Avignon Ereklyéi


 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Megosztás
 

 Henry && Andrew

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
Henry J. Winchester
Secrets All Around
Henry J. Winchester
Szövetséges


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Winchester százados
Ω Hozzászólások száma : 143
Ω Kor : 40

Henry && Andrew Empty
TémanyitásTárgy: Re: Henry && Andrew   Henry && Andrew Empty2014-04-20, 17:17

Folytatás: [X]
Vissza az elejére Go down
Andrew Maxwell
Secrets All Around
Andrew Maxwell
Szövetséges


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Andrew Maxwell
Ω Hozzászólások száma : 204
Ω Kor : 32

Henry && Andrew Empty
TémanyitásTárgy: Re: Henry && Andrew   Henry && Andrew Empty2014-04-20, 16:00


Tudom, hogy jobban tenném, ha hallgatnék és nem vallanám be, hogy nem vagyok formában. Nem fogok nyavalyogni és azt mondani, hogy ez nem az én napom. Nem fogok beülni egy sötét sarokba, ez viszont nem jelenti azt, hogy nem érzem úgy, akkor vennék a legnagyobb hasznom. Képtelen vagyok koncentrálni, bármennyire is igyekszek. Lehet, hogy profi vagyok, mégsem érzem ma magam annak.
- Tudom, és összeszedem magam. Számíthatsz rám - bólintok egész határozottan és úgy érzem, kellett ez a kis fejmosás. Hogy érezzem, igenis túl nagy kockázata van ennek az egésznek ahhoz, hogy akár egy pillanatra is lankadhasson a figyelmem. Csak a parancs járhat a fejemben. Minden mással majd később foglalkozok. Már így is túl sokat mondtam és húztam az időt. Anélkül is tudom, hogy hosszan kifejtené.
Nem tudni, mikor rendelnek minket vissza, értettem. Ezek szerint, ha itt kell állnunk egész este, akkor is muszáj ébernek maradnom és elnyomni a bűntudatot és az érzést, hogy nem tettem meg mindent. Hallgattam a gépről, de helyrehozom a hibám. Azzal, hogy most azt teszem, amit kell és később elmondok mindent. A francia nőről... a németről, akihez beszélt... és arról az erdőről.
- Később, értettem - tudom le ennyivel, majd egy rövid tisztelgés a részemről, amikor kiadja a parancsot. Futólépésben indulok vissza helyemre és ezúttal már tényleg semmi nem tereli el a figyelmem. Nem nézek hátra a gépre egy pillanatra sem. Sőt, nem is mozdulok, csak a szememen látni, hogy figyelem a területem.
Úgy látszik, nemcsak én szedtem végre magam össze, hanem mindenki más is. Nem követ el senki újabb hibát.
Vissza az elejére Go down
Henry J. Winchester
Secrets All Around
Henry J. Winchester
Szövetséges


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Winchester százados
Ω Hozzászólások száma : 143
Ω Kor : 40

Henry && Andrew Empty
TémanyitásTárgy: Re: Henry && Andrew   Henry && Andrew Empty2014-04-20, 14:56


- Remélem tudod, hogy ezzel csak magad ellen beszélsz. - Nézek rá érzelemmentesen, katonásan, s bár az arcomon semmi nem tükröződik, a tekintetemben láthatja, hogy maximalista felettesként ezt a kijelentését, hogy akár nála is bejuthatott volna nagyon zokon venném, ám az az énem, aki a barátja, igenis elgondolkodott, hogy mi a fene baja lehet Andrewnak. De nem kezdhetek el aggódni, legalábbis nem itt és nem most. Egy szünettel egybevéve, mielőtt folytatnám, nagyot és mélyet sóhajtok. Nem lenézően, inkább feszülten, kisebb aggodalommal a lélegzetemben.
- Nézd, Andrew. Felettesként és barátként is szólok hozzád. Fogalmam sincs mi bajod van, de azonnal verd ki a fejedből, most senkit nem érdekel, hogy szarul vagy. Terepen vagyunk.  Közvetlenül az ezredestől kaptam parancsot, érezheted a dolog súlyát. Én tartozom értetek és a munkátokért felelősséggel és ha ezt elbasszuk, nagyon nagyon megüthetem a bokám. - A barátságosnak mondható hangnemet ismét megváltoztatom, s immár a szigorú, századostól várható tónusban beszélek hozzá, teljesen kihúzva magam, tekintélyesen. - A pontos parancs, mint már elmondtam, őrmester, az, hogy civil nem juthat be. Semmilyen körülmények között. Akkor megyünk vissza a kaszárnyába, amikor azt mondják. Mégis hogy teljesítsem a feladatom elvárás szerint, mikor egy rakás idióta vesz körbe? - Az utolsó mondatom – kérdésem – inkább már csak hangosan gondolkodva teszem hozzá, de ezt éreztetheti az őrmesterrel, hogy nem feltétlenül vagyok elégedett.
Nem arról van szó, hogy nem érdekel mit akar mondani, sőt. Nagyon is érdekel. Ha a beosztottam szétszórt, az rám is tartozik. És ha a barátom nyomasztja valami? Azt még inkább. De itt és most ezt nem engedhetjük meg magunknak. Már így is nagy kihágás, hogy legalább fél órája elhagyta az őrhelyét.
- Henry most nem érhető el, oké? A századosod vagyok. - Kezdem teljesen barátian, minden szigor nélkül. - A kaszárnyába visszaérve még visszatérünk rá, rendben? Ha a hely és idő is megfelelő lesz. - A vállára teszem az egyik kezem, megütögetve azt. - Addig tarts ki és koncentrálj a feladatodra, oké? - Majd pedig kihúzom magam, amennyire lehet, s úgy nézek a szemeibe, hivatalos hangon folytatva. - Térjen vissza az őrhelyére, katona. Ez parancs.
Vissza az elejére Go down
Andrew Maxwell
Secrets All Around
Andrew Maxwell
Szövetséges


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Andrew Maxwell
Ω Hozzászólások száma : 204
Ω Kor : 32

Henry && Andrew Empty
TémanyitásTárgy: Re: Henry && Andrew   Henry && Andrew Empty2014-04-19, 18:55


Hogy fegyelmezetlenek a franciák az enyhe szó rájuk. Nekem már így is túl sokkal gyűlt meg a bajom. Nagyon utálják, hogy mi szabjuk most a szabályokat és egyik sem igazán akarja betartani. Most is itt ez a gyerek és kénytelen a százados visszacipelni oda, ahova való, én pedig majd megyek vele. Mert ez így helyes.
- Értettem, uram. Meglesz a felelős - feszülök meg még jobban álltamban. Nem tudom miért, de elég nehezen adom ki az ilyesmit. Egy nevet. Egy valakit. Nem azzal van bajom, hogy elég sürgősen hozzá kell majd látnom, hogy meglegyen az a név. Inkább azzal, hogy ezzel beárulom egy társam. Nem szívesem teszem.
De hibázott. A hibáért pedig büntetés jár, tudom én jól. Úgyhogy hamar túl fogom magam rajta tenni. Inkább egy legyen lehordva a sárga földig és pucolja a mosdót fogkefével, minthogy az egész század szenvedjek az ő figyelmetlensége miatt. Ki fogom deríteni, hogy ki hibázott és bőven egy órán belül ott lesz a százados asztalán a neve. Sőt, az még tisztább, ha személyesen jelentem neki és viszem el a bűnöst. Lehet, hogy kis dolog, de mégis számít. Nem vetnék meg végre valamilyen nagyobb rangot. Elég jól végzem ahhoz a dolgom, hogy megérdemeljem.
Kivéve most. Már akkor tudom, hogy nagyot hibáztam, amint meglátom, hogy megfeszül a teste. Nem kellett volna megkérdeznem, bár nem hittem volna, hogy a gyerek miatt idegeskedik. Hiszem egy mukkot sem tud angolul ebben biztos vagyok!
- Értettem - mondok mégis ennyit és a továbbiakban egyetlen szó nélkül lépkedek utána, hol a környéket pásztázva, hol magam elé nézve. Akkor sem szólalok meg, amikor rám parancsol, hogy várjam meg itt. Egészen addig vigyázzban állok, amíg el nem távolodik. Aztán már kicsit engedek a feszült tartáson, amíg vissza nem jön - szerencsére most már gyerek nélkül.
Meg sem lep, amikor nem áll meg mellettem. Ilyen kis dolgokon nem fogok fennakadni. Megszaporázom a lépteimet, ahogy megyek mögötte. Viszont amikor hirtelen megtorpan, kis híja, hogy nem sikerül időben megálljt parancsolni a lábaimnak. Komolyan ez nem az én napom! De legalább meg sem rezdülök, amikor megemeli a hangját. Az első pár kérdésére képtelen vagyok válaszolni. Tudom, hogy hiba volt, de a gyerek egy szót sem értett az egészből! Persze van annyi eszem, hogy továbbra se szálljak vele vitába. Hiába beszél úgy velem, mint baráttal és nem egy beosztottal, de akkor sem.
- Nem tudom, Henry. Túl sok gondolat pörög a fejemben és lankad a figyelmem. Akár nálam is bejuthatott volna az a gyerek, ha én vagyok a külső körben - mondom, bár fogalmam sincs, ezzel pontosan mit akarok bizonyítani. Talán most kellene felhoznom neki a repülő ügyét. Hogy tudok róla pár dolgot. Tudom, hova tartott és azt is, hogy kik akarták, hogy ne érje el a célját. Már éppen belekezdenék, amikor újra a felettesemmé válik.
- Tudom, uram, emlékszem. Hibáztam. Nem fordul elő többet - váltok én is, de azért még egy bólintást megengedek magamnak. Az viszont csak nem megy ki a fejemből, hogy itt a kínálkozó lehetőség, hogy megemlítsem, amit tudok. A civilek elég messze vannak, a lezárt terület is még odébb van. Semleges zónán vagyunk, ha úgy vesszük.
- Henry - kockáztatom meg újra a váltást - mi a pontos parancs? Meddig kell itt lennünk? Lenne valami, ami nyomaszt és ami mindenkit érint. Viszont nem szeretném mindenki füle hallatára közölni - mondom egész óvatosan még most is körbekémlelve. Közben pedig azt akarom, hogy tudja, nem úgy van rá szükségem ebben a témában, mint felettesemre. Mint barátra. Neki akarom elmondani, nem a századosnak.
Vissza az elejére Go down
Henry J. Winchester
Secrets All Around
Henry J. Winchester
Szövetséges


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Winchester százados
Ω Hozzászólások száma : 143
Ω Kor : 40

Henry && Andrew Empty
TémanyitásTárgy: Re: Henry && Andrew   Henry && Andrew Empty2014-04-19, 16:22


- A franciák fegyelmezetlenek. - Csóválom meg a fejem menet közben. Ez a megjegyzés tulajdonképpen csak félig szólt Andrew, illetve az őrmester felé, másrészt meg csak egy hangosabban kimondott gondolat volt. Azzal különösebben nem foglalkozom, hogy a gyerek tud-e angolul, vagy sem, bár kétlem, hogy az ilyen kölykök több nyelvet beszélnének.
- Miután visszatértünk a kaszárnyába, - nézek most már ténylegesen a barátomra – egy órája lesz őrmester, hogy letegyen egy nevet az asztalomra. Amennyiben ez nem történik meg, kollektív büntetésre számíthatnak. - Az én századomban nincs olyan, hogy „áh, túl komolyan veszed”. Nálunk senki nem hibázhat. Egyébként meg szeretnék kivételesen négy óránál többet aludni, épp úgy, ahogy mindenki más a csapatban, mindenki érdeke, hogy a tudomásomra jusson ki hibázott.
Andrew kérdésére teljesen ledöbbenek, érzem, ahogy feszülten megrándul az arcizmom és az átlagosnál mélyebb levegőt veszek, mint általában, mikor valami miatt nagyon vissza kell fognom magam és megőrizni a hidegvérem.
- Az nem a maga dolga, őrmester. - Ezt most ennyiben hagyom, de feltett szándékom később visszatérni rá. Ha már nem lesz... nos társaságunk. Igen, tisztában vagyok vele, hogy ez csak egy gyerek. De ugyanakkor civil is. És bár nem tudhatom biztosan, hogy nem tud angolul, nem árt az óvatosság. Sőt. Andrew ezzel a kérdéssel nagyon túl lőtt a célon.
Úgy tíz perc séta után megpillantom a távolban a kíváncsiskodó egy-két tucat embert és egy mondat erejéig megállok az őrmesterre nézve.
- Te várj meg itt. Mindjárt jövök. - S azzal elindulok a kölyökkel, hogy megkeressem az anyját, aki valószínűleg már halálra aggódta magát. A franciákhoz közelebb érve, lazábbra veszem a fiú ingének szorítását és felöltöm a „jó katonához illő” legudvariasabb mosolyom.  Azt az oldalam mutatom, amire polgárként egyszerűen jó ránézni, ezzel szemben az őrmestert nem engedhettem idáig, hiszen ő úgymond terepmunkán van, állig felfegyverkezve. Mondanom sem kell mit váltana ki egy fegyveres katona látványa.
Relatív hamar lezavarom a dolgot és miután megbizonyosodtam róla, hogy több ilyen nem fog részükről előfordulni visszaindulok Andrewhoz.
Alaptempóban megyek, de viszonylag gyorsan, ám az őrmesterhez érve nem hogy nem lassítok le, de még csak rá sem nézek. Majd utánam jön.
Ez így marad néhány percig, s mikor már elég messze értünk a bámészkodóktól, de még nem értük el a zóna határát hirtelen megállok és jóval dühösebben, mint mikor számon kértem a fiúról szólok hozzá. Szólok... szinte üvöltök vele, a hivatalos hangnemet immár elhagyva.
- Mégis mi a fenét képzelsz te idióta?! Mi volt a repülőn és hova tartott? Egy civil előtt feltenni egy ilyen kérdést?!  - Szinte neki feszültem, de most teszek egy nagy lépést hátra és azzal a lendülettel el is fordulok mély levegőt véve, s megdörzsölöm a homlokom, a harag elillan a hangomból és már csak baráti hangnemben folytatom. - A fenébe is Andrew... profi vagy. Mi a fene ütött beléd? - Ahogy a mondatom végére érek vissza is fordulok felé. Amilyen hirtelen haragú vagyok, olyan sokáig is tart a harag.  Maxwell az egyik legjobb emberem és jó barátom is, éppen ezért nem engedhet meg magának ilyen hibát.
- Őrmester, - kezdem újra hivatalosabban – sose becsüljön le egy gyereket. Emlékezzen csak vissza a saját gyerekkorára, vagy az enyémre. Minket is kemény fából faragtak.
Vissza az elejére Go down
Andrew Maxwell
Secrets All Around
Andrew Maxwell
Szövetséges


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Andrew Maxwell
Ω Hozzászólások száma : 204
Ω Kor : 32

Henry && Andrew Empty
TémanyitásTárgy: Re: Henry && Andrew   Henry && Andrew Empty2014-04-18, 11:29


Nem hibáztam. Tudom, hogy nem az én hibám, hogy a gyerek bejutott, mégis úgy érzem, mintha az lenne. Végül is, akár bejuthatott volna akkor, amikor ahelyett, hogy a feladatomra koncentráltam volna, a gépet vizsgáltam. Engedtem a kíváncsiságomnak, hogy lássam, vajon mit szállított a gép, amiről szó van. Tudtam, hogy valami fontosat, de most hiába vizsgáltam, nem lettem okosabb. Aztán már ott volt a gyerek. De nem nálam jutott át.
- Egy gyerek, uram - válaszolom a nyilvánvalót. Lehet, hogy ezzel felbosszantom, de ha szó nélkül hagyom, az még nagyon tiszteletlenség lenne. - Tisztában vagyok vele, uram - mondom és egy pillanatra sem lazítok a gyerek ingnyakának a szorításán. Ahogy a testhelyzeten sem változtatok. Pont olyan vigyázzban állok, mint ahogy megköveteli a rendszer.
- Még nem derítettem ki, uram. Valaki a külső körben hibázhatott és nekem is szükségem volt egy perce, amíg elkaptam - engedek meg magamnak egy bólintást. Eszemben sincs, csak mást vádolni. Idő volt, amíg elfogtam, bár nem jutott közel a géphez. Ez talán kicsit jobb fényt vet rám, de igazából nem fogok elkezdeni mentegetőzni. Legrosszabb esetben is krumplit pucolok egész éjszaka.
Rezzenéstelen arccal nézek magam elé, miközben a százados a gyerekhez beszél. Megtehetném, hogy követem a tekintetemmel, de az megint nem lenne helyes. Pár szót elcsípek a beszélgetésből, de semmi több. Annyira nem ismerem jól a nyelvet, hogy minden egyes szót megértsek.
- Értettem, uram - mondom és hagyom, hogy átvegye a gyereket, majd megindulok utánuk, folyamatosan a környéket figyelve, mintha nekem kellene őket védeni. Pedig csak szeretnék meggyőződni róla, hogy nem azért jött be a gyerek, mert valami baj van a külső körnél. Újabb árnyéket nem látok. Nem lehet baj. Ez tényleg csak figyelmetlenség lehetett.
- Százados, lehet tudni, hogy mi ez az egész? Mi volt a repülőn és hova tartott? - csúszik ki a kérdés a számon. Azt hiszem, ezt nem merném megkockáztatni, ha nem hinném, hogy válaszolni fog. Más felettes nem tenné. Sokat túl fent hordják az orrukat, de ő tudom, hogy nem ilyen. Ha megteheti, válaszolni fog. Ismerem annyira jól.
/div>
Vissza az elejére Go down
Henry J. Winchester
Secrets All Around
Henry J. Winchester
Szövetséges


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Winchester százados
Ω Hozzászólások száma : 143
Ω Kor : 40

Henry && Andrew Empty
TémanyitásTárgy: Re: Henry && Andrew   Henry && Andrew Empty2014-04-17, 21:18


Mondhatni nagy kő esik le a szívemről, ahogy meglátom, hogy Andrew az. Igaz, hogy bárki másnál is simán ki tudtam volna magyarázni magam, így aggodalomra alapból nem volt okom, de hát nem szoktam sűrűn „rosszban sántikálni”, nem vagyok hozzászokva a helyzethez.
A pillanatnyi megilletődésem - ami valószínűleg nem is látszott - hamar elszáll, ahogy egy profihoz méltó, s kihúzva emelem, már szigorúbban a tekintetem az előttem álló katonára, lepillantok a cseppet sem rémült gyerekre, majd vissza rá, s már szinte villámokat szórok a szemeimmel. Elhagyta az őrhelyét.
- Ez meg mi, őrmester? – Nyomom meg az utolsó szót erősen, s ezután a hangom mennydörgő és igencsak indulatos. – Persze, hogy nem kapott rá parancsot, hogy mi a teendő a bejutott civilekkel! A parancs az volt, hogy civil nem juthat be! – Naná, hogy dühös vagyok. Ha az ezredes meglátja ezt a kölyköt, az én hátamon csattan az ostor, nem az embereimén. Kis szünetet tartok, egy jó nagy levegővel, majd ijesztően ridegen teszem fel a rövid kérdést. – Kinek a területén jutott be?
Hamarosan enyhültebb tekintettel lenézek a fiúra és egy röpke másodpercre megjelenik az arcomon egy halvány mosoly is. Ha nem tudnám mi a fegyelem és mi a dolgom, talán el is nevettem volna magam a gyerek arckifejezését látva. Ugyan mi lehet ilyen mulatságos?
- Hé gamin. – Hajolok le hozz a térdeimre támaszkodva, s miután megtudom, hogy a szülei valahol kint vannak folytatom. - Il s'agit d'une zone d'accès restreint. Tu ne devez pas être ici. Nous allons tu ramener à votre mère.
Felemelkedem, nagyot sóhajtok, egy apróbb hangfoszlánnyal egybevéve, a hangom immár kvázi beletörődő, jóval nyugodtabb.
- Kirakjuk a gyereket, aztán visszamész az őrhelyedre. A felelőssel később számolok. – Feltűnésmentesen a zsebemhez nyúlok, ellenőrizve, hogy biztosan megvan-e a nyúlláb,  majd átveszem a fiút az őrmestertől, és szintén a tarkójánál megfogva határozottan, de nem durván lökve rajta elindulok.
Vissza az elejére Go down
Andrew Maxwell
Secrets All Around
Andrew Maxwell
Szövetséges


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Andrew Maxwell
Ω Hozzászólások száma : 204
Ω Kor : 32

Henry && Andrew Empty
TémanyitásTárgy: Re: Henry && Andrew   Henry && Andrew Empty2014-04-17, 18:51


Azt hiszem, én vagyok azon kevesek egyike, aki sejti, hogy miért különleges ez a lezuhant repülő. Most bánom csak igazán, hogy nem szóltam egy szót sem Celeste-ről és a kis kitérőről az erdőben. Ha megteszem, talán már kiszedtek volna belőlük még valamit és tudnánk, mi ez az egész. Az persze rendben van, hogy fontos volt, amit a gép szállított, de ez közel sem elég információ. Főleg úgy, hogy sietve kellett itt megjelenni és elérni, hogy egy lélek se tegye meg a környékre a lábát. Ez parancs. Értem én. Egyetlen szó nélkül posztolok a helyemen és figyelem a környéket. Elég sok fej bukkan fel a távolban, az agyam pedig azon kezd járni, hogy hogy mernek egyáltalán eddig elmerészkedni. A franciák több, mint fele inkább tart tőlünk vagy éppen csak gyűlöl minket annyira, hogy messziről elkerüljenek. Ez lenne az emberi kíváncsiság? Ilyen nagy ereje van? Meglehet.
Már jó tíz perce állok itt rezzenéstelen arccal, pont úgy, ahogy a másik kilenc ember, akik nem járnak be nagyobb területet. Végül megengedem magamnak, hogy ha egy pillanatra is, de félretegyem a kötelességem és hátranézzek a gépre. Vagyis inkább arra, ami maradt belőle. Mondhatom, ez nem túl sok. Viszont annál több a röhejes köpenyben szaladgáló tudós. Elég komikus a kép, ahogy azt sem tudják, mihez kezdjenek. De én tudom. Újra vigyázzba vágom magam és kizárólag a feladatomra figyelek.
Még éppen időben ahhoz, hogy lássam a fák között átsuhanó árnyékot. Ahogy látom, más is észrevette. Legalábbis mintha Halloway arca is megrezdülne mellettem. Mégis én vagyok az, aki int egyet és megindul előre. Csak pár lépést teszek és máris újra látom az árnyat. Túl közel van így biztos vagyok benne, hogy ez nem egy bámészkodó városlakó. Megszaporázom a lépteimet és... komolyan egy vékony fa mögé bújva találom meg az illetőt? Magam sem nagyon hiszem el. Egy hét éves forma gyerekről van szó. Nevetne fut tovább. Mintha ez játék lenne. Egyszerű fogócska. Meglep vele, gondolom nem kell mondanom, de azonnal utána futok és pillanatokon belül már a levegőben lóg a lába. Hirtelen nem tudom, hogy mit kellene kezdeni vele. Behatolt a területre, de mégis csak egy gyerek. Végül rájövök, hogy nem az én dolgom eldönteni. Elkezdem keresni a felettest.
Csak most, a ficánkoló gyerek ingének nyakát szorongatva tűnik fel, hogy sehol nincs a százados. Egy perce még ott állt a gép előtt, miután elmagyarázta, mi a parancs, most pedig nem találom. A gyerekkel együtt indulok meg előre és intek Hallowaynek, hogy figyelje az én területemet is. Megkerülöm a gépet és próbálok nem figyelni a gyerekre, aki úgy élvezi a helyzetet, mintha a barátaival játszana az utcán. Lövöldözik a kezével és kiabál.
Szerencsére hamar megpillantom a századost és jó öt méter távolságban megállok, amíg egyedül nem marad. Csak utána lépek oda és azonnal előveszem a jobbik énem. Hiába civilben a barátság, most ez nem a közeli söröző. Vigyázz állás, tisztelgés és fogjunk bele.
- Százados! - kezdek bele, majd tartok egy pillanatnyi szünetet, miközben jobban megmarkolom a gyerek ingnyakát. Még mindig nem bír magával.
- A lezárt területen belül találtam és nem kaptunk konkrét parancsot, hogy ezúttal, ebben a helyzetben mi a teendő, uram - mondom továbbra is vigyázzban állva, nem engedve a gyereket, aki időközben csodával határos módon abbahagyta a kapálózást és érdeklődve áll mellettem. Már azon sem csodálkoznék, ha leutánozná a mozdulataimat.
Vissza az elejére Go down
Henry J. Winchester
Secrets All Around
Henry J. Winchester
Szövetséges


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Winchester százados
Ω Hozzászólások száma : 143
Ω Kor : 40

Henry && Andrew Empty
TémanyitásTárgy: Henry && Andrew   Henry && Andrew Empty2014-04-17, 17:48


Ahogy lelassul a dzsip, majd leáll a motorja, úriasan lépek le a becsapódástól teljesen letiport földre, az egyenruhám enyhén megigazítva, s unottan dörzsölöm meg a frissen borotvált arcom. Egyáltalán nem tetszik, jobban érzem magam borostásan, meg összevissza hajjal, de mozgás van, ilyenkor mindennek „tökéletesen” kell állnia. Tetőtől talpig katonaként.
Bár azt nem teljesen értettem mire ez a nagy felhajtás egy lezuhant kisgép miatt, most, hogy a távolból szemügyre tudom venni már más a helyzet. A szinte felismerhetetlenségig roncsolódott repülő darabjaiból ítélve rakományt szállíthatott. Bár kitudja, nem az én dolgom, parancsot teljesítek, ahogy mindenki más. Azt mondták hozzam a századom húsz legjobb katonáját és biztosítsuk a környéket. És mint tudjuk a parancs arra való, hogy feltétel nélkül teljesítsük, ezt annak idején talán hamarabb megtanultam, mint járni.
Az embereim parancs szerint elfoglalták a helyüket, viszont a felettesem eltűnt. Akkor most mit csináljak? Az én pozícióm nem adták meg, csak annyit, hogy ügyeljek a katonáimra. El sem tudnám mondani, hogy ezzel mennyi kiskaput ajánlottak fel…
A roncsoktól még mindig igen messze állva az összegyűlteket figyelem a gép körül. Az ezredesen és a városvezetőségén kívül a többieket még sosem láttam, de ránézésre valami tudósfajták lehetnek. Hisz ki mások vennének fel ilyen végtelenül röhejes ruhákat? De tudósok itt? Miért?
Feszülten torkot köszörülök, meglazítom a vállaim, mert eddig erősen vigyázzban álltam, s veszek egy éles jobb kanyart, hogy kevésbé belátható területen közelítsem meg a roncsokat. Próbálom elkerülni az embereim figyelmét, de mivel én vagyok az ők felügyelésükkel megbízva, nem pedig fordítva, gyakorlatilag oda megyek, ahova akarok, még ha nem is lehetne, mondván felügyelek. Bevallom nincs ínyemre, hogy az apám, vagy a bátyám helyett beosztottak egy idióta alá, így túl nagy bűntudatot, vagy félelmet sem érzek a kihágásom miatt.
Az egész környéket beterítik a felrobbant gép égő, füstölő, vagy épp elszenesedett darabjai.
- Bármi volt is ezen a gépen, elégett… - mormogom magamban, hangosan gondolkodva, miközben egy füstölgő alkatrészre bámulok lefele, ami talán az orrhoz tartozhatott, majd felnézek egy gondolkodó grimasszal a távolba, a furcsa, kutatónak vélt figurákat figyelve, s magamban fejezem be a gondolatom. – Akkor mire ez a nagy felhajtás…
Még egy jó darabig elbóklászok a letarolt területen, ügyelve, hogy kerüljem a figyelmet, s próbálom megtalálni a logikát abban, amit látok, a dolgok mozgatórugóját, de nem lelem.
Nem lelem egész addig, amíg egy különös tárgyra nem bukkanok a földön. Egy tárgy, ami a legkevésbé sem illik a környezetbe.
Erős grimasz jelenik meg az arcomon, ahogy a szemöldököm ráncolom, se leguggolok, hogy közelebbről is megfigyelhessem.
- Mi a… - Szalad ki a számon. Az előttem heverő dolog kifejezetten nyúllábnak tűnik, de nem egy relatív frissen leszakadt végtagra hasonlít, sokkal inkább egy öreg, antik – már ha lehet egy random testrészre azt mondani, hogy antik – darab. Magamhoz húzok egy nem messze heverő botot, s megfordítom vele a lábat, hogy jobban szemügyre vehessem. Most már tisztán kivehető, hogy egy mellső láb, melynek a vége valami erős bőrszerű anyaggal van elvarrva, rajta egy ismeretlen jellel.
Felnézek az égre, s próbálom ránézésre megsaccolni, hogy mekkora esély van rá, hogy a repülőről származik. De nem filózhatok túl sokáig, mert lépteket hallok a hátam mögött, így gyorsan kikapok egy kendőt a zsebemből, azzal a mozdulattal beletekerem az apró tárgyat és zsebre dugom, majd felállok, s ugyanakkor a másik férfi felé fordulok.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom
Secrets All Around


Titkosított Akta

Henry && Andrew Empty
TémanyitásTárgy: Re: Henry && Andrew   Henry && Andrew Empty

Vissza az elejére Go down
 

Henry && Andrew

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Henry & Andrew
» Henry & Andrew
» Henry, Andrew - you're so fired
» Henry & Max
» Henry & Max

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Avignon Ereklyéi :: Archivum :: Avignon városa :: Város körül :: Környező tisztások, rétek-