne szó. Aki nem szimpatikus, az kihajítod. De milyen jogon?
Bár számokat nem tudok, de nem egy-két szerencsétlen ragadt a városban a bura miatt, és nem hiszem, hogy úgy készültek volna, hogy nem két napot, de két hetet vagy két hónapot fognak itt tölteni. Biztos vannak köztük, akik kifutnak a pénzükből, szerintem páran az erdőben próbálnak boldogulni. Azok az emberek nem okvetlenül bűnözők, és lehet, hogy nem azért kapnak el egy nyulat, hogy Auguste-ot bosszantsák, meg tönkretegyék ezt a valóban szép környezetet, hanem azért, hogy éhen ne haljanak.
Ami a nagyobb gond, hogy nem lehet ide-oda mutogatni, hogy ki oldja meg a problémát. Nyilvánvaló, hogy erre nem képes egy személyben sem a polgármester, sem a rendőrfőnök, de a szövetségesek parancsnoka sem.
Végtére is mi sem kapunk kívülről utánpótlást.
- Van, aki tanul - mondom csendesen.
Az én apám például nem rajongott az ötletért, hogy ide jövök. Ugyanakkor tartott annyira felnőttnek és férfinak, hogy miután elmondta az érveit rám hagyta a döntést, és miután döntöttem nem akadályokat gördített elém, hanem tőle telhetően támogatott. Mi mást tehetett volna?
- Nem gondolom - vonom meg a vállam. Most már tudom. Az után, hogy így kérdezett vissza. nem mintha most bilincset akarnék kattintani a csuklójára, hogy bevigyem, mert nem látom értelmét. Többet érhet szabadon. még mindig, még így, kiábrándultan is.
- A makacsság nem okvetlen hiba, a meggondolatlanságot majd kinövi, ha nőbolond, azt nem valószínű, hacsak nem találkozik egy olyan nővel, aki ellopja a szívét - mosolyodom el.
Mert ilyen létezik. Sose tudni, kinél mikor jön el a pillanat.
- Kezd érdekelni az öcséd. Szívesen találkoznék vele - bólintok azonnal. Megkérdezném tőle azt is, mit gondol a bátyjáról. Meg a kísértetként eltűnő udvarházakról.
- A másik, ami érdekel, hogy ismersz-e egy kétemeletes udvarházat a folyópart felé?
Legalább hadd tudjam, hogy totál hallucináció volt a ház, vagy valaha létezett. Vagy akár most is létezik valahol, valahogyan.
Vissza az elejére Go down
Auguste Dumont
Secrets All Around
Auguste Dumont
Ellenálló


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Auguste Dumont
Ω Hozzászólások száma : 109
Ω Kor : 38

Ösvények Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ösvények   Ösvények Empty2014-08-27, 14:14


John & Auguste





– Szívesen töltöttem az időmet a lányai társaságában… természetesen nem egy időben, egymás után a két hölggyel, ezt pedig az apjuk, az akkori rendőrkapitány, nem nézte túl jó szemmel, pont a kisebbik lányával voltam elfoglalva, mikor benyitott, és az ablakon át kényszerültem menekülni. Egészen a város határáig kergetett, nem sokon múlt, hogy ne lőjön le, szerencsésen elkerültek az nap a golyók. – mondom továbbra is széles mosollyal az arcomon. Avalonnak meséltem erről nem rég, és nagyon remélem, hogy ódzkodik az olyan fiúktól, amilyen én is voltam akkoriban. Elkötelezetlen és felelősségtelen. Aztán az élet megtanított mindezekre, alázatosabb lettem és szerényebb. Jót tett nekem mindez, de túl nagy árat fizettem érte.
– Igen, valóban sokat számít az, hogy ki vár vissza, ösztönző erőnek mindenképpen remek. – számomra ez a téma nem valaki kedves,elvégre Isabelle pontosan ezt csinálta. Az én ágyamból Leon ágyába mászott, majd utána vissza hozzám, és ezt a folyamatot ismételgette újra és újra. Annyi különbséggel, hogy ő nem szült gyereket nekem, és Leonnak se. A mai napig nem tudnám megmondani, hogy mégis mi volt az, ami mellette tartott. Gyűlölnöm kellett volna őt. Elhitette velem, hogy fontos vagyok neki, majd újra és újra visszalökött a földre, de folyamatosan segített felállni, hogy egy rövid kis boldog időszak után ismételten eltaszíthasson magától. Fogalmam sincsen, hogy mit érezhetett Isabelle, bár bízom abban, hogy volt abban igazság, amit nekem mondott, de sejtem, hogy tévedek. Mindenki megmondta, hogy ez esélytelen, hogy nem játszott volna minket így ki egymás ellen, ha valóban érzett is volna valamit. Azonban reménykedhetek, nem? Elvégre nincs ki igazat mondjon, mert Belle halott, a halottak pedig nem beszélnek. Én képtelen voltam továbblépni az árnyékán, ellenben Leonnal. Akármilyen rosszban is vagyunk, én nem vagyok ellene. Bízom abban, hogy egy nap boldog lesz, Sérával, vagy mással, a lényeg, hogy boldog legyen. Megérdemli. Jó ember a maga módján, csak rossz dolgok történtek vele, de ezt ki ne mondhatná el magáról?
-Szerintem túlságosan is jónak szeretnéd látni az embereket. Ha valaki bűnbe esik, onnan már nincs visszaút. – mondom mosolyogva. Bárcsak én is úgy tudnám látni a dolgokat, mint ő! Bízni az emberben, de… de nem megy. Jól tudom, hogy a bűnös ember sohasem javul meg, a saját példámból okulva. A katonaságnál kötelességem volt ölni, de még most is megesik, hogy ezt teszem, holott talán elkerülhetetlen lenne a vérrontás. Az ember sok mindenre képes, de az eddigi tapasztalataim alapján a megjavulás nincsen ezen dolgok között. Aki egyszer bűnbe esik az elveszti mások bizalmát, azt pedig újra felépíteni talán egy élet is kevés. Sok mindent kockáztat a semmiért, és a szakadék mélyéről már nincsen visszaút. Az ember ugyanis kifut az időből , ami megadatott neki.
- Nem billenti meg a mérlegnyelvét, ugyanis nem kértem őket erre. Azért hunynak szemet felette mert nem érdekli őket. Én pedig nem vagyok elég becsületes ahhoz, hogy tiszteletben tartva a törvényeket, a rendőrséghez szaladjak, hogy lépjenek az ügyben. Ez az otthonom, és a hívatlan vendégeket kitoloncolom. – nem tisztességes, ezt én is tudom, de bűn, ha azt mondom, hogy ez nem érdekel? A rendőrség lusta  az ilyen ügyekkel foglalkozni, még ki is nevetnének szerintem, ha előállnék ezzel. Én sem vagyok tökéletes, sőt, igencsak távol állok tőle ,de soha nem is állítottam, hogy nekem ne lennének hibáim. Elfogult vagyok. Juliennel szemben, az otthonommal szemben és a barátaimmal szemben is.  Én igazán örülnék annak, ha idejönne a rendőrség és szépen lehordana, amiért úgy döntöttem, hogy én magam rakok rendet. Örülnék, de sajnos nem adnak nekem erre okot, én pedig türelmetlen vagyok kivárni a háború végét, és megvárni, hogy tönkretegyék az erdőt azok, akiknek halvány fogalmuk sincsen arról, hogy mit jelent itt élni. Sok kárt tud okozni egy tudatlan ember önkéntelenül is, én pedig ezt nem fogom hagyni.
- Bár nem vagyok apa, de eltudom képzelni, hogy milyen érzés lehet egy apának az, ha túléli a saját fiát. Hiába az alázat, az ember soha nem tanul a hibáiból, inkább megismétli őket, és próbálja másra terelni a felelősséget. – apám mindig is azt mondta, hogy előbb akar meghalni, mint én, vagy Julien. Utálta már a gondolatát is annak, hogy túléljen minket. Egy szülő, aki túléli gyermekét…nos, mindenképpen borzasztó érzés lehet, nem is kívánom senkinek, hogy ilyet éljen át.
A kérdésére meglepetten pillantok rá. Nem igazán a kedvenc témáim közé tartozik ez, és nem is szívesen mondanám el egy katonának, hogy dezertáltam. – Miből gondolja, hogy dezertáltam? – talán buta kérdés, mert a válasz rá egyértelmű, de nem szívesen beszélnék erről, hacsak nem feltétlen muszáj. Gyáva dolog volt elmennem a seregtől, de tudom, hogy helyesen cselekedtem.
-Elnézést, félreértettelek. – mondom bocsánatkérő pillantás mellett.
- Hogy makacs és forrófejű, előbb üt, mint kérdez, és képes belekötni egy megvadult medvébe is, csakhogy el nyerje egy nő tetszését, kiért oda van. – meg sem fordulna egy pillanatra sem a fejében, hogy a medve esetleg széttépheti. Julien ilyen. Bátor, ez kétségtelen, de ugyanakkor nagyon meggondolatlan is. Bár ő úgy gondolja, hogy már felnőtt, továbbra is gyerekszemmel látja a világot. Nem véletlen hívom őt Kölyöknek.
- Talán egyszer a saját füleddel hallhatod majd őket az ő szájából. Nem tartom lehetetlennek, hogy egyszer egy zárkában fog kikötni. – csóválom meg a fejemet. Sajnos ez is egy eshetőség.
Vissza az elejére Go down
John William Taylor
Secrets All Around
John William Taylor
Szövetséges


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : John William Taylor
Ω Hozzászólások száma : 71
Ω Kor : 34

Ösvények Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ösvények   Ösvények Empty2014-08-24, 21:01

Összetűzések a lányokkal? Így többes számban? – kérdezem és kíváncsian pillantok rá. – Miért van olyan érzésem, hogy ebbe belejátszott a féltékenységen kívül az is, hogy az egyik ágyából a másikéba ugrottál?
Csak tippelek természetesen, de hát mi másról lehetne szó?
Bár akármi történt, szívesen hallanám a részleteket – közlöm vigyorogva.
Ha már ennyit elmesélt, nehogy ne fejezze be a történetet! Ahogy most vigyorog, remélem nincs is akadálya annak, hogy részleteket is megtudjak.
Lassan bólintok.
Mondasz valamit. Bár azt nem tudom kinek a jobb. Bizonyos szempontból biztos annak, aki egyedül van, nem kell rettegnie a családjáért, a szeretteiért. Ugyanakkor, ha jó párod van, az ad valami pluszt, nem? Erőt, hogy kitarts, miatta akarod túlélni, miatta nem adod fel – megvonom a vállamat. – Aztán ki tudja, talán csak tényleg akkor jó ez, ha ott van köztetek az a bizonyos valami, az igazi kötés, ha nem kell attól rettegned, hogy amíg távol jársz, az asszonyka félrekefélget, és mire hazaérsz, van egy egyhónapos kisfiad, mikor másfél éve nem is jártál otthon. Az nagy szívás lehet.
Annál szerintem nincs is rosszabb, főleg, ha az ember fia közben másfél évig tényleg hűséges volt a párjához, és csak rá gondolt. Nem tudom, meg lehet-e egyáltalán az ilyesmit bocsátani. Bár ez is mindig az egyedi körülményektől függ, de én úgy vagyok vele, hogy nem tudnám olyan simán lenyelni. Talán csak akkor, ha a páromnak olyan levelet vinne a posta, hogy meghaltam vagy eltűntem, miközben nem is. Bár azért akkor is megnézném, vajon mennyi ideig sírt utánam, és milyen hamar lépett túl rajtam. Normálisan ilyen helyzetet elképzelni sem tudnék, de egy háború kissé megboríthatja a normális viszonyokat, egy sebesülés, egy hadifogság, ha közben mindenki azt hiszi, hogy a katona-férj meghalt… Nos, végtére is egy fiatal nő nem gyászolhat örökké, bár az persze igencsak kérdéses, hogy mi történhet egy ilyen helyzetben akkor, ha egyszer csak bekopog a rég halottnak hitt hitves.
Ki tudja? – kérdezem elgondolkodva. – Bőven el tudom képzelni, hogy valami városi főméltóság megveszteget egy zsarut, hogy a kissé elfajult fia randalírozásait sikálja el, ne kerüljön már szegény megtévedt gyerek garázdaságért vagy súlyos testi sértésért börtönbe, és a rendőr belemegy, ugyanakkor, ha súlyosabb az ügy, mondjuk nemi erőszak, vagy emberölés, abból már nem mos ki senkit.
Bár lehet, hogy túl jóindulatú vagyok, hogy ezt hiszem, és igaz, az emberek nem egyformák. Van a fekete, meg a fehér, de közte a szürke számtalan árnyalata is. Egy korrupt rendőr nem okvetlenül fekete, lehet még világosszürke is.
Reménykedem, hogy mindig van visszaút, bár persze az eszemmel tudom, hogy nem. Vannak, akik nem is akarnak visszatalálni, akik túl eltorzultak.
Az ég óvjon minket azoktól!
Attól függ, Auguste, hogy mennyire van benne. De ha már itt tartunk, a rendőrség afelett se hunyhatna szemet, hogy itt mászkálsz egy íjjal, és te akarod eldönteni, ki lehet az erdőben, meg ki nem – megvonom a vállam. – Szóval lehet, hogy az a korrupt közeg, akire épp fújsz, kicsit a te dolgaid felett is szemet huny. Ez nem billent a mérleg nyelvén?
Mert ha már annyira elvárja, hogy más patyolat legyen, akkor erre is gondolnia kell szerintem.
Az is valami – felelem egyszerűen.
Eszem ágában nincs, hogy beleszóljak a világjobbító terveibe, sőt azt kívánom, sikerüljön neki.
Amit Auguste a háborúról mond, azzal csak egyetérteni tudok. Durva, barbár dolog és attól félek, sose lesz vége, a világban mindig lesz egy ember, aki úgy hiszi, az megengedett, hogy bunkósbottal, vagy tankkal támadjon a szomszédjára.
Már akibe, barátom, már akibe. Szerintem bőven vannak olyanok, akik nem úgy reagáltak, mint az édesapád. Mert ha mindenki úgy tett volna, akkor most nem tartanánk megint ugyanott. Nézz rám! ’15.-ben születtem, ahogy kinéz a helyzet, mindkét apám harcolt a Nagy Háborúban. Még egy emberöltőnyi idő sem telt el és itt vagyunk mi a következő nemzedék, egy következő háborúban. Szerinted bolondok az apáink, hogy harcba küldik a fiaikat?
Jó, nem konkrétan a mi kettőnk szüleire gondolok, csak általánosságban beszélek, de akkor is. A német katonáknak is van apjuk. Ők nem gondolnak arra, mennyit szenvedtek a lövészárkokban? Hogy hány bajtársuk veszett oda? Nekik nem számít, ha a fiaik nem térnek haza?
Mert szerintem az nem normális, ha egy apa büszkén feszít a fia temetésén.
Fura fazon vagy te. Az egyik részed idealista, de a másik feled nem hisz.
Elgondolkodva nézem, aztán kockáztatok. Nincs a kezemben semmi konkrétum, csak megérzés.
Miféle mészárlás után pattantál le?
Figyelem, még a szeme rebbenését is, hátha elárul valamit.
Ahogy a testvéreinkre terelődik a szó, rájövök, félreértett. Talán én nem fogalmaztam jól franciául, ezért pontosítok:
Neeeem, a húgom még csak tizenhárom, az öcsém töltötte be a tizennyolcat.
Aztán kissé meglepve pillantok rá.
Meggondolatlanul bátor? Az mit is jelent a te olvasatodban?
Auguste se tűnik betojinak, kíváncsi vagyok, nála ki számít vakmerőnek.
Miket művel a testvéred? Mesélj!
Legalább nem kukaként battyogunk az ösvényen a farkasok nyomát keresve, meg egy házat, ami a szemem előtt vált köddé. Már ha eleve nem hallucináltam. Bár az nem szokásom.
Vissza az elejére Go down
Auguste Dumont
Secrets All Around
Auguste Dumont
Ellenálló


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Auguste Dumont
Ω Hozzászólások száma : 109
Ω Kor : 38

Ösvények Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ösvények   Ösvények Empty2014-08-20, 08:28


John & Auguste





– Az előző rendőrkapitánnyal voltak összetűzéseim, vagyis inkább a lányaival jobban mondva. – mondom derűsen mosolyogva. Azt jól érzi John, hogy ez az emlék akkoriban cseppet sem volt nekem kedves, elvégre mégiscsak kis híján lelőttek, de most, hogy vissza gondolok rá… most már más. A nosztalgia a rossz emlékeket kitörli, a jókat pedig még szebbé teszi, ez már csak így van esetemben is. Az emlékek nem halványodhatnak el soha, nem szabad hagyni, hogy így tegyenek. Akár rosszak, akár jók, általuk jutottunk idáig, általuk jutottunk el ahhoz az emberhez, aki a jelenben vagyunk, és ez nagyon is fontos.
-Igen, ebben van valami, és valóban meglehet érteni ezeket az embereket, senkitől sem várható el az, hogy a családját háttérbe szorítsa. Sajnos a mai világban az a legtisztább, aki egyedül van, akinek nincs vesztenivalója. Ki kell állni ezekért az emberekért, dacolni helyettük is. – jól tudom, hogy sok kisebb pozícióban lévő zsaru csak azért esik bűnbe, mert fentről fenyegetik meg azzal, ami számára a legfontosabb: a családjával. Én is így tennék, tagadhatatlan, hogy így lenne. Julien is csak ember, de megtennék azért bármit, hogy biztonságban tudjam. Az első a család, és hiába én vezetem az ellenállást, így gondolom. A szüleim hallottak, a szerelmet is elvesztettem, az egyetlen, aki maradt nekem az Julien, őt nem veszíthetem el. Néha, vagy inkább mindig túl erősen védem őt, gyakran kapom meg, hogy bezzeg engem senki nem fogott vissza, de … de az egy másik világ volt, ahol én nőttem fel. Ott egy háborún voltunk túl, meg sem éreztem igazából, és bár volt pusztítás, közel sem olyan borzalmas, hogy ne lehetett volna építkezni a romokra. De ez a háború… ez más, ez pusztítóbb, ez már a kezdet előtt is pusztított. Julien egy sokkal keményebb világba született bele, ahol az áldozatok száma milliókra rúghat. És nem akarom, hogy ő is köztük legyen.
- A másodikkal viszont nem értek egyet. Abban a pillanatban, ahogyan megvesztegetik korrupttá válik, és onnantól már nem lesz a város hasznára, csak a főnökei hasznára. Akinek nem a családját veszik célpontba, az túlságosan is kapzsi lemondani a posztjáról, hogy más módon segíthesse a városát. Legalábbis szerintem. – nem hiszem, hogy az ilyen emberek annyira ártatlanok lennének, hiszen nem fenyegették őket, kiléphetnek, mégse teszik. Nem az öntudatuk miatt. A legemberibb korrupt személy sincs a közjó javára, hiszen mások érdekében cselekszik.
- A korrupt rendőr afelett huny szemet, amire kérik. Kiirtani pedig sajnos nem fog soha sikerülni. A kapzsiság és a becsvágy az, ami a korrupciót szüli, és ez a két tulajdonság soha nem fog kihalni az emberekből, sőt, az ilyen időkben csak még inkább erősödik bennük. – az emberi gyarlóság mindenkiben ott rejtőzik, a kérdés, hogy milyen mélyen, és képes-e visszafogni, vagy elé helyezni azt, ami helyes. Nem mindenkinek megy, és akinek mégis, azt is meglehet fogni valamivel, például a családjával. Az emberek Achilles-ina a család, ez köztudott tény, és ezt sokan ki is használják sajnálatos módon.
- Nem, nincsenek ötleteim, csak elképzeléseim. A döntés az enyém, de én csak egy nézőpontot jelentek. – nem különösebben érdekel az, ha ebből az ellenállást hallja ki, elvégre mit tehetne velem? Kötve hinném, hogy az ellenállókra vadásznak mostanában, ilyenek miatt aligha vinne be, és nem is hagynám, hogy bevigyen. Valószínűleg más lenne a dolgok állása, ha tudná, hogy dezertőr vagyok, de nem tudja, és ha rajtam múlik akkor nem is fogja ezt megtudni senki. Már sajnos így is túl sokan tudják, bár bennük megbízom. Még akkor is, ha egyikük inkább törne a vesztemre.
- A háború már önmagában barbárság, nincsenek benne nyertesek, az ember csakis veszthet benne, csak ezt néhány bolond, magát vezetőnek nevező egyén képtelen belátni. Persze, hogy egy nemzet háborúba kezd, ha megtámadják, de háborút kezdeni értelmetlen dolog. Soha ne te kezd a háborút, de mindig te fejezd be, tartja a mondás, és remélem így is lesz. Senki nem akar harcolni úgy gondolom, de ölbe tett kézzel várni az elkerülhetetlent sokkal rosszabb. Miért van az, hogy a háború legádázabb szószólói, akik a kezdetek óta kampányolnak a vérrontás mellett, minden egyes alkalommal másokat küldenek halálba maguk helyett? A háborút nem nemzetek, hanem emberek vívják egymással, csak van elég hatalmuk ahhoz, hogy egy országnyi embert mozgósítsanak, akik vagy cselekednek, vagy odavesznek. – a háború egy tökéletesen értelmetlen dolog, de az ember gyakran nyúl hozzá, mert úgy gondolja, hogy csakis fegyverrel szerezhet érvényt magának, hogy csakis fegyverrel érheti el azt, amire vágyik, holott néhány szó is elég lenne ehhez. – Apám szolgált a háborúban, és kis koromban sokat kérdeztem arról, hogy ő is olyan hős volt-e, mint akik megnyerték a háborút. Azt mondta, hogy nem volt hős, de hősök közt szolgált. A háború alázatot nevel abba, aki túléli a harcokat, megérteti vele cselekedete értelmetlen mivoltát, csak sajnos túl későn, addigra már a világ csak árnyéka korábbi valójának. – tanítja az embereket ugyan, de mégis milyen áron? Ez egy megfizethetetlen ár, inkább maradjanak akkor rosszak az emberek, de háborút ne kezdjenek.
- Le kell győzni, le lehet, és le tudjuk. Abban nem hiszek, hogy életem kéne áldoznom valami olyanért, amit nem láttam, nem tapasztaltam soha. – nem jártam soha más városban,nem tudom milyen, és hogy milyen emberek lakják, de elvárnák tőlem, hogy meghaljak érte, ha úgy hozza végszükség?
- Ebben sajnos egyetértek önnel. Csak meggyötörné akaratán kívül a feleségét. – már ha lenne neki ugye. A folyamatos távollét és félelem, hogy mikor veszhet oda… tönkre tud tenni egy embert, Adeline-en is észrevettem már a jeleit annak, hogy milyen hatással van rá Marcel távolléte. Jobban bánik vele már, de látszik rajta.
- Nekem is van egy öcsém, a húgával egyidős, de ő képtelen megülni és várni, inkább cselekszik, az a meggondolatlanul bátor fajta.  – mondom egy halvány mosollyal az arcomon. Na igen, Julienről sok mindent el lehet mondani, de azt, hogy gyáva lenne… na azt nem. Pont ellenkezőleg, amilyen önfejű képes bárkinek neki menni, mindegy mekkora esélye van ellene.
Csak elérjük a házat, amit keresünk, vagyis inkább kúriát, mert hatalmas ez a hely,de látszólag elhagyatott, az ajtó be van törve, minden bizonnyal puskával lőtték el a zárat, erről árulkodik a jókora  lyuk az ajtóban. Feszülten figyelek és módszeresen kutatom át a helyet, de ellenséget nem találok, remélem John is hasonló sikerrel jár.
Vissza az elejére Go down
John William Taylor
Secrets All Around
John William Taylor
Szövetséges


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : John William Taylor
Ω Hozzászólások száma : 71
Ω Kor : 34

Ösvények Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ösvények   Ösvények Empty2014-08-14, 20:40

Felvonom a szemöldökömet és kíváncsian pillantok rá.
Személyes ügyek, melyek gondot okoztak? Mégis mit műveltél?
Vigyorogva kérdezem, mert úgy sejtem, hogy így utólag elmesélve már jóval mulatságosabbak az akkoriban történtek, mint voltak évekkel ez előtt.
Az idő sokszor megszépíti az eseményeket, és bizonyos távolságból nézve már látjuk a dolgok humoros oldalát is, még akkor is, ha aktuálisan az események egyáltalán nem tűntek viccesnek.
Én pedig szeretem a jó történeteket, és nem gondolnám, hogy ez a bizonyos eset akkora titok lenne, hiszen akkor Auguste meg sem említette volna előttem.
Lassan bólintok.
Ebben egyetértünk. A pénz, a hatalom, a politika – húzom el a számat. – Meg néha a kényszer. Ez most lehet, hogy nagyon furán fog hangzani és én is elég nehezen értettem meg, mikor nekem meséltél legelőször. Kétféle kényszer van, ezt hallottam. Nem mintha bármelyikkel is könnyű lenne együtt élni, vagy felmentést adna, de érdemes végiggondolni. Az első, mikor nem az öncélú pénzszerzésről van szó, de vannak rendőrök, hivatalnokok, akik nem értenek máshoz, ha nem azt tennék, amit, akkor mehetnének utcaseprőnek. És ezzel fenyegetik meg őket. Gyakorlatilag a náluk is hatalmasabbak megzsarolják őket, hogyha nem engedelmeskednek, akkor kicsinálják őket. Lehet valaki idealista, amíg egyedül van, és felvállalhatja ezt a veszélyt is, de nehezebb a döntés, ha feleség, meg gyerekek várják odahaza. Szomorú és sajnálatos, de tény, sokakat meg tudnak fogni azzal, hogy akkor a családjuk éhezni fog.
Nem is tudom, nem tudom egyértelműen elítélni azt az embert, aki ilyen esetben nem kezd egymaga barikádot építeni, hogy forradalmárként kiabáljon, egyes egyedül.
A másik, mikor nem azzal fogják meg, hogy a családjával zsarolják, hanem ő maga tudja, hogyha kinyitja a száját, és eltávolítják a posztjáról, akkor a helyébe egy idióta kerül majd, aki még annyit sem fog vagy tud majd tenni a közbiztonság és a rend érdekében, mint ő.
Nehéz ügyek ezek, bár eszményi lenne a világ, de sajnos nem az.
Nagyon nehéz belelátni egy másik emberbe. Meg az sem mindegy, hogy egy korrupt rendőr milyen esetek felett huny szemet, nem ugyanaz az emberek tűréshatára, azt hiszem. És ne hidd, hogy én pártolom a korrupciót, mert nem, eszem ágában sincs, csak nem tudom, hogyan lehetne véglegesen kiirtani.
Bár létezne egy jó, egy ideális világ. Igaz, akkor sosem találkoztam volna Auguste-tal sem, hiszen otthon ülnék, talán már a saját kis rendelőmben, és egy beteg cicust gyógyítanék, vagy egy istállóban egy tehenet.
És akkor nem ismerném Maddie-t sem. Halkan sóhajtok.
Végtére is igen, valakinek meg kell tennie, és ha neked ez sikerül, annak szerintem mindenki csak örülni fog.
Legyen igaza, és sikerüljön neki, én támogatom az elképzelését, de a kivitelezést nem tudom még, hogyan gondolja. Nem biztos, hogy a durva módszerek és a fejjel a falnak stílus a célravezető. Az ilyen dolgokat nagyon pontosan át kell gondolni és meg kell tervezni-szervezni.
És van valami ötleted, hogy hogyan fogsz a dolgokhoz? – kérdezem végül, mert tényleg érdekel.
Megvonom a vállamat.
Valahogy nem vagyok olyan birka-típus, tudod, akit nyájban lehet terelgetni. Lehet, hogy más szemében hülyeség, de volt okom, hogy miért álltam be, annak is van oka, hogyha már megtettem, akkor miért tartok ki. Ugyanakkor megértem azokat a férfiakat is, akik csak végszükségben fognának fegyvert.
Megvonom a vállam és a környező erdőt szemlélem.
Nem célom a hősi halál. Sőt, pont az a célom, hogy minél kevesebb áldozat legyen. Ha egy német gép úgy megsérül már a földön, vagy odafent a levegőben, hogy nem éri el Londont, vagy Párizst, vagy más nagyobb városunkat – és itt most nem csak a francia, hanem az összes szövetséges városra gondolok –, akkor aznap éjjel százzal több civil marad életben. Nincsenek hibátlan döntések, tudom, hogy nincsenek. Ez sem ment fel a tetteim alól, nem lesz ettől könnyebb. Mert tudod, mikor zuhan a német vadászgép, akkor ujjong az ember, kiüvölti magából a diadalt, győzelmi orsót csinál a landolás előtt. Barbár dolog? Az hát. Mert ugyanakkor tudom, hogy lehet, hogy azt a fickót otthon család várta.
Ettől pedig nem lesz könnyebb a dolgom. Időnként nagyon meg tudom érteni azokat, akik két bevetés között a sárga földig leisszák magukat. De én nem vagyok az a fajta.  Sosem voltam, és jobb, ha nem is próbálkozom, ugyanis nem kell vészesen sokat innom ahhoz, hogy még mindig tisztán gondolkodva és egyenesen járva váljak egyre agresszívebbé.
És melyik részében nem hiszel? – pillantok rá kíváncsian. – Abban, hogy le kell győzni a Harmadik Birodalmat? Abban, hogy le lehet győzni? Vagy abban, hogy erre mi képesek lehetünk?
Nem mindegy ugyanis.
Bár sejtem, hogy esetleg csak kiakadt valami idióta miatt, aki belevezette az egységét egy csapdába, aztán elvárta, hogy mind vesszenek oda a rosszul értelmezett hősiesség oltárán.
Aha – bólintok lassan.
Végtére is úgy igaz, mi másnak lenne értelme? Ha körbe-körbe hermetikusan zár ez az izé, ostobaság lenne felül nyitva hagyni.
Komolyan bólintok.
Világos.
Amúgy sem nézném bűnözőnek, más kérdés, hogy miket kellett már tennie. De valahol igaza van, ha így nézzük, mindannyian gyilkosok vagyunk, én meg még rosszabb. De nem akarok belegondolni. Épp elég, ha néha erre ébredek éjjel fél háromkor. Néha. Ritkán. Gyakran.
Könnyed léptekkel megyek Auguste-tal, bár hagyom, hogy ő vezessen. Ő van itt otthon, sokkal jobban ismeri ezt az erdőt, mint én, és ahogy látom, kellően éber is.
Én nem veszem elő a fegyveremet, de a pisztolytáskát azért kicsatolom.
Saját még nincs – felelem halkan, hogyha valami erre ólálkodna, azért lehetőleg meghalljuk. – Várni akartam még, befejezni az egyetemet, aztán az idő telt… Most talán jobb is, hogy nem vár otthon asszony.
Bár, talán ha olyan valaki lenne, mint Maddie… Illetve nem olyan valaki, hanem…
Na, jó! Ebből elég!
Odahaza vannak a szüleim, a húgom és az öcsém. Nagyon remélem, hogy még otthon van, nemrég töltötte be a tizennyolcat. Remélem, nem bolondult meg, és megül a s*ggén a farmon.
Vissza az elejére Go down
Auguste Dumont
Secrets All Around
Auguste Dumont
Ellenálló


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Auguste Dumont
Ω Hozzászólások száma : 109
Ω Kor : 38

Ösvények Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ösvények   Ösvények Empty2014-08-04, 10:38


John & Auguste





– Nem, azoknak a botlásoknak semmi közük nincsen a korrupcióhoz. Akkoriban inkább sokkal személyesebbek voltak a rendőrök. – már meséltem Avalonnak is arról a kisebb összetűzésemről az előző rendőrfőnökkel. Kamasz koromban nem voltam szent, szerettem az élvezeteket, a balhékat, és ezáltal gyakran keresztezték útjaim a gyengébbik nem ösvényét. Két ilyen eset éppen a rendőrfőnök lánya volt, és megtudom érteni, hogy nem őrült igazán, mikor megpillantott egyszer az egyik, pár nappal később pedig a másik lánya ágyába, és akkor már fegyverrel üldözött egészen a város határáig, és kis híján sikerült is lelőnie. Kedveltem a fickót, bár ő még ma is megpróbálna megölni engem szerintem. Semmi bajom nem volt a rendőrséggel régen, tették a dolgukat, néha kicsit személyeskedtek, de Leon az élőpélda arra, hogy milyen egy jó rendőr. Manapság viszont…
-Természetesen nem tartom korruptnak a rendszert, vannak igenis nagyon jó rendőrök, de a többséget már a nagyobb hatalmú emberek a zsebükben tartják. Az ilyen időkben a pénz nagy úr, meglehet őket érteni, de… de ez akkor sem mentség arra, hogy elárulják városukat. – tényleg megtudom érteni, hogy a város helyett inkább maguk és családjuk érdekeit tartják szem előtt. Azonban a munkájuk, hogy a várost rendben tartsák és szolgálják minden erejükkel, ebbe pedig nem fér bele az, hogy pénzért szívesen kalandoznak el külön utakra. Eltusolnak néhány halálesetet, kiengednek néhány okkal bezárt embert… nem, a rendszerrel alapjaiban véve nincs gond, mert sok rendőrt ismerek, akiket nem lehet megvenni, azonban sajnos vannak olyan egyének is, akiknél a pénz csörömpölése mindent felülmúl. És sajnos az ilyenek általában sokkal magasabban vannak, mint a tisztességes kollégáik.
- Eredetileg nem az én dolgom lenne foglalkozni a korrupt egyénekkel, de… de a szükség nagy úr, és valakinek meg kell tennie, nemde bár? – van így is elég tennivalóm, a legkevésbé sem hiányzott az, hogy még a korrupt emberekkel is foglalkozzak, de ha mások nem teszik meg, akkor majd én cselekszem. Rendben szeretném tudni ezt a várost, amennyire csak a körülmények engedik, és sajnos mostanság egyre nagyobb a fejetlenség, és ennél már csakis rosszabb lehet. A nélkülözés az embereket megváltoztatja, olyan tettekre bátorítja, amit valójában nem gondolnak komolyan, és túl későn jönnek rá arra, hogy mit tettek. Mindenkiben munkál az életösztön, mindenki életben akar maradni, így hát megértem eme reakciót részükről, de én még mindig úgy tartom, hogy egységben az erő, és ha képesek lennénk mind együtt szembenézni a gondokkal, akkor megtudnánk őket oldani. Azonban így kevesek vagyunk hozzá, egy ember nem elég, hogy mindent megoldjunk, éppen ezért is tölt el hatalmas örömmel az, mikor új arcokat pillanthatok meg sorainkban. Talán névlegesen én vagyok a vezető, de úgy tartom, hogy éppen ugyanannyit érek, mint bármelyik más emberem, nem vagyok se több, se kevesebb. Annyit tettem, hogy kiálltam mikor más nem tette meg, és emiatt vagyok ott, ahol most vagyok. Van aki úgy tekint erre, mint amolyan ”első az egyenlők között” kinézetű dologra, és még rejtenek is igazságot a szavai, de én nem tartom magamat feltétlen az elsőnek. Nem én vagyok az első, hanem az ellenállás, amit képviselünk és amit teszünk. Igaz, hogy az én kezemben a döntés, hogy az én számat hagyja el a parancs, de soha nem döntök önkéntesen, kikérem mások véleményét. Nem én vagyok az ellenállás. A társaim az ellenállás, ők alkotják.
- Ezt örömmel hallom. A katonaság előszeretettel nevel ki mártírokat, örömmel nyugtázom, hogy önbe ezen gondolatnak még csak a magvait sem sikerült elültetni. – legalábbis ahol én voltam katona, ott előszeretettel hangoztatták, hogy nincs nagyobb dicsőség, mint meghalni a hazáért. Szerintem élni, túlélni sokkalta nagyobb dicsőség, mint meghalni valami számunkra szinte felfoghatatlanról. Francia vagyok, Franciaország az én nemzetem, de soha nem jártam még Avignontól igazán messze. Nem voltam a fővárosban, nem láttam a tengert, nem ismerem az országomat, csak egy kis részét. Én elsősorban avignoni vagyok, nem pedig francia. Inkább harcolok a városomért, mint az országomért, amit nem ismerek, ami bármikor elárulhat és feláldozhat engem, ha úgy hozza a sors. Akár a városom is megteheti ezt, de közel sem érintene annyira rosszul. Kész vagyok meghalni azért, amiben hiszek, de ha lehetséges, akkor minél tovább halogatnám inkább.
-Tökéletesen érthető, nem arra kívántam célozni, hogy feleslegesen harcol egy értelmetlen háborúban. Ha nem lenne több olyan ember, mint maga, minden bizonnyal már rég lerohantak volna minket a nácik. Én tisztelem önt, tisztelem a katonákat, de nem kívántam olyanért küzdeni, amiben nem hiszek. – talán egy apró kis elszólás, remélhetőleg nem vesz róla tudomást. Nem szívesen vitatnám meg egy katonával, hogy dezertőr vagyok, ugyanis biztosan érzékenyen érintené őt ez a téma. Hogy elszöktem a seregtől. Talán gyávaság volt, de én így láttam helyesnek, és így látom most is. Nem maradt semmim, minden amiért harcoltam eltűnt, és sok mindent lehet tenni egy katonával pénzzel. Buzdíthatod ölésre, buzdíthatod maradásra, de a hűséget nem lehet megvenni, ahogyan hinni sem pénzért fog a katona a céljában.
- Ha engem kérdez, akkor én a magam részéről egy igennel válaszolnék a kérdésére. – nem tudom, miért de én ezt egy zárt valaminek képzelem el.
- Nem vagyok gyilkos. Vagyis ez így nem igaz. Inkább úgy fogalmazok, hogy nem szokásom embereket csak úgy lelőni. Én inkább a szavakkal vívom a harcaim, csak végső esetben, esetleg húzok fegyvert, esetleg óvatosságból. Én kész vagyok ezeknek az embereknek megadni a második lehetőséget, kérdés, hogy élnek-e vele, vagy sem. – a legtöbbjük elmegy, vannak azonban olyanok, akik úgy döntenek, hogy harcolni kívánnak. Kudarcra vannak ítélve. Az ilyeneket könnyedén letudom vadászni, tökéletesen ismerem a terepet, esélyük sincs. Utálok ölni, de néha muszáj, néha meg kell védenünk azt, amit szeretünk. Márpedig én szeretem ezt az erdőt.
A szavaira egy röpke mosollyal az arcomon bólintok, ahogyan elindulok a nyomok alapján a megfelelő irányba, íjamat közben lövésre készen tartva, hogy még véletlenül se érjen minket meglepetés.
-Van családja John? Mármint saját családja. – csakhogy ne néma csendben tegyük meg az utunkat. És kérdésemmel természetesen feleségre és gyermekekre céloztam.
Vissza az elejére Go down
John William Taylor
Secrets All Around
John William Taylor
Szövetséges


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : John William Taylor
Ω Hozzászólások száma : 71
Ω Kor : 34

Ösvények Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ösvények   Ösvények Empty2014-08-01, 20:28

Ifjúkori botlások? Attól függ, ki mekkorát botlik, de ha emellé a rendőri korrupciót hozod fel… Talán túl hosszan tartottak bent egy verekedés miatt, mert az ellenfél szülei megkenték a zsarukat?
Még ez is lehet. Tyúktolvajnak nem nézném, és bűnözőnek sem. Bár a külső nem minden, de egyszerűen túl nyílt a tekintete.
A rendőrség, mint hatóság korrupt errefelé, vagy az egyes rendőrtisztek? Mert az nagyon nem mindegy. Nem mindegy, hogy az egész rendszert utálod, vagy inkább azt, hogy akik benne vannak, azok hogyan működtetik. Tehát?
Ha az elsőt, akkor szín anarchista és jobb vele óvatosan beszélni. Esetleg még képes és előrántja újra az íját, és lelő.
Ha a másodikat, az már érdekesebb helyzet, akkor lehet, hogy tud neveket is, kikkel van a baj, és akár még javaslatai is vannak, bár a korrupció felszámolása, mint olyan szerintem elég nehéz feladat, és nem túl sok sikerrel kecsegtet, ha nem állnak Auguste mögé tömegek. Egy fecske ez esetben egészen biztosan nem csinál nyarat, ami sajnálatos, de attól még tény.
Bár az avignoni korrupció felszámolása nem az én hatásköröm, meg közvetlenül nem is érint.
Van, ami viszont igen, vagy ha eddig nem tette, talán majd ezután fog.
A korrupció ellen harcolni éppen annyira nehéz, mint a feketézők ellen – jegyzem meg egyszerűen.
A háború szüli ezeket az embereket. Szereznek valahonnan valamit, és mivel hiány van, többszörös áron adják el, sőt ők maguk is gerjesztik a hiányt. Nem lesz egyszerű gátat szabni nekik itt sem, ha még sokáig marad a bura. Egyik oldalról nézve keselyűk, akik mások nyomorán élősködnek. Másik oldalról nézve ők is csak ugyanolyan nyomorultak, aki úgy vélik, így valami tartalékot szedhetnek össze a későbbiekre, ha még nyomorultabb idők jönnének, vagy ha végre véget érne a háború, és a semmiből kellene újra felépíteniük az életüket.
Azt pedig nem lehet mondani, hogy nem kockáztatnak.
Aprót biccentek. Nem semmi, szóval a figura a helyi ellenállás egyik tagja, és gyanítom nem valami utolsó kis senki közöttük, ha ezt ilyen nyíltan hozza a tudtomra. Nem azt mondom, hogy én vagyok a partizánok szakértője, de ők akkor is valamiféle félkatonai szervezet, ahogy számít, ki a rangidős, és a vezetők utasítása, vagy legalábbis engedélye nélkül a külsősöknek nem szokták felfedni magukat. Szóval Auguste bizonyára valami nagykutya lehet a helyi ellenállási csoportban.
Türelmesen hallgatom végig a monológját, majd lassan, nagyon lassan elmosolyodom.
De. Van. Nagyon is sok minden van. Hiszi vagy sem, nem szándékozom meghalni. Nem vonz a mártíromság, sem a hősi halál.
Vagy talán azt hiszi, csakis azért vagyok itt? Vagy valami kificamodott kalandvágyból? Mert nem.
De nem tudom, megértene-e, hogy értené-e hogy gyűlölöm, amit tennem kell, de megteszem, hogy segítsek megfékezni a borzalmat.
Komolyan nézek a szemébe.
Eszem ágában sincs megcáfolni azokat, amiket mondtál, mindenben igazad van. De van itt más is, ha az én szemszögemből nézed. Odaát ülök a poros kisvárosban, repkedek a kukoricaföldek felett és hallgatom a híreket, hogy Ausztria csatlakozott, Sziléziát csatolták, Lengyelországot lerohanták. A híreket a táborokról, ahova embereket gyűjtenek be. A gimnáziumi német tanárnőm szeme minden nap ki van sírva, aztán megkérdezi az utcán, ugye engem nem gyűlöl, Mr. Taylor? Így kérdezte, félt Johnnak szólítani, ahogy akár csak hónapokkal korábban is hívott. És azok a táborok. Jöttek menekültek, egy fél család. Hetekig várték a testvért és az apát, nem tudom, ők kijutottak-e. A francia csapatokat megverték, Hollandiát, Belgiumot elmosták… Minden éjjel hullnak bombák Londonra. Figurázhatok tovább az égen unalmamban, meg szórhatom a permetet, és várhatok ölbe tett kézzel, hogy a birodalmi sas mikor fordul az Államok felé. Mert dőreség azt hinni, hogy nem tenné meg. Vagy ő, vagy a szövetségesei egyike. Meg fogják tenni. Nem akarom, hogy a húgom és az öcsém légiriadóra ébredjen.
Hátratúrom a hajamat és elnézek valahová a fák közé Auguste füle mellett. Nem tudom, lenne-e értelme arról beszélni neki, miféle bevetésekre küldtek eddig. Fogalmam sincs, érdekelné-e.
Arról meg nem vagyok meggyőződve, hogy bármiről is meg tudnám győzni. Igaz az ellenkezőjét sem tudom. Fogalmam nincs, milyen ember.
Lassan bólintok.
Nem annyira a magassága lenne a lényeg, mint inkább az, hogy vajon felülről is zárt-e? – vetem fel.
Érdeklődve hallgatom. Sajnálatos az, ami a városban történik. Komolyan az. Ha csak a bezártság lenne, sokakat az is megbolondítana. De gond van az árammal is, lehet, hogy másból is hiány lesz.
Ez szép és jó, de egyedül ehhez kevés leszel. A másik, ha valóban ráakadsz valakire, aki gyanús, vagy nagy valószínűséggel sáros is… Mit teszel vele?
Mert ez itt az érdekes kérdés. Ezen sok dolog múlik, és a válasza sok mindent elárulhat róla.
Igaz! Mielőtt teljesen kihűlnek a nyomok, már ha lehet ilyet mondani egy tucatnyi fura farkasra, akik csak úgy hopp, eltűntek a semmiben – teszem hozzá.
Hopp, szó szerint! A szemem előtt váltak semmivé. És nem voltam részeg! Egyáltalán nem.
De fogalmam sincs, mások is látták-e azt, amit én.
Vissza az elejére Go down
Auguste Dumont
Secrets All Around
Auguste Dumont
Ellenálló


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Auguste Dumont
Ω Hozzászólások száma : 109
Ω Kor : 38

Ösvények Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ösvények   Ösvények Empty2014-07-28, 22:00


John & Auguste





– Néhány kisebb incidens fiatalabb koromból, illetve… én úgy tartom korruptnak, ahogy van. – csak a vak nem látja azt, hogy jó néhány rendőr igencsak meg van kenve, én pedig nagyon utálom a korrupt embereket. A becsület arcon köpése ez, amit ha az ember elveszít már soha nem is fogja visszakapni. Akinek nyerő kártyái vannak, az úgyis tisztességesen fog játszani, történjen bármi is. Az emberek általában végső elkeseredésükben fordulnak el önmaguktól, de csak általában. Van, akinek egyszerűen a pénz többet jelent, mint bármi más a világon. Vagy a családjukat akarják ezzel eltartani…. ezernyi oka lehet, és nincs olyan, hogy általánosan elfogadható, mert ez a kérdés elég szubjektív, mindenkinek nézőpont kérdése, hogy mit lát helyesnek, illetve rossznak. Egy apa, aki megöli lánya gyilkosát bűnös lenne? Lenne, aki elítélné őt, de ha vele is megesne ez, ugyanazt tenné, mint minden dühös és gyászoló ember. A bosszúhoz fordul, mint utolsó mentsvár, és teljes egészében át is adja neki magát. Mindent és mindenkit maga körül ennek fog alárendelni, ami addig szent és sérthetetlen volt elveszti a jelentőségét. Egy bosszúszomjas emberről sok mindent ellehet mondani, de azt, hogy kiszámítható, azt semmiképpen sem. A korrupt emberek ennek ellenpéldái, őket kilehet ismerni, ha megismerjük az okot, amiért úgy döntöttek, hogy a pénz szolgálatában állnak. Van, akinek a pénz a mindene, így csakis azért cselekszik, más a családjáért, megint másnak pedig csak érdeke származik belőle. A kiismerhetetlenség a legintenzívebb érzésekben lelhető fel, és ezekbe is van belekódolva. Az érzéseink elárulnak minket, mások ellen fordítanak és sok esetben irányítanak minket, elvakítanak és egy olyan útra terelnek, ahonnét már nincs visszaút. Egy sötét, magányos útra, ahol nem látod hova lépsz, kin gázolsz át, vagy kit löksz félre, hogy ne egy helyben várd a sorsot, ami akadálytalanul üldöz, és előbb-utóbb elfog érni, senki nem menekülhet a végzete elől, mindenkit utolér a halál, és elveszi tőle azt, amit még az út legelején adott. Az életét.
-Maga mondta, nem én. – mondom mosolyogva. Papírforma szerint egy oldalon állunk… a papírforma nem igazán érdekel. Ők háborút akarnak nyerni, én pedig a városomat szeretném megvédeni annak minden polgárával együtt. Ebbe pedig nem igazán fér az bele, hogy idegen nemzetek katonái saját belátásuk szerint cselekedhessenek, ezzel megzavarva a nyugalmat és lakosok életét. Persze, már önmagában a bura is ezt okozta volna, de mióta itt vannak a katonák, csak a baj van, és nem azért mondom ezt, mert őket sejteném a háttérben. Nekik lenne a legjobb, ha minél előbb eltudnának innen menni. Nem hinném, hogy a bura egy ember műve lenne, ha pedig mégis, akkor igazán remekül kifundált terv részének kell, hogy legyen. De tartom magam ahhoz, hogy ez az egész túlságosan is nagyszabású és hihetetlen, hogy egyetlen ember kezében legyen a bura feletti irányítás. Nem tudok választ adni arra a kérdésre, hogy mi ez és miért tűnt fel, de kapcsolatban kell lennie azokkal a különleges tárgyakkal, amiről Avalon mesélt nekem. Talán elő kéne keríteni ezt a hadifoglyot, mert olybá tűnik, hogy ő valamivel többet tud, mint mi. Nem az ellensége vagyok, nem érdekel, hogy hadifogoly, csakis az az érdekem, hogy minél több kérdésre tudjam a választ.
- Jól látja John. Miután ennek vége, egyikünk sem lesz ugyanaz az ember, mint aki előtte volt. Azonban én úgy tartom, hogy egy nemzet ereje nem a hadserege nagyságában rejlik és összpontosul. Igaza van abban, hogy a nácik átléptek egy határt, miután az én szememben ők már nem emberek. Halált érdemelnek, igen, ez igaz. Azonban nem lehet egy országot megtörni. Egy országot ezernyi minden köt össze. Kapcsolatok, rokonság, barátság, különféle eszmék és ideológiák, vallások és a többi más dolog. Az eszmék golyóállóak John, és mindig lesz olyan, aki tovább adja, aki a tömeg élére áll. Mindig lesznek, akik fellépnek, mindig lesznek, akik meghunyászkodnak. Ez a rendje ezeknek a dolgoknak, és a nehéz időkben, mint amit most is élünk, a legfontosabb az, hogy soha ne feledjük el honnan jöttünk és kik vagyunk, mert mire ennek az útnak a végére érünk, sokunkból nem marad semmi. Romokra pedig nehéz emberek nélkül építkezni. A túlélés a kulcs az ilyen időkben, és azért senkit sem lehet elítélni, hogy inkább védi a családját, mintsem fegyvert ragadjon, hogy meghaljon valami olyanért, amit talán soha nem láthat. Maguk katonák bátor emberek, ez kétségtelen és vitathatatlan, de feláldozhatóak, és fel is áldozzák magukat, hogyha úgy hozza szükség. Mondja John, nincs semmi, amiért érdemes lenne élnie?– kicsit hosszabbra sikerült a mondandóm, mint terveztem, de ez van, ha az ember fontosabb dolgokról tárgyal, mint az ebéd mibenléte.
- Nem számít milyen magas, vagy milyen alakú. Ez csak részletkérdés. Ez valójában egy börtön, ami egyszerre fojtogat és véd minket. Higgye nekem el, semmi értelme nem lenne annak, hogy lezuhanjon egy olyan jelentéktelen apróság miatt, mint a bura magassága. – ezért értelmetlenség lenne meghalni, márpedig a katonák nem szeretnek értelmetlen halált halni, nem igaz? Legalábbis én a seregben úgy voltam vele, hogy nem akarok értelmetlen halált halni.
- A városban egyre rosszabb a helyzet, és sokan úgy gondolják, hogy az a megoldás, ha bűnözésre adják a fejüket. Ez az erdő az otthonom, nem tűröm itt meg az ilyen embereket. – az otthonában senki sem tűri meg az ilyen embereket igaz? De még csak a háza tájékán sem, és ezzel én is pontosan így vagyok.
- Egyetértek John. Ne is fecséreljük a tovább a szót, inkább találjuk meg a minket kínzó kérdésekre a választ! – mondom, ahogy elindulok abba az irányba, ahol a farkasokat eltűnni láttuk, és egy biccentéssel jelzem, hogy ő is jöjjön, ha tétovázna. Íjam persze most már előkerül, és lövésre készen a kezemben nyugszik. Nem tudhatjuk ki vagy mi van itt.
Vissza az elejére Go down
John William Taylor
Secrets All Around
John William Taylor
Szövetséges


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : John William Taylor
Ω Hozzászólások száma : 71
Ω Kor : 34

Ösvények Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ösvények   Ösvények Empty2014-07-25, 15:28

Elvigyorodom, rögtön jobb így a helyzet. Kissé lazább, nem annyira hivatalos. Kevésbé érzem kényelmetlenül magamat, és esetleg Auguste-nak is egyszerűbb így, mintha hadnagynak, vagy uramnak kellene szólítania. Főleg azért, mert jelenleg nem is hivatalos minőségben kószálok itt, nem parancsot teljesítek.
Egyszerűen nem hagyott nyugodni a múltkori eset, és nem tudtam megülni a hátsómon a kaszárnyában.
Nem szeretem azt, mikor nem történik semmi, és a napok csak hiábavalóan múlnak el. Illetve persze, hogy szeretném, élvezném a lusta napokat, az arany ragyogást, mondjuk lent a tengerparton, vagy egy tanya hátsó udvarán, egy almafák közé feszített függőágyban. De nem a laktanyában, ahol pár tiszt abban látja az élete értelmét, hogy egy szakasz katonával ládákat cipeltessen az udvar jobb oldaláról a balra és vissza. Ez őrültség.
A bevetések mások, azoknak van értelmük, legalábbis számomra. Pedig nem szeretem a háborút. Repülni szeretek, fent lenni a felhők között, szabadon. Az csodás érzés. Az már kevésbé, mikor a Luftwaffe is megjelenik. Nem élvezem a gyilkolást, de feladatunk van. A feladatot pedig el kell végezni.
Abban pedig sajnos nem hiszek, hogy szép szóval meg tudnánk állítani Hitlert. A dolog nem így működik. A helyzet az, ha nem minden egyes ember pacifista a földön, akkor mindig lesz egy, aki fegyvert ragad. Hol itt, hol ott. Becsületes pacifistaként tűrhetünk ugyan, de azzal csak annyit érünk el, hogy jól lecsapnak egy bunkósbottal, vagy főbe lőnek, és az agresszor sikerén majd újra és újra felbuzdulnak mások is. Mert a van a legtöbb embernek nem elég. Mindig kell a több, meg a másé.
Nem mondom, hogy ez szép, azt meg főleg nem, hogy helyes is, csak sajnos a lelkek királysága még mindig nem jött el, és félek, hogy az én életemben már nem is fog. Az ember ronda egy állatfaj. Sőt, talán a legrondább, mert csak az ember öl szórakozásból és sportból. Durva ezt kimondani, de így van.
Az pedig, hogy miért vagyok itt, ha mindezt így gondolom. Mert gyűlölöm a háborút. Ez az oka, bármilyen paradoxon is.
Mert mi a gondja a rendőrséggel? – kérdezem egyszerűen.
Nem néz ki olyan balhés fickónak, amilyen én voltam pár éve. Inkább tűnik nyugisabbnak, megfontoltabbnak.  Bár úgy gondolom, még a legszelídebb embert is ki lehet hozni a béketűrésből, hiszen mindenkinek vannak érzékeny pontjai. De azt nem feltételezném róla, hogy tolvaj, szélhámos, vagy adócsaló. Ahhoz túl becsületesnek tűnik.
A súlyos testi sértés már inkább belefér, de csakis ha valaki rendesen felhúzza. Valahogy ez az érzésem.
Elgondolkodva nézem. Engem sem ejtettek a fejemre azért.
Hanem ellenállásnak? – kérdezem meg végül csendesen.
Vajon fog felelni? Nem tudom, ahogy azt sem, hogyan reagál úgy általában a feltételezésemre. Habár én elvben a szövetséges haderő egyik katonája vagyok, tehát nem lenne oka, hogy előttem titkolózzon. Papírforma szerint mi egy oldalon állunk.
Az már más kérdés, hogy mennyire örülnek a francia ellenállók nekünk úgy általában. Szerintem van a dologban egy adag nemzeti büszkeség is. Sokan nem szeretik, ha a szövetséges haderő kívánja megmondani, hogy mit és hogyan csináljanak. Nekik is igazuk van. De ezek a dolgok bonyolultak, sokrétűek.
Lassan elmosolyodom.
Nem csak pacifista vagy, hanem idealista is – mondom egyszerűen. Nincs ebben semmi rossz persze, sőt becsülendő is. – Én abban hiszek, hogy a Harmadik Birodalom előretörését meg kell állítani. És sajnos úgy vélem, ez nem lehetséges szép szavakkal, se udvarias kérésekkel. Virágot hiába küldenénk nekik. Ugyanakkor úgy gondolom, hogy az, hogy német és az, hogy náci, nem ugyanaz.
Lassan megcsóválom a fejemet.
Ez az egész… mindnyájunktól elrabol valamit. Rettenetes világban élünk. Tudod, Auguste, én még maradhattam volna otthon a s*ggemen, megtehettem volna. De félek attól, ha mindenki, ha a szövetséges haderő minden katonája szépen otthon maradt volna, akkor karácsonykor a mennyből az angyal helyett a Mein Kampf szólna a rádióból minden háztartásban. Azt pedig nagyon nem akarnám.
Keserűen elmosolyodom, mert a meglátása nagyon is helyes.
Valóban, a bura miatt nem tudnám elhagyni a város körzetét, bár azt nem tudjuk, milyen magas. Úgy értem…
A homlokomat ráncolom elgondolkodva, és töprengőn nézek Auguste-ra.
Tudjuk egyáltalán mekkora a bura? Mindenki csak buraként emlegeti, de valójában milyen alakú? Kör? Illetve félgömb? Vagy valamiféle ovális? Esetleg olyan, mint egy doboz? A magassága állandó mindenhol? Mit tudunk egyáltalán róla? Hol a közepe?
Elgondolkodva nézem a környező fákat.
Ha lenne legalább egy működő gép a városban, akkor tesztelni lehetne a magasságát – mondom végül. – Maximum lezuhannék, de attól még esetleg kiderülhetne, hogy milyen magas…
Végtére is nincsenek illúzióim, ez a vacak eléggé megcsapott, mikor hozzáértem, szerintem egy repülőgépre sem reagálna jobban.
Banditák? – pillantok rá kérdőn. – Vagy szökevények?
Ki tudja, kik lehetnek az erdőben? Bűnözők, dezertőrök, szökött hadifoglyok, lappangó német kémek…
A kérdésére bólintok.
Jó lenne megtudni, hova lettek. Már csak az erdőben lappangó kétes egyének miatt is, ugyanakkor félő, hogy a bura miatt egyre több civil is kijön, nem lenne jó, hogyha összetalálkoznának a ragadozókkal. Ha pedig a vándorcirkusz ötletét elvetjük, akkor hirtelen nincs sok ötletem, hogy honnan keveredtek ide azok az állatok. Ha megtudnánk, talán közelebb kerülnék a rejtélyek megoldásához is.
Vissza az elejére Go down
Auguste Dumont
Secrets All Around
Auguste Dumont
Ellenálló


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Auguste Dumont
Ω Hozzászólások száma : 109
Ω Kor : 38

Ösvények Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ösvények   Ösvények Empty2014-07-23, 09:21


John & Auguste





– Rendben John. – mondom egy mosollyal megtoldva a mondandómat. Nem szeretek senkit sem magázni, túlságosan is távolságtartó dolognak tartom, még akkor is,ha egy katonával szemben tenném, aki nem tehet arról, hogy nem különösebben szívelem azt, amit tesz és azt, ahol van. Nem tehet végül is róla, hogy a bura miatt itt ragadt, és kitudja mi vitte rá őt arra, hogy csatlakozzon a sereghez. Nekem nem volt indítékom, apám akarta a leginkább, hogy szolgáljak a seregbe. Azt mondta, hogy ott ért ő is igazi férfivá. Ha tudom, hogy mit jelent ez nála, akkor maradok örökre egy komolytalan gyerek inkább. Embereket ölni csak azért mert a nemzeteink vezetői összevesztek? A semmiért kellett konkrétan életeket elvennünk, és én ebből nem kértem, ezért is jöttem haza az osztagom lemészárlása után. Egyrészt mert szégyelltem, hogy én vagyok az egyetlen túlélő, másrészről pedig már Isabelle sem várt engem, úgyhogy jó döntésnek tűnt hazajönni. A szüleim meghaltak akkor már, és talán jobb is így, mivel nem érdemelték volna meg, hogy megéljenek még egy háborút, pluszban apám is minden bizonnyal szégyenkezett volna, hogy a fia dezertált. Dezertált, de nem felejtette el a sereget, mert sokat tanult ott. Ott lóg a nyakamban a dögcédulám is, hogy soha ne feledjem el az ott töltött időt.
-Nem, az én számomra a rendőrség nem éppen valami csábító munkakör. – egyetlen jó zsarut ismertem, de már vele se vagyok valami jóban. Leon profi volt abban, amit csinált, ezt én is jól tudom, éppen ezért az erdőben nem lett volna jogom, hogy leszóljam ezt, de felidegesített azzal, amit a seregről meg rólam hordott össze. Ő nem volt ott, nem értheti azt, hogy mit miért tettem. Talán John megértené, mert ő is katona, de aligha vele fogom az ilyen dolgokat megbeszélni. Senkinek sem meséltem a seregben töltött időről, még Adeline-nek sem, pedig mostanság igencsak sokat árulok el neki magamról, ami talán hiba. Elvégre lehet, hogy untatom vele, és minden bizonnyal neki is van jobb dolga, mint az én bajaimat és múltamat hallgatni. Igazából annyira nem is számít, mert hozzászoktam már ahhoz, hogy magamban tartsak mindent, de azért nem mondom, hogy nem volt jó érzés beszélni róluk.
- Működik, csak polgárőrségnek hívjuk magunkat. – mondom egy sokat sejtő pillantással, ahogy elmosolyodom. Elvégre miért titkolnám a dolgot? Nem igazán hinném, hogy bevinne engem amiatt, mert az ellenállás vezetője vagyok. Nem is lenne valami okos ötlet, mert még mindig gyorsabban tudok íjat rántani, mint ő elővenni a pisztolytáskájából a fegyvert. Azért mert dezertőr vagyok talán már bevinne, de amiatt, mert megakarom védeni a városom? Nevetséges lenne, ha emiatt akarna valami cellába dugni. Az ellenállásról alkotott véleménye pedig kicsit hibádzik. Való igaz, hogy vannak még mindig hibák, de senki nem megy a saját feje után, sikerült már annyira összerántanunk magunkat, hogy tudjunk egymás dolgairól, és most már tervezünk a spontaneitás helyett. Akik nem így cselekszenek azok nem ellenállók, csak annak mondják magukat, mert azt hiszik így joguk is van bármit megtenni. Nekünk sincs jogunk, ilyen értelemben törvényt szegünk, de a törvények általában csak útban vannak és soha nem az igazi ügyet szolgálják.
- Ugyan már, ezt el is hiszi? Ebben a háborúban csakis vesztesek lesznek. A kiontott vér mindig megbosszulja önmagát, és az emberi gyarlóság ezt még inkább csak segíti. A béke csak egy átmeneti dolog, azt nem lehet kiharcolni, csakis kiérdemelni. – bármilyen szomorú is, de ez a valóság. A béke soha nem tartós, törékeny, mint egy nádszál, vigyázni kell rá, de hiába minden igyekezett, végül úgy is eltörik és harcok indulnak majd érte. Az ember mindig többet és többet akar, és mindig talál valami mondvacsinált indokot arra, hogy háborúba kezdhessen. Így van ez most is, és így is lesz mindig. A háború alapja a megtévesztés. Nem csak az ellenséget kell megtéveszteni, hanem a sajátjaidat is, hogy azt higgyék létezik az, amiért harcolnak. Valójában nem, csak egy álomért, egy képzelgésért halnak meg.
- Nem is nagyon tudna repülni, a bura tönkretette a munkáját. – mondom egy halvány mosollyal az arcomon. Na igen, egy pilótának ez a város most minden bizonnyal kész rémálomként hat. Már maga a bezártság is elég idegesítő egy dolog, hát még az, ha ez megfosztja tőled azt, amiben a legjobb vagy. Megtudom őt érteni, ha azt akarja, hogy minél előbb elrepülhessen innen messze, de azt is, ha nem. Egy idő után az ember rájön arra, hogy nem éri meg az életét áldozni valami olyanért, amiben valójában nem is hisz.
- Nem, tudomásom szerint nincs itt semmiféle cirkusz. – mondom egyszerűen. És most már nem is nagyon lehetnek itt, nem igaz? Ki vannak rekesztve, ami nem is olyan nagy baj, mert én személy szerint nem szeretem a cirkuszokat, de ízlések és pofonok.
[color=#669966g- Néhány banditába. Bevetik magukat az erdőbe, és az én dolgom, hogy kiűzzem innen őket.[/color] – rendben, tudom, hogy ez erős megfogalmazás, elvégre nem ez a dolgom, de ez az erdő az otthonom, nem tudom nézni, ahogy banditák tanyáznak benne.
- Akkor segítek önnek. – mondom egy apró biccentéssel jelezve, hogy mostantól szövetségesek lettünk egy időre. – Gondolom a farkasok után akar menni, igaz? – hiszen ott van a legnagyobb esély megtalálni őket, ahol eltűntek a szemeink elől, ugye?
Vissza az elejére Go down
John William Taylor
Secrets All Around
John William Taylor
Szövetséges


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : John William Taylor
Ω Hozzászólások száma : 71
Ω Kor : 34

Ösvények Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ösvények   Ösvények Empty2014-07-22, 08:40

Úgy látom, azért van a fickóban némi fenntartás irányomban. Igazából nem hibáztatom miatta. Idegen vagyok a városában, katona, aki fegyverrel jött, és bár szövetségesek vagyunk papírforma szerint, de el tudom képzelni, mennyire zavarja, hogy egy idegen náció fegyveresei tapodják a hazája földjét.
Ha nem is lenne ott a történelmi konfliktusok sora a franciák és az angolok között, akkor is felmerülnek egyszerű, gyakorlati kérdések. Kezdjük a legegyszerűbbel. Mit fogunk enni? Mármint nem a napi menüre gondolok, de itt van egy csomó katona, akik nem dolgoznak, de enni akarnak. Az élelmüket pedig jelenleg a francia polgároknak kell előteremteniük. Főleg, hogy itt ez a bura.
Nem tudom, a városnak mennyi tartaléka van, jut-e nekünk is, vagy kénytelenek leszünk mindannyian összehúzni a derékszíjat?
Akkor még nem is beszéltem az olyan apróságokról, mint a kimenőn lévő katonák, akik időnként legurítnak pár sört, és kötözködhetnékjük támad, aminek a vége nem ritkán egy durva ökölpárbaj lehet.
Vagy ott van az az aprócska tény is, hogy itt egy kaszárnyányi férfi, jó messze otthonról, és egyéni vérmérséklettől függően, de előbb-utóbb nőre lesz szükségük. A városban meg egy adott számú nő él, akiket a helyiek nem szívesen osztanának meg. Ez már csak így van Róma és a szabin nők elrablása óta.
De jelen pillanatban egyszerűen csak örülök, hogy ilyen bajaink nincsenek és remélem a legjobbakat.
Megrázom a fickó kinyújtott kezét. Nem izmozom, csak simán megfogom, ennyi. Nem hinném, hogy attól vagyok több vagy jobb, mennyire szorongatom valakinek a csontjait.
Ha akarsz, hívhatsz Johnnak is, vagy Taylornak – vonok vállat. Végtére is nekem mindegy. És tisztában vagyok vele, hogy tegezem, de amint mondtam, számomra a magázódás nehéz. A franciát nem iskolában, hanem otthon tanultam, és ott bizony tegeződtünk. Ami talán nem általános, és nem minden családban van így, de nálunk anya nem azzal akart tekintélyt szerezni, hogy csakis formálisan szólíthattuk meg.
Lassan elmosolyodom.
Akkor ezek szerint nem a helyi rendőrség tagja vagy, igaz? – érdeklődöm barátságosan.
Ha az lenne, az persze megmagyarázná, hogy mit keresett a buránál, és miért volt nála fegyver. Így ez még mindig nyitott kérdés. Mert háború ide vagy oda, de azért a civilek jobb, ha nem mászkálnak felfegyverkezve. Bár, a vadnyugaton is ez volt a szokás, meg sok családban nálunk is ott a vadászpuska a konyhaszekrény tetején. Szóval igazán nincs jogom kritizálni senkit.
Nem is gondoltam, hogy a városban polgárőrség is működik – vetem fel.
Mert ezen kívül már csak egy lehetőségre tudok gondolni, arra, hogy Auguste Dumont az ellenállás tagja. Hallottam már róluk, és elég változó híreket. Vannak helyek, ahol kifejezetten segítik a szövetségeseket, de van, ahol inkább nyűgnek gondolják őket, és a saját fejük után mennek, egyes csoportok külön-külön cselekednek és így alkalom adtán nem tudja a bal kéz, hogy mit csinál a jobb. Ami szerintem nekik sem jó, hiszen az összehangolt akcióknak mindig jobb a hatásuk.
A sereg nem arról híres, hogy beavatja a bakákat a haditervbe – értek egyet.
Aztán elgondolkodom a felvetésén.
Nos, a cél szempontjából nem. A fő cél a náci Harmadik Birodalom legyőzése. Az egyes feladatokról szólva, egy pilótát kissé talán nehezebb megvezetni. Egyedül szállok fel, nem kamuzhatnak az úti cél meg a bevetési terület koordinátáiról, ahogy arról sem, hogy mi a dolgunk, önálló támadás, vagy a bombázók védelme. Ha nem mondják meg, hova és miért repüljek, akkor el sem tudok indulni, az meg nekik nem éri meg.
Megvonom a vállam. Nálunk minden bevetés előtt részletes eligazítást tartottak. Ha netán nem minket féltettek, akkor a drága gépeinket, amiket repültünk, de az eredmény ugyanaz.
Az első érthetetlen parancsom eddig az volt, hogy ide vezényeltek. Ebben a városban eddig egyetlen repülőt láttam, azt a roncsot, az erdőben.
Ahogy kimondom, akkor dereng fel bennem a gondolat, lehet, hogy ezért küldtek ide? Hogy megnézzem a gépet? De miért engem? Miért egy hadnagyot? Nem vagyok én olyan jelentős valaki. Mi lehet e mögött?
Valóban elég furcsa dolgok folynak itt – mondom egyszerűen –, kezdve a farkasokkal, akiknek nem kellene itt lenniük. Vagy esetleg tudsz valami vándorcirkuszról, ahonnan megszökhettek?
Nem nagyon hiszem, de ezt a lehetőséget is meg kell vizsgálnunk.
Még egyszer? Eddig kikbe botlottál? – kérdezem kíváncsian. Most bármilyen kis részlet segíthet.
Sose tudni, talán még az is hasznunkra lehet, hogy kik csavarognak az erdőben. Talán láttak, vagy találtak bármit, amiről esetleg saját maguk sem tudják, hogy micsoda.
Lassan bólintok.
Az most az én kíváncsiságom – közlöm.
Maximum Maddie-vel beszélem meg majd a dolgot, de ilyen szempontból, bár ő is a seregnek dolgozik, ezt inkább személyes dolognak érzem.
Vissza az elejére Go down
Auguste Dumont
Secrets All Around
Auguste Dumont
Ellenálló


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Auguste Dumont
Ω Hozzászólások száma : 109
Ω Kor : 38

Ösvények Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ösvények   Ösvények Empty2014-07-18, 08:35


John & Auguste





Hallottam már én is azokról a bizonyos táborokról, még a sereg előtt is. Mondták, hogy megjelölték a zsidókat, a politikai ellenfeleiket bezáratták, és még a jó ég tudja, hogy kiket. Soha nem értettem és nem is fogom megérteni ezt a fajgyűlöletet, ami korunkat megbélyegzi. Az ember az ember, mindegy, hogy milyen országból származik, vagy milyen népcsoport tagja. Nem lesz attól senki se több, vagy éppenséggel kevesebb, hogy zsidó származású, vagy netalántán homoszexuális. Azonban akkoriban még csak suttogtak róla, kósza hírek és pletykák jutottak el hozzánk, majd érkeztek a menekültek, akiknek senki nem akart hinni, mert képtelenek voltak feldolgozni azt, hogy miként képes ezt tenni valaki egy embertársával. Mikor beléptem a seregbe, akkor nyílt fel végleg a szemem, és hittem már el teljes valójában én is, hogy mindent, amit mondanak igaz. Akkor fosztottam meg a nácikat, az ember jelzőtől. Jól tudom én is, hogy van, aki nem önszántából lépet be a seregbe, csak besorozták, és azért teszi, amit tesz, mert fel, mert a parancsmegtagadás sokkal súlyosabb következményekkel jár, mint a parancsteljesítés. Hallottam pletykákat, hogyan verték össze a tisztek az embereiket, csak mert azok megtagadták a parancsot. Van, akit ezért kivégeztek, hogy példát statuáljanak. A nácikban nincs emberség, ők azok a szörnyek, akiktől féltünk kisgyerekként. Hiába vannak köztük olyanok, akik nem ezt akarják, ez sajnos nem számít. Valószínűleg mindenki ugyanúgy tenne, mint ők, hiszen az emberben hatalmas életösztön munkálkodik, bármit megtenne azért, hogy életben maradjon, ha kell, hát akkor öl is ezért. Megértem őket, bár a helyükbe nem tudom magamat képzelni, és remélem, hogy soha nem is kell.
Végül úgy döntök, hogy inkább elrakom a fegyvert, hiszen a férfi láthatólag katona, addig pedig egyetlenegy bandita sem menne még el, hogy szövetséges egyenruhában parádézzanak. A férfi pedig nem adott nekem okot arra, hogy tartanom kelljen tőle, így hát bizalmat szavazok neki és a fegyverem elkerül a kezem ügyéből. – Örvendek, Taylor hadnagy! – fiatalabbnak tűnik nálam néhány évvel, azonban nem érzem úgy, hogy illendő lenne őt tegezni, főleg mert a seregnél minden bizonnyal már hozzászokott ahhoz, hogy hadnagynak szólítsák, remélem nem zavarja őt. Ha még, akkor szól majd nem?
-El sem tudja képzelni, milyen kifizetődő, de nem a pénzért csinálom. – mondom halvány mosollyal az arcomon. Sokan hisznek engem önbíráskodónak, amit megtudok érteni egy bizonyos pontig. Elvégre mégiscsak ellen megyünk jó néhány törvénynek, és sokak szemében csak tüske vagyok, egy bolond, aki azt hiszi, hogy nagy szavakkal képes lehet háborút nyerni. Azonban félreértik, én nem akarok háborút nyerni. Engem csakis az érdekel, hogy a város és minden polgára biztonságban legyen, és a körülményekhez képest jó életet éljen. Jelen pillanatban biztonságban vagyunk a németektől, de jobb szeretném a szövetségeseket is a város határán túl tudni. Lehet, hogy azért vannak itt, hogy segítsenek, de én már csak a gondolattól is rosszul vagyok, hogy idegen nemzet katonái tapossák a mi városunk utcáinak macskaköveit. Amit pedig a kifizetődésről mondtam… nos, csinálhatnám a pénzért, de nem azért teszem, mindent amink van az ellenállásba ölöm, hogy sokkal működőképesebbek lehessünk. Az elismerés persze jólesik, de ez sem a fő motiváló erőm. Én csak biztonságban akarom tudni az embereket, és minél messzebb a katonákat a várostól. A katonai jelenlét soha nem jelent semmi jót, nekik a harctéren a helyük, nem pedig városokban rontani a levegőt, és razziázni nap, mint nap.
- Érdekes, hogy a sereg ennyire titkolja szándékait a katonák elől. Nem fordult még meg soha a fejében, hogy csak megvezetik magát? – ami azt illeti, részben, nagyon kis részben ezért is léptem ki onnan. Nem árultak el soha semmit, csak annyit mondtak, hogy ide kell mennünk és megölni azokat a katonákat, és mikor az okot kérdeztük, akkor mondtak valami hatalmas ostobaságot, amit csak egy bolond hitt volna el. Szeretem tudni az okokat és a miérteket, szeretem tudni, hogy mit miért mit csinálok, és sötétben tapogatózni utálok. – Ezen kérdések engem is éppoly kíváncsivá tesznek, mint önt. – csakhogy a megfelelő válaszok hiányában jelen pillanatban tudatlanok vagyunk. Azoknak a farkasoknak még a legnagyobb véletlen folyamán sem kéne , hogy itt legyenek. Biztos vagyok ebben, hogy valamiként összefüggenek a burával, és azokkal a tárgyakkal, amiről mesélt nekem Avalon. Valami nagyon nincs rendben ezzel a várossal, és ki kell derítenem, hogy mi okozza ezt a sok furcsaságot.
- A mai napon ember ellen, de szerencsére nem kellett még egyszer használnom. – mondom egy biccentés kíséretében. Ma már kellett embereket kiűznöm innen, nem lett volna kedvem egy újabb összetűzéshez, és szerencsére a sors is úgy akarta, hogy ezt elkerüljük most. – Valójában mindkettőt használjuk, de nem kell magáznia, tegezzen csak nyugodtan, ahogy a többség. – nem zavar, ha tegeznek, hiszen az ellenállásban már megszoktam, hogy mindenki a keresztnevemen szólít, és úgy beszél velem, mint valami baráttal, és ez így is helyes. Azt hiszem mérges is lennék, ha meghallanám azt, hogy uram. – Tudja mit, hadnagy? Segítek magának, ha valóban a saját kíváncsiságát elégíti ki, és nem a seregét.
Vissza az elejére Go down
John William Taylor
Secrets All Around
John William Taylor
Szövetséges


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : John William Taylor
Ω Hozzászólások száma : 71
Ω Kor : 34

Ösvények Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ösvények   Ösvények Empty2014-07-17, 23:06

A fickó, nálam pár évvel talán idősebb, a haja szőkésbarna, legalábbis így nyáron én annak mondanám, de télen is jóval világosabb barna az enyémnél, az arca inkább szélesebb, de valahogy nyílt, bár épp nem barátságos, ahogy az íját rám fogja.
Aztán láthatóan meggondolja magát. Talán a kinyújtott kezem teszi.
Érdekes módon a kézfogás majdnem mindenhol ugyanazt jelenti, békés, barátságos szándékokat. Legalábbis a felszínen. A kinyújtott két, a nyitott tenyér ugyanis nem tud fegyvert markolni.
Nem vagyok fegyvertelen persze, de nem szándékozom használni a pisztolyomat.  Egyszerűen csak az egyenruhám része.
Mire akarnám használni itt, ebben a városban? Hiszen szövetségesek vagyunk. A város lakói nem az ellenségeink.
Amennyire eddig felmértem a terepet, az összes fenyegetést a fogolytábor jelentheti. Őrzik persze, de tekintettel a helyzetre, a bezártságra a figyelem lazulhat.  A katonáknak igazán nincs mit tenniük, unják az egészet, a fele eleve be sem akart vonulni, és úgy vélik, a bura miatt nem történhet semmi jelentős. Ugyanakkor arról hajlamosak elfelejtkezni, hogy itt egy fogolytábor, és az a néhány hadifogoly, olaszok, németek vegyesen, nem nagyon szeretnének odabent ücsörögni.
Nem azt mondom, hogy nincsenek köztük normális emberek, gondolom ott se mindenki elvhű nemzetiszocialista, és vannak sorozott katonáik, akik, ha nem is értenek egyet a rendszerrel, de tartják a szájukat, mert ha szólnának… hát igen, kaptunk mi híreket otthon is, mi a büntetése annak, ha valaki szól, ha másképp mer gondolkodni. Suttognak táborokról, még a mi eldugott kis városunkba is érkeztek zsidó menekültek, akik úgy szöktek ki Németországból. Nincs okom, hogy ne higgyek nekik, mikor azt mesélték, hogy nem csak őket szedték össze, azokat, akiknek Dávid-csillagot kellett viselniük, de a politikaiakat is, és a homoszexuálisokat is. Táborokba zárják őket. Munkatáborok, azt mondják, de az emberek félnek.  Nem élek ott, de el tudom képzelni, mennyire retteghet egy fiatal srác, egy ifjú férj, hogyha nemet mond a behívóra, akkor egy éjszaka megáll a házuk előtt egy autó, és visznek mindenkit, a családját egy ilyen táborba, őt magát meg egy büntetőszázadba.
Nincsenek illúzióim. Biztosan megteszik.
Pilóta vagyok, francia is vagyok, legalábbis a születésem szerint és hiába hiszem azt, hogy az erőszak nem megoldás, végül sosem az, de úgy látom, ha most csak a szánkat jártatjuk, akkor semmi nem állítja meg a Harmadik Birodalmat. Ez a szomorú tény.
Ugyanakkor, hiába fogom fel az erőszak kényszerét, magánemberként általában nem alkalmazom. A soha túlzás lenne. Nem vagyok én szent. Verekedtem már életemben, valószínű fogok is még, de ez most nem az a perc. És nem az az ember.
Elrakja a nyílvessző, az íját is a vállára veti, és elfogadja a kezemet.
John William Taylor – mondom a teljes nevemet, és a szám bal sarkában megjelenik egy kis féloldalas mosoly.
Nem is tudtam, hogy önbíráskodásból még mindig meg lehet élni. Bár annak idején, a Vadnyugaton jó üzlet volt, ahogy hallottam.
A hangomban semmi igazán komoly, de szerintem Auguste veszi a lapot, valahogy nem áll rá az agyam, hogy Dumont úrként gondoljak rá, nincs köztünk akkora korkülönbség.
A katonaságot szerintem nem túl sok dolog érdekli. Vagy épp mégis. Fogalmam sincs, tudnak-e egyáltalán hivatalosan a farkasokról. De engem nagyon érdekelnének, hogy hogyan kerültek ide, miért, és hova lettek?
Auguste-ra pillantok.
Az íj… farkas ellen hoztad, vagy ember ellen? És elnézést, de a magázás nekem nehezebb franciául… Vagy magázódás? – kérdezem, mert nem vagyok benne biztos, hogy jól mondtam. Már Maddie is szólt, hogy néha egy-egy szót rosszul ejtek, meg furán használok, de talán majd a gyakorlás segít.
Kíváncsi vagyok a válaszára. Bár remélem, a farkasokat sem akarná bántani, bízom benne, hogy nem, hiszen a minap sem járt el a keze. Pedig akkor, ha jól emlékszem, lőfegyvert láttam nála.
Bár az is igaz, csak a jó ég tudja, mi történt volna, ha ott a roncs körül bármelyikünk lövöldözni kezd. Furcsa egy hely volt, még furcsább jelenségekkel. Valahogy bizarr és misztikus. Vagy csak én láttam így? De talán kiderül majd, Auguste mit tart az egészről. Minél több véleményt ismerek, annál jobb, szerintem. Talán ő is így gondolja majd.
Vissza az elejére Go down
Auguste Dumont
Secrets All Around
Auguste Dumont
Ellenálló


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Auguste Dumont
Ω Hozzászólások száma : 109
Ω Kor : 38

Ösvények Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ösvények   Ösvények Empty2014-07-15, 06:47


John & Auguste





Régebben úgy hittem, hogy a hazát szolgálom azzal, ha beállok a seregbe és harcolok az ellenségeink ellen. Mindenki ezt hiszi, és néhányaknak felnyílik a szemük, ahogy túl vannak az első csatán. Rájönnek arra, hogy ez az hazugság. A kiontott vér mikor nem bosszulta meg magát? A fegyverek és a folyamatos csatározás mikor hozott békét egy ország népének? Soha. Való igaz, hogy védekeznünk kell, de akkor ne mondja senki azt, hogy a béke miatt ölünk. A saját védelmünkből tesszük, családunk és barátaink védelme miatt, nem pedig a béke kivívásáért. Ezért is hagytam ott a sereget, legalábbis részben ezért. Én nem hiszek abban, hogy a harc és az erőszak képes megoldani bármit is. Én a szavakban hiszek, és az emberben, a hallgatóságban, remélve, hogy nem süket füleket találnak szavaim, hanem gondolkodóba ejtik a polgárokat, hogy azok végre hajlandóak legyenek felnyitni a szemüket és észrevenni a nyilvánvalót, amit oly vehemensen titkoltak el saját maguk elől: a látszat néha csal. Miért vívják ezt a háborút? Miért kezdte Hitler? Tudunk okokat, amiket mások meséltek nekünk, mert logikusnak tűnik indítékként, de valójában ez csak a látszat, aminek bedőlünk, mert az ember azt hiszi igaznak, amit lát, amit tapasztal, és képtelen felfogni, hogy vannak hazugságok, amik annyira jól működnek, hogy már-már az igazságot sugallják, egy másik ember logikus igazságát, mit a hazugság szült.
A köszönésre a szám mosolyra gördül, de köszönés helyett inkább csak bólintok egyet, míg a kérdését figyelmen kívül hagyom. Az viszont igenis meglep, hogy beszél franciául, a legtöbb szövetséges katona az angol részesíti előnyben, és valamilyen érthetetlen oknál fogva elvárják a polgároktól, hogy a saját városukban, hol a francia nyelv az uralkodó, angolul beszéljenek. Apróságok, de ezekből az apróságokból lesz mindig a legnagyobb gond, ahogyan a legenyhébb remegésekből lesznek a földrengésszerű változások az ember életében. A kérdésére azért nem válaszolok, mert szerintem a legtöbben tisztában vannak azzal, hogy nyáron nem igazán van semminek sem a szezonja, bár én nem is így vadászom, nagy luxus lenne azt megengedni magamnak. Azonban most emberre vadászom, nem állatra, és láthatólag valakibe beleakadtam, de… de nem hinném, hogy ő bandita lenne, hiszen az egyenruhát nem lophatták el, annyira azért még nem kockáztatnak, pluszban egy bandita már a fegyveréért nyúlt volna és egy nyílvessző állna ki a torkából, de mivel a férfi láthatólag nyugodt, arra a döntésre jutok, hogy semmiképpen sem olyan ember, akiket én keresek. Felesleges bajt nem akarok, főleg mert ismerős nekem a férfi arca, és nem amiatt emlékszem rá, mert olyan mély benyomást tett volna rám, hiszen erre esélye sem volt akkor, hanem amiatt van emlékezetemben az arca, mert ő is ott volt akkor, mikor a farkasok előjöttek a fák árnyékából. A helyzet miatt emlékszem rá, és amiatt mert ő is pontosan tudta: ezen állatoknak itt nem kéne megélniük. A következő szavai pedig már meg is erősítenek abban a hitemben miszerint ő katona, és ott is volt azon a bizonyos helyen, mikor láttuk a farkasokat, és láttam Isabelle arcát egy pillanatra a fényben. Adeline nem hitt nekem akkor sem, és most sem hiszi el, hogy valóban láttam, szerinte csak képzelődtem, de… de nem őrültem meg, csakis én tudhatom, hogy mit láttam a két szememmel! Márpedig én láttam Isabelle-t!
A kinyújtott kezet egy pár pillanatig nézem, majd arra jutok, hogy valószínűleg a férfi sem akar bajt, vagy ha mégis… nem, annyira azért nem lehet bolond, hogy kikezdjen velem, ahogy én sem vagyok olyan balgatag, hogy egy katonára támadjak, főként nyomos indok nélkül. Így hát a nyílvesszőt visszacsúsztatom a tokjába, az íjat pedig keresztbe teszem hátamon és megragadom, a kezét, hogy megrázhassam.
– Auguste Dumont, helyi önbíráskodó. – az arcomon természetesen mosoly játszik. Nem igazán félek kimondani a nevemet, hiszen nem biztos, hogy hallott már rólam,vagy ha mégis, akkor egyedül kevés lesz ahhoz, hogy tehessen velem bármit is, főleg itt az erdőben, itt enyém a hazai pálya előnye. – A katonaságot, vagy önt érdeklik a farkasok Taylor hadnagy? – ez egy fontos kérdés, mert a katonaságnak eszem ágában sincs segíteni, viszont egyetlen kíváncsi embernek, aki továbblát az orránál… neki talán igen. És lássuk be, jóval nagyobb esélye van sikert elérni,ha van vele valaki, aki ismeri az erdőt. Én pedig ismerem, itt nőttem fel.
Vissza az elejére Go down
John William Taylor
Secrets All Around
John William Taylor
Szövetséges


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : John William Taylor
Ω Hozzászólások száma : 71
Ω Kor : 34

Ösvények Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ösvények   Ösvények Empty2014-07-14, 22:16

Pár perce úgy érzem, mintha figyelnének. Furcsa érzés, mintha kissé bizseregne az ember tarkója, megfoghatatlan, bizonytalan érzés, mintha valaki messziről ráfújna a bőrömre, a tarkómra, és a hideg levegő behatolna a hajszálaim közé.
Igyekszem feltűnésmentesen körbepillantani, de nem látok senkit. Mondjuk, ez annyira nem is meglepő, meglehetősen sűrű az aljnövényzet, és a fák lombkoronája alatt félhomály uralkodik. Ha valaki jól ismeri a terepet, az szinte láthatatlanul tud követni, és nem kételkedem benne, hogy ilyen emberek bőven akadnak. Én meg idegen vagyok ezen a tájon és nem is nagyon igyekeztem, hogy csendesen mozogjak. Már csak azért sem, mert a farkas, ha teheti, nem támad emberre, inkább kerüli a találkozást. Kivétel, ha a kicsinyeit érzi veszélyben, vagy ha sarokba szorítják.
A minap sem támadtak, pedig azok igazán különös farkasok voltak. Kezdve azzal, hogy a sarki farkas nem csak jelenleg nem honos errefelé, de soha az életben nem volt az. Az európai szürke farkas már más téma lenne, amennyire tudom, még él Franciaország területén, de visszahúzódva, a Francia-középhegységben, az Alpok és a Pireneusok lejtőin. Sajnos már nem túl gyakori, és félő, hogy a háborús helyzet nekik is csak ártani fog. Pedig ők aztán tényleg nem tehetnek semmiről.
Nem mintha én tehetnék, vagy Avignon polgárai, sőt, ha azt veszem, még a német katonák sem, egyedül és egyenként nézve nem. Nem áltatom magam, bizonyára vannak köztük lelkes nemzetiszocialisták, de valószínűleg olyanok is, akik a hátuk közepére sem kívánják ezt az egészet. Akik gyűlölik, ahogy én. Nem nagyon szólhatok egy szót sem, én is itt vagyok, és önkéntesként vonultam be, és okkal. De attól még nem kell szeretnem, amit csinálok. Nem azért jöttem, mert élvezem a háborút, hanem pont azért, mert nem.
Másnak talán fura paradoxon ez, de nekem logikus.
Ahogy az is, hogy megálljak hallgatózni. Újra.
Nem hallucinálok, valaki jön utánam, és ez a valaki ember, hallom a lépteit, bár nagyon csendesen mozog.
Körbefordulok, épp jókor. A fák árnyékából egy férfi lép elő, kezében íj, a nyílvessző a húron. Lövésre kész fegyver, értő kézben nem igazán különbözik egy kibiztosított pisztolytól. Az én oldalfegyverem a tokjában pihen, igaz csőre van töltve, de nincs kibiztosítva, és a pisztolytáskám is be van csatolva. Mire oda nyúlhatnék, már egy nyílvessző állna ki valamelyik fontosabb testrészemből.
Bár a fickó, ahogy megszólít, barátságosnak tűnik. Talán ő sem tudta pontosan, kinek a nyomában jár, elképzelhető, hogy nem, és hogy másra számított.
Bonjour, Monsieur! – köszöntöm franciául. Az ilyesmi hátha jó pontnak számít, mert, ahogy látom helybéli. – Kezdődik a vadászidény? – kérdezem és az állammal az íja felé intek. Bár el nem tudom képzelni, ilyenkor nyáron minek van a szezonja, ugyanakkor, ha valaki csak élelemért vadászik, akkor ez nagyjából mindegy is. Ha kell enni, akkor kell enni.
Aztán ahogy jobban megnézem, felismerem. A minap ott volt a buránál, mikor minket kivezényeltek. Egy sötét hajú civil nő is vele volt, hozzájuk ment oda Winchester százados. Ő volt az a férfi, aki ugyanúgy megdöbbent a farkasokon, mint én, de ugyanúgy vonakodott lőni. Lehet, hogy meggondolta magát?
Én csak kijöttem levegőzni – mondjuk így, felelek végül mégis a kérdésére –, és ha közben esetleg itt Dél-Franciaországban honos sarki farkasokat látnék, akkor gondosan megfigyelem őket, hogy tanulmányt írhassak valamilyen természettudományos szakfolyóiratnak az egyedi jelenségről.
Az arcát nézem, nem létezik, hogy ő ne jött volna rá, hogy mennyire megmagyarázhatatlan volt azoknak az állatoknak a felbukkanása. Hacsak nem valami vándorcirkuszból szöktek meg a város határában. Na, ez még lehet! Talán ketten együtt kideríthetjük, feltéve, ha őt is izgatja ez a rejtély.
Amúgy Taylor hadnagy vagyok, szövetséges légierő. És ön? – fordulok immár felé és a szemébe nézve nyújtok kezet. Ahhoz, hogy elfogadja, el kell tennie az íját. Kíváncsi vagyok, hogyan reagál.
Vissza az elejére Go down
Auguste Dumont
Secrets All Around
Auguste Dumont
Ellenálló


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Auguste Dumont
Ω Hozzászólások száma : 109
Ω Kor : 38

Ösvények Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ösvények   Ösvények Empty2014-07-13, 09:17


John & Auguste





Hogy őszinte legyek, eddig nem érdekelt az, hogy mi is folyik itt. Nem érdekelt a lezuhant repülő, nem érdekelt, ha nem kapok választ a kérdéseimre. Számomra a város a fontos, a szövetségesek gondjait nem szeretném megoldani, ha tehetném, akkor inkább tetőzném őket. Nem tettek ellenem semmit, de a jelenlétük nagyon is zavarja a polgárokat és ezáltal engem is. Semmi keresnivalója itt idegen katonáknak, de sajnos még csak elűzni sem lehet őket a bura miatt. Az élet nagyon is ellenünk van, és kezdem úgy érezni, hogy ez még csak a kezdet. Most már érdekelnek a válaszok. Tudni akarom, hogy miért láttam Isabelle arcát abban a fényben, tudni akarom, hogy mit kerestek azok a farkasok itt, és amit a legjobban szeretnék tudni: miért van itt a bura? Nem hinném, hogy ember műve lenne, mert ez ahhoz túlságosan is… nagyszabású. Igen, azt hiszem ez a megfelelő szó rá. Nem hiszem, hogy ilyet ember képes lehet előidézni, de kitudja, az élet már sokszor rám cáfolt, nem szeretnék neki újabb támadási felületet hagyni. Az is sokszor megfordult már a fejemben, hogy Séra felbukkanása is a burával köthető-e össze. Butaság, most már én is tudom, de akkor abban a pillanatban nagyon is ésszerűnek tűnt. Kezd a feje tetejére állni az egész város, és pont ekkor tűnik fel Séra, aki ugyanúgy néz ki, mint Isabelle. Még a hangjuk is hasonlít, olyan, mintha szellemet látnék. Eddig is kísértet az emléke, de most már… most már valósággal fojtogat. Tudom, hogy nem kéne, de akaratlanul is Isabelle-t látom egy pillanatra, mikor Séra-ra nézek. Jól tudom, hogy két külön ember, és már meg is tapasztaltam, hogy hiába osztoznak egyazon külsőn, legbelül olyanok, mint ég és föld. Tökéletes ellentétei egymásnak. Séra jobb ember, mint Isabelle volt, és mégis Isabelle-t szerettem. Butaság lenne azt hazudni, hogy nem vonzódok Séra-hoz, de… de nem is tehetnék másként. És éppen ezért nem tartottam jó ötletnek azt, hogy tudjam hol is lakik. Nem akarom zargatni, nem akarom őt olyanná tenni, mint amilyen Isabelle volt. Már elmondtam sokszor, hogy nem tudok már mást nőt szeretni. Próbáltam, próbáltam továbblépni Isabelle-en, de nem ment, és most már nem is akarok továbblépni.
És, hogy miért járom az erdőt? A válasz igen egyszerű. Mostanában sokan adják a fejüket bűnözésre, és ezek az emberek úgy gondolják, hogy az erdő ideális búvóhely számukra. Őket űzöm ki innen, ez a mi területünk, nem tűrünk meg magunk között ilyen embereket. Egészen eddig nyomokat követtem. Egyetlen ember nyomát, hogy pontosabb legyek, és most már sikerült is őt beérnem. Előhúzok egy nyilat a tegezből és az íj húrjára illesztem. A húr megfeszül, már csak el kéne engednem a nyílvesszőt, de nem teszem meg. Ehelyett inkább leengedem az íjat és előlépek a fák árnyékából. Kezem ügyében még mindig ott van az íjam, ahogy a nyíl is rá van illesztve a húrra, ha kell, akkor egy pillanat alatt tudok lőni, de… de nem vagyok hidegvérű gyilkos, és nem ölök katonát sem, márpedig az egyenruha alapján ő katonaféle. Ha nem vett volna észre, ahogy kilépek a fák közül, akkor most felhívom magamra a figyelmét.
– Mi járatban erre? – szavaim kedvesen csengenek, megjelenésem lehet netalántán baj jóslatú számára, de mint mondtam: nem szeretnék bajt.
Vissza az elejére Go down
John William Taylor
Secrets All Around
John William Taylor
Szövetséges


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : John William Taylor
Ω Hozzászólások száma : 71
Ω Kor : 34

Ösvények Empty
TémanyitásTárgy: Auguste & John   Ösvények Empty2014-07-12, 16:16

Auguste & John

Nem hagy nyugodni, amit a múltkor az erdőben láttam. Őrültség, össze nem illő mozaikok. Próbálok valahogy értelmet keresni az egészben, pedig lehet, hogy hiábavaló. De az agyam ilyen. Általában racionálisan gondolkodom. Átgondolom, mi a probléma, és végiggondolom, milyen megoldások adódnak, aztán választok és utána kitartok a választásom mellett, míg sikerül elrendeznem az ügyet, vagy végképp ki nem derült, hogy zsákutcába kerültem. Ez a második is előfordult már párszor, de ez a ritkább verzió, szerencsére.
Kiderül, most hogyan alakulnak a dolgok. Eltévedni nem igazán fogok, kétlem, hogy a bura akkora lenne, hogy alatta végzetesen el tudnék keveredni. Elég csak eszembe idézni pár dolgot, amit a túlélésről tanultam. Előbb utóbb vizet találok, a folyását követem, a legnagyobb folyó a Rhone, az meg átfolyik a városon. Probléma megoldva.
A kulacsom teli van vízzel, a gyakorló egyenruhámat vettem fel, a bakancsom kellően be van már törve, a hátamon könnyű hátizsák, egy élelmiszercsomaggal, egy kézzel skiccelt várostérképpel, meg egy esőköpennyel, és végül egy vékonyka füzettel, meg egy tollal. Maddie hatása, hogy fel tudjam jegyezni, ha valami furát tapasztalok. Tényleg miatta, láttam, ő milyen szépen jegyzetel a vizsgálatai közben.
Tekintve, hogy nagyjából és körülbelül semmi dolgom itt, de tényleg mi a bánatnak vezényeltek pont ide, ahol nincsen légi század, szóval, így nem nehéz kimenőt kapnom.
Kisétálok a laktanyából és az erdő felé veszem az irányt, arra, amerre a múltkoriban is jártunk.
A repülő, az egy dolog, szívesen szemügyre venném újra, de volt abban a gépben valami szörnyű. Olyan nagyon hideg volt bent, a karomon most is vigyázzba vágják magukat a szőrszálak, dacára a nyári melegnek, ha csak rá gondolok. Valahogy nincs kedvem egyedül a roncsok közelébe menni.
Kísérteties volt, annyi szent!
Inkább egy másik dolgot vizsgálnék meg. A farkasok. Hogy a búbánatba kerültek sarki farkasok ide? És hova tűntek?
Az erdőbe érve próbálom meg keresni azt a helyet, ahol utoljára láttam őket. Honnan is indultam akkor vissza. Ez volt az az ösvény, ahol álltam? Igen. Ott az a fa, ami az út fölé hajlik. Ők előre mentek, és kissé balra, és akkor… Láttam egy házat, mintha a folyóparton lett volna, majd minden eltűnt.
Állok az ösvény közepén, lassan fordulok körbe. Merre is mentek azok a farkasok?
Mintha lépteket hallanék, zajt… valami közelít? Vagy valaki? Fülelek.
Vissza az elejére Go down
Adeline LaPierre
Secrets All Around
Adeline LaPierre
Ellenálló


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Adeline LaPierre
Ω Hozzászólások száma : 268
Ω Kor : 38

Ösvények Empty
TémanyitásTárgy: Ösvények   Ösvények Empty2014-04-12, 14:04


Ösvények


A fák között természetesen elég sok kis ösvény húzódik, akadnak melyeket emberek tapostak le, de olyanok is, amiket főként állatok használnak. Legtöbbjüket az erdőkben nem ismerősök nem is nagyon fedezik fel, hiszen nincsenek úgy kitaposva, mint egy szélesebb út.






Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom
Secrets All Around


Titkosított Akta

Ösvények Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ösvények   Ösvények Empty

Vissza az elejére Go down
 

Ösvények

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Avignon Ereklyéi :: Archivum :: Avignon városa :: Város körül-