Avignon Ereklyéi


 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Megosztás
 

 Cosette & Wyatt

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
Cosette de Villiers
Secrets All Around
Cosette de Villiers
Városlakó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Adeline LaPierre
Ω Hozzászólások száma : 103
Ω Kor : 28

Cosette & Wyatt Empty
TémanyitásTárgy: Re: Cosette & Wyatt   Cosette & Wyatt Empty2014-06-20, 18:23



Wyatt & Cosette



Igazán nem akarom bajba keverni, mert rendes tőle, hogy befogadott, meg úgy általában jó itt lenni és meg kellene becsülni magam legalább egyszer az életben, de attól még húzhatom kicsit azzal, hogy úgyis lenyomnám, ha arról lenne szó és hitelesen el tudnám játszani, hogy csak azért vagyok itt, mert kényszerítettem, hogy itt maradhassak. Azért persze azt nehéz megszokni, hogy tennem kell dolgokat, teszem azt muszáj vagyok mindenképpen csendben maradni, de nem is gond ez, elég gyorsan elnyom az álom. Rég nem aludtam ilyen helyen, védett, matrac is van, ami puha és túlságosan sok és szokatlan a biztonság érzet. Ezért kelek fel nem is olyan soká, miután az a sok rossz kép betolakodott a fejembe. Próbálhatnék csak úgy tovább aludni, de egyszerűen nem megy, akármennyire is szeretném. Nem akarom felkelteni őt és zavarni sem, ezért csendben ülök fel csak és nézek bele a sötétbe. Majd jobb lesz, csak kell pár perc, amíg tényleg rendbe szedem magam, aztán vissza tudom ám aludni. Aztán meglátom Wyatt alakját, ő is mocorog, majd már biztos, hogy engem néz, és meg is szólal. Igen, furcsa a matrac, mondjuk, hogy ez az ok, ez az egyszerű ok.
- Igen, puha és túl nagy, furcsa. - bólogatok. Örülök, hogy megérti, vagy legalábbis, hogy úgy tesz, mint aki megérti, mert azt hiszem nehéz lenne nem rájönni, hogy nem a matrac a hibás, amiért nem alszom, csak hát nem szokásom csak úgy kimondani az ilyesmit nyíltan. Nem fogom az orrára kötni, hogy milyen álmaim vannak időnként, szerintem nem is nagyon értené az egészet. Meglep, amikor megint megszólal, és aztán oda is jön.
- De én... Igen, a párna hiányzott. - bólintok végül és ha nem is látja, de talán a hangomból is hallani, hogy halványan elmosolyodom. Érzem én, hogy így akar segíteni, és nagyon kedves tőle. Végül csak sóhajtok egyet, amikor a karom után nyúl, és vissza dőlök a matracra, most már a rögtönzött párnával együtt. Azt hiszem úgy tényleg jobb, hogy nem egyedül vagyok itt, hanem végül csak ide jött. Előzőleg is ajánlottam fel neki helyet, csak akkor még nem volt rá igénye.
- Jól van, alszom és... kösz Wyatt. - megeresztek még felé fordulva egy halvány mosolyt, de aztán becsukom a szemem és hát akkor próbáljuk meg megint. Menni fog remélem, aludni reggelig, nyugodtan, ha már ilyen helyen lehetek. Csak egy kicsit el kell vonatkoztatni mindentől, ami zavarhat, mindentől, ami bánthat.

Vissza az elejére Go down
Wyatt Lanchaster
Secrets All Around
Wyatt Lanchaster
Átutazó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Andrew Maxwell
Ω Hozzászólások száma : 38
Ω Kor : 28

Cosette & Wyatt Empty
TémanyitásTárgy: Re: Cosette & Wyatt   Cosette & Wyatt Empty2014-06-20, 14:23


Igazán szeretnék most előszedni a jó színészi képességem és komoly arcot vágni a helyzethez. De képtelen vagyok. Tudom én, hogy tud félelmetes lenni, mégsem tudom komolyan venni a fenyegetést. Hogy is tehetném, amikor elképzelem a helyzetet és már azon nevetnem kell? Jobb minél hamarabb túljutni ezen a témán, mielőtt tényleg meghallja a két öreg a hangokat. Vagy az enyémet. Nem tudom, hogy melyik miatt kerekedne jobban a szemük. Hogy nem egyedül vagyok, vagy azt hinnék egyedül és magamban beszélek és nevetgélek? Érdekes kísérlet tenne, de ezúttal belátom, hogy jobb nem tudni a választ. Valószínűleg nem díjat kapnék a felfedezésért, hanem pár szép szót, amivel kitesznek innen.
Úgyhogy jobban jártunk úgy, hogy az alvás mellett döntöttünk. Hiába veszítettem el a matracom, teljesen jól elalszok a földön is, a kabátommal a fejem alatt. A mocorgására is csak megkésve ébredek fel és nézek rá. Elég nagy a sötét bent ahhoz, hogy ne lássam, mi történik pontosan. Az egyetlen, amit látok a körvonala, ahogy ül a matracon. Rászánom magam, hogy felkönyököljek és suttogva megszólaljak.
- Puha és túl nagy. Értem én - bólintok, már emennyire ez lehetséges így félig fekve. Nem vagyok hülye, sejtem én, hogy egészen más itt a baj. Viszont nem mehetek oda hozzá és mondhatom, hogy minden rendben lesz.
- Na meg nincs párnád. Miért nem szóltál, hogy legyek jobb házigazda? Párna nélkül aludni kényelmetlen is a matracon - teszem hozzá és annak ellenére mosolygok, hogy a sötéttől valószínűleg nem látni. Azt viszont biztos észreveszi, hogy ülő helyzetbe tornázom magam, megropogtatom a hátam, aztán odamegyek mellé. Szó nélkül nyújtom neki oda az összehajtott kabátomat, hogy pótoljam a párna-gondot, ezúttal pedig elfoglalom a matrac kisebb felét, és a karja után nyúlok.
- Még szép, hogy nincs semmi baj. Úgyhogy te is aludhatsz - jegyzem meg és ha magától nem fekszik vissza, majd én megfogom a karját és lehúzom. Ha kell, még a rögtönzött párnát is eligazítom neki. Persze tudom, hogy nem ezen múlik majd a nyugodt estéje, de akkor is... Ennél többet mit tehetnék? Hazudni nem akarok neki, fogalmam sincs, ezen kívül pedig mi mást mondhatnék. Az viszont biztos nem fog megártani neki, ha megpróbál visszaaludni. Ki kellene használni, hogy végre tető van a feje felett. Olyan, ami nem ázik be, ha esetleg elkezd esni az eső.
Vissza az elejére Go down
Cosette de Villiers
Secrets All Around
Cosette de Villiers
Városlakó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Adeline LaPierre
Ω Hozzászólások száma : 103
Ω Kor : 28

Cosette & Wyatt Empty
TémanyitásTárgy: Re: Cosette & Wyatt   Cosette & Wyatt Empty2014-06-20, 11:32



Wyatt & Cosette



Egyértelműen csak viccelek ezzel a szerető dologgal. Nem hiszem, hogy jó lennék bármiféle kapcsolatban, amúgy is akikhez közöm van és ha még kedvelem is őket, akkor idővel meghalnak, szóval... nem valami okos döntés kockáztatni és őszintén szólva nem is nagyon merek, akarok többet. Most egy ideig itt el leszek, de ennyi, nem akarok túlságosan bonyolult dolgokba belemenni, főleg hogy attól még ugyanúgy érzem, hogy van valami, amit Wyatt nem mond el, valami, ami... furcsa vele kapcsolatban, csak nem tudnám megmondani, hogy mi az.
- Sokkal félelmetesebb is tudom ám lenni, ha akarok, ne hidd, hogy nem. - mosolyodom el magamhoz képes megint egészen szélesen. Jó, azért vigyorgásig nem fogok eljutni annyira azért nem vagyok durva, de... ennyi nálam már nagy előrelépés. Amúgy meg simán le tudnám nyomni. Nagy a szám, bárkit, bármikor lenyomok, nem számít, hogy fiú, vagy lány, vagy hogy mekkora. Csak gyorsnak és ügyesnek kell lenni és akkor nem esélyes, hogy bárkit is beleszólhat a dolgaidba. Aztán csak megrántom a vállam. Igen, nekem tényleg bonyolult a kedves viselkedés. Nem megy, nem is akarok kedves lenni, a végén még mások rájönnének, hogy nem is vagyok olyan veszélyes, pedig addig jó, amíg az utcán élsz, amíg tényleg veszélyesnek gondolna. Szóval maradjunk csak ennél az opciónál. Lopni tudok, én ebben vagyok jó, ő meg akkor csak szépen kedveskedjen az öregeknek, ha ő meg ebben. Nem kötelezem őt semmire sem, így is érzem én, hogy vaj van a füle mögött.
Végül csak bevágjuk a szunyát, de persze hogy nem jó, ha túlságosan elengedem magam. Nem igazán kellemes, hogy ilyen kis békés a hely, túlságosan könnyen és hamar jönnek elő a rossz emlékek a rossz álmok és nem sokára már az arcomat törölgetve ülök a matracon, törökülésben és próbálom mantrázni magamnak, hogy ez most a valóság, ébren vagyok és nem kell rossz dolgokra gondolnom, mert itt és most minden rendben. Nem megy könnyen, csak akkor nézek fel a sötétben, amikor meghallom Wyatt hangját.
- Csak szokatlanul puha a ... matrac. - bököm ki. Persze ez nem igaz és most az egyszer a hangomon is hallani lehet, hogy nem így van. Nem azért ülök és nem azért nem alszom, mert tényleg kényelmetlen lenne a hely. Tény, hogy elszoktam már az ilyesmitől, a kemény föld, vagy a padló nálam az átlagos, de attól még tudnék aludni, hogy valamivel értelmesebb körülmények között vagyok. Most viszont még se tudom egyelőre rávenni magam, hogy visszafeküdjek. - Nincs baj, aludj nyugodtan.

Vissza az elejére Go down
Wyatt Lanchaster
Secrets All Around
Wyatt Lanchaster
Átutazó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Andrew Maxwell
Ω Hozzászólások száma : 38
Ω Kor : 28

Cosette & Wyatt Empty
TémanyitásTárgy: Re: Cosette & Wyatt   Cosette & Wyatt Empty2014-06-19, 20:53


Nem tudok nem vigyorogni a titkos szerető gondolatán. Lehet, hogy úgy átlagosan is csak ezen kellene járnia az eszemnek, de eddig meg sem fordult a fejemben, hogy akár próbálkozhatnék nála. Annak amúgy sem lenne jó vége. Vagy én beszélnék túl sokat, és árulnék el olyasmit, amit nem kellene... vagy ő kezdene el túlzottan ragaszkodni hozzám. Vagy én hozzá... Mindegy. A lényeg, hogy ebben nincs értelme belemenni. Egy kapcsolat bármilyen laza is, számomra akkor is túl komoly és kötött.
- Sakkban tartottál és nem volt választásom? - elgondolkozok egy pillanatra. - Végül is, nagyon félelmetes tudsz lenni, amikor morcos vagy - állítom teljesen magabiztosan, de aztán újra vigyorogni kezdek. Mégis bólintok. Nem tudom, hogy egy ilyen sztorit el tudnánk-e hihetni a két öreggel. De igazából azt is kétlem, hogyha meglátnák itt, magyarázatot várnának. Vagy szó nélkül tennének ki mindkettőnket, vagy nem vennének tudomást arról, hogy nem egyedül vagyok. Harmadik verzió nincs.
- Már akinek bonyolult a kedves viselkedés - vonok vállat, de egyértelműen nem akarok belemenni. A lopás az ő területe. Én egyelőre el sem tudok képzelni olyan helyzetet, hogy ilyesmire rászoruljak. Feltalálom magam. Ő pedig azt nem tudja elképzelni, hogy kedves legyen valakivel és kölcsönösen segítsenek egymásnak. Patt helyzet. Jobb nem belebonyolódni.
Ahogy abba sem kellene belemenni, hogy miért viselkedek másképp, mint azok, akiket ő ismer. Mint mindenki más, aki az utcán nőtt fel. Tudom én, hol hibádzik a színészkedésem. A sok apró megszokáson, amit képtelen vagyok magam mögött hagyni. De igazán próbálkozok. Amíg pedig nem sikerül, marad az ügyes magyarázkodás és hazugság.
Most pedig jöjjön az a jól megérdemelt alvás. Hajtom a fejem alá a kabátom, annak ellenére, hogy hagy nekem helyet a matracon. De én tartom magam ahhoz, hogy megnyerte a versenyt, ma csak ő alszik ott. Én tökéletesen, pillanatok alatt elalszok a földön is. Arra is alig ébredek fel, amikor mozgolódni kezd. Megszoktam, hogy itt nem kell minden zajra figyelnem. Végül mégis kinyitom a szemem. A sötétben csak a körvonalát látom. Megdörzsölöm a szemem és felkönyökölök.
- Minden rendben, Cosette? - kérdezem suttogva. Valószínűleg akkor is csak erre a hangerőre futná most, ha nem kellene csendben maradnunk. - Még van idő reggelig - teszem hozzá, bár van egy olyan érzésem, hogy nem azért van ébren, mert kialudta magát vagy dolga van.
Vissza az elejére Go down
Cosette de Villiers
Secrets All Around
Cosette de Villiers
Városlakó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Adeline LaPierre
Ω Hozzászólások száma : 103
Ω Kor : 28

Cosette & Wyatt Empty
TémanyitásTárgy: Re: Cosette & Wyatt   Cosette & Wyatt Empty2014-06-19, 13:11



Wyatt & Cosette



Oh, hát engem sem foglalkoztat annyira, hogy beázik-e itt a tető. Nem olyan fontos kérdés, nem is úgy értettem. Ahol aludni szoktam és beázik a tető, ott az látszik, ott erősen hiányos az egész tetőszerkezet, itt pedig ez nem hiszem, hogy így van. Egész értelmesnek nézett ki az épület kívülről is, még a sötét ellenére is, szóval tényleg egész jó hely, de attól még én nem hiszem, hogy tudnék magamnak ilyet keríteni. Azért azt remélem, hogy nem üti meg a bokáját a miatt, hogy itt vagyok, nem akarok gondot okozni, van nekem is elég, nem igazán akarom, hogy neki is legyen, láthatóan azért egy fokkal értelmesebb élete van, mint nekem, ezt pedig nem is akarom megvonni tőle se véletlenül, se szándékosan. Értelmes srác a maga módján, még ha sok mindent láthatóan annyira máshogy is gondolunk.
- Jellemző pasifelfogás... - nézek rá kissé rosszallóan, de most nem megy sokáig a színjáték, végül szélesedik a mosolyom. Viccelt, mint ahogy én is annak szántam. - Ha más nem azzal magyarázod majd, hogy belógtam, sakkban tartottalak, és nem volt választásod. - teszem azért még hozzá továbbra is széles mosollyal. Bár gondolom az mindig ciki, ha egy lány nyom le, de futásban is leelőztem, ha arról lenne szó, szerintem le tudnám nyomni, hogy megszerezzek tőle egy jó helyet, meg egy matracot, nem olyan nagy kunszt igazából. Azt viszont megint csak érzem, hogy az egész komoly témát elsumákolja. Biztos, hogy van valami a háttérben és rá fogok jönni, csak idő kell hozzá, nem most megy majd azonnal. Szép fokozatosan szedek ki belőle infot, vagy szólja el magát, aztán majd meglátjuk.
- Kedvesnek kell lenni hozzá... ez már bonyolultabb. - rántom meg a vállam, hiszen számomra ez tényleg így megy. Egyszerűbb undokként lopni, mint kedvesen mosolyogni és belopni magad pár öregember szívébe, aztán persze ugrálni, amikor szólnak valamiért. Nekem ez tuti, hogy nem menne, nem vagyok rá egyszerűen alkalmas és kész. Jobb nekem, ha azt csinálom, amit eddig is, vagy valami mást esetleg, de majd még kitalálom, hogy mi menne nekem igazán. Azért azt nem tudom valahogy igazán hitelesnek venni, hogy ő is kihasználja az öregeket. Lehet, de... szerintem nem szándékosan.
- Én még annyira sem. - rántom meg a vállam. Pár mondat, pár szó, pár hang sem maradt meg bennem. Jó, hang igen, de abból is csak olyan, amire ha lehetne akkor nem emlékeznék inkább. De most nem is akarok, akkor inkább aludjunk. Bár adok neki helyet, jöhet, ha akar, de úgy látom, hogy esze ágában sincs, akkor nem számít, elterülök. Tényleg rég aludtam már kényelmesen, nem kis helyen kucorogva. - Jó éjt! - pillantok még rá, aztán lecsukom szépen a szemem. Takaró... az olyan dolog, amivel már rég nem találkoztam, most sincs rá szükség. Egészen gyorsan elnyom az álom, de a rosszabb az, hogy túlságosan el is engedem magam. Nem szoktam, ha felületesen alszom, akkor nem jönnek álmok, akkor nem jön semmi, de most...
Eltelik talán egy-két óra is, mire forgolódni kezdek kicsit, ahogy felvillannak a régi képek. Nem sok, most is homályos, mint mindig, de meg vannak az arcok itt-ott és persze a rémes hang is mind egy szálig. Nem sikítozom, semmi ilyesmiről sincs szó, annál több a lélekjelenlétem, még annak ellenére sem, hogy ehhez az egészhez még Pierre arca is hozzácsapódik. Szint vádlón, erre riadok fel végül. Csendben ülök fel a matracon, és próbálom lenyugtatni a légvételemet, és persze letörölni az arcomat. Ritkán sírok, ébren még annál is ritkábban, de ilyenkor sajnos előfordul.

Vissza az elejére Go down
Wyatt Lanchaster
Secrets All Around
Wyatt Lanchaster
Átutazó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Andrew Maxwell
Ω Hozzászólások száma : 38
Ω Kor : 28

Cosette & Wyatt Empty
TémanyitásTárgy: Re: Cosette & Wyatt   Cosette & Wyatt Empty2014-06-18, 14:47


Nem hiszem, hogy beázna a tető a fejünk felett. Bárhogy nézem, egyetlen rést sem látok. Ez persze még nem azt jelenti, hogy ha jönne egy több napos égszakadás, ne állna itt tócsákban a víz... de amíg ez nem következik be, minek aggódni? Az biztos, hogy nekem nem ezen fog járni az eszem. Nem lenne semmi értelme. Azon viszont már jogosan gondolkodok el, hogy mi lesz, ha a két öreg megtudja, hogy kérdés nélkül hívtam ide még valakit.
- Mint valami titkos szerető... - nevetem el magam de hamar összeszorítom a szám, hogy még véletlen se legyek hangosabb a kelleténél. Aztán persze már sikerül valamivel komolyabbra venni a figurát.
- Nem tudom. Tetszik ez a szerető gondolat - igen, eddig tartott a komolyság. Olyan vigyor ül az arcomon, hogy én sem hittem eddig, képes vagyok ilyet produkálni.
Végül pillanatok alatt tűnik el a jókedvem. Nem is tudom, honnan gondoltam, hogy ezt a témát megúszom hosszú távon. Talán valami viccel kellene hárítanom. Helyette mégis magyarázkodni kezdek. Abban viszont igaza van, tényleg tudom, pontosan mire gondol. Az apró kis szokásaimra, amit képtelen vagyok levetkőzni. Ezekre viszont még nem találtam ki megfelelő magyarázatot. Úgyhogy ezúttal csak vállat vonok és nem válaszolok. Nem tett fel nyíltan újabb kérdést, én pedig nem akarok belegabalyodni a saját szavaimba.
- Már miért lenne bonyolultabb? Pont úgy meg lehet szokni és könnyedén csinálni, mint ahogy te lopsz - válaszolom, majd egy pillanatra elgondolkodok a folytatáson. Lehet, hogy tényleg kihasználják a segítségem, de...
- Pont úgy használom én is ki őket - fejezem be hangosan a gondolatot. Lehet, hogy érdekelnie kellene annak az apróságnak, hogy a két öreg nagy hasznomat veszi. De nálam ez nem kizáró ok. Kölcsönösen használjuk ki egymást és ez így rendben van. Később lehet, hogy még rá leszek szorulva a másik megoldásra, de amíg nem, addig miért bűnöznék?
- Én is csak pár mondatra emlékszek tőle - magyarázom anélkül, hogy átgondolnám. Lehet, hogy nem ezúttal is jobban tettem volna, ha hallgatok? Most már késő bánat. Persze próbálok szomorúnak tűnni. Nem kell zseninek lenni ahhoz, hogy rájöjjek, ha az ember szülei meghalnak, nem beszél róluk szívesen. A baj, hogy én inkább csak valamiféle haragot érzek. Nem, nem utálom a szüleimet, de ha ők jutnak eszembe, csak arra emlékszek, hogy mennyire meg akarták szabni minden lépésem.
- Igen. Ideje aludni - bólintok rá, majd lassan mosolyra húzódik a szám, ahogy láthatóan helyet hagy nekem is a matracon. De nem, eszemben sincs odafeküdni. Megnyerte a versenyt, élvezze csak ki a nyereményét. Én pedig leveszem a kabátom, gondosan összehajtogatom és nagy büszkén teszem le földre az újonnan avatott párnám.
- Jó éjt, Cosette - suttogom még utoljára, majd tényleg megpróbálok én is aludni.
Vissza az elejére Go down
Cosette de Villiers
Secrets All Around
Cosette de Villiers
Városlakó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Adeline LaPierre
Ω Hozzászólások száma : 103
Ω Kor : 28

Cosette & Wyatt Empty
TémanyitásTárgy: Re: Cosette & Wyatt   Cosette & Wyatt Empty2014-06-18, 10:02



Wyatt & Cosette



Azt hiszem az a legegyszerűbb, ha a különös dolgokat egyszerűen csak egyelőre elraktározom magamban, mert hát azért... akadnak. Tolvaj vagyok, az a dolgom, hogy észrevegyem az apró furcsaságokat, hogy kiszúrjam azt, amit más nem, mert ha tudom mit kell látni, akkor tudom, hogy kell elkerülni, hogy engem se vegyen észre senki, ez ilyen egyszerű. Szóval tudom, hogy valami furcsa vele, mintha csak régen is éreztem volna, de akkor sem tudtam igazán hova tenni, de egyelőre csendben maradok, ahogy kérte. Halkan lépdelek felfelé a lépcsőfokokon, amíg el nem érjük a célt és dobom le magam szépen a matracra. Nem sóhajtok fel, pedig arra is lenne esély, ha elengedném magam. Tény jó ideje nem volt kényelmes helyem, de azt hiszem ezzel ő is tökéletesen tisztában van.
- Akkor mázlid van, ahol én szoktam aludni, hogy egyértelműen lehet tudni, hogy beázik a tető. - magyarul általában olyan már nem lakott épületekről van szó, amibe épeszű ember be se merészkedne, mert amúgy is sok helyen hiányzik a tetőszerkezet. De ha az embernek nincs más választása és nem akar egy réten ejtőzni, akkor még ez is jobb, mint a semmi. Ha utol akar érni a vég, akkor úgyis utolér, akármennyire is ágál az ember ellene nem? Az almát könnyedén elkapom és persze pillanatok alatt pusztítóm el. Nem hagyunk meg belőle semmit, semmiből sem hagyunk. Jó a csontot nem szoktam megrágni, de hát nem is szoktam túl gyakran olyan ételhez jutni, amiben csont van, szóval ilyen gond nem nagyon merül fel. A hús fogyasztás távol áll tőlem és nem azért, mert vegetáriánus lennék. A tolvaj nem válogat.
- És el fogod mondani nekik? Vagy surranjak ki éjjel, meg be, mint valami titkos szerető? - kérdezem nagy komolyan, de aztán persze megjelenik egy félmosoly a szám szegletében, ahogy újra rápillantok. Azt viszont úgy érzem, hogy tényleg meg kell kérdeznem mégis... miért ilyen, mert én még nem sok utcakölyköt ismertem, aki ha tényleg jó ideje él kint, akkor ilyen kis pozitív lenne, mint ő.
- Te is tudod, hogy nem erre gondolok. A... Vannak dolgok, amik kikezdik a lelket és nem sok mindent lehet tenni ellene. - végül nem azt mondom ki, amit akartam, de szerintem így is tisztában van vele, hogy mit akartam mondani. Nem vagyok az a típus, aki sokat mesélek bárkinek is magamról, vagyis soha nem szoktam semmit, de sok mindent láttam már az hogy jókedéjűen mosolyogjak, várjam a szép holnapot... nagyjából kizárt. - De minek? Bonyolultabb és úgyse érdekled azokat az öregeket, csak kihasználják, hogy segítesz. - rántom meg a vállam. Végülis kölcsönös a kihasználás, de attól még akkor is így van. Szerintem ez nekik is ugyanúgy jó, sőt talán még jobb is, mert nem kell fizetniük, csak adnak néha enni neki, meg egy matracot. Sokkal egyszerűbb lenne lenyúlni, ami van és meglépni a francba. Soha sem jó függeni, elkényelmesedni, mert aztán pofára esel és sokkal nehezebb megint neked megoldanod az életedet. Én legalábbis így gondolom.
- Én nem igazán emlékszem már az apámra. - bukik ki belőlem, aztán csak megrántom a vállam, mintha mi se történt volna. Nem számít, van amire jól emlékszem, minden apró részletre, a sikolyokra, de anyám mosolyát már képtelen lennék felidézni nem menne. - Alszunk? - nem szóval mondom ki, de... kicsit félrehúzódom. Elfér itt, ha akar. Nem olyan nagy dolog nekem az, hogy a futást én nyertem meg és ez végülis az ő helye. Az almáért mondjuk, hogy jár egy fél matrac.

Vissza az elejére Go down
Wyatt Lanchaster
Secrets All Around
Wyatt Lanchaster
Átutazó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Andrew Maxwell
Ω Hozzászólások száma : 38
Ω Kor : 28

Cosette & Wyatt Empty
TémanyitásTárgy: Re: Cosette & Wyatt   Cosette & Wyatt Empty2014-06-17, 14:55


Egyértelmű volt, hogy a futóversennyel csak én veszíthetek. Mégis bevállaltam, és hiába alakultak úgy a dolgok, hogy ő lépett fel először a lépcsőre, egy rossz szavam sincs. Így jártam. Ma marad a padló, párnának meg valószínűleg a kabátom. Túlélem. Legalább annyi vigaszdíjam lett, hogy megtudtam, képes még mosolyogni. Úgy igazán. Meglepő, de egyben megnyugtató is.
Ez persze csak másodlagos. A fő, hogy elég csendben beszélünk ahhoz, hogy ne zavarjuk a két öreget. Majd miután megigazítottam a ruhám, már indulhatunk is fel a lépcsőn. Közben pedig elraktározom magamban, hogy talán nem kellene ilyen nagy gonddal igazítani el a ruhám előtte. Elég egyértelmű volt a pillantásából, hogy ez nem megszokott. Persze talán ki tudnám magyarázni, hogy miért csinálom, mégis... valahogy most nem akarom. Amíg nem kérdez, nem magyarázkodok. Ha megtenném, az még gyanúsabb lenne.
Úgyhogy egyetlen szó nélkül megyek fel a lépcsőn és utána is csak megmutatom a matracot, majd pillanatok alatt leülök a földre, félig a falnak, félig egy bontatlan doboznak dőlve.
- Abban nem vagyok biztos, hogy nem ázik be a tető. Eddig még nem esett, mióta itt vagyok - mondom, miközben felemelem a fejem, hogy megvizsgáljam a plafont. Tény, hogy nem látok rajta sehol rést, de ez még nem jelenti azt, hogyha kifognánk egy több napos esőt, ne lennék itt bajban.
De amíg nem esik, nincs miért aggódni. Ez nagyon is luxus helynek számít. A ráadás pedig már csak az elrejtett alma, ami igaz, hogy nem a legfrissebb, de mindenképp ehető. Hamar előveszem a késem és megfelezem, majd odadobom neki az egyik részt. Van egy olyan érzésem, hogy az ő adagja sokkal hamarabb elfogy majd, mint az enyém. Még mostanság is figyelek arra, hogy például az alma leve ne folyjon végig az államon és hasonlók. Nem tehetek róla, van olyan szokás, amit nem tudok magam mögött hagyni.
- Hát, itt maradhatsz, ameddig szeretnél. Vagy amíg nem lesz a két öreg ellenére, hogy kérdés nélkül hívtam ide még valakit - mondom kissé elgondolkozva, továbbra is az almát rágcsálva teljesen ráérősen. Arra persze már felkapom a fejem és ránézek, amikor újra megszólal. Először nem válaszolok csak ráncolom a homlokom.
- Nem hiszem, hogy törvénybe van vésve, hogy szomorúnak kell lenni. De jó színész vagyok, eljátszhatom - mondom és szinte azonnal olyan borongós arcot vágok, miközben az alma maradékára nézek, hogy bárkinek megesne rajtam a szíve. Aztán persze elnevetem magam. Ennyit a alakításomról.
- Csak próbálom összeszedni magam, ennyi az egész. Látod, mennyit ér. Lopás nélkül ehetek és szállásom is van, csak azért, mert megigazítom a ruhám és távol tartom magam a bajoktól - kezdek bele, magamban átrágva minden szót, majd mikor a legvégén úgy ítélem, hogy ez talán nem lesz elég, kis fészkelődés után folytatom. - Apa is mindig ezt mondta, amikor gyerek voltam. Hogy nem szabad lecsúszni, bármilyen rosszul is alakul minden - na persze azt már nem teszem hozzá, hogy ő ezt akkor mondta, amikor nem sikerült annyit lealkudnia a legújabb kocsijából, mint szerette volna.
Vissza az elejére Go down
Cosette de Villiers
Secrets All Around
Cosette de Villiers
Városlakó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Adeline LaPierre
Ω Hozzászólások száma : 103
Ω Kor : 28

Cosette & Wyatt Empty
TémanyitásTárgy: Re: Cosette & Wyatt   Cosette & Wyatt Empty2014-06-17, 11:59



Wyatt & Cosette



Más a világszemléletünk ez más jó ideje nem kérdés, és nem hiszem, hogy az enyém gyökeresen túl sokat tudna már változni. Egyszerűen túlságosan sok rossz történt, nem tudok mást tenni, mint meghúzni azt a jó vastag határvonalat, ami köztem és a normális életű emberek között húzódik. Nem leszek soha gazdag és nem lesz soha értelmes életem. Egy ideig az ember még reménykedik ilyesmiben, de az a jó, ha minél előbb rájön, hogy milyen nagy butaságot művel. Én szerencsére idővel csak felfogtam, hogy nem érdemes effélékben hinni, úgy könnyebb elfogadni a sorsod, és azt hiszem nekem azóta már sikerült is. Jó nekem így... nem is vagyok benne biztos, hogy másképp menne. Nem bízom az emberekben és azt hiszem nem is lennék már rá képes, ezért kár is lenne próbálkozni. De most nem ez számít és az sem, hogy ha gazdag lenne lophatnék tőle csak az, hogy én nyerem meg a versenyt. Csak egy hajszállal, de akkor is én. Nem tudom, hogy adott-e előnyt, de igazából ezt most nem is számít, csak az én léptem először erre a lépcsőfokra.
- Képes, néha. -rántom meg a vállam a kissé talán tömör válasz mellé. Nem szoktam széles mosolyban megnyilvánulni, mert soha sincs rá okom, de most talán volt. Ha nem kell csendben lenni, lehet hogy még el is nevettem volna magam, bár azért ettől még azt hiszem elég távol állok, de ki tudja. Nem is tudom, hogy igazán menne-e még. Vajon el lehet felejteni, hogyan kell nevetni? El lehet felejteni, hogyan kell boldognak lenni a bőrödben? Van hogy napról napra már nem marad más csak a monotonitás, a túlélés irányi vágy és semmi több és közben tényleg szépen elfelejted, hogy milyen lehet máshogy. Idővel már nem is akarod, hogy más legyen, mert talán nem is tudnál alkalmazkodni hozzá. Nem szólok egy szót sem, amikor a ruháját igazgatja, csak kissé a szemöldököm szökik fel értetlenkedve.
- Tudom, csak ma, nekem az is bőven elég. - mosolyodom el újra az előbbi talán kissé komolyabb arckifejezés után, aztán csak szépen csendben követem felfelé. Az óvatos járással nincs gondom, mégis csak tolvaj vagyok és nem is egy rossz tolvaj, tudok csendben járni, ha arra van szükség. Amikor felérünk kicsit körbenézek, aztán ledobom a táskámat, és máris huppanok le a matracra. Biztos vannak, akik nem lennének oda érte, de én jó ideje nem ültem semmin, ami ennyire puha és végképp nem aludtam effélén.
- Úgy érted, hogy mikor aludtam legutóbb matracon, vagy ott, ahol nem ázik be a tető és kemény a padló? - tudom, hogy erre irányult a kérdés, attól hogy szép köntösbe próbálta bújtatni, még így van. Aztán csak megrántom a vállam, amikor felém dobja a fél almát, amit el is kapok, de csak az első falat után szánom rá magam a válaszra. - Nem igazán tudom, jó pár hete, de akkor se valami hosszú ideig. - a csapattal, akikkel voltam egész jó helyünk volt, de azért ott is osztozkodni kellett mindenen, így csak ritkán került az ember sorra a kényelmesebb helyeken, vagy a jobb falatoknál. Az almát persze egész gyorsan pusztítom el, szó szerint mindenestül. Én már megtanultam, hogy nincs spórolás, nem dobálom csak úgy ki a csutkát, pazarlás lenne. - Még mindig nehéz elhinnem rólad, hogy... tudod, olyan lennél, mint én. Egyszerűen nem úgy viselkedsz, mint az utcagyerekek. - kimondom és kész, mert akkor is így van, mert nem úgy fest, mint egy szakadt kölyök, aki már annyi rosszat látott, hogy immúnissá vált rá. Tényleg nem olyan.

Vissza az elejére Go down
Wyatt Lanchaster
Secrets All Around
Wyatt Lanchaster
Átutazó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Andrew Maxwell
Ω Hozzászólások száma : 38
Ω Kor : 28

Cosette & Wyatt Empty
TémanyitásTárgy: Cosette & Wyatt   Cosette & Wyatt Empty2014-06-16, 17:01


Bármennyire is próbálom elfogadni, nem tetszik az ötlet, hogy eldöntötte, utálni fog, ha gazdag leszek. Ahogy az sem, hogy szerinte nem is fogok akkor már rá emlékezni. Mégis megpróbálom elfogadni, hogy ő így gondolkodik. Ez viszont nem jelenti azt, hogy ne adhatnék neki előre engedélyt, hogy lopjon tőlem. Úgysem valószínű, hogy ebből bármi megvalósul. Belőlem nem lesz színész, se semmi olyasmi, ami hírnévvel jár. Maradok a szerepemnél, és eszemben sincs komolyan venni semmit az kivételével, hogy csendben kell lennünk, ha elérjük a házat. Tudom, hogy nem tervezett semmiféle bulit csapni, de valamivel magyarázni kellett, amiért újra elismételtem. Abból viszont még én is értek, amilyen arcot vág a következő szavaimra. Gondolhattam volna, hogy ő nincs annyira oda azért, hogy be vagyunk zárva a városba, ahol ennek köszönhetően mindig történik valami. Van annyi eszem, hogy ne feszegessem tovább a témát. Helyette feldobom a futóverseny ötletét. Gond nélkül képes lennék neki előnyt adni, de be kell látnom, hogy nincs szüksége rá. Nem veszem észre, hogy szándékosan visszafognám magam, mégis ő ér oda a lépcsőhöz először. Ezúttal örülök, hogy nem adtak neki plusz előnyt. Csúnya lett volna, hogyha futásban lealáz egy lány.
- Szóval képes vagy te úgy igazán mosolyogni! - mondom reflexből szinte suttogásig halkítva a hangom, ahogy megállok mellette. Nagy sóhaj kíséretében fújom ki a levegőt, miközben megszokásból megigazítom a ruhám. Újabb régi beidegződés. Mindig legyen gyűrődésmentes a ruha. Fő az összeszedett megjelenés.
- Mutatom... Nem szalad el a matrac. De csak ma este kizárólag a tiéd! - fordulok még vissza, miután ügyesen megelőztem a lépcsőn, ahol csendben, mégis gyorsan lépkedek felfelé.
Nem túl meglepő módon, semmi luxus nincs itt fent. Egy átlagos padlástér, pár üres dobozzal, amiben csak ócska papírok vannak. Eddig még arra sem vettem a fáradtságot, hogy átnézzem őket jobban. Enélkül is tudom, hogy engem nem érdekelnek. Aztán pedig, a tetőablak alatt ott van a matrac. Megállok ott, ahonnan jól látni, és újabb színpadi túljátszással mutatok a főnyeremény felé.
Amint elfoglalja a helyét, én lekuporodok a fal mellé, az egyik kezem a bontatlan dobozon nyugtatom, miközben figyelem, hogy barátkozik a hellyel. Ha jól sejtem, nem most volt, amikor utoljára matracon aludt. Bár talán nem kellene rákérdeznem...
- Mikor voltál utoljára ilyen királyi helyen? - érdeklődök mégis, kissé átfogalmazva a kérdést ahhoz képest, mint eredetileg terveztem. De hiába én kíváncsiskodok, mégis egy pillanatig tartom rajta a szemem és már fordulok is el. Kicsit kutatok a doboz mögött, amin eddig a kezem volt, majd előveszek egy nem éppen friss, de még ehető almát. Megtörölgetem a felsőmben, majd elő a késem - ami nélkül ugye egy tapodtat se sehova - és megfelezem a gyümölcsöt. Azzal már nem fáradok, hogy odavigyem neki. Inkább dobom. Nem hinném, hogy ne lenne képes elkapni.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom
Secrets All Around


Titkosított Akta

Cosette & Wyatt Empty
TémanyitásTárgy: Re: Cosette & Wyatt   Cosette & Wyatt Empty

Vissza az elejére Go down
 

Cosette & Wyatt

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Cosette & Wyatt
» Wyatt & Cosette - Who are you???
» Wyatt Lanchaster
» Libi & Wyatt
» Cosette de Villiers

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Avignon Ereklyéi :: Archivum :: Avignon városa :: Otthon, édes otthon :: Wyatt padlászszobája-