Avignon Ereklyéi


 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Megosztás
 

 John & Maddie - Városnézés

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
Madeline la Rochelle
Secrets All Around
Madeline la Rochelle
Kutató


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Adeline LaPierre
Ω Hozzászólások száma : 39
Ω Kor : 36

John & Maddie - Városnézés Empty
TémanyitásTárgy: Re: John & Maddie - Városnézés   John & Maddie - Városnézés Empty2014-09-12, 14:08



John & Maddie



♪ Itt matters to me ♪
Na igen sejtettem én, hogy mi lesz a válasz, hogy miért akarja megtartani azt a dobozkát és igazából még csak elítélni sem tudom miatta. Annak azért felettébb örülök, hogy igazat mond és nem próbál meg valamit kitalálni, hogy ne kelljen elmondania, hogy mit is gondol igazán. Az már régen rossz lenne, bármilyen... kapcsolatnak is rossz alapot ad. Persze nem mondhatom, hogy már most egy kapcsolatról van szó, de úgy érzem, hogy nem csak játszik, nem hívott volna el sétálni és főleg nem nézett volna ennyire utána városnak csak akkor, ha egy gyors menetet akar, azt könnyedén megkapná mástól, ha szeretné, hiszen a kiállása és a stílusa meg van hozzá, hogy a lábai előtt heverjen több tucat avignoni nő.
- Értem már. - bólintok egy aprót, de egy pillanat múlva már mosoly játszik az arcomon és nem tudom megállni, hogy ne simítsak végig az arcán. Kétlem, hogy azért kellene neki az a doboz, mert szép a mintája, vagy mert felrobbant a kezemben. Sokkal inkább azért, mert... kettőnkkel kapcsolatos. - Megpróbálhatok tenni valamit az ügy érdekében. - nem minden annyira fontos. Ez egy régi dobozka, de talán nincs olyan nagy jelentősége, és ha már nem veszélyes, akkor mégis miért kéne aggódni miatta és múzeumban őrizgetni, vagy raktárban? Nem, ha fontos neki, akkor nekem is az, főleg mert rendkívül jól esik, hogy így gondolja, hát persze, hogy jól esik!
- Nem akarom, hogy belekényszerítsenek egy szerepbe. Szeretnék... persze, hogy szeretnék családot, gyereket, csak nem szeretném közben elveszíteni önmagam, nem akarom feladni az álmaimat más valamiért. - egy másik álomért, mert hát én is vágyom családra, szerelemre, gyerekre, hát persze hogy! Csak épp nem bármi áron. Olyan valaki mellett tudnám elképzelni az életem, aki engedi, hogy azt tegyem, ami boldoggá tesz és nem vonná ezt meg tőlem semmilyen körülmények között, aki akkor örül, ha én is, aki ha arról van szó, akkor velem tartana egy kutató útra. Mehetünk együtt, mind, gyerekkel is lehet utazni. Én ilyen jövőre vágyom, ilyen családra, nem arra, hogy otthon üljek, ne tegyek semmit és csak figyeljem az ablakból, ahogy elszalad felettem az idő. Élni szeretném az életemet, nem pedig csak álmokban ringatózni.
- Semmi sem rossz téma, maximum tudjuk mit érdemes elnapolni. - vagy nem is emlegetni. Nem gond ez, tényleg. Voltak nők az életében, nem is kérdés, de nem kell ezt kitárgyalni, nem is akarok azon agyalni, hogy kikkel volt együtt előttem. Nem érdekel különösebben, ehhez kétség sem fér, szerintem őt sem. Nem kell boncolgatnunk, hogy milyen kapcsolataink voltak a régi időkben, mert a most számít.
- Örülök neki, hogy utána néztél, jól esik, komolyan és biztosan kedvelném őt, bemutathatnál majd neki. - a mosolyodom is jelzi, hogy tényleg felettébb jól esik, hogy gondolt erre, hogy készült, hogy neki is fontos volt ez a kis séta, sőt... hogy annyira előre gondolkodott, ha majd eljutunk megnézni az országot. Azért az mégis csak jelent valamit, ha egy férfi így előre gondolkodik nem? Sőt még töri is magát, tesz is érte, hogy minél érdekesebb legyen egy randevú. Kíváncsi vagyok, hogy vajon másokat is így hódít-e meg, vagy ez különleges tettnek számít?
Örülök, hogy nincs most itt senki. Azt hiszem azért zavarban lennék, ha hirtelen valaki felbukkanna a hátunk mögött, miközben én épp egy nyilvános helyen igyekszem megszabadítani egy katonát az ingétől. Jó eséllyel ember nincs a talpán, aki ne értené félre a dolgot. Ha pedig még a gondolataiban is olvasnék biztos, hogy a jelenleginél is erősebb lenne a zavarom, de nem érdekel.
- Tényleg jobban kell vigyáznod, nem szeretném, ha... bajod esne. - tényleg nem, főleg ezek után. A csókja kellemesen édes, puhatolózó, és nem túlságosan követelőző, csak épp annyira, ami felpezsdíti a vérem, ami egy kicsit felemel a földről, hogy végképp elfelejtsem, mi lenne, ha most épp erre járna valaki. Egyszerűen csak elmerülök a pillanatban, ösztönösen csúszik a kezem a hajába és simulok oda hozzá, belemosolyogva szinte a csókba, ahogy megérzem, hogy neki is érezhetően felpezsdült már a vére. Néhány pillanatban szinte úgy érzem, hogy alig kapok levegőt, de nem érdekel, mert kell, akarom! Szerencsésnek érzem magam, hogy egy ilyen férfi erős karjai között lehetek, aki épp elég tapasztalt ahhoz, hogy tudja mennyire kell gyengédnek és mikor kell hevesnek lenni.
Képtelen vagyok elszakadni tőle, a szívem majd kiugrik a helyéből, ahogy épp csak egy pillanatra szakadunk el egymástól. Nem tudok betelni vele és úgy érzem, hogy ő sem vele, mintha csak már azóta érett volna ez a csók, hogy először simított végig a combomon. - Vissza... mehetnénk... a hotelbe. - szinte már nyögöm a szavakat az ajkaiba. Oh, de milyen messze van! Milyen nagyon messze kellene menni ahhoz, hogy elérjünk egy szobát, ahol biztos, hogy senki sem zavarna meg. Oh, de milyen kínzó lenne most elszakadni tőle, és nézni, ahogy visszaveszi az ingét!

Vissza az elejére Go down
John William Taylor
Secrets All Around
John William Taylor
Szövetséges


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : John William Taylor
Ω Hozzászólások száma : 71
Ω Kor : 34

John & Maddie - Városnézés Empty
TémanyitásTárgy: Re: John & Maddie - Városnézés   John & Maddie - Városnézés Empty2014-09-11, 18:22

Rendben, rájövök, hogy magamat ismétlem, ahogy arra is, hogy ez Maddie-nek is feltűnt. A pillantásában kíváncsiság, és, nem is tudom, de kicsit mintha szórakozna rajtam. Vagy csak én érzem így.
- Természetesen ez is egy érv, de alapvetően nem erről van szó - felelem egyszerűen és igyekszem nem mutatni, hogy a kérdés bizony elevenbe vág.
Megpróbálhatnék valamit hazudni is, lehet, hogy Maddie észre sem venné, hiszen annyira még nem ismerjük egymást... illetve itt bukik meg a dolog, annyira régen még nem ismerjük egymást, de félek az a helyzet ezzel együtt is többet tud már rólam, mint a legtöbb nő, akivel összeakadtam.
Maddie észrevenné, ha csúsztatni próbálnék.
Ugyanakkor egyre nyilvánvalóbb számomra, hogy én magam is rosszul érezném attól magam, ha nem lennék vele őszinte, még akkor is, ha az őszinteséggel esetleg nagyon kínos helyzetbe hozom magamat. Magunkat.
- Az igazság az, hogy örülnék, ha a dobozkát csak egy kedves csecsebecsének minősítenék, aminek nincs ereklyeféle, történelmi vagy művészettörténeti értéke, vagy ha van is nem kimagasló. Mert akkor megtarthatnánk.
Egyfajta emlék lehetne az első találkozásunkról, bár ezt már nem teszem hozzá. Ettől függetlenül Maddie valószínűleg pontosan érti mire is gondolok. Az a dobozka valami módon kettőnkhöz tartozik. Valaha másokhoz tartozott, erre bizonyíték a gyűrű is, amit benne találtunk, de ez megváltozott.
Az untatna, hogy családod van, vagy az, ha arra kényszerítenének, hogy csak hímezgess? – kérdezek rá nagy bátran.
Nekem egyáltalán nem mindegy a dolog, bár eddig úgy vettem észre, Maddie-nek nem úgy általában a férfiakkal van gondja, vagy azzal az ötlettel, hogy férjhez menjen és gyerekeket szüljön, inkább azzal, hogy belekényszerítsék egy olyan életbe, amit ő nem szeret, és nem akar.
E miatt pedig nem tudom hibáztatni. Csak azért mert nő neki miért kellene feladnia az álmait?
Szívem szerint megkérdezném tőle, hogy vajon akkor is berzenkedne a férj és a gyerekek ellen, ha ő választhatna? Ha találna olyat, akit nem zavar a munkája, sőt még esetleg büszke is a párja sikereire? Ha találna valakit, akit szeretne, akkor vajon akarná-e a gyermekét annak a fickónak?
Bosszúsan szorítom össze az ajkaimat.
Természetesen nem Maddie-re vagyok dühös, ő a világon semmi rosszat nem tett. A saját gondolataim azok, amik felidegesítettek. Mi a bánatért agyalok én azon, hogy egy nő, akit csak pár napja ismerek, kitől akar és kitől nem gyereket? Nem én voltam talán, aki gondosan kitért a házasulandó lányok és az őket kommendáló célratörő anyák cselei elől odahaza?
Mi más most?
Mi az ördög van velem?
Bólintok. Valóban nem semmi ez a nő, még most is mosolyog.
Maradjunk abban, hogy egyáltalán nem randevúra való téma. Magam sem tudom, egyáltalán hogy jöhetett szóba. Bocsáss meg érte!
Nem hiszem, hogy annyira érdekelné a dolog, vagy, legalábbis azt hiszem a hölgyeket az ilyesmi nem szokta, vagy ha mégis, nem tudom, erről azt hiszem nem illik beszélni. Tabu.
Bár ki tudja, engem érdekelne, hogy vele mi történt eddig, de azzal tisztában vagyok, hogy az ilyen mélységű bizalomhoz idő kell.
Lassan elmosolyodom, annyira jólesik, amit mond, és az a mosoly most valódi, szívből jövő.
Most valljam be, vagy később? – nézek rá egyenesen.
Direkt miatta néztem utána pár dolognak. Annyira nem is volt nehéz, és mivel repülnöm nincs mivel, volt elég ráérő időm.  Vannak előnyei annak, ha valaki pilóta és tiszt egy városban, ahol nincsenek repülősök.
Az az igazság, hogy eszembe jutott a mi tervezett nagy utazásunk, és ha már itt vagyunk – megvonom a vállam –, ebben a városban egészen jó könyvtár van, és a könyvtáros nagyon ráér, mellesleg lokálpatrióta és amatőr történész. A figura a helytörténeti ismeretek kincsesbányája – mesélem Maddie-nek. – Még akár neked is tud segíteni, úgy értem a kutatásokban. És annyira jóindulatú és készséges, el nem tudja képzelni, hogy bármiféle titkos katonai cél, vagy ereklyevadászat állhat a háttérben, ő csak mesél, mert örül, hogy valaki meghallgatja. Lehet, hogy kedvelnéd, sőt, valószínű.
Amikor végre felérünk a kis domb tetejére Maddie hozzám fordul. Körbepillantok, de nincsenek a közelünkben, praktikusan egyedül vagyunk, bár természetesen ez bármelyik pillanatban megváltozhat. De egyelőre senki sem zavar.
Maddie ujjai az ingem gombjain járnak, pillangókönnyedén érinti őket.
A bőrömet kellene érintenie!
Majd megveszek, annyira szeretném én is a ruháit bontani, de sejtem, elég egy rossz mozdulat és elriasztom. Így csak nézem őt, a szemeit, a száját. Amikor beharapja az ajkait, erővel tartom magam vissza, hogy fel ne nyögjek, és ne vessem rá magamat. Én akarom harapdálni!
Az érzés is olyan volt – mondom halkan –, mintha csak hirtelen valamivel rám csaptak volna, aztán égetett, majd lezsibbadt a karom. De mostanra már nagyjából elmúlt.
Maddie nem fordul el, a szemei, mint két tiszta vizű tó, elveszek bennük, ha akarnék se tehetnék mást, karjaim a dereka köré kulcsolódnak.
De Maddie sem tiltakozik, felém lép, hozzám simul. A szánk találkozik, először csak finoman kóstolom, de aztán elmélyül a csókunk. Én kezdem? Vagy ő? Nem tudom, de nem is számít, csak az édes íz, és az, hogy akarom, még. Kell. Még kell!
Maddie karjai a nyakam köré kulcsolódnak, érzem az ujjait a hajamban, a szájából veszek levegőt, nyelvem az övét simítja, jobbom a fenekére csúszik, megsimítom és ugyanazzal a mozdulattal húzom még közelebb magamhoz. Egy pillanatra húzódom el tőle, de csak azért, hogy máris újra csókoljam.
Mikor volt ilyen legutóbb egy csók, egy nő?
Volt ilyen egyáltalán valaha?
Vissza az elejére Go down
Madeline la Rochelle
Secrets All Around
Madeline la Rochelle
Kutató


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Adeline LaPierre
Ω Hozzászólások száma : 39
Ω Kor : 36

John & Maddie - Városnézés Empty
TémanyitásTárgy: Re: John & Maddie - Városnézés   John & Maddie - Városnézés Empty2014-09-06, 11:56



John & Maddie



Kíváncsian pillantok rá, amikor másodszor is szinte ugyanazt mondja ki. Örülne, ha a dobozka nem ereklye lenne, én pedig hát persze hogy nem tudom ezt csak úgy elengedni a fülem mellett. Valahol azt hiszem sejtem a választ arra a bizonyos miértre, de azt hiszem hallani akarom az ő szájából. Elmosolyodom még, már csak a gondolat hatására is. Lehet, hogy egész más lenne végül a válasza, de sosem tudom meg, ha nem kérdez rá nem igaz?
- Miért szeretnéd? Hogy ne robbanjon többet senkinek sem a képébe? - tudom, hogy nem ezért, de akkor is valahogy talán egy kicsit megpróbálom elviccelni a dolgot, talán mert látom rajta, hogy feszült egy kissé. Lehet, hogy a miatt ami kikívánkozik belőle, csak valahogy nem olyan egyszerű kimondani, de tudom, hogy végül nem fog nekem hazudni. Mi oka lenne rá? Szerintem érezheti nagyon is, hogy kedvelem, nem akarnék ki semmin sem, amit mondana, nem hiszem, hogy bármi olyan kicsúszhat a száján, ami esetleg rosszul érint.
- Igazság szerint sosem érdekelt mások véleménye túlzottan. Ha így lenne, akkor már lenne minimum két gyerekem, egy jól kereső férjem és otthon hímezgetnék... no meg persze belehalnék az unalomba. - mosolyodom el egy apró vállrántással. Ismer már talán ennyire, nem szeretek egy helyben ülni és végképp nem vagyok háziasszonynak való. Engem inkább az érdekességek vonzanak, a talányok, a rejtélyek, hiába várták már el tőlem többen is, hogy legyek más, legyek olyan, mint a többi nő az én koromban. Nekem az nem megy, én szeretem ezt az életet és szeretem, hogy zajlanak körülöttem az események. Nem arról van szó, persze egyszer majd nekem is lesz családom, de... olyan, amilyet én választok. Nem lehet minden család egyforma, én nem akarok otthon ülni akkor sem, és szerintem ezt meg lehet oldani máshogy is, csak jó partner kell hozzá, nem olyan, akit a családod választ neked.
- Tudom én, ez nem is hiszem, hogy első randis téma lenne. - nem tűnik el a mosoly az arcomról. Nem vagyok amúgy az a típus, aki kiakad, mert annak, aki tetszik neki voltak előtte is kapcsolatai. Senkitől sem várható el, hogy az első ember, akihez közelebb kerül legyen számára minden téren az első. Igaz, hogy vannak még akik így gondolják, az idősebb korosztály, de azt hiszem mindketten vagyunk már annyira modernek, hogy ne így vélekedjünk az életről, maximum az a tény, hogy ez nem az, amit az ember szívesen beszél meg az első találka alkalmával. Vannak jobb témáink, bőven és épp ezért élvezem ezt a sétát, mert rendkívül jól el lehet vele beszélgetni és az én véleményemtől sem riad vissza.
- Sokkal tájékozottabb vagy, mint a legtöbb katona, mint a legtöbb férfi. - bók, ez egyértelműen az. Tetszik nekem, hogy utána néz a dolgoknak, hogy sok mindent tud, de még sem fellengzős módon közöl, nem úgy tesz, mintha ő tudna mindent jól, hanem inkább csak finoman szórja az infokat, amikhez én is hozzászólhatok, vagy akár meg is cáfolhatom, amit mond és nem fogja csak azért úgy gondolni, hogy neki van igaza, mert ő a férfi. Ez melyik nőnek ne imponálna? Vagy legalábbis a tanultabbak közül, szerintem mindnek. Komolyan szerencsésnek érzem magam.
Valahogy az most meg sem fordul a fejemben, hogy lenézzek, sokkal jobban leköt, amit csinálok, legszívesebben azokba a szép ég kék szemekbe néznék, ha nem lennék kissé zavarban a helyzettől. Nem arról van szó, vettem én már le inget férfiről, de nem egy nyilvános helyen és azért szó se róla, neki nem kell panaszkodnia, hogy ne lenne elég jó a külseje. Csak a vak nem látta volna eddig sem az ing alatt, milyen szépen feszülnek azok az izmok, de így... Akaratlanul is beharapom az alsó ajkamat, miközben talán sikerül kissé hosszabban is elidőzni a felsőteste látványán.
- Mintha áramütés lett volna, de szerencsére már tényleg nem tűnik vészesnek. - most nem megy a mosoly, nem azért, mert ne akarnám, csak valahogy komolyabb a helyzet, azért váltok át suttogásra, és azért olyan nehéz elszakítani a tekintetem az övétől. Szeretném, ha vigyázna magára, ha nem esne baja. Katona, tudom... de attól még aggódhatok igaz? Mi lenne, ha eltűnne a bura és a frontra irányítanák?
Meg sem fordul a fejemben, egy pillanatra sem, hogy elhúzódjam tőle, sőt közelebb lépek, amikor a keze a derekamra csúszik és egyszerűen hozzásimulva viszonozom a csókot. A karom lassacskán a nyaka köré fonódik, és egyszerűen csak belemosolygok a csókba, amikor érzem, hogy... hát tényleg nem csak arra vágyik, hogy az ingét gomboljam ki. Nehéz elszakadni, nem is megy valami hamar, inkább eljátszadozom kicsit a tincseivel, miközben a nyelvem játékra hívja az övét, a légzésem pedig finoman szólva is szaporábbra vált.

Vissza az elejére Go down
John William Taylor
Secrets All Around
John William Taylor
Szövetséges


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : John William Taylor
Ω Hozzászólások száma : 71
Ω Kor : 34

John & Maddie - Városnézés Empty
TémanyitásTárgy: Re: John & Maddie - Városnézés   John & Maddie - Városnézés Empty2014-09-04, 22:03

Elgondolkodva nézem Maddie-t, igazából nem is tudom, miért merült fel bennem, hogy megtartana-e valamit, de talán azért, mert mindenki magából indul ki. Ha kiderülne, hogy az a dobozka nem ereklye, meg nincs olyan hatalmas történelmi értéke, akkor azt például szívesen megtartanám. A világ teljesen jól ellenne nélküle is, de számomra többet ér. Azt hiszem. Bár elég furcsa, még számomra is, hogy így érzek. Meg talán nem is helyes. Nem lenne szabad. Csak épp nem sokat tudok tenni ellene.
- Én is remélem, hogy nem fog. Valahol azt remélem, hogy nem bizonyul ereklyének.
Mert akkor talán a mienk maradhatna.
Na persze! Álmodik a nyomor. Ha nem is olyan különleges képességű tárgy, mint amilyenekről Maddie mesélt, biztos akkor is értékes műkincs, amit nem osztogatnak csak úgy.
- Értem. Azért jó tudni, hogy nem mondtam valami bődületes marhaságot - kacsintok rá. - Igazság szerint tényleg örülnék, ha kiderülne, hogy nem ereklye - csúszik ki a számon.
Aztán jövök rá, hogy ezt nem akartam elmondani neki, mert így persze rákérdezhet, hogy miért, és valószínűleg meg is teszi majd, aztán újabb kérdések, mert Maddie szereti tudni az okokat, én meg nem akarok hazudni neki, és amennyi eszem van, magamnak kavarom a bajt. Mert mi van, ha...?
Bár ha egyáltalán nem találna szimpatikusnak, akkor bele sem egyezik abba, hogy újra találkozzunk, és ha nem kedvelne legalább egy kicsit, akkor egészen biztos nem ugrik a nyakamba a hotel előcsarnokában.
Bár lehet, hogy az ugrás kissé túlzás. vagy nem kissé. De azért akkor is jólesett.
- Én sem örülnék, ha azt kellene hinnem rólad - mondom halkan és közben őt nézem, a szemeit.
Nem, nem feltételezem, hogy bárkinek is ártani akarna, azt már inkább, hogy ha olyan helyzetbe kerülne, próbálná védelmezni a szeretteit. De az szerintem teljesen normális reakció, még a legszelídebb nőből is kihozhatja az anyatigrist az, ha valaki a gyerekét fenyegeti például. Ebben én nem látok semmi rosszat, igazság szerint az én anyám is ilyen, elsőre azt hinné az ember, hogy csendes, visszahúzódó, de csak nézze meg valaki, miért is áll előtte vigyázzban a lakli öcsém. Is.
Maddie válasza meglep, nem a mosolya, mert, mert arra valahogy számítottam, ahogy arra is, hogy esetleg zavarba jön, sőt volt ebben némi szándékosság is, hogy megpedzettem a témát, de az, hogy őt nem érdekli, ha beszélnek a laktanyában, az új. És mellbe vág. És rettentő jó érzés. És meglep, mennyire jó érzés.
- Ha téged nem zavar, engem sem - válaszolok, mert egyszerűen ilyen esetben nem lehet hallgatni.
Az, amit most mondott, az talán eddig az este legfontosabb mondata. Látom, picit zavarban is van miatta, ahogy a haját megigazítja, ahogy elmosolyodik. Legszívesebben megcsókolnám. Itt és most.
De még várok kicsit. Fogalmam sincs miért, mert nem ez a jellemző rám, de vele kapcsolatban kissé bizonytalan vagyok. Nem akarom lerohanni, nem akarom elijeszteni, bár először nem nagyon fogtam vissza a kezem, de úgy gondolom, jól kell csinálnom mindent. Csak megérzés, semmi több, de azt hiszem, volt már valaki, aki elég rosszul csinált vele pár dolgot.
Nem akarom megkérdezni, nem mintha nem érdekelne, de nincs hozzá jogom, és fájdalmat sem szeretnék okozni neki az emlékek felelevenítésével.
Merci, Maddie – felelem egyszerűen.
Jólesik, ahogy fogja a kezemet. Csak hirtelen ötlet, de a hüvelykujjammal megsimogatom a kézfejét, lassan, finoman. Remélem, nincs ellenére, és nem húzódik el, mert szeretem érinteni, és szeretem, ha a közelemben van.
A jó ég tudja csak, hogy mi ütött belém. Persze, Maddie szép, de szép nő rengeteg van. Persze okos is, ami előny, mert így nem unatkozom mellette. Élvezem, mikor érvel, mikor mesél a munkájáról, de azt is élvezném, ha csak csendesen, kézen fogva sétálnánk itt fel.
Bólintok, majd elmosolyodom.
Nem akartalak a részletekkel fárasztani.
Valójában nem szokásom kibeszélni a nőügyeimet. Főleg nem egy másik nő előtt. Már említenem sem kellett volna, csakhogy szóba jött a dolog, és valahogy Maddie mellett nem válogatom meg annyira a szavaimat. Mintha mellette nem létezne olyasmi, mint tabu téma. Bármiről beszélhetek vele, úgy érzem. Lehet, hogy tévedek, lehet, hogy elkapkodom a dolgot, de a megérzéseim más súgnak. Valahogy egészen természetes számomra, hogy megbízzak benne.
Szerencsére a szőlőkre terelődik a beszélgetés.
Végtére is egy tőke nem foglal el olyan sok helyet, és ez a domb annyira nem kicsi. Valaha a pápai birtokhoz tartozott, a Pápai Palota része volt, kertek, szőlő… ahogy ma a Vatikán kertjei – célzok a városállamra Róma szívében. – Szerintem bőven elképzelhető, hogy akkor alakult ki ez a hagyomány a szőlőtőkékkel és az óta is ápolják.
Miért is ne? Logikus lenne, hogy egy városban nemzedékek hosszú során át fenntartsanak egy ilyen különleges tradíciót. Az emberek a legkülönbözőbb dolgokhoz tudnak ragaszkodni, nem olyan meglepő hát az sem, hogy egy szőlődomb a város egyik jelképévé válhat.
Azt hiszem érthető, hogy a helyiek szeretik ezt a helyet. Én is fogom, bár más okokból. Maddie kigombolja az ingem, letolja a vállamról…
Magas ég!
Le ne nézzen, mert rögtön rájön, mi mást akarnék még, hogy kigomboljon!
Az érintésére megugrik a pulzusom. Nem, nem fáj, már egyáltalán nem, sőt jó. Azt akarnám, hogy érintsen meg, még, hosszabban, máshol is.
Kész őrület. Nem szoktam én ilyen lenni. De Maddie keze a bőrömön van, és nem siet elhúzni, az ajka körül titokzatos mosoly játszik. Legszívesebben végigfektetném a füvön, vagy az egyik padon a mellvéd előtt, vagy csak simán az ölembe ültetném. Az is jó lenne. Felhúzott szoknyával.
Lassan eljutnak hozzám a szavai.
Nem, már nem fáj. Néha olyan, csak egy-két percre, mintha zsibbadna, de utána elmúlik.
Mélyet sóhajtok, ahogy egész tenyere a vállamra simul. Csodálatos érzés.
A suttogása pedig elbűvöl és magával ragad.
Vigyázok, amennyire lehet – ígérem, de közben már mozdulok is, a karom a derekára fonódik, és ha csak el nem lép mellőlem akkor lágyan meg is csókolom, lassan kezdve, finom érintéssel, ahogy a szám az ajkához ér.
Vissza az elejére Go down
Madeline la Rochelle
Secrets All Around
Madeline la Rochelle
Kutató


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Adeline LaPierre
Ω Hozzászólások száma : 39
Ω Kor : 36

John & Maddie - Városnézés Empty
TémanyitásTárgy: Re: John & Maddie - Városnézés   John & Maddie - Városnézés Empty2014-08-24, 19:44



John & Maddie



Na mondjuk ebbe nem is gondoltam bele igazán, hogy sok apróság közül valamit megtartanék-e magamnak, de nem hiszem, akkor sem, ha egy halom pénzérméről lenne szó, akkor sem hiszem, hogy képes lennék rá, hiszen az is ugyanúgy a közé és nem az enyém. Persze... nem mondhatom ezt ki csak úgy, mert nem tudom, hogy ha tényleg ilyen helyzetbe kerülnék, akkor mit tennék, de nagyon igyekeznék visszafogni magam és ellenállni a kísértésnek.
- Igen, így van, legalábbis reméljük, hogy más gondot már nem okozna, egyelőre legalábbis úgy néz ki. - megvizsgáltuk és láthatóan más gond tényleg nincs vele, azóta, hogy egyszer a képünkbe robbant már teljesen hatástalanná vált. Persze minden ilyesmivel óvatosnak kell lenni, mert ki tudja, hogy még mit rejt magában. A visszakérdezésre csak mosolyogva bólogatok.
- Nem sajnos ennyi idő alatt még nem sikerült mindent kideríteni, ahhoz sok elemzésre lesz még szükség, a dobozkát is megvizsgáljuk, van-e rajta valamilyen maradvány, a gyűrű anyagát is, de a minta alapján nem kizárt, amit mondasz. - örülök neki, hogy pörög ezen az agya, hogy gondolkodik rajta, hiszen mégis csak összeköt minket ez a kis rejtély, ez a mi kis közös... nem mondom, hogy titkunk, mert mások is tudnak már róla, de végülis a körülményeit mondhatjuk annak. Nem szívesen mesélném el csak úgy bárkinek a részelteket, hiszen mégis csak volt ott pár kellemetlen apróság, vagy inkább zavarba ejtő, mert egyáltalán nem volt kellemetlen, amit persze nem mernék az orrára kötni. Még elbízná magát, én pedig tuti, hogy eléggé zavarba jönnék.
- Nem is örülnék neki, ha úgy gondolnád, hogy képes lennék bárkinek is ártani. - mosolyodom el. Nem tudom persze, hogy mi lenne olyan helyzetben, ha ezt egy szerettemért kéne megtennem, de... nem hiszem hogy át tudnék menni valami vad harcosba, aki bosszút áll, meg embereket vadász le, hogy válaszokat csiholjon ki belőlük. Ez egyszerűen nagyon nem rám vallana, szóval maradok én a rejtélyek felkutatásánál, és nagyon remélem, hogy soha nem kerülök olyan helyzetbe, hogy ez akár csak egy pillanatra is felmerüljön.
- Talán nem érdekel, ha mögöttes értelmet keresnek benne. - vonom meg a vállam egy visszafogott, talán kissé zavart mosollyal, ahogy még a hajamat is gyorsan a fülem mögé tűröm, ami felesleges, csak egy olyan mozdulat, ami most kell, ha már ezt csak így képes voltam kimondani. De attól még igaz, nem érdekel, ha valaki pusmog a hátunk mögött, hiszen igazából indokolt lenne, akkor pedig miért lenne ez zavaró? Most is egyértelműen nem csak két barátként jöttünk el ide. - Tudom John, vagyis sejtettem és örülök neki. - finoman még meg is szorítom a kezét, amit azóta sem engedtem el. Jól esik, hát kinek ne esne jól, hogy segítene nekem sok mindenben, hogy itt van velem, hogy kedves, figyelmes és nem utolsó sorban az, hogy velem teszi ezt, pedig tehetné akárki mással is, biztosan sok nő epekedik érte, hiszen a kinézete nem épp utolsó, és az alapján, amit én eddig megismertem belőle a jelleme is felettébb kellemes.
- Elhiszem, bár azt hiszem erről nem akarok részletesebb történeteket hallani. - a mosolyom mutatja, hogy ez nem valami sértett féltékenység, hiszen nincs közöm ahhoz, hogy előttem kikkel volt, hiszen velem sincs most még igazán együtt, vagy ilyesmi. Férfiből van és egyértelmű, hogy ezzel a külsővel, ebben a feszes egyenruhában volt már épp elég nővel, akik vagy őt cserkészték be, vagy épp fordítva. Nem is várhatja el az ember egy katonától sem, hogy ha sokat utazik, ha bármikor meghalhat, akkor egy-egy adódó lehetőséget ne használjon ki egy-egy városban, ahol talán csak napokat tölt el. Teljesen érthető.
- Igazad lehet, és az érvelés is tökéletes volt. Akkor minden bizonnyal tényleg jó sok szőlő lehet itt, egyszer talán végigkóstolhatjuk. - bólintok egy aprót. Talán most, talán majd máskor, ki tudja, hogy ez a bura meddig lesz még itt felettünk, hogy mikor szűnik meg, hogy mikor kerülünk újra kapcsolatba a külvilággal. Lehet, hogy még hónapok... akár évek? Bár az biztos, hogy akkor fogynának a készletek és egyre nagyobb lenne a káosz, remélem, hogy nem így lesz, rá kell jönnünk, hogy mi okozza ezt.
A borok, sörök témájáról hamar elterelődnek a gondolataim és azt hiszem az övéi is, amikor felérünk végre és elérjük a lehető legcsendesebb és kihaltabb részt, én pedig szó nélkül lépek közelebb, hogy az ingével én bajlódjak helyette, legalábbis a gombokkal. Persze kissé zavarban vagyok, alig nézek fel, főleg hogy tudom, érzem, hogy közben az ő tekintete végig rajtam pihen. De ettől még nem állok meg, eszem ágában sincs, csak amikor kérdezek, akkor nézek fel rá, amikor már lekerült róla az ing, arra pedig már finoman el is mosolyodom, hogy érdesebb hangon szólal meg, mint eddig. Fene se tagadhatja, hogy jó érzés, ha hatással vagy valakire, és láthatóan én nagyon is hatással vagyok rá.
- Nem túl szép, tényleg nem kedvel téged a bura, de remélem már nem fáj nagyon. - egy pillanatra vonom el az arcáról a tekintetem, miközben az ujjaim finoman a sérülésére csúsznak. Szinte csak alig érintem, nem akarom, hogy én okozzak neki fájdalmat, csak akkor vállalom be, hogy az egész tenyerem rá simuljon, amikor újra rá nézek, hogy lássam nem fáj-e neki akár csak egy kicsit is. - Jobban kellene vigyáznod magadra. - oké, sejtelmem sincs, hogy miért mentem át szinte suttogásba, de valahogy... valahogy nem is tudom a helyzet azt hiszem ezt váltja ki belőlem, mintha csak valami turpisságra készülnénk itt együtt, amikor nem szabad hangosan beszélni, nehogy valaki megtudja, meglássa.

Vissza az elejére Go down
John William Taylor
Secrets All Around
John William Taylor
Szövetséges


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : John William Taylor
Ω Hozzászólások száma : 71
Ω Kor : 34

John & Maddie - Városnézés Empty
TémanyitásTárgy: Re: John & Maddie - Városnézés   John & Maddie - Városnézés Empty2014-08-22, 18:11

Kíváncsi lennék, komolyan, hogy esetleg egy pénzérmét, amiből van egy maroknyi, vagy egy kis medált, amihez sok hasonló akad nem tartana-e meg. Az nem is kérdés számomra, hogy semmi egyedit, vagy nagyon fontosat, jelentőset nem nyúlna le. De ha valamiből van kéttucatnyi?
Nem tudom, én mit tennék, komolyan nem. Abban sem vagyok biztos, lopásnak számítana-e, ha mondjuk ötvennégy dénáriusból csak ötvenhármat szolgáltatnék be egy múzeumnak. Érdekes lenne tudni, erről mi a véleménye. Talán, ha úgy alakul, majd ezt is kitárgyaljuk.
De a dobozka jelenleg jobban érdekel, valahogy közösnek érzem. A kettőnk dobozkájának, bár természetesen egyikünk sem birtokolja, sőt nagyon úgy néz ki, ez nem is fog változni később sem.
Lassan elmosolyodom.
Ezek szerint a doboz csak a gyűrűt védte, és miután betöltötte a feladatát nem más, mint egy gyönyörűszép antik dobozka.
Ami azért nem csekélység.
Mindenesetre nagyon trükkös volt a megépítője – folytatom könnyedén. Majd felvont szemöldökkel kérdőn nézek rá és várom, hogy valamit megtudjak a gyűrűről is.
Csak háromszáz éve? – kérdezem kissé hitetlenkedve. – És az megvan már, hogy hol vagy hogy ki készítette? Én nem tartom kizártnak, hogy valahol Perzsiában, vagy Indiában készült, de talán inkább mégis az előbbi, a dobozka mintái miatt. Vagy ez butaság?
Kérdőn pillantok rá. Nekem valahogy logikus, hogy a két tárgy egy helyről származik, de hát ez persze nem biztos, ahogy az sem biztos, hogy azonos időpontban készültek.
Aprót biccentek arra, hogy nem adták fel a vizsgálatokat, bár van egy olyan sejtésem, hogy főleg Maddie az, aki a kérdéssel foglalkozik. A többes számot pedig nem királyi többesnek tudom be, hiszen láthatóan ő nincs elszállva magától, hanem sokkal inkább szerénységnek.
Nem kérem külön, hogy majd mesélje el, mire jutottak, szerintem teljesen egyértelmű, hogy kíváncsi vagyok az eredményekre, még akkor is, ha a gyűrű nem más, mint egy nagy becsben tartott ékszer, és nincs semmiféle misztikus hatalma.
Amúgy is kicsit szkeptikus vagyok a misztikus dolgokkal, meg mindenféle ereklyékkel kapcsolatban, bár már nem mondom egyértelműen azt, hogy lehetetlen, de nem is vagyok oda értük, nem koslatok megszállottan rejtélyes hatalmú tárgyak után a városban.
A kérdésre elmosolyodom.
Talán mert máris túl jól ismersz? – kérdezek vissza. Aztán komolyabban folytatom. – Egyszerűen nem tudom rólad elképzelni, hogy valóban meg tudnál kínozni valakit. Nem illene hozzád.
Igazság szerint hozzám sem, de nem zárom ki a lehetőségét sem. Lehet, hogy megtenném, ha egy szerettem élete lenne a tét. Talán akkor megtenném, de biztosan nem élvezném. Egy cseppet sem.
Jó hallani, hogy szívesen tölti velem az idejét, még akkor is, ha a burát is hozzáteszi. Nem akadok ki rajta és nem is kezdek sem erőszakoskodni, se csipkelődni, azt sem kérdezem a bura fontosabb-e vagy én. Felesleges ostobaság lenne, hiszen ma este is velem van, csak úgy. Hiszem, hogy egy nőnek nem árt némi teret hagyni, és nem jó sarokba szorítani.
Végtére is igaz. Kikérhetsz, mondván, hogy szükséged van rám. Csak valami tényleg jó indok kell, tudod, a legtöbb katona azonnal mögöttes értelmet keresne az egész kapcsán.
Nem mintha nem lenne igazuk, legalábbis részben, de akkor sem akarom Maddie-t kínos helyzetbe hozni.
A lényeg, én bármikor és bármiben szívesen segítek neked. Akár kutatásról van szó…
Akár nem. Ezt nem teszem hozzá hangosan, hiszen elég okos ő, hogy kitalálja. Számomra öröm, de meglepő módon tényleg az, hogyha vele vagyok. Jó érzés, valahogy annyira normális dolog. Nem agyalok különösebben azon, hogy miért, mert nem érdekelnek a miértek, és nem töprengek azon sem, hogy hova vezethet mindez, mert egy olyan világban élünk, ahol ugyan lehet tervezgetni, meg álmodozni, de a valóság nagyon komolyan be tud zavarni. Arra viszont nem vagyok hajlandó, hogy attól való félelmemben, hogy mi történhet, végül nem teszek semmit, és hagyom, hogy a jó dolgok elússzanak mellettem.
Most mondjam azt, hogy ez fordítva is így van? – kérdezem felé fordulva. – Igaz, attól is függ, mennyire csak beszélgetni akar az ember, vagy mennyire nem akar igazából még csak beszélgetni sem. És hidd el, ez a nők esetében is elég gyakran így van.
Nem egy és nem két városban és bárban találkoztam már olyan nőkkel, akik csak simán fel akartak szedni egy pilótát, de igazából én magam egy csöppet sem érdekeltem őket, belezúgtak a menő egyenruhába, meg abba a szép pofámba, ahogy egyes bajtársaim elég találóan jellemezték a helyzetet. Az nem mindig izgatta őket, hogy én több vagyok-e ennél, vagy, hogy mennyire unom halálra magam azon, hogy arról panaszkodnak, hogy sehol sem lehet selyemharisnyát kapni.
Szerintem belefér – bólintok komolyan. – Végtére is a város a francia pápák székhelye volt, jelentős város, gondolom a helyiek kellőképpen rátartiak, hogy ilyesmivel is törődjenek. Meg veszélyes csak úgy ezzel dicsekedni, még valaki képes és ellenőrzi, aztán az illetőre rásütik, hogy lódít – vigyorodom el. – Hely meg akad hozzá elég, annyira nem is pici ez a domb.
Körbepillantok, és igaz, megérné felmászni már csak a kilátás miatt is.
Szeretem a finom borokat, bár azt nem állítom, hogy olyan nagy szakértő lennék. De igazad van, felénk inkább a sör az általános, Kansas nem a szőlőskertjeiről híres. Vagy a whisky – vonom meg végül a vállamat.
Korábban volt pár balhém egy-egy szombat esti kocsmázás után, de annyira sosem ittam le magam, hogy ne tudjam, mit teszek, vagy ne tudjak egyenesen járni. Újabban pedig még annyit sem iszom, igazság szerint nem emlékszem arra, mikor voltam utoljára spicces, de a  fura, hogy nem is nagyon vágyom rá. Egyszerűen nem hoz lázba, ha a többiek a kaszárnyában a nagy ivászatokat tervezik.
Ahogy felérünk, és kiderül, hogy ebben az órában a hely már elég nyugalmas Maddie tényleg hozzám lép, eltolja a kezemet, és ő maga kezd a gombjaimmal ügyködni.
Ha fizetnének érte, sem állítanám meg most. A szívem gyorsabb és keményebb ütemet kalapál, egyfolytában őt nézem. Vajon tényleg leveszi rólam az inget, vagy félúton elbizonytalanodik és visszakozni fog? Nagyon remélem, hogy nem hátrál meg. Érezni akarom. Az érintését, a kezét a bőrömön. Kell nekem!
Az érintése a vállamon, az szinte akkora áramütés, mint mikor a bura csapott meg, csakhogy ez nem fáj. Ez jó, ezt a fajta bizsergést szeretem. Csak letolja az ingemet kicsit, de azt meghagyja nekem, hogy teljesen kibújjak belőle, és én meg is teszem.
Itt van, a bal vállamon – mondom halkan és döbbenten hallom, hogy a hangom érdesebb.
A folt valóban látszik még, nem túl feltűnő már, kissé vöröseslilás, mint egy gyógyuló zúzódás, és nagyjából akkora lehet, mint Maddie tenyere.
Őt nézem, várom, mit tesz, le nem venném róla a tekintetemet.
Bár rásimítaná a kezét a bőrömre!
Igaz akkor még nyilvánvalóbbá válna, talán számára is, hogy megkívántam.
Vissza az elejére Go down
Madeline la Rochelle
Secrets All Around
Madeline la Rochelle
Kutató


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Adeline LaPierre
Ω Hozzászólások száma : 39
Ω Kor : 36

John & Maddie - Városnézés Empty
TémanyitásTárgy: Re: John & Maddie - Városnézés   John & Maddie - Városnézés Empty2014-08-14, 19:01



John & Maddie



Talán, de nem hiszem, hogy bármit megtartanék magamnak, ami fontos, vagy amit a világnak látnia kell. A múlt értékei azért vannak, hogy mindenki szembesülhessen velük, nem pedig azért, hogy valaki elrejtse őket egy széfbe, vagy egy magángyűjteménybe, ahol aztán sosem kerülhetnek mások szeme elé, ahol nem gyönyörködhet bennük semmi. Ez egyszerűen elfogadhatatlan számomra és nem is tudom azt mondani rá, még véletlenül sem, hogy rendben van. Maximum ha valami olyasmi lenne, ami nagyon tetszik nekem, akkor azon lennék, hogy olyan múzeumba kerüljön, ami közel van hozzám, hogy ha arról van szó, akkor gyakran megnézhessem. Ez lenne a leglogikusabb.
A kérdése jogos, igazából sikerült egészen elfelejtenem ezt az egész gyűrű históriát. Az iránta érzett aggodalmam egyszerűen felül írta.
- A dobozban csupán egy egyszer védelmi mechanizmus volt, a miatt robbant, azóta nem történt vele semmi, és nem is aktiválható igazán újra, a gyűrű pedig... - egy kis csigázás kell, egy kis izgalom, hogy feltüzeljem az érdeklődését, na nem mintha nem gondolnám, hogy már most is meg van, de mégis tartok egy röpke szünetet mielőtt erre is rátérnék. - ...a gyűrűnek még nem jöttünk rá különösebb hatásaira, de attól még nem biztos, hogy nincsenek. A korát tekintve kb. háromszáz éve verhették, de vizsgáljuk tovább. - a származási helyét az anyag összetevőiből megpróbálhatjuk meghatározni, de az hosszadalmasabb folyamat, de arról is tájékoztatni fogom majd, főleg ha már amúgy is találkozunk a bura megvizsgálása miatt.
Azt pedig tényleg komolyan gondolom, hogy egyébként vigyázni fogok majd magamra. Nem azt mondom, hogy mindig minden áron és soha nem megyek semminek sem utána, ha nagyon érdekel, de tényleg a kedvéért azért lehetek egy fokkal óvatosabb, mint ami az általánosan megszokott, legalább... egy fokkal.
- Miért gondolom úgy, hogy te inkább valami kellemesebbre gondolsz a kínzás alatt? Az a baj, hogy tudod, hogy úgyse lennék képes ártani neked... vagy bárkinek. - mosolyodom el a végén. Tisztában vagyok vele, hogy csak húzzuk egymást, mint ahogy azt tettük már az utóbbi percekben, de tényleg nem tudnék ártani neki, és senkinek sem. Jó maximum akkor, ha valami véletlenül sül el balul, de akkor meg kellő lelkiismeret furdalásom is lenne miatta.
- Szívesen töltöm veled... és a burával a vasárnapomat John, nem igazán vannak fontos programjaim, amiket le kellene mondanom e miatt, és... akár én is elkérhetlek nem? Mint kutató, segítségül. - miért ne? Legalább ismerem már, lenne benne logika, főleg hogy amúgy is sok katona van most, akiknek nem sok teendőjük van, csak nem engednék el olyan nagyon nehezen, hogy velem töltse el az idejét, vagyis a munkáját, a helyett, hogy mondjuk feleslegesen őriz egy kerítést valahol a laktanyában, vagy tudom is én, hogy milyen feladatokat kapnak mostanában.
- Dehogy nem! És örülök neki, hogy ilyen figyelmes voltál, jól esik. Igazság szerint... ritka az, amikor egy férfivel jól el tudok beszélgetni, vagy miattuk, vagy miattam nem megy. - a legtöbben nem igazán gondolják, hogy egy nőnek lehet véleménye komolyabb témákban, vagy eleve azt hiszik nem érdekel minket más csak a ruhák, meg a párizsi divat. Ha viszont nekem mégis van véleményem fontosabb dolgokról, akkor a férfiak sokkolódnak, főleg ha az netán még ellentétes is az övékkel és esetleg az érvelésem erősebb. Akkor aztán jön a teljes blokk és a kiakadás.
Szépen haladok mellette, talán azért is gyorsítva, hogy minél előbb túl legyünk a kaptatón, mert azért szó se róla kifejezetten sokat kell haladni felfelé, és nem vagyok azért olyan edzett, mint egy katona, hogy közben még a szó is ugyanúgy dőljön belőlem, mint eddig. - És szerinted tényleg igaz lehet? - pillantok rá kíváncsian. Ez jól hangzik, de lehet városi szóbeszéd is, dicsekvés, vagy csak olyasmi, amivel a turistákat igyekeznek beetetni. Én még abban sem vagyok biztos, hogy minden szőlőfajtát meg tudnék egymástól különböztetni. - Nos és szereted a jó borokat, vagy nálatok inkább... nem is tudom, a sör dukál? - őszintén szólva nem vagyok annyira otthon az amerikai kultúrában, és nem akarok általánosítani csak a miatt, mert azért sok negatívumot hallani róluk, felőlük, az ízlésükről.
Aztán a kérdésére csak halványan elmosolyodom, de a válasz helyett inkább közelebb lépek, egy pillanatra lesütöm a szemem és utána is már csak a gombokat mustrálom. Én magam kezdek el ügyködni velük, finoman elhessegetve a kezét. - Ti férfiak... az erős ujjaitokkal, sosem voltatok olyan ügyesek az apró gombokkal. - teszem azért hozzá, azt hiszem csak azért, hogy megmagyarázzam, bár persze ez egyértelmű, hogy inkább csak finom terelés, hogy igenis szívesen fejtem le róla én azt az inget, főleg ez akkor látszik, amikor még azt is megteszem, hogy hátratoljam óvatosan a vállán, de azt már meghagyom neki, hogy kibújjon az ujjaiból. Csak ha mindez meg van, akkor lépek közelebb ahhoz a bizonyos sérüléshez, minden bizonnyal viszonylag könnyen ki lehet szúrni. Hozzáérni sem merek igazán, csak egész óvatosan, szinte már nem is. - Nem túl szép, nagyon fáj?

Vissza az elejére Go down
John William Taylor
Secrets All Around
John William Taylor
Szövetséges


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : John William Taylor
Ω Hozzászólások száma : 71
Ω Kor : 34

John & Maddie - Városnézés Empty
TémanyitásTárgy: Re: John & Maddie - Városnézés   John & Maddie - Városnézés Empty2014-08-12, 18:23

Maddie, azt kell mondanom, hogy kalandor. A jobbik fajtából persze, mert azt nem hiszem, hogy bármi kincset, amit talál, a feketepiacra juttatna és a nagyobb haszon reményében kótyavetyélné el kétes hírű embereknek. Ő inkább egy múzeumban látná szívesen a zsákmányait, ahol mindenkinek hozzáférhetőek lennének pár frank leszurkolása után. Legalábbis én ezt hiszem.
Bár azt azért nem zárom ki, hogy néha egy-egy a szívének különösen fontos darabot nem tartana meg esetleg.
Erről jut eszembe:
Jutottál az óta valamire a dobozkánkkal, vagy a gyűrűvel?
A kíváncsiságom őszinte, és azt hiszem jogos is. Hiszen a doboz robbanásakor mindketten ott voltunk, és ha nagyon pontosak akarunk lenni a kirakós ötlete a kulcslyuk helyett az enyém volt. Nem mintha akkora jelentősége lenne, melyik részletre melyikünk jött rá. A dobozka az közös, valahogy hozzánk tartozik, még akkor is, ha végül nem bizonyul ereklyének. Különben meg elég csinos darab.
Ahogy Maddie is.
A szemem sarkából nézem, és azon gondolkodom, a pohár félig üres, vagy már félig teli van. Vajon győzelemnek számít-e, hogy azt ígérte, vigyázni fog magára? Csak úgy mondta, hogy valamivel elhallgattasson, vagy komolyan is gondolta? Nem tudom, csak reménykedem, hogy a második verzióról van szó.
Talán némi okom is van reménykedni, mert időről-időre Maddie megérint engem, ahogy én is őt. Nincs ebben semmi különös, ezer ember is láthatná, nézhetné, és nem találnának benne semmi kivetnivalót vagy erkölcstelent.
Bár, ha jobban belegondolok, azért jobb, hogy a sátorba senki nem jött be, mikor a szoknyáját igazítottam a helyére. Elvben. Mindenkinek azt mondanám, hogy csak annyi történt, hogy csak erkölcsösen lesimítottam a szoknyáját. Na persze. Kicsit elhúzom a szám szélét.
Mégis kinek akarok hazudni? Magamnak? Az tök felesleges, és értelme sem lenne.
Pedig mennyire fogadkoztam még az induláskor, hogy rendes lánnyal nem kezdek. Aztán mégis. És ezzel csak bonyolítom a saját életemet.
Lassan ingatom a fejem.
Nem, nem kiabálnék – felelem halkan. – Egy férfinak legyen tartása, hogy ne kiabáljon segítségért, ha egy nő kínozza.
Nem nézek rá, szerintem amúgy is sejti, hogy nem a Gestapo-féle kínzásokra gondoltam, inkább csak átvitt értelemben használtam a szót.
Maddie ártatlan pislogása nem vezet félre, bár igazság szerint tetszik, jó trükk.
A válaszán komolyan elgondolkodom.
Az lenne a logikus, akkor lenne a legtöbb értelme, ha a lehető legtöbb körülmény hasonló lenne. A nehezebb dió, hogy délelőtt szabaduljak el, az lehet, hogy némi konspirációt igényelne, vagy maga az időpont válna bizonytalanná. Vasárnap éppen könnyebben megoldható talán, de egyrészt azzal lehet, hogy tönkretenném a vasárnapodat, másrészt ki tudja, hogy a helyieknek mikor támad kedvük a burához kirándulni.
Végtére is a vasárnap a heti pihenőnap, és esetleg akadhatnak olyanok, akik a mise helyett mégis inkább felfedező útra indulnának.
Nem mintha nekem nem lenne jó a vasárnap – teszem hozzá utána mégis, nehogy Maddie félreértsen, és azt higgye, hogy a hétvégét nem szánnám rá. Ugyanis semmi nem állna távolabb az igazságtól.
A helyzet az, hogy bár nem számítottam rá, és előre nem is terveztem semmi ilyesmit, de jól érzem magam Maddie társaságában.
Maddie beismerésére elmosolyodom, nem kinevetem, egyszerűen csak tetszik, hogy nem játssza meg magát.
Tényleg készültem – ismerem be én is. – Utánanéztem kicsit. Annyira nem lehetetlen vállalkozás, és arra gondoltam, mivel úgyis országjáró túrát tervezünk, aminek Avignon kihagyhatatlan része lenne, ezért amíg lehet, akár élvezhetjük is, hogy itt ragadtunk. Szerinted nem? – kérdezem, és ismét őt nézem a szemem sarkából.
Ahogy elneveti magát vele nevetek.
Szolgálatodra, bármikor!
Felfele talán egy kicsit ki is lépünk, bár maga a lejtő nem meredek, és az út sem túl hosszú. Egy ligetesebb rész után már látni a szőlőtőkéket is a domboldalon.
A híres szőlőskert – mutatom Maddienek a domb északi oldalát is, ahogy felérünk. – Az a szóbeszéd járja, hogy minden fajta szőlőből, ami megtalálható Provence-ben, van itt egy tőke.
Ezt például nem a könyvekből tudom, egy helybéli dicsekedett el vele az egyik kiskocsma előtt.
A szőlőtőkékről továbbsiklik a tekintetem Nyugat felé a Rhone-ra, majd ahogy fordulok a Pont St. Benezet-re a híres csonka hídra Dél felé.
Gondolod, hogy megfelelő az időpont? – kérdezem halk hangon, és a kezem az egyenruhám ingének a legfelső gombjához emelem.
Vissza az elejére Go down
Madeline la Rochelle
Secrets All Around
Madeline la Rochelle
Kutató


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Adeline LaPierre
Ω Hozzászólások száma : 39
Ω Kor : 36

John & Maddie - Városnézés Empty
TémanyitásTárgy: Re: John & Maddie - Városnézés   John & Maddie - Városnézés Empty2014-08-04, 19:28



John & Maddie



Na igen, ezt elég jól sikerült már leszűrnie, hogy nem vagyok kifejezetten egy nyugodt, csendes típus, aki könnyedén megül a hátsóján. Szeretem, ha nem maradok ki a fontosabb eseményekből, szeretem, ha körülöttem pörög a világ és nem kell magam visszafogni csak azért, mert veszélyes lehet. Persze azért igyekszem reális kereteken belül óvatos lenni, bár azt nem mondhatom, hogy ez minden esetben tökéletesen menni is fog, mert ha elkap az izgalom, ha olyasmit találok, ami tényleg... igazán nagyon érdekel, akkor nem egyszerű gondolkodni, hogy kötelet hozzak, vagy valami egyebet, hogy biztosan ne legyen semmi baj, mert annyi idő alatt akár még baja is eshet annak az érdekes, fontos dolognak, amit épp meg akarok szerezni. Tényleg csak megígérhetem, hogy majd igyekezni fogok, nagyon, hogy ne essen bajom, az ő kedvéért, meg hát én sem akarok ideje korán megmurdálni.
Az apróbb mozdulatai már lassan egészen megszokottá válnak, végülis én is teszem ezeket, egy-egy finom simítás, egy-egy kedves közeledés, hiszen... ebből áll ez az ismerkedési fázis. Nem kell elrohanni a dolgokat, annak sosincs jó vége. Megtettem egyszer és nem akarom újra, akkor is pont egy katona volt az illető és igenis megbántam, hiába voltam fiatal és e miatt hiába fért bele reálisan a dolog.
Az évődő szavakra nem tehetek róla, de elnevetem magam. Kedves... aranyos, határozottan édes pasi, ezt nem tudnám és nem is akarom tagadni, nem véletlenül maradt rajta sokak pillantása, amikor bejött a hotelbe nem igaz? - Nem igazán vagyok veszedelmes nőszemély, de ha... az lennék tényleg segítségére kiabálnál? - néhány ártatlan pislogást is megengedek magamnak, olyan igazi kislányosat, amiből aztán tényleg nehéz feltételezni, hogy akármilyen rossz is járna a fejemben. Nem is jár... legalábbis semmi olyan, amit be mernék vallani. Az pedig tényleg határozottan kellemes érzés, hogy így emlékszik rá, hogy mit beszéltünk, mert bár csak tegnap volt, de igenis elfeledhette volna a szavaim egy részét, mégis figyelt, tényleg figyelt.
- Pontosan, abban az időben és pontosan azon a helyen kellene megvizsgálnunk, hogy reagál rád a bura és persze nagyon óvatosan. - bólogatok és örülök, mert úgy fest, hogy ő is szeretné megpróbálni, nagyon úgy fest, hogy benne van a dologban. Szerintem a kutatás ezen alapszik, próbákon, felvetéseken és azok igazolásán, nekünk is pontosan ezt kell tennünk, hogy rájöjjünk mi miért történt. És igen abban egyértelműen igaza van, hogy ha nem jönne el ő velem, akkor jó eséllyel elmennék egyedül megnézni, hogy pontosan mi a helyzet, úgyhogy mindenképpen ezzel a megoldással jár jobban.
- Nem tudtam, de úgy fest, hogy te tényleg készültél, sokat. - szélesen elmosolyodom, mert tetszik ez, nagyon tetszik, hogy így utána nézett a dolgoknak. Hogy most, vagy még régebben az nem számít, de az a fontos, hogy igen és én sem tudhatok mindent, tud nekem újat mondani bőven.
- John... - nevetem el magam, miközben kaptatunk felfelé. Nem lep meg a válasza, sőt igazából pontosan valami ilyesmire számítottam tőle, valami frappánsra, valami kissé kihívóra, de azt hiszem odafent elég lesz az ing levétele is... odafent mindenképpen.

Vissza az elejére Go down
John William Taylor
Secrets All Around
John William Taylor
Szövetséges


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : John William Taylor
Ω Hozzászólások száma : 71
Ω Kor : 34

John & Maddie - Városnézés Empty
TémanyitásTárgy: Re: John & Maddie - Városnézés   John & Maddie - Városnézés Empty2014-08-02, 18:32

Jó lenne tudni, mi járhat most Maddie fejében. Abban majdnem biztos vagyok, hogy csak azért, mert veszélyes lehet, nem fog meghátrálni semmitől. Az ember szerény kis nőnek nézné, csendesnek és szelídnek, de ez nem teljesen így van. A helyzet inkább az, hogy azért nem hivalkodó, mert nincs rá semmi szüksége. Nem kell pózolnia, megjátszania magát, mert ő valóban értékes. Teljesen felesleges az előtérbe tolakodnia, mert aki egy kicsit is figyel, az láthatja,  a divatmagazinok legújabb módija, meg kilónyi vakolat nélkül is szép, és nincs szüksége arra, hogy harsány legyen, vagy ostoba szólamokat szajkózzon, mert aki rászán egy kis időt, és beszélget vele, az felfedezi majd, hogy esze is van.
Bár ez a kombináció sok férfi számára ijesztő lehet.
Eszembe jut, hogy tegnap erről is beszélgettünk és elmosolyodom. Maddie előttem talán már kevésbé fogja vissza magát, mert tudja, hogy nem szedem rögtön a nyakamba a lábamat attól, hogy ő önmagát adja.
Rendben – bólintok, és ahogy megszorítja picit a kezemet, a hüvelyujjammal megsimítom a kézfejét. Apró finom kis mozdulat, semmi durva, de mégis jelzés felé, hogy jólesik, amit mond, és köszönöm, hogy megért, és nem küld el a sunyiba.
Nyilvánvaló, hogy akármilyen óvatosak vagyunk, és bármennyire is odafigyelünk, minden veszélyt nem tudunk kivédeni, balesetek történhetnek, de már az sokat jelent, ha figyelünk, és nem mászunk bele ostoba módon olyan helyzetekbe, amik eleve semmi jóval nem kecsegtetnek.
Már persze amikor van választásunk.
Mert nekem sokszor nincs. Katona vagyok, és háború van, ha parancsot kapok, azt teljesítenem kell. Ez nem jelenti azt, hogy bármit vakon megtennék, vannak határok. Van, amire nem lennék képes. Én nem vagyok az a fajta, aki főbe lőne egy sebesült hadifoglyot, például.  De minden további nélkül biztosítanám azokat a bombázókat, amiket egy német repülőtér ellen küldenek. Tudom, hogy emberek is vannak azon a repülőtéren, nem csak gépek, de azt is, hogy a céljuk az, hogy bombákat szórjanak angol, francia, vagy orosz városokra. Városokra, ahol civilek vannak.
Mocskos dolog ez az egész. De nem mi kezdtük.
Szerencsére Maddie mondata kiránt a komor gondolatok közül.
Lassan csóválom a fejem, és igyekszem rá enyhén helytelenítő pillantást vetni, ami valószínűleg nem igazán sikerül, mert amit mondott, azon legszívesebben vigyorognék, mint a vadalma.
Szóval pontosan tudod – felelek és a szájára pillantok. – És mégsem kezdtél kiabálni, hogy segítség! Lehet, hogy az emberek félreismernek, Maddie? – Kérdezem tőle évődve. – Lehetséges lenne, hogy valójában veszedelmes nőszemély vagy? Kiabáljak én segítségért?
Játszom vele, csak kis évődés, és szerintem ezt ő is pontosan tudja. Ahogy azt is, hogy sose kiabálnék azért, ha egy nő be akarna hálózni. Főleg, ha az a nő ő lenne.
Bólintok.
Igen. Hogy is felejthettem el? A tizedik.
Emlékszem, tegnap elbeszélgettünk erről is és tetszett a nézőpontja.
Megvonom a vállam, mert nem tudom, hogy mi az igazság a bura körül.
A bura mellett cirkál két őrjárat is, de amennyire tudom, nincs elzárva a terület. Nehéz is lenne mindenhol elzárni, arra nincs is elég katona. Tehát van olyan része, ahova oda lehet menni, attól függően, hogy hol vannak éppen a járőrök. Így bizonyos időpontokban oda is oda lehet jutni, ahol én voltam, amikor hozzáértem.
Fürkészve nézem Maddie-t.
Ha rekonstruálni akarnánk az esetet, ugyanott kellene kipróbálnunk és nagyjából hasonló időpontban, nem? – vetem fel végül.
Szövetséges katona vagyok és tiszt, ő pedig nekünk dolgozik, mint kutató. Nincs kétségem, meg tudnánk csinálni, hogy kimegyünk és kipróbáljuk a dolgot. Értelme is lenne. Csak féltem kissé Maddie-t. De attól is tartok, hogy még képes, és egyedül vág bele a dologba. Akkor meg nem jobb, ha én magam vagyok ott vele?
Úgy vélem ezzel el is dőlt a kérdés. Csak azt kell majd kitalálnunk, mikor csináljuk meg – mondom végül.
Látom, hogy Maddie is a Pápai Palotát nézi. Eszembe jut, hogyan tervezgettük, hogy mindent megnézünk majd az országban.
Ha jól emlékszem, V. Kelemen pápa jött ide, a Venaissin grófságba először, 1306.-ban – kezdek halkan beszélni. – Őt hatvannyolc éven át még hat pápa követte. És ez még csak a történet eleje. A város megnövekedett, a kézműipar és a művészetek felvirágoztak, de a kortárs Petrarca szerint, a város az erkölcsi fertő melegágya lett – lassan elmosolyodom. – Itáliainak mondják, Arezzói születésű, de éveket élt itt is. Meg ott is. Az ő életében megfért a két ország, mondjuk így, bár Olaszország akkoriban csak városállamokból, kisebb-nagyobb hercegségekből állt, nem volt egységes, ahogy még Franciaország sem. Azt tudtad, hogy Provence csak 1486.-ban egyesült Franciaországgal? – kérdezem kíváncsian.
Ha tudta sem bánom. Én utánanéztem.
Kényelmes léptekkel sétálok el vele a palota előtt, becélozva a lépcsősort fel, a Dóm elé.
Az ingem, a nadrágom, amit csak szeretnél – vágom rá.
Ez túl magas labda volt.
Vissza az elejére Go down
Madeline la Rochelle
Secrets All Around
Madeline la Rochelle
Kutató


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Adeline LaPierre
Ω Hozzászólások száma : 39
Ω Kor : 36

John & Maddie - Városnézés Empty
TémanyitásTárgy: Re: John & Maddie - Városnézés   John & Maddie - Városnézés Empty2014-07-30, 10:14



John & Maddie



Nem is tiltanám meg neki azt, hogy aggódjon értem, erről szó sincs, egy pillanatig sem, egyszerűen csak ez a munkámmal járhat, és nem fogok csak azért beülni egy irodába, hogy biztosan ne essen semmi bajom. Majd óvatos leszek, mint ahogy minden bizonnyal ő is óvatos, ha bevetésre küldik, vagy csak hogy megvizsgálja a burát. Akárhogy is nézzük, de nem engem csapott meg az az izé, hanem őt, neki lett sérülése miatta és nem nekem, és ez még csak nem is azért van, mert ő óvatlanabb volt. Van amikor egyszerűen nem számolhatunk vele, hogy mikor mi történik, csak úgy megtörténnek a dolgok és kész, és nincs igazán beleszólásunk, ez van. A szavaira és az érvekre épp ezért végül csak elmosolyodom és bólintok. Kár lenne tagadni, tényleg jól eső érzés az, hogy félt, és nincs is ellenemre.
- Megígérem, hogy óvatos leszek és körültekintő minden helyzetben rendben? - a mosolyom nem tűnik el, sőt talán egy kis szeretetteljes él is kerül belé, ahogy megszorítom kicsit a kezét. Tényleg szeretném, ha tudná, hogy vigyázni fogok magamra, mert neki ez a fontos, én pedig természetesen tiszteletben tartom, hogy kinek mi a fontos, főleg ha az illető olyan valaki, akitől én is elvárom ezt fordítva. Katona, minden bizonnyal átgondolja a lépéseit minden esetben, én pedig szintén nem vagyok éppenséggel buta, de attól még az aggodalom nem fog szűnni bennem sem és ha jól sejtem benne sem.
- Talán abból, hogy legutóbb milyen módon igazítottad meg a szoknyámat. - nevetem el magam, mert hát mégis csak egyértelműen afféle kis incselkedés zajlik most itt, és mindketten tudjuk a pontos válaszokat, mégis inkább csak finoman körüljárjuk őket. Lehet, hogy bevertem tegnap a fejem, nem is kicsit, de attól még éreztem, ahogy a szoknyám széle helyett a combomat simogatta meg. Csak egy röpke pillanatig, de attól még megtette és nem vagyok naiv, vagy buta, hogy tudjam szívesen megtenné újra, ha lehetősége adódna rá.
- Dehogy! Tudod... a tizedik, mindig vizsgáljunk meg minden eshetőséget és ha találtunk egy jónak tűnő megoldást, akkor... még egy kicsit gondolkodjunk. - szelíden elmosolyodom, hiszen tegnap már volt szó hasonlóról és akkor is kifejtettem a véleményemet, szeretem átgondolni jól a dolgokat, jól megrágni őket, mert akkor leszek biztos magamban, ha tényleg úgy érezhetem, hogy egy apró részlet sem maradt ki, hogy tényleg minden létező szempontból megvizsgáltam a problémát.
- Talán a bura volt akkor aktívabb, talán a miatt, hogy ott voltatok mind, vagy épp csak pont jókor voltatok ott, avagy rosszkor. Túl sok még a kérdés és nem hiszem, hogy bármit érnénk tippeléssel. Lezártátok azt a helyet John? Vagy... elmehetnénk oda? - akár ketten is, azzal sem lenne gondom. Nem kell mindent mindig hivatalosan intézni, én legalábbis nem ragaszkodom hozzá, egyáltalán nem zavar, ha nem kérek mindenre engedélyt a főnökömtől, főleg ha amúgy is csak vaktában tapogatózom, azt úgyis meg fogom majd osztani vele, amire jutottam, ez csak természetes.
- Igen, szerintem mindenképpen meg kellene próbálnod, persze csak óvatosan, hogy ne sérülj meg megint. - határozottan bólintok. Na ezek azok a dolgok, amik igen veszélyesek, de attól még meg kell lépnünk őket, hogy közelebb kerüljünk a válaszokhoz. Ha pedig még én is ott leszek vele, akkor ha bármi baj történik, tudok segíteni... remélem, hogy tudok.
- Igen, így van. Igazság szerint szinte mindenben van jó és rossz, nem is hiszek kifejezetten a végletekben. - felpillantok az épületre, amikor elhaladunk előtte. Ismeri a várost, vagy csupán csak utána nézett. Én még nem tettem meg, nem volt rá érkezésem, de jó, hogy legalább kettőnk közül egyikünk többet tud. - Egy pillanatig sem volt kérdés, hogy megyek, főleg, hogy arról volt szó odafent még az ingedet is ledobod. - szélesen elmosolyodom és persze nem engedem el a kezét, akkor hát irány felfelé, irány az emelkedő és a csodás kilátás. Egyébként most még csak nem is a bura látványának lehetősége vonz, egyszerűen jól érezem magam és jó egy kicsit kikapcsolódni, csak úgy kötetlenül.

Vissza az elejére Go down
John William Taylor
Secrets All Around
John William Taylor
Szövetséges


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : John William Taylor
Ω Hozzászólások száma : 71
Ω Kor : 34

John & Maddie - Városnézés Empty
TémanyitásTárgy: Re: John & Maddie - Városnézés   John & Maddie - Városnézés Empty2014-07-28, 19:48

Látom, hogy Maddie elmosolyodik, amikor a de után nem mondok semmit végül. Nincs jogom semmit mondani. Pont nekem, aki légi bevetésekre járok. Illetve most nem, mert egyetlen repülőgép van a városban, az is egy lezuhant roncs, plusz itt a bura is, ami mindenféle bevetést megakadályoz, nem csak a számomra, hanem minden szövetséges egység és a partizánok számára is. Illetve az ellenállók persze így is tevékenykedhetnek, ahogy azért nekünk is van feladatunk. Mert kívülről ugyan most épp nem érkezhet újabb fenyegetés, de a város szélén, ugyanakkor még a burán belül van egy hadifogoly-tábor is. Ez pedig potenciálisan mindig veszélyekkel jár.
Ki tudja, mikor jut eszébe valakinek megszökni onnan?
Ugyanakkor az, hogy nincs jogom szólni, nem jelenti azt, hogy nem féltem. Pedig valamilyen szinten az is ostobaság. Alig ismerem. Nem kellene, hogy számítson. De mégis!
Ha lenne közöm hozzá, ha valóban szólhatnék, akkor sem azt kérném, hogy hagyja abba a munkáját. Erről szó sincs. Csak annyit szeretnék, hogy vigyázzon magára, hogy legyen körültekintő, és ne helyezze előbbre valami kincs vagy relikvia értékét a saját életénél és biztonságánál.
Nem kívánnám, természetes, hogy nem, hogy valami könyvtárban porosodjon, ugyanakkor annak sem örülnék, ha életveszélynek tenné ki magát.
Ezzel tisztában vagyok, Maddie, elég egyértelművé tetted. És azt is tudom, hogyha terepmunkán vagy, az rejt magában némi veszélyt is akár, a kérdés mindig csak az, hogy mekkora a veszély, illetve, hogy értelmes óvintézkedésekkel mennyire csökkenthető.
Szusszanva fújom ki a levegőt.
Ha például az ereklye egy meredek hegyvonulat egyik barlangjában van, akkor nekivághat az ember bolond módra is, hogy hú, felmászom, és majd megszerzem, meg értelmesen is, meghagyva valahol, hogy hova ment, mennyi időre, vihet magával hegymászó-felszerelést… ilyesmi.
Sejtem, hogy az talán a legnagyobb nehézség, hogy valakinek elmondja, hova megy, főleg, ha csúnyán nevezve, kincsvadászatról van szó.
Annak örülök, hogy Maddie nem húzza el a kezét. Megtehetné, nem állítanám meg, de jó érzés, hogy nem teszi. Arra meg különben is vigyázok, hogy semmi olyan ne történjen itt a tér közepén, ami miatt a szájukra vehetnék őt a pletykafészkek.
Nem is tudom, honnan gondoltad – teszem az ártatlant.
Pedig nem igazán titkoltam, sőt egyáltalán nem, hogy tetszik nekem. De ettől függetlenül nem akarok semmit sem erőltetni. Annak nincs semmi értelme, hogy bármit is sürgessek, abból nem sülne ki semmi jó. Ilyen helyzetben a talán, mint válasz, nem is rossz.
Igen, tudom – bólintok.
Ha már ezen dolgoznak, akkor jó, hogy egy olyan ember is van a kutatók között, mint Maddie. Ő valóban odafigyel mindenre, és nem csak a saját elméleteit kívánja bizonyítani.
Ahogy látom, te nem úgy dolgozol, hogy felállítasz egy elméletet, aztán minden áron azt próbálod bizonyítani, akár helyes volt az eredeti feltételezésed, akár merőben téves.
A hangomban elismerés van. Sajnos láttam már párszor, hogy valaki képes akkor is védelmezni egy merőben ostoba elméletet, ha már minden tény és bizonyíték ellene szól.
Nem mondom, hogy én nem vagyok makacs, sőt konok, de legalább akkor gyakorlom eme tulajdonságaimat, mikor igazam van.
Elsőre nem rossz tipp. Fura dolgok történtek abban az erdőben. Ott volt az a zöld fény is. Meg annak a fickónak a teste…
Na, az volt még csak fura, sőt, szerintem olyan nem is létezik. A fény csinált valamit az érzékeinkkel.
Meglepve hallgatom Maddie-t.
Lehet. Végtére is, te azt mondod, nálad csak valami finom elektromos bizsergés volt, mint mikor az áram nem is olyan erős, de mikor én értem hozzá, akkor hevesen kisült. Szóval akkor vagy a bura volt aktívabb, vagy engem nem szeretett valami miatt.
Elgondolkodva nézek a lányra.
Szerinted meg kellene próbálnom újra hozzáérni? Ha megint megcsap, engem utál, ha csak kis bizsergés, akkor valami miatt épp aktívabb volt. Mit szólsz az ötletemhez? – kérdezem kíváncsian.
Kettős hatás. Jó és rossz. Ezt nem árt megjegyezni. Lehet, hogy ez a bura maga is valamiféle ereklye. Egyszerre jó és rossz.
Felpillantok a Pápai Palotára, ahogy elmegyünk előtte.
Mint az az építmény. Egyszerre jó és rossz, mármint az volt a saját korában. Amennyire én tudom. Jelenleg egy lenyűgöző építmény, és még csodásabb lenne, ha felújítanák, illetve odafigyelnének, hogy jó állapotban őrizzék meg. Biztos érdekes a története is.
Előre intek.
Látod ott azt a szoborcsoportot a Dóm előtt? Onnan indul felfelé a sétaút. Akkor benne vagy? – kérdezem némi kihívással a hangomban. – Azt mondják, fentről csodálatos a kilátás. Még az is lehet, hogy a bura is látható – próbálom elhúzni kissé Maddie előtt a mézesmadzagot. – Jössz?
Újra a karomat nyújtom neki.

Pápai Palota

Szoborcsoport a Dóm előtt
Vissza az elejére Go down
Madeline la Rochelle
Secrets All Around
Madeline la Rochelle
Kutató


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Adeline LaPierre
Ω Hozzászólások száma : 39
Ω Kor : 36

John & Maddie - Városnézés Empty
TémanyitásTárgy: Re: John & Maddie - Városnézés   John & Maddie - Városnézés Empty2014-07-24, 07:35



John & Maddie



Őszintén szólva soha nem is ment ez nekem, sosem tudtam igazán megjátszani magam. Volt is ebből gondom, főleg mert az apám mégis csak politikus. Mellette nem valami hasznos ez, hiszen akadnak bőven olyan ismerősei, akikkel azért mégis csak rendesebben kellene viselkedni, úgy tenni, mintha nem borítana ki már csak az is, hogy betette a házatokba a lábát, de nekem ez valahogy soha sem ment. Ha olyan jött hozzánk, akit nem kedveltem, akkor inkább léptem le és hagytam ki egy vacsorát, apám pedig szerencsére elég hamar tisztában lett azzal, hogy jobb, ha ezt hagyja, mintha a savanyú képemet kell bámulnia egész este, vagy hatán az üzlettársa akad ki azon, hogy mennyire nem vagyok oda érte. Ezért is tudtam mindig elég könnyen lepattintani a nem kívánatos kérőket, nem ment a bájcsevej soha életemben.
Most viszont kár lenne tagadni, hogy tényleg szívesen nézném meg ing nélkül, hiszen tényleg úgy lenne fair, ő is látott engem. Jó nem blúz nélkül, de... akkor is így lenne igazságos. Persze a sérülése is érdekel, hogy megnézzem tényleg jól van-e, de azért mást is megnéznék szívesen, ha csak lopva is, ha csak futólag is.
Azt viszont tényleg el kell fogadnia, hogy van munkám, olyan, amit szeretek és ami azzal jár, hogy időnként egy kicsivel veszélyesebb is lehet. Én se mondanám neki, hogy hagyja ott a sereget, nem is lehet azt csak úgy megtenni, én pedig szintén képtelen lennék mással foglalkozni, ülni teszem azt egy irodában és csak aktákat tologatni. Eleget dolgoztam már a múzeumban Párizsban, nem akarok megint visszaszorulni egy zárt terembe, most már mást, többet akarok, főleg hogy belekóstolhattam az igazi izgalmakba. Végül csak elmosolyodom, amikor az a de ott marad a levegőben lógva. Ő is tudja, hogy nem szabad beleszólnia e téren az életembe, visszahúznia, az nem lenne jó egyikünknek sem.
- Tudom, hogy aggódsz John és ez jól is esik, de szeretem a munkám, akkor is, ha néha veszélyes lehet. - halványan elmosolyodom, amikor megfogja a kezem és lágy csókot hint a csuklómra. Nem húzom el, hiszen előzőleg én simítottam meg az arcát. Azt hiszem ennyi már belefér, néhány apró érintés, néhány apró közelítés a másik felé. Ez még nem olyan nagy dolog, e miatt még nem fognak rosszmájú pletykákat terjeszteni rólunk. A megjegyzésére azért halvány pír suhan át az arcomon, még mindezek ellenére is.
- Hát azt... sejtetem John. Talán... majd... - nem ígéret ez, inkább csak egy lehetőség. Követtem el már hibákat az életemben, volt már rá példa, hogy túl gyorsan és túl hirtelen mentem bele valamibe, és nem szeretnék ilyet tenni újra. Nem arról van szó, hogy máris olyan valakit keresek, aki elvesz, dehogy! Egyszerűen csak... idősebb vagyok már, és épp e miatt óvatosabb is, nem kell semmit sem elsietni.
- Még is csak ez a munkám, nem igaz? - szélesen elmosolyodom, ahogy látom a lelkesedését. Tetszik, hogy képes a dolgokat más oldalról is megfogni, nem csak katonaként, hogy akkor azonnal menjünk és essünk neki baltával valaminek. - Nem tudjuk, hogy mi ez, talán a forrás is energiát sugároz, talán nem, talán csak egy apró tárgy. Ha tippelnem kéne, az erdőben keresném, de... nem tudom. - a városban túlságosan feltűnő lehet, én azt mondom, hogy inkább az erdő lehet esélyes, hogy ott találjuk, de persze sejtelmem sincs, ez tényleg csupán egy tipp. A kérdésére csak sóhajtok egyet, pedig nagyon igyekeztem kikerülni a kérdést, nem akartam belebonyolódni. Végül lassan, de bólintok.
- Igen, hozzáértem, mint ahogy már rengetegen. Talán, ami veled történt valamiféle aktivitás miatt volt, amikor én nyúltam hozzá, csak bizsergést éreztem, az energiát, de nem lett semmi bajom. - nincs rajtam sérülés, tényleg nem lett bajom, ez látszik. Nem akarom, hogy aggódjon, de nem tagadhatom meg önmagam. Ez a munkám, hát persze, hogy kellő vizsgálat után az jön, hogy az ember meg is érinti a dolgokat. Van benne kockázat, hát persze, de... attól még meg kell tenni.
- Igen, ez a nagy kérdés, hiszen egyelőre vég is minket a kinti világtól, de idővel elfogynak a készletek. Az áram már most is gondot jelent, és aztán majd a gyógyszerek... a városban a fejetlenség. Sokaknak kint ragadtak a szeretteik is. - az apám is, szóval nem szeretnék örökre itt ragadni. Aggódom érte, hát persze. Párizsban van, ahova nem juthatunk el, ahonnan nincsenek hírek, amit talán már elért a háború. Persze, hogy féltem őt, de megpróbálom ezt legalább kizárni, van épp elég gond, ami miatt aggódhatok.

Vissza az elejére Go down
John William Taylor
Secrets All Around
John William Taylor
Szövetséges


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : John William Taylor
Ω Hozzászólások száma : 71
Ω Kor : 34

John & Maddie - Városnézés Empty
TémanyitásTárgy: Re: John & Maddie - Városnézés   John & Maddie - Városnézés Empty2014-07-22, 14:22

Úgy veszem észre, Maddie nem csak megjátssza magát velem kapcsolatban. Bár annak nem is lenne semmi értelme, az ő szempontjából. Nincs értelme olyankor, mikor láttam munka közben, hallgattam már az okos érveit, láttam hanyatt esni a székkel, csak azért mert zavarba jött attól, hogy a dekoltázsát bámultam.
Ezek után nincs értelme, hogy megpróbáljon másnak látszani, mint ami.
De a részemről is ez a helyzet. Tudja rólam, hogy mit tartok a háborúról, hogy mit a családról, hogy nagyjából hogyan állok a nőkhöz. Nem szépítettem, nem próbáltam jobb lenni, mint amilyen vagyok. Nem fordultam félre udvariasan, és nem csak a szoknyája szegélyét érintettem meg két ujjal, mint valami viktoriánus lányregény halvérű főhőse.
Ettől függetlenül érdekes fejlemény, hogy Maddie ing nélkül akarna látni, bár persze lehet, hogy tényleg csak a sérülésemre kíváncsi, de az vesse rám az első követ, aki ebben a helyzetben nem remélne többet!
Értem, szóval úgy fair – bólogatok és igyekszem komoly képet vágni.
Tehát mégis igazam van, nem csak és kizárólag a sérülésem érdekli, mert akkor bizonyára nem hozta volna fel a tegnapi napot. A szemem sarkából pillantok rá, nagyon is tetszik, ahogy beharapja a szája szélét, van benne egy adag ártatlanság, és egy jóval nagyobb adag kacérság is.
Eddig még nem törtem rajta a fejem, hogy vajon Maddie mennyire ártatlan. Igazából nincs jelentősége, mondhatnám, hogy egyáltalán nem számít, és ez bizonyos szempontból így igaz, ugyanakkor mégsem mindegy. Nem mintha nekem olyan sűrűn lett volna dolgom szűz lányokkal, szerintem, ha jól utána gondolok, egyikük sem volt eddig az. Nem mintha annyira fontos lenne. Maddie végtére is már elvégzett legalább egy főiskolát, ha nem egyetemet, nem bakfis már, egy szót se szólhatok, ha voltak már páran az életében, apuci tiltó szava ellenére, vagy éppen a miatt.
Különben is, nincs jogom többet kérni, mint amennyit én adni tudok.
Ettől függetlenül várom már, hogyan fog reagálni, mert rajtam nem múlik, nem akadok ki azon, hogy levegyem előtte az ingem. Akár itt is megtenném, a tér közepén, nem azért javasoltam, hogy majd fent a dombon, mert én olyan szégyellős lennék, hanem csakis Maddie miatt. Egyszerűen nem akarom, hogy bárki a szájára vegye, és ízetlen pletykákat terjesszenek róla.
Igazad van – bólintok.
Tényleg nem mondhatja, és tudom, hogy Maddie ért ahhoz, amit csinál, sőt tudom azt is, hogy óvatos, de akkor sem nagyon tudok mit tenni az ösztöneim ellen.  Rá kell jönnöm, hogy az a helyzet, nekem is van valami atavisztikus ősemberi énem, aki ilyenkor tombol idebent, és azt üvölti, nem, ő nem kerülhet veszélybe, Maddie nem!
De nem hiszem, hogy neki annyira tetszene ez. Nem is illene hozzá, így végül beleegyezően bólintok.
Rendben, de… – nagyot sóhajtok. – Rendben van, Maddie.
Igyekszem kipréselni még egy mosolyt is.
Talán hatásos is volt, vagy legalábbis nem ártott, hogy visszafogom magam, mert Maddie elengedi a kezem, és helyette megsimítja az arcomat.
Felnyúlok, megfogom a kezét, és ha csak el nem rántja egy könnyed kis csókot nyomok a csuklója belső oldalára, aztán elengedem.
Kár, hogy te nem mondod, pedig szívesen megnézném – felelem halkan.
Nem számít, ha szemtelennek gondol, inkább higgye azt, hogy az vagyok, mintsem megtudja, mennyire megrémít még a lehetősége is, hogy ő a bura közelébe kerül. Az a valami nagyon furcsa dolgokra képes.
Na, igen, energia bőven van benne, szerintem a város készletét is lecsapolta – jegyzem meg. Elég élénken emlékszem a pukkanásra. Azt viszont tényleg nem sikerült megtudnunk eddig, hogy hol a központja. Viszont…
Maddie, amit mondtál, az nem is butaság. Ezt a izét, a burát, valami fenntartja. Azt mondjuk, itt van és beborítja a várost, de azt hiszem senki nem mérte még fel, hogy pontosan mekkora. Lehet, hogy nem ártana ennek utánanézni. Kellenének térképek, meg…
Magamban próbálom végiggondolni, hogy mire is lenne pontosan szükség. Térképek, persze, de pár helybéli sem ártana, akik nem tojnak be a saját árnyékuktól. Egy arc ugrik be csak hirtelen, akit a buránál láttam, illetve kettő. De nem tudom, kik ők. Még nem. Ez így nem valami nagy terv, de legalább már valami.
Miközben agyalok, az azért feltűnik, hogy Maddie ügyesen kikerülte a kérdést, hogy hozzáért-e a burához. De ez számomra fontos, és szeretném tisztázni.
Mondd csak, hozzáértél? – kérdezem újra, és közben őt nézem.
Sóhajtok és a fejem csóválom.
Az összefüggésekre. Ha azt tudnánk, talán tehetnénk is a bura ellen. A kérdés csak az, hogy az jó, vagy rossz lenne végül nekünk?
Vissza az elejére Go down
Madeline la Rochelle
Secrets All Around
Madeline la Rochelle
Kutató


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Adeline LaPierre
Ω Hozzászólások száma : 39
Ω Kor : 36

John & Maddie - Városnézés Empty
TémanyitásTárgy: Re: John & Maddie - Városnézés   John & Maddie - Városnézés Empty2014-07-20, 19:57



John & Maddie



Ha egy kicsit figyel a jelekre és csak figyel, hiszen katona, az a dolga, hogy a környezet ne legyen csak úgy semmi számára, akkor láthatja, hogy nagyon is érdekesnek találom, sőt... Nem lett volna odabent sem az a lelkes puszi, nem bólintottam volna rá gondolkodás nélkül a mai napra és persze nem aggódtam volna érte annyira, ha nem lenne számomra nagyon is fontos. Persze, hogy érdekel, hogy mi lesz vele, persze, hogy fontos nekem ezt a mostani találkozó, és azt szerintem senki sem mondhatja, hogy nem egy felettébb vonzó és jó képű fickóról van szó. Nem véletlenül nézték őt meg annyian és... azt hiszem ő is tökéletesen tisztában van az adottságaival. A szavaiból legalábbis egyértelműen ez sütött. Bár remélem, hogy elsősorban az én figyelmem érdekli most és másoké annyira nem. Talán az is erre utal, hogy meg akarja mutatnia vállát, bár talán csak a sérülését. Igaz, nem vagyok orvos, és bizonyára csak volt aki megnézte, ha komolyabb sérülést esetleg, de... tényleg jó lenne, ha megbizonyosodhatnék róla, hogy nincs komoly baja, hogy azok, amiket hallottam tényleg csak kósza pletykák, nem többek annál. Nem akarom, hogy tényleg olyan komoly legyen a helyzet, vagy az, ami vele történt.
- Egyébként is... úgy a fair, ha te is mutatsz nekem valamit, azok után, hogy én már akaratlanul is, de megtettem tegnap... duplán! - ennyi játékos szórakozás belefér nem igaz? Mégis csak épp arról van szó, hogy megmutatja nekem a vállát, ami egyértelműen nem csak annyiból fog állni, hogy feltűri az ingujját, hanem sokkal inkább jó eséllyel megszabadul majd az ingétől egy félreeső helyen, ahol más nem nagyon láthatja. És kár lenne tagadni, hogy engem... érdekel a látvány. Akinek ilyen arca van, akinek a hátsóján ilyen szépen feszül a nadrág, és amúgy is katona, az minden bizonnyal szemrevaló felsőtesttel rendelkezik. Beharapom a számat, ahogy sikerül kissé elkalandoznom, de aztán visszatérek a jelenbe, és a morgására képtelen vagyok visszafogni egy mosolyt.
- Tudom John, de... amennyire te nem mondhatod, hogy távol tartod magad tőle, annyira én sem tehetem meg, hogy nem foglalkozom a munkámmal, de ígérem, hogy óvatos leszek, minden alkalommal, amikor valamivel foglalkozom, rendben? - valahogy ösztönösen mozdul a kezem, így séta közben. Elengedem az övét és csak egy röpke pillanatra a kézfejemmel végigsimítok az arcán megnyugtatásképpen. Nem akarom, hogy aggódjon, hiszen a munkám igenis lehet veszélyes, ahogy az övé is, de hát ez ezzel jár. - Tényleg semmi bajom, bár nem mondom, hogy én is... megmutatom a vállam. - igen, csak próbálom oldani a feszültséget, mert egyértelműen érezni rajta, hogy nagyon is kellemetlenül érinti a tény, hogy én a burával foglalkozom. - Nem sokat. Biztos, hogy van valami központja, mert egyértelműen sok benne az energia, de... hogy honnan indulhat ki, vagy mi lehet, ami feltölti, és nem engedi eloszlani... arról még csak sejtésünk sincs. - nem mondom, hogy nem értem hozzá, mert nem akarok hazudni. Megtettem, mert kellett, mert ez a dolgom. A szavaira persze már nagyon figyelek, miközben szépen haladunk a cél felé. Városnézésről volt szó, az én figyelmemet most mégis sokkal inkább ő és a története köti le. Nem tehetek róla. - Itt, mostanában semmi sem lehet hitetetlen. Szóval... furcsán régi volt. Minden jelenthet valamit, csak rá kell valahogy jönni az összefüggésekre. - nem sokat segítek ezzel tudom, de mit is mondhatnék látatlanban? De legalább tudhatja, hogy hiszek neki, maradéktalanul és kétkedés nélkül. Nem hazudik, ez biztos és nincs okom feltételezni, hogy képtelenséget állít, hiszen láttam már én is felettébb furcsa dolgokat, amire a legtöbben azt mondanák, lehetetlen.

Vissza az elejére Go down
John William Taylor
Secrets All Around
John William Taylor
Szövetséges


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : John William Taylor
Ω Hozzászólások száma : 71
Ω Kor : 34

John & Maddie - Városnézés Empty
TémanyitásTárgy: Re: John & Maddie - Városnézés   John & Maddie - Városnézés Empty2014-07-18, 20:44

Apró kis féloldalas mosollyal nézek Maddie-re. Nincs ebben a mosolyban semmi gúny, vagy lenézés, csak egy olyan kis jókedvű, na-ugye-hogy-igazam-van érzés.
Nevezzük ösztönnek, de érzem, hogy nem teljesen reménytelen a helyzetem nála. Nem akarok túl hirtelen hatalmas következtetéseket levonni, de tény, mi tény, már tegnap is nyugodtan lekenhetett volna nekem egy nyaklevest, és egyáltalán nem volt kénytelen belemenni abba, hogy ma találkozzon velem. Ha nemet mond, tudomásul vettem volna, azt nem mondom, hogy örömmel, de ugyan mégis mi mást tehettem volna.
De Maddie nem mondott nemet, sőt, ahogy ma üdvözölt, az szintén némi reményre ad okot, hogy talán valamennyivel már többet jelentek számára, mint egy távoli ismerős, vagy mint egy egyszerű arctalan és névtelen katona, aki csak leszállított számára egy csomagot.
Látom a szemeit, és tudom, tényleg aggódott. Fogalmam sincs milyen vad pletykák terjedhettek el  a kaszárnya területén a tegnapi küldetésünkről, ha lehet ezt annak nevezni, de kezdem gyanítani, hogy a hírek erősen túloztak.
Bár lehet, hogy kívülről még komolyabbnak nézhetett ki, mikor a bura ellökött magától. Azért lehet, hogy nem mindennapi látvány, amint egy láthatatlan valami földre küld egy felnőtt férfit. Feltételezem távolról vagy röhejesen festhetett az egész, vagy ijesztően, attól függően, hogy épp ki látta, nézte.
Az megkönnyebbüléssel tölt el, mikor Maddie végül elmosolyodik. Nem szeretem, hogy aggódik, nem is szeretnék neki okot adni rá. Igaz a dolog nem rajtam múlik, döntően nem rajtam, bár most a bura rendesen bekavart, és ahogy kinéz a dolog, egy darabig senki nem megy sehova Avignonból.
Bár ez csak annyit jelent, hogy a Luftwaffe nem radíroz le az égről, amint a mellékelt ábra mutatja, megsebesülni Avignonban is lehet. Végtére is az ember bármikor leeshet a lépcsőn is egy éjszakai riadó kapcsán, aztán mire feltápászkodna, már azon kapja magát, hogy az egész század átcsörtetett rajta, mint barmok a legelőn.
Rendben, én állom a szavam – bólintok beleegyezően, majd a hangomból valóban eltűnik az évődés, ahogy folytatom –, odafent, a dombon, csak van egy kissé félreesőbb hely, akkor megmutatom.
Még jó, hogy nyár van, így tényleg nem okoz gondot, legalábbis az időjárás miatt nem, más kérdés, hogy a hotel előtti téren azért feltűnést keltenék, meg úgy általában bárhol, kivéve talán a folyópartot, vagy valami strandot, már ha van erre ilyesmi. De csak járnak valahova fürödni, úszni a helyiek is. Igaz, a vállamat most nem szívesen mutogatnám a fél városnak. Maddie más.
Persze, a dolgotok – morgolódom. – csakhogy a bura sokkal nagyobb, mint a mi kedves dobozkánk. Tudod, ki doboz, kis bumm, nagy bura…
A mondatot nem fejezem be, szerintem Maddie nagyon is jól érti mire gondolok. És ha ő fél engem, hát én is féltem őt. Ez a nagy harci helyzet.
Mélyet sóhajtva nézek a szemébe, majd végigfut rajta a tekintetem, tetőtől talpig és vissza.
Tényleg semmi? Remélem nem értél hozzá, vagy ilyesmi… – sóhajtok. – És kiderítettetek valamit?
Végtére is az lenne a cél, senki nem piknikezni jár a burához.
Akkor jó, ha biztos, mert én magam nehezen hiszem – sóhajtok, és a szabad kezemmel hátratúrom a hajamat. – Találtunk egy repülőgép roncsot. Csak van vele egy kis gond. Olyan, mintha legalább húsz éve ott lenne, de azt a típust alig pár éve állították forgalomba.  Az Avignon-i erdő pedig nem valami trópusi dzsungel, hogy így felgyorsuljon a korrózió – kezdek bele újra a mondókámba.
Vissza az elejére Go down
Madeline la Rochelle
Secrets All Around
Madeline la Rochelle
Kutató


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Adeline LaPierre
Ω Hozzászólások száma : 39
Ω Kor : 36

John & Maddie - Városnézés Empty
TémanyitásTárgy: Re: John & Maddie - Városnézés   John & Maddie - Városnézés Empty2014-07-15, 12:22



John & Maddie



Szó se róla, tényleg nem vagyok kifejezetten hivalkodó, se nem is akarok direkt eltűnni a tömegben. Én inkább csak magamat adom, annak ellenére, hogy anya mindig is próbálta elmagyarázni milyennek kell lennie egy igazi kisasszonynak. Ennek ellenére engem még sem a délutáni teák vonzottak, meg a bálok és társaik. Mindig is inkább a könyveket bújtam, ami persze még kislánykoromban nem volt annyira zavaró a szüleim számára, aztán ahogy idősebb lettem egyre többet hallgattam, hogy nem így kéne ezt, hogy változtatnom kéne. Persze nem akartam és a sok nyüstölésnek nem lett hatása, ez most tökéletesen látszik.
Pont e miatt esik nagyon jól John figyelme, hogy mindezek ellenére érdeklődik utánam, hogy láthatóan a hibáimmal együtt is felkeltem az érdeklődését, hogy nem azokat a nőket nézi meg magának, akik a közízlés szerint öltöznek, a szerint viselkednek.
- John... - szólalok meg kissé dorgálón, de nem elég hiteles ez, hiszen ott játszik egy apró kis mosoly az arcomon, így hát nem tudom igazán jól előadni, hogy a megjegyzése bántó lett volna. Nem az, talán... szeretném is, hogy többet lásson a lábamból, hiszen jól esik a tény, hogy láthatóan érdekli, érdeklem, de mégsem erőszakoskodik, egy kicsit sem. Igaz, hogy jött ki egy-egy lépés kicsit rosszabbul a kelleténél, de csupán ennyi, ő nem vitt semmit sem túlzásba. Figyelmes férfi, ezt nem vitathatom, én pedig épp e miatt aggódtam érte, hiszen veszélyes a város mostanában. Tény, hogy odakint még veszélyesebb lenne, de attól még itt sem biztonságos.
Tényleg rossz azt tudni, hogy baja esett, hogy fájlalja a vállát, és még rosszabb, hogy nem mondhatom azt neki, hogy ne tegye máskor, hogy vigyázzon ennél sokkal jobban magára, hiszen minden bizonnyal pontosan ezt teszi, és nem fog azért jobban, vagy kevésbé óvatoskodni, mert én ezt kérem tőle.
A felvetése azért meglep, de végül persze szélesen elmosolyodom. Jó dolog, hogy így tudunk viccelődni egymással, élvezem, kár lenne tagadni, még ebben az amúgy kellemetlen helyzetben is.
- Azt hiszem kevésbé aggódnék, ha tudnám, hogy tényleg nincs komoly bajod. - legalábbis remélem, hogy nem valami nagyon csúnyát látnék a vállán. Tényleg jobb, ha megbizonyosodom róla, hogy tényleg jól van, hogy igazán jól és nem csak úgy nagyjából. Az aggodalmára csak szélesedik a mosolyom.
- Ez a dolgunk John... az a bura talán hasonló, mint a tárgyak, talán van összefüggés. Tudod, hogy nem mindig a nyers erő hatásos csak. - a katonaság persze fontos, de nem biztos, hogy ezt az ügyet ők tudják megoldani, könnyen lehet, hogy ehhez más kell, több, valaki aki mélyebben gondolja át a dolgokat és nem csak a veszélyt látja. De persze jól esik a tény, hogy félt. A kérdésére talán hazudhatnék, de nem látom értelmét. - De igen, de látod semmi bajom. Meg kellett vizsgálnunk. - hogy milyen erőket sugároz, hogy pontosan mit lehet leszűrni belőle. Fontos volt, és fontos lesz további kutatásokat végezni, ezért vagyunk itt.
- Tényleg azt hiszed, hogy nem hinném el? Ne butáskodj, biztos, hogy elhiszem. - már látatlanban is. Nem kételkednék benne, és amúgy is vannak furcsa dolgok, én már csak tudom, nem fogom neki azt mondani, hogy bármi is lehetetlen. Ha ő mondja, akkor biztosan úgy van.

Vissza az elejére Go down
John William Taylor
Secrets All Around
John William Taylor
Szövetséges


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : John William Taylor
Ω Hozzászólások száma : 71
Ω Kor : 34

John & Maddie - Városnézés Empty
TémanyitásTárgy: Re: John & Maddie - Városnézés   John & Maddie - Városnézés Empty2014-07-13, 18:29

Tetszik, ahogy Maddie viselkedik. Nem is tudom, mi az, ami megfog benne, természetesen a külsején kívül.
Mert csinos nő, azt meg kell hagyni, nem az a szokványos szépség, nem az a fajta aki a képes magazinok címlapjairól mosolyog le, de talán annál tartósabb maradhat a szépsége. Ő az a fajta nő, akire hetven évesen is oda fognak figyelni a férfiak, míg a mások eltűnnek majd a szürkeségben.
Amúgy sem az a nő, aki csak úgy beolvadna a masszába, kivéve talán, ha épp ez lenne a célja.
Szerintem, ha akarná, képes lenne rá, eleve nem egy feltűnősködő díva, de közben pedig okos, és humora is van.
Az pedig, hogy néha kissé kétbalkéz, az csak aranyosabbá teszi a szememben, tetszik, hogy nem is akar másmilyennek tűnni, nem játssza meg magát előttem. A legtöbb nő ezt tenné a helyében. Üdítő változatosság, hogy ő nem. Lehet, hogy ez az, ami megfog.
Én pedig félek, hogy még ezzel együtt is túl keveset – felelek azonnal halk hangon.
Nem izgat, mi az illem. Persze kevesebbre tartanám, ha őt sem izgatná. Nem arról van szó, hgy kettős mércével mérnék, egyszerűen csak ilyen vagyok, kevésbé izgatom magam azon, hogyan kellene illendően viselkedni. Ez persze nem azt jelenti, hogy szándékosan szembe mennék a szabályokkal, de úgy vélem adott esetben megkerülhetőek. Például olyankor, ha egy lány hanyatt esik egy székkel. Senki ne várja, hogy szemérmetesen lehunyom a szememet.
De talán ezt Maddie sem várta, akkor nem játszana ilyen kedvesen, nem fenyegetne játékosan az ujjával, mint valami engedetlen kölyköt, mikor tudja, egészen biztosan tudja, hogy egy felnőtt férfi ellen az ilyesmi hatástalan. Csak olaj a tűzre. Kihívás, aminek meg kell felelni.
Az, hogy aggódott értem, megmelegíti a lelkemet. Fogalmam sem volt, hogy ennyire híre ment annak, hogy kivezényeltek minket, ahogy arról sem, hogy mindenféle féligazságok, meg rémhírek kezdtek terjedni. Ki tudja mit össze nem zagyváltak a laktanyában is, de ilyen alapon lehet, hogy a civilek még inkább homályban vannak hagyva a burát illetően, dacára annak, hogy páran ott voltak a helyszínen.
De kétlem, hogy többet tudnának, mint mi, sőt, valószínűbb, hogy még azt a keveset is félreértelmezték.
Bólintok, és mesélni kezdek, igyekszem nagyjából betartani a sorrendet, hogy mi mi után történt, és szinte biztos vagyok benne, hogy Maddie-nek lesznek kérdései.
Észreveszem, ahogy a vállaimra pillant. Apró kis féloldalas mosolyra rándul a szám bal sarka.
Megvagyok. És már annyira nem – válaszolom aggódó kérdésére.
Nem szívesen ismerném be, hogy a vállam még most is sajog és az érintkezés helye lilásvörös és érzékeny. De lehet, hogy kénytelen leszek majd erről is beszélni, főleg, ha, nos, igen, talán ez is fontos részlet lehet, ha a bura természetét akarjuk kideríteni. Jelenleg fogalmam sincs, más is megérintette- e, milyen hosszan, mennyire erősen. Talán minden apróság fontos lehet. Ahogy mondják, az ördög sokszor a részletekben lakozik.
Maddie arcán tényleg őszinte aggodalmat látok, és hirtelen úgy érzem, meg kell nyugtatnom. Mondani valamit, amitől újra mosolyog, amitől egy kicsit, csak egy cseppet elfelejtkezhet erről az egészről, a háborúról, arról, hogy a holnapunk bizonytalan, és nem úgy, ahogy mondjuk három éve lett volna az.
Ha azt szeretnéd, megmutatom, csak az eléggé botrányos lenne, ha az után, hogy az előcsarnokban milyen gyengéd puszikat kaptam, a hotel előtt máris vetkőzni kezdenék a kedvedért – mókázom egy kicsit.
De amúgy komoly, ha akarja látni, odafent a Pápai Palota fölé emelkedő domb fái között szerintem lehet rá alkalom.
Ti kimentetek? Mikor? – A hangomban döbbenet és féltés. – Ugye nem mentél a közelébe?
Remélem nem, nagyon remélem. Maddie nem sérülhet meg, elképzelni is rossz, amint őt is eltaszítja az az izé.
És igen… volt ott valami, de ha elmondom, lehet, hogy komplett őrültnek nézel majd. Viszont ahhoz is köze van, hogy elment az áram. Mármint ami most van, azt csak a tartalék generátorok adják, de… olyan mintha nem is ment volna el, hanem mintha az tartaná életben a burát. De lehet, hogy nincs igazam. Annyi fura dolog történt. És… félek, tényleg nem hinnéd el. Rejtélyes dolgok…
Vissza az elejére Go down
Madeline la Rochelle
Secrets All Around
Madeline la Rochelle
Kutató


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Adeline LaPierre
Ω Hozzászólások száma : 39
Ω Kor : 36

John & Maddie - Városnézés Empty
TémanyitásTárgy: Re: John & Maddie - Városnézés   John & Maddie - Városnézés Empty2014-07-09, 11:28



John & Maddie



Na igen, akadnak akik a külsőm alapján ítélnének meg, bár már jó eséllyel az első pár perc után rá lehet jönni, hogy inkább vagy elvarázsolt, mint karót nyelt. Sőt határozottan furcsán tudom viselkedni időnként, amikor bekattan nálam valami furcsaság, bár ez elég gyakran előfordul. Nem számít, amíg valaki nem teszi ezt szóvá, addig nem számít, no meg akit zavar, az maximum távol marad tőlem nem igaz? Láthatóan John itt van, annak ellenére, hogy sikerült tegnap rendkívül érdekel helyzeteket produkálnunk, megrúgtam, felrobbant egy doboz majdhogynem a kezünkben, szóval nem volt épp egy átlagos és megszokott első találkozó, de talán épp ebben rejlett a szépsége.
A puszi pedig? Van abban valaki, hogy birtoklást fejez ki, mert azért elég sokan nézik, és akárhogy is fess fiatalemberről van szó, akinek felettébb jól áll az egyenruha is. Biztos vagyok benne, hogy akad a teremben pár hölgy, aki szívesen lenne most a helyemben, de én vagyok itt úgyhogy... így jártak.
Elnevetem magam a játékos válasz hallatán. Tetszik, szórakoztató alak, ezt kár lenne tagadni és határozottan jól is érzem magam vele. Most még az sem hoz különösebben zavarba, hogy a lábamat említi.
- Félek, már így is túl sokat láttál a lábamból John... ahhoz képest, amennyit illően szabadott volna. - hiba a dorgáló szavak, hiába a felemelt mutatóujj, amivel fenyegetően intem meg, az arcomon mosoly játszik. Nem tudok elég hiteles lenni most, és még élvezem is ezt a kis játékot kettőnk között. Finom csipkelődés, amiről mindketten tudjuk, hogy egyáltalán nem komoly és eszem ágában sincs e miatt lekeverni neki egy pofont, meg sem fordul a fejemben. Inkább indulok meg vele kifelé, mert kíváncsi vagyok és aggódtam is. Az sem érdekel most különösebben, hogy ez a jelenet másnak is tűnhet, mint ami igazából.
- Igen, az a lényeg, hogy itt vagy. - mosolyodom el. Jól esik, hogy megszorítja az ujjaimat, hogy érezhetem, hogy itt van, hogy tényleg nem esett semmi komolyabb baja, de azért ettől még ugyanúgy feszülten hallgatom a beszámolót.
- Amíg Bárhová eljutunk, lesz időnk kérdezni, ha valamit nem értek, úgyhogy csak bátran vágj bele. - feszülten figyelek és sikerül a legfontosabbat kiragadnom a szöveg környezetből. Automatikusan pillantok a vállai felé, hiszen azt nem tudhatom, hogy melyik érintkezett a burával. - De azért jól vagy? Nem fáj? - tudom én, hogy a többi is fontos, de nekem most ez a legfontosabb. Ha valaminek megmarad a helye, akkor az nem valami apró kis elhanyagolható sérülés igaz? Hát ezért intik óva mindig a lányokat, hogy katonákkal kezdjenek, mindig meg van az esélye, hogy valami bajuk esik. Egyetlen szerencsém van, hogy ő jelenleg nem mehet el a háborúba, de mi van, ha a bura eltűnik, ha mégis... Nem szabadna most erre gondolnom, hiszen ez még csak az első igazi randevúnk, nem tehetek máris úgy, mint valami folyton aggódó barátnő, felség... akárki.
- Furcsa ez az egész, mi is jártunk kint a buránál, de nem sok mindent lehet leszűrni róla. Valami aktiválhatta, talán... van valamiféle forrása, ami miatt létrejött, de sejtésem sincs, hogy mi lehet. - talán köze van a különleges tárgyakhoz, amikkel foglalkozunk, de nem tudnám ezt biztosra mondani, tippelgetni pedig nincs értelme, azzal nem jutunk előrébb.

Vissza az elejére Go down
John William Taylor
Secrets All Around
John William Taylor
Szövetséges


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : John William Taylor
Ω Hozzászólások száma : 71
Ω Kor : 34

John & Maddie - Városnézés Empty
TémanyitásTárgy: Re: John & Maddie - Városnézés   John & Maddie - Városnézés Empty2014-07-07, 10:20

Maddie könnyedén elneveti magát a tréfámra.
Tetszik benne, hogy nem valami karót nyelt nőszemély. Pedig talán sokan ezt hinnék róla elsőre. Olyan kis okos típus, azt hinné az ember, hogy tipikus kékharisnya. Olvasott ugyan, de a világot nem ismerő, begubódzó és mindent valahol felülről szemlélő vénlánynak nézhetné talán az, aki nem fordít rá elég figyelmet.
Pedig mi sem áll távolabb a valóságtól.
Na persze férje nincs, szerencsére. Ahogy eddig kivettem a szavaiból, azért, mert a kedves papa által megfelelőnek talált és bemutatott jóravaló fiatalemberek nem nyerték meg a tetszését. De valami mást is sejtek a háttérben. Talán  volt valaki, aztán meg eltűnt. Nem tudom.
Semmi biztos, csak valami kis ösztönös megérzés. Ahogy még tegnap felcsillant a szeme, mikor az került szóba, hogy viszonyulok úgy általában a nőkhöz, vagy most, ahogy mindenki előtt arcon csókol. Mintha a többi nő szemébe vágná: „ENYÉM:”
Nem mintha kifogásom lenne ellene. Ha úgy volna nem puszilnám én is meg.
De az egész akkor is mutat valamit. Hiszen nem vagyok sem régi jó barát, sem unokatestvér, hogy kijárjanak a puszik. Sőt inkább csak egy szemtelen pilóta vagyok, aki végigtapizta, mikor alkalma adódott rá, és legszívesebben újra megtenné. Mondjuk fent a dombon. Csak nem mászkálnak arrafelé ilyenkor tömegesen a városiak.
Maddie visszavág, és rögtön rájövök, miért is tetszik, persze azon a nyilvánvaló okon kívül, hogy vadítóan szépek a combjai. A külső egy dolog, csinos lány annyi van, mint réten a fűszál, a Szajnát is el lehetne velük rekeszteni, de benne van valami több, a szellemessége, ami időnként megvillan, a jó kedve, a lelkesedése. Ő más. Legalábbis nekem most nagyon más és nagyon új.
Tűrhetetlen – felelem komoly hangom, de a szemöldököm mókásan vonom fel, és olyan pökhendi képet vágok, mint egy vérbeli francia arisztokrata a Nagy Forradalom előestéjén. Még raccsolok is kicsit, ami amúgy egyáltalán nem szokásom, így a szó inkább úgy hangzik: Tűűhetetlen.
Ahogy ő mosolyog, úgy én is. Aztán kissé közelebb hajolva súgom:
No de Maddie! A cipő a lábadon van, az egyik nincs a másik nélkül, és tudod, milyen hatással van rám, ha a kecses lábszárad mutogatod.
Ennyi ember előtt és a puszi után csak nem kever le egy nyaklevest. Amúgy meg igazat mondok. Muszáj lesz kiszabadulnunk ebből az előcsarnokból, ha elindulunk, talán kevésbé fenyeget, hogy hirtelen szűknek érezzem az egyenruhám.
Ahogy maga után húz kifelé, könnyed léptekkel követem. Tudom, hogy néz ki a dolog és nem bánom, nem izgat, mások mit gondolnak. Bár nem lenne ellenemre, hogy Maddie a falnak toljon és kedvét töltse rajtam, de tudom, hogy nem ezt tervezi. Valami más az, amihez nem akar tanukat.
Lassan bólintok a szavaira. Aggódott értem. Valami meleg érzés. Jó érzés, de nem tudom megfogalmazni, így csak finoman megszorítom az ujjait.
De itt vagyok – mondom újra, talán kissé sután.
Lassan sétálni kezdünk, el a hotel előtt, át a téren, aminek a jobb oldalát a pápai Palota őrzi. Nem bírom megállni, hogy oda-oda ne pillantsak rá. Maddie biztosan órákig tudna mesélni róla, meg a lakóiról és a titkokról mag a legendákról, melyek a helyet körbeveszik.
Bólintok a hírekre, amiket hallott. Az áram, na az tényleg komoly probléma lehet hamarosan, bár még bírja pár generátor a legfontosabb helyeken.
Ne visszakozz, Maddie! – kacsintok rá, ahogy kézen fogva sétálunk. – A Bárhová tökéletesen megteszi. Oda akarlak elvinni.
Aztán komolyra fordítom a szót.
Amiket hallottál. Igaz minden. Legalábbis ha hihetek a szememnek. Nehéz belevágni, hogy honnan is kezdjem.
Kicsit habozok, próbálom összerakosgatni, hogy mi hogyan is történt.
Nézd el nekem, ha kicsit pontatlan vagy zavaros leszek elsőre, de az egész annyira furcsa és bizarr és hihetetlen. A lényeg, hogy reggel parancsba kaptuk, hogy menjünk ki megvizsgálni mi az ami miatt a várost nem lehet elhagyni, de be se jut senki. Történtek balesetek, karambolok. Páran kórházban vannak, mert mintha egy falnak hajtottak volna neki. De olyan is valamilyen szinten. Bura, így nevezzük. Átlátszó, de mögötte a világ mintha elmosódna, áthatolhatatlan, de a szél és az eső bejut, mintha valamiféle elektromos mező lenne… – folytatom halkan, ahogy a Rocher des Domes felé sétálunk. – Mikor hozzáért a vállam, úgy megcsapott, mintha villám lenne, elterültem a földön és a karom lezsibbadt. A helye meglátszik.
Meg valahogy tompán sajog azóta is, de nem akarom itt sajnáltatni magam.
Amikor feltápászkodtam, akkor láttam meg egy mozgó zöldes fényt a fák között – folytatom lassan a mesét, időt és teret hagyva Maddie-nek, hogy közbekérdezzen.
Vissza az elejére Go down
Madeline la Rochelle
Secrets All Around
Madeline la Rochelle
Kutató


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Adeline LaPierre
Ω Hozzászólások száma : 39
Ω Kor : 36

John & Maddie - Városnézés Empty
TémanyitásTárgy: Re: John & Maddie - Városnézés   John & Maddie - Városnézés Empty2014-07-06, 19:57



John & Maddie



Elég precíz vagyok nem csak a munkámban, de a magánéletben is, ezért sem szokásom késni semmiféle találkozóról sem. Úgy gondolom, hogy valaki megváratni rendkívül illemtelen. Ha nem tudjuk kiszámolni az érkezést, akkor inkább érkezzünk előbb, úgy a biztos, de a késés nálam nem elfogadható opció. Persze most az is benne volt abban, hogy ennyivel korábban érkeztem, hogy aggódtam érte és minél előbb tudni szerettem volna, hogy jól van, ami mondjuk badarság, hiszen attól hogy én előbb itt voltam, ő még ugyanakkor érkezett, nem tudtam meg semmit sem előbb, de akkor is képtelen lettem volna csak úgy a tollászkodni odafent, akkor már kellemesebb volt itt sertepertélni és várakozni.
Abba igazából bele sem gondolok, hogy ahogy megfogom a kezét és az arcára adott puszival nyitok azt is kifejezhetem, hogy ő most miattam jött, hogy talán valamelyest jelenleg hozzám tartozik. Persze nem tűnnek el azonnal azok a tekintetek, de talán tudják, hogy ez a fess katona most miattam van itt és nem lehet csak úgy becserkészni. A válaszára könnyed nevetés a reakcióm. Értem én, hogy viccel, hát persze.
- Azért drámaian nem, csak most viszonylag kevesen vannak itt, ezért ilyen csekély a létszám. - válaszolok, amikor már a nevetés széles mosollyá szelídült. Voltak kínos pillanataink, szó se róla, de határozottan jól érzem magam a közelében most is, és legutóbb is. Egyszerűen nem elég, hogy rendkívül jóképű, kedves és figyelmes is, arról nem is beszélve, hogy igyekszik úriemberként viselkedni minden helyzetben és még humora is van. Mintha... nem is lenne hihető, hogy tényleg létezik ilyen.
- No, de John... a cipőt mutattam, nem a lábamat! - érezni a hangomon, hogy ez most csak játékos dorgálás. Valahogy kötetlenebb tudok lenni itt, mint a laborban. Nem vonja el más a figyelmemet egyrészt, másrészt mégis csak elhívott, tehát ez egy randi, beleférnek az efféle kis szórakozott csipkelődések is, sőt a helyzet sok esetben kívánja is, hogy az ember épp azt mondja, ami először eszébe jut. Sokkal kevésbé jövök most zavarba, mint legutóbb, egyébként is beégetni már eléggé sikerült magamat előtt, sokkal nagyobb hibákat már talán nem követhetek el, bár talán az is az, hogy magam után húzom. Más, aki most látott minket talán még valami egyébre is gondolhatna. Azért akarom gyorsan elhúzni a nézőközönség elől, mert már túlságosan fűt a vágy, hogy megízleljem az ajkait. Kár lenne tagadni, hogy nem fordult meg a fejemben, hogy vajon egy olyan ember, aki ilyen határozott és akinek olyan erős karjai vannak, mint amivel a laborban megtartott vajon hogyan csókolhat, de most tényleg nem erről van szó, csupán csak aggódtam érte. Nem szeretem, amikor a híreket csak szóbeszédekből kapja meg az ember,az mindig torzít és általában nagyon rossz iránya.
- Látom, de azért aggódtam. - eresztek meg egy újabb halvány mosolyt, de a kezét továbbra sem engedem el, viszont sétára invitálom, hogy ne ácsorogjunk itt egy helyben, út közben is eldönthetjük mi a cél, nem olyan erős a tempó, amit a diktálok. - Azt tudom, hogy szinte egyszerre kapcsolt le az egész városban az áram és beszéltek valamit... farkasokról is, de elég zavaros. - nem értettem belőle túl sokat, és igazából a nagy része csak pár érthetetlen apróság volt, mint a farkasok és valami zöld fény, meg a roncs, de sokkal egyszerűbb, ha ő mesél, aki ott is volt.
- Hát persze! Bárhova szívesen elmegyek veled! Úgy értem... a városnézés miatt. - azt hiszem ez most kissé hirtelen csúszott ki és egy leheletnyit sikerül is belepirulni, pedig már olyan jól tartottam magam eddig, alig jöttem zavarba.

Vissza az elejére Go down
John William Taylor
Secrets All Around
John William Taylor
Szövetséges


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : John William Taylor
Ω Hozzászólások száma : 71
Ω Kor : 34

John & Maddie - Városnézés Empty
TémanyitásTárgy: Re: John & Maddie - Városnézés   John & Maddie - Városnézés Empty2014-07-05, 13:37

Mikor a hotel előcsarnokába lépek rögtön meglátom Maddie-t, egy pillanatra belém nyillal, hogy elkéstem, de a portáspult feletti falióra szerint időben érkeztem, sőt kissé korábban is, nem sokkal, csak pár perccel. Ezek szerint Maddie nem az a fajta nő aki órákat váratna magára. Őszintén megmondva nekem ez tetszik, nem mintha tíz-húsz percet nem lennék hajlandó várni, de a fél óra már túlzás, hacsak nincs valami igazán jó ok rá, azon kívül, hogy a nő képtelen idejében elkészülni és azt hiszi, ő bárhonnan késhet.
Ahogy átvágok felé az előcsarnokon, magamon érzem a nők tekintetét, sőt egy férfiét is, de nem foglalkozom velük. Udvariatlanságnak tartanám Maddie-vel szemben és kifejezetten bántónak. Nem mintha nem lennék tisztában magammal, de jobb napjaimon úgy vagyok vele, az érdem nem az enyém, nem én tehetek róla, milyen a külsőm, anyámon és apámon kell számon kérni a dolgot. Rosszabb napjaimon persze kihasználom a külső adottságaimat, nem vagyok bolond, és megfelelő motivációval szívbajos sem, de Maddie-vel szemben nem erre akarok építeni. Különben is ő túl okos nő, hogy ne látna át előbb-utóbb a trükkön és akkor bizonyára nem venné könnyedén a dolgot.
Reméltem, hogy Maddie elfogadja a kezem, legalább mintha kezet akarna fogni, terveztem egy nagyvilági kézcsókot, de amit ő tesz még jobb, megfogja a kezem és megpuszil, ahogy tegnap, mikor elváltunk. Persze, hogy akarnék többet, de türelem, nem lehetek mohó. Finoman megcsókolom az arcát.  Nekem nincs kifogásom ellene, hogy az egész hotel előtt megmutatta, ki is tart igényt rám.
Merci, Mademoiselle – mosolyodom el, aztán hallgatom, ahogy a fülembe sugdos, miközben belélegzem a haja illatát. Olyan, mint a virágos rét, könnyed, természetes, és hentergésre csábít. Na persze ezt nem mondom meg neki, csattana is rögtön a pofon, gondolom.
Csak négyen? – kérdezek döbbenten vissza, és elhűlve kapok a szívemhez. – Drámaian csökken a vonzerőm. Ez tűrhetetlen! Botrányos!
Körbenézek, de persze játszom, a felháborodás, a méltatlankodás, mind móka. Remélem, Maddie is érti.
Lenézek, ahogy Maddie megemeli a lábát. Tényleg formás. És valóban praktikus cipőt vett fel, ami ezzel együtt jól illik a ruhájához, van ízlése, elegáns és gyakorlatias. Jó kombináció. Veszélyes kombináció.
Hhmm… ilyen lábakkal felléphetnél a Folies Bergere-ben is – csúszik ki a számon. De komolyan így van, vonzaná a közönséget, nem vitás, plusz, bár a szoknyája most illendően térdig takarja, én egészen pontosan tudom, hogy nem csak a lábszára formás, de a combja is.
Megköszörülöm a torkom. Talán mégis jobb lenne Avignon építészeti csodáira koncentrálnom, legalábbis pillanatnyilag, ha nem akarok nagyon kínos szituációba keveredni.
Maddie továbbra sem enged el, sőt maga után húz az utcára. Na jó, annyira nem húz, de ezzel együtt is nagyon édes, ahogy sietősre fogja.
Könnyed léptekkel megyek vele, a szám sarkában halvány mosoly, sejtem valahogy, hogy valami olyasmit akar, amihez nem szeretne szem- és fültanúkat.
Végül igazam lesz, bár a téma nem az, amire így elsőre számítottam volna, ugyanakkor, igen, ugyanakkor bennem volt, hogy el akarom neki mesélni, hogy jó lenne beszélni róla.
Maddie szemébe nézek, és jó érzés, olyan melengető, hogy aggódott értem.
Látod, itt vagyok, egészben – felelem csendesen. Nem azzal kezdem neki, hogy megsérült a vállam, különben is annyira nem vészes, hogy ne bírjak meglenni vele, bár nem is épp kellemes.
Miket hallottál? – teszem fel a kérdést.  Jobb lenne először tudni, milyen pletykák jutottak el hozzá, és utána elmesélni, mi volt az igazság. Úgy tudnám, mi az amiről túloztak neki, vagy mit költöttek hozzá a történtekhez.
Van kedved felsétálni a Rocher des Domes-ra?
Fejemmel a Pápai palota mögött emelkedő sziklás dombocska felé intek. Ilyenkor már talán nincs fent tömeg, lehet beszélgetni, bármiről.
Bizonyára a kilátás is szép fentről – dobok be még egy érvet.

Rocher des Domes látkép

Kilátás fentről, alkonyatkor
Vissza az elejére Go down
Madeline la Rochelle
Secrets All Around
Madeline la Rochelle
Kutató


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Adeline LaPierre
Ω Hozzászólások száma : 39
Ω Kor : 36

John & Maddie - Városnézés Empty
TémanyitásTárgy: Re: John & Maddie - Városnézés   John & Maddie - Városnézés Empty2014-07-03, 18:22



John & Maddie



Tényleg aggódom érte, csak akkor sikerül megnyugodni, amikor meglátom vége a bejáratnál a fess alakot feltűnni. Ki tett magáért és hát melyik lánynak ne dobogtatná meg a szívét egy ilyen elegáns egyenruha, főleg ha ilyen embert bújtattak belé. Nem vagyok naiv, tisztában vagyok vele, hogy minden bizonnyal talán még itt a hotelben is akadnak most olyanok, akik talán irigykedve figyelik, ahogy ő engem vesz célba, és nem valaki máshoz megy oda, hogy valamiféle ismeretséget kezdeményezzen. Minden bizonnyal eddigi élete során nem sok nehézsége adódott, ami teszem azt a nők meghódításával kapcsolatos, sőt ha jl gondolom, akkor épp elegen voltak már, akik a karmai közé kerültek. Nem tudom, hogy e téren milyen típus, mennyire kedveli a hosszú kapcsolatokat, de nem is fogok itt az első randin arról érdeklődni, hogy kikkel volt dolga előttem.
Az arcomon azonnal mosoly játszik, ahogy közeledik felém, üdvözlés is ez, megkönnyebbülés, hogy jól van és persze öröm, hogy végre megjött - na nem mintha késett volna, sőt előbb is érkezett pár perccel, csak én voltam túlságosan ügybuzgó és értem ide ennyivel előbb. Hirtelen nem is tudom, hogy mit kéne kezdenem a kezével, belé karoljak, netán fogjam meg és rázzam meg üdvözlésképpen? Nem az nagyon nem ide illő és még inkább esetlen cselekedet lenne. Végül egyszerűen csak közelebb lépek és megfogom a kezét, közben két puszit kap az arcának két oldalára.
- Bonsoir John! Ön sem panaszkodhat. - kicsit közelebb hajolok és szabad kezemmel még le is árnyékolom a szavaimat, ahogy a füléhez hajolok. - Legalább négyen néztek meg maguknak, amíg végighaladtál ezen a pár méteren, bár gondolom... tisztában vagy vele. - szélesedik ki kissé a mosolyom, és igazából azért csak négyen, mert nincs több fiatal nő jelenleg az előtérben, esetleg akad olyan, aki valakivel együtt érkezett és azért szorult belé annyi illendőség, hogy közben ne nézzen meg magának más valakit, és főleg ne a hátsóját, mert... Oh, hát mázli, hogy nekem szemből van, mert ha jól sejtem az az egyenruha elég szépen festhet hátulról is.
- Hát persze, szívesen sétálnék. Úgy is készültem. Ez a cipő mindent kibír! Vagyis a lábam benne. - még kicsit meg is emelem a lábam egy pillanatra behajlítva a térdemnél, hogy megmutassam nem kifejezetten báli topánt vettem fel, hanem olyat, amiben az embernek nem lesz csupa vér a lába két lépés után. A kérdés viszont már nagyon kikívánkozik belőlem, nem tudom sokáig bent tartani, csak épp itt még azért jócskán akadnak emberek, ezért a kezét továbbra sem engedve el - akármennyire is talán nem illendő az ilyesmi - indulok meg vele kifelé, csak aztán szólalok meg.
- És te jól vagy ugye? Sok szóbeszédet hallottam ma... aggódtam. - vallom be végül, mert hát így van, kár lenne tagadni nem igaz? Aggódtam érte, hogy baja esett, hogy valami gond érte, de mivel itt van, úgy tűnik nem és ami még fontosabb, nem látok rajta semmiféle nagyobb sérülést sem.

Vissza az elejére Go down
John William Taylor
Secrets All Around
John William Taylor
Szövetséges


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : John William Taylor
Ω Hozzászólások száma : 71
Ω Kor : 34

John & Maddie - Városnézés Empty
TémanyitásTárgy: Re: John & Maddie - Városnézés   John & Maddie - Városnézés Empty2014-07-01, 21:32

Hotel La Mirande 1
Hotel La Mirande 2
Hotel La Mirande 3

A bura, nos, valóban létezik, és mellette még mennyi minden más is, bár a kanadai sarki farkasokra azért nem vennék mérget, annak ellenére, hogy a saját szememmel láttam őket, és nem hallucináltam. Bizonyíték erre, hogy nem csak én láttam a vadakat, hanem mások is, Maxwell őrmester, meg az a francia férfi, Winchester százados, meg a másik francia, a fiatalabb. Előkerültek a fegyverek is. Szerencsére senki nem lőtt, amiért az óta is hálás vagyok.
Amilyen furcsa dolgok történtek, meg vagyok róla győződve, hogy egy lövés nem javított volna a helyzetünkön, sőt!
Bár sok mindent nem értek, és rengeteg gondolkodnivalóm lenne, most mégis kicsit félretolom a történteket. Két okból is. Illetve lényegében a két ok egy, és neve is van: Maddie.
Az első ok, hogy ma este randevúnk van, és nem szeretnék sem elkésni, sem rohanva és ziláltan érkezni, ez amolyan udvariassági dolog. Anyám azért nevelt belém némi jó modort is, nem szokásom elkésni, ha egy nő vár rám.
A második, hogy megígértem neki, ha valami érdekes történik, bármi különös és furcsa, akármi, aminek esetleg köze lehet a kutatásaikhoz, akkor arról beszámolok neki. Megosztjuk a híreket egymással. Én komolyan veszem az ígértemet.
Megtartani viszont csak úgy tudom, ha most záros határidőn belül összekaparom és puccba vágom magam.
Az első gond rögtön a zuhany, a vállam fáj és ég ott, ahol a bura anyagához, vagy mijéhez ért, a színe sem túl biztató, kissé vöröses, mintha valami megégette volna, vagy mint egy nagyobb ütés után, a karom meg zsibbadtnak érzem. Azért valahogy túlesek a törölközésen is, bár a vállam még mindig tiltakozik. Ehhez képest a borotválkozás már nem ügy. Igaz, reggel is lehúztam a képem, de mint a legtöbb sötét hajúnak estére hajlamos megjelenni az államon sötét árnyékként a borosta. Nem szeretem, mert valahogy olyan vadnak nézek ki tőle, mint valami útonálló, vagy egy roma vezér.  Azt hiszem Maddie sem értékelné, ha kidörzsölném a finom bőrét, és vörös foltokat hagynék a nyakán, meg a…
Na, épp ideje, hogy fékezzem magam, mielőtt kezdhetném újra a zuhanyt, csak most hideg vízzel!
Az öltözködés szerencsére nem gond, bár ilyen alkalomra öltöny lenne való, de nem vagyok civil, így marad a díszesebb kimenő egyenruhám. Tiszta és rendezett, nem is kopott, mert normálisan a gyakorlóban vagyok. A bakancs helyett most cipőt húzok, az orrát még meg is dörzsölöm egy rongydarabbal, hogy ragyogjon. Tányérsapka, pilótaszemüveg, és irány a La Mirande!
Szerencsére nem gond odatalálni, hiszen a Pápai palota mellett áll, amit szerte a városban ezer meg egy útjelző tábla segít megtalálni.
Időben érkezem, sőt három perccel még korábban is, de mégis…
A hotel recepcióján nem kell kérdezősködnöm, rögtön meglátom őt. Szép, mint egy valóra vált álom. A haja kiengedve, hallelujah, mégis van isten, gondolom, karcsú testét apró fehér virágmintás lila ruha öleli körbe. Divatos, elegáns, és mégis… Tökéletes úrinő, de közben pokolian szexi. Legalábbis az én szememben.
Határozott léptekkel megyek oda hozzá.
Bonsoir, Maddie! – köszöntöm apró biccentéssel, miközben a kezem nyújtom neki. – Csodásan nézel ki. – Nem áll meg bennem a bók.
Lassan újra végignézek rajta, mintha emlékezetembe akarnék vésni minden kis részletet, talán valóban így is van.
Hogy érzed magad? Nem vagy fáradt egy kis csavargáshoz? – kérdezem tőle. Természetesen nem csak sétálgatni szeretnék, van elég pénz nálam, hogy bármire meghívjam, amit menet közben megkíván, de… – Túl szép az idő, hogy idebent maradjunk, és van még majdnem három óránk napnyugtáig.
Mire nem jó, hogy nyár van, errefelé sokáig van világos.
Vissza az elejére Go down
Madeline la Rochelle
Secrets All Around
Madeline la Rochelle
Kutató


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Adeline LaPierre
Ω Hozzászólások száma : 39
Ω Kor : 36

John & Maddie - Városnézés Empty
TémanyitásTárgy: John & Maddie - Városnézés   John & Maddie - Városnézés Empty2014-07-01, 13:23



John & Maddie



Remélem, hogy nem esett baja! Azt hiszem tényleg eléggé izgulok, hiszen mi van akkor, ha mégis? Nem szeretem a szóbeszédeket, pont azért, mert gyakran előfordul, hogy mire eljut hozzád egy információ addigra már annyira kifacsarják, hogy egész más lesz belőle. A jó még jobb, a rossz pedig még rosszabbá válik akár egy fél nap alatt. Kivételesen még a munkára sem tudtam koncentrálni az után, hogy az első suttogás megérkezett a laborba is arról, hogy voltak páran a buránál, hogy furcsa dolgokat láttak, hogy... nem is tudom pontosan mi történt. Az a legjobb, ha tőle kérdezem meg, amint ideér. Nem tudom miért félek annyira, hogy esetleg még sem jön majd, hogy esetleg valami baj történt, hogy miért aggódok ennyire. Alig ismerem még, de mégis olyan kedves volt és bármennyire is gyerekes balgaság azután, hogy távozott csak azokon a kék szemeken járt az eszem és Beth volt az, aki megkérdezte, hogy miért dúdolgatok, mert hogy én azt soha sem szoktam. Tényleg nem szokásom, de mégis miközben a gyűrűt tisztogattam, miközben a véseteket vittem papírra... valami buta kis régi dallam kúszott be a fejembe és aztán ki a torkomon, pedig nem vagyok már tini, nem értem, hogy mitől varázsolódtam el ennyire.
Kicsit hamarabb elkéredzkedtem délután, egyrészt mert nem tudtam igazán figyelni, másrészt mert kellett azért idő, hogy kicsit rendbe szedjem magam. Az az igazság, hogy nem túl gyakran öltözöm ki, bár volt már rá példa. Az apám nem egy bálra cincált már el magával, azzal az egyértelmű céllal, hátha találok majd magam mellé valami tökéletes férfit, aki aztán majd csodálatos életet biztosít nekem. Nem hiszem, hogy úgy gondolta, hogy egy katona mellett jó helyem lenne, azt hiszem részben ezért nem mentem el arra a megbeszélt találkozóra sem egy évvel az után, hogy találkoztam Walterrel. Nem számít, most itt vagyok és miután kellően kicsinosítottam magamat már az előtérben várok, ahogy megbeszéltük. Egy lila ruha van rajtam, vékony pántos, apró fehér virágokkal. A szoknya része szépen rakott, térig ér körülbelül. Nagyon eltér most a kinézetem attól, amit a laborban látott, sokkal... nőiesebb, lágyabb azt hiszem. A hajam kiengedve, hullik a vállaimra. Ez az egy, amivel nem sokat tettem a szimpla hajmosáson és a fésülésen kívül. A lábamon kényelmes alig magassarkú cipő, hiszen ha sétálni fogunk, akkor nem lenne jó, ha olyat vennék fel, amitől fél óra múlva már járni sem tudok. A csuklómon vékony kis karkötő, ami még édesanyámé volt, ezüst színben csillan meg rajta a kintről beszűrődő lemenő nap fénye. A karomon egy kisebb táska, mert arra szükség lehet, van benne egy vékony kendő is, ha netán hűvösebb lenne estefelé, biztos, ami biztos. Finom virágillat leng körül, semmi erős, inkább olyan a parfüm, mint egy virágos mező bársonyos illata eső után. Időnként az ajtó felé pillantok, na nem azért, mert fel akarnám róni neki, ha véletlenül késik, én jöttem előbb egy kicsivel, csak hát... tényleg aggódom.

Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom
Secrets All Around


Titkosított Akta

John & Maddie - Városnézés Empty
TémanyitásTárgy: Re: John & Maddie - Városnézés   John & Maddie - Városnézés Empty

Vissza az elejére Go down
 

John & Maddie - Városnézés

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Maddie & Walter
» Elsa et John
» Kis utcák
» Ösvények
» John William Taylor

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Avignon Ereklyéi :: Archivum :: Avignon városa :: Belváros :: La Mirande Hotel****-