Avignon Ereklyéi


 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Megosztás
 

 Henry és Isaac

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
Henry J. Winchester
Secrets All Around
Henry J. Winchester
Szövetséges


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Winchester százados
Ω Hozzászólások száma : 143
Ω Kor : 40

Henry és Isaac Empty
TémanyitásTárgy: Re: Henry és Isaac   Henry és Isaac Empty2014-06-20, 17:48


A terepjáró orrának dőlve várom a közlegényt, türelmesen. Mit mondhatnék, a legkevésbé sem tetszik sem a hozzáállása, sem a magatartása, sem a tiszteletlensége. Persze, mi másra is számíthattam volna? Előre tudtam, hogy ez lesz, nem az első eset. Ma mégsem kérettem magam mellé senkit, akit utána küldhetek, hogy szedje ráncba. Amíg benne nem tudatosul, hogy minden szigorral is csak jót akarok neki, addig bármit teszek, csak púp marad a hátamon. Most mégis valamivel szívesebben várom ezt a bizonyos púpot, hogy visszaérjen a sziesztájáról, minthogy a táborban tartanék kiképzést. Még mindig nem vagyok az igazi, sem én, sem a sérüléseim. Nem vagyok benne biztos, hogy végig tudnék csinálni egy táboron belüli edzést, még úgysem, hogy én vagyok a tiszt, aki ugráltat.
Feszülten sóhajtok, ahogy meglátom a közeledő katonát. A századom szégyenfoltja. Ami viszont kivételesen tetszik, hogy rajta nem különösebben veszek észre változást. Tudom jól, hogy az alacsonyabb rangúak mind suttognak, amikor nem hallom. Persze, hogy kiszivárgott, ami a bátyámmal történt, hogy kínhalált halt az olaszok karmai közt és az ezredes a drága tábornokunk – aki történetesen az apám – parancsára, akarom mondani közös megegyezés alapján tartotta vissza az információt és hagyta, hogy lassan a józan eszem is elveszítsem, miközben a fogolytáborban Morettiből próbálok kihúzni minden lehetséges dolgot azzal kapcsolatban, hogy hova vihették Alexandert. És azt is tudom, hogy a katonák beszélnek, hogy szárnyra kapott a feltevés, miszerint az utóbbi időkben megváltoztam. Nem tudom, azt hiszem igazuk van. Az egész a lehető legrosszabbul sült el.
- A tisztelgés hol marad, közlegény? - Egyenesedem ki tekintélyesen, mikor megérkezik. Hamarosan lepillantok a motorháztetőn heverő stopperre, már akkor leállítottam, mikor belépett a második órába, hisz terv szerint legfeljebb húsz perc alatt vissza kellett volna érnie. Figyelembe véve, hogy közlegény, talán huszonöt, de nem több. Arra nem voltam kíváncsi, hogy mennyi ideig heverészik kitudja hol.
- Jelentést kérek. - Hangzik el a rutinos mondat hivatalosan, megvárom amíg mond valamit, vagy épp nem mond, majd visszadőlök a motorháztetőre és csak figyelem egy darabig megrovóan, ám ez alkalommal elmarad az ordítás, vagy cseszegetés, a tekintetem viszont épp olyan sokat mondó, hogy ez talán még nagyobb teher lehet, mint bármiféle büntetés. Az amúgy sem nagyon használ.
- Nézd Isaac, - kezdem egy sóhajjal – ha innen kijutunk, megyünk a frontra. És ha nem vagy olyan felkészült, mint amilyet megkövetelek, te leszel az első aki rálép egy kibaszott aknára.
- Sosem említettem, de ennek a hatalmas lázongásodnak nem csak te iszod a levét. - Immár kevésbé közömbös a hangom, már-már cseszegető. - Szerinted ki az első akit lebasz az apád, ha nem teljesítesz? Nem Andrew, /én/. - Az akadémiáról is csak azért nem dobták ki, mert az apja keze messzire elér. Ezt így nem mondta ki senki, de nem lepne meg.
- Másrészt a századosod vagyok. Amennyiben nem adod meg a kellő tiszteletet, szembe kell nézned a következményeivel, ismertség ide, vagy oda. - Az apja is benne volt, ő is tudta, hogy a bátyám rég halott, miközben engem úgy rángatnak ide, oda, ahogyan akarnak, a tudatlanságom kihasználva, így befejeztem. Nincs több szívesség az öregnek csak mert régebbről ismerjük egymást.
Vissza az elejére Go down
Isaac J. Maxwell
Secrets All Around
Isaac J. Maxwell
Szövetséges


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Sebastian Monroe
Ω Hozzászólások száma : 56
Ω Kor : 30

Henry és Isaac Empty
TémanyitásTárgy: Henry és Isaac   Henry és Isaac Empty2014-06-03, 15:26

Henry és Isaac

Hogy én mennyire szeretem mikor maratonit futtat velem a százados. Nincs ellenemre, futni tudok, bármeddig, csak éppen most nincs hozzá kedvem. Kiérek a rétre és szépen hanyatt vágom magam a fűben. Ha keresne akkor majd elfut idáig. Elnevetem magam, megnézném ahogy a százados utánam lohol miközben én itt heverészem és a bárányfelhőket számolgatom. Tény, mióta tart a kiképzésem alig volt egy olyan hét, hogy valamit is úgy csináltam volna ahogy azt Henry megköveteli. A szabályok betartása, a parancsok elvégzése nem az én hatásköröm. Persze amint jelentést tesz a százados az apámnak rögtön a figyelem központjába kerülök. Apám kedvenc időöltése szokott lenni, hogy  a hajam is leüvölti a fejemről. Csak kérdem én, ha annyira nem vagyok tökéletes katona, fiú, az Ő szemében akkor miért gyötri magát azzal, hogy bebizonyítsa az ellenkezőjét?  Mert ha csak egyszer is megkérdezné erről a véleményem azonnal tudnám mondani, hogy hiába igyekszik, belőlem nem fog egy hűséges ölebet nevelni, ott van neki a bátyám, nem elég egy személy aki lesi minden kívánságát? Hát neki nem, neki rögtön két személy kell, mert eggyel már nem éri be. Ha tehetem messze elkerülöm Andrew-t és Őt is. Szerencsémre ilyenkor pont alkalmas a kiképzés. Henry szigorú ugyan, de nem olyan elviselhetetlen mint az apám. Szerintem az öreg egy katonai gép, merthogy nem apa az biztos. Sose tudtam megérteni Andrew miért engedelmeskedik neki. Mert jutalmul általában nem kap semmit, de ha elront valamit akkor az egész kaszárnya zeng az apám üvöltésétől. Na ezért nem is próbálkozom megközelíteni az apám, jó helyen van Ő ott én pedig itt. A 100. bárányfelhő után felkászálódom a fűről és vissza felé kezdek futni. Úgy látszik Henry ma nincs kondiban, mert nem igazán vettem észre, hogy utánam jött volna. Csak megcsóválom a fejem és gyorsabb iramba váltok. Alig várom már az esti beszélgetést az én drága apámmal a mai teljesítményemről. Hiányzik a hangja, de még mennyire.  Szép lassan visszaérek a kiinduló ponthoz ahol már látom a századost is. Cseppet sem tartok attól, hogy majd letol a semmittevésemért, tulajdonképpen nem is érdekel. Megállok pontban előtte és még csak úgy sem teszek mint aki halálra rohanta magát. Mondtam már, hogy ehhez nekem semmi kedvem nem volt ma.
-Na, jól teljesítettem Uram? - Kérdezem meg a legnagyobb ártatlansággal. De közben észreveheti a bujkáló mosolyomat. Íme az évszázad legjobb közlegénye!
Vissza az elejére Go down
 

Henry és Isaac

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Isaac J. Maxwell
» Isaac & Andrew - Szökés próba
» Andrew és Isaac - Brothers or soldiers?
» Henry && Andrew
» Henry & Adeline

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Avignon Ereklyéi :: Archivum :: Avignon városa :: Város körül :: Környező tisztások, rétek-