Avignon Ereklyéi


 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Megosztás
 

 Walter & Cordelia

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
Walter Sheringham
Secrets All Around
Walter Sheringham
Szövetséges


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Walter Sheringham
Ω Hozzászólások száma : 77
Ω Kor : 42

Walter & Cordelia Empty
TémanyitásTárgy: Re: Walter & Cordelia   Walter & Cordelia Empty2014-05-10, 10:47




A pillantásából is tudom érzékelni a szimpátiát. Nem ismerjük egymást évek óta, mégis egymás mondatait fejezzük be, félszavakból is megértjük egymást. Nem tudnám kimondani, hogy hogyan is viseltetünk egymás iránt, de mindenképpen pozitív a viszony. Bizom benne, valamilyen szinten, azt természetesen nem mesélném el neki, hogy mi is az igazi célom, honnan jöttem igazából. A pillantása most nem sok jót igér, biztosan megkapja azért a magáét, hogy neki nem kell teljes gőzzel részt vennie a gyakorlatban, ez nekem most ez a döntésem. Tartalékolja másra az erejét. Khm... Nem akarom, hogy lestrapálja magát, még ha ez most öncélú döntés is. Ha valami komolyabb felfedezésbe botlunk, akkor szükségem lehet egy olyan szövetségesre, akinek nem zsibonganak az izmai, ha pedig végül mást akarunk egymástól, nem ártana, ha azt lendületesen tennénk. A nő kecses alakja előttem mozog, én pedig a fegyveremet markolva követem, időnként szakértő pillantást vetve a szakaszra, akik mellettünk masíroznak. Muszáj, hogy ébrentartsam őket. Nem a külső fenyegetéstől tartok, most valahogy nem hinném, hogy enyémek támadást indítanának. A veszély nem itt van, nem most. Valami belső kétely, egy olyan árnyék, amely hamarosan ránk borul, szinte érzem a közeledtét. Lezuhant egy repülőgép, és mellette el sem lehet hagyni a várost. Ennek oka kell, hogy legyen. Elgondolkozva lépdelek én is, talán magam miatt is teszem azt, hogy kint vagyunk sötétedés után. Ha nem vagyok egyedül válaszokat kaphatunk a talányra.
Cordelia sokkal több, mint jó katona. Nőként olyan lelkierő lakozik benne, amely bennünk férfiakban ritkán adatik meg. Ha józanul kellene döntenie támadás, vagy menekülés között, nem a szívére hallgatna, a logikát követné, minél kisebb veszteséggel. Megérkezünk a célállomáshoz, hiszen a gyakorlatozás csak elterelő parancs volt, igazság szerint tisztába akartam tenni, hogy találhatunk-e itt valamit. Leküldöm Cordi által a szakaszt a szurdokba, mi pedig felhágunk az emelkedőre, onnan nézzük a gyakorlatozókat, közben pedig a fák rejtekében szunnyadó törzsre téved a tekintetem.
- Most nem Cordi. Ha érdekel, térjünk vissza majd ketten. Hajnaltájban. – Felelem neki, még véletlenül sem akarom, hogy az embereink akadékoskodó, netán kiváncsi kérdésekkel kezdjenek el faggatózni. Vajmi keveset tudunk még mi is, nem szándékozom közlegényeket bevonni a rejtélybe. Vetek a nőre egy alig titkolt vágyakozó pillantást, aztán biccentek neki, hogy vezényeljük le a formát, hogy visszasiessünk a kaszárnyába.

//Köszi a játékot. Azért nem húztam most tovább, mert közben ugye események vannak, és kár a múltban játszani. Ha szeretnél, írhatsz még zárót, de akár kezdhetünk azonnal egy újat máshol. Vagy ha más karimmal szeretnél, akkor csak szól^^//

Vissza az elejére Go down
https://avignon.hungarianforum.com
Cordelia Foxx
Secrets All Around
Cordelia Foxx
Szövetséges


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Katherine Swan
Ω Hozzászólások száma : 8
Ω Kor : 35

Walter & Cordelia Empty
TémanyitásTárgy: Re: Walter & Cordelia   Walter & Cordelia Empty2014-05-05, 21:22




Walter & Cordelia

'Somehow you'll make a man out of me.'


Nem mosolygok, amikor összeakad a tekintetünk. Számmal legalábbis nem. Hogy a tekintetem miről árulkodik, vagy mit sugall, azt Walternak kell tudnia. Talán bajtársiasságot, tiszteletet, némi hálát, magabiztosságot... mindet egyszerre, és még ezer mást.
Lassan elindulunk hát. Én vagyok a szakaszvezető, én vagyok a kisfőnök – mondhatni. Soha nem volt ilyenben részem, így természetesnek veszem, hogy ugyanúgy dolgozzak, mint egyébként. Tehát felemelném én is a karom, ahogy a társaim, de Walter érintése kizökkent. Gyilkos pillantást vetek rá. Nem akarom, hogy kivételezzen velem, csak azért, esetleg, mert nő vagyok, vagy, mert most én vezetem a szakaszt. Mindenesetre szemöldökömet kecses ívbe vonva bólintok; büszkeség ide, vagy oda, tényleg leeresztem a karjaimat. Eddig jól megvoltunk, nem akarom elrontani ezt. Így is körülbelül ő az egyetlen ember, aki eddig emberszámba vett. Aki az embert látja, a katonát, nem a koncot, amin a ragadozók veszekednek, és legszívesebben tépnék szét. De nem is számítottam másra, és nem érdekel senki véleménye, pillantása, vagy hangszíne. Nem miattuk vagyok itt, hanem a hazám miatt, azért, hogy védjem a szövetségeseket. Ezek az emberek, itt, Avignonban nem a szakaszom, nem az én embereim. Némelyikért még a kisujjamat sem mozdítanám. És ez veszélyes, mindenkire nézve. Tehát bízom benne, hogy nem is kell. Nem, mert nem kötődök úgy hozzájuk, mint a saját egységemhez. Lehet, hogy nem mennék értük tűzbe. Megvédeném őket, persze, de nem az életem árán.
Nehéz velük együttműködni, de megteszem. Nem sok embert ismerek, de hamarosan a szakasz, akik elvisznek észak-franciaországig, talán elindulnak, és akkor én is itt hagyhatom ezt a helyet.
Tény, hogy nem barátkozni jöttem, vagy abban reménykedve, hogy itt találom majd meg életem értelmét, a nagy szerelmet, vagy hűséges társakat, de Walter jó társaság, ezt le sem tagadhatnám. Nem mondom, hogy barátok vagyunk, azért ne túlozzunk, de kedvelem. Még, ha ezt nem is adom kristálytisztán a tudtára. Mégis hogy nézne ki? Nem tudom, kit néznének le jobban, ha esetleg lenne köztünk valami; őt vagy engem. Ha! Ha lenne valami. De nincs.
Mielőtt még a fantáziám elszabadulhatna, és bármi mocskos megfordulhatna a fejemben, megérkezünk, és a tekintetemmel a gép roncsait fürkészem, és teljesen más irányt vesznek a gondolataim.
A repülőt és a környékét vizsgálom, és azon kattog az agyam, hogy le kellene mennünk, nekünk is. Nem, mintha értenék a helyszíneléshez, egyszerűen kíváncsi természet vagyok, és szaglásznék egy kicsit. Ezt nem adom Walter tudtára. Helyette bólintok.
- Értem - egy pillanatra elnémul, majd újra megszólal. Csak most nézek rá. Kételkedem benne, hogy ez valódi baleset volt, és ez kiül az arcomra is. Valami bűzlik. Vagy a civilekkel, vagy a tárgyakkal.
- Walter - szólítom meg. - Nem megyünk le, megnézni, hogy mi a helyzet? - persze, hogy kérdezek, még, ha azt is mondta, hogy ne. Mert szeretek kérdezni, mert válaszokat várok, mert szívesebben teszek fel kérdéseket, minthogy nekem kelljen válaszolnom bármilyen kérdésre. És le akarok menni, érdekel a dolog.

MUSIC: I'll make a man out of You | NOTE: Love the way you look at me | WORDS: 463
Vissza az elejére Go down
Walter Sheringham
Secrets All Around
Walter Sheringham
Szövetséges


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Walter Sheringham
Ω Hozzászólások száma : 77
Ω Kor : 42

Walter & Cordelia Empty
TémanyitásTárgy: Re: Walter & Cordelia   Walter & Cordelia Empty2014-04-28, 18:56





Ahogy ő is érzi, összepasszolunk, mint társak, mint szövetséges bajtársak. Pontosan teljesíti a parancsaimat, ezen felül sokszor kezdeményező, ami a privát beszélgetéseinket illeti, ki lehet kérni a véleményét, ezt pedig becsülöm. Mint egy elnöki tanácsadó, bár hol vagyok én attól, hogy elnök legyek? Csak a hasonlat kedvéért gondolom így. Ha ő olyan embernek gondolja magát, aki rossz természetű, bennem partnerre talált ebben, talán ezért is értjük meg ennyire jól egymást.
Türelmesen várakozom, amíg a nő összeszedi a bagázst, én nem szólok senkihez, csak mint valami mindenki felett álló szentlélek, ők pedig függelemsértést követnének el, ha engedély nélkül intéznének hozzám kérdéseket. Nem élek ezzel vissza, nekem tökéletes megoldás, hogy van egy közvetítőm. Nem nézem le a közkatonákat, de érdekes gondolatokhoz vezetne, ha leállnék viccelődni velük. Inkább csak csendben figyelem, hogy hogyan noszogatja őket, időnként durva beszólásokat is kap. Sebaj, ettől lesz kemény, olyan ember, akire bármikor számíthatok. Időnként összevillan a tekintetünk, nincsen benne más, mint két katona félszavakból megértett párbeszéde, bár el kell ismernem, mocskosul jól áll neki az egyenruha. Nem úgy tekintek rá, mint egy darab húsra, sőt meg sem védeném az atrocitásoktól, belépett a seregbe, már a saját sorsa kovácsa. Nem lehet elvárni, hogy előforduljon az, hogy megnézik. Időnként már fordítva is megesett, ő is látott ruhátlanul, a seregben ez csaknem természetes, mégsem közeledtünk egymáshoz, talán így is van jól. Máshogyan kezelem, mint a civil nőket.
Névsorolvasást én nem tartottam volna szükségesnek, de régen voltam már közkatona, ha mostanság ez a divat, rajtam ne múljon. Amikor a menet elindul, és a nő is felemeli a fegyvert, azonnal megérintem a karját, és rosszallóan intem le. Bár tizedes, de most ő a szakaszvezető, afféle kiképző, neki miért kéne még jobban edzenie, amikor parancsokat is osztogat? Ő is teljes menetfelszerelésben van, de kijár neki is a tisztelet. Így nem juthatunk el odáig hogy zsibongani kezdjenek az izmai. Ez nem kivételezés, ő is volt közlegény, ahogyan a többiek nagy része is előreléphet majd. Csendben haladok mellette, hogy időnként végig tudjon rajtuk söpörni, ha kilógást lát, és némán méltatom, jó munkát végez. A sereg végül belemasirozik az árokba, és ott próbálkoznak, én pedig Cordeliával a magaslatra, ahonnan a repülőt is láthatjuk a fák rejtekében, és a saját embereinket is felügyelhetjük. Mindkettő szükséges célt szolgál most.
- Hogyne. – Válaszolok ragadószerűen széthúzódó állkapcsokkal, amit akár vigyornak is értelmezhet. Olvastam én is a könyvet, az önfeláldozásról szól, nyilván neki nagyon témába is vág, hiszen ismerem az előléletét, Ismernem is kell pontosan minden emberemet, nem bízhatnám rájuk az életemet.
- A gép több darabra szakadt, ez itt a törzs. A pilótafülkét még keresik a fiúk. A farokrész a város felett hullott le, ott volt a rakomány egy része. – Oldalra nézek, a kérdés jogos, csak kellemetlenül érint, hogy alig tudok többet. Még én sem számítok túl magas rangúnak, hogy beavassanak. – Amennyire én tudom, használati tárgyak, néhány civil, és semmi kérdezősködés...





Vissza az elejére Go down
https://avignon.hungarianforum.com
Cordelia Foxx
Secrets All Around
Cordelia Foxx
Szövetséges


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Katherine Swan
Ω Hozzászólások száma : 8
Ω Kor : 35

Walter & Cordelia Empty
TémanyitásTárgy: Re: Walter & Cordelia   Walter & Cordelia Empty2014-04-26, 19:24




Walter & Cordelia

'Somehow you'll make a man out of me.'


Sheringhammel soha nem voltam rosszban. Nem voltak nézeteltéréseink. Mondjuk, nem ismerem olyan régóta, nem volt olyan sok alkalom arra, hogy összevesszek vele. Sok emberrel vesztem össze, és teszem ezt a mai napig. Ez azért van, mert nem vagyok egy simulékony embertípus. A hadsereg mondjuk e téren is megedzett, hiszen már megtanultam csapatban dolgozni, és megtanultam, hogy mikor kell befogni a számat. Tudom, hogy kihez, hogyan szólhatok. Walter-hez például barátilag is beszélhetek, de úgy érzem, nem itt, és nem most. Nem, amikor parancsot ad.
Nem zavartatom magam, erélyes hangnemben lépek oda a pihenő társaimhoz, hogy szedelőzködjenek, húzzanak csizmát, és vonszolják ki a seggüket sorakozni. Egy békésen alvó katonáról lerántom a takarót, egy másik kezéből kiveszem az újságot, amiben a keresztrejtvényt fejtette éppen, egy harmadikat pedig felverek békés álmából, amit éppen egy széken töltött. Naplopók. Én jöttem be utoljára az udvarról, délután, és most én vagyok az első, aki ugrik a parancsra. És mégis mit kapok? Morgolódást, pusmogást a hátam mögött, ellenszenves pillantásokat és szitokszavakat. Egyikük sem örül neki, hogy egy női tizedes parancsolgat nekik.
Walter másnak tűnik. Azt hiszem, ő sem ellenezné, ha hanyatt dőlnék neki, de teljesen más módon gondolja- és mutatja ki ezt. Míg a többiek disznó megjegyzéseket tesznek a hátsómra, vagy a mellemre, esetleg a csinos pofimra, és azt ecsetelik hosszasan, hogy hova való lenne egy ilyen nő, mint én - valami lebujba, természetesen -, és mit csinálnának vele - természetesen nem ingyen -, addig Walter csöndesen figyel. Alig észrevehetően. Ha meglátom, hogy esetleg érdeklődve néz végig rajtam, többnyire testem domborulatain, nem teszem szóvá. Nem ellenzem, hogy nézzen. Különben is... hozzászoktam ahhoz, hogy a férfiakkal egy helyen fürdök. Mindent láttak. Mindenki, mindent látott. Ingyen.
Tehát összeszedtem a kis csapatot. Sorba igazítom őket.
- Szakasz, vigyázz! - névsorolvasás. - Pihenj! - fordulok most vissza, Walter felé. Követem az utasítást, felemelem a fegyvert. Először még nem nehéz, de aztán a táv felénél érzem, hogy égnek az izmaim. Fáj, persze, hogy fáj, de már csak azért sem eresztem lejjebb a kezemet, vagy hajlítom be a könyökömet jobban. Gyors tempóban haladok, nem lassítok, sőt, a vége felé közeledve szaporázom lépteimet. Le akarom ereszteni a karjaimat, de nem szabad. Csak, ha odaértünk. Ezért minél előbb ott akarok lenni. A vállam is fáj már.
Hátranézek. Az utánam menetelő katona jó egy méterre lemaradt. Nem is csodálom, ahogy tudom, gazdag család egyetlen gyermeke. Gazdag család. Nincs rossz formában, de lehetne jobban is. Van rajta súlyfelesleg, izom kevés, nem sokat kellett dolgoznia az életében. A kezén selymesebb a bőr, mint az enyémen.
- Gyerünk, szaporán! - kiabálok hátra, ellentmondást nem tűrő hangon. - Ne lazsáljanak, uraim! Ki fogja szétlőni a nácikat, ha maguk ennyitől kifulladnak? - nem veszek le a hangerőből, hallják csak.
Aztán megállunk a magaslaton. Walter mellettem áll. Nem mozdul, nem néz rám, úgy kérdez. Én sem nézek rá, a roncsot vizsgálom a távolból.
- A skarlát betűt - válaszolok nemes egyszerűséggel. Biztosan ismeri, nem kezdek bele a könyv elemezgetésébe. Pedig lenne mit mondanom róla, de azt hiszem, ez nem a megfelelő hely és idő erre a csevejre. - Kölcsönadhatom - még mindig nem nézek rá, de ajkamat mosolyra húzom. Nem hiszem, hogy érdekli, viccnek szántam. De, ha mégsem, és tévedek, akkor természetesen odaadom neki.
Szétvet a vágy, hogy lemenjek, és közelebbről is megvizsgálhassak a roncs körül mindent.
- Vannak áldozatok? - kérdezem szárazon. Bár, ahogy elnézem, nem személyszállító gép volt. - Mi a rakomány?

MUSIC: I'll make a man out of You | NOTE: Love the way you look at me | WORDS: 539
Vissza az elejére Go down
Walter Sheringham
Secrets All Around
Walter Sheringham
Szövetséges


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Walter Sheringham
Ω Hozzászólások száma : 77
Ω Kor : 42

Walter & Cordelia Empty
TémanyitásTárgy: Re: Walter & Cordelia   Walter & Cordelia Empty2014-04-25, 19:34





Én aztán nem nézem le Cordeliát, van bennem egy nagy adag elismerés, hogy nő létére ennyire karakán. Nem ugráltatom, sőt pont benne látom azt a magabiztosságot, amely egy kicsit motiválóerőt adhat az itt állomásozó seregnek, hogy még egy nő is képes lehet arra, hogy erős legyen. Attól nem félek, hogy sérül a lelke, ha közvetlenül neki adom a parancsokat, hogy késő este rendelje ki a szakaszt a gyakorlatozásra. A női egyenjogúság már itt van a küszöbön, de nyilván még akár száz évig is lesznek olyanok, akik ezt nem fogadják el, de ez őszintén szólva nem az én dolgom. Katona vagyok, akárcsak ő, így saját magát magának kell ezeket megoldani, minimálisan sem vagyok hajlandó beleavatkozni, netán rosszul érezni magam a kiakuló helyzet miatt. A fiatal nővel összességében jó a kapcsolatom, ha csak ketten vagyunk, keresztnéven szólítjuk egymást, és még olykor a tegezésig is elmegyünk, de most közel sem olyan a helyzet, hivatalos ügyben jöttem, társaink pedig biztosan fülelnek, nem szakíthatjuk meg a protokolt. Ahogy látom, meglepődik, nem számított efféle megmozdulásra. Lélekben nagyon csapok a levegőbe, pont ez a lényege ennek, hiszen az ellenség sem jelenti meg, mikor támad. Ahogy hallottam, az első világháborúban rengetegszer volt olyan stratégiai pont, ahol a különböző felek heteket töltöttek el egymáshoz közel, a lövészárokban, egymás hulláin szunyókálva napi 1-1 órát. Az eső eshetett, enni sem volt mit. Most pedig egy éjszakai gyakorlat is meglepetést okoz. Puhány banda. Ellenben amikor a nő feláll, ösztönösen is a hátsójára téved a tekintetem. Szinte soha nem a gyengébb nemet látom benne, sokkal jobban vonz az erő, én pedig nem vagyok egy a sok nyálát csorgató, durván célozgató baka közül. De ha úgy akarja, még akár az is felmerülhet, hogy a hajnali órákban hempergünk egyet. Katonamódra, keményen. Még ha vissza is utasít, a tiszteletemet már nem tudja elvitatni magától. Amikor visszajön, csak biccentek, és a barakkok elé vezetem őket, kicsit hátralépve, hogy hogy megkezdje a sorakozót. Miután már vágni lehet melletük a vonalat, akkor várom meg, hogy visszalépjen elém.
- Irány az erdő tizedes. Fegyvereket a fej fölé, futólépés. – Úgy nagyjából fél óra lehet az erőltetett menet az erdő szélére, ahol összekötöm a dolgot azzal, hogy a lezuhant repülőt vizsgáljam majd meg. Segítőim készíttek némi mutatványt a hős angoloknak. Az egyik kiszáradt folyómedret töltötték fel a pöcedödör tartalmával, és öntötték fel vízzel. Nem engedem, hogy lejjebb emeljék a fegyvereket, szakadjon csak le a kezük, és persze minden parancsot a nőnek kell kiadnia. Gyűlöljék őt, én egy megközelíthetetlen felső hatalom vagyok. Ellenben ő hús és vér, egy közülük, ez kovácsol csak igazán össze. Amíg a magaslatról bámuljuk őket, karbafont kézzel oldalra sem pillantva kérdezek rá nála.
- Mit olvastál Cordelia?



Vissza az elejére Go down
https://avignon.hungarianforum.com
Cordelia Foxx
Secrets All Around
Cordelia Foxx
Szövetséges


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Katherine Swan
Ω Hozzászólások száma : 8
Ω Kor : 35

Walter & Cordelia Empty
TémanyitásTárgy: Re: Walter & Cordelia   Walter & Cordelia Empty2014-04-21, 12:00




Walter & Cordelia

'Somehow you'll make a man out of me.'


Teljesen mindegy, hogy itt vagyok, vagy a saját szakaszommal, mindenképpen engem ugráltatnak. Hiszen, ki vagyok én? Egy nő. Sovány, gyengének tűnő nő. Ha férfi lennék, sem lenne ez másképp, hiszen tizedes vagyok. Persze, hogy engem ugráltatnak! De nem gond, tisztában voltam vele, hogy így lesz ez, amikor jelentkeztem a seregbe. Tudtam, hogy nem lesz könnyű dolgom, és össze kell majd szorítanom a fogamat, és tűrni. De azt nem gondoltam volna, hogy ez ilyen nehezen fog majd menni, hiszen alapjáraton a saját fejem után mennék, és azt tenném, ami nekem tetszik. Független vagyok és karakán, gyakran visszabeszélek az embereknek, és imádok vitatkozni. De rá kellett jönnöm, hogy néha sokkal többet ér az, ha az ember egy percre befogja a száját, figyel, és teljesíti a parancsot – bármilyen kellemetlen, megalázó, vagy nem kívánt dologról van szó.
Mikor az őrnagy közeledik, először nem akarok felállni, de a komoly ábrázata erre késztet. Amikor a fegyvert az asztalra teszi, és amaz fémesen koppan a fán, majd a vezetéknevemen szólít, tudom, hogy nem baráti csevejre jött. Így tehát komoly arccal állok előtte és figyelek a szavaira. Gyakorlat, éjszaka... soha nem gyakorlatoztam még éjszaka. A szívem hevesen kalapál, és izgalom lesz rajtam úrrá, de leplezem azt. Ezer kérdésem van, nem is tudom, melyikkel kezdjem. Már, ha kérdezek. Gyorsan kell döntenem, hogy csak bólintok, és teljesítem a kérését, vagy kérdezek. Apám is katona, hozzászoktam, hogy nem avatott be mindenbe, mert szerinte a nőknek a konyhában a helyük, és a tűzhely mellett, a gyerekekre vigyázva. Szerintem ez nincs így jól. Szerintem egyenrangúak vagyunk a férfiakkal. Ezt persze apámnak soha nem mondtam, inkább éreztettem vele. Sok időt töltöttem Archer-rel, mindig jól kijöttünk, ő tudta, hogy nem vagyok egy törékeny virágszál. Azt persze soha nem szerette volna, ha a frontra kerülök. Nem... ő azt szerette volna, ha egyszerűen úgy élek, ahogy akarok, boldogan. Azt soha nem tudhatta meg, hogy nekem a katonaság jelenti a boldogságot. Ez, itt. Engem nem riaszt a kényelem hiánya, nem zavar, hogy nem kell szalonokban kávéznom, és más nőkkel beszélnem olyan dolgokról, amikről egyébként nem akarok. Egyedül az zavar, hogy nincs tekintélyem, de azt is tudom, hogy egy nap majd elismerik a férfiak, hogy igenis érek valamit, hogy vagyok valaki. Nem csak egy nő a tömegből...
Nem tudom visszafogni magam.
- Miről van szó, Uram? - kérdezem magabiztosan. Úgy döntöttem, ezzel azt is megelőzöm, hogy a többi katona értetlenkedését kelljen hallgatnom, és röviden el tudjam mondani, hogy hova megyünk, és miért.
Miután Sheringham beavatott, bólintok, és már megyek is. Először pár ágyon sziesztázóhoz lépek oda, és szólok nekik. Látom villanó tekintetükben, hogy nem szívesen hallgatnak rám, és nem szívesen ugranak egy nő szavára. De ez van, ezt a feladatot kaptam és nem érdekel, hogy ők mit akarnak. Jönniük kell, és kész.
Akadékoskodtak, leszóltak, vonakodtak, de végül egészen rövid idő alatt sikerült mindenkit összeszednem. Elégedetten nézek végig a soron, melynek én is tagja vagyok - egyedüli nőként. Mindenkin gumicsizma van, ahogy azt Sheringham kérte, és persze az alapfelszerelés. Feszülten, izgalommal telten figyelek az Őrnagyra és várom, hogy bővebben ismertesse a feladatot, majd induljunk.

MUSIC: I'll make a man out of You | NOTE: ♥ | WORDS: 502
Vissza az elejére Go down
Walter Sheringham
Secrets All Around
Walter Sheringham
Szövetséges


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Walter Sheringham
Ω Hozzászólások száma : 77
Ω Kor : 42

Walter & Cordelia Empty
TémanyitásTárgy: Re: Walter & Cordelia   Walter & Cordelia Empty2014-04-20, 16:05





Nekem nem kell róla számot adnom, hogy merre is jártam, az ezredes után én vagyok itt a legmagasabb rangú tiszt, és azt, hogy ő merre lehet, nem is firtatja senki. A saját embereimen le van osztva a feladat, tesszük a dolgunkat, biztosítjuk a város védelmét, és a civilek zavartalan életét. Nincsen szükségállapot, de amilyen híreket hallottam, bőven van rá kilátás. Egyenlőre az is elég számomra, ha szépen a kezemben tartom a dolgokat, készenlétben állok, ha netán a németek lerohannák a várost, legyen idő menekülni, hiszen a harc hevében nem tudnám igazolni magamat, hogy valójában hozzájuk tartozom. Nem tudom, hogy Cordelia miért lóg ki ennyire az embereim közül, de őszintén szólva nem is nagyon foglalkoztat, nem az én dolgom, hogy a katonák lelkivilágát pesztráljam. Sokakat névről és arcról is ismerek, valahol bíznak bennem, pedig ilyenkor aztán bárki hátrahagyhatja a másikat, és ki tudja, hogy a másik fél milyen oldalt erősít úgy igazából? Túlságosan sok a bizonytalan, ezért az embernek a saját lelke mélyéről kell erőt merítenie. Hinnie a saját eszméiben, remélnie, hogy majd jobbra fordul minden.
Mostanában nem igazán dilemmázom, anyámmal nőttem fel, tudom, hogy hol van a helyem, ez a mostani csak időleges, azért mert van egy arcom, amit a külvilágnak mutatok, még közel sem feledtem el, mit is akarok valójában. Belépbe körülnézek, a legtöbben a pihenőjüket töltik, talán nem ártana valamivel felrázni őket. A nő kiváló erre, hiszen a gyengébb nem képviselője, irigykedést, vagy még rosszabbat válthat ki társaimból, ellenben arra is tökéletesen megfelelő, hogy felkavarja az állóvizet, ezért is sietek pont hozzá. Leteszem mellé az asztalára a puskámat, és miután már nem százados vagyok, hanem őrnagy, elvárom tőle, hogy fel is álljon, amikor közeledem.
- Foxx. – Amikor ketten vagyunk, nyilván csak a keresztnevén szólítom, de ez most nem az a perc. – Esti gyakorlat. Riadóztassa a népet, aztán megyünk is. Gumicsizmát vegyenek, mert ebben a cefet időben kurvára nincsen kedvem magukat kiráncigálni a mocsokból. – Jegyzem meg szokásos nemtörődömségemmel, ami ránk írekre nagyon is jellemző. Biztosan akadnak kérdései, egyenlőre türelmesen várok. A könyve most igazán ráér, az én akaratom számít.



Vissza az elejére Go down
https://avignon.hungarianforum.com
Cordelia Foxx
Secrets All Around
Cordelia Foxx
Szövetséges


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Katherine Swan
Ω Hozzászólások száma : 8
Ω Kor : 35

Walter & Cordelia Empty
TémanyitásTárgy: Walter & Cordelia   Walter & Cordelia Empty2014-04-15, 19:36




Walter & Cordelia

'This race is a prophecy.'


Szörnyen bizalmatlanok. Most is ott suttognak, méterekre tőlem. Az egyik asztalnál ülök, és úgy teszek, mintha olvasnék. Próbálom elkapni a szófoszlányokat. Kém... - suttogja az egyik katona. Nyilván nem számítottam szíves fogadtatásra, de azért abban bíztam, hogy nem úgy fogadnak, mint egy nácit. Olyat, mint akiktől megszöktem. Nem vagyok náci kém. Szívesen elmondanám nekik, és harcolnék magamért, a becsületemért, de nincs értelme. Nem leszek annyit velük, hogy szükséges legyen ez a lépés. Az elkövetkezendő egy napig, amíg utol nem érem a szakaszomat, jobb a békesség. Valószínűleg utána soha többet nem fogunk találkozni.
Az éjszaka csöndes. Tücskök halk ciripelése tölti ki a kinti teret és emberek bakancsai- és autók kerekei alatt csikorgó kavicsok, halk beszélgetések, fémes csörrenések, parancsszavak, halk, erőltetett nevetések. Senki sem boldog igazán. De hogyan is lehetnének? Háború dúl, a világban mindenhol. Bármelyik nap az utolsó lehet, bármelyik levél lehet egy búcsúszó, egy fénykép egy utolsó pillantás, gondolat, érzés. Napról, napra élünk, bizonytalanságban és rettegésben. Mindeközben nekünk, katonáknak nyugodtnak kell tűnnünk, és biztosnak a sikerekben, hogy ezzel bátorítsuk a közembereket. Hogy minden rendben lesz. Hogy harcolni fogunk, amíg van miért, amíg van kiért.
Markomba szorítom a dögcédulát, és a szétszóródott családomra gondolok, meg a haldokló anyámra. Vajon él még? Nem kaptam levelet apámtól, valószínűleg nagyon dühös rám, amiért leléptem, és háborúzok a férfiak oldalán. Soha nem szerette volna, hogy ez legyen a sorsom, hogy az életemet kockáztassam. Őszintén, én sem akartam. Egyszerűen így hozta az élet, ezt az utat is felkínálta, és én elfogadtam. És nem bántam meg. Más emberré tett, megváltoztatott. Azt hiszem, jobb ember lettem. Felnőtt. Kemény, kissé arrogáns, erélyes nő lettem, aki nem hagyja magát elnyomni. Senki által. Bízok magamban és a megérzéseimben, a képességeimben. Megtanultam, hogy néhány embert el kell engednünk, hogy nem lehetünk velük örökké. Elacélosodott a szívem.
Léptekre leszek figyelmes, ezek rángatnak ki a gondolataim közül. Hátra pillantok vállam fölött. A százados az. Felé biccentek.
- Jó estét, uram - hangom határozottan cseng. - Mi járatban? - csukom be a könyvet magam előtt. Nem kell a borítóra néznem, tökéletesen fel tudom idézni magam előtt. A skarlát betű. Szeretem ezt a könyvet, annak ellenére, hogy rendkívül komor hangvételű.

MUSIC: Run boy, run! | NOTE: ♥ | WORDS: 350
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom
Secrets All Around


Titkosított Akta

Walter & Cordelia Empty
TémanyitásTárgy: Re: Walter & Cordelia   Walter & Cordelia Empty

Vissza az elejére Go down
 

Walter & Cordelia

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Walter & Cordelia
» Cordelia Foxx
» Walter Sheringham
» Walter & Greta
» Maddie & Walter

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Avignon Ereklyéi :: Archivum :: Avignon városa :: Katonai létesítmények :: Kaszárnya-