Avignon Ereklyéi


 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Megosztás
 

 Maddie & Walter

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
Walter Sheringham
Secrets All Around
Walter Sheringham
Szövetséges


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Walter Sheringham
Ω Hozzászólások száma : 77
Ω Kor : 42

Maddie & Walter Empty
TémanyitásTárgy: Re: Maddie & Walter   Maddie & Walter Empty2014-05-08, 16:16





Ez nem is akkora probléma, a komoly nők erőt és határozottságot sugalnak, csak pont azért  nem lehettem velük sohasem együtt, mert a végén még magamat is komolyan kellene vennem. Amikor megismertem a fiatal nőt, akkor elég gyorsan egymásra hangolódtunk, még a vitánk is egyfajta parázzsal működtek, képesek voltunk egymást úgy inspirálni, hogy az ne szakadjon veszekedésbe, vagy még rosszabb, hajtépésbe. Most itt van a maga felnőtt csodájában, és ismét rá kell döbbennem, annak idején nagyon is meg tudott fogni a személyisége, az már csak hab a tortán, hogy milyen csinosan rángatja felfelé a szemöldökét, ha nagyon meg akar róni valamiért.
- Felnőttünk közben mindketten, de ez esetedben alig érezhető, hiszen hat éve sem kislánykint gondoltam rád. – Megemberesedtem, izmosabb lettem, és ami fontos, felelősségteljes, parancsokat osztogató katona vagyok, más kérdés, hogy amúgy megvannak a terveim, amik nem függnek össze szorosan a város vagy akár a britek érdekeivel. Észreveszem a zavarát, miszerint távol áll tőle az erőszak azon formája, hogy itt úgy társalogjunk, hogy az ölemben ott figyel a halált hozó puska. Félreteszem, úgy talán fesztelenebbé válik a hölgy is. Fent gyorsan cserélek, egy pisztoly azért nem árt, a háború hevében nem várhatja el, hogy katonaként ne legyek felszerelkezve, de talán nem annyira nyomasztó, mintha úgy  néznék ki, mint aki csatába siet. Ő nyílván nem tudja félretenni azt, aki, tudása állandóan ott van a fejében. Tudósként keltik fel az álmából, nála nincsen olyan, hogy civil. Én időnként ezt meg tudom tenni, ha a helyzet úgy kívánja.
- Azt biztos, hogy igen régi múltra néz vissza a vidék. Még olyat is hallottam, hogy valahol a vízpart környékén egy szunnyadó vulkán van. – Vonom meg a vállamat, ahogyan őt hallgatom. Nem sok időm van, mert vissza kell sietnem a barrakokba, hogy elindítsam az egységem napját, állítólag valami húzós feladat vár ránk. A karomat nyújtom a nőnek, aztán be is lépdelünk az étkezőbe.



Vissza az elejére Go down
https://avignon.hungarianforum.com
Madeline la Rochelle
Secrets All Around
Madeline la Rochelle
Kutató


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Adeline LaPierre
Ω Hozzászólások száma : 39
Ω Kor : 36

Maddie & Walter Empty
TémanyitásTárgy: Re: Maddie & Walter   Maddie & Walter Empty2014-05-04, 19:31



Walter & Maddie



Tény és való, hogy mindig is elég komolyan álltam mindenhez. Még a viccet is képes vagyok simán komolyan venni és megpróbálni ennek fényében értelmezni minden egyes szavát. Tudom én, hogy nem kéne, de a komoly tudós, a történész mindig ott motoszkál bennem és rendkívül nehéz elnyomni őt magamban. Bár azért néha tényleg igyekszem.
- Azért te sem mondhatod, hogy nem vagy komoly, legalábbis most nagyon is annak tűnsz. - szökik fel kissé a szemöldököm, hiszen azért ahhoz képest, ahogyan hat éve viselkedett, most más látok rajta, vagy csak én gondolom rosszul? A fene tudja, nem kell mindent túlkombinálni, az is lehet, hogy csak az zavar kissé, hogy ott van nála a fegyver, hiszen azért az nem valami jó ómen, hogy olyasvalakivel beszélgetsz épp, aki puskával az ölében nézelődik egy hotel kellős közepén. Szerintem bárki ember fiát zavarná a tény, hogy a beszélgető partnere igazából bármikor lelőheti, ha épp olyan kedve van.
Mindenesetre talán ilyesmit nem akar, de ha már ott tartunk, hogy együtt reggelizünk, vagy valami. Szóval irány az emelet, hogy letegye a fegyvert, aztán jöhet valami fincsi kaja, mert igazából kellőképpen éhes vagyok már én is. Nem fog az ártani. Az pedig, hogy milyen a múltja... Az a helyzet, hogy nem emlékszem annyira és amúgy sem vagyok az a nagyon szervezkedős típus, hogy okom lenne rá, hogy figyeljek az ilyen katonai, vagy akár politikai dolgokra. Őszintén szólva sokkal jobban leköt a történelem, a múlt, jóval érdekesebb, mint az, hogy ki kivel mit akar csinálni akár a hadszíntéren, akár máshol. Megvárom szépen amíg lecuccol, aztán mehetünk is. A mosolya már-már megszokott, anno ezzel vett le a lábamról, de most más a helyzet. Felnőttem mondjuk úgy és más dolgok kötnek le.
- Igen, olyasmi. Van pár érdekesség itt a városban, tudod... történész szemmel, amiknek érdekes utána járni. Azért jöttem Párizsból. Persze az apám nem igazán támogatta a dolgot, de... ez most sem érdekelt. - mosolyodom el a végén. Hát igen, sosem voltam az a tipikus lázadó kislány, de e téren igen. Meg van a magam akarata, mindig tudom, hogy mit akarok, szóval nem állíthatott meg, hogy ne a magam útját járjam, akkor sem, ha közben akár bajba is kerülhetek, hiszen a papa tuti nem akarná, hogy úgy érje utol a országot a háború, hogy én közben valahol Dél-Franciaországban töltöm az időt.

Vissza az elejére Go down
Walter Sheringham
Secrets All Around
Walter Sheringham
Szövetséges


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Walter Sheringham
Ω Hozzászólások száma : 77
Ω Kor : 42

Maddie & Walter Empty
TémanyitásTárgy: Re: Maddie & Walter   Maddie & Walter Empty2014-05-03, 18:35




Túl korán találkoztunk a lánnyal, akivel akkor nagyon jót sikerült beszélgetni, meg hemperegni is, viszont utána kettészakított mindent a forrongó Európa. Nem sokkal a találnánk után választottam, anyám útját követtem, majd miután megkaptam a parancsomat, el is indultam, hogy megkezdjem a kapaszkodást az angol hadsereg ranglétráján. A háború előszele alapján már biztos volt, hogy jól kell időzítenem, és mikor Németország megtámadja a lengyeleket, már bevethető, magas rangú tisztként kell az angol parancsokat osztogatnom. És most ismét találkozunk, nem is hat évnek, de tizenötnek tűnik, annyi történt velem, és bizonyára vele is.
- Igen, ez aztán tetszett benned. – Bólintok magabiztosan, és egyben olyan tűz ég a szememben, hogy nagyon is örülök, hogy ismét látom. Habár kedvemre való lány volt, csak az álcám láttatja vele a viszontlátás iránt érzett boldogságot, a lelkem mélyén élő józan, hidegfejű kém csak egy félreállítandó tényezőt lát benne, akitől minél gyorsabban meg kell szabadulnia. Talán már nem emlékszik a hátteremre, de ha csak kis esély is van rá, akkor romba döntheti az egész tervet. Nem kockáztatok. Sosem tettem, ezért élek még. Mindent félre kell tenni, az érzelmeket kiírtani, és dönteni.
- Nagyon is jól áll a felnőttség, de azt hiszem, elég a bókokból, azokat sikerült hárítanod annak idején. – Ellenben tisztában vagyok, hogy valamilyen céllal van itt, tehát nem tűnhet csak úgy el. Majd ezt is meg kell oldanom valahogy. De hogy... Ez jó kérdés, tehát a kérdezősködést is le kell majd kezelnem. Valahogy. Túlságosan magas rangú katona vagyok, bármit el tudok hárítani, pont ez volt a beépülés lényege. Egymáson már túl vagyunk, így nem fogok magamnak szívfájdalmat okozni, ha félreállítom a sakktábláról. Feláll, én pedig már tudom, győztem. Vállat rántva flegmán mosolygok.
- Megszokás. – Hallgatom a csicsergését, ahogyan elindulunk felfelé, aztán amikor a folyosón vagyunk, lopva körülnézek, miután udvarisságból előre engedtem, és a megfelelő ponton ütöm le, hogy ne sikoltson fel. Egyik kezemben a puskát tartom, a másikkal lágyan kapom el összecsukló alakját. Beviszem a szobába, jól bekulcsolom, hogy aztán a lányt az ágyra fektessem, és ténylegesen beadjak neki egy kábító szérumot. Ettől nem fog felébredni estig. Biztos ami biztos, lesietek a barakkokhoz, kicsit idesebb vagyok a szokottnál, aztán a teendőim letudtával, amikor már beállt az alkonyat, akkor valami ürüggyel kihívatom a recepcióst hátra, ez idő alatt pedig a lányt elviszem az autómhoz. Egy erdőszéli rozzant házhoz viszem, amelyet már jó előre kinéztem, távol esik mindentől, még a sikolyait sem fogják meghallani. Barbár nem vagyok, de egyenlőre megölni sincsen szívem. Egyszerűen megkötözöm a székében, párnával támasztom ki a hátát, aztán egy másik széken helyezkedem el, amíg felébred. Mostanság várható.

Ezen persze csak gondolkozom, miközben a folyosón lépdelünk, nem tehetem ezt vele. Valaha fontos volt nekem, és talán már nem is emlékszik mindenre. Ha mégis, le tudom azzal rázni, hogy sokan vannak, akik félig németek, ettől még nem lesznek árulók. A kémségemet pedig még akkor sem említettem neki. Adok neki pár napot, hogy kiderül, lehetek-e gyanus a szemében, aztán meglátjuk, résen leszek, hogy tudjak cselekedni. Nyitom a szobaajtót, de nem invitálom be, csak leteszem a fegyvert a falnak támasztva, majd egy egyszerű pisztolyt nyomok az övemre, készenléti megoldásnak elegendő. Aztán frivol mosollyal az arcomon intek, hogy mehetünk le.
- Most mit keresel itt? Szinte kivirultál, valami fontos megbízatásod lehet. – Közlöm vele, ahogyan lefelé tartunk az étkezdébe.


Vissza az elejére Go down
https://avignon.hungarianforum.com
Madeline la Rochelle
Secrets All Around
Madeline la Rochelle
Kutató


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Adeline LaPierre
Ω Hozzászólások száma : 39
Ω Kor : 36

Maddie & Walter Empty
TémanyitásTárgy: Re: Maddie & Walter   Maddie & Walter Empty2014-05-01, 05:24



Walter & Maddie



Hat év. Hat év alatt az ember nagyon sokat változik, főleg fiatal korában, amikor még rengeteg behatás éri, amikor még rendkívül sok minden történik körülötte. Én is nagyon sokat változtam, még annál is komolyabb lettem, mint ami voltam és már nem hiszek az efféle tündérmesékben, hogy egy röpke románcnak értelme lehet. Nem akartam őt később felkeresni, pont azért, mert az úgy volt jó, nem kellett volna tovább bonyolítani, hiszen egészen más világban éltünk, úgysem lehetett volna ebből hosszú távon semmi nem igaz? Akkor pedig nem sok értelme van bármit is erőltetni.
- Csak tisztában vagyok a tényekkel Walter, eddig is ilyen voltam. - igen, a viszonylagos komolyságom nem változott, csak időnként kissé el tudok varázsolódni, amikor nem figyelek semmi másra, amikor valami leköt annyira, hogy egészen elkalandozom. Előfordul ilyesmi mindenkivel, csak épp velem viszonylag gyakran. Egyszerűen csak úgy éreztem, hogy az a nyár végi találkozás felesleges, hogy maximum egy újabb nap, vagy pár nap, de mi változna tőle? Ő talán Párizsba költözött volna? Mert apám tuti, hogy kitér a hitéből, ha én kezdek el utazgatni és amúgy is ott van a munkám, ami miatt végképp nem tehettem volna ezt meg, hiszen az számomra nagyon-nagyon fontos, ezzel a beszélgetésünk legelején is tisztában volt.
- Igen, felnőttem, mint ahogyan te is és mindenki, főleg ezekben az időkben. - lehet, hogy kissé néha elvarázsolt vagyok, de azért tudom, mi a veszély, azt is, hogy mi az, ami közeledik, hogy háború lesz, akármennyire is szeretnénk, ha nem így lenne. Kénytelenek vagyunk hát elfogadni és megpróbálni tenni ellene. Mindenki a maga tudásával persze, a harcosok a harccal, a tudósok pedig a kutatással, aztán majd meglátjuk, hogy ki ér el előbb sikereket. Nagyon remélem, hogy mi, hiszen az jár kevesebb halállal. A következő szavaira csak bólintok egy aprót. Igen, ez a hajó elment és nem is lenne értelme azon gondolkodni, mi lett volna, ha. Szerintem semmi, mert ez az egész akkor is kivitelezhetetlen lett volna hosszú távon, úgy meg igazán kár erőltetni, én legalábbis így gondolom.
- Akkor miért hoztad le egyáltalán? - mosolyodom el, de végül mégis csak felállok. Van még időm, úgy volt, hogy délben jelentkezem a központban, addig még nagyjából rendbe szedem magam, aztán szépen jön értem egy kocsi, ami kivisz a város szélére. Csak, mint mindig, szokás szerint jóval hamarabb készen lettem, mint ahogy kéne, és nem vagyok az a városnéző turista fajta, hogy tudjam, mivel foglalhatnám el magam. - De azért azt ne csodáld, hogy a helyiek katonaként néznek rád, ha egyszer az vagy. - gondolom a civilek nem veszik jó néven a sok katonát, legalábbis azokból, amikor a hotelben tegnap óta hallottam egyértelműen ezt a következtetést vontam le, és ez teljesen érthető is.

Vissza az elejére Go down
Walter Sheringham
Secrets All Around
Walter Sheringham
Szövetséges


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Walter Sheringham
Ω Hozzászólások száma : 77
Ω Kor : 42

Maddie & Walter Empty
TémanyitásTárgy: Re: Maddie & Walter   Maddie & Walter Empty2014-04-30, 16:56




Egy kicsit fel kell oldanom a gátlásait, ismét, hiszen amikor utoljára találkoztunk, rengeteget beszélgettünk, sokkal inkább barátibb volt a viszony, amiből aztán egy szenvedélyes éjszaka lett, pedig nem is számítottunk rá. Egyszerűen a végtelenségig szimpatikusak voltunk egymásnak, két fiatal egy teljesen másik világban, amelynek már nyoma sincsen. Ahogyan én változtam, biztosan ő sem a régi, pedig külsőleg alig öregedett, míg nekem jelentősen mélyültek a ráncaim, megemberesedtem. Ő akkor egy komoly, filozófikus lány benyomását keltette, én pedig világlátotta nagy utazó voltam, még mielőtt a választanom kellett volna a két világ között, így remekül megértettük egymást, a közös érdeklődések pedig egymás karjába löktek.
- Mindent olyan...komolyan veszel, még mindig! Ej... – Csóválom a fejemet, minimálisan bűnbánok ezzel, és most miért, hogyan kellett volna reagálnom, hogy ennyire brilliáns a memóriája? Tapsolnom? Eddig is tudta pontosan, hogy mennyire áldom az eszét, nem pedig magamat fényezem, hogy kihagyhatatlan emlék lennék bárki számára. Tisztában vagyok magammal, de ezt nem is kell túlragozni. Nem gondoltam volna, hogy ezt ott utána komoly megbeszélések kell hogy kövessék, megbeszéltük, hogy még nyár végén találkozhatunk a hotelben, ha ő ezt csak elejtett lerázásnak vélte, azzal már nem tudok mit kezdeni.
- Édes kislány voltál, komoly gondolatokkal, most viszont felnőtt vagy, akivel már vitázni sem lehet. – Dorgálóan mondom, de cseppnyi bántás sincsen a hangomban, ahogyan leülök valahova mellé. Éhes vagyok, de ráér a dolog annyit, hogy most kicsit elbeszélgessünk. Láthatóan zavar a fegyver, ezért eszembe jut valami, majd mondom, ha szót kapok.
- Miután már nem nézhetünk vissza a múltba, ez a hajó elment, ahogyan mondani szokták. – Rántom meg a vállamat, nem fogok magyarázkodni. Kettőn áll a vásár, ez most így alakult, de talán most megvan a lehetőség, hogy máshogyan alakuljon. Én aztán nem kértem ki senki véleményét, ő vélhetően túl fiatal volt, hogy valamit komolyan vegyen, ami alig volt több egy kis fellágolásnál, ám az idő eldönthette volna, hogy komoly-e, ennek végül nem adott esélyt.
- A készenlét nem árt, de bevallom nem mindig esik jól, hogy csak katonaként kezelnek. Itt száltam meg a hotelben, jól esne néha vendégként is viselkedni, mert mindig azt hiszik, hogy valamit ellenőrizni jöttem. Megengeded, hogy felvigyem a fegyvert a szobámba? Reggelinél nem számítok partizán akcióra, de még németekre sem. – Nem nácikat mondok, hiszen nem tartom nácinak a saját nemzetünket. Egyenesen sértő a fogalom, az angolokra is kitalálhatnánk valami megalázót. Felállok, hogy felkisérjen a szobámig, megvárhat a folyosón, és talán még a reggelire is velem tart.



Vissza az elejére Go down
https://avignon.hungarianforum.com
Madeline la Rochelle
Secrets All Around
Madeline la Rochelle
Kutató


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Adeline LaPierre
Ω Hozzászólások száma : 39
Ω Kor : 36

Maddie & Walter Empty
TémanyitásTárgy: Re: Maddie & Walter   Maddie & Walter Empty2014-04-26, 12:39



Walter & Maddie



Lehetnék kedvesebb is tudom, hiszen majdhogynem tisztáztuk az elején, vagyis... egyértelmű volt, hogy talán úgy szép ez, ahogy van, hogy megtörtént és elmúlt. Tudtam, hogy másnap tovább utazom és ő is, hogy szintén távozni fog, de mégis rosszul esett az, hogy csak úgy szó nélkül, köszönés nélkül ment el. Se pár sor az éjjeli szekrényen, se egy üzenet a portán, csak úgy kámforrá vált. Lehet, hogy úgy kéne hozzáállnom, mint bárki más? Így volt jó, egyszeri alkalom, egyszeri találkozás, egy kellemes éjszaka, rengeteg beszélgetéssel, de nem megy ez nekem, akkor próbáltam olyan laza lenni, de valahogy nem vagyok az. Hiába no kiütközik rajtam apám vére, aki egy szigorú és komoly ember, én is ezért tudom ennyire pontosan, hogy mikor is találkoztunk, no meg, mert mint mindenben, ebben is kellően ügyelek a részletekre.
- Dehogy vezetek naplót! Csak... emlékszem. - már a feltételezés is sértő és eszem ágában sincs az egyébként már akkor is láthatóan magasan szárnyaló egoját még feljebb tornászni. Ha jól sejtem tisztában van vele, hogy milyen a külseje, és én nem fogom még jobban megerősíteni ebben.
- Azt hiszem. Húsz voltam akkor Walter és el telt hat év, persze, hogy változtam. - határozottan zavar, hogy ott van az ölében a puska, valahogy minduntalan oda vonzza a tekintetemet, pedig próbálok másra fókuszálni. Hát nagyon nem egyszerű. - Bernina... igen, de miután reggel szó nélkül távoztál, nem gondoltam, hogy ez nem csak egy ártatlan kis elszólás volt, ami nem számít semmit. - nem mentem el, mert butaság és mert minden létező ismerősöm azt mondta, hogy nem érdemes. Ez csak egy nap volt, inkább egy éjszaka és nem több, meg kell maradnia így az emlékeimben és nem érdemes erőltetni, én pedig hittem nekik, hogy így van. Mi okom lett volna kételkedni, amúgy se hiszem, hogy nekünk lenne közös jövőnk, hiszen bár sokat beszélgettünk és könnyen hangolódtunk egymásra, de mégis egészen más világ a miénk.
- Szóval véditek a várost, ha jól sejtem, bár még nincs is mitől és... a többi... dolgot. - teszem hozzá még, bár nem is tudom, hogyan fejezzem ki magam. Ha jól tudom a katonák közül is csak a magas rangúak tudnak ezt-azt, ő pedig nem biztos, hogy közéjük sorolható, akkor pedig nem az én dolgom, hogy bármibe is beavattam.

Vissza az elejére Go down
Walter Sheringham
Secrets All Around
Walter Sheringham
Szövetséges


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Walter Sheringham
Ω Hozzászólások száma : 77
Ω Kor : 42

Maddie & Walter Empty
TémanyitásTárgy: Re: Maddie & Walter   Maddie & Walter Empty2014-04-25, 19:53



Nyújtózom egyet, a tegnapi gyakorlatba végül én is beszálltam, hogy ne mondhassanak puhánynak, viszont a nyakam ennek megfelelően beállt. Nem vagyok tizennyolc éves, de azt is el kell fogadnom, hogy mindenki annyi, amennyinek érzi magát. Vannak katonák, akik még hetven évesen is harcolnak. Talán az, hogy két végéről égetem a gyertyát, ilyen gyorsan utólért? Abból a nemi betegségből is közel egy év után tudtam kigyógyulni, akkor is szólt az orvos, hogy álljak már le a prostikkal. Könnyű mondani, nem járt még Párizsban. A háború már hónapok óta dúl, most ne próbáljak meg pár órányi boldogságot valami szépasszony karjaiban? Az ital meg a gyógyszerek együtt végképp nem jó kombináció. Néha úgy el tudok szállni, hogy szerencse, hogy én ugráltatok itt mindenkit, mert ha minden reggel tökéletesen kemény, harcias katonának kéne lenne, isten a tanum, már régen hadbíróság elé kerültem volna valami mondvacsinált ürüggyel. De nem, így elnézik nekem, hogy néha széles a vigyorom, vagy úgy nézek ki, mint aki most került elő egy kuka alól. Egyetlen dolog az, amiben sosem szóltam el magam, a valódi célom. Ez valahogy olyan mélyen belém van égve, hogy egyből kijózanodom, ha vlaami komoly helyzetről van szó. A reggelire várakozom, mert az ezredes szerint fontos események vannak elkövetkezendőben, amiért ma nem árt energiát magamhoz venni. Ha rajtam múlt volna, akkor aszpirin és gin, ennyi lett volna, még villa sem kell hozzá. Montgomery csak azért megértő, mert fiatal korában hamarabb égett ki, mint egy lejárt aku. Ma már csak azért él, hogy katona lehessen, ez a hobbija, családja, mindene. Én előbb fogok felfordulni, mintsem ezredes lennék, de legalább a Német Birodalom szolgálatában. Az édes hang ellenben visszarángat a valóságba, el sem hiszem, hogy tényleg az, akire gondolok. Közelebb lépek, és a szájhúzás ellenére határozott mosoly jelenik meg az ajkaimon. Nem tudom, hogy miért nem örül nekem, de valamit biztosan félreértett.
- Ennyire számon tartod drága Maddy? Naplót is vezetsz rólam? – Kérdezem lágy kötekedéssel, hiszen már akkor egyértelmű volt, annyira precíz volt. Sok témánk akadt, még egyet is értettünk olykor, és talán a határozottságunk sodort egymás mellé.
- Nagyon sablonosnak hangzana, ha azt mondanám, semmit nem változtál? – Kérdezem, miközben leülök mellé a szomszédos fotelbe, az ölembe helyezve a puskát. Egyre inkább komolyabb, mégis megőrizte a nőies ártatlanságát. De hogy pont most találkozzunk... Kínos. Az igazi arcomat nem mutattam meg neki, és nem most jött el ennek az ideje. – Mintha rémlene valami olyasmi, hogy akkor megkeressük egymást a nyár végén a Berninában. – Utalok vissza a hotelre, ahol egykor mindketten megszálltunk. – Egyszer arra jártam, de nem hallottak felőled, én pedig nem erőltettem. Hogy mit? – Biccentek a rangjelzésemre, szerintem egyértelmű, mi vagyunk a felszabadítók, bár a támadás még nem következett be.

Vissza az elejére Go down
https://avignon.hungarianforum.com
Madeline la Rochelle
Secrets All Around
Madeline la Rochelle
Kutató


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Adeline LaPierre
Ω Hozzászólások száma : 39
Ω Kor : 36

Maddie & Walter Empty
TémanyitásTárgy: Re: Maddie & Walter   Maddie & Walter Empty2014-04-23, 07:58



Walter & Maddie



- De a szoba le van foglalva! Én magam telefonáltam ide pár napja Párizsból és akkor azt mondták, hogy minden rendben van. Nem... keveredhetett el egy foglalás. - komolyan fel vagyok háborodva. Miért van olyan gyanúm, hogy ebben az apám keze van, hogy direkt keresztbe akar tenni nekem, hogy akkor majd nagyobb eséllyel megyek haza? Volt már olyan valaha is, hogy ez sikerült neki? Nem! Mindig elérem, amit akarok, maximum nem mindig úgy, ahogyan tervezem, de nem fogok megfutamodni és most már csak azért is maradok. A szegény recepciós persze csak zavartan néz, miután kissé meg is emeltem a hangomat. Zavartan tűrök vissza egy tincset a fülem mögé, ami a nagy vitában sikeresen kiszabadult a rögtönzött kontyból. Csoda, hogy még az egész nem esett szét, az az igazság.
- Rendben, akkor adjon egy másik szobát, kisebbet, mindegy, csak... oldja meg! - bólintok egyet, hogy talán magamat is megerősítsem ezzel. Határozott vagyok és eltökélt, nem fogok meghátrálni csak azért sem! Szegény nő pedig csak kapkod és újra átlapozza azt a méretes könyvet. Nekem mindegy hol talál szobát, csak leljen egyet. Én pedig addig szépen lehuppanok a legközelebbi fotelbe. A bőrönd mellettem a földön. Ha kell én cipelem fel, csak legyen egy ágy, ahol alhatok, úgyse fogok túl sok időt itt tölteni, lesz annál jobb dolgom is. Mérgelődésemben egy ismerős hang szakít félbe. Elég rég volt, de mégis gond nélkül fel tudom idézni azt az estét. Nem volt több, csak a keresztnevét tudom és ennyi. Svájc, egy csodás régészeti lelet és másnap reggelre a pasas már sehol sem volt. Elhúzom a számat, amikor felemelem a fejem és tényleg jól hallottam, nem csak a képzeletem játszik velem buta tréfát.
- Walter... igen hat éve, 2 hónapja és 5 napja, hogy pontos legyek. - régész vagyok, számokban nagyon a toppon és persze, hogy megjegyzi egy húsz éves fruska az efféle kalandot, egy ilyen fickóval, mert nem volt más, csak egy buta kaland, amiben nekem nem szokott részem lenni. Most is ugyanúgy hófehér blúzban vagyok, rövid szoknyában, harisnyával, úgy festek mint egy igazi kis titkárnő, vagy inkább tudós. Csak a szemüveg nincs most rajtam, az nem kell mindig, főleg olvasáshoz. - Mit keresel pont itt Avignonban? - hülye kérdés, ezt ő is kérdezhetné tőlem igaz?

Vissza az elejére Go down
Walter Sheringham
Secrets All Around
Walter Sheringham
Szövetséges


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Walter Sheringham
Ω Hozzászólások száma : 77
Ω Kor : 42

Maddie & Walter Empty
TémanyitásTárgy: Maddie & Walter   Maddie & Walter Empty2014-04-22, 08:12


Bár katona vagyok, nem a kaszárnyákban alszom, mégiscsak főtiszt vagyok. A közvetlen beosztottjaim tudják, hogy hol keressenek, a következő sorakozónál ott leszek. A motelben egyrészt kényelmesebb, ezen felül sokkal jobban felügyelett tudom tartani a polgármestert, és az átutazókat, tudok mindenre figyelni. Ha a bakák között lennék, akkor kb. mindenről lemaradnék, nem igazán tudnék hasznára lenni a hazámnak. Ne is felejtsük el, hogy miért vagyok itt. Egyenlőre az a dolgom, hogy legjobb tudásommal az angolok hasznára legyek, de közben folyamatosan informáljam a führert. Kettős ügynök nem vagyok, mint Greta, de nem fogom őt lebuktatni,függünk egymástól, és még a jövő zenéje, hogy én mit fogok lépni. A motel végül kényelmesnek bizonyul, nem vagyok ugyan még régóta itt, de egészen lakályosnak érzem. A tegnap esti gyakorlatozásban nem merültem ki, hiszen főleg ők mozogtak, én csak a menetet vezettem, bár biztosan van bennük némi tüske, miért az éjszaka közepén találtam ki. Pontosan azért, mert a hadászatban nincsenek napszakok, időjárás, amikor menni kell, akkor menni kell. Mindig éberen kell állni, ki tudja, mikor üt rajtunk az ellenség. Aludtam pár órát, aztán lassan kell visszamennem a kaszárnyába, hogy rájuk nézzek, mi a helyzet, de előtte még elkötlöm a reggelimet. Egyenruhába öltözve sétálok le a társalgóba, ahonnan majd az étkezőbe megyek, de miután még korán van, nem adnak, várnom kell kicsit. Csak a pisztolyom van nálam, a puskát fent hagytam a szobában. Legnagyobb meglepetésemben egy régi ismerőst fedezek fel az egyik fotelben, akihez egyből odasietek, bár a háború beállta óta senkiről nem lehet tudni, korábbi barátaira hogyan tekint.
- Maddy? – Közeledem barátságos moollyal. – Mikor is volt? Hat éve? Megismersz még? – Köszöntöm őt kézcsókkal, és összeütöm a bokámat. Ha engedi, akkor helyet foglalok a mellette lévő fotelben.


Vissza az elejére Go down
https://avignon.hungarianforum.com
Ajánlott tartalom
Secrets All Around


Titkosított Akta

Maddie & Walter Empty
TémanyitásTárgy: Re: Maddie & Walter   Maddie & Walter Empty

Vissza az elejére Go down
 

Maddie & Walter

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» John & Maddie - Városnézés
» Walter Sheringham
» Walter & Greta
» Walter & Cordelia
» Walter & Cordelia

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Avignon Ereklyéi :: Archivum :: Avignon városa :: Belváros :: La Mirande Hotel****-