Avignon Ereklyéi


 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Megosztás
 

 Walter & Cordelia

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
Walter Sheringham
Secrets All Around
Walter Sheringham
Szövetséges


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Walter Sheringham
Ω Hozzászólások száma : 77
Ω Kor : 42

Walter & Cordelia Empty
TémanyitásTárgy: Re: Walter & Cordelia   Walter & Cordelia Empty2014-05-16, 15:42

Cordi & Walter  




Hangulatkeltő zenénk

Egyre több hír érkezik a különös védőpajzsról, amit a saját szememmel is láttam délelőtt. Több közvetlen tisztemmel, de még az odaverődő civililekkel együtt furcsa események tanuja voltam, amiből igyekeztünk mihamarabb kikeveredni. Baljós mindez, és őszintén szólva nem vagyok ugyan olyan, aki a gatyájába csinál, de noszogattam társaimat, hogy térjünk vissza a városba, mielőtt még véresre fordulnak az események. Az is benne van, hogy nem tudtam tiszta szívvel odakoncentrálni, mert magamnak sem ismerem be, nem tudtam elbúcsúzni a nőtől, aki az átkozott életbe is rövid idő alatt részese lett az életemnek, pedig egymáshoz sem értünk. Egy plátói, ki nem mondott vonzalom a részemről, amely a fejemet tenném rá, tökéletesen esélytelen ebben a helyzetben. Elkötelezett brit, én pedig azért vagyok itt, hogy tegyem a dolgomat, amit a Führer ha nem is személyesen, de magas rangú tisztek által bízott rám. Az egyik legjobb német kém vagyok, de még a csizmáját sem törli belém. Nagytörő terveiben nincsen helye az arcoknak, csak a névtelen szolgáknak, de ez nem is érdekes, anyám eszméjéjért harcolok. Ellenben most teljesen ki vagyok zökkenve, és ha nem remegne a kezem, többször is az italhoz fordulnék. Megkapta az áthelyezési parancsát, én pedig nem tudtam, nem is akartam visszavonatni, indokom sem lett volna rá. Mert lássuk csak be, a katona nem az az ember, akinél az érzelmek közbejátszhatnak. Az, hogy magamat méregetem a tükörben, vívódom a saját árnyammal egy esztelen hülyeség, hiszen nőt bármikor kapok, ehhez még olyan szikrák sem kellenek, amik Cordelia felé pattognak irányomból. Több lenne, mint testi vágy? Nem tudom, nem is értem magamat. Nem két napja állomásozik itt, találhattam volna ürügyet, hogy legalább úgy igazából rá mosolyjak, de semmi. Mintha megkeményedett volna a szívem, mert nem ez a sorsom, nem is érdemlem. Ő egy karakán nő, akire majd boldog család vár, nem egy két világ között rekedt köpönyegforgató alkoholista, aki csak díszből őrnagykodik. Már réges régen fel kellett volna akadnom valakinek a hálóján, aki gyanakodik rám, de túl jól csinálom, vagy egyszerűen senki nem hinné rólam, hogy mi is az igazi célom. Talán mert a közvetlen embereimmel is bajtársaias vagyok, nem hagyom őket a csatatéren, érdekelnek a személyes gondjaik. Egy lettem már közülük. Talán ezek a jó kém ismérvei, de... ez már túl mély, már a saját céljaimért harcolok. Bár elfelejthetném őt... Mennyit kell még innom ehhez? És ekkor mintha valami álomból ocsúdnék, beront hozzám. Elsőre nem is nagyon hiszem el, ezért is pislogok olyan sötéten... Valahol a közelembe ül le, én pedig figyelmesen hallgatom, próbálok most mindent félretenni, ami a saját érzéseimmel kapcsolatos. Nagyon is megvan a késztetés, hogy átfogjam a kezét, amely remegni látszik. Nem teszek semmit, továbbra sem.
- Mi is jártunk ott, többen... – Mormolom, és észreveheti az asztalon az üveget, amiből jócskán hiányzik, mégsem látszik rajtam a kábulat. Túlságosan is hozzászoktam már, alig van hatása, de muszáj valami pótcselekvést találnom, különben elemésztenek a saját démonaim.
- Erre mondják azt, hogy sakk-matt. Nem tudunk elmenni, bármit teszünk is. De ismerhetsz már, kitalálok valamit. – Jegyzem meg félmosollyal, afféle bátorító pillantással. – Tudom, hogy menni akarsz, nem is állnék utadba. Rá fogunk jönni, hogy mi ez. – Felsóhajtok, egy pillanatra mégis el merem hinni, hogy itt van. Mintha a búra is az én kezemre játszana, hogy erőnek erejével tartsuk itt őt. Legalább addig is láthatom.



Vissza az elejére Go down
https://avignon.hungarianforum.com
Cordelia Foxx
Secrets All Around
Cordelia Foxx
Szövetséges


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Katherine Swan
Ω Hozzászólások száma : 8
Ω Kor : 35

Walter & Cordelia Empty
TémanyitásTárgy: Walter & Cordelia   Walter & Cordelia Empty2014-05-11, 12:27




Walter & Cordelia

'What the hell?'


Zaklatottan érkezek a táborba, akárcsak az átmeneti társaim. Azok a katonák, akik túlélték. Azok, akik úgy tűnik, tovább lesznek a társaim, mint ahogy azt én szerettem volna. Nem is zaklatott vagyok. Ijedt, és közben rettentően dühös és kétségbeesett. Tehetetlen vagyok. Mi történt?
Az egyik furgon platóján ültem, a többi tizedessel, a harmadik autón. Minden rendben ment, egész gyorsan haladt a konvoj, a katonák is egész csöndesek voltak... nem kóstolgattak. Ők is tökéletesen tisztában voltak azzal, hogy hamarosan elbúcsúznak tőlem, és soha, soha többé nem látjuk egymást. És ennek mindenki örült, azt hiszem. Én biztosan. Nem azt mondom, hogy senkivel sem jöttem ki jól, mert akkor hazudnék. Ott van például Nelson, Filion, Smith, Ericsson... és Walter. Walter még talán hiányozni is fog - gondolom, s halványan el is mosolyodok rajta.
Az égre emelem a tekintetemet. Alkonyatkor indultunk, itt-ott már megjelentek az első csillagok, és a lemenő Nap sugarai vörösre és narancssárgára festették az ég alját. Fogalmam sincs, mikor fogunk északra érni ebben a tempóban, de nagyon bízom benne, hogy gyorsan.
Nelson éppen egy béna tengerészviccet kezdett el mesélni, amikor robbanás, fémes ütközés, ordítás hasította át a társaság jóízű, halk beszélgetéseit, vagy éppen egy harsányan feltörő nevetést. Fény, és lángok. Majd hirtelen fékezett a sofőrünk. Éreztem, ahogy Smith nekem préselődik balról, én pedig a furgon vezetőfülkéjének szorultam, és éles fájdalom hasít a bordáimba.
- Mi történt? - jött a kérdés mindenfelől. Én is felálltam ültemből, és az adott irányba néztem. Azt hittem, hogy ellenséges katonák, és már nyúltam is a fegyveremért. De közel, s távol senki sem volt az úton. Egyszerűen ott volt valami. Valami láthatatlan. Hogy harcoljon az ember egy láthatatlan ellenséggel? Páran még kimásztak a második furgonból, néhányan véresen, és szakadt ruhában, kormosan és égési sérülésekkel. Volt, aki meg sem moccant. Az első furgonon utazókról pedig mindenki lemondott. Szinte mindenki egy emberként ugrott le a saját platójáról, és ment közelebb, próbáltuk eloltani a tüzet, és menteni a menthetőt, de... voltak halottak. Elnéztem, ahogy az egyik magasabb rangú katona közelebb ment, ahhoz a ponthoz, ahol a baleset történhetett. Nem látott semmit. Hozzáért. Mindenki némán figyelte, én is. Összerezzent. Mintha megrázta volna az áram. Elkapta a kezét, de aztán újra hozzáért, de ezúttal nem történt semmi. Olyan volt, mintha egy láthatatlan falat tapogatna. Felénk fordult, és arcáról bizonytalanságot és aggodalmat lehetett leolvasni. Megingatta a fejét.
Visszatereltek minket a furgonokra, és visszamentünk a táborba. Én... erősnek mutattam magam. A többiek beszélgetéseit hallgattam, ahogy azt taglalják, mi lehetett az a valami. Hogy mi történhetett ott. Figyeltem rájuk, de közben azon kattogott az agyam, hogy vajon hogy lehet kijátszani ezt a láthatatlan valamit. Hogy hogyan juthatnék az egységemhez, Észak-Franciaországba. Hogy újabb napokat, heteket, vagy netán hónapokat kell majd eltöltenem itt, Avignon-ban. És, hogy mi lesz ezek után... mi fog történni?
Az első utam Walter lakhelyéhez vezet. Kopogás nélkül rontok be, látom az arcán a meglepettséget. Nem számított rám. Úgy volt, hogy ma elhagyom Avignon-t. És itt vagyok. Mégis itt vagyok... és ki tudja, mikor tudok tovább állni...
- Valami történt a városhatárban – mondom, és elmesélem a történteket és a látottakat, olyan részletesen, ahogy csak lehet. Idő közben le kellett ülnöm az egyik székre. Legszívesebben tomboltam volna. Szívesen szétvertem volna valamit, vagy kimentem volna a lőtérre, vagy ilyesmi, de mindenkit a saját lakhelyére tereltek, most is tilosban vagyok itt. Ölemben pihenő kezeimet nézem, melyek reszketnek az idegességtől. Tartom magam, nem borulhatok ki. Láthatja rajtam, hogy nem vagyok nyugodt, de nem fogok sírni, és nem fogom kimutatni, hogy mennyire kétségbe vagyok esve.
- Walter, nekem nem itt lenne a helyem - ingatom meg a fejem, és csak a mondat végénél pillantottam fel rá.

MUSIC: Let us burn | NOTE: I'll face all that is coming my way | WORDS: 588
Vissza az elejére Go down
 

Walter & Cordelia

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Walter & Cordelia
» Cordelia Foxx
» Walter Sheringham
» Walter & Greta
» Maddie & Walter

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Avignon Ereklyéi :: Archivum :: Avignon városa :: Katonai létesítmények :: Kaszárnya-