Avignon Ereklyéi


 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Megosztás
 

 Wyatt & Cosette - Who are you???

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
Wyatt Lanchaster
Secrets All Around
Wyatt Lanchaster
Átutazó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Andrew Maxwell
Ω Hozzászólások száma : 38
Ω Kor : 28

Wyatt & Cosette - Who are you??? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Wyatt & Cosette - Who are you???   Wyatt & Cosette - Who are you??? Empty2014-07-07, 15:40


Tudom, hogy nem a legszebb dolog volt a fejéhez vágnom, hogy tartozik, de muszáj volt meggyőződnöm arról, hogy nem fog beszélni, ha újra összefut a két férfival. Gyűlölhet azért, ahova születtem, de én tudom, hogy nem fogom visszamenni. Nem fogom feladni a viszonylagos szabadságom csak azért, mert mindenki szerint sokkal könnyebb gazdagnak lenni. Hülyeség. Megvannak a kötöttségek, amik az őrületben kergetik az embert. Ott van a nyomás, hogy megfelelj, mikor tudod, hogy nem akarod az egészet. De nem fogok leállni magyarázkodni.
- A többieket elkapták. Fogalmam sincs, mi lett velük. Egyetlen szót sem hallottam az este után róluk - mondom ezúttal a teljes igazat. Csak majdnem biztos vagyok benne, hogy a rendőrök kezére jutottak, de... nem tudom, mi lett az egésznek a vége. Nem tudom, mi lett hetek múlva.
- Átvertelek? Nem hazudtam. Nem meséltem könnyes történeteket arról, hogy hogy holtak meg a szüleim és milyen egyedül voltam - hirtelen jön a késztetés, hogy muszáj valamit felhoznom a mentségemre, de végül inkább elhallgatok. Nem vagyok az a fajta, aki leáll veszekedni.
- Te hoztad el, vagyis most már a tiéd - jegyzem meg, de eszemben sincs erőltetni. - Ott hagyom a lépcsőn. Elviszed, vagy valaki más teszi meg - teszem hozzá. Sejtem, hogyha szeretné magánál tudni sem jönne vissza érte. Így viszont talán mégis kell neki. Azt hiszem, részemről ez a búcsú. Soha nem loholtam senki után, nagy bocsánatkéréseket tartva, ezúttal sem fogom megtenni. Persze sajnálom, hogy így gondolkodik... hogy csak azért eltűnik, mert nem számoltam be neki arról, hogy kik a szüleim, és hogy igazából elszöktem. Nem érzem úgy, hogy hatalmas hibát követtem volna el vele szemben. De hagyom menni. Ez az egyetlen jó megoldás. Ezúttal nem mosolygok.
Vissza az elejére Go down
Cosette de Villiers
Secrets All Around
Cosette de Villiers
Városlakó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Adeline LaPierre
Ω Hozzászólások száma : 103
Ω Kor : 28

Wyatt & Cosette - Who are you??? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Wyatt & Cosette - Who are you???   Wyatt & Cosette - Who are you??? Empty2014-07-07, 12:47



Wyatt & Cosette



És ezek után még képes felhozni, hogy lényegében tartozom neki? Már így is épp eléggé ki vagyok bukva, igen ez most nagyon kellett még pluszban. Ha lehet, akkor még az eddigieknél is csúnyábban nézek rá és csak egészen kis híja van, hogy nem mondok valami nagyon vulgárisat vele és a matracával kapcsolatban. Tényleg csak egy egész kicsin múlik, hogy képes vagyok türtőztetni magam.
- Tartozom neked igen... és nem foglak beköpni, kvittek vagyunk. - szinte csak szűröm a szavakat a fogaim között. Lehet valaki ennyire mérges, mint amennyire most én vagyok? Nem tudom, de az biztos, hogy csak perceken múlik, hogy ne hagyjam faképnél. nem fogom beárulni, mert nem vagyok olyan! Az előbb is védtem  hátát, én marha védtem a hátát, de fogalmam sincs, hogy mégis mi a fenének, amikor igazából végig rohadtul átvert. Nem csoda, hogy nem fogja fel milyen is igazából az utcán élni, amikor ott van a békés kis nyugis élete, amikor nem voltak még igazán nehéz időszakai, és csak jól eldekkol pár öregnél. Hah! Már legalább minden világos.
- Az akkor, de az most, hogy lelkiismeret furdalást keltettél bennem, mert titeket elkaptak. - az utolsó előtti szót jól meg is nyomom, mert őt még véletlenül sem kaptál el. És akkor most olyan nagyon becsülnöm kellene, mert összepakolt és eljött? Nem, gyáva, aki nem tudja megoldani az életét és inkább lelép. Ez egyáltalán nem olyasmi, ami miatt hátba veregetést érdemelne.
- Csak azért, mert átvertél, baromi csúnyán, és tudod mit? Nem fogom megvárni, amíg rájössz, hogy ez nem egyszerű és szépen visszamész majd anyucihoz, mert ott van a kis hátországod. Eszméletlenül nagy szakadék van közöttünk! - igen, képes vagyok e miatt az utcán aludni, eddig is ezt tettem, mi lenne ebben olyan nagyon más, mint eddig. Semmi, majd keresek egy pajtát, keresek egy helyet és kész, eddig is megoldottam. Pedig már hányszor vertem magam fejbe, hogy időnként elkényelmesedem. Hogy lehetek ekkora marha! A karkötő említésére egy pillanatra megtorpanok, aztán meg megrántom a vállam és egy másodpercre nézek hátra.
- Az nem az enyém és nem is kell. Dobd ki, tudom is én, nem érdekel! - és már megyek is tovább. Nem kell nekem az a hülye karkötő, eleve baromság volt elvenni, nem is tudom, hogy miért csináltam. Nem kell nekem, nem érdekel ez az egész, csak hagyjon békén!

Vissza az elejére Go down
Wyatt Lanchaster
Secrets All Around
Wyatt Lanchaster
Átutazó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Andrew Maxwell
Ω Hozzászólások száma : 38
Ω Kor : 28

Wyatt & Cosette - Who are you??? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Wyatt & Cosette - Who are you???   Wyatt & Cosette - Who are you??? Empty2014-07-06, 12:30


Tudom, hogy nem szökhetek meg a városból. Ha meg is találnának, akkor sem tudnak sehova vinni. Jó, talán valami motelba, de akkor is. Nekem nagyon is fontos, hogy megmaradjak egy utcagyereknek. Nem akarom azt az egészet. Ezért is kérem meg őt, hogy ne mondjon egy árva szót sem arról, hogy hol vagyok.
- Megérdemlem vagy sem... vegyük úgy, hogy tartozol azért a jó pár estéért, amiért rendes tető volt a fejed felett - nem igazán akarom ezt mondani. Eszemben sincs tartozásnak tekinteni az ott töltött estéket és főleg nem akarom fenyegetni semmivel. De el nem tudja képzelni, hogy nekem milyen fontos, hogy titokban tartsa az egészet.
Gondolom meg sem próbálja megérteni az én szemszögemből az egészet. Hiába magyarázom neki. De igazán nem is várom. Ő bármit megadna egy olyan életért, amiből én elszöktem. Legalábbis ha jól sejtem. Úgyhogy beérem azzal, hogy nem kiabál és nem tereli ránk a figyelmet.
- Az akkor volt. Az egész balhé után pakoltam és mentem a saját fejem után - mondom, de magam sem tudom, miért. Miért akarom meggyőzni? Miért akarom, hogy ne utáljon csak azért, mert gazdag szüleim vannak? Végül persze belátom, hogy felesleges bármit mondanom. Ha esetleg meg is hallgat, akkor is... mi lehet a legjobb eset? A fejemhez vágja, hogy őrült vagyok, amiért mindazt feladtam, amim volt. Vagy lehetett volna, ha mindent pontosan úgy teszek, ahogy elvárják tőlem. De mindez nem számít, mert eszemben sincs visszamenni oda. Még nincs. Az, hogy lesz-e valaha, már más kérdés. Egyelőre nem tudom, csak azt, hogy innen azért nem ártana tovább menni. Biztos, ami biztos.
- Képes vagy csak ezért az utcán aludni? Csak azért, mert... - ellököm magam a faltól, hogy meginduljak utána, de végül nem teszem. Még a mondatot sem fejezem be. Mi értelme lenne? Bármennyire is azt diktálja egy részem, nem fogok neki könyörögni, hogy maradjon és ne haragudjon rám. Nem tettem semmi rosszat.
- És a karkötőd? - kérdezem meg végül. Annyi biztos, hogy nekem nem kell lopott holmi. Nem fogok abból hasznot húzni, hogy ő azt elemelte a színésznőtől.
Vissza az elejére Go down
Cosette de Villiers
Secrets All Around
Cosette de Villiers
Városlakó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Adeline LaPierre
Ω Hozzászólások száma : 103
Ω Kor : 28

Wyatt & Cosette - Who are you??? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Wyatt & Cosette - Who are you???   Wyatt & Cosette - Who are you??? Empty2014-07-05, 16:22



Wyatt & Cosette



Baromi pipa vagyok, bár ez megint csak az én hülyeségem. Tudtam, sejtettem, hogy valami nincs rendben vele, de nem hallgattam a saját megérzéseimre és így hagytam, hogy átverjen. Majdnem meglőttek miatta! Futnunk kellett, mert őt el akarják kapni és akkor most legyek megértő vele és ne hagyjam itt a fenébe csak úgy szó nélkül? Bár ezek után abban sem hiszek, hogy kicsit is érdekelné, ha csak úgy lelépnék. Nem, szerintem az is hidegen hagyná. Mi az neki, ha elhúzok csak úgy? El volt eddig is az öregekkel, lepacsizott velük, és él a kis padlásán, akkor tegye azt továbbra is. Már meg kellett volna tanulnom, hogy csak magamra számíthatok ebben a rémesen pocsék életben, senki másra sem. Mindenki más csak szórakozik és kihasznál, cseppet sem érdekli őket semmi más. Őt sem, hát akkor menjen a fenébe a hülye kis titkaival együtt! Abban sem vagyok biztos, hogy tényleg érdekel a válasza, de abban egyre inkább, hogy miután meghallgattam itt hagynom a fenébe. Nem lehet velem csak úgy szórakozni, azt nem viselem valami jól. És én még falaztam neki, én még... meg akartam védeni és nem reflexből bekapni. Megint baromi hülye voltam!
Nagyon elvárom, hogy ne adjon be valami kamut, mert azt tuti, hogy most nem venném be, ezek után nem, ezer százalék. Tudni fogom, hogy mikor nem az igazat adja elő, és úgy megkeresem azt a két pasit, mint annak a rendje, ha még jobban át akar verni.
- Aha... megvédem a hátad, mert... megérdemled. - enyhén szólva is gúnyos a hangom. Nem nagyon érdekel amúgy sem, hogy mi lesz vele. Nem vagyok egy bosszúálló típus, hogy menjek és csak azért is beköpjem. Nem, mégis mi értelme lenne? Tegyen csak, amit akar, miután elmondta végre az igazat. Amikor végre beszélni kezd lassan bólintok. Emlékszem persze, a ház ahonnan leléptem, ami miatt ő is nyomta itt nekem a dumát, hogy bevitték őket a zsaru. Aha... jó nagy átverés volt az egész! Kínomban egyszerűen elnevetem magam, de cseppet sem vidáman, hiszen ez most keserű, nagyon is.
- Áh, szóval a gazdag kisfiú úgy akart tenni, mintha szabad lenni. Lejárt az utcagyerekekkel szórakozni, aztán hazament aludni az ágyába... és megenni a fejedelmi vacsoráját. Csoda, hogy fogalmad sincs, milyen ez az élet igazából! - fortyogok, komolyan baromira mérges vagyok. Csak egy nyamvadt kis gazdag ficsúr. Ezért igazgatja a hülye ruháját, ezért nem néz ki úgy, mint egy utcakölyök és ezért nem fűlik a foga a lopáshoz sem. Nem akar gazdag gyerek lenni úri körökben, de ha szarul áll a helyzet, akkor hazaszaladhat anyuci szoknyájához, mert most is vissza akarják cipelni és úgyis mindent elnéznének neki.
- Én veled nem megyek sehova arra mérget vehetsz. Csinálj, amit akarsz! - a cuccom nálam van, mert soha semmit nem hagyott ott sehol, akkor sem, ha már egy ideje a matracán dekkolok. Ezt megszoktam, mert bármikor jöhet valami, ami miatt menni kell. Egyedül az az ezüst karkötő maradt ott, amit lenyúltam a színházban. Kiesett a zsebemből, azóta se foglalkoztam vele, elvenni is értelmetlen volt. Szóval egyszerűen hátat fordítok neki, és irány... valahova, nem érdekel! Keresek egy rozzant házat, egy üres pajtát, ugyanúgy, mint eddig. Mekkora egy marha voltam!

Vissza az elejére Go down
Wyatt Lanchaster
Secrets All Around
Wyatt Lanchaster
Átutazó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Andrew Maxwell
Ω Hozzászólások száma : 38
Ω Kor : 28

Wyatt & Cosette - Who are you??? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Wyatt & Cosette - Who are you???   Wyatt & Cosette - Who are you??? Empty2014-07-04, 16:24


A végtelenségig tudnék futni, annak ellenére, hogy már ennyitől is elég erősen kapkodok levegő után. Azt hiszem az, hogy nem akarok lenni, aki vagyok, elég arra, hogy tovább vigyenek a lábaim, mint hittem. De végül csak megállunk. Végül is, nincs mögöttünk senki, ha más nem, egy kis pihenőt tarthatunk. Most kellene megjegyeznem, hogy igazam volt, nem lőtt utánunk a férfi, de van annál fontosabb is. Például az, hogy megjegyezzem, utálom, ha úgy hívnak. Tudom én, hogy ezúttal nem fogom ennyivel elterelni a figyelmét és főleg nem tudok beadni neki egy hazugságot - nem mintha arra lenne akár egy kicsit esély is, hogy valami hihetőt tudok hirtelen kitalálni. De azért persze megpróbálom. Viszont bármivel is próbálkozok, én is tisztában vagyok vele, hogy a szokások, amiket nem tudtam levetkőzni, már régen elárultak. Csak idő kérdése volt, amíg történik valami, ami végleg elárul. Ha nem lennék egészen biztos benne, hogy nem úszom meg azzal, hogy nem látom őt többet, gond nélkül engedném, hogy eltűnjön. Nem ragaszkodok senkihez igazán, így nem bánt, ha cserélődnek körülöttem az emberek. De tudom, hogy nem felejtene csak úgy el. Amint belefutna újra a két emberbe...
Megpróbálom a lehető legtömörebben megfogalmazni a lényeget. Tényleg nem akarok belemenni a részletekbe. De úgy tűnik, ez nem elég. Hogy magyarázhatnám el neki anélkül, hogy mindent elmondok? Belátom, hogy sehogy. Mégis nézek rá egy percig, majd leellenőrizve magam mögött a falat, hogy nem-e túl mocskos, nekidőlök.
- Mindent elmondok, rendben? Csak ígérd meg, hogy nem szaladsz a két férfihoz és nem árulod el nekik, hogy vagyok. Úgy mondjuk soha - próbálok olyan meggyőző lenni, ahogy az apámtól láttam, amikor éppen egy jó üzletet igyekezett kötni. Hogy én mennyire utáltam ilyenkor mellette lenni! De remélhetőleg legalább ennyi haszna volt ott lenni vele.
- Emlékszel a helyre, ahova betörtünk, mikor még egy csapat voltunk - nem igazán kérdés, mert elég egyértelműen lebeszéltük, hogy emlékszik, szóval azonnal folytatom. - Ott lakok. Vagyis laktam, amíg hátra nem hagytam az egészet. A szüleimé minden. Az őr, aki akkor felismert a saját testőröm volt, és a mostani két férfi is azért jött, hogy megtaláljon. Azért nem lőttek, mert csak haza akarnak vinni. Nem kockáztatnának - vállat vonok, majd elhallgatok. Egyelőre nem akarom folytatni. Ha jól sejtem, a lényeget ebből is le tudja szűrni magának. Meg amúgy is, eszemben sincs mindenről beszélni. A lényeg így is benne van, én pedig nem akarom az egészet felidézni. Nem mintha olyan szörnyű lett volna mondjuk az ő szemével nézve, de akkor sem akarok emlékezni... Nem akarok az lenni...!
- Most már, mehetnénk? - intek oldalra. Talán jobb lenne nem egy helyben ácsorogni, hátha újra felbukkannak.
Vissza az elejére Go down
Cosette de Villiers
Secrets All Around
Cosette de Villiers
Városlakó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Adeline LaPierre
Ω Hozzászólások száma : 103
Ω Kor : 28

Wyatt & Cosette - Who are you??? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Wyatt & Cosette - Who are you???   Wyatt & Cosette - Who are you??? Empty2014-07-04, 08:36



Wyatt & Cosette



Csak felszökik kissé a szemöldököm, de végül nem szólalok meg újra. Nem fognak lőni, oké... de nem azért, mert hazudik, vagy sem. Nem tudhatja, hogy fognak-e, mert miért tudhatná? Egyáltalán nem lehet benne biztos, vagy ha mégis... akkor tényleg ismeri őket, mint ahogy ők is őt, és akkor nem valami rosszakaróiról van szó de akkor meg kikről? Nem úgy megy ez, hogy csak úgy lelépünk, engem le akartak lőni, aztán meg csak úgy simán elfelejtjük a dolgot. Nem-nem, válaszokat akarok, ha nem is futás közben, mert lassan kiköpi a tüdejét, akkor majd ha megálltunk, de isten bizony visszasétálok megkeresni a két pasast, ha nem hajlandó most azonnal elkezdeni nekem dalolni. A szavaira csak megrántom a vállam. A legkevésbé sem érdekel most, hogy ő mit utál, egyáltalán nem. Azt mondok ezek után neki, amit akarok, főleg hogy még mindig nem kezdte el nekem pontosan felvázolni a dolgokat, igaz? A mosolya pedig most még annyira sem hat meg, mint máskor, és azt hiszem ez teljesen érthető is.
- Bla-bla! Engem az igazság érdekel Wyatt. Túlságosan sok minden fura körülötted, te is tudod. - karba fonom magam előtt a karjaimat és határozottan morcosan nézek rá. Marhára nem fair, hogy nem hajlandó beszélni és még most is megpróbál valami hülye sztorit kitalálni, ami amúgy is tudom, hogy rohadtul kamu, mert az! Tuti biztos vagyok benne, hogy az. Szóval szépen fogja be végre, mert nagyon irgum-burgum lesz és akkor majd megkérdezem szépen a két fickótól, hogy mit titkol előttem és majd nézet nagyokat. Látszik rajtam, hogy egyáltalán nem kamuzok, ha nem ad nekem válaszokat, akkor nagyon pórul fog járni és ez egyszerű tény.
- Miféle örökséged? Ha nem mondod el nekem normálisan, hogy mi a fene folyik itt, akkor isten bizony faképnél hagylak és ha rajtam múlik, akkor még ebben a bezárt városban sem futunk össze soha a büdös életben! - egyre inkább azt érzem, hogy morcos vagyok, nagyon. Örökség... ez semmi. El lehetne mondani normálisan is, hogy mégis mi ez az egész. És már megint a hülye ruháját igazgatja, mintha az olyan baromi fontos vannak. Csak egészen kevésen múlik, hogy ne lépjek közelebb hozzá és tudom is én... tépjem meg kicsit, hogy ne legyen olyan rohadtul tiszta és rendezett a ruhája. Sosem nézett ki még úgy, mint én, állandóan mint valami hülye kényszer figyel arra, hogy rendesen álljon a cucca, meg a haja. Micsoda marhaság!

Vissza az elejére Go down
Wyatt Lanchaster
Secrets All Around
Wyatt Lanchaster
Átutazó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Andrew Maxwell
Ω Hozzászólások száma : 38
Ω Kor : 28

Wyatt & Cosette - Who are you??? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Wyatt & Cosette - Who are you???   Wyatt & Cosette - Who are you??? Empty2014-07-03, 11:40


Kétség sem fér hozzá, hogy hiába van fegyver a férfi kezében, nem fog lőni. Lehet profi, biztos vagyok benne, hogy meg van tiltva, hogy akár a legapróbb kockázatot bevállalja, ha már engem megtalált. Nem fog lőni. De hiába mondom ezt el, pont úgy menekülünk, mintha meglenne rá minden esély, hogy gazdagodunk egy kis ólommal.
- Nem hazudok... nem lőnek... - mondom, amíg még képes vagyok beszélni. Később már, a sokadik kanyar és kis utca után már amúgy sem menne, hogy szavakkal bajlódjak. Amikor pedig megállunk, örülök, hogy egyáltalán képes vagyok levegőt préselni a tüdőmbe. Mégis próbálok mosolyogni a szavain. Az ő szájából még rosszabbul hangzik ez az egész megszólítás.
- Ne csináld. Utálom, ha így hívnak - mondom kérlelve és azon kapom magam, hogy az egész helyzet ellenére ott egy mosoly az arcomon. Persze szinte azonnal letörlöm onnan, amikor felegyenesedek és ránézek. A szemeit látva nem is olyan nehéz feladat komolynak lenni.
- Nincs mit mondanom róla. Csak egy kisebb bajba keveredtem és... - belefogok, hogy hirtelenjében kitaláljak egy szép mesét arról, hogy egyszer én is voltam rossz és piti bűnöző, de persze elhallgatok, majd elhúzom a szám. Igazán nem akarok előállni az igazsággal. Tudom, vagy legalábbis sejtem, hogy hogy fogadná. Ezért is hallgatok az utolsó pillanatig. Ha tényleg megindulna vissza, akkor biztos, hogy megragadom a kezét. Nem mehet vissza. Nem mondhatja el, hol találnak. Nem akarom azt az életet, ami elől menekültem. Inkább ülnék egy koszos cellában akár egy hétig is, minthogy kiskirály legyek. Lehet, hogy sokan bármit megadnának egy olyan életért, de én akkor is utálom.
- Legyen - mondom végül és sóhajtok egyet, mielőtt mégis belefognék. - Van egy kis örökségem, de nekem semmi kedvem ahhoz az élethez - hát, ezt sikerült igazán rövidre fogni. Még úgy is, hogy a mondat felénél tartottam egy pillanatnyi szünetet, hogy megigazítsam a ruhám. Nem tervezem, hogy többet mondok, mint muszáj. Csak remélni tudom, hogy ennyivel beéri. Főleg azért, mert ideje lenne eltűnni innen. Úgy az egész városból jó lenne meglépni, de ez ugye nem lehetséges, bármennyire is szeretném.
Vissza az elejére Go down
Cosette de Villiers
Secrets All Around
Cosette de Villiers
Városlakó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Adeline LaPierre
Ω Hozzászólások száma : 103
Ω Kor : 28

Wyatt & Cosette - Who are you??? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Wyatt & Cosette - Who are you???   Wyatt & Cosette - Who are you??? Empty2014-07-02, 15:44



Wyatt & Cosette



Jó futok, de baromi közel állok hozzá, hogy félúton megcövekeljek, ha nem mond nekem semmit. Eleve milyen már, hogy amikor felismeri, hogy kik is vannak ott akkor simán szarban hagy? Mert ezt akarta igaz? Simán megtette volna, simán ott hagyott, nem is csak volna. Oké a pasi utána ment, mivel megtalálták igazából nem számított már, hogy ott vagyok, de én kiálltam mellette, hogy menne a jó francba! Nem mondtam meg hol van, és most már eléggé gyanús, hogy nincs vele valami rendben, hogy kamuzott, hogy... az amit már azóta érzek, mióta sikerült összefutnunk az utcán nagyon is stimmel. És sejtelmem sincs, hogy most akkor mégis mi a jó fene van a háttérben. Tényleg kevésen múlik, hogy nem állok meg félúton és várom be azt a fickót, ha ezzel bírhatom szóra, de végül nem teszem, mert nem akarom a saját bőrömet kockáztatni, meg amúgy is... Mi van, ha nem érdekelné? Ha futna tovább akkor is, ha engem meg elkapnak? Legutóbb se érdekelte, az előbb is simán ott hagyott, akkor miért ne tenné meg ezt újra, ha épp ahhoz van kedve?
- Jah... ezek után nagyon tudok hinni neked... - morranok oda, de nem állok meg. Most még nem, csak akkor, amikor aztán ő is ezt teszi. Hát naná, hogy álljon neki magyarázni, nem érdekel, hogy még mindig majd kiköpi a tüdejét és az sem, hogy futás közben nem ment neki a beszéd. Futás közben nem is kell, hogy menjen, de a rohadt életbe igenis magyarázattal tartozik. Látom, ahogy levegő után kapkod, ahogy összegörnyed. Én is zihálok kicsit, de még a közelében sem vagyok abban, amennyire ő szenved itt előttem. Túlzásnak érzem, vagy csak nem nagyon szokott hosszútávon sokat tudni. Na igen, ez már meg sem lep.
- Szóval Wyatt... úrfi? - finoman szólva is gúnyosan szólalok meg. Mit gúnyosan!? Csöpög a hangom az cinizmustól. Eszem ágában sincs megmoccanni, vagy legalábbis nem előrefelé mennék. Hátra pillantok. Láthatóan nincs mögöttünk most senki, de kétlem, hogy végleg feladták volna. - Vagy elmondod, hogy mi a fene ez az egész, vagy isten bizony visszafordulok és elmondom a kis barátaidnak, hogy hol laksz! - próbálhat ám bármit, komolyan képes vagyok rá. Ha nem beszél, ha nem mond igazat, akkor megfordulok és futólépésben indulok el visszafelé. Meg fogom találni azokat az alakokat simán, nem olyan nagy ez a város és amúgy is Wyattet keresik, kétlem, hogy nagyon felszívódtak volna hirtelen.

Vissza az elejére Go down
Wyatt Lanchaster
Secrets All Around
Wyatt Lanchaster
Átutazó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Andrew Maxwell
Ω Hozzászólások száma : 38
Ω Kor : 28

Wyatt & Cosette - Who are you??? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Wyatt & Cosette - Who are you???   Wyatt & Cosette - Who are you??? Empty2014-07-02, 12:44


Lehet, hogy el kellene tűnnöm. Komolyan. Az lenne az ésszerű megoldás, én mégis minden logikus lépés ellenére tovább ácsorgok ott. Pedig elég egyértelmű Cosette intéseiből is, hogy húzzak el innen a fenébe, de mégis maradok. Nem mintha a hős megmentő szerepét akarnám játszani vagy bármi. Nem akarok én lenni az, aki kihozza innen vagy tisztázza az egész ügyet. Persze szép kis kihívás lenne. Igazán szívesen lépnék oda, venném elő a jól nevelt énem, hogy puszta szavakkal tisztázzam a helyzetet, amibe Cosette belemászott. Meg is tenném, ha nem venne észre az egyik fickó, majd nem villanna a tekintetében a felismerés. Szinte azonnal futásnak eredek. Már tudom, hogy nem fognak ők senkit bántani, csak engem akartak megtalálni. Én barom pedig megvártam, amíg felismernek. Legszívesebben kifutnék a városból, de persze ez nem lehetséges. Az most eszembe sem jut, hogyha én nem tudok elmenni innen, akkor ők sem tudnak hazavinni, de mégis... futok, ahogy csak bírok.
De még így is megérzem a szorítást a karomon. Majdnem elesek, ahogy a lábam még vinne tovább, de mégsem tudok haladni. Aztán megállok. Egész nyugodtan nézek fel a fickóra, mielőtt azonban ő beszélni kezdene, megjelenek újra Cosette, én pedig kapok a kínálkozó alkalmon és újra futásnak eredek. Nem kicsit fáraszt ki a rohanás, de eszemben sincs lassítani.
- Nem fog lőni... nem kockáztat... - próbálom kinyögni, hogy emiatt nem kell aggódnunk. Inkább ez, minthogy magyarázkodni kezdjek, mit is akarnak tőlem. Nem vagyok kész arra, hogy mindent elmondjak. A baj, hogy valami hihető történetet pedig képtelen vagyok most kitalálni.
- Komolyan most álljak neki... magyarázni? - kérdezek vissza, miközben megragadom a karját, hogy be tudjunk fordulni az egyik sarkon. Minél többször váltunk irányt, annál hamarabb feladják. Legalábbis ideiglenesen. Abban ezek után nem is reménykedek, hogy örökké a városban bujkálhatok. Amíg be van mindenki ide zárva, addig az egész egy nagy ketrec.
A sokadik kanyar és újabb utca után, ahol én még soha nem jártam, jövök rá, hogy már csak a saját lépteinket hallani. Nincs senki mögöttünk. Megkockáztatom, hogy lassíthatok. Hogy megállhatok. Levegő után kapkodok összegörnyedve. Nem vagyok én ahhoz hozzászokva, hogy ennyit fussak, ilyen gyorsan. Engem nem szoktak üldözni!
Vissza az elejére Go down
Cosette de Villiers
Secrets All Around
Cosette de Villiers
Városlakó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Adeline LaPierre
Ω Hozzászólások száma : 103
Ω Kor : 28

Wyatt & Cosette - Who are you??? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Wyatt & Cosette - Who are you???   Wyatt & Cosette - Who are you??? Empty2014-07-01, 19:34



Wyatt & Cosette



Ez így baromira nem frankó, pedig arról volt szó, hogy ő nem tolvajkodik, meg bla-bla. Jó fiú, vagy csak újabban állt be nála ez és régen csinált olyasmit, ami miatt most keresik? Hát én baromira nem fogom beköpni az tuti. Egész rendes volt, megosztotta velem a matracát, meg minden, akkor meg nem fogom simán feladni valami vadidegeneknek, főleg akiknek még pisztolya is van. Nem, én nem olyan vagyok, nem szoktam árulót játszani és most sem fogok. Csak nem lő fejbe a pasas, az azért durva lenne, meg akkor nem tudna meg tőlem semmit igaz? No szóval állom a tekintetét és meg sem moccanok, amikor a golyó a lábam előtt csapódik a földbe. Amikor viszont meglátom Wyattet közeledni próbálok neki fejjel inteni, hogy húzzon a francba. Nem kéne nekiállni hadonászni, mert akkor azonnal felfigyelnek rá, de nem, ő van olyan marha, hogy nem érti meg, hogy le kéne lépnie. Morcosan húzom el a számat, akkor meg főleg, amikor elhangzik az a két szó, ő meg... komolyan futásnak ered? Komolyan itt hagy a francba, amikor rám lőttek? És mi a franc az, hogy Wyatt úrfi? Mi a jó fene folyik itt? Kik ezek a pasasok?
Pár pillanatra sikerül kellemesen megkövülni, aztán csak azt veszem észre, hogy el is kapják őt, mármint a pisztolyos, a magas nyurga még mindig csak áll, gondolom ő nem kifejezetten afféle elfogó ember. Egy kicsit még próbálok feldolgozni, nem mondanám, hogy könnyen megy, de aztán csak megmoccanok és lendületet veszek. Egyszerűen vállal neki megyek a fickónak, aki elkapta Wyatt karját, aztán olyan izomból lépek rá a lábára, ahogy csak tőlem telik. Felnyög, szóval sikerült minden erőt belevinni és el is engedi Wyatt karját. Jó, nem most kéne megállni igaz? Szóval én ragadom meg a karját, ha magától nem jönne rá, hogy most jön a futás, sikítás nélkül.
- Tűnjünk el innen! - szólalok meg még, de már remélem, hogy akkor, amikor lendületet vettünk, és irány valami szűkebb utcák, ahol el lehet tűnni. Elég jól ismerem a várost és csak nem fognak utánunk lőni... igaz? Igaz? Csak az a gond, hogy a pasi lépteit meghallom magunk mögött, az a baj, hogy ő láthatóan nem akar megállni, és nem tudom, hogy mikor jut eszébe olyasmi, hogy mondjuk még pár golyót is utánunk eresszen, csak úgy puszta jó szándékból. - Mi a jó... nyavalya... folyik itt? - jó nem most várom, hogy kifejtse nekem hosszan, hiszen én is lihegek már kissé, de... basszus, legalább jó lenne tudni, hogy mi a fennért lavírozok golyók elől, mert a semmiért rohadtul nem akarok. Már eddig is volt ami gyanús volt nekem körülötte, de mos... még annál is inkább!

Vissza az elejére Go down
Wyatt Lanchaster
Secrets All Around
Wyatt Lanchaster
Átutazó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Andrew Maxwell
Ω Hozzászólások száma : 38
Ω Kor : 28

Wyatt & Cosette - Who are you??? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Wyatt & Cosette - Who are you???   Wyatt & Cosette - Who are you??? Empty2014-06-30, 16:31


Kezd elegem lenni a bekötözött karomból. Már az első este zavart, így most hiába nem ajánlott, én mégis elkezdtem lebontani. Néhol nehezebb dolgom van, így inkább vágni kezdem. Pár ember nagy ívben kerül ki, pedig igazán senkit nem bántok. De úgy tűnik, a városban uralkodó helyzet miatt nem csak óvatosabbak, hanem gyanakvóbbak is lettek az emberek. Nem túl jó hír, de amíg van egy biztos helyem és olyanok, akik bíznak bennem, minek aggódni?
Pár perc az egész és lekerül a teljes kötés. Még látni pár halvány csíkot, ahova a szilánkok fúródtak, de semmi komoly. Aki nem keresi, talán észre sem veszi az apró sérüléseket. Annyi biztos, hogy elégedett szemmel vizsgálom meg még egyszer a karom, majd dobom el a legközelebbi kukába a féli lebontott, félig vágott kötést. Látni sem akarom. Nagy léptekkel hagyom magam mögött az egészet. A nagy órára nézek. Nem mintha szükségem lenne rá, hiszen a gyomrom anélkül is jelzi az ebédidőt. Annyi biztos, hogy minden pénzem elfogyott, úgyhogy muszáj leszek más módon gondoskodni a mai ebédemről. Persze lopás még mindig nem jöhet szóba. Közel sem olyan rossz még a helyzet, hogy ezen kelljen gondolkodnom.
A mellettem elhaladó embereket fürkészem. Egy fiatal pár két gyereket húz maga után és arról beszélnek, hogy mennyi mindent meg kellene javítani a ház körül, de nincs idejük rá. Hát kell ennél jobb lehetőség? Gondolkodás nélkül indulok meg utánuk, de a lövés hangjára megtorpanok, míg mindenki más sietősebbre veszi. Meg nem tudnám mondani, hogy engem mi hajt abba az irányba, ahonnan mindenki csak menekül. Mégis egész bátran megyek arra. Végül is, mi baj történhetne? Eddig sem lőttek meg, miért most hagyna el a szerencsém? Látni az arcomon a kíváncsiságot abban a percben, amíg szótlanul állok ott. Először persze Cosettet ismerem fel. Próbálom kitalálni, mit tehetnék érte, de lehet, hogy megbirkózik maga a helyzettel. Aztán megfordul a magasabb alak.
- Wyatt úrfi! - na ekkor eredek futásnak. Abban a pillanatban, hogy megszólal, felismerem. Nem akarom megvárni, hogy akár még egy szót kinyögjön. Ezúttal nem fogom a hős szerepét játszani. Engem nem találnak meg... nem visznek vissza, hogy apám képmására faragjanak!
Hiába futok, ahogy tudok, meg sem lep, hogy hallom magam a dübörgő lépteket. Biztos vagyok benne, hogy a másik fickó azért van itt, hogy tartsa velem az iramot. Láttam már őt is párszor, de fogalmam sincs pontosan ki ő. De azt hozzátehetem a rövid listához, hogy jobban fut, mint én. Hamar elkapja a karom.
Vissza az elejére Go down
Cosette de Villiers
Secrets All Around
Cosette de Villiers
Városlakó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Adeline LaPierre
Ω Hozzászólások száma : 103
Ω Kor : 28

Wyatt & Cosette - Who are you??? Empty
TémanyitásTárgy: Wyatt & Cosette - Who are you???   Wyatt & Cosette - Who are you??? Empty2014-06-30, 12:03



Wyatt & Cosette



Nem vagyunk összekötve csak azért, mert ott lakom nem igaz? Lassan dél kéne találnom valami kaját, mert Wyatt épp a jófiút játssza. Végül is ez a szerepe, azért van ott neki az a matrac és e miatt nekem is, szóval egy szavam sem lehet, de azt ne várja tőlem senki, hogy én is ugyanígy tegyek. Nem várok el semmit sem, bőven elég nekem az alvásra alkalmas hely éjszakára a többit pedig megoldom én magam, nem számít, hogyan igaz? Nem kell nekem kaja, meg semmi más, eddig se volt szükségem rá, hogy másik oldják meg az életem, főleg nem úgy, hogy cserébe jó pofiznom kelljen. Szóval miután sikerült lenyúlnom egy zsemlét az egyik kert udvarába kitett tepsiről, amit még egy ideig tuti nem fog észrevenni senki sem, máris mehetek tovább. Forró persze, a kezemet sikerült kissé megégetni, de nem nagy cucc, voltak ennél durvább sérüléseim is.
Lassú lépekkel haladok végig a téren, figyelem az embereket és persze a lehetőségeket. Sokkal jobban őrzik mostanában a boltokat és az azért nagyban megnehezíti egy tolvaj dolgát, de meg fogom oldani így is az életemet, nem nagy ügy. Az arcomon széles mosoly játszik, amikor meglátom, hogy milyen óvatlanul tette le a táskáját valaki a szökőkút kávájára, amíg üdvözölni meg azt, aki épp felé közeledik. A csók láttán elhúzom a számat, nyálas... hülye szerelmes baromság! Már épp indulnék a táska felé, amikor erős ujjak ragadják meg a karomat, én pedig akármennyire is akarom nem tudom kirántani.
- Héj! Mi a frászt akar? - na persze, hogy nem kapok a szigorú tekintetű pasitól semmiféle választ, csak még erősebben ránt meg. Naná, hogy rohadtul nem érdekel senkit sem, hogy épp ráncigál el egy félreeső utca felé, hogy rohadna meg! Olyan izomból lépek rá a lábra, amikor vége lassít, mint annak a rendje. Persze, hogy felkiált, én pedig végre kitépem a karomat az övéből, aminek hála majdnem sikerül lazán hasra is esnem, mivel kissé nagy volt a lendület, meg erős a szorítás. Aztán futólépés... jönne, ha nem hallanám meg azt a rohadt jellegzetes hangot, ahogy kibiztosítja valaki mögöttem a fegyverét. Megtorpanok.
- Hol van Wyatt? Csak ennyit kell mondanod és már itt sem vagyunk. - felszökik a szemöldököm és kissé értetlenkedve fordulok meg. Igen, ez egy másik fickó, sokkal öblösebb a hangja, mint ami a másikhoz passzolt volna. A nyúlánk, jó kiállású még most is a lábát fájlalja, a másik meg eléggé csúnyán nézve szegezi rám a pisztolyt. - Nem ismerek semmiféle Wyattet. - vágom rá szinte azonnal. Elég hitelesen tudok hazudni, de úgy néz ki a pasast ez nem nagyon hatja meg, mert simán meghúzza a ravaszt és a lábam előtt pár centivel végzi ki a kőborítást. Most kéne elkezdenem félni?

Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom
Secrets All Around


Titkosított Akta

Wyatt & Cosette - Who are you??? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Wyatt & Cosette - Who are you???   Wyatt & Cosette - Who are you??? Empty

Vissza az elejére Go down
 

Wyatt & Cosette - Who are you???

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Cosette & Wyatt
» Cosette & Wyatt
» Wyatt Lanchaster
» Libi & Wyatt
» Cosette de Villiers

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Avignon Ereklyéi :: Archivum :: Avignon városa :: Belváros :: Place de l’Horloge (Óratorony tere)-