Avignon Ereklyéi


 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Megosztás
 

 Andrew Maxwell

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
Andrew Maxwell
Secrets All Around
Andrew Maxwell
Szövetséges


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Andrew Maxwell
Ω Hozzászólások száma : 204
Ω Kor : 32

Andrew Maxwell Empty
TémanyitásTárgy: Andrew Maxwell   Andrew Maxwell Empty2014-04-09, 17:08


Andrew Maxwell



"Soldier or Killer. What’s the different?"


Userinfó: Főkarakter

Név: Andrew Maxwell
Rang/Foglalkozás: Őrmester
Születési dátum: 1917. 10. 14. – U.K. Skócia, Glasgow
Csoport: Szövetséges

Jellem: Fegyelmezett, hiszen szabályok között nőtt fel. Mosolyt ritkán látni az arcán. Az érzelmeit jól elrejti és szinte betegesen képes uralkodni a reakcióin. A fegyverrel már tizenévesen megtanult bánni. Végül is, mi lehetne tökéletesebb ajándék egy tizenkét éves gyereknek, mint élete első fegyvere? Kérdezés nélkül teljesít minden parancsot. Mondhatjuk, hogy ő a tökéletes katona. Akként nevelte az apja, az lett belőle.
Az emberi énje viszont… kezd kételkedni az apja szavaiba. A rendszer helyességében. Néha úgy érzi ő csak egy báb. Vagy inkább egy kutya, aki parancsra öl. A bűntudat kezdi felemészteni. Ahányszor csak friss vért mos le magáról, a lelke egy újabb része rohad el. Érzi. De a parancs továbbra is parancs.
Ha eltávon van sem megy túl messzire. Mint egy állandóan szolgálatban lévő katona. Az éjszaka közepén, csukott szemmel képes a készenlétben tartott fegyvere után nyúlni és egy pillanat alatt felérni a helyzetet. Meg kell ölni, aki felébresztette, vagy sem. Általában inkább nem. Nem érdemes egy kutyára vagy egy, a padlón átrohanó egérre golyót pazarolni. Pedig ő felébred rá. A kisegér kaparászására is.

Külső: Gyerekként ő volt a szőke herceg, fehér lovon. Angyali mosoly ült az arcán még akkor is, amikor fegyvert szorongatott a kezében. Mára a szőke hajból inkább barna lett, a csillogó kék szemei pedig valami belső feszültségről, bűntudatról árulkodnak. Néha megengedi magának a hosszabb hajat és a borostát. Ez az ő apró lázadása – legalábbis szeret erre így tekinteti. Csak, hogy érezze, nem egy báb a tömegből. A hátán egy nagy heg húzódik. Az első éles bevetése emléke. Ezen felül egy kisebb heget tetoválás fed az oldalán. Egy másik pedig a bal vállán.

Előtörténet:
Egy hideg fegyver csöve nyomódik a halántékomhoz. Nem mozdulok. Az évek gyakorlata és a kiképzés megtette a hatását. Még a pulzusom sem emelkedik, csak a szemem csukom be egy pillanatra. Amikor kinyitom, magam előtt látom a hiányos padlóburkolatot. Idő kell, amíg felemelem a fejem. Tudom, hogy igazam van. Biztos vagyok benne. De aki a fejemhez tartja a fegyvert a felettesem. Az apám. Nem kell odanéznem, hogy tudjam, soha nem haragudott rám még ennyire. Az öcsémre nem haragudott még soha ennyi, pedig ő aztán ki tudja húzni nála a gyufát. Az állandó engedetlenség, a lázadás, a szabályok megkerülése. De én nem. Mindig én voltam a jó gyerek. Az, akire büszke volt. Most viszont… egyetlen egyszer, megkérdőjeleztem a döntését.
Ez lett belőle. Itt állok és a saját apám fog fegyvert a fejemhez. Nem értem, hogy mit akar vele bizonyítani, amíg beszélni nem kezd.
- Mindig hittem benned, fiam. Az öcséddel együtt arra neveltelek, hogy kövesd a felettesed utasítását. Megmutattam a rendszert. Ebbe születtél. Te mégis kételkedsz? – nagyot sóhajt, mintha nehézséget okozna neki, hogy ezt a pár szót kimondja. Már kezdem azt hinni, hogy nem fogja folytatni. Miért is tenné? Szembesített azzal, hol hibáztam, a kioktatásnak vége.
Tudom, hogy hol hibáztam, mégis képtelen vagyok beismerni. A szívem mélyén tudom, hogy ez nem igazi hiba. Megszegtem a parancsát, de okkal tettem. Mert nem volt jogos. Soha nem jogos, ha egy kisgyerek életét akarja elvenni és velem végezteti a piszkos munkát. Egyáltalán nem értem az okai. Mit tehetett az a gyerek, hogy ezt érdemelné? Nem Irakban vagyunk és ő nem egy gyerekkatona. Miért kellene megtennem anélkül, hogy tudnám a részleteket?
Sok éven át, kérdés nélkül végeztem el, amit csak rám bíztak. Nem adtam tovább, pedig megtehettem volna. Azt akartam, hogy rám legyen büszke. Egyszer sem mondta, hogy az lenne. A fegyelmezésből viszont mindig is kijárt. De ez az első, hogy ilyen módon teszi.
- Azt hittem, hogy te más vagy, mint az öcséd. Igazi, hű katona. Úgy tűnik, tévedtem – egy pillanatra elhallgat. Hallom a halk kattanást, ahogy kibiztosítja a fegyvert. Még most sem mozdulok. A saját apám nem lőne le. A felettesem viszont…? – Van, hogy az életed múlik azon, hogy teljesíted-e a neked adott parancsot. Még mindig nem érted? Képzeld el, hogy besétál az ezredes. Rád emeli a tekintetét, te pedig nem azt a rohadt padlót bámulod, mint egy rossz kölyök! Azt mondja, védd meg magad. Öld meg, aki rád támadt. Öld meg, aki a fejedhez tartja a fegyvert. Önfenntartás, fiam. Gyerünk! – az utolsó szó hangosan csattan az éjszaka sötétjében. Nem értem, miről beszél, arra viszont nincs lehetőségem, hogy visszakérdezzek.
Pont, mint a filmekben. Lassulni kezd az idő. Eddig nem hittem, hogy ez lehetséges. Egyszer sem éreztem még ilyet. A harctéren sem. Csak most. A fegyver csöve erősebben nyomódik a halántékomhoz és érzem, hogy apa… nem, felettesem meg fogja húzni a ravaszt. Kihasználom az utolsó pillanatot az életemből. Becsukom a szemem. Először anya arca jelenik meg. Csak egy másodpercre villan fel. Az, ahogy rám mosolygott. Már alig emlékszek rá. Aztán az öcsém. A rossz fiús mosolyával és az idióta magyarázkodásával. Aztán apa, ahogy a bőröndökkel áll az ajtóban és azt mondja, költözünk. Minden fél évben eljátszotta. Ezzel telt a gyerekkorom. Állandó költözködések, újabb és újabb katonai iskola a vezetésével. Élesen vált a kép. Kiadja a tűzparancsot az egy hónappal ezelőtt csatában. Se egy mosoly, se egy szép szó. Nem csak akkor. Soha.
… és most, a valóságban, meghúzza a ravaszt. A fegyver pedig üresen kattant.
- Letelt az időd. Halott vagy, Maxwell.
Úgy sétál ki az üres helységből, amit a szobámnak nevezek éppen, mint aki jól végezte dolgát. Teljesítette a saját magának kiadott parancsot és húzhatja a strigulát a kis füzetébe. Egy újabb halott. Egy újabb veszteség. Egy a sok közül.




A hozzászólást Andrew Maxwell összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2014-04-09, 21:27-kor.
Vissza az elejére Go down
Adeline LaPierre
Secrets All Around
Adeline LaPierre
Ellenálló


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Adeline LaPierre
Ω Hozzászólások száma : 268
Ω Kor : 38

Andrew Maxwell Empty
TémanyitásTárgy: Re: Andrew Maxwell   Andrew Maxwell Empty2014-04-09, 19:03


Elfogadva!


Paráztál, mint mindig, de most se volt rá egy cseppnyi okod sem. ^^ Tök jó lett az ET, igazi katonát sikerült megformálni, de olyat, akinek igenis vannak lelki dilemmái is, szóval tuti kis kari lesz belőle. A pb meg remek, bírtam nagyon már a Bates motelben is, szóval minden tökéletes, mindjárt kapsz szép piros színt is. ^^


Vissza az elejére Go down
 

Andrew Maxwell

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Celeste - Maxwell
» Isaac J. Maxwell
» Maxwell Őrmester és Miss Baldey
» Henry & Andrew
» Andrew Garfield

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Avignon Ereklyéi :: Archivum :: Karakterek részlege :: A titkok őrzői :: Szövetségesek-