Avignon Ereklyéi


 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Megosztás
 

 Vianne & Andrew

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
Vianne Merle
Secrets All Around
Vianne Merle
Városlakó


Titkosított Akta
Ω Hozzászólások száma : 73
Ω Kor : 31

Vianne & Andrew Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vianne & Andrew   Vianne & Andrew Empty2014-09-08, 22:07

Lassan mosoly kúszik az arcomra.
- Nem is tudom - somolygok. Tényleg, miket meg nem tud az ember lánya a barátjáról annak testvérétől! - Lehet, hogy megesik vele, nem mondom, hogy kizárt, de eddig még nem tapasztaltam.
Pedig azért szólalkoztunk már össze, igaz mindig sikerült meg is oldanunk a dolgot. Ugyanakkor az is igaz, hogy nem világrengető kérdésekről volt szó, csakis apróságokról, és mindkettőnknek szokása néha ugratni a másikat, amiből persze legtöbbször nem vita kerekedik a végén, hanem nevetés.
Andrew profi módon vezet, tényleg, és az egész utazás nagyon kényelmes így. Elkapom a kérdő tekintetét.
- Arra gondoltam, milyen lenne mindig így járni. Mármint nem katonai dzsippel, hanem autóval, sofőrrel, mint egy mozicsillag - mondom a kimondatlan kérdésre és picit megvonom a vállam. - Néha még a nagylányok is szeretnének dívák lenni.
Még az ilyen egyszerű lányok is mint én, pedig én aztán messze állok Greta Garbotól, például. Meg amúgy sem hiszem, hogy a valódi életben el bírnám viselni mindazt, ami a hírnévvel jár, egyszerűen nem vagyok az a fajta.
- Buta ábrándozás, ne haragudj, ha untattalak vele - teszem még hozzá, mielőtt megállnánk a házunk előtt.
Bólintok és elmosolyodom, mert látom, nem érti azonnal, de aztán persze leesik neki. Szerintem egyszerűen meg sem fordult a fejében, hogy esetleg valamivel kedveskedni szeretnék.
- Tudom, hogy nem szükséges, de nekem jólesne, ha én is adhatnék valamit.
Hiszen ő is adott, az odafigyelését, az idejét. Már rég a laktanyában lehetne, elnyújtózva az ágyán, vagy kimenőn a haverokkal, vagy egy lánnyal, igaz Isaac nem mesélt ilyesmiről, de miért ne lehetne a fivérének is barátnője, hiszen fiatal, jól néz ki, ráadásul ő már őrmester is, és így gondolom, kicsit szabadabban is mozoghat a városban.
- Biztos lehetsz benne, hogy ezt egy válogatós ínyenc is örömest megenné - felelem némi büszkeséggel a hangomban -, de ne higgy nekem, majd meglátod a saját két szemeddel!
Andrew végül leállítja a motort és ő is kiszáll.
- Semmi baj, tudok róla, hogy fasírtban vagytok, és van róla elképzelésem, hogy miért - mondom egyszerűen, miközben a járólapokon befelé sántikálok a ház ajtajáig. - Nem akarok köztetek ellentéteket szítani, meg kavarni - sóhajtok, aztán kinyitom az ajtót, és beengedem Andrew-t a konyhánkba. - Egyszerűen csak azt gondolom, hogy azért mert ti ketten éppen ideiglenesen haragban vagytok, én még nem fogok rád fújni.
Meggyújtom a petróleumlámpát és az asztalra teszem, majd a konyhaszekrényhez lépek, és kinyitom, a középső polcon ott a fajansz tál, letakarva egy tiszta fehér konyharuhával.
- De ugye azért szóba álltok egymással? - kérdezem mégis, majd kiemelem a tálat és leveszem a konyharuhát is, hogy láthassa miért is hívtam be.
Vissza az elejére Go down
Andrew Maxwell
Secrets All Around
Andrew Maxwell
Szövetséges


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Andrew Maxwell
Ω Hozzászólások száma : 204
Ω Kor : 32

Vianne & Andrew Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vianne & Andrew   Vianne & Andrew Empty2014-09-03, 08:36


Utálom, ha szembesítenek azzal, hogy az apám milyen ember. De mivel egyre gyakrabban történik, most már ideje lenne megszoknom és rezzenéstelen arccal tűrnöm. Talán egyszer majd elfogadom, hogy ez az igazság és már nem fog zavarni.
- Nem haragszok. Az öcsém szokott megsértődni és duzzogni. Én nem - mondom, de közben rá sem nézek. Csak a vezetésre figyelek, semmi több. Tényleg nem haragszok rá, egyszerűen csak idő, amíg kiűzöm a zavaró gondolatokat a fejemből és kész. Utána minden rendben lesz.
Viszont mire ez megtörténik, már az utolsó kanyart veszem be. Egy pillanatra Viannere téved a tekintetem. Mosolyog? Kérdőn nézek rá, de ki nem mondok semmit. Fogalmam sincs, mi olyan jó dolog abban, hogy besötétedett és haza kellett hoznom kocsival. Na meg ha már amúgy is hasra esett a vasútnál...
Végül beállok a ház elé, de eszemben sincs leállítani a motort és elkísérni az ajtóig. Minél előbb vissza akarok érni a táborba, hogy miután ott végzek mindennel, legalább pár óra alvás jusson nekem is. De úgy tűnik, mégsem lesz ez az este olyan egyszerű, mint ahogy elképzeltem.
- Visszaérnél? - ráncolom a homlokom értetlenül. Nem rémlik, hogy bármi olyasmit beszéltünk volna, hogy elfuvarozom haza, aztán még valahova máshova is. De aztán ő tovább beszél és megértem, hogy mi jár a fejében.
- Igazán nem... - szükséges semmi ilyesmi, jönne a folyatás, de elharapom a mondatot. Pogácsa. Egész friss pogácsa. Nagyot nyelek, ezt azért már nem tudom csak úgy visszautasítani.
- A katonák nem lehetnek túl válogatósak - mondok végül csak ennyit. Lehet, hogy nem jelentem ki egyértelműen, hogy tényleg jó lenne az a pogácsa, de vissza sem utasítom. Végül pár másodperc hezitálás után leállítom a motort és zsebreteszem a slusszkulcsot.
- Tudhatja, csak felesleges - nem mintha ezzel többet mondanék, mint előzőleg tettem. De hogy is magyarázhatnám el, hogy semmi értelme ezt a találkozást említeni Isaacnek? Tudom anélkül is, hogy az egész csak újabb veszekedést eredményezne. Amint megtudná, fogadok, hogy rohanna hozzám és tekintve, hogy milyen feszült vagyok mostanság, talán lezajlana az a verekedés is...
- Felejtsd el, nem is tudom, miért mondtam - tudom le ennyivel végül, majd kiszállok a kocsiból, aztán neki is segítek, ha szüksége lenne rá. Észreveszek egy, a szomszéd ablakból vizslató tekintetet - ugye az ösztön az ösztön -, de nem foglalkozok én ilyesmivel. Egy pletykás öregasszony nem lehet veszélyes.
Vissza az elejére Go down
Vianne Merle
Secrets All Around
Vianne Merle
Városlakó


Titkosított Akta
Ω Hozzászólások száma : 73
Ω Kor : 31

Vianne & Andrew Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vianne & Andrew   Vianne & Andrew Empty2014-09-02, 18:55

Észreveszem Andrew-n, hogy megbántottam. Nem mintha feltűnően hangot adna a nemtetszésének, csak valahogy valami mégis megváltozott, talán mintha merevebb lenne, még merevebb. Sajnálom. Tudom, senki nem tehet arról, milyenek a szülei, és nem az ő hibája, és lehet, hogy vannak az apjának elismerésre méltó tulajdonságai is.
Az embereknek többféle arcuk van, mások vagyunk a munkahelyen, a nyilvánosság előtt, a barátok között, a családunk körében. De az is más, amit a párunk, a szülőnk, vagy a gyerekünk lát belőlünk. Nagyon nehéz ítélni. Talán az idősebb Maxwellt sem egyformán látják a gyerekei.
Bocsáss meg! – kérem halkan.
Aztán nem szólok, csak mikor egy-egy kereszteződéshez érünk, hogy merre is kell menni.
Andrew egy kanyart elvét, de a következő kereszteződésnél korrigál, így nincs nagy vész, a külső részeken már úgyis négyzethálósak az utcák.
Andrew hallgat és én is, az utat figyelem, a házakat. Számomra különös érzés egy katonai dzsipben ülni, van benne valami izgalmas is, így akaratlanul is mosolygok. Az pedig nem érdekel, ki mit gondol arról, hogy egy szövetséges katona fuvaroz, kocsin, mintha saját sofőröm lenne. Én tudom az igazat, tudom, hogy Andrew csak segíteni akar, főleg a bokám miatt. És talán Isaac miatt is. Bár azt hiszem, akkor is felajánlotta volna a fuvart, ha nem ismerem a testvérét, elég udvariasnak és gondoskodónak tűnik hozzá, dacára a néha karót nyelt modorának. Igaz, nem ítélhetem meg egyszeri találkozás alapján, lehet, hogy egyszerűen csak nehezebben oldódik fel, van ilyen, és nincs is ezzel semmi baj.
Sima utam van hazáig, Andrew jól vezet és végül a házunk előtt áll le, de a motort járva hagyja. Felvonom a szemöldökömet és ránézek, de már jön is a magyarázat.
- Betalálok egyedül is, csak félek, elhajtanál, mire visszaérnék. Reggel készült olivás-rozmaringos pogácsa - kecsegtetem meg. - Ha te nem szereted, cserealapnak is jó.
Végtére is egy laktanyában ki tudja, mit adnak nekik enni, lehet, hogy akad, aki a pogácsáért cigit vagy mást ad. Már ha Andrew-nak nem kell.
- Csak pár percről lenne szó - folytatom -, de ha neked úgy jó, megvárhatsz itt is, bár odabent sem harap senki.
Azon viszont meglepődöm, mikor arra kér Isaac-nek ne beszéljek a találkozásunkról.
- Nem értelek. Miért ne tudhatná? Miért felesleges? - kérdezek rá azonnal.
Nem szeretnék Isaac előtt titkolózni, és nincs is rá semmi okom. Szerintem neki rosszabbul esne, ha utólag tudná meg, hogy megismerkedtem a bátyjával is, és neki nem szóltam róla. Nem mellesleg tökéletesen igaza is lenne.
Vissza az elejére Go down
Andrew Maxwell
Secrets All Around
Andrew Maxwell
Szövetséges


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Andrew Maxwell
Ω Hozzászólások száma : 204
Ω Kor : 32

Vianne & Andrew Empty
TémanyitásTárgy: Vianne & Andrew   Vianne & Andrew Empty2014-08-22, 19:55


Nagyon nem tetszik, amit az apámról mondott és ez akkor látszott is rajtam. Tudom, hogy nem jó ember, mégis nehezen viselem, ha bármi ilyesmit hallok róla. Bele lett verve abba a néha makacs fejembe, hogy őt tisztelni kell és kész. Akkor is, ha amúgy pocsék apa... és pocsék férj volt. Nem mintha utóbbiról túl sokat tudnék. Talán pár emlékkép, egy-egy veszekedés, ami rémlik, nem több.
De mindegy is, ez a kis "botlás" még nem jelenti azt, hogy ne vinném haza Viannet. A címet megjegyzem és bár soha nem jártam még ezen a környéken, csak egyetlen kanyart rontok el. Valószínűleg az alváshiánytól lankadt a figyelmem vagy fene se tudja, mi történt. A következőnél korrigálok és máris a jó úton vagyunk. Nem igazán beszélek, csak ha nagyon muszáj. Amúgy is, mit mondhatnék neki? Az egyetlen közös témánk az öcsém, ő pedig igazán nem az, akiről még többet akarok beszélni. A végén csak megint ott kötnénk ki, ahol az állomáson, és félek, hogy nem mindig tudnék uralkodni az indulataimon. Lehet, hogy a bezártság teszi. Az, hogy hónapok óta nem mozdultam ki a laktanyáról, csak akkor, ha parancsot kaptam. Egy a lényeg, ingerlékenyebb lettem, szóval jobb kerülni a kockázatos témákat. Így az egyetlen közös témát, amiről beszélhetünk. De szerencsére végül csak megérkezünk. Beállok a ház elé, de a motort nem állítom le.
- Ha nem túl nagy udvariatlanság, nem kísérnélek el az ajtóig - mondom kissé felé fordulva. Nem azt mondom, hogy sietek, mert időre kell visszaérnem, de már azzal is felesleges plusz kört tettem, hogy hazafuvaroztam. Ráadásul bármilyen hosszú is még az este, ami előttem áll, tele jelentésekkel, amiket meg kell írnom... Ha nincs szerencsém, abból az átlag négy óra alvásból is faragnom kell le.
- Oh és... Isaacnek lehet, nem kellene említened, hogy találkoztunk. Felesleges - adok indoklást is azonnal. Nem tudom miért, de valahogy biztos vagyok benne, hogy semmi jó nem sülne ki abból, hogyha tudná, megismertem a nagy szerelmét. Ahogy ismerem - magunkat -, perceken belül veszekedés törne ki.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom
Secrets All Around


Titkosított Akta

Vianne & Andrew Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vianne & Andrew   Vianne & Andrew Empty

Vissza az elejére Go down
 

Vianne & Andrew

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Auguste - Vianne, Át a kerítésen
» Franco et Vianne
» Savonnerie (Szappanbolt)
» Vianne Merle
» Vianne Merle

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Avignon Ereklyéi :: Archivum :: Avignon városa :: Otthon, édes otthon :: A Merle-ház-