Avignon Ereklyéi


 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Megosztás
 

 Théâtre du Chêne Noir (színház)

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
SzerzőÜzenet
Gilles Chavalier
Secrets All Around
Gilles Chavalier
Ellenálló


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Ginette Rocher
Ω Hozzászólások száma : 11
Ω Kor : 28

Théâtre du Chêne Noir (színház) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Théâtre du Chêne Noir (színház)   Théâtre du Chêne Noir (színház) Empty2014-09-07, 14:16

Elég rég óta szerveztem már ezt a kis titkos pikniket, szóval most visszafogott lélegzettel lestem a reakcióját.
Christine szereti az apró meglepetéseket, erre már régen rájöttem. Még Párizsban, amikor egy-egy szál virágot vagy levelet kapott tőlem ismeretlenül, akkor figyeltem fel erre. Az izgalomtől felgyorsul a szívverése és kipirul, olyan csodálatosan rózsás lesz az arca, amit semmilyen smink nem tud reprodukálni.
Most viszont valami nem úgy sült el, ahogy terveztem. Nem szokott könnyekig meghatódni.
- Mi a baj, szerelmem? - álltam elé és hüvelykujjam belső felével letörölvve egy kigördülő könnycseppet, eltakarva ezzel előle a gyertyafényes helyiséget.
Nem teljesen a terveim szerint alakulnak a dolgok, és most aggódni kezdek, hogy vajon mit szúrtam el.
Karjaimat köré fonom és magamhoz húzom, mindent megtennék, hogy boldognak lássam. Valahogy fel kell vidítanom, de ahhoz szükségem lesz rá, hogy elmondja, mi bántja, hátha abból kiindulva tudok valami megoldást.
- Túl sok ez így? - fújok el egy gyertyát, hátha az a probléma, hogy túl csöpögősre varázsoltam a termet.
A nadrágom zsebéből előhúzok egy textil zsebkendőt és átnyújtom neki, hogy felszáríthassa vele a könnyeit, miközben vártam, hogy megszólaljon.
Vissza az elejére Go down
Christine Daaé
Secrets All Around
Christine Daaé
Átutazó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Christine Daaé
Ω Hozzászólások száma : 6
Ω Kor : 26

Théâtre du Chêne Noir (színház) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Théâtre du Chêne Noir (színház)   Théâtre du Chêne Noir (színház) Empty2014-09-02, 18:40

Gilles végigvezetett a színházon. Bár a szemem be volt kötve, éreztem, hogy ez a színház nem olyan nagy, s bár biztosan egy eldugottabb részébe tartottunk, méreteiben sem volt összehasonlítható a párizsi Palais Garnier-el.
Miközben bekötött szemmel Gilles-re hagyatkoztam, hagytam, hogy a gondolataim elkalandozzanak kissé. Persze mi másra is gondolhattam volna, mint az otthoniakra. Eszembe jutott egy gyerekkori emlékem, mikor még balerinanövendékként, barátnőmmel, Meg Giry-vel éjszaka átsettenkedtünk a szállásról az operaházba, hogy meglessük az operaház fantomját az ötös páholyban, akiről Joseph Bouqet, a függönyös ember mesélt nekünk. Természetesen fantomot nem találtunk, de Bouqet alaposan ránk ijesztett az éjszaka közepén.
Nem sokkal később Gilles ajtót nyitott, a szememről pedig lekerült a kendő. Az egyik használaton kívűli táncteremben álltunk, ahol gyertyák égtek, a padlóra egy takaró volt leterítve, azon pedig egy piknikkosár, egy üveg borral és poharakkal.
Akaratom ellenére is egy újabb emlék rohant meg, most a Papával.
Kiskoromban, amikor még Svédországban laktunk a tengerparton, a Papa minden hétvégén meglepett egy "padlázs-piknikkel". Azokon a napokon mindig korán felkeltünk, hogy közösen összekészítsük a kosarat; szendvicseket készítettünk, majd gyertyákkal, takaróva, apám hegedűjével és mesekönyvekkel felszerelkezve felmentünk a padlásra és le sem jöttünk másnapig. Ilyenkor a Papa mindig titokzatos északi meséket mesélt és a hegedűjén játszott. Imádtam azokat a hétvégeket.
Könnyek öntötték el az arcomat. Bár most ez nem egy padlás volt Uppsalában, mégis arra emlékeztett.
- Ez gyönyörű. - suttogtam rekedten, miközben megpróbáltam lenyelni a gombócot a torkomban, ami idővel még nagyobbra nőtt.
Vissza az elejére Go down
Gilles Chavalier
Secrets All Around
Gilles Chavalier
Ellenálló


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Ginette Rocher
Ω Hozzászólások száma : 11
Ω Kor : 28

Théâtre du Chêne Noir (színház) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Théâtre du Chêne Noir (színház)   Théâtre du Chêne Noir (színház) Empty2014-07-20, 18:29

Nem akarom Christine-t bajba keverni, de azt sem kockáztathattam, hogy a tervem az ő fülébe jusson. Pedig köztudott, a saját bőrömön is tapasztaltam anno, hogy a pletyka gyorsabban terjed, mint a nátha errefelé. Ezért igazán meg kellett válogatnom, hogy kivel osztok meg és mennyi információt. Próbáltam a legminimálisabbra szorítkozni, hogy mindenki annyit tudjon, amennyit feltétlenül szükséges ahhoz, hogy a tervem jól süljön el. Másrészt Christine is elég talpraesett hozzá, hogy kimentse magát. Azok a levelek... jó magam is elég sok névtelen levéllel bombáztam nem is olyan rég. 
- Szörnyű lehet.- húztam, miközben végig simítottam az arcán, mosolyogva. Még mindig a fülénél maradva súgtam most én: - De én is élvezném ezt a munkát.
Továbbra is mosolyogtam, ahogy visszacsókoltam, enyhén lehajolva hozzá, karjaimmal ölelve.
- Ha elárulnám, úgy hogy lenne meglepetés? - kérdeztem még a kendő elővétele előtt, aztán eltakartam előle a világot.
Egészen egy zárt ajtóig vezettem, amit a nadrágomból elővett kulccsal nyitottam ki, és zártam is vissza, ahogy bevezettem Christinet és mögé állva kioldottam a kendőt.
A szoba az egyik régebbi gyakorló terem volt, az egyik fal mentén végigfutó tükör visszaverte a gyertyák fényét, amik körbevettek egy pokrócot a terem közepén, amin többek között egy kosárka, egy üveg bor és két pohár állt.
- Gondoltam, ha már a városból el nem mehetünk, azért még piknikezni itt is lehet. - öleltem át hátulról, lesve a reakcióját.
Vissza az elejére Go down
Christine Daaé
Secrets All Around
Christine Daaé
Átutazó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Christine Daaé
Ω Hozzászólások száma : 6
Ω Kor : 26

Théâtre du Chêne Noir (színház) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Théâtre du Chêne Noir (színház)   Théâtre du Chêne Noir (színház) Empty2014-07-15, 17:51

Valamit tervezett, ennek hallatára pedig megkönnyebbülten sóhajtottam fel.
- Nem nincs semmi dolgom. Illetve, lett volna, de kihúztam magam alóla; azt mondtam, hogy levelekre kell válaszolnom... - roppant komoly arcot próbáltam vágni, de nem sikerült.
-Jól van, jól van, de van egy segéd, aki ha tehetné a napom minden  percét megtervezné. - súgtam nevetve Gilles-nek, mint egy titkot.
Mindketten jól tudtuk, hogy a színházban mindig vannak olyan emberek, akik azzal akarnak magasabb pozícióba jutni, hogy mások sarkában loholnak és mindig mindenre készek, hogy "segítsenek".
Párizsban ilyen volt La Carlotta segítője, akinél mindig kéznél volt a primadonna szájvize, púdere, szállította neki a társulat legújabb pletykáit, figyelmeztette őt a tehetségekről (akiket el kellett távolíttatni - mint ahogy engem is szerettek volna)... azt hiszem, hogy ilyen szempontból jobb is, hogy Avignon-ba jöttem, így már nem kell tartanom az áskálódásuktól.
- Szóval, mi az a meglepetés? - kérdeztem, miközben átkulcsoltam Gilles nyakát és egy szelíd csókot leheltem az ajkaira.
Reméltem, hogy egy kisvárosban, mint amilyen Avignon is, nem fog visszajutni a fülekbe, hogy nem a szobámban ültem és leveleket írtam. Párizsban még a dolgok alól is könnyebb kihúznod magad.
Gilles bekötötte a szemem, majd kézen fogott és vezetni kezdett.
Vissza az elejére Go down
Gilles Chavalier
Secrets All Around
Gilles Chavalier
Ellenálló


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Ginette Rocher
Ω Hozzászólások száma : 11
Ω Kor : 28

Théâtre du Chêne Noir (színház) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Théâtre du Chêne Noir (színház)   Théâtre du Chêne Noir (színház) Empty2014-07-13, 16:16

Nem ajándékozhatok neki drága ékszereket, pedig vennék én azt is minden nap! Lakást, egy szép, erkélyeset, ahová kiülhetnénk a naplementét nézni, vagy a napfelkeltét reggelente. Minden este étterembe járni, hogy csilloghasson mindenhol. Ruhákat venni, rengeteget, nem csak azokat, amiket a színpadon visel, mert megérdemelné. De önző vagyok, magamnak akarom őt egészen és nem tudnám elviselni a gondolatot, hogy valaki más öleli, valaki más veszi meg neki mindezt.
Engem választott és szeret és én bolond lennék ezt eldobni magamtól. Amit nem tudok megadni neki, azt a magam módján próbálom ellensúlyozni. Nem azt mondják, hogy az érzelmek többet számítanak, mint a vagyon? Nos, remélem ez így van, de azért nem bánnám, ha lassan több mindent engedhetnénk meg magunknak. A családalapításhoz mindenképpen szükségeltetik valamilyen alaptőke. Márpedig nekem nagy terveim vannak...
Egy hajszálát a füle mögé simítottam, én is mosolyogva, miközben a szívem olyan hangosan vert, hogy csoda, hogy más nem hallotta.
- Háát, ha nincs már több programod - kezdtem bele, arra számítva, hogy még van mit tennie. A színházban sosem áll le az élet, ha éppen nincs szöveges összeolvasás, akkor a szabónál kell megjelennünk, a női ruhák pedig bonyolultabbak, több próbát igényelnek. Ráadásul ha még az sem lenne, egy két ember mindig akad, akinek "sürgős" dolga van velünk, ők a fontoskodók. Imádják húzni az időt és látszólag fontos dolgokról fecsegni rengeteget. -, akkor van számodra egy meglepetésem!
Ha benne van, akkor előveszek egy selyemkendőt, amit a szemére kötök, ügyelve rá, hogy tényleg ne láthasson semmit. Majd megfogom a kezét és elkezdem vezetni őt a díszletek között óvatosan, ügyelve rá, hogy véletlenül se menjen neki semminek. Lépcsőn fel, jobbra el, aztán kétszer balra, a kanyargós kis folyosókon. Sok fontoskodó halad el mellettünk, mert este műsor lesz, ugyan nem a mi darabunk. Ezt még az előtt kezdték el játszani, hogy megérkeztünk volna.
Nem megyünk ki a színházból, az utcán mostanában túl sok katona járkál, nem akarok így elmenni sehova, ahol bajba kerülhetnénk. Nem akarom Christine-t bajba keverni.
Vissza az elejére Go down
Christine Daaé
Secrets All Around
Christine Daaé
Átutazó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Christine Daaé
Ω Hozzászólások száma : 6
Ω Kor : 26

Théâtre du Chêne Noir (színház) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Théâtre du Chêne Noir (színház)   Théâtre du Chêne Noir (színház) Empty2014-07-12, 20:17

Gilles-el a városi színház szállásan kaptunk helyet. Azt mondta, hogy ez csak átmeneti állapot, de hamar megnyugtattam - életem nagy részét színházban töltöttem, jól éreztem magam benne és hamar sikerült "eggyé válnom" vele, így egyáltalán nem bántam, sőt talán még örültem is neki. Úgy tűnt, hogy közte és a bátyja között valami feszültség lehet, mindig csak röviden, kedvtelenül beszél róla, ezért általában nem is firtatom. A szüleit viszont annál szívesebben megismerném, de gondolom majd annak is eljön az ideje, ha ő úgy látja jónak.
Azt hiszem, hogy örültek nekünk itt, Avignon-ban. Kissé pironkodom amitt, ahogy a helyi társulat tagjai rám néznek, beszélnek velem vagy ahogy beszélnek rólam. A vidékiek azt hiszik talán, hogy két feje van annak, aki a fővárosból jön? Vagy talán repülni tud?
Természetesen tudom, hogy ismerik a nevem, de mégis ez kellemetlenül érint, de szerintem Gilles-t is. Igaz, nem mondja, de félek, hogy így van. Mindketten szerepeket kaptunk, aminek őszintén örültem, hisz így van mit csinálnom. Eleinte rettegtem attól, hogy csak egy kolonc leszek Gilles nyakán, akit majd el kell tartania, emellett a bűntudatom van amiatt, hogy hátrahagytam a nevelőanyámat Madame Giryt, és a testvéremet Meget. Bár ez előbbi miatt már sikerült megnyugodnom, az utóbbi még mindig nyomta a szívemet. Nehéz döntést hoztam, mikor elhagytam a fővárost és vidékre jöttem a szerelem miatt... csak remélhetem, hogy jól tettem.
Természetesen szeretjük egymást! Gilles az első szerelmem, valahányszor ránézek, elakad a lélegzetem és szaporábban ver a szívem. Bármit megtennék érte és boldog vagyok, hogy együtt vagyunk, mégis ahogy magamra maradok a szobám csendjében a lelkiismeretem tükröt mutat, ami szorongással tölt el.
Mindezek ellenére megpróbálom a legjobbat nyújtani a színpadon, ő pedig figyel - a próbák után pedig mindig egy szál vörös rózsával lep meg.
- Köszönöm. - szerényen lesütöttem a szememet, ahogy a fiú egy csókot lehelve a számra, átadta a virágot. Éreztem, hogy elpirultam.
Mosolyogva felnéztem a szemeibe és néhány pillantig csak néztük egymást.
- Mit terveztél ma délutánra? - törtem meg a csendet, egy kis mosollyal az ajkamon.
Vissza az elejére Go down
Gilles Chavalier
Secrets All Around
Gilles Chavalier
Ellenálló


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Ginette Rocher
Ω Hozzászólások száma : 11
Ω Kor : 28

Théâtre du Chêne Noir (színház) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Théâtre du Chêne Noir (színház)   Théâtre du Chêne Noir (színház) Empty2014-07-12, 19:48

Christine & Cavalier


Ameddig Frédéric-kel lerendezem, hogy beköltözhessünk, a színház ad otthont nekem meg Christine-nek, akit talán még nagyobb lelkesedéssel fogadtak, mint engem. Egy igazi nagyvárosi művésznő! - lelkendezett mindenki, ameddig nekem a háttérbe vonulás maradt. Én csak egy helyi srác vagyok, akinek voltak nagy álmai, amiket véghezvitt, de végül is újra itt kötött ki. Persze az én élményeimre is kíváncsiak voltak, de nem elsősorban.
Rögtön kaptunk egy darabot, amiben együtt játszhatunk, bár említenem sem kell, hogy nekem kevesebb jelenet jutott, mint neki. De igazán nem bánom, szeretem figyelni a próbák alatt, újra felfedezni a régi színház rejtekhelyeit. Igaz, már nem kellene bujkálva leskelődnöm utána, de a megszokás mellett az izgalom miatt is teszem. Sokkal jobb az, ha nem tudja, hogy figyelem. 
Aztán a próba végén valahogy előkerülök, ahogy most is és a díszlet mögött egy szál vörös rózsával várom. 
Azt mondták a piacon, hogy egyre nehezebb lesz beszerezni ilyen szép virágokat, mert képtelenség kijutni a várásból, valamilyen furcsa ok miatt, de ezzel tulajdonképpen nem is foglalkoztam sokat. A színház számára viszont mindig tudnak utánpótlást garantálni. Ha nem juthatunk ki, akkor más se juthat be és az nekünk csak jó, nem? 
- Most is csodálatos voltál. - leheltem egy csókot az ajkaira, miközben közelebb húztam magamhoz, aztán elővarázsoltam a hátam mögül a virágot. 
Olyan büszkének érzem magam ilyenkor, hogy a világ leggyönyörűbb lányának udvarolhatok. Ennél már csak az tehetne boldogabbá, ha elvehetném feleségül, de nem akarom megkérdezni, ameddig nem találkozott a szüleimmel. Lehet, hogy csak a bátorságommal van a probléma, de nem egyszerű dolog föltenni azt az egyszerű kis kérdést. Néha gyakorlom a tükör előtt, de ez nem valami színészet. Az ennyire igazi érzelmemet nem akarom, hogy színjátszásnak tűnjön.
Vissza az elejére Go down
Mesélő
Secrets All Around
Mesélő
Mesélő


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Adeline & Walter
Ω Hozzászólások száma : 43

Théâtre du Chêne Noir (színház) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Théâtre du Chêne Noir (színház)   Théâtre du Chêne Noir (színház) Empty2014-06-18, 09:44


Szabad játéktér!



Vissza az elejére Go down
Cosette de Villiers
Secrets All Around
Cosette de Villiers
Városlakó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Adeline LaPierre
Ω Hozzászólások száma : 103
Ω Kor : 28

Théâtre du Chêne Noir (színház) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Théâtre du Chêne Noir (színház)   Théâtre du Chêne Noir (színház) Empty2014-06-16, 15:38



Wyatt & Cosette



Tényleg meglep, hogy ennyire ágál a színészkedés lehetősége ellen, de hát legyen, nem fogok én azért vérre menő vitába bocsátkozni vele e miatt. Akkor ne legyen színész, ha nem akar, igaz? A következő szavaira egy félmosollyal rántom meg a vállam.
- Jó, legyél különleges, bár az már nem lopás, ha a másik megengedi, az olyan, mintha odaadnád. - legalábbis szerintem, hiszen akkor lopsz, ha valamit úgy veszel el, hogy a másik nem tud róla, akkor viszont, ha csak szimplán odaadja, vagy engedi, hogy elvedd, akkor az már nem minősül annak, szóval igazából ez sehogy se áll össze, de legyen neki. Ezen most nem fogok vitatkozni, őszintén szólva szívesen tenném már le magam. Jó ideje nem aludtam normálisan és nem mondom, hogy nem lesz jó kivételesen ezt tenni, nem attól rettegve folyton, hogy közben nem nyúlja-e le valaki a cuccaidat, mert mondjuk túl mélyen sikerült aludnod.
- Pontosan! Rengeteg barátom van, akiket nem tudnék meghívni, milyen lenne már úgy egy buli? - azt hiszem tökéletesen érezni, hogy a szavaim csepegnek az iróniától. Ha olyan sok barátom lenne, nem dugnak rács mögé. Ha olyan sok barátom lenne, nem ettem volna úgy azt a megszerzett kenyeret, mint aki alig evett értelmeset napok óta, és nem lennék oda, meg vissza már egy fél matrac reményétől is. Nem vagyok az a barátkozós fajta, azt hiszem erre ő is könnyedén rájöhetett már.
- Hát... ebben azt hiszem nem fogunk egyetérteni... és szerintem ejtsük is a témát. - még hogy mindig történik valami. Igen... láthatod, ahogy a szemed láttára törik ki az egyetlen személy nyakát, aki egy kicsit is oda figyelt rá, hogy mi van veled, láthatod, ahogy meglövik és vérzik el, miközben próbálod csillapítani a vérzést, de semmi esélyed sincs. Még hogy nem kell komolyan venni! Tényleg egyre inkább biztos vagyok benne, hogy ő még nem igazán ment át kemény dolgokon sosem, hiába próbál meggyőzni az ellenkezőjéről.
- Nem vagyok olyan lassú, ne aggódj. - mosolyodom el, bár halványan, de attól még mosoly, és igenis tudok én futni, ha kell, majd meglátja, hogy mennyire. Bólintok még egyet, aztán számol és már kapcsolok is rá. Kisebb is vagyok nála, könnyebb is, és tényleg van benne gyakorlatom, így bár talán csak egy hajszálon múlik, de én érem el előbb azt a lépcsőfokot. Kicsit zihálva állok meg végül, kezeim a térdeimen és igyekszem csendben maradni, így csak széles mosoly lesz az esetleg kikívánkozó nevetésből. - Na mutasd azt a matracot!

Vissza az elejére Go down
Mesélő
Secrets All Around
Mesélő
Mesélő


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Adeline & Walter
Ω Hozzászólások száma : 43

Théâtre du Chêne Noir (színház) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Théâtre du Chêne Noir (színház)   Théâtre du Chêne Noir (színház) Empty2014-06-15, 12:38

The member 'Wyatt Lanchaster' has done the following action : Dices roll

'Hat oldalú dobókocka' :
Théâtre du Chêne Noir (színház) De6
Result :
Théâtre du Chêne Noir (színház) De3
Vissza az elejére Go down
Wyatt Lanchaster
Secrets All Around
Wyatt Lanchaster
Átutazó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Andrew Maxwell
Ω Hozzászólások száma : 38
Ω Kor : 28

Théâtre du Chêne Noir (színház) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Théâtre du Chêne Noir (színház)   Théâtre du Chêne Noir (színház) Empty2014-06-15, 12:38


Nem akartam, hogy látsszon rajtam, mennyire nem jöhet számításba az, hogy színésznek álljak. Mégis úgy tűnik, hogy ezúttal elmaradt a nagy tehetség és minden meglátszik rajtam. De legalább annyiban hagyja a témát. Ha csak egy kicsit hamarabb sikerült volna kiűzni a fejemből a gondolatokat, biztos odavetettem volna valami viccet, de erről már lecsúsztam. Úgyhogy megyek csendben tovább. Nem mintha túl sokáig bírnám.
- Legalább legyek már különleges. Az egyetlen gazdag ember, aki megengedte, hogy lopj tőle - húzom vigyorra a szám és már sehol sincs az előbbi komorság és feszültség. Annak ellenére sem, hogy a tudat azért annyira nem tetszik, hogy már elvből utálna, ha gazdag lennék. Vagy ha tudna róla, hogy az vagyok. Újabb ok, hogy maradjak a kitalált történetemnél és még jobban figyeljek arra, hogy semmit ne áruljak el az igazságból.
- Szóval eszedbe sem lenne csak azért csendben lenni, mert én kérem. Azért nem rendezel bulit, mert nem lenne idő szétküldeni a meghívókat - fogalmazom át kapásból egy kicsit a magyarázatát, a megszokott nagy mosollyal. Akkor sem komolyodok el, amikor feltesz pár kérdést. Át kellene nagyon gondolnom, hogy mit mondok, de ez az az a válasz, ami minden városban bevált, és amúgy sem emlékszem, hogy pontosan mikor érkeztem.
- Nem kell ilyen komolyan venni. Nem káosz van, csak nem unalmas a város. Mindig történik valami - fordítom felé egy pillanatra a tekintetem, majd újra az utat figyelem. A sarkon túl felbukkan a ház, ahova tartunk. Szinte azonnal megtorpanok és még ha nem is sok esély látok arra, hogy beleegyezik, nem fogom vissza magam. Egy kis verseny nem fog megártani.
- Szívesen adtam volna neked pár lépés előnyt - jegyzem meg, amikor visszahátrál mellém. - Az első lépcsőfokig, rendben? - nézek rá újra, és amint bólint, már számolok is, aztán futás. Végül is, itt csak én veszíthetek. Ő mindenképp matracon alszik. A kérdés, hogy osztoznia kell velem, vagy sem. Nem mintha az túl nagy katasztrófa lenne, ha ma este a matrac helyett a padlón aludnék.
Vissza az elejére Go down
Walter Sheringham
Secrets All Around
Walter Sheringham
Szövetséges


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Walter Sheringham
Ω Hozzászólások száma : 77
Ω Kor : 42

Théâtre du Chêne Noir (színház) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Théâtre du Chêne Noir (színház)   Théâtre du Chêne Noir (színház) Empty2014-06-14, 20:25

The member 'Cosette de Villiers' has done the following action : Dices roll

'Hat oldalú dobókocka' :
Théâtre du Chêne Noir (színház) De6
Result :
Théâtre du Chêne Noir (színház) De4
Vissza az elejére Go down
https://avignon.hungarianforum.com
Cosette de Villiers
Secrets All Around
Cosette de Villiers
Városlakó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Adeline LaPierre
Ω Hozzászólások száma : 103
Ω Kor : 28

Théâtre du Chêne Noir (színház) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Théâtre du Chêne Noir (színház)   Théâtre du Chêne Noir (színház) Empty2014-06-14, 20:25



Wyatt & Cosette



Talán most először viselkedik valamivel komolyabban, és őszintén meg is lep vele. Megszoktam már, hogy mindent felületesen kezel, mintha csak egy apró semmiség lenne. Azt hiszem azért, mert még igazán komoly dolgok nem történtek vele. Más magyarázatot tényleg nem találnék, akkor se ha nagyon akarnám, de nem is érdekes, nem hiszem hogy ezen kéne most törnöm a fejem.
- Jól van, nehogy leharapd a fejem... akkor ne legyél színész. - rántom meg a vállam és láthatja, hogy kissé értetlenül nézek rá. Tényleg nem tudom, hogy mi van vele, hogy min és miért húzta így fel magát. Csak egy ötlet volt, sőt talán még viccnek is szántam valahol, vagy csak piszkálódásnak, ha már annyira oda van a színházért, hogy minden áron meg akarta nézni az előadást és ha azt nézzük nem játszotta rosszul azt a nyálas rajongói szerepet sem bent.
- Nem mintha engedély kéne rá. - halvány mosoly jelenik meg az arcomon. Igen minden ilyesminek örülhet, mert nem gyakori, hogy a szám széle felfelé görbül, de azért néha van példa rá. Az viszont tényleg tuti, hogy nem kérnék engedélyt arra, hogy lopjak tőle. A gazdagoktól nem szoktam, mert egyáltalán nincs okom rá és baromira nem is érdekel, hogy nekik hiányzik pár font a tárcájukból, mert még úgy is sokkal jobban állnak mint én. Amúgy is már csak elvből is ki nem állhatom azokat, akiknek sok a pénze és hú de kellemes kis életük van.
- Nem tudnék kit meghívni rá, egyedül meg rém unalmas egy buli lenne, szóval bármennyire csalogató a lehetőség, kénytelen leszek csak csendben aludni. - őszintén szólva akármennyire is viccelni próbálok az arcom a végén mégis komolyra fordul. Jó ideje nem aludtam már rendesen. Az utcán nem lehet, nem teheted meg, hogy mélyen elnyom az álom, mert bajod lesz, netán elviszik a cuccaidat, mire felkelsz. Mindig figyelni kell, és valahol én már ezt is szoktam meg, szinte fura lesz, ha nem kell figyelnem.
- Hát akkor jól megszívtad, hogy pont erre a kis káoszra jöttél ide. - vagy neki így is jó? Nem tudom, a legtöbbeknél azt látom, hogy nem ujjonganak a helyzettől, hogy itt ez a bura és nem lehet elmenni. Én sem... leléptem volna szívesen azok után, ami történt. Lehetett volna annyi eszem, hogy már akkor elhúzok, amikor lehet. Követem az irányt, és bólintok, amikor meg van a ház, aztán megtorpan, én pedig még pár lépést teszek és onnan nézek hátra, hogy mit is akar. Ráncolom kissé a homlokomat, látszik, hogy gondolkodom, hogy mennyire jó ötlet ez.
- Na jó... legyen, a matracért. - bólintok és lépdelek hátra. Alacsonyabb vagyok nála és jóval fáradtabb is, de azért meg lehet próbálni. Amúgy se mondtam, hogy mi van akkor, ha veszítek, szóval ez így jó üzletnek tűnik. Megvárom, hogy beszámoljon, ha már ő kezdte, aztán nekiveselkedek és meglátjuk majd, hogy ki esz a nyerő.

//Döntsenek a kockáák ^^//

Vissza az elejére Go down
Wyatt Lanchaster
Secrets All Around
Wyatt Lanchaster
Átutazó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Andrew Maxwell
Ω Hozzászólások száma : 38
Ω Kor : 28

Théâtre du Chêne Noir (színház) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Théâtre du Chêne Noir (színház)   Théâtre du Chêne Noir (színház) Empty2014-06-14, 15:31


Komolyan elgondolkozok újra azon, hogy talán mégis egyszer színész legyen belőlem. De végül alig láthatóan megrázom a fejem. Ahhoz, hogy mindebbe belevágjak, úgy értem, komolyan... Nem, túl sok kockázattal járna. Ha el is fogadnám, hogy csak néha mondják meg nekem, mit és mikor csináljam, akkor sem. Elég lenne egy kép az újságban vagy tudom is én, és a szüleim máris megtalálnának.
- Lehet, hogy ha elég híres lennék, már nem szabnák meg, hogy mit tegyek, de... akkor sem lehet és kész - mondom talán morcosabban, mint kellene. Igen, ez mindig el tudja venni a kedvem, bármilyen lehetetlennek is tűnik. Ha a szüleim eszembe jutnak vagy bármi, ami velük kapcsolat, oda a mosolyom. Pedig annyira nem csinálták rosszul. Nem voltam rossz szülők, mégsem szívesen gondolok rájuk.
- Nem is hittem, hogy te ezt már előre eldöntötted, hogy ilyen leszek idővel - mondom, de ezúttal látszik rajtam, hogy eszemben sincs továbbra komolyan venni a témát. Több, mint elég a komolyságból és a "mi lenne ha" fajta mondatokból.
- De akkor így előre is megengedem, hogy lopj tőlem, ha gazdag leszek - jelentem ki végül a megszokott nagy mosollyal. Úgy beszélek, mintha papír szerint nem lennék most is az. De ugye én nem az a fiú vagyok most. Itt, ebben a városban, nem.
Hivatalosan semmi pénzem nincs, csak pár öreg a környéken, akik néha adnak ezt-azt és egy padlástér, matraccal. Biztos vagyok benne, hogy mind a ketten elférünk majd rajta, amint odaérünk. Viszont előtte, sokadjára igaz, de újra elmondom, hogy csendben kell lennünk. Nagyon. Senki nem hinné, hogy két öregnek lehet ilyen nagyon jó füle, mint az ott lakóknak, de az élet néha produkál furcsaságokat.
- Csak biztosra akarok menni, hogy nem tervezed, hogy bulit rendezel - vonok vállat ártatlan arccal. Mintha tényleg megfordult volna a fejemben, hogy ilyesmire gondolhat! Tudom én, hogy nem olyan ő, de valamit muszáj volt mondani. Azt mégsem közölhetem vele, hogy tényleg nem akarok ezúttal az utcán kikötni. Túl jó hely ez ahhoz, hogy valami apróság miatt kitegyenek onnan.
- Útba esett. Jó kis helynek tűnt - vonok újra vállat. - Fogalmam sincs, hány napja. Talán két hete... vagy egy hónapja - őszintén bevallom, fogalmam sincs, mennyi ideje vagyok itt. Nem számolom a napokat. Nincs különbség hétköznap és hétvége között. Ünnepnap és munkanap között. Akkor minek számon tartani?
- Nézd csak, oda megyünk! - mutatok előre egy egész nagy házra. Már innen látni az oldalán a lépcsősort, ami felvezet a padlásra. - Versenyezzünk. Ha hamarabb érsz oda, mint én, tiéd lehet ma este az egész matrac - vetem fel neki, miközben egy tapodtat sem vagyok hajlandó továbbmenni. Kérdőn nézek rá és várok. Akkor is, ha nem sok esélyt látok arra, hogy beleegyezik.
Vissza az elejére Go down
Cosette de Villiers
Secrets All Around
Cosette de Villiers
Városlakó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Adeline LaPierre
Ω Hozzászólások száma : 103
Ω Kor : 28

Théâtre du Chêne Noir (színház) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Théâtre du Chêne Noir (színház)   Théâtre du Chêne Noir (színház) Empty2014-06-14, 12:36



Wyatt & Cosette



Egy hozzáértő számára tuti, hogy jó lett volna ez, de én aki komolyan nem viselem jól az efféle ömlengést kifejezetten rosszul voltam tőle. Azért mégis csak rémes volt, amit levágott. Nem tudom, kényszerből se tudnék így kedveskedni senkinek. Lehet, hogy hiba és jártam már párszor meg miatta, de ez van, nem hiszem, hogy egy hamar változni tudnék e téren, akármennyire is igyekeznék, de mondjuk nem is akarok, ami azért elég nagy hátráltató erő.
- Pedig ezek alapján menne neked és gondolom, ha már híres vagy, akkor nem szólnak rád mindenért, hogy mit hogy csinálj nem? - rántom meg kicsit a vállamat, mert hát így van, szerintem egy elég jó színész már nem olyan, akit ugráltatni lehet, csak a kezdőket, de persze minden kezdő még az elején. Én mondjuk tuti, hogy nem mennék el ilyen helyre dolgozni, meg úgy általában sehova sem, mert nem viselem el, ha bárki meg akarja mondani, hogy mit és mikor csináljak. Az nekem igazán nagyon nem jön be.
- Ha híres és gazdag lennél, akkor már nagy ívben tojnál egy olyan utcagyerekre, mint én, én pedig már elvből is utálnálak, szóval igen, akkor nem maradna más, mint lenyúlni azt, amit kell, már csak azért is, mert elfelejtetted, honnan jöttél. - nem hiszem, hogy jóban lennénk - már ha most abban vagyunk - ha gazdag lenne, meg híres. De azt tényleg ne várja tőlem, hogy futni fogok majd addig, ahol lakik. Már nem vagyok tíz éves, rég nem megy nekem az, hogy csak úgy önfeledten mókázzak. Azt hiszem már elég szépen kiveszett ez belőlem és nem tudom, hogy egyáltalán valahol mélyen meg van-e még, vagy már végleg annyi neki. nem is szoktam ilyesmin gondolkodni. Jó nekem a nyugodt kis séta és kész.
- Jól van, ezt már mondtad, nem fogok kiabálni, ne aggódj. - és attól sem kell tartani, hogy majd hangos hahotázással verem fel a ház lakóit. Csendben leszek, ahogy kell, amúgy is tudom, hogy az fontos. Aludtam én már sok helyen, ha egy vadidegen csőrben húzod meg magad, mert a legtöbb romos épület beázik, akkor is muszáj vagy csendben maradni, hiszen hamar kiszúrnák, hogy ott vagy, akkor pedig kivágnak és ha nincs szerencséd akkor még a cuccaidat is elveszik. Én mindig a legrosszabbra készülök, ez van.
- És miért ide jöttél? Miért pont ide? Vagy csak így jött ki a lépés? Régen érkeztél? - ez utóbbi nem hiszem, hiszen akkor már biztosan lett volna rá alkalom, hogy összefussunk, de mivel ez nem történt meg, gondolom csak nem sokkal a bura leereszkedése előtt történhetett.

Vissza az elejére Go down
Wyatt Lanchaster
Secrets All Around
Wyatt Lanchaster
Átutazó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Andrew Maxwell
Ω Hozzászólások száma : 38
Ω Kor : 28

Théâtre du Chêne Noir (színház) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Théâtre du Chêne Noir (színház)   Théâtre du Chêne Noir (színház) Empty2014-06-13, 17:15


Kezdem úgy érezni, hogy csak akkor sikerülhetett volna jobban a mai szórakozás, ha az előadást is megnézzük. A kis kihívás az egészet megszépítette. Meg sem próbálom titkolni a jókedvem, amikor kiérünk az utcára. Gond nélkül. Anélkül, hogy egyszer is megállítanának minket. Csak akkor próbálok komoly arcot erőltetni magamra, amikor belefog a mondandójába. Komolyan ilyen rettenetes volt, amit csináltam? Nem hiszem el. Nem mondhat ilyet. Jó voltam és ő is tökéletesen hozta a szerepet anélkül, hogy meg kellett volna beszélnünk előre.
- Színésznek? Sok ott a szabály. Nem megy nekem ez, ha csak fütyülnek - vonok vállat, mintha soha nem fordult volna meg a fejemben akár egyszer is, hogy ilyesmivel foglalkozzak. De otthon hallani sem akartak róla, azóta pedig... túlzottan élvezem még mindig a szabadságot, mintsem feladjam bármiért vagy akár bárkiért.
- Tőlem lopni? Egyszerűbb lenne, ha kérnél - teszem még hozzá, mintha igazán semmiség lenne. Az igazság persze az, hogyha még az egész csak elméleti síkon létezik, akkor sem tetszik a dolog. Az, hogy nem kérne, hanem lopna még tőlem is. Valahogy nem tudok megbékélni magával a tettel, hogy lopás. Pedig lehet, hogy még én is rá leszek szorulva. Talán... áh, képtelenség. Ezen kívül ezer meg egy módot ismerek, ahogy pénzt lehet szerezni. Szinte mindent el tudok érni, pont úgy, ahogy a szállást találtam magamnak. Jó, persze, van pár szabály és igazán csendben kell lenni, de... ennyi megkötés belefér.
Igazán meg sem lepődök, hogy sétálni fogunk egészen hazáig. Pedig én könnyedén lefutnám addig a távot, de úgy látszik, neki nincs ehhez kedve. Azt hittem, hogy most, hogy szerzett pénzt, már nem lesz ilyen, de tévedtem. Úgyhogy lassítok, majd végül megállok és bevárom.
- Azt mondom. Egy matrac, kiálló rugók meg ilyesmik nélkül - jelentem ki büszkén, majd egy pillanatra megállok a beszédben. Mekkora a matrac. Hm. Megmutathatnám a kezemmel, de mivel sejtem, hogy miért érdekli, inkább úgy válaszolok neki.
- Mind a ketten elférünk rajta, ne aggódj. Csak tényleg nagyon, nagyon csendben kell lennünk - mondom el még egyszer a legfontosabbat. Így a biztos. Nem szeretném, ha mind a kettőnket kitennének. Talán egy hete vagyok ott, de megszerettem azt a helyet. Ez áll legközelebb az ágyhoz és egy normális szobához. Jó lenne még egy ideig ott maradni.
Most viszont még az is két utca, hogy elérjünk oda. Aztán be a kertkapun, fel a kint, rozoga lépcsőkön, hogy még véletlen se zavarjuk meg az öregeket és... otthon édes otthon...
Vissza az elejére Go down
Cosette de Villiers
Secrets All Around
Cosette de Villiers
Városlakó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Adeline LaPierre
Ω Hozzászólások száma : 103
Ω Kor : 28

Théâtre du Chêne Noir (színház) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Théâtre du Chêne Noir (színház)   Théâtre du Chêne Noir (színház) Empty2014-06-13, 14:28



Wyatt & Cosette



Szerintem igenis túlzásba esett, nem is kicsit. Egyszerűen csak sok volt, mert már majdhogynem csöpögtek a szavai, én meg őszintén szólva alig bírtam a dolgot a nélkül, hogy ne üljön ki az arcorma, hogy mit is gondolok pontosan. Az egész helyzet... jobb lett volna elbújni, bár akkor lehet, hogy még mindig bent kéne rostokolni és azt a nőt hallgatni, vagy nézni. Jó talán így jobb volt, de attól még igenis béna volt, amit levágott és ezt szemrebbenés nélkül a tudtára is adom, amikor végre kiérünk. Nem vagyok szívbajos, hogy ne mondjam meg másoknak, hogy mit is gondolok, azt hiszem ezt már jó párszor megtapasztalhatta, most sincs másképp. Azért a mosoly ott van az arcomon, még ha talán kissé halvány is, de ott van. A lényeg, hogy szereztem pénzt, végül is már e miatt is megérte ez a kis cécó, az előadás meg engem amúgy se érdekelt annyira.
- Hát akkor miért nem mész el te is színésznek? Majd... ha gazdag leszel és híres téged is kizsebelhetlek és legalább lesz mit lenyúlnom. - rántom meg a vállam egy félmosollyal. Próbálok most nem arra a tényre gondolni, hogy igazából teljesen komolyan mondtam, mert őszintén szólva nem látok semmiféle jövőbeli kilátást arra, hogy az életem valaha az életben még jól alakulhat, jobban, vagy csak máshogy, mint most. Miért történne így? Nem vagyok az a típus, aki küzd, hogy más legyen, csak úgy elvagyok abban, ami van. Soha senki sem tanított meg a küzdésre, a szüleim túl hamar meghaltak ahhoz, hogy ezt bárki belém verje. Azt a marhaságot, hogy ha akarod akkor elérheted a céljaidat. A baj az, hogy nekem nem is nagyon vannak, nem tudom mit akarok holnap, egy hét múlva, inkább csak mindig az aktuális napot éljem túl.
Felszökik a szemöldököm, amikor futni kezd. Tényleg úgy viselkedik, mint egy öt éves, mint akinek soha semmi durva nem volt az életében, talán így is van. Annyira nem ismerem, lehet hogy nem olyan régen csinálja már ezt, mint én, még nem ölt ki belőle az utca mindent, amit csak lehet. - És azt mondod egy matracod van a padláson? Mekkora az a matrac? - nem mondom, hogy túl nagy helyet foglalok, szóval el férünk rajta ketten is, ha nem kifejezetten egy személyes fekvőhelyről van szó. Egyébként persze csak akkor szólalok meg, amikor már lelassít és utolérem. Nem fogok utána kiabálni, mert most épp totál fel van pörögve csak azért, mert sikerült átverni valami buta színésznőcskét. Úgyis rá fog jönni, hogy lenyúltam a pénzét, csak idő kérdése, és akkor tudni fogja, hogy mi voltunk, vagy legalább minimum sejteni.

Vissza az elejére Go down
Wyatt Lanchaster
Secrets All Around
Wyatt Lanchaster
Átutazó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Andrew Maxwell
Ω Hozzászólások száma : 38
Ω Kor : 28

Théâtre du Chêne Noir (színház) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Théâtre du Chêne Noir (színház)   Théâtre du Chêne Noir (színház) Empty2014-06-13, 10:48


Nem teljesen így terveztem a mai szórakozást. Sokkal kényelmesebb lett volna megbújni a székek között, vagy éppen a függöny mögött én megnézni az előadást. Fogalmam sincs, mit játszanak éppen, de biztos vagyok benne, hogy jó lett volna. Csakhogy az öltözőben kötöttünk ki és hiába minden, nekem semmi kedvem lopni. Egyelőre még biztosan nem vagyok rászorulva. Ezért is bohóckodok és csak nézelődök körbe. Az ajtón kilesve persze már közel sem olyan jó a helyzet. Elbújni viszont így sem akarok. Azt nem tudnánk kimagyarázni, ha megtalálnának minket. Hamar kitalálom, hogy mi lehet a tökéletes megoldás. Csak egy kicsit színészkedni kell... ha már színházban vagyunk...
Egy pillanatig sem kételkedek magamban, miközben könnyedén megjátszom a nagy rajongót, amikor a nő belép. Még hitelesebb lenne, ha tudnám, ki is áll előttem pontosan, de enélkül is megoldom. Egész könnyedén. Persze a nő kicsit meglepődve néz ránk, de nem kiált azonnal az őrökért. Jól állunk. Csak Cosette szerepe aggaszt egy kicsit, de hallgat végig. Jó döntés, ezt végül is nem lehet elrontani. Az én szerepemet lehetne, de túl jól játszom ahhoz, hogy lebukhassunk. Hamar átadom a virágot és már fogom is meg a húgom kezét, hogy magára hagyjuk a drága művésznőt. Kis híja, hogy nem nevetem el magam Cosette arca láttán. Tudom én, hogy nem tetszik neki, amit műveltem, de ez most nem számít. Hozza a hallgatag, nem teljesen épp testvér szerepét, ennyi pedig most bőven elég. Pillanatok alatt, gond nélkül sétálunk ki az öltöző ajtaján. Ő szerzett pénzt, én egy ingyen sapkát - még ha nem is volt tervben, hogy elhozom -, és kijutottunk. Csak az előadást sajnálom, de ez most így alakult.
- Rettenetes? Ne csináld már, húgi! Tökéleteset alakítottam! És bevette, nem az a lényeg? - mondom azonnal a szavai után, szinte sértett arcot vágva, de aztán a mosolya láttán elnevetem magam. Fergeteges pár perc volt! El nem tudom mondani, mennyire élveztem.
- Innen pár utcára. Irány haza - mondom nagy vigyorral és szinte futni kezdek előre, de aztán lassítok. Lehet, hogy őt nem vidította fel annyira az egész kis játék, mint engem. Pár lépést teszek hátramenetben, majd mikor utolért, rendesen megyek mellette, mutatva az utat.
Vissza az elejére Go down
Cosette de Villiers
Secrets All Around
Cosette de Villiers
Városlakó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Adeline LaPierre
Ω Hozzászólások száma : 103
Ω Kor : 28

Théâtre du Chêne Noir (színház) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Théâtre du Chêne Noir (színház)   Théâtre du Chêne Noir (színház) Empty2014-06-13, 08:00



Wyatt & Cosette



Szereztem egy kis pénzt, végülis volt értelme ennek az egésznek, ha így nézzük, akkor is, ha engem annyira maga az előadás nem érdekelt. Azt hiszem őt sokkal jobban, de hát úgy fest ezt most kénytelen kihagyni. Egyébként is mit kezdenék valami színdarabbal, amit csak a felétől kezdve nézek meg? Ha azt se tudom, miről szólt előtte, vagy hogy mi lesz a vége, ha netán előbb kizavarnak, akkor minek? Egyébként se hiszem, hogy sok kedvem lenne nézni a sok kis gazdag ficsúrt, akik nagy élvezettel tapsolnak és úgy tesznek, mintha az életük nem fordult volna fel fenekestül és nem lenne esély rá, hogy még rosszabb lesz, ha eljut ide a háború. Az egész nevetsége úgy, ahogy van, minél jobban átgondolom, annál inkább.
Mégis megállok végül mellette és persze, hogy nem nagyon megy még a mosoly sem, de próbálok legalább nem megszeppenten, vagy inkább megvetően nézni. Nagyjából azt hiszem sikerül, bár a nő úgy fest, hogy eléggé le van döbbenve. Megértem, két kölyök áll az öltözőjében, az egyik bugyután vigyorog egy csokrot szorongat. Ha nem tartanék attól, hogy rám néz, akkor most biztosan erőteljesen forgatnám a szememet, mert az egész jelenet egyszerűen totál átlátszó, legalábbis számomra, de a nő mintha bevenné, ez létezik? Biztosan imponál neki a nagy rajongás, vagy tudom is én. Aztán jönnek a szavak is a bárgyú mosolyhoz és végképp nem megy, hogy ne forgassam a szemeimet, csak oldalra nézve, amíg a nő rám nem pillant, akkor próbálok egy zavart mosolyt felvarázsolni az arcomra. Meghagyom neki a beszédet és tényleg úgy teszek, mint akinek az egészről semmi fogalma sincs, csak a bátyja rángatta el, mert nem akart egyedül jönni. Még bólintok is egyet, amikor aztán megfogja a kezem és megszólal. Nem vagyok őt éves, nem is nézek ki annak, de ő épp úgy beszél velem. Remek, szóval engem adunk egy a totál zakkantnak.
- Oké, apáékat... keressük meg. - bököm ki végül, aztán már csukódik is mögöttünk az ajtó. Eszem ágában sincs megállni, amíg legalább a kijáratot el nem érjük. Nem azért, mert esetleg féltem attól, hogy bajba kerülünk, egyszerűen csak... jobb itt kint. Eleve nem is akartam bemenni.
- Rettenetes volt, amit levágtál bent. Mármint... a nőnek bejött, de amúgy... jó ég, szinte már csöpögtek a szavaid! - aztán mégis elmosolyodom, de persze csak a legvégén. A zsebembe túrok, minden meg van, a pénz meg a karkötő... azt majd kidobom a legközelebbi kukába, mert nem is értem, minek hoztam el. Nem kell nekem, nem illik hozzám, de persze úgyse visz majd rá a lélek, hogy ilyet tegyek. - Na és akkor hol laksz? - pillantok rá végül. Azt hiszem ránk fér a pihenés, sikerült ma még arról is gondoskodni, hogy legyen mit enni, azzal se lesz baj, hol aludjak, és ha odaértünk majd a pénzt is megszámolom. Fogjuk rá, hogy nem olyan rossz ez a nap, ahogy indult.

Vissza az elejére Go down
Wyatt Lanchaster
Secrets All Around
Wyatt Lanchaster
Átutazó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Andrew Maxwell
Ω Hozzászólások száma : 38
Ω Kor : 28

Théâtre du Chêne Noir (színház) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Théâtre du Chêne Noir (színház)   Théâtre du Chêne Noir (színház) Empty2014-06-12, 18:49


Eltekintve attól, hogy pontosan mit is keresünk a női öltözőben, egész jól szórakozok. Csakhogy azok az átkozott léptek a folyosón, majd az elcsípett beszédfoszlányok... nem ígérnek túl sok jót. Persze ez még nem elég ok arra, hogy ne mosolyogjak. Ez csak arra elég, hogy hátraszóljak, jó lenne igyekezni, majd megpróbáljak kitalálni valami hihető történetet. Valami olyat, ami elég kihívás ahhoz, hogy végül a győzelem örömével távozhassunk innen. Az pedig, hogy elbújunk és bízunk a szerencsénkben, nekem nem tűnik elég érdekesnek. Úgyhogy összeszedem magam, a fejembe nyomok egy sapkát, kiveszek egy hervadozó csokrot és felfestek egy mosolyt az arcomra.
- Még mosolyognod sem kell, ha nem megy. Megoldom én - mondom ezúttal kissé bizonytalanul, de annál nagyobb várokozással. Már most élvezem az előttünk álló kihívást. Egy pillanatra még levegőt sem veszek, amikor látom lenyomódni a kilincset. Aztán kicsapódik az ajtó és itt abba is marad a nagy lendület.
Én persze pillanatok alatt felveszem a vérbeli rajongó szerepét. Hatalmas mosoly jelenik meg az arcomon és még a szemem is csillog a boldogságtól. Piszok jól csinálom, ezt mindenkinek el kell ismernie! A nő persze kevésbé lelkes, amiért láthat minket. Az ő szemében két idegen gyerek vagyunk, akik meghívás nélkül az öltözőjében álldogálnak.
- Hölgyem! Maga olyan szép! El nem tudja képzelni, mióta szeretném látni a színpadon kívül. A fél életem odaadnám ezért a percért. Elfogadná tőlem és a húgomtól ezt a csokor virágot? - a szavaimból csöpög az édes máz. Pont azokat a szavakat mondom, amit még az elit iskolában tanultam évekkel ezelőtt. Még soha nem próbáltam alkalmazni az ilyesmit, de most meglátjuk, mi lesz belőle.
Kicsit előrébb lépek, kis híja, hogy nem vetem magam előtte féltérdre, hogy átnyújtsam a virágot. Nagyon, nagyon furcsán néz rám már így is a nő és talán nem kellene túljátszanom a szerepet. Már így is úgy tűnik, hogy eléggé sokkolja a jelenlétem és ez a pár szó, amit megértett. Azt viszont látom, hogy oldalra néz. Úgyhogy gyorsan a kezébe nyomom a virágot és megfogom Cosette kezét.
- Gyere, húgi. Meg kell keresni apáékat, mielőtt aggódni kezdenek - nézek rá mosolyogva. Pont olyan arccal, mint a kisgyerekekhez szoktak beszélni. Bár megmondhatnám neki, hogy viselkedjen úgy, mintha nem lenne teljesen tisztában azzal, hogy hol vagyunk. Mintha nem lenne észnél.
Vissza az elejére Go down
Cosette de Villiers
Secrets All Around
Cosette de Villiers
Városlakó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Adeline LaPierre
Ω Hozzászólások száma : 103
Ω Kor : 28

Théâtre du Chêne Noir (színház) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Théâtre du Chêne Noir (színház)   Théâtre du Chêne Noir (színház) Empty2014-06-11, 12:36



Wyatt & Cosette



Azért jöttem be ide, hogy elvigyek olyasmit, ami hasznos lehet. Persze ő a parókával szórakozik... igazán nem kéne már, hogy ez meglepjen, és talán ezért jelenik meg egy mosoly mégis csak az arcomon minden ellenére. Nem tudom, hogy viselkedhet így, én képtelen lennék rá, akármennyire is szeretném, nem menne. Nem tudok már olyan lenni, mint egy átlag ember, egy átlag gyerek, egyszerűen nem megy, mert én más vagyok. Más dolgok történtek velem, rosszak, amiket nem tudok csak úgy kitörölni a fejemből és tovább lépni, mintha meg se történtek volna. Nem menne. Ezért van, hogy az első ösztönös reakcióm, miután becsukom az ajtót, hogy el kell rejtőzni valahova. Mindegy, hogy hova, de akkor is el kell, aztán meghúzhatjuk magunkat, amíg az a nő le nem lép. Ennyi, nem értem, hogy ő mit nem ért ezen, pedig teljesen nyilvánvaló,hogy ez a logikus lépés. Mégis mit lehetne mondani, hogy miért vagyunk itt egyébként. Nézelődni? Hülyeség! Ezért rökönyödöm meg a szavai hallatán. Ha nem bujkálok, akkor is elég nagy bajban lehetünk, ha itt találnak minket, miért gondolja, hogy nem így van. A szavaira csak megrázom a fejem, amikor kidugom egy pillanatra a ruhák közül.
- Nem hinnék el, hogy rajongó vagyok... hogy lehetne az? - nem nézek ki olyannak, aki amúgy bármikor is színházba jár, akkor meg miért lenne hiteles ezt eljátszani? Újra csak megrázom a fejem, de aztán mégis... nem tudom miért, senki ne kérdezze, de előmászom. - De te beszélsz! - mélyebbre dugom a zsebemben a karkötőt, amit az előbb emeltem el, mintha eddig kilógott volna, pedig erről szó sem volt. Kicsit kihúzom magam és továbbra is eléggé bizonytalanul nézek az ajtó felé. Nem tudok színészkedni, nem tudom eljátszani, hogy valami rajongó vagyok, aki itt lelkesen ugrál majd, hogy szemtől szembe is találkozhat egy színésznővel. Nem menne... maximum a szolid és visszafogott szerep és majd ő kimagyaráz mindkettőnket, hogy minél előtt leléphessünk.

Vissza az elejére Go down
Wyatt Lanchaster
Secrets All Around
Wyatt Lanchaster
Átutazó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Andrew Maxwell
Ω Hozzászólások száma : 38
Ω Kor : 28

Théâtre du Chêne Noir (színház) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Théâtre du Chêne Noir (színház)   Théâtre du Chêne Noir (színház) Empty2014-06-09, 13:51


Nem állt szándékomban megbántani vagy elvenni azt a cseppnyi kedvét, amit eddig sikerült összekaparni. Mindent megpróbálok, hogy ne vágjon olyan fancsali arcot. A segítségemre van, hogy belóghatunk a színházba, végül az öltözőbe. Itt azért nem egy dolog tudja elterelni a figyelmét és még én is hozom a formám. Persze, hogy nem pénzt és értéket keresek, hanem felveszem a kezem ügyébe kerülő vörös, hosszú parókát. Majdnem elnevetem magam, ahogy a tükörbe nézek. Elég érdekes látványt nyújtok és ahogy látom, ez elég ahhoz, hogy Cosette arcán is egy egész valósághű mosoly jelenjen meg. Többet nem is várok el tőle. Már ez is előrelépés.
De aztán vissza a komoly dolgokhoz. Legalábbis ő tovább kutat, én pedig csak körbesétálok a szobában, miután átadom neki a kis táskát, ami valószínűleg nem kis pénzt rejt. Ez már engem nem érdekel. Nem akarok semmit ellopni. Az csak végszükség, egyelőre viszont meg tudom oldani, hogy minden nap egyek és hasonlók.
Hamar elérek az ajtóig és ki is lesek rajta. Eleinte senkit nem látni, de hamar felerősödnek a hangok. Ennek nem lesz jó vége. Amilyen piszok szerencsénk van, ide tart, bárki is jön ott. Mégsem idegeskedek. Legrosszabb esetben is kimagyarázom magunkat. Kihívás lesz ugyan, de megoldom. Végül persze félreállok az ajtóból, amikor sietve indul meg a kijárat felé. Nem kerüli el a figyelmem, hogy elteszi azt a karkötőt, de eszemben sincs szóvá tenni. Én mindent hagyok a helyén, hogy ő mit vesz el, nem az én dolgom.
- Elbújni? - kérdezek vissza és a karja után akarok kapni, de elhibázom. - Nehezebb kimagyarázni, ha rád találnak, miközben bujkálsz - mondom neki kivételesen egész komolyan, miközben a gondolatok csak úgy pörögnek az agyamban.
- Színházban vagyunk, színészkedj! - teszem hozzá a kupac ruha felé nézve, ahol elbújt. Csak a rongyokat látom, semmi többet, de hamar el is fordítom róla a tekintetem. Keresni kell valamit, ami jó álca és hihető sztorit ad. A fejembe húzok egy sapkát, amit az egyik sarokban látok - vajon mit keres ilyesmi egy női öltözőben? - majd egy hervadozó csokrot és várom, hogy nyíljon a kilincs.
- Biztos, hogy nem akarod eljátszani a kétségbeesett rajongót? - nézek egy pillanatra hátra. Elég hihető fejben a kitalált történetem és ketten is lehetünk túlbuzgó fiatalok, akik csodálják a teljesítményét. Annyira, hogy belógnak az öltözőjébe, hogy ott bálványozzák.
Magamban elmosolyodok. Hihető a történet. Nem lesz gond. Egy pillanatra újra hátranézek, hogy marad-e a bujkálás mellett, vagy mellém áll. Ha mégis a saját tervénél marad, valahogy el kell majd terelnem a nő figyelmét. Visszakísérni a színpadhoz mondjuk. Jó móka lesz. A végén még az első sorból nézhetem végig az előadás maradékát.
Vissza az elejére Go down
Cosette de Villiers
Secrets All Around
Cosette de Villiers
Városlakó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Adeline LaPierre
Ω Hozzászólások száma : 103
Ω Kor : 28

Théâtre du Chêne Noir (színház) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Théâtre du Chêne Noir (színház)   Théâtre du Chêne Noir (színház) Empty2014-06-08, 18:14



Wyatt & Cosette



Túl sok minden történt velem, túl sok rossz ahhoz, hogy egyszerűen csak túl tudjam tenni magam rajta, hogy mosolyogni tudjak. Nekem ez jelenleg igenis jóval nagyobb erőfeszítésnek számít, mint az, hogy megszerezzem magamnak, amit kell. Ahhoz, hogy mosolyogj kellenek a jó élmények, ahhoz hogy mosolyogj kell az emberek felé a bizalom és nekem sajnos egyik sem adatott meg, nem tehetek ellene. Az viszont talán valahol tényleg nem esik jól, hogy alapból is valami koszos padlás szellemhez hasonlít, még ha talán igaza is van benne, mert tényleg nem a legfényesebb a külsőm.
- Azért ne ess túlzásba, a csodástól is távol állok, meg a hullától is. - rántom meg a vállam. Áh, nem hiszem én azt el, hogy csodásan nézek ki, ebben sincs túl sok realitás, ez azért igenis tény. A külsőm épp elég kívánnivalót hagy maga után, ez sajnos tényleg így van, de nem számít, nem is kell, hogy ennél értelmesebben nézzek ki. Ahhoz, amilyen életem van ez pont passzol, nem venné jól ki magát, ha más lenne a külsőm és mellette itt-ott próbálnám meghúzni magam, a végén még pont azért jönnék ki rosszul egy-egy lerobbant alakkal való összefutásból.
Arról viszont tényleg nem tehetek, hogy nem érdekel az előadás. Nem is tudom... nincs kedvem nézni az embereket, ahogy a puccos ruháikban nézik az előadást, és élvezik a fene jó kis életüket. Egyszerűen... nem érdekel. Hülyeség olyan hitben ringatni az embernek magát, hogy ő is egy kicsit oda tartozhat, ezért van az is, ahogy végül amikor bejutunk az egyik öltözőbe, akkor csak pár pillanatig nézek rá egy-egy szép ruhára, ékszerre. Nincs rájuk szükségem, maximum ha valami értékes és el lehet adni, de az meg elég kockázatos lehet, ha nem jó vevőt fogsz ki. Azt azért valahogy érzem, hogy mintha kissé vonakodna, de nem venném biztosra. Biztosan csak tényleg nagyon érdekli az előadás, mert ő még abban a hitben él, hogy van értelme vágyakozni egy olyan élet után, ami a magunkfajtáknak nem adathat meg. Gondolom ezért él öregekkel és segít nekik, talán néha még el is hiszi, hogy az unokájuk és kellemes kis élete van.
- Nagyon jó áll, a vörös is, meg a hosszú haj is. - mosolyodom el, talán eddig először igazán szélesen, de azért addig nem jutok el, hogy teszem azt el is nevessem magam. Az igazán túlság lenne. Aztán már azonnal a táskára koncentrálok. Szépen kikapom a kezéből és meg is nézem, hogy mi lehet a tartalma. A nagy része felesleges kacat csak, de sikerül végre megtalálnom a lényeget, a tárcát. Kikapom gyorsan belőle legalább a papírpénzeket, amiket könnyű eltenni, és begyűröm szépen a zsebembe. A szavaira az ajtó felé fordulok és gyorsan bólintok, miután a táskát visszadobtam az öltözködő asztalra.
- Oké, mehetünk, a sok kacat úgysem érdekes. - már indulok is meg az ajtó felé, és bármennyire is nem akarom, vagy nem kéne, végül az utolsó pillanatban mégis csak kinyúlok oldalra. Nem tudom miért, nem tudom, hogy mi értelme van, de egy pillanat múlva már el is tűnik a zsebemben egy vékony ezüst színű karkötő. Aztán nyitom is az ajtót, miután kicsit félretoltam, ha kell. Először persze kilesek és ezzel a mozdulttal csukom is vissza, amikor látom, hogy a nő még épp int valakinek, miszerint átveszi a ruhát a következő jelenethez. Ez pedig egy női öltő, nagy az esély rá, hogy ide tart.
- Bújj el! - nem kiáltok, csak erélyesebben súgok hátra, aztán én is gyors ütemben keresem meg a legközelebbi rejtekhelyet. Nem sok minden van itt, ami alkalmas, ezért végül egy kosár mögött kötök ki, ami tele van ruhákkal, gondolom csupa olyan, amit már levettek, netán nem is használnak. Csak nem innen fog választani magának másikat, azt inkább a fogasra felakasztottak közül.

Vissza az elejére Go down
Wyatt Lanchaster
Secrets All Around
Wyatt Lanchaster
Átutazó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Andrew Maxwell
Ω Hozzászólások száma : 38
Ω Kor : 28

Théâtre du Chêne Noir (színház) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Théâtre du Chêne Noir (színház)   Théâtre du Chêne Noir (színház) Empty2014-06-07, 10:43


Bármit is mond, én tartom magam ahhoz, hogy azzal az erőfeszítéssel, amit lopásra fordít, egy mosolyt is fel tudna varázsolni az arcára és munkával is szerezhetne ezt-azt.
- Csak egy példa volt a koldulás. Ne mérgelődj - szólok rá, de az egész inkább csak egy mellékes megjegyzés. Persze ettől függetlenül nem akarom, hogy egész végig az előadás alatt duzzogjon nekem. Örülök, hogy sikerült elérni, hogy legalább megpróbálkozzon valami halvány mosollyal néha.
- Nem így értettem. Nem ezt mondtam. Csodásan nézel ki - javítok szinte azonnal, amint meghallom a szavait. - Ahhoz még elég sokat kell rajtad alakítani, hogy kísértet legyen belőled. De ezek az emberek már akkor megijednek és szellemnek kiáltanak ki, ha eléjük ugrasz és huhogsz, mint egy bagoly. Ismerem már annyira az ilyeneket - mentem a menthetőt. Eszemben sem volt azt mondani, hogy már most olyan rongyosnak néz ki, mint valami szellem.
De mivel hamar elvetjük a főbejárat ötletét, én sem részletezem tovább a témát. Jó lesz nekünk az hátra ajtó is. Legalább megtudom, hogy milyen, amikor nem a nézők között ülök, hanem a függöny mögött nézve figyelem az előadást. Olyan rossz nem lehet. De persze még így is majdnem elrontom a bejutást. Az egészet egy viccnek fogom fel és be kell látnom, hogy az ő szempontjából teljesen jogos. Abban viszont képtelen vagyok neki igazad adni, hogy be kellene lesnünk az öltözőkbe. Én az előadás miatt gondoltam, hogy belógunk... de be kell látnom, hogy valahol ez a logikus. Ha már itt vagyunk, legyen valami haszna is, a puszta szórakozáson felül. Túl feltűnő lenne, ha nagyon ódzkodnék az egésztől. Szóval csak rábólintok, még ha a lelkiismeretem mást is súg.
- Akkor menjünk. Ha gyorsak vagyunk, még láthatjuk az előadás végét - mondom, bár tudom én is, hogy miután elveszünk pár dolgot, már nem ajánlatos itt maradni és lehetőséget adni arra, hogy lebukjunk. Amint végzünk, már ki is kell slisszolnunk az ajtón. Ennyit a mai szórakozásról.
Egy utolsó pillantás a függönyök felé, majd előre engedem és lépkedek utána. Bent nem nyűgöz le túlzottan a látvány, de körbesétálok, miközben ő gyakorlottan az asztalhoz lép. Én inkább csak mindenre ránézek, de nem igazán nyúlok hozzá. Kivéve akkor, amikor meglátom a vörös parókát. Nagy mosolyra húzódik a szám és egy pillanat alatt elfelejtem, hogy tilosban járunk. A fejemre igazítóm a műhajat és próbálok nem nevetni a saját tükörképemen.
- Na, milyen? - kérdezek rá, megfordulva egy hatalmas vigyorral az arcomon. Aztán persze hamar leveszem a fejemről a parókát. Már most idegesít a hosszú haj, de azért vicces volt felpróbálni.
- Ilyen táskára gondolsz? - emelek fel egy barna kézitáskát, de eszemben sincs belenézni. Majd ő megteszi. Én úgysem hiszem, hogy eligazodnék a tartalmában. Meg amúgy is... anya táskájába sem néztem bele soha, csak azt tudtam róla, hogy minél kisebb, annál nehezebb. Fogalmam sincs, hogy zsúfolnak bele annyi dolgot.
Ha átveszi a táskát, ráérősen az ajtóhoz sétálok. Csak épphogy kilesek rajta, hogy továbbra is tiszta-e a folyosó. Senkit nem látok, nincsenek ideges léptek. Csak beszédet hallani valahonnan a közelből és a tömeg nevetését. Jó lehet az előadás.
- Lehet, hogy igyekeznünk kellene... - csukom be az ajtót egy pillanat alatt, mégis nagyon halkan. Nem tudom, hogy a nő, aki nagy szoknyában megjelent a folyosón, ide tart-e, de talán nem árt felkészülni.
Vissza az elejére Go down
Cosette de Villiers
Secrets All Around
Cosette de Villiers
Városlakó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Adeline LaPierre
Ω Hozzászólások száma : 103
Ω Kor : 28

Théâtre du Chêne Noir (színház) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Théâtre du Chêne Noir (színház)   Théâtre du Chêne Noir (színház) Empty2014-06-06, 18:50



Wyatt & Cosette



Igazán igyekszem, de nálam, már az is nagy dolog, ha egy-egy mosolyt sikerül elővarázsolnom. Egy egy gyengébbet, a széles vigyorok, meg társai nekem nagyon nem menne, akármennyire igyekszem is. Ez van, remélem, hogy nem is vár el többet, a morcossághoz képest már az is előrelépés, ha épp nem nézek nagyon csúnyán, nem igaz? Végül csak megrántom a vállam, meglátjuk, azért én nem mondanám ezt ezer százalékra, de még kiderül, hogy mi lesz. Nem az én világom a színház, meg az efféle szórakozás sem. Nem vennék rá mérget a helyében, hogy jó lesz, vagy hogy úgy lesz jó, ahogy ő várja.
- Én nem szoktam koldulni. - valahogy úgy érzem, ezt muszáj megjegyeznem. Inkább megszerezem, ami kell, de nem koldulok, az annyira megalázó, és a kicsiknek való. Jó persze volt időszak, amikor muszáj volt, amikor még kisebb voltam és nem mentek annyira a dolgok, de már nincs erről szó, idősebb vagyok és gond nélkül megszerezem magamnak azt, ami kell, vagy... kisebb nehézségek árán. Azért tökéletesen nem szokott mindig minden sikerülni.
- Szóval vagyok annyira ijesztő és szakadt, hogy még szellemnek is elmegyek, szuper! - halvány mosoly jelenik meg az arcomon, de talán egy kis gúny is felcsendül a hangomban. Azt hiszem azért ez is érthető. Talán valahol mélyen, nagyon mélyen nem akarok mindig így kinézni. Sose mondta még senki, hogy szép vagyok és van bennem annyi dac és makacsság, hogy soha ne mondjam ki, hogy jó lenne hallani, hogy azt mondjam igenis jó nekem így. Nem én választottam az életemet, így aztán csak buta vágyakozás lenne, ha mást akarnék és teljesen értelmetlen is.
- Tudtam, hogy elkapod, épp elég időd volt, hogy oda érj. - rántom meg a vállam. Amúgy se mennék bele egy vitába, mert nem éri meg, meg egyébként is szerintem jogos volt, amit csináltam, és egy árva szava sem lehet, hogy esetleg nem jutott be, mert itt van, épp egy adag kelléket nyom a kezembe, szóval... nem lett semmi gond. Előre hát, fedezzük fel a helyet, bár engem még mindig jobban érdekel ,hogy mi lehet az öltözőkben, mint hogy milyen lesz az előadás. Amúgy is lehet, hogy alig értenék belőle valamit, nem hiszem, hogy az ilyesmi nekem való lenne. Az újabb túl hirtelen válaszra felszökik a szemöldököm, és finoman szólva is szúrósan nézek rá, vagy inkább gyanakvóan. Az a mázlija, hogy kihátrál... újra.
- Ki tudja mit találunk, lehet valami hasznos, amit érdemes elemelni. - nem vagyok én akkora nagy fanatikusa a színháznak, meg mégis ki a fene akar a színfalak mögött szobrozni, ki tudja mennyit? Szóval irány a lényeg. Találomra nyitok be az egyik ajtón, ami úgy fest női öltöző, mert akad itt virág, meg persze szép ruha és mindenféle csili-vili kiegészítők. Gondolom az ajtót becsukja, én pedig szépen szét nézek. A női vackokat szépen félretolom, csak néha egy-egy alig látható pillanatra áll meg a kezem, amikor valami szépet látok. Nem, nincs szükségem semmi ilyesmire, egyébként is irtó hülyén állna. - Nem is tudom, talán ha itt van valahol a táskája, akkor lenyúlhatjuk a pénzét, itt nem nagyon lesz más, ami hasznos. - persze azért még végignézem a szekrényeket, fiókokat, biztos, ami tuti.

Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom
Secrets All Around


Titkosított Akta

Théâtre du Chêne Noir (színház) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Théâtre du Chêne Noir (színház)   Théâtre du Chêne Noir (színház) Empty

Vissza az elejére Go down
 

Théâtre du Chêne Noir (színház)

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Avignon Ereklyéi :: Archivum :: Avignon városa :: Belváros-