Avignon Ereklyéi


 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Megosztás
 

 Andrew & Morgan - Halál a négyzeten

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
Andrew Maxwell
Secrets All Around
Andrew Maxwell
Szövetséges


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Andrew Maxwell
Ω Hozzászólások száma : 204
Ω Kor : 32

Andrew & Morgan - Halál a négyzeten Empty
TémanyitásTárgy: Re: Andrew & Morgan - Halál a négyzeten   Andrew & Morgan - Halál a négyzeten Empty2014-09-03, 08:17


Mindenki jól tudja, hogy egy szót sem fogok mondani. Anélkül is pocsékul fogom magam érezni és lesz pár nyugtalan éjszakám, ebben egészen biztos vagyok. Arra viszont valahogy nem tudok rájönni, ki lehet a megbízó. Ismerem és ő is engem, ez biztos. Talán ha egy kicsit jobban megerőltetném az agyam, kitalálnám, de valahogy van fontosabb dolgom is. Úgyhogy szó nélkül ülök ott és várom, hogy meghúzza a ravaszt.
De nem történik semmi, azon kívül, hogy elárulja, amit már igazán kitalálhattam volna. Nem szórakozna itt, ha még előtte lenne a munka. Persze, hogy már megölt mindenkit. Persze, hogy már csak azért van itt, hogy jól érezze magát. És ezért pénzt is kapott. Inkább nem fűzök hozzá semmit.
- Az apám? Hát persze... - talán csak egy pillanatig látni rajtam a meglepettséget. Valahol még mindig bíztam abba, hogy minden hír, amit hallottam baromság és legalább ő tisztességesen intéz ilyesmit. De hogy is gondoltam? Kissé üres tekintettel nézek Morganra, ahogy leteszi a fegyvert.
Különös módon hamarosan már nem azon jár az eszem, hogy mit rendelt el az apám. Nem érdekelnek a piti kis játékai. Csak arra tudok gondolni, hogy vajon kik voltak otthon, amikor Morgan beállított. Mindenki? Gyerekek? Valahogy ki kell űznöm az ilyen gondolatokat a fejemből, különben tényleg megőrülök. Nem az én hibám, amit az apám elrendelt és az sem, hogy többet tudok az egészről, mint kellene.
Viszont a hallgatás marad. Akkor sem szólok egy rohadt szót sem, amikor indulásra fogja. Ekkor már inkább a fegyvert nézem az asztalon és megpróbálom kitalálni, hogy mi is legyen. Azon kívül persze, hogy amint becsukja maga mögött az ajtót, én kulcsra zárom és nagyot rúgok a fába. Valószínűleg, ha lenne valamilyen ital itt, most vagy kiüríteném az üveget, vagy a falhoz vágnám. Egyik sem megoldás, de egy kicsit, ideiglenesen jobban érezném magam.
Ital híján viszont marad az, hogy visszaülök az asztalomhoz és miután lenyugodtam, visszaviszem a fegyvert.

/ Én is köszönöm Smile /
Vissza az elejére Go down
Morgan Lesther
Secrets All Around
Morgan Lesther
Átutazó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Auguste Dumont
Ω Hozzászólások száma : 76
Ω Kor : 41

Andrew & Morgan - Halál a négyzeten Empty
TémanyitásTárgy: Re: Andrew & Morgan - Halál a négyzeten   Andrew & Morgan - Halál a négyzeten Empty2014-09-02, 14:26


Andrew & Morgan



- Valaki, akit jól ismersz már, azt mondta, hogy majd rájössz magadtól, ha… ha nem vagy olyan szarházi, mint voltál. Valami ilyesmi mondott. – legalábbis valami ilyenre emlékszem. Vagy gyávát mondott? Tökmindegy, rohadtul nem figyeltem oda rá, csak a feladat érdemi részére, aztán felkaptam a fizetségemet és már meg is pattantam. Előre fizette ki az egészet egy összegbe, kicsit meg is lepődtem, hogy pont ő bérelt fel, és pont Andrew ellen,mert én aztán tudok nála sokkalta gyatrább katonákról is, akik sokkal inkább halált érdemelnek. De mindegy, a pénz az pénz, és ha Andrew ugyanolyan szarházi maradt, mint volt, akkor hamarosan vörösre fogom festeni az agyával a szobát. Kár lenne, igazán szórakoztató egy díszhuszár. Ez már nem mondható el az öccséről. Az a pöcs inkább idegesítő, mint szórakoztató, és ha fizetnének, akkor azonnal végeznék is azzal a kis mitugrász barommal. Elég selejtes egy családjuk van, az már szent. A seggfej apa, akitől kölyökkorukban cukor helyet töltény hüvelyt kaptak. Aztán a minta katona, meg a tökéletesen elkúrt katona. Idilli egy család, azt meg kell hagyni. Fingom nincsen, hogy a kisebbik Maxwell miként áll a gyilkolással, de hogy Andrewba a kelleténél sokkal több becsület szorult, az már biztos. A becsület öl, a  becsület a hülyék kiváltsága.
- Ez nem így megy haver. Miért kéne valami olyasmit keresnem, amit már egyébként is tudok? Időpocsékolás lenne. – egy szóval sem mondtam, hogy ne tudnék a kis haverjának gyönyörű házáról, amiben a családjával együtt tengeti az időt. Vagyis inkább csak tengette, még az idejövetelem előtt meglátogattam őket, szóval kicsit fagyos most ott a hangulat, vagy ha nagyon vicces kedvemben lennék akkor úgy mondanám, hogy halálian jó a hangulat ott. És talán itt is az lesz, ha Andrew a végső pillanatig szarházi marad. Persze, reménykedhet abban, hogy idecsődülnek néhányan, de mégis mi történne? Megölöm őt mielőtt betörhetnék az ajtót, aztán bedobnak egy cellába? Pár nap és ismét az utcán vagyok. A sereg igen elnéző tud lenni, ha haszna van belőled.
- Ja, sejtettem. – mondom mosolyogva, ahogyan biccentek egyet. – Különben nem fizetett volna az apád ezért a baromságért. – mondom vigyorogva, ahogyan a pisztoly csövét elirányítom róla, majd kimérten felállok, miközben Maxwellel szemezek. – A haverod lakásához meg küldj ki valakit, mert rohadtul undorító a bomló test szaga. – ha nem lenne egyértelmű, akkor igen, végeztem az ott lévőkkel. Ez már nem Andrew apjának a megbízása volt, de ugyanúgy pénzzel fizettek érte, szóval nem teljesen mindegy? – Örültem a találkozásnak kölyök, de most megyek. Ezt pedig a helyedben visszavinném a barátodnak, mert egy gyilkosság tárgyi bizonyítéka. Na szevasz! – mondom neki, ahogyan az asztalra dobom a pisztolyt és kilépek az ajtón. A seregben könnyen kavarodnak el a fegyverek, és még könnyebben kerülnek vissza a gazdájukhoz. Imádom a munkámat!

//Köszönöm a játékot Smile //


Vissza az elejére Go down
Andrew Maxwell
Secrets All Around
Andrew Maxwell
Szövetséges


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Andrew Maxwell
Ω Hozzászólások száma : 204
Ω Kor : 32

Andrew & Morgan - Halál a négyzeten Empty
TémanyitásTárgy: Re: Andrew & Morgan - Halál a négyzeten   Andrew & Morgan - Halál a négyzeten Empty2014-09-02, 09:24


Mit is vártam? Majd ha rászólok, meghúzza magát és legalább egy kicsit megválogatja a szavait? Na persze. Egy pillanatig engedem, hogy látszódjon az arcomon a düh, de aztán nagy levegőt veszek és mintha semmi nem történt volna elfogadom, hogy ez a helyzet. A továbbiakban inkább csak hallgatok és nem jártatom a szám. Bármit is mondok, ő magasról tesz rá. Az lesz, amit eltervezett és úgy, ahogy eltervezte. Még ha ész érvekkel akarnám meggyőzni sem lenne értelme. Jelentse be, mikor jön, én pedig szerzek addigra italt. De nem, inkább hoz magával, de nem szól előre, hogy jön. Nekem jó. Vagyis nem, de két rossz közül ez a jobb.
Aztán jön azzal, hogy szerezzek fegyvert. A tartozásom ezzel letudva, legalábbis én így érzem. Bőven kvittek vagyunk ennyivel, mégsem lep meg, amikor ez neki nem elég és még többet akar. Az, hogy szembe kell néznem a fegyver csövével, annyira nem lep meg, az már inkább, amit utána mond.
- Ki a fene a megbízód? - csúszik ki a számon a kérdés, nem kis homlokráncolás kíséretében. Nem igazán ismer senki a városban, csak a katonák azok, akik... De ők nem bízhatták meg Morgant, nem igaz?
Reménykedek valamiféle válaszban, de ha jobban belegondolok, meglepne, ha bármit is elárulna. Fogadni mernék, hogy neki is van valamiféle becsületkódexe, ami miatt titokban tartja, hogy ki fizet neki egy-egy... feladatért.
- Tudod, hogy nem fogok beszélni. Hazudj a megbízódnak és keresd meg az információt - intek a fejemmel az ajtó felé és makacsul hallgatok. Egészen addig, amíg számolni nem kezd. Nagyon hosszú időnek tűnik az a három másodperc, de kivárom. Nem tudom, hogy blöfföl-e vagy sem, de legalább a lövés hangjára idecsődül majd egy kisebb tömeg. Egyetlen golyót pedig elviselek ha kell. Bár, hogy kimagyarázni hogyan fogom, az már egy másik kérdés.
Aztán felvillan a szemem előtt egy kép. Apa. Ahogy fegyvert fog rám. A rohadt k*rva életbe! Egy pillanatra megremegek és összeszorítom a szemem, de akkor sem beszélek. Ezt nem fogja kiszedni belőlem, bármit tesz. Egyszer már hibáztam és én lettem az áruló, még egyszer nem történik meg!
- Lőj csak. Apám is próbálkozott már ezzel - mondom, mikor újra kinyitom a szemem és farkasszemet nézek a fegyver csövével. Az egyetlen, ami változik, hogy a kezem a lábamhoz erősített fegyverre csúszik. Ha ő lő, nekem is lesz annyi lélekjelenlétem, hogy szintén megajándékozzam egy golyóval. Valószínűleg.
Vissza az elejére Go down
Morgan Lesther
Secrets All Around
Morgan Lesther
Átutazó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Auguste Dumont
Ω Hozzászólások száma : 76
Ω Kor : 41

Andrew & Morgan - Halál a négyzeten Empty
TémanyitásTárgy: Re: Andrew & Morgan - Halál a négyzeten   Andrew & Morgan - Halál a négyzeten Empty2014-09-01, 17:39


Andrew & Morgan



Nem mondom, hogy nem örülök annak, hogy letörtem a nagyobbik Maxwell jó kedvét. Minek örülne amúgy is? Egész nap itt ül, nézi a falat, néha iszik egy üveg sört, aztán elmegy aludni. Az élete úgy szar, ahogy van, mégis minek kéne örülnie? Inkább azt értékelje, hogy vagyok olyan jó fej, és visszarántom a valóságba.
- Elutasítva. – egyrészt, mert ilyen vagyok, másrészt, mert nem fog nekem egy Andrewféle ember parancsolgatni, még ha nem is feltétlen annak szánta. Sajnos van egy olyan rossz szokásom, hogy mindenben csak a kötekedést látom, szóval ne nagyon várja, hogy visszafogom majd magamat. Már amúgy is megszokhatta volna a természetem.
-Én meg pénzt szarok, igaz? – nem várok erre reakciót tőle, csak azt akarom, hogy érezze: rohadtul nem értek vele egyet, és nem érdekel, hogy miként akarja a sajátjait védeni. Miért védi őket egyáltalán? Mindegyik egy szemétláda, tett érte valaha bárki is valamit ezen a trágya helyen? Erősen kétlem.
- Akkor majd én hozok magamnak, ezen ne múljon. – nem mintha különösebben érdekelne, hogy ad-e piát, vagy sem, mert erősen kétlem, hogy én valaha is beteszem a lábamat a… puccos kis irodájába. Azt csinál, amit akar, cserébe hagyjon békén, az angol királynő kedvéért sem változtatnék a szavaimon, szóval ne várjon hatalmas fejlődést tőlem, mert hoppon marad.
- Látom nem érted kölyök. Nem a tartozásodról van szó, hanem a megbízómról. Azt akarja, hogy te csiripeld el nekem az infókat. Úgyhogy… - mondom nyugodtan, ahogyan továbbra is rászegezem a pisztolyt. A megbízóim, meg a hülye kívánságaik! Ha nem lennék ennyire becsületes a munkámban, akkor simán csak megölném a célpontokat, aztán azt mondanám, hogy Andrew nyögte el az információt. De vagyok olyan becsületes, hogy mindent úgy tegyek, ahogyan megfizetnek érte. - … tedd félre a lelkiismereted, és nyögd el nekem, hogy hol lakik ennek a pöcsnek a családja. – dobok egy képet Andrew elé. A megbízóm azt mondta, hogy a kölyök majd felfogja ismerni a férfit, szóval nem fárasztottam magam olyanokkal, hogy rákérdezzek a névre. Gondolom még mindig nem fog beszélni szóval egy aprót sóhajtva csóválom meg a fejem. – Elszámolok háromig, ha nem mondasz semmit, akkor ellövöm a vállad. Aztán a másikat. – nem fogok én itt szórakozni, és nem különösebben érdekel Maxwell testi épsége sem. – Egy. Kettő…

Vissza az elejére Go down
Andrew Maxwell
Secrets All Around
Andrew Maxwell
Szövetséges


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Andrew Maxwell
Ω Hozzászólások száma : 204
Ω Kor : 32

Andrew & Morgan - Halál a négyzeten Empty
TémanyitásTárgy: Re: Andrew & Morgan - Halál a négyzeten   Andrew & Morgan - Halál a négyzeten Empty2014-09-01, 10:24


Hiába nem akartam hagyni, hogy elrontsa a jó kedvem, nem sokat ér az elhatározásom. Egyre dühösebb szemekkel nézek rá, pedig már igazán megszokhattam volna a szóhasználatát.
- Legalább egy kicsit fogd vissza magad! - szólok rá, majd pár másodpercig makacsul hallgatok, mielőtt akár megfontolnám, hogy megválaszolom a kérdését.
- Van, aki rendszeresen az újoncokkal takaríttat, van, aki nem - tudom le végül ennyivel. Nem fogom kifejteni, hogy milyen rendszer van itt, hiszen úgysem értené meg. Vagy nem akarná. A lényeg ugyanaz, szóval feleslegesen nem fogom jártatni a szám.
- Ha nem jelented be, hogy jössz, nem tudok jó vendéglátó lenni és italt szerezni - mintha amúgy nagyon törném magam, hogy jól szórakozzon, amíg itt van. Tudom, mi az illem, de ő nagyon nem. Miért én legyek az, aki mindent megtesz azért, hogy neki kényelmes legyen? Amíg nem fogja vissza magát és válogatja meg a szavait, ennél többre tőlem ne számítson. Nem fogok Henryhez rohanni, hogy ugyan adjon már egy adag whiskyt.
Inkább az első alkalommal tisztázom vele, hogy rohadtul nem fogok megölni senkit a kedvéért. Megszerzem a fegyvert, aztán hagyjon békén. Ennyivel igazán letudtam a tartozásom, a többit intézze, ahogy tudja. Az, hogy fél órát velem töltött és jártuk az erdőt, nem volt olyan nagy szívesség, hogy még többet tegyek. Végül csak visszaérek a két fegyverrel és teszem le elé az asztalra. Valahogy meg sem lep, hogy az egyiket azonnal felém irányítja. Leülök, de nem a fegyver csöve miatt.
- Nekem meg egy nyugodt délutánra. Nem tartozok többel, Morgan. Megszerzed, ha annyira kell. Minden irat és adat ott van az Ezredes irodája mellett. Még az sem biztos, hogy zárva van, ha meg igen, feltöröd - tartok egy pillanatnyi szünetet, amíg farkasszemet nézek a pisztollyal. Akkor sokkal jobban megrémisztett, amikor az apám fogta a fejemhez. Talán azért, mert már kezdek megedződni. Milyen jó is ez...
- Nem fogok még jobban belemenni ebbe. Nem fogom hibásnak érezni magam, mert neked azért fizetnek, hogy megöld egy bajtársam - jön elő a lelkiismeretem, amit ő annyira utál, én viszont nem tehetek ellene. Nem árulom be, csak hagyom, hogy végezze a dolgát. Ennyi.
Vissza az elejére Go down
Morgan Lesther
Secrets All Around
Morgan Lesther
Átutazó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Auguste Dumont
Ω Hozzászólások száma : 76
Ω Kor : 41

Andrew & Morgan - Halál a négyzeten Empty
TémanyitásTárgy: Re: Andrew & Morgan - Halál a négyzeten   Andrew & Morgan - Halál a négyzeten Empty2014-08-30, 22:05


Andrew & Morgan



- A kis szaros fejét fogja sérteni a nyilam hegye. – nos, ha ezen töri a fejét, akkor megválaszolom neki a kérdését: képes lennék azt a kis nyomorultat kinyírni. Nem szokásom csak úgy ingyen ölni, de aki rászolgál, annál kivételt teszek.
Persze, persze, a tisztek is végigjárják a ranglétrát, meg minden, de mégis ki a francot érdekel? Nem az a lényeg, hogy mit tettek, hanem, hogy mit tesznek. Márpedig elég nagy barom az összes. Eddig egyetlen olyannal sem találkoztam, aki ne akarta volna megmutatni, hogy milyen kemény. Ezek a fickók rendre egy késsel a tenyerükben végzik, mert rohadtul nem komálom, ha valaki nyúlkál az íjpuskám felé. Nem igazán érdekel, hogy tisztek. Egy golyó a fejbe, és ők is halottak, szóval magasból teszek arra, ha valamelyiknek megbántom a kicsi szívét. Zsoldos vagyok baszki, nem pedig valami szeretetszolgálat. Embereket ölök pénzért, a sereg pedig egész jól fizet, ha éppen van miből fizetni.
Még szerencse, hogy nem kérdezi tőlem ezt meg, mert minden bizonnyal jót röhögnék. Hiába a sok sör és együtt kocsmázás, a pénz az pénz, a munka pedig munka. A saját apámat is megölném jó pénzért. Mondjuk meg is öltem, szóval… nem igazán érdekelne a dolog, ha felbérelnének arra, hogy rakjam el láb alól az én kedvenc kis katonámat. Valószínűleg ő is megérti, hogy megölném, ha meg nem… akkor így járt, nem fogok én magyarázkodni. Maximum gyorsan végzek vele, aztán talán kilyuggatom az öccsét is, csak mert rohadt idegesítő.
-Szóval még véletlen sem a kis pöcsökkel takarítjátok ki az ólatokat, mi? – hallottam, és láttam is már azt, ahogy az újoncok szépen fényesre sikálják a tisztek irodáit, szóval nem kell itt a mese a habbal. Talán néha saját maguk törlik fel a koszukat, de ne mondja nekem, hogy a legtöbben nem bízzák ezt a munkát inkább a kopaszokra. Én is ezt csinálnám, ha van, aki helyettem megcsinálja, akkor hülye lennék én takarítani.
- Az úgy nem poén. – soha nem szólok senkinek sem, hogy jövök, hiszen akkor lenne ideje felkészülni a találkozásra, én pedig szeretek előnyben lenni. Nem hinném, hogy az idősebbik Maxwell megpróbálkozna a megölésemmel, de szakmai ártalom, hogy senkiben nem bízom meg. Cosette egy teljesen más eset, fura az a csaj. Mindegy is, csak az számít, hogy nem fogok én előre szólni, hogy jövök. Se a seregnek, se a hentesnek, se senkinek ebben a tetves városban. Ha legközelebb csak úgy betorpanok ide, inkább hozok én magam piát, az a biztos. Engem nem szólhatnak le, mert iszom, nem vagyok katona.
- Mondjuk, hogy ezt meg sem hallottam. – annyira azért nem érdekel, hogy ő a karrierjével játszadozik. Még jót is tennék neki azzal, ha kirúgnák innen, mert ennél szarabb meló nem létezik a világon. Mégis ki a tököm olyan hülye, hogy önként menjen el katonának? Szar pénzért vásárra vinni a bőrödet… ekkora baromságot.
- Tudod te, hogy miről beszélek! – vigyorodom el. Komolyan meglepne, ha kiderülne, hogy nem vezetne mondjuk minimum naplót arról a rémunalmas életéről.
- Nem ígérek semmit. – megvárom míg elmegy, de nem állok fel, hogy elinduljak megkeresni azt a kis halálsoron lévő barmot. Majd talán holnap elkapom a kis hülyét.
- Na végre, mi tartott eddig, baszki? – félóra volt ez legalább, ennyi idő alatt egy falut fel lehet csinálni, nemhogy megszerezni két nyomorult fegyvert. Mosolyogva nézem, ahogyan lerakja a fegyvereket, majd elveszem a korosabbnak látszó pisztolyt és eltüntettem a táskámban. Seymour fegyverét pár pillanatig csak nézem, aztán azonnal Andrew felé is fordítom. – Szóval… beszélgessünk egy kicsit! – mondom mosolyogva, ahogyan a székre mutatok, hogy üljön le. – Szükségem lesz néhány haverod családjának az elérhetőségére.

Vissza az elejére Go down
Andrew Maxwell
Secrets All Around
Andrew Maxwell
Szövetséges


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Andrew Maxwell
Ω Hozzászólások száma : 204
Ω Kor : 32

Andrew & Morgan - Halál a négyzeten Empty
TémanyitásTárgy: Re: Andrew & Morgan - Halál a négyzeten   Andrew & Morgan - Halál a négyzeten Empty2014-08-28, 12:57


Legyek hálás? Nem érzem úgy, hogy ki kellene innen ragadni, de persze nem szólok egy szót sem. Felesleges húzni az időt és leállni vele vitatkozni, ezt már jól tudom.
- Azt ne mondd, hogy sérti az önérzeted az igazság - nézek rá egy pillanatra, miközben próbálom megállapítani, hogy tényleg ennyi miatt képes lenne-e gyilkolni. Nem akarok hallott katonákat a tábor területén. Senki nem akar.
Arra viszont elég nagy levegőt veszek és összeszorítom a szám, amikor a tisztek kerülnek szóba. Kellett nekem egyáltalán felhozni! Gondolhattam volna, hogy ez lesz a vége, de azért sem akarok belemerülni a témába. Én jól tudom, hogy minden tiszt okkal van ott, ahol. Mindegyik végigcsinálta a kiképzést és a ranglétra legaljáról indult. Az már más kérdést, hogy sok ezt elfelejtette. De attól még jár nekik a tisztelet. Ilyen egyszerű. Ez a rend.
A következő percben már nyitom a szám, hogy megkérdezzem tőle, talán sajnálná, ha meg kellene ölnie? De végül inkább nem szólok egy szót sem. Valószínűleg pénzért bármit megtenne, és hiába az a sok ital, amit már legurítottunk együtt a torkunkon, semmin nem változtat. Úgyhogy hallgatok és megyek tovább az irodám felé. Tényleg, hogy semmi luxus, de azért nagy kosz nincs.
- Takarítók? Dehogy. Azok a luxuspalotákba valók. Még a tisztek is saját maguk takarítanak - vagy adják büntetésnek az újoncoknak, teszem hozzá gondolatban. Igaz, egyszer már én is megtettem ezt és adtam át másnak a takarítást. De azóta sem és nem is tervezem újra.
- Legközelebb szólj előre, hogy jössz - mondom reflexből és most először talán valami olyasmi is megjelenik az arcomon, amit mosolynak lehet nevezni. Komolyan, ha szólt volna, hogy jön, talán tényleg szerzek legalább egy-egy sört. De ha csak így beállít, nem fogok tudni egy üveg italt a kezébe nyomni. Ha lenne sem biztos, hogy csak úgy megosztanám vele. Bár ha iszik, akkor kevésbé mogorva... Legalábbis ha jól emlékszem pár részeg esténkre.
- Nincs következő Morgan. Megkapod a fegyvert és anélkül intézed a dolgot, hogy tudnék róla. A tartozásom pedig letudva - elég morgós a hangom, hallani, hogy kezdek ideges lenni. Végül is, körülbelül az életemmel játszok. Lehet, hogy nem szó szerint, de ha a karrieremnek annyi, akkor cseszhetem.
- Becsületkódex? - torpanok meg egy pillanatra, aztán megrázom a fejem. Inkább ne is válaszoljon.
- Ne ölj meg senkit, amíg nem jövök - szólok még vissza, majd csukom magam mögött az ajtót. Akár be is zárhatnám, de mit érnél el vele? Semmit, maximum nekem esne, amint betenném újra a lábam. Ha nem akar bent maradni, úgysem fog. Ezen nem számít egy zárt ajtó.
Jó fél órába telik, mire megszerzem a fegyvereket. Seymouréval egész könnyű dolgom van, de a felettes már nehezebb. Végül egy régebbi pisztolyt veszek el, amit az irodájában tart. Arra inkább nem is gondolok, hogy mit kaphatok már azért, hogyha bárki meglát be- és kisétálni onnan. De egy figyelő tekintet sincs, úgyhogy már megyek is vissza a saját irodámba. A jókedvem már rég oda. Csak leteszem a két fegyvert és homlok ráncolva nézek Morganre. Egyértelműen nem a következő feladatot várom. Nincs következő. Most már elhúzhatna innen.
Vissza az elejére Go down
Morgan Lesther
Secrets All Around
Morgan Lesther
Átutazó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Auguste Dumont
Ω Hozzászólások száma : 76
Ω Kor : 41

Andrew & Morgan - Halál a négyzeten Empty
TémanyitásTárgy: Re: Andrew & Morgan - Halál a négyzeten   Andrew & Morgan - Halál a négyzeten Empty2014-08-26, 09:01


Andrew & Morgan



- Legalább kiragadlak ebből az ótvarul szar világodból. Hálásnak kéne lenned. – csak viccelek persze. Azzal, hogy hálásnak kéne lennie. Egy katona élete szar, főleg ha próbál valami díszhuszár lenni, ami nem áll jól senkinek sem, csak a retardáltaknak. Andrew pedig sok minden, de retardált. Fura, hogy ezt így kimondom, de ez van, nem gondoltam át, hogy mégis mi a fenét akartam ezzel az egésszel.
- Az egy dolog, hogy igaz, de egy másik dolog ki is mondani… - oké, mogorva vagyok, ezt aláírom, mert tényleg így van, elég nagy paraszt tudok lenni, de mégis mit kéne tennem ez ellen? Ilyen vagyok és kész, az a kis seggfej pedig csúnyán megfogja szívni, amiért ezt ki is merte mondani. – Úgy nézek ki, mint aki csupasz kézzel törli ki a seggét? Ne válaszolj, látom ma jókedvedben vagy! A tisztjeitek pedig viccek. Csak bájgúnárok egyenruhában. – mondom a fejemet csóválva. Nem kell mondanom ugye azt, hogy mennyire tartom nevetségesnek azt, amit ezek a katonák csinálnak. Nem Andrewra célzok itt egyedül, hanem úgy mindegyikre összesen. Főleg a tisztekre, akik képtelen nem villával megenni még a kajájukat sem, mert nekik jobb jár. Van néhány kis kitűzőjük, és máris nagyembereknek hiszik magukat, pedig bármelyik katona golyót küldhetne a fejükbe.
- Sokat segítenél vele, a megbízómnak nem kéne fényképet csinálnia rólad. – mondom vigyorra húzva a számat. Soha nem lehet tudni, hogy éppen ki ellen bérelnek fel igaz? Mi van, ha valójában ő a célpontom? Már Cosette-nek is mondtam, hogy nem kifizetődő megbízni az emberekben, és a kiscsaj okos, tanul is egyből. És az a legjobb benne, hogy normális ember módjára gondolkodik, nem pedig úgy mint valami kutya. – De inkább kitörölném vele a seggem. – rántok egyet a vállaimon. Nem kell fotó minden célpontról, van akit megismerek. Max, ha megakarják mutatni, hogy miért halnak meg, de amúgy meg szerintem felesleges a fotó mutogatás. Nem tökmindegy, hogy miért döglesz meg?
- Mondanám, de nincs nálad semmi, amivel megtudnád csinálni. Takarítótok meg gondolom nincs. – miért is lenne ebben a szarfészekben bármi civilizációra utaló nyom, nem igaz? Nem értem miért nem képesek jobban belemenni a seregnél az anyagi dolgokba. A tábornok arannyal törli ki a seggét, Andrew meg mit kap? Egy ilyen kis porfészket, ahol még csak egy takarító sincs, ha a sarokba támadna kedvem szarni.
- És milyen rohadt jó is volt! De legközelebbre szerezz be valami piát, milyen vendéglátó vagy te? – és itt egy újabb oka annak, amiért röhejesnek tartom ezt az egész bandát. Elméletben ugye nem ihatnak, mégis mindenki dugiban piál, ami jó, de nevetséges is. Minek elbújni piálás közben? Szarni kell a parancsokra, meg a szabályokra, csak azért vannak, hogy megszegjük őket. Mégis melyik az a barom katona, aki még életében nem piált? Na, ugye, hogy nincs ilyen.
- Jól van, csak szerezd meg és hozd ide, aztán mondom a következőket. – csak egy ember megöléséről beszélünk, mi olyan nagy cucc ebben? Komolyan nem fogom soha megérteni ezt a nagy becsületét. – Majd adhatnál egy példányt a Maxwellféle becsületkódexről. – jegyzem meg, ahogyan elhúzom a számat. A sok jótét lélek, akik nem akarják meghúzni a ravaszt… az emberi hülyeség egyik formája.
- Menjél Maxwell..., mert a végén még téged is megölni támad kedvem! – mondom neki morcosan, ahogy intek a kezemmel, hogy húzzon a p*csába és hozza ide azt a fegyvert. A kis szarost meg majd megölöm később. Az igazat mondta… de az igazság fájdalmas tud lenni.

Vissza az elejére Go down
Andrew Maxwell
Secrets All Around
Andrew Maxwell
Szövetséges


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Andrew Maxwell
Ω Hozzászólások száma : 204
Ω Kor : 32

Andrew & Morgan - Halál a négyzeten Empty
TémanyitásTárgy: Re: Andrew & Morgan - Halál a négyzeten   Andrew & Morgan - Halál a négyzeten Empty2014-08-25, 19:12


- Hát persze... Mindig nagy öröm téged is itt látni - jegyzem meg, de különös módon volt már rá példa, hogy tényleg örültem, ha összefutottam vele. Nem csak akkor, amikor segítséget kellett kérnem tőle. Tud jó társaság lenni, ha van bennünk jó pár sör meg valami ütősebb. Fene se gondolná, hogy két ilyen elcseszett ember tud jót mulatni a maguk módján.
- Most merd azt mondani, hogy nincs igaza. Mogorvább tudsz lenni, mint bármelyik tiszt a táborban. És valljuk be, míg ők nem mocskolják be a kezüket, rajtad látszik, hogy gondolkodás nélkül megteszed - foglalom össze anélkül, hogy egy percig is agyalnék azon, vajon megéri-e minderre felhívni a figyelmét. Bőven megéri, ha a kölyök élete a tét. Kinézem belőle, hogy csak ezért a kis jellemzését képes kicsinálni egy unalmas délutánon. Nem hiszem, hogy csak a pénz az egyetlen, ami motiválja.
- Majd adok máskor egy fényképet magamról és bámuld azt - vetem oda neki, ahogy megindulok az irodám felé. Máskor nem tréfálkoznék vele, de úgy tűnik, ennyit tesz az, hogy - eddig - teljesen jó napom volt. Még az sem tesz túlzottan idegesség és feszültté, hogy tudom, kellemetlen rész következik. Biztos nem olyasmit fog kérni, hogy ugyan mosolyogjak és beszélgessek el az őrökkel, hogy ne figyeljenek egy bizonyos pontra a tábor területén.
- Azt ne mondd, hogy nem ülsz le, amíg le nem porolom a széket - jegyzem meg ezúttal már kissé morogva. Azt már inkább ki sem mondom, hogy ez még ugyan luxusnak számít erre. Saját iroda. Egy hely, ahova ha úgy tartja kedvem bezárkózok és ha csak nem az egyik felettesem jön, akkor elküldhetem a látogatókat a fenébe.
- Pia? Ilyesmivel nem szolgálhatok. Legközelebb a százados tart minőségi whiskyt. Nálam, ami volt, azt is neked adtam előzőleg - lehet, hogy valamilyen szinten szánalmas, de azóta sem szereztem be semmiféle utánpótlást. Ha ivásra fordítottam időt, akkor is pár sört ittam, azt pedig egyszerűbb volt annyit hozatni valamelyik újonccal, amennyi akkor kellett.
A mai nap újabb szerencséje, hogy a Seymour név nem sokat mond nekem. Tudom, hogy kicsoda, láttam már párszor, de se nem ivócimborám, se senkim. Még csak nem is hozzám tartozik a fickó. Még abban sem vagyok biztos, hogy a ranglétrán alattam vagy felettem áll. Megnyugtató, hogy nem ismerem. Így valamivel könnyebb lesz letudnom a tartozásom...
- Megszerzem a fegyvert, de ennyi! Nem fogom helyetted elvégezni a piszkos munkát - lehet, hogy nem jól sejtem, hogy ez lenne a következő lépés, de attól még nem akarok túlzottan belekeveredni a dolgokba. Ő is csak segíteni keresett aznap, nem megölni.
- Hagyd már békén az újoncot. Csak az igazat mondta, hogy egy mogorva barom tudsz lenni, semmi olyan, amit ne tudna mindenki - lehet, hogy egy kicsit szabadon fogalmazok, de ez most már így jött ki. Nem célom, hogy felidegesítsem, csak nem hazudok a szemébe.
Vissza az elejére Go down
Morgan Lesther
Secrets All Around
Morgan Lesther
Átutazó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Auguste Dumont
Ω Hozzászólások száma : 76
Ω Kor : 41

Andrew & Morgan - Halál a négyzeten Empty
TémanyitásTárgy: Re: Andrew & Morgan - Halál a négyzeten   Andrew & Morgan - Halál a négyzeten Empty2014-08-22, 23:38


Andrew & Morgan



Naná, hogy megvárat engem, de nem különösebben hagyom, hogy felidegesítsen ez a tény. Addig elszívok néhány szál cigarettát, beszólok egy-két katonának… és a végén már halálosan unom az egy helyben várakozást, de végül csak felbukkan, és egy vigyorral nyugtázom azt, hogy minden bizonnyal szépen keresztbe tettem a napjának. Nem is baj, ha az enyém szar, akkor az övé se legyen valami jó, nem igaz?
-Én is örülök, hogy látlak Andrew! – mondom egy nevetésnek szánt morranással, majd kicsit megacélozom a tekintetem. – Mogorvának hívott az a kis pöcs? Elkezdhetnél keresni valakit a helyére, erősen kétlem, hogy tovább élne egy hétnél. – döntse el ő, hogy tréfának szánom-e, vagy sem. Nem szokásom sértegetések miatt ölni, főleg, hanem a szemembe mondják. Majd keresek valakit, aki jó pénzt fizet a szövetséges skalpokért, és elkapom azt a kis szemétládát. Teljesen normálisan szóltam hozzá, erre mit mond rólam? Az egy dolog, hogy igaza van, mert mi tagadás, nem vagyok éppen a legjobb kedélyű ember, de azt sem mondanám, hogy kifejezetten bunkó vagyok… na jó, az vagyok, nincs itt semmit szépíteni, de ki nem szarja le, hogy más mit gondol? Maximum megölöm őket, ha éppen olyan kedvemben vagyok, szóval nem döntöttem még azt sem el, hogy engedem-e élni a kis rohadékot.
- Ugyan már, csak hiányzott a rusnya pofád! – vigyorok elégedetten, hogy nem kell hosszú perceket töltenem majd azzal, hogy elmagyarázzam neki: most kell a tartozás és nem holnap. Arra pedig nagy ívből teszek, hogy mihez van kedve. Jön nekem, szóval most le is rója a tartozását, nem fogok tökölni azzal, hogy babusgatom a kis lelkét, mert rosszat kell tennie. Gondolhatott volna előbb is erre, jól megszívta, ez van. Egyetlen dolgot utálok jobban az élő embernél, és a hazug megbízónál: azt, ha valaki képtelen tartani a szavát. Még én is tartom, pedig nekem aztán csak úgy elvétve akadnak elveim, de a szavahihetőség akkor is fontos a számomra.
- Hogy vagy képes ebben a szarfészekben élni? – kérdezem tőle, ahogyan körül hordozom a tekintetemet a szobán, majd ledobom magamat az egyik székre, és a lábaimat az asztalra helyezem. – Van itt valami pia? – ha van, akkor üvegestül együtt ülök vissza a helyemre, miután megszereztem, ha meg nincs, akkor csalódott arccal veszem tudomásul, hogy a katonák nem tartanak dugi piát sehol sem.
- Na szóval, térjünk is tárgyra! A megbízóm mestermunkát vár el, szóval szükségem van a kis tartozásodra. Egy itteni katona haverodat kéne előkerítened, a neve Seymour Haynes. Ha megtaláltad, akkor hozd el nekem a fegyverét, és szerezd meg a felettesedét is, majd azután mondom a következőket. Ez így egyelőre menni fog? – nézek rá érdeklődve, és láthatja rajtam, hogy rohadtul nem akarom azt a szót hallani, hogy ”nem”. – Itt várlak, míg meg nem jössz a fegyverekkel, addig talán megkeresem azt a kis szarost, aki mogorván hívott… - kezdek el hangosan gondolkodni, és nagyon remélem, hogy mikor ezt kimondom, akkor már csukódik az ajtó. Kellenek azok a fegyverek.

Vissza az elejére Go down
Andrew Maxwell
Secrets All Around
Andrew Maxwell
Szövetséges


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Andrew Maxwell
Ω Hozzászólások száma : 204
Ω Kor : 32

Andrew & Morgan - Halál a négyzeten Empty
TémanyitásTárgy: Re: Andrew & Morgan - Halál a négyzeten   Andrew & Morgan - Halál a négyzeten Empty2014-08-22, 19:40


Azt hiszem elmondhatom, hogy egész jó napom van. Ehhez annyi elég volt, hogy mindenki békén hagyott. Az egész kicsit olyan, mintha valamiféle eltávon lennék, csak a laktanyát nem hagyhatom el. Vagyis, lehetséges, hogy senki nem szólna, ha kérvényezném, hogy messek, de most megelégszek annyival, hogy nem nyaggat engem minden újonc és Isaac sem keveredett bajba. Bár az is lehet, hogy épp most keresi magának. A fő, hogy egész megnyugtató a gondolat, hogy nem az én gondom. Lehet, hogy emiatt szemét testvér lettem, de eleget tettem már érte és azért, hogy vigyázzak rá. Most a saját életemet kell rendbe hoznom. Ami mellesleg egész jól alakul, de tényleg. A százados már szóba áll velem és nem csak parancsokat osztogat. Azt persze tudom, hogy soha, de soha nem leszünk már olyan jóban, mint az egész előtt, de ez is több, mint a semmi. Valószínűleg le is léphetnék innen pár napra az engedélyével. A hadbíróság, nos az más dolog. Nem említette azóta, én pedig biztos nem fogom az eszébe juttatni. Általában vállalom a büntetésem, de ez... ezzel mindent elveszítenék, amiért eddig küzdöttem és kezdhetném elölről. Már ha az apám ezúttal nem felejti el megtölteni a fegyvert, mielőtt a fejemhez fogja.
Még ez a gondolat sem tudja igazán elrontani a napom. Aztán befut az újonc a hírrel, miszerint egy mogorva fickó engem keres. Először csak ráncolom a homlokom. Ebből a leírásból szinte bármelyik tisztről beszélhet. De aztán csak eljut addig, hogy nem katonáról van szó és, hogy ő még nem látta erre. Erre már elhúzom a szám. Van egy tippem, hogy ki vár rám olyan kitartóan. Mert ugye kitartó lesz? Eszemben sincs kapkodni miatta. Tudom, tartozok neki. Tudom, akkor is mogorva, ha jó a kedve. Sokat nem számít, ha vagy tíz percet várnia kell, amíg befejezem, amibe belefogtam.
Aztán nagy lendülettel indulok meg. Amint meglátom, próbálok valami olyan arcát vágni, hogy ne lássa rajtam a Pokolba kívánom, amiért elrontotta a jó napom.
- Valahogy gondoltam a "mogorva idegen" jellemzésből, hogy te keresel - jegyzem meg köszönés helyett, ahogy megállok pár lépéssel előtte. Egy pillanatig hallgatok, amíg eldöntöm, hogy kérdezzek-e. Nem mintha nem tudnám magamtól is, hogy nem csak erre járt és gondolta, benéz kicsit beszélgetni, talán inni.
- Kitalálom. Jöttél behajtani a tartozást - mondom ki végül, ami a fejemben jár. Látni rajtam, hogy nincs ínyemre a dolog, de azt is, hogy a tartozás az tartozás. Úgyhogy...
Végül csak intek a hátam mögé, hogy bármiről is van szó, nem itt kellene megbeszélnünk. Meg sem várva a reakcióját, indulok vissza az irodák felé és csak akkor fordulok meg újra, amikor már a négy fal között vagyunk. Egy szekrény, egy asztal, két szék, egymással szemben. Semmi különös. Mi értelme lenne bármiféle luxusnak?
Vissza az elejére Go down
Morgan Lesther
Secrets All Around
Morgan Lesther
Átutazó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Auguste Dumont
Ω Hozzászólások száma : 76
Ω Kor : 41

Andrew & Morgan - Halál a négyzeten Empty
TémanyitásTárgy: Andrew & Morgan - Halál a négyzeten   Andrew & Morgan - Halál a négyzeten Empty2014-08-21, 10:35


Andrew & Morgan



Tetves város. Oké, szép meg minden, de mégis mi a francért nem képes az a rohadt bura mondjuk tovább vándorolni Párizsra, hogy én végre elhúzhassak innen a picsába? Az avignoni megbízóim nem éppen a legpénzesebbek, és nekem meg így alább kell adnom az árból, ami nem tesz jót se nekem, se nekik, mert ha dühös vagyok fura dolgokat csinálok. Vegyük csak azt a fickót, akit megöltem, mert tiszteletlen volt velem, és mint kiderült Cosette-re akart rám küldeni. Oh igen, már csak a kiscsaj miatt is lépnék innen. Fogalmam sincsen, hogy mégis mi a tökömért védem meg a seggét, mikor alig ismerem. És ez elégé idegesítő, nem vagyok hozzászokva az ilyen dolgokhoz. Viszont itt a bura, itt van Cosette én pedig szívok, mint a torkos borz. Ennek örömére is jöttem ide, hogy a világ leglelkiismeretesebb katonáját kicsit megdolgoztassam. Lóg nekem egy szívességgel, és itt az ideje, hogy be is váltsa azt.
A megbízóm persze nem volt valami előkelő, de legalább nem volt olyan hülye, hogy elkövesse azt a hibát, mint a fickó, aki felcseszte az agyamat. Szóval sikerült megegyeznünk, persze nem csak pénzt kértem tőle, az úgy édeskevés lett volna. Megkaptam még pluszba a felesége drágább ékszereit, azt meg jó pénzért tovább tudom passzolni valamelyik kereskedőhöz, ha végre kijutottam ebből a szarfészekből. A sereg persze simán beengedett, ismernek engem, csináltam már nekik jó néhány feladatot, szóval mondhatni, hogy puszipajtások vagyunk. – Hé, kölyök gyere ide! – szólítok le egy fiatal kölyköt, aki meglepődve és kicsit tartózkodva jön csak közelebb. – Van itt valahol egy Maxwell nevű fickó, kerítsd elő, oké? Az értelmesebbiket. – a srác biccent, és én meg útjára engedem. Addig persze előkapom a cigarettát, hogy rágyújtsak néhány szálra, míg a kedvenc katonám meg nem érkezik. Közben persze felmérem a terepet és mosollyal nyugtázom, hogy meg van az egyik dolog, amiért idejöttem. Andrew-nak nyilván nem fog tetszeni a dolog, de ki nem szarja le? Lóg nekem, és csakis ez számít, a lelkiismeretét akár el is hagyhatná útközben. Kétszer, mert egyik megbízás sem fog neki tetszeni. Bár az elsőt gyorsan letudom zavarni, és ha van egy kis esze, akkor békén hagy utána. A sereg soha nem fog bent tartani sokáig, akkor ki vadászná le nekik a dezertőröket meg kémeket?

Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom
Secrets All Around


Titkosított Akta

Andrew & Morgan - Halál a négyzeten Empty
TémanyitásTárgy: Re: Andrew & Morgan - Halál a négyzeten   Andrew & Morgan - Halál a négyzeten Empty

Vissza az elejére Go down
 

Andrew & Morgan - Halál a négyzeten

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Henry & Andrew
» Cosette & Morgan
» Cosette & Morgan - Első lépések
» Cosette & Andrew
» Craig & Andrew

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Avignon Ereklyéi :: Archivum :: Avignon városa :: Katonai létesítmények :: Kaszárnya-