Avignon Ereklyéi


 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Megosztás
 

 Andrew & Cosette

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
Cosette de Villiers
Secrets All Around
Cosette de Villiers
Városlakó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Adeline LaPierre
Ω Hozzászólások száma : 103
Ω Kor : 28

Andrew & Cosette Empty
TémanyitásTárgy: Re: Andrew & Cosette   Andrew & Cosette Empty2014-05-02, 12:32



Andrew & Cosette



Érzem én, mikor nem érdemes több szót fecsérelni valakire, vagy valamire és most pontosan ez a helyzet. Igazam van és azzal, hogy nem mondja ki még nem cáfolt meg ebben. Én pontosan tudom, hogy amit mondtam azzal talán még egyet is ért, csak saját magának sem ismeri be. Nem az én dolgom, nem fogok megváltoztatni egy ilyen fickót, csak kell a pénze, mert megígérte, hogy odaadja, ha segítek, főleg úgy, hogy egyébként neki köszönhetem, hogy az egészen jól berendezett életem teljesen felborult. Sejtelmem sincs, hol alszom éjjel, vagy hogy mi lesz holnap. Túlságosan megszoktam azt, hogy nem egyedül vagyok. Hiba volt, nagyon-nagy hiba! Elvoltam előtte is, csak rövid időre csapódtam valakihez és most sokkal nehezebb megoldani az újbóli elszakadást, mint eddig. De menni fog, mert ment régen, most sem lesz ez másképp.
- Világos, ma nem. - bólintok egy aprót. Holnap pedig kitalálok valamit, vagy tovább állok egy olyan városba, vagy faluba, ahol nincs ennyi katona, ahol meghúzhatom magam egy kicsit. Még nem tudom, hogy lesz, de ráérek reggel agyalni rajta. Hosszú volt a nap, a szám még mindig kissé lüktet az ütésnek hála, és kimondottan fáradt vagyok. Jó lenne keresni egy vackot, ahol meghúzhatom magam legalább addig, amíg nagyjából kipihenem magam, aztán reggel majd megpróbálok szőni valamiféle tervet. Találni valamilyen megoldást erre az egész új helyzetre.
- Csak... bűnbocsánatot akarsz vásárolni... - vetem oda, bár nem olyan hangerővel, mint szántam, inkább egészen halkan, szinte már alig hallhatóan, főleg mert nem sokára itt a segítség a papírral, meg a tollal, én pedig jobb, ha nem akkor mondok efféléket neki. Arról nem is beszélve, hogy fájdalmas emlékről van szó, amit nem szívesen idézek fel magamban én sem, pedig még így is biztosan kísérteni fog párszor álmaimban és még ki tudja hol a látvány, ahogy kitöri Pierre nyakát, ahogy ömlik a vér a hasából... Elhessegetem a gondolatot, és megpróbálok a rajzolásra koncentrálni. Legalább elvonja a figyelmem, amíg magyarázok. Egészen gyorsan meg van, innentől pedig már az ő dolguk.
Megvárom, amíg megnézi a rögtönzött kis térképet, aztán csak várok, amíg végre megkapom a pénzt. Aztán eltűnnek, én pedig csak még egyszer a lassan már egészen magánál lévő leütött fickóra nézek. Jól lesz, de nem az én dolgom foglalkozni vele. Így lazán hátat fordítok neki és lelépek. Keresnem kell egy olyan helyet, ahol meghúzhatom magam és lehetőleg minél előbb, hiszen sötétedik nagy gyorsasággal.

Vissza az elejére Go down
Andrew Maxwell
Secrets All Around
Andrew Maxwell
Szövetséges


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Andrew Maxwell
Ω Hozzászólások száma : 204
Ω Kor : 32

Andrew & Cosette Empty
TémanyitásTárgy: Re: Andrew & Cosette   Andrew & Cosette Empty2014-05-01, 22:15


Tudom, hogy igaza van valamilyen szinten, de beismerni képtelen vagyok. Ha kimondom, onnantól nincs visszaút, én pedig erre még nem készültem fel. Lesz idő, amikor képes leszek rá és végig tudom józan ésszel gondolni, hol a hiba a tökéletesnek hitt rendszerben. De ez még nem most fog megtörténni, ebben biztos vagyok.
- Hamarabb lőnének le, minthogy elérnél bármelyik tiszthez - teszem hozzá, de csak azért, mert kihallom a hangjából, tudja, nyert ügye van. Ennél többet viszont biztos nem fogok mondani. Nem kell neki magyarázkodnom. Senkinek nem kell a feletteseimen kívül. Ennek ellenére viszont a kérdésére felelhetek. De előtte jól átgondolom és hallgatok. Ez amolyan kisebb bosszú azért, mert felhozta és kimondta hangosan, mind bábok vagyunk.
- Ha úgy akarom, éjszaka is. De ma, erre biztosan nem - szólalok meg végül a nagy csend után. Megtehetném, hogy itt leszünk egész éjjel és letudjuk a feladatot, de kell mindannyiunknak az a négy óra alvás, amihez mostanra egészen hozzászoktunk. Talán az utolsó napokban kicsit jobban hajtom őket, de addig is igyekszem ésszerűen beosztani a feladatot és a kapott időt.
De hiába akarom én jól megszervezni, ha ilyen szerencsétlen, őrültekkel vagyok körülvéve, mint ez a Shay. Komolyan el fogok vele... beszélgetni és mire felkel a nap még az is fájdalmasan nagy feladat lesz, hogy levegőt vegyen. Addig viszont mindenki megy a dolgára, én pedig próbálom visszafogni a dühömet.
- Ha pincsikutya lennél, nem fizetnék neked egy lyukas garast sem - mondom ezúttal egész nyugodt hangon. Legalábbis annak számon. Az igazság az, hogy inkább érezni belőle a fáradtságot, mint bármi mást. De legalább nem kiabálok, így nem szül az egész egy új vitát. Nem mintha lehetne neki igaza. Én fizetek, én diktálom a szabályokat. De semmi okom rá, hogy megnehezítsem a dolgát. Azért csinálom az egészet, hogy enyhítsem a bűntudatom. Minden más mellékes.
Végül hozatok neki papírt és tollat. Minél hamarabb a kezemben akarom tudni azt a térképet és véget vetni ennek a napnak. Amúgy is ráfér mindenkire egy kicsivel több pihenés. Azok meg is kapják, akik megérdemlik. Részemről biztos nem lesz alvás. Kíváncsi vagyok, meddig bírom még ezt anélkül, hogy bárkinek feltűnne.
- Igen - bólintok, de eszemben sincs megköszönni. Majd a pénz beszél helyettem. Előtte viszont megvizsgálom a rögtönzött térképet és az azon bejelölt helyeket. Csak ezek után adom oda neki a pénzt és hívom össze az embereimet. Mind tiszteleg, amíg én végignézek rajtuk és már ott sem vagyunk.
Holnap. Majd holnap folytatjuk. Remélhetőleg nagyobb fegyelemmel és talán több sikerrel, mint ma.
Vissza az elejére Go down
Cosette de Villiers
Secrets All Around
Cosette de Villiers
Városlakó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Adeline LaPierre
Ω Hozzászólások száma : 103
Ω Kor : 28

Andrew & Cosette Empty
TémanyitásTárgy: Re: Andrew & Cosette   Andrew & Cosette Empty2014-05-01, 18:40



Andrew & Cosette



Talán most először egészen szélesen elmosolyodom. Nekem ez a nem válasz majdhogynem egyenlő azzal, hogy igenis igazam van. Nem mondja azt, hogy nem így van, mert nem tudja, mert képtelen lenne rá, mert jól mondtam. Csak egyszerű bábok, hiszen nem tette, amit kellett, nem lőtt le csak úgy, pedig azt kérte tőle a felettese! Én pedig igenis hangoztatni fogom ezt és azt hiszem még arra is képes lennék, hogy besétáljak abba a kaszárnyába csak azért, hogy bizonyítsam az igazamat. Az egész katonaság egy nagy marhaság, aminek semmi, de semmi értelme sincs.
- Ühüm... csak ennyi az ok, civil nem léphet be oda, teljesen világos. - mondom persze enyhén cinikus felhanggal. Az ő dolga, nem fogom én ezt túlbeszélni, mert annak totál semmi értelme sincs. Ringassa csak magát buta tévhitekben, ha mindenáron ehhez van kedve, engem aztán kicsit sem érdekel, amíg a pénzemet megkapom. Számomra ez a fontos, aztán még azt is ki kell találnom, hogy hol alszom az éjjel.
- Ugye éjszaka... nem szoktatok lakatlan épületeket átvizsgálni? - remélem, hogy ezt nappalra korlátozzák, mert akkor gond nélkül találok magamnak egy helyet, de ha éjszaka is teszik, akkor jobban kell figyelnem, és nem tehetem meg, hogy csak úgy meghúzom magamat valahol. Nem lenne valami jó, ha folyamatosan fel kéne riadnom, mert elég nehéz úgy túlélni, ha még alvásra se nagyon van lehetőséged.
Az viszont nem megy, hogy kint maradjak, amikor szól. Nem vagyok a beosztottja, hogy parancsolgasson nekem, semmi joga sincs hozzá. Ezért nem is hallgatok rá, hanem szépen megyek befelé utána. Amúgy is úgy látom, hogy jól jön a segítség, mert a fickóval akit leütöttek a kutya se foglalkozik. A távozók után viszont a megjegyzése nagyon nem tetszik nekem.
- Szóval azt hiszed, hogy én lettem a pincsikutyád, mert nem lőttél le, ami eleve egy hibás parancs volt? Hát... a jó francokat! - nem akadok ki annyira, mint kéne, de csak mert visszafogom magam. Normális esetben már fújtatnék, csak azért nem teszem, mert igen, jól sejti, kell a pénze, és nem tehetem meg, hogy csak úgy faképnél hagyom, pedig ezek után rohadtul megérdemelné, akár még azt is, hogy jók bokán rúgjam, vagy tudom is én. És ezek után még ki is jelenti a tényt, amit én nem akartam így szó szerint kiejteni a számon. Így inkább egyszerűen nem is figyelek oda arra, amit mond. Így van igen... nem tudok olvasni, és írni sem, de nem kell kihangsúlyozni.
- Rendben van, meg lesz a térképed. - szökik fel kissé a szemöldököm. Ez a fontos igaz? Akkor megcsinálom, aztán meg menjenek szépen vissza oda, ahol a helyük van, a többi katona közé. Átveszem tehát a papírt és szépen rajzolni kezdek, a környéket legalábbis, aztán az utcaneveket diktálom le a fickónak, aki szépen szorgalmasan jegyzetel, persze fonetikusan. Nem hiszem, hogy perfekt francia, én pedig csak a kiejtést tudom, azt hogy hogyan kell leírni nem. Majd szépen oldják meg ezt az apróságot.
- És akkor ezzel készen vagyunk? - állok fel végül, úgy fest, hogy a másik fickó sem dől már el ültében, már a feje sem vérzik. Nem lesz itt baj, nekem meg még kell valami szállást is keresnem éjszakára, lehetőleg fedettet.

Vissza az elejére Go down
Andrew Maxwell
Secrets All Around
Andrew Maxwell
Szövetséges


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Andrew Maxwell
Ω Hozzászólások száma : 204
Ω Kor : 32

Andrew & Cosette Empty
TémanyitásTárgy: Re: Andrew & Cosette   Andrew & Cosette Empty2014-04-30, 20:56


Komolyan próbálok hinni abban, hogy nem egyszerű bábok vagyunk és, hogy igenis van logika azokban a parancsokban, amiket kapunk. Bármi történt, még mindig próbálok ebben hinni. Az más kérdés, hogy most már én is tisztában vagyok vele, hogy ez nem így működik. De egyelőre még sikerrel nyomom el magamban a józan eszem. Most viszont képtelen vagyok elővenni a nyomós érveimet.
- Van neked annyi eszed, hogy ezt nem kockáztatod meg. Arról már ne is beszéljünk, hogy civil nem léphet be oda - felelem, bár ezzel még mindig nem válaszoltam a kérdésre. De ha már jó indokkal nem tudtam előállni, legalább ne ácsorogjak csendben. Az egyértelmű beismerés lenne.
- Megkapod a pénzed - bólintok a semmibe meredve. Még mindig az előbbiek járnak a fejemben. Képtelen vagyok eltüntetni a képet és újra elnyomni, hogy csak állatok vagyunk, akik parancsra ölnek. Nekem kellene a leghangosabban baromságnak nevezni az ilyen feltételezést, erre mégis befurakszik a gondolataimba. Újra és újra.
De legalább az kiűzi őket a fejemből, amikor meghallom a tompa csattanást. Csak egy parancsra van időm - ez is inkább reflex, mint tudatos - és rohanok be. Ekkor már nem fogom vissza magam, úgy ordítok, ahogy a rangom megköveteli. Később is elég nehezen nyugtatom le magam. Pedig régen pillanatok alatt képes voltam eltüntetni minden érzelmet az arcomról. Most nem megy. Idegesen járkálok még azután is, hogy odaadom azt a zsebkendőt. Ha engem kérdez, semmire nem megy vele, de ő tudja. Ahogy az is az ő döntése volt, hogy utánam jött, mikor megmondtam neki, maradjon. Kezdem azt gondolni, hogy bennem van a hiba. Hogy érzik rajtam, nem szívből csinálom, mint eddig.
- Enélkül is hallgathatnál rám. Legalább néha megpróbálhatnád. Ha úgy vesszük, tartozol nekem. A kis életeddel - lehet, hogy túllőttem a célon, de tudom, hogy bármit mondok, nem fog csak úgy megsértődni. Kell neki a pénz, amit adni tudok. Hogy pedig a saját lelkiismeretem se szóljon bele a vitába, lecsillapítom azzal, hogy amúgy sem gondolom én a szavaimat komolyan. Csak ideges és feszült vagyok.
Ez viszont nem változtat azon, hogy a mai keresést hamarosan be kell fejezni. Ezzel a házzal végeznek, és irány vissza. Előtte viszont nekem szükségem lesz címekre... térképre. Annyi biztos, hogy a lányt el nem engedem addig, amíg nem ad meg minden segítséget, amire szükségem van. Ha már fizetek neki, ez a minimum. Nem bízok a következő találkozóban.
- Szóval nem tudsz sem írni, sem olvasni - szögezem le. Lehet, hogy ő mondta ki, de attól, hogy csak körülírja és utal rá, a helyzet nem változik. Az viszont jó pont, hogy nem adja fel. Rajzol térképet. Nekem megfelel. Percek alatt kerítek - pontosabban hozatok - papírt és ceruzát, majd nem törődve a fejét fájlaló emberrel, nyomom Cosette orra alá az egészet. Két téglalap közepén, két X virít a papír közepén.
- Ezek a mostani épületek, innen indulj ki - mondom neki és a kezébe nyomom a ceruzát is. - Rajzolj, aztán majd ő leírja, amit kell - intek a kiskatona felé, aki készségesen továbbra is ott áll a falnál, mióta befutott a papírral.
Amíg ők ezzel törődnek, én lassan elkezdem egyesével kipakolni a maradék pénzt a zsebemből. Ahhoz viszont elég feltűnő az egész, hogy biztatásnak vélhesse. Nekem pedig ekkor már csak két dolog jár az agyamban. A fickó ne érezze annyira jól magát, hogy megpróbálja ellopni az aprót... és, hogy végre magunk mögött tudhassuk ezt az egész helyet. Elegem van. Nagyon.
Vissza az elejére Go down
Cosette de Villiers
Secrets All Around
Cosette de Villiers
Városlakó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Adeline LaPierre
Ω Hozzászólások száma : 103
Ω Kor : 28

Andrew & Cosette Empty
TémanyitásTárgy: Re: Andrew & Cosette   Andrew & Cosette Empty2014-04-30, 20:05



Andrew & Cosette



Komolyan nem hiszem el, hogy elhiszi a saját szavait. Még hogy van szabad akaratuk és hogy a feletteseik ésszerű parancsokat adnak... Már hogy a fenébe lenne ez így? Erre én vagyok az élő példa és ezt értsd szó szerint!
- Szóval van szabad akaratod... akkor ha besétálok a kaszárnyába és kezet rázok azzal a feletteseddel, aki le akart lövetni az ésszerű parancsával... nem lesz gond? - szökik fel kissé a szemöldököm. Ezt ő sem mondja komolyan. Baromira megütné a bokáját, engem meg lehet, hogy ott helyben lőnének fejbe, csak hogy be legyen fejezve az, ami elkezdődött előzőleg. Nem hiszem, hogy jól járna vele, ha megtenném ezt a lépést, és persze én sem. Csak ne mondjon már nekem olyanokat, hogy ők nem bábok, amikor egyértelműen nagyon is azok!
- A te dolgod, nekem csak az számít, hogy ha végeztetek, akkor add oda pénzem. - rántom meg a végül a vállam. Szajkózza csak az igazát. Egyszer majd rájön, hogy mekkorát téved, csak nehogy az akkor legyen, amikor már rég késő, amikor beküldik mondjuk egy csata kellős közepére és a már említett tömegsírokat neki ássák. Ha még előtte felnyílik a szeme, akkor mázlija van, ha pedig már csak a halál torkában... hát én nem fogok könnyeket hullajtani érte. Már rég megtanultam, hogy annak nincs az ég világon semmi értelme.
Az viszont kizárt, hogy én is parancsot teljesítsek, ahogy elvárná. Szépen megyek utána és kész, mert nagyon is érdekel, hogy azok a barmok mit műveltek bent, hiszen szinte biztos, hogy nem jót. Azt pedig naná, hogy látni akarom, ahogy leüvölti a hajukat, bár gondolom nem sokat fog számítani, most sem, de lehet, hogy neki van igaza és idővel be lehet törni őket is valahogy.
- Lehet, hogy nem oldja meg, de legalább valamennyit segít, az is valami. - veszem el tőle a zsepit és legalább nagyjából leitatom a vért. Elég csúnyán néz ki a feje, és erre mindenképpen kell valami, mert a végén még itt fertőződik el. Tudok már olyan rögtönzött kötést csinálni, amivel nem kell orvoshoz menni, hiszen az utcán nőttem fel és volt jó pár olyan sérülésem, amibe végül nem haltam bele, pedig akár még arra is lehetett volna esély.
- Ugye nem azt vártad, hogy szalutálok és azt mondom, igen uram? - még talán kissé gúnyosan tényleg szalutálok is egyet, de ez egyértelműen csak a helyzet kifigurázása. Ő sem gondolta komolyan, hogy tényleg kint maradok. Arról már nem is beszélve, hogy az emberei sem úgy fest, hogy betartják minden egyes parancsát, csak épp kénytelenek nagyjából alkalmazkodni. A kérdésére viszont már felemelem a fejem, annak ellenére, hogy eddig főként a sebbel foglalkoztam. Rá kéne vágnom, hogy igen, de akkor meg baromira meg lennék lőve, hogy aztán papírt és ceruzát adna, mert hát saját nincs. Összeszorítom a szám és végül megrázom a fejem.
- Pierre tanított... időnként, de nem volt túl sok időnk haladni, mindig volt más dolog, és este már többnyire sötét van, hogy ilyesmivel foglalkozzunk. - nem kellemes dolog beismerni azt, hogy valamiben tényleg nem vagyok jó, hogy ez nem megy. Nem tudom elolvasni az utcaneveket, vagy a kirakatokba írt szövegeket. Végül kihúzom magam. Nem számít! - Rajzolok térképet és elmagyarázok nagyjából, hogy mi micsoda. - tudom az utcaneveket fejből, maximum megmondom neki, hogy mi micsoda és majd ő ráírja, ez így pofon egyszerű.

Vissza az elejére Go down
Andrew Maxwell
Secrets All Around
Andrew Maxwell
Szövetséges


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Andrew Maxwell
Ω Hozzászólások száma : 204
Ω Kor : 32

Andrew & Cosette Empty
TémanyitásTárgy: Re: Andrew & Cosette   Andrew & Cosette Empty2014-04-30, 15:00


Nem akarom hallani, amit mond mögöttem. Shayt kapásból figyelmeztetem, de végül még egy halk ne is kiszalad a számon. Nem a legjobb ötlet tömegsírokat emlegetni. Ezzel nemcsak egy ember emlékeit idézi fel. Szerencsére ebből az egy szóból is ért és nem fejti ki részletesebben az egészet. Nem lenne annak jó vége. Inkább mutassa azokat a házakat, hogy tehessék a dolgukat, mi pedig beszélhessünk. Nem mintha bármit is tudnék neki mondani. Mégis sikerül felhoznia egy olyan témát, amire tudok válaszolni.
- Bábok? Nem. Van szabad akaratuk és a feletteseink is csak ésszerű parancsokat adnak, csak... - elakadok. Hiába próbálom megmagyarázni és valamivel szebben megfogalmazni, mint amilyen maga a valóság, nem igazán sikerül. Tényleg kérdés nélkül követnünk kell a felettesünk utasítását. Ha egyetértünk vele, ha nem.
- Csak el kell érni, hogy ne legyen ilyen nagy szájuk, mint ennek a Shaynek - fejezem be végül ezzel. Tudom én jól, hogy nem magyaráztam meg ezzel semmit, mégis úgy érzem, ennyi elég volt.
Persze ha akarom, ha nem, hamarosan be kell fejezni a beszélgetést. Mégpedig azonnal. Nem tetszik nekem a tompa csattanó hang, sem az utána felhangzó nevetés. Baj van. Lehet, hogy ők jól érzik magukat, de az még semmi jót nem jelent. Csak arra van időm mielőtt megindulok az épület belseje felé, hogy visszaszóljak, maradjon és várjon meg itt. Igazából nem lep meg, amikor észreveszem, hogy jön velem. Ha megtehetném, visszaküldeném, de nincs arra most időm. Minél előbb rá akarok jönni, hogy mit művelnek az embereim és megtudni a részleteket. Mindegyiknek van annyi esze, hogy nem próbál hazudni nekem, ez viszont nem jelenti azt, hogy akár egy percre is visszafogom magam. Úgy ordítok velük, ahogy az elvárható és csak akkor fordulok a földön ülő fickó felé, amikor szétoszlik a banda.
- Nem biztos, hogy ennyi megoldja a gondot - jegyzem meg, de azért odaadom a zsebkendőt. Utána viszont elhallgatok. Elég idegesen teszek meg pár lépést. Az ezek után rám váró feladat - büntetés kiosztása - és a papírmunka a legkisebb bajom. Sokkal jobban zavar, hogy ezt megengedhették maguknak. Lehet, hogy újoncok, de akkor is... Talán érzik rajtam, hogy én sem adok bele mindent és nem veszem olyan komolyan, mint kellene?
- Mintha azt mondtam volna, hogy maradj kint - szólalok meg a nagy csendben dühöngés után. De a hangomban nem érezni igazi haragot. Inkább csak büszkeségből mondom mindezt. Megszoktam, hogy hallgatnak rám és az van, amit én mondok. Akkor is, ha van pár barom, aki megenged ilyen kihágásokat magának, mint ezt a Shay.
- Tudsz írni, igaz? Készíts nekem egy listát azokról a helyekről, ahova érdemes benézni. Rajzolj térképet, valami. Azt még ma megkapom, te pedig a pénzed másik felét - változtatok az eddigi terveken. Lehet, hogy kaptunk egy hetet arra, hogy az egész környéket bejárjuk és átvizsgáljuk, de azt senki nem szabta meg, hogyan osztom be ezt az időt.
Vissza az elejére Go down
Cosette de Villiers
Secrets All Around
Cosette de Villiers
Városlakó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Adeline LaPierre
Ω Hozzászólások száma : 103
Ω Kor : 28

Andrew & Cosette Empty
TémanyitásTárgy: Re: Andrew & Cosette   Andrew & Cosette Empty2014-04-30, 12:31



Andrew & Cosette



Olyan közegben nőttem fel, ahol okosnak kell lenni és inkább gyanakvónak, különben felkopik az állad, szóval eszem ágában sincs csak úgy hinni neki, akármennyire is mintha segíteni próbálna, de lelőtte Pierret és ezt nem lehet csak úgy semmissé tenni. Azért megyek vele és fogadom el a pénzét, mert a büszkeség már rég ugyanannyira lényegtelen a szememben, mint a becsület, vagy hasonló marhaságok. Úgy nem lehet túlélni, ha becsületes vagy, ahogy úgy sem, ha túlságosan büszke. Nekem pedig nagyon is kell a pénz, főleg, hogy kb. semmilyen tartalékom sincs. Nem számoltam vele, hogy nem megyek vissza a csapathoz, még azzal sem, hogy nem lesz ma hol aludnom.
És legalább beismeri, hogy igazam van, na ugye! Az viszont már határozottan felidegesít, ahogy az egyik katona beszél velem... rólam. Persze, hogy gondolkodás nélkül vágok vissza. Felszökik kissé a szemöldököm, amikor meghallom azt az egyetlen szót. Létezik, hogy szinte már tényleg kérésnek tudhatom be? Rendben, befogom én a szám, ha ettől jobb neki, főleg akkor, ha tényleg megneveli a katonáit.
- Meg kell törni, hogy úgy mozogjanak, mint a bábok, és azt tegyék, amit kell? Te sem tetted... az erdőben. - döntöm kissé oldalra a fejem és már-már érdeklődést látni a szememben. Áthágta a szabályokat és nem ölt meg, pedig az volt a feladat. Igen, Pierrel megtette, de akkor nem is látta, hogy mire céloz, de nem volt képes csak úgy a szemem közé lőni úgy, hogy közben bele is néz. De attól még nem tetszik ez a rendszer. Agyatlan katonákat nevelni, akik mindent megtesznek, amit kell gondolkodás nélkül. Nagyon nem tetszik nekem ez a fajta hozzáállás, vagy ez a fajta világ.
- Igen,ezt sejtettem, de... - is itt akad bent a mondat, amikor meghallom a zajt bentről. A nevetés az, amire már elönt a düh. Tuti, hogy nem olyasmi történt, amin tényleg nevetni kéne, főleg hogy tudom, hogy az ilyen házakban időnként meghúzzák magukat a magamfajták.
- Na persze... - suttogom magam elé, amikor arra int, hogy maradjak. Eszem ágában sincs, itt megvárni, amíg odabent ki tudja, hogy mi a fenét művelnek azok a barmok. Gondolkodás nélkül ugrom ahhoz, akit sikerült leütni. Eléggé kótyagos a feje, miután próbál feltápászkodni. Ha jól sejtem pár pillanatra elsötétült előtte a világ. Segítek neki, hogy legalább felüljön. A feje vérzik ott, ahol a fegyver tussal találkozott. Az arcomon látszik, hogy nagyon csúnya dolgok kívánkoznak ki, de végül csak visszafogom magam és akkor szólalok meg, amikor azok a szánalmas alakok szétszélednek.
- Most jól jönne az a zsepi. - nem hiszem, hogy mást is kell mondanom, minden az arcomra van írva tökéletesen lehet tudni, hogy mi is jár a fejemben.

Vissza az elejére Go down
Andrew Maxwell
Secrets All Around
Andrew Maxwell
Szövetséges


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Andrew Maxwell
Ω Hozzászólások száma : 204
Ω Kor : 32

Andrew & Cosette Empty
TémanyitásTárgy: Re: Andrew & Cosette   Andrew & Cosette Empty2014-04-29, 14:46


Valahogy sejtettem én, hogyha a történtek után hasznát akarom venni és a segítségét kérni, le kell mondanom a szabad estém egyetlen élvezetes pontjáról és a pénzt neki adni az információért cserébe. Még ha volt is egy pillanat, amíg kételkedtem a sikerben, hamar elmúlt. Bármennyit is változott a világ, főleg most, a háború közeledtével, a pénz még mindig pont olyan szépen csicsereg, mint ezelőtt. Ennek a lánynak pedig van annyi esze, hogy előleget kérjen. Okos. Nem mintha eszembe jutott volna, hogy átverjem. Jobban gyötör engem annál a bűntudat, minthogy bármilyen szinten újra belerúgjak.
- Nincs okod rá - ismerem el hezitálás nélkül, de rá sem nézek közben. Túlzottan az emberim kötik le a figyelmem. Legalábbis az a kettő, akik elém álltak. Hamar kinyögik, amire számítottam is. Semmit nem találtak. Nagyon meglepő, mondhatom.
Az viszont tényleg az, amikor az újonc nem bírja befogni a száját. Persze, hogy egyből ugrok a szavakra. Teljesen mindegy, hogy kinek mondja, vagy pontosan mit. A lényeg, hogy tartania kellene a száját és nem vigyorogni a saját idióta viccein. Bár ahogy látom a lányt nem kell megvédenem. Ha nem érintenének engem is a szavai, biztos, hogy mosolyra húznám a szám. De így csak megrándul az arcom és hallgatok. Nem a legjobb, amikor pár bajtársam teste jelenik meg a szemem előtt.
- Ne - szalad ki a számon, összeszorított fogakkal. Így elég valószínű, hogy csak Cosette hallja mögöttem, de bőven elég ez. Ez nem az a téma, amivel ajánlott viccelődni. Tudom, hogy az sem, amit vele kapcsolatban sütött ez az újonc, de... jobb, ha hallgat és hagyja, hogy én rendezzem el.
A legjobb megoldás viszont tényleg az, hogyha a lényegre térünk. Mutassa azokat a házakat, ahova érdemes benézni. Kettővel is elboldogulnak, majd szépen sorjában, ha más nem.
- Először az - bökök az elsőre. - Szintenként kutassátok át. Ahogy kell. Alaposan - hangsúlyozom ki a szót. Szerencsére egyiknek sincs kifogása és a szokásos mondat után már le is lépnek. Ezt szeretem én. Amikor felesleges szövegelés nélkül teszik a dolgukat. Mindenkinek könnyebb úgy. Nekünk pedig könnyebb a fal mellett ácsorogni, mint bent lenni velük. Most nem én vagyok az, akinek parancsokat osztogatnak, ki kell használni az időt.
- Hogy? Láttad te azt a nagyszájú újoncot? Azért nem mindig teszik kérdés nélkül teljesítik a parancsot. Az ilyeneket meg kell törni, aztán jó katona lesz belőlük - magyarázom, miközben a tekintetem a távolba mered. Tudom, hogy ez így működik és minden szavam igaz, mégsem tudom elképzelni, hogy milyen érzés lehet ez nekik. Soha nem csináltam olyat, mint amit ők néha megengednek maguknak. De nem most kellene elmerengeni ezen.
- Tényleg nem rossz, de az egész egy nagy rendszer. Pont úgy osztják nekem is a parancsokat, mint én nekik - bólintok aprót, nem is lepődve meg már azon, hogy sejti, hogy működik az ilyesmi. Arra viszont már felkapom a fejem, amikor bent csattan valami. Olyan hangja van, mint amikor... Nevetés. Igen. Tudtam, hogy ez következik. Most először tényleg elkáromkodom magam.
- Maradj itt! Egy perc és jövök
- mondom elég erőteljes hangon ahhoz, hogy legalább elgondolkozzon azon, most az egyszer hallgat rám. A döntését viszont nem várom meg. Futva indulok meg az épület belseje felé. Meg kellene lepődnöm, amikor meglátom a földön fekvő alakot, felette a saját emberim egy részét, ez a barom újonc vezetésével.
- Mi a jó büdös francot műveltek?! - ordítom, egy pillanatra sem fogva magam vissza. Hamar kiderül, hogy a csattanással kapcsolatban igazam volt. Ilyen hangja van, amikor a puskatus koponyával találkozik. A többi részlet pedig hamarosan kiderül. A fickó eldugott valamit, amikor meglátták. De semmi olyat, amit mi kereshetünk. Egy rohadt doboz cigarettát rejteget. Az embereim elől.
- Shay, irány a laktanya. Amint visszaértem, beszélünk. Mindenki más lemondhat a mai alvásról - mondom gondolkodás nélkül. Azt már nem kell hozzátennem, hogy folytassák, lehetőleg ne vadállat módjára. Senkinek nem jó, ha bebizonyítják, pont azok a katonák, akiknek a civilek gondolják őket.
Vissza az elejére Go down
Cosette de Villiers
Secrets All Around
Cosette de Villiers
Városlakó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Adeline LaPierre
Ω Hozzászólások száma : 103
Ω Kor : 28

Andrew & Cosette Empty
TémanyitásTárgy: Re: Andrew & Cosette   Andrew & Cosette Empty2014-04-29, 13:49



Andrew & Cosette



Milyen szép is lenne az élet, ha ezek a kis féligazságok, amiket mond igazak lennének, de nem azok, mert... nem és kész. A világ nem így működik, az amelyikben én élek biztosan nem. Sokkal veszélyesebb és sokkal fájdalmasabb, mint hogy csak úgy az ember gond nélkül becsületes lehessen. Eszem ágában sincs, azzal csak rosszul járok, mert a végén valaki úgyis átver, akármennyire jónak is néz ki. Meg egyébként is csak úgy feltétel nélkül bízzam meg valakiben, aki befogad? Honnan tudhatom, hogy nincs hátsó szándéka, hogy nem azért teszi, mert egész más gondolatok járnak a fejében, mint a nagy jótettek. Nem bízom én abban, hogy olyan sok jó ember van a világon, még ha akadnak is, nem vagyok olyan szerencsés, hogy pont én találjak akár egyet is. Nem kell tehát erre már mit mondanom, nem hiszem, hogy lenne értelme jobban kifejtenem neki, hogy mennyire reménytelen az élet.
- Miért lenne okom bízni benned? - senkiben sem bízom, nem kell ezt magára vennie. Nincs rá okom, nem ismerem és igazán még azokban sem bízom, akiket ismerek, nem ellene szól. Azt már hozzá se tettem, hogy lelőtte Pierret, az ember nem hogy nem bízna benne ilyen esetben, hanem lehetőség szerint még neki is menne és jól beverné a képét, legalábbis nekem ez a logikus. Elveszem a pénzt és szépen a zsebembe szórom. Jó helyen lesz ott, fogok figyelni rá annyira, hogy még véletlenül se szóródhasson ki.
- Nagyon vicces, én is tudok katonás vicceket, meséljek párat? Van bennük sok vér, meg... tömegsírok, igazán vicces! - lemaradtam egy kicsit, de az efféle viccelődést nem viselem jól, persze, hogy visszavágok, akkor is, ha esetleg bajom lesz belőle, de úgy fest hogy ez a pasas elég nagyhangú ahhoz, hogy ne szóljanak vissza neki, akkor meg... majd megoldja. Nem nagyon zavar, hogy a vicces fickónak éppenséggel enyhén paprikavörös lett a feje nekem köszönhetően. Végül két házra bökök, egymás mellett, három emeletesek. Nem lakja őket senki, maximum a patkányok, vagy egy-egy itt meghúzódó tolvaj, de az meg engem már nem érdekel.
- Nem lehet rossz, hogy alattad szolgálnak igaz? Amit mondasz, azt megcsinálják kérdés nélkül? Butaság... te is ugyanezt teszed, gondolom ők is. - ez a legrosszabb ebben, parancsokat követnek és saját véleményük még csak nincs is. Persze ezt csak akkor mondom, amikor a két katona már lelépett, én pedig lazán az egyik háztömb falának dőltem.

Vissza az elejére Go down
Andrew Maxwell
Secrets All Around
Andrew Maxwell
Szövetséges


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Andrew Maxwell
Ω Hozzászólások száma : 204
Ω Kor : 32

Andrew & Cosette Empty
TémanyitásTárgy: Re: Andrew & Cosette   Andrew & Cosette Empty2014-04-28, 16:25


Próbálok neki tanácsokat adni, de azok után, hogy ő sem tudja, képes lenne-e rendes életet élni és nem meglopni azt, aki esetleg befogadja... Alig láthatóan megrázom a fejem. Kifogytam az ötletekből. Ennél többet ha akarok sem tudok neki segíteni.
- Mert így sokkal több esélyed van? - csúszik ki a számon a kérdés, de nem vagyok benne biztos, hogy meghallja. Nem akarom én eszébe juttatni, bár valószínűleg ő is pont ugyanúgy tisztában van az esélyeivel, amennyire én a sajátjaimmal.
A szavaival viszont ezúttal nem tudok mit kezdeni. Furcsa tőle ilyesmit hallani, de be kell vallanom, valahol igaza van. Csak egyelőre még képtelen vagyok szembenézni az ilyesmivel. Ahogy azt is még csak próbálom megemészteni, hogy miket tett az apám - és most már én is. Nem olyan könnyű elfogadni. Neki vajon hány éve volt erre? Annyi biztos, hogy bármennyire is érdekel, nem fogok nála rákérdezni. Inkább újabb dolgot agyalok ki, amivel enyhíthetném a saját bűntudatom és mind a ketten jól járunk. Ő pénzhez jut, nekem és az embereimnek pedig nem kell egész nap itt kóvályogni. Esküszöm nem látok semmilyen rendszer abban, hogy melyik utca melyik után következik. Az már csak ráadás, hogy nekünk az üres házak kellenek.
- Elég ahhoz, hogy megérje velem jönnöd - még mindig nem adok neki konkrét választ, de azt már elterveztem, hogy mindet odaadom majd. Kihagyok egy szabad estét, amit egy adag csapolt sör társaságában tölthetnék. Nem olyan nagy dolog, mint más hinné.
- Meg sem kellene lepődnöm, hogy nem bízol bennem - jegyzem meg inkább csak magamnak motyogva, majd lassítás nélkül túrok a zsebembe és magam előtt felezem ketté az aprót. Végig tartva a tempót nyújtom oldalra a tenyeremben a pénzt, majd adom végül a markába.
Alig tűnik fel, hogy pár lépéssel le van maradva, amikor megjelennek az embereim. Kettő oda is áll elém és nagy "Őrmester" megszólítással tisztelegni kezd. Nem találtak semmit. Milyen meglepő. Az lenne a csoda, hogy nem ezzel a mondattal állnának elém minden ház után. Fogalmunk sincs, pontosan mit keresünk, akkor hogy találjuk meg? De ettől függetlenül tudják mi a dolguk. Keresni, valamit. Ehhez viszont tudni kellene, melyik a következő üres ház. Amint elhangzik a kérdés, hátranézek a lányra, kérdő tekintettel pillantva rá. Remélem lesz mersze közelebb jönni és pont olyan nagy hangon beszélni, ahogy velem kiabált nem is egyszer. Különös lenne, ha pont egyszerű újoncok és kisebb rangú katonák előtt fogná vissza magát.
- Gond van, újonc? - emelem meg a hangom egy pillanatra, mikor meghallom, hogy az egyik zöldfülű elsüt valami trágár viccet és tolvajról suttog. Azonnal elhangzik a "Nincs, uram". Látszik, hogy tart tőlem, pedig közel sem fogom olyan szigorúan, mint mások.
- Két házat is átkutatnak egyszerre, addig mi kint maradunk - fordulok Cosette felé és megvárom, amíg egy másik házra is rábök. Vagy ha arrébb kell menni hozzá, hát menjünk.
Vissza az elejére Go down
Cosette de Villiers
Secrets All Around
Cosette de Villiers
Városlakó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Adeline LaPierre
Ω Hozzászólások száma : 103
Ω Kor : 28

Andrew & Cosette Empty
TémanyitásTárgy: Re: Andrew & Cosette   Andrew & Cosette Empty2014-04-28, 15:31



Andrew & Cosette



Túlságosan kemény volt az életem eddig ahhoz, hogy csak úgy fogjam magam és változtassak, vagy higgyek abban, hogy az emberek jók és hogy nem a saját érdekem a fontos. Képtelen vagyok így hozzáállni a dolgokhoz, egyszerűen nem megy, nem tehetek róla. Én csak azt az életet ismerem, ahol a túlélésért mindent meg kell tenni, azt nem, amikor mások jótékonyságára támaszkodunk, és reméljük, hogy nem vernek át. Úgyis átvernek... ennyire egyszerű.
- A becsületesek nem maradnak életben, az egyszerűen nem hasznos. A túléléshez el kell dobni az ilyen pozitív baromságokat. - rántom meg a vállam. A szüleim jó emberek voltak, a nővérem meg tök ártatlan és mit értek vele? Semmit az ég világon! Láttam én már sok jó ember rossz sorsra jutni, és ha a szóbeszéd igaz, hogy háború vár az országra, akkor még több jó ember fog rossz sorsra jutni. Az meg életben marad, aki megtanulta már, hogyan teheti ezt meg, aki hajlandó bármit megtenni érte. Ennyi... Én voltam a buta, hogy azt hittem, hogy egy kis nyugalom is jár nekem. Nem így van, sosem volt így, csak sodródom az árral és igyekszem túlélni.
- Nem tudhatom, hogy mennyi van nálad. - pillantok automatikusan a zsebére, de végül mégis bólintok. Nem nagyon van más lehetőségem, bár ez se tudom, mennyit jelent. Ma... van mit csinálnom és holnap? Még jó, hogy nem vagyok az az előre tervező típus, sosem agyaltam rajta, mi lesz egy hét, egy év múlva, az ilyesmi nem a magamfajtának való. Lehet, hogy egy év múlva már rég hulla leszek, nem kell azon gondolkodnom, hogy mi vár rám, amúgy is semmilyen értelmes kilátásom az életben. Nem vagyok az a feleslegesen reménykedő típus. - Előre kérem legalább a felét. - nyújtom végül felé a tenyerem. Biztos voltam benne, hogy nem fog válaszolni részletesen, hogy mit is akarnak a városban, hogy miért van ennyi katona, de persze utána indulok, csak a kezemet nem eresztem le, amíg nem kapok előleget. Nem szeretem, ha átvernek és vagyok annyira élelmes, hogy számítsak rá, hogy ennek igenis meg van az esélye. Csak figyelem, ahogy újabb katonák kerülnek elő és persze automatikusan kicsit lemaradok Andrew mögött. Nem tudom, hogy mennyire fogják jó néven venni, hogy egy utcakölyök is itt van a drága... felettesükkel? Gondolom, hogy az, ha nem az már nagyobb gond, nem szeretném, hogy kiderüljön, hogy nem is ő dönt fontos kérdésekben.

Vissza az elejére Go down
Andrew Maxwell
Secrets All Around
Andrew Maxwell
Szövetséges


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Andrew Maxwell
Ω Hozzászólások száma : 204
Ω Kor : 32

Andrew & Cosette Empty
TémanyitásTárgy: Re: Andrew & Cosette   Andrew & Cosette Empty2014-04-28, 10:44


Kezdek kifogyni az érvekből. Már abban sem vagyok teljesen biztos, hogy miért akartam neki segíteni. Jó, enyhíteni a bűntudatom, de elég egyértelmű, hogy ez nem sikerült, így esélytelen, hogy beismerjem, ez volt a célom. Válaszok terén is csak bólogatásokra és vállvonásokra futja. Annyi biztos, hogy nem ajánlhatom fel neki, hogy jöjjön velem. Nincs helye a sereg körül, semmilyen formában.
- Úgy nézek ki, mint aki viccel? - kérdezek vissza anélkül, hogy először végighallgatnék. Minden szavamat komolyan gondoltam. Nincs jobb dolga, minthogy végigjárja a házakat. Biztos vagyok benne, hogy akad valaki, aki megsajnálja eléggé ahhoz, hogy beengedje legrosszabb esetben is egy-egy estére.
- Azt neked kell tudni, hogy képes vagyok-e a becsületes életre - jegyzem meg, de nem foglalkozok a témával tovább. Láthatóan nem érzem magam semmivel jobban, hiába ajánlok lehetőséget és adok tanácsot. Semmi nem változik. Ugyanúgy mardos a bűntudat és ugyanúgy utolsó szemétládának érzem magam... és ugyanúgy ott van bennem a kétely a rendszerrel kapcsolatban.
Ettől függetlenül teljesítenem kell a parancsot, amit kaptam. Ez nem olyan, amiben jogom lenne kételkedni. Puszta elővigyázatosság. Nem bántunk és nem fenyegetünk senkit. Még csak elő sem vesszük a fegyvereket.
- Pontosan. Nem igazán ismerem ezt a városrészt és az embereim sem. Céltalanul mászkálni pedig... - rázom meg a fejem. Fogalmam sincs, mi lesz a válasza, de az már haladás, hogy nem kezd kiabálni. Átgondolja. Látom rajta, így egy szót sem szólok, amíg ő meg nem töri a csendet. Az időt viszont kihasználom arra, hogy teljesen véletlenül megcsörgessem a zsebemben lévő aprót. Tudom, hogy szemét húzás, de muszáj meggyőznöm. Nem terveztem, de be kell látnom, hogy hamarabb végzünk, ha rá tudom bírni, segítsen nekem.
- Annyit, amennyi nálam van - mondom kis gondolkodás után és beletúrok az egyenruhám zsebébe. Konkrét választ nem adok, de van egy olyan érzésem, hogy ennyiért könnyedén jön velem.
- Csak puszta elővigyázatosság - felelem azonnal. Hallani a hangomon, hogy ez a jól betanult szöveg. Ezt kaptuk, ezt kell mondani mindenkinek, akinek van mersze feltenni ezt a kérdést.
- Nos? - kérdezem és a választ meg sem várva indulok meg vissza. Hátra sem nézek, csak az embereimet keresem, akik éppen egy félig leomlott házból bújnak ki.
Vissza az elejére Go down
Cosette de Villiers
Secrets All Around
Cosette de Villiers
Városlakó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Adeline LaPierre
Ω Hozzászólások száma : 103
Ω Kor : 28

Andrew & Cosette Empty
TémanyitásTárgy: Re: Andrew & Cosette   Andrew & Cosette Empty2014-04-28, 09:53



Andrew & Cosette



Nem mondom, hogy nem lenne jó egyszerűen csak elhinni, amit mond, egyszerűen csak bólogatni és egyetérteni vele, de nem megy. Nem olyan a helyzetem, amit el tud képzelni és egyáltalán nem igaz mindenre ugyanaz a szabály. Ez nem a katonaság és ez nem egy olyan csapat, és én nem vagyok olyan, aki tiszteletet tud kivívni. Lány vagyok, és a kicsik inkább bíznak meg egy erős Lucius jellegű fickóban, akkor is, ha kissé erőszakos, mint bennem. És amúgy sem vagyok egy vezető alkat, nekem nem menne az, hogy összefogjam őket. A legnagyobb baj az, hogy nem tudom mi a megoldás, csak azt tudom, hogy ez nem jó. Patt helyzet, azt hiszem így nevezik.
- Látod ez az... ez nem egy igazi csapat. Ezek gyerekek, akinek az a fontos, hogy lesz-e mit enni holnap, nem az, hogy kit tisztelnek, meg kit nem. Ez itt... így megy. - nem mindenhol érvényesek az általában jól bevett szabályok, amikor nem biztos, hogy lesz mit ennek másnap, vagy hol aludnod harmadnap, akkor minden megváltozik, akkor már nem számít, hogy mi igaz és mi nem, hogy ki a becsületes, vagy kit tisztelnek, csak, az hogy gondoskodj magadról és légy elég önző ahhoz, hogy túlélj, mert ha nem vagy, nem fogsz.
- Komolyan gondolod? Járjak végig minden házat, hogy megtalálom-e azt az egy kivételt, és... ha megtalálom, majd kiderül leszek-e elég erős, hogy tényleg ne vigyem el a családi ezüstöt? - nem tehetek róla, de elnevetem magam. Na persze nem azzal a csilingelő, boldog kacagással, az nem is tudom, hogy menne-e nekem igazán, de komolyan nem mondhatja ezt komolyan. Van kivétel, de túl kevés és én nem fogok házról-házra járni, hogy megtaláljam és magamban sem bízom annyira, hogy aztán ne verjem át, mert... kell, mert ha baja lesz, ha véletlenül az az egy jó ember meghal, akkor ugyanott vagyok, ahol a part szakad. Akkor már inkább én verjem át, mint más.
- Szóval... csak olyan kell, aki jól ismeri a rejtett utcákat is. - igen, már az is nagy dolog, hogy átgondolom és tényleg szemét húzás, hogy megcsörgeti a pénzét, de valahol hatásos. Lassan a vérzés is alábbhagy, abból ítélve, hogy nem kell folyton a számat törölgetni, így végül lassan, de bólintok. - És mennyit fizetnél és... egyáltalán mit keres folyamatosan ennyi katona a városban? - nem, nem hiszem, hogy erre válaszolni fog, de attól még feltehetem a kérdést, azt nem büntetik igaz? Persze a lelkiismeretemet bánthatná az, hogy olyantól fogadjak el pénzt, aki lelőtte Pierre-t, de... van olyan helyzet, ahol a lelkiismeret, a büszkeség és hasonló baromságok nem számítanak.

Vissza az elejére Go down
Andrew Maxwell
Secrets All Around
Andrew Maxwell
Szövetséges


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Andrew Maxwell
Ω Hozzászólások száma : 204
Ω Kor : 32

Andrew & Cosette Empty
TémanyitásTárgy: Re: Andrew & Cosette   Andrew & Cosette Empty2014-04-27, 19:22


Komolyan nem tudom, mit mondhatnék neki ezek után. Elképzelésem van arról a világról, amiben él. Nekem teljesen más gyerekkorom volt, de attól még megpróbálhatok tanácsot adni neki. Azzal viszont biztos nem segít, hogy ha nem is mondja ki most nyíltam, de gyűlöl. Pedig most sem azért jöttem ide és avatkoztam bele, mert el akartam vágni tőle minden lehetőséget. De ezt már meg sem próbálom vele megértetni. Felesleges lenne. Aprót bólintok a szavaira és végül amellett döntök, hogy a legkevesebb összetűzés nélkül jussunk el addig, hogy kinyög valami köszönetet és én visszamegyek az embereimhez.
De ehelyett még mindig itt ácsorgok és azt fontolgatom, hogy nem kellett volna kicsikarni belőle azt a köszönetet. Fogalmam sincs, honnan vettem, hogy ettől esetleg jobban fogom magam érezni. Pedig ez volt titkon az elképzelés. Hogy ha most segítek neki, akkor nem érzem magam olyan piszok gazembernek azért, amit a roncsnál tettem, mikor követtem a kiadott parancsot. De úgy tűnik, ez egyáltalán nem vált be és hiába próbálok neki segíteni, nem sokra jutok vele.
- Tényleg nem ismerem, de attól még ismerem milyen egy igazi csapat. Hogy mi az, amire épül. Nem számít, hogy mi a felszín... az alap... ugyanaz. Ugyanúgy tudod elérni, hogy tiszteljenek, mint bárhol máshol. Ez így megy - magyarázom, de hallani a hangomon, hogy már inkább csak elmondom a véleményem, de nem várom, hogy akár egy szavamat is elhiggye.
- Próbáltad már egyszer is? Mióta itt van, ebben a városban? - kérdezek vissza ahelyett, hogy válaszolnék a kérdésére. - Lehet, hogy nem minden ember, de van, aki tudja, mi a helyes és felvenne - mondom teljesen magabiztosan. Meg vagyok róla győződve, hogy ez így van. Lehet, hogy őrültség és pont olyan elvakult vagyok ezen a téren, mint sok éven át az apámmal szemben, de ez még nem jelenti azt, hogy nem lehet igazam.
- Árulóféle? Nem - rázom meg a fejem határozottan. - Jól jönne valaki, aki segít nekem meg a fiúknak eligazodni a környéken. Tudnunk kellene, ki az, aki a roncs környékén járhatott. Melyik házak lakottak és melyik az, amibe bárki gond nélkül beteheti a lábát, hogy elrejtsen, ezt-azt - magyarázom valamivel hosszabban, miközben le nem veszem róla a tekintetem. A következő lépésem lehet, hogy valamilyen szemétség, de teljesen véletlenül megcsörgetem az aprót a zsebemben, amit az esti iszogatásra tartogattam.
Vissza az elejére Go down
Cosette de Villiers
Secrets All Around
Cosette de Villiers
Városlakó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Adeline LaPierre
Ω Hozzászólások száma : 103
Ω Kor : 28

Andrew & Cosette Empty
TémanyitásTárgy: Re: Andrew & Cosette   Andrew & Cosette Empty2014-04-27, 18:19



Andrew & Cosette



Milyen egyszerű is lenne az élet, ha így működnének a dolgok, ahogy ő mondja, de erre nem sok esélyt látok, hogy őszinte legyek. Én még túlságosan úgy vagyok ahhoz, hogy beleszólhassak itt a dolgokba, egyszerűen nem gondolom, hogy bármit is elérnék vele, főleg ezek után, hogy vele kevernek hírbe, teljesen mindegy, hogy milyen módon.
- Egy tökéletes világban, ahogy ő nem sokkal régebben a csapat tagja és ahol a kisebbek nem gond nélkül manipulálhatóak. - rázom meg a fejem. Ha nem szól bele, akkor talán lett volna esélyem, de így... mégis hogy a fenébe? Azt fogják mondani, hogy közöm van hozzá, hogy a katonákkal szövetkezem, vagy akármi hasonló, és akkor annyi nekem, totál annyi. Visszadugni se nagyon merem a képemet, mert félek, hogy csak rosszul jöhetek ki belőle. Bár így se sokkal jobb a helyzet, sajnos ez tény.
- Mint mondtam, rendkívül hálás vagyok érte... - eljutottam legalább addig, hogy ne kiabáljak, de a hangomon érezni, hogy csak úgy csöpög a gúnytól. Egyáltalán nem örülök, hogy segített, az hogy kaptam volna egy ütést nem számít, kaptam már párat és kaptam sokkal durvábbakat is, nem kerültem volna erről sem padlóra.
- Nem ismered a helyzetemet, a csapatot sem, miért gondolod, hogy te jobban tudod mindenki másnál, hogy mi az igaz? - tényleg nem értem, és talán most még igazán kérdésnek is értelmezhető, amit mondok. Egyszerűen igenis nem tudok mit kezdeni vele, az egész helyzettel, nem mehetek vissza, ez nem ennyire könnyen megoldható. Ez nem a katonaság, ez nem a nyugodt és békés élet, ez sokkal keményebb annál. A újabb ötletére már kénytelen vagyok elnevetni magam, aminek hála csak újra felreped a szám, pedig már kezdett alábbhagyni a vérzés. Felszisszenek, de nem érdekes, a ruhámnak már amúgy is régen mindegy.
- Te felvennél segédnek... engem? Ne viccelj! - koszos vagyok, szakadt, túl fiatal és vézna. Első ránézésre utcakölyöknek néznek, másodikra tolvajnak, senki se adna nekem ágyat, vagy akkor az olyan jótét lélek lenne, amilyen már nem nagyon terem ezen a földön. Semmi esélyt se látok rá. - De ugye nem valami... árulófélének akarsz? - szűkítem kissé össze a szemeimet. Nem, én nem olyan vagyok és nagyon jól tudom, hogy itt a városban a legtöbben nem bírják a katonákat, mert nem kéne itt lenniük, én meg úgy érezném, hogy besúgó lettem, de... pénz kéne, aludni meg ugyanúgy lehet akárhol, mint eddig. Kezdenek egyre kevésbé hidegek lenni az éjszakák, amikor már nincs tél, annyira nem nehéz.

Vissza az elejére Go down
Andrew Maxwell
Secrets All Around
Andrew Maxwell
Szövetséges


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Andrew Maxwell
Ω Hozzászólások száma : 204
Ω Kor : 32

Andrew & Cosette Empty
TémanyitásTárgy: Re: Andrew & Cosette   Andrew & Cosette Empty2014-04-27, 10:57


Nem volt tervbe véve, hogy belekeveredek ebbe az egészbe. Az embereimmel kellene lennem és ott szívni a cigarettát teljes nyugalomban, nem itt lógatni a számban és állni azzal a lánnyal szemben, akivel nem akartam összefutni többet. Bár meg nem tudnám mondani, miért zavar, hogy látom. Itt nem jár tilosban. Talán az az ok, hogy arra emlékeztet, amit tettem. De... parancsot kaptam és kész! Az viszont biztos nem segít a felejtésben, hogy megtudom a fiú nevét. Így is elég nehezen vertem ki néha a fejemből az egészet, hát még majd ezek után. Tényleg nem volt jó ötlet beleszólni a helyzetbe és megvédeni az ütéstől.
- A vezetőt megszavazzák, nem eldönti az illető, hogy "én leszek az". Menj utánuk és magyarázd el annak, aki nem ilyen... barom - próbálom én megtalálni a jó szót, de nem szokásom a túlzott káromkodás. Az viszont biztos, hogy ha van egy kis esze, nem hagyja ennyiben. Egy vagy két szerencsétlen miatt nem adhatja fel az biztos.
- Megoldottam, hogy ne verjék szét az arcot - mondom, és hozzá képest az én hangom teljesen nyugodt. Nem vagyok hajlandó átvenni a stílusát és kiabálni vele. Nem érnék el vele semmit. Ha másra nem, erre biztos jó, hogy a seregben nőttem fel. Hiába kiabál az ember, nem azzal fog tiszteletet elérni másoknál. Nem mondom, hogy nem alkalmazom néha. Én is el tudom veszíteni a fejem, de nem itt és nem most.
- Ettől még visszamehetsz. Sokkal rosszabb lenne, ha úgy mennél vissza, hogy még csak meg sem próbáltál visszaütni - teszem hozzá az előbbiekhez, de most már az én hangomon is érezni, hogy kezd elfogyni a türelmem. Még elég sok idő, mire kiabálni kezdek, de alakul.
Végül csak a fejemet rázom és nem szólok egy szót sem. Komolyan, már bánom, hogy azt mondtam, köszönje meg és eltűnök. Legszívesebben most fordulnék sarkon és nem törődnék azzal, hogy mihez kezd ezek után. Én tudom, hogy segítettem ezzel neki, csak még nem látja be. Inkább féljenek tőle és higgyék azt, hogy a katonák segítenek neki.
- Akkor törölgesd a ruhádba - vonok meg a vállam és elteszem a zsebkendőt. Nem, lehet, hogy tényleg nem értem. De az biztos, hogy sejtem, hogy mehet ez. Elég sok mindent láttam már hozzá.
- Vagy beállsz valahova segédnek. Lehet, hogy fizetni nem fognak, de ágyat kapsz - adok neki tanácsot, bár vagy egy olyan érzésem, hogy át sem fogja gondolni. - Esetleg velem jössz és segítesz eligazodni a környéken nekem, meg az embereimnek, egy kis pénzért - teszem hozzá a másik lehetőséget. Majd most kiderül, hogy ennyit hajlandó-e megtenni. Nem kértem tőle semmi megalázó dolgot, csak egy kis segítséget, miközben én is segítek neki.
Vissza az elejére Go down
Cosette de Villiers
Secrets All Around
Cosette de Villiers
Városlakó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Adeline LaPierre
Ω Hozzászólások száma : 103
Ω Kor : 28

Andrew & Cosette Empty
TémanyitásTárgy: Re: Andrew & Cosette   Andrew & Cosette Empty2014-04-27, 07:59



Andrew & Cosette



Mérges vagyok, baromi mérges, talán még jót is tett volna, ha megkapom azt az ütést a képembe, akkor is, ha már így is fel van repedve a szám, de így még rosszabb. Megsemmisülten maradok itt, a tetejében úgy, hogy egy katona védett meg, egy katona, aki megölte Pierret. Az egész helyezettel nem tudom, hogy mégis mit kezdhetnék. Ezek után végképp esélyes, hogy nem térhetek vissza hozzájuk, biztos vagyok benne, hogy Lucius kb. azt a történetet fogja előadni, hogy én tehetek Pierre haláláról, hogy összeszűrtem a levet egy szövetséges katonával, hogy én intéztem úgy, hogy csak egyikünk térjen vissza erről az egész kis küldetésről. És elég hitelesen tudja előadni a történetét, Paul pedig meg fogja erősíteni benne és a kicsik majd elhiszik, én pedig... Összeszorítom a szemem, amikor visszakérdez, és kifejezetten csúnyán nézek rá, na nem mintha eddig egyetlen mosolyt is kapott volna.
- Megölted Pierret, ő volt a csapat vezetője, ő volt a jó vezető és most... az egészet szétziláltad! És azt fogják hinni, hogy miattam történt! - a végén már szinte kiabálok vele, mert igenis az ő hibája. Nem az egész életemet ő tette tönkre, bár tény, hogy az alapjait is katonák verték szét, de ő a mostanit, ami már nagyjából normális volt, amiben már kb. értelmesen tudtam élni és most fogalmam sincs, hogy mi a fenét csináljak. Nem csoda, ha ki vagyok akadva.
- Kedvesebben... kedvesebben? - ismétlem meg a szavait és kész csoda, hogy nem újfent kiabálva teszem. - Segítenél? Miben mégis? Megoldottad, hogy végképp ne mehessek vissza, hogy esélyem se legyen tartozni valahova... ez a segítség? - megrázom a fejem. Sikerül egész emberi hangot megütnöm, de a tekintetem még most is valahol a dühös és talán a kétségbeesett között lavírozik. Az újabb szavakra már megkeményedik a tekintetem. Ezt kéne megköszönnöm neki... ezt?
- Oh, hát nagyon köszönöm, hogy megmentettél egyetlen ütéstől. Kaptam már rosszabbat is és még itt vagyok, de egyedül sokkal nehezebb boldogulni, mint velük lett volna. - így már esélyem sincs visszamenni, úgy talán még megtehettem volna. Talán megpróbálom meghúzni magam, talán megtehettem volna, hogy belülről ásom őt alá, hogy elmondom mindenkinek milyen, hogy idővel... összefogunk, hogy elzavarjuk, de így erre már semmi esély. Csak megrázom a fejem, amikor a zsepit nyújtja felém és csak azért sem veszem el.
- Nem érted igaz? Két lehetőségem van... vagyok már elég idős, hogy a testemet áruljam, vagy tehetem azt, amit olyan sokáig, elveszem, ami kell és néha alig úszom meg. Te meg adni akarsz egy zsepit... mert vérzik a szám? - nem tudom, hogy nőtt fel, de ezt a világot, amiben én élek, nagyon nem érti, ez egyértelmű, de legalább már nem ordítok vele, örüljön neki, bár ez még nem sok mindenen változtat.

Vissza az elejére Go down
Andrew Maxwell
Secrets All Around
Andrew Maxwell
Szövetséges


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Andrew Maxwell
Ω Hozzászólások száma : 204
Ω Kor : 32

Andrew & Cosette Empty
TémanyitásTárgy: Re: Andrew & Cosette   Andrew & Cosette Empty2014-04-26, 20:23


Ott kellett volna maradnom az embereimmel, de most már késő bánat. Eleinte persze még nem is bánom annyira, csak észrevétlenül végignézem a jelenetet. Legalábbis ezt tervezem. Lehet, hogy nem tetszik, amit látok, de attól még nem az én dolgom. Megvan a saját feladatom, nem kell beleavatkoznom ilyesmire. Amikor viszont látom, hogy a fiú keze ökölbe szorul és úgy készül ütni, előjön az emberi énem és csak odalépek, hogy megállítsam.
Furcsa módon szeretném, ha nem futna el, mint egy gyáva kutya. Szeretném, ha ütne és úgy viselkedne, ahogy egy férfitől elvárható. De persze, hogy amint engedem, kirántja a kezét és elinal. Ha ez pár évvel ezelőtt történik, biztos, hogy felnevetek az esése láttán, de az egész feszültség és alváshiány biztos a humorérzék hiányát okozza. Vagy legalábbis elég valószínű. Így egész végig faarccal nézek a fiú után, amíg eltűnik a társával együtt. Aztán fordítom csak a fejem a lány felé. Nem szívesen látom viszont, mégsem tűrhettem az egészet csendben az árnyékban állva. Bár ahogy látom, az érzés kölcsönös. Nem szeretett volna újra látni.
- Mit tettem én az életeddel? - kerekedik el a tekintetem egy egészen kicsit. Tudom én, hogy megöltem azt a fiút, akivel bejött a lezárt területre, de attól nem az egész életét tettem tönkre! Eleget gyötör a bűntudat azért, amit akkor tettem, nem kérheti, hogy minden másért is rosszul érezzem magam, ami vele történt. Semmi közöm hozzá, amit más katonák tettek vele... vagy velük.
- Mi lenne, ha inkább próbálnál egy egészen kicsit kedvesebb lenni és hagyni, hogy akár segítsek, ha megfordul a fejemben? - kérdezek vissza és nem vagyok hajlandó felvenni azt az ideges stílust, amiben ő beszél. Nem azért jöttem ide, hogy veszekedjek vele. Nem azért avatkoztam bele.
- Mondd azt, hogy köszönöd, amiért elzavartam azt a két barmot és itt sem vagyok - nézek rá elég határozottan ahhoz, hogy tudja, tényleg eltűnök, ha ezt az egy szót kimondja. Úgyis vissza kell hamarosan mennem az embereimhez.
Addig is kikeresek egy papírzsebkendőt, amit odanyújtok neki. A szája még biztos, hogy jó ideig vérezni fog és hiába koszos a ruhája, azért csak jobb, ha nincs vér is rajta ráadásnak.
Vissza az elejére Go down
Cosette de Villiers
Secrets All Around
Cosette de Villiers
Városlakó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Adeline LaPierre
Ω Hozzászólások száma : 103
Ω Kor : 28

Andrew & Cosette Empty
TémanyitásTárgy: Re: Andrew & Cosette   Andrew & Cosette Empty2014-04-26, 19:20



Andrew & Cosette



Nem fogom meghúzni magam, ezek után nem! Megszoktam már ezt a várost, és igenis jól érzem itt magam. Nem akarok elmenni azért, mert valaki arra szólított fel, főleg nem egy ilyen aljas kis alak, mint Lucius, aki csak arra várt, hogy átvehesse Pierre helyét. Komolyan még az is benne van a pakliban hogy ha nem történik ez az egész, ha nem hal meg így, akkor megölte volna ő, vagy közrejátszott volna abban, hogy ez legyen a vége. Az is lehet, hogy egyszerűen csak idővel erővel átvette volna a helyét, ki tudja. Nem akartam volna azt végignézni, de így se fogom hagyni, hogy csak úgy ellenem hangolja a többieket. Még nem tudom, hogy mit fogok tenni ezzel, de az biztos, hogy nem akarom, hogy így legyen ennek vége, hogy egyszerűen csak lerázzanak, mert ott vannak a kicsik, akiket igenis féltek ettől az arrogáns taplótól, aki azért érzi nagy embernek magát, mert gond nélkül megüt, miközben tudja jól, hogy ha visszaütnék se érnék el vele olyan hatásfokot, mint amit ő. Már meg se lepődöm, hogy az amúgy is felrepedt számat még szebben ki akarja dekorálni, amikor az öklét emeli ütésre. Nem fogok elmenni, mert rám ijeszt, volt már ennél rosszabb, hagytak már helyben jobban is.
De mégis meglepetésként ér, hogy nem ér végül el a keze. Az utolsó pillanatban lecsukom a szemem, de aztán semmi nem történik és amikor kinyitom ismerős arcot látok. Bár ne látnám! Csak lefagyva nézem végig a jelenetet és bármennyire is kéne nem tudok örülni neki, hogy Lucius elesik, hogy végül egyszerűen csak mindketten elmenekülnek. Nem tudom, hogy mit vár tőlem, hálát? Én inkább csak haragosan nézek rá, ahogy eddig is tettem, lassan már ráfagy ez a fajta dac az arcomra.
- Mi közöd hozzá? Tönkre vágtad az életemet és most lazán meséljem el neked, hogy pontosan mivel is? De legalább örülj neki már ketten vagytok, akik szerint léteznem sem kéne, vagy legalábbis eltűnni a városból, de nem teszem meg ezt a szívességet! - megoldom egyedül. Nem gond, eddig is ment, még előttük, akkor is sikerült. Szerzek kaját, pénzt... valahogy. Csak vissza kell szokni az önálló életmódra. Nem tudok kedves lenni vele, vagy hálásan nézni rá csak azért, mert segített, hiszen akkor is ő ölte meg Pierret, akkor is ő tette tönkre az életemet. Megtörlöm a számat, ahogy érzem, hogy a vékony vércsík lassan eléri az államat. Nem sokat számít egy újabb folt a ruhám ujján.

//Ez az Andrew gif, a kis borostájával... *-* //

Vissza az elejére Go down
Andrew Maxwell
Secrets All Around
Andrew Maxwell
Szövetséges


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Andrew Maxwell
Ω Hozzászólások száma : 204
Ω Kor : 32

Andrew & Cosette Empty
TémanyitásTárgy: Re: Andrew & Cosette   Andrew & Cosette Empty2014-04-26, 12:30


El nem tudom képzelni, mit keresünk itt. Miért kell minden elhagyott házat átnézni itt is? A semmi közepén? Már átvizsgáltuk az egész várost és nem találtunk semmit. Senki nem vitt el semmit a roncstól. A ráadás, hogy én felelek az egész bandáért... és ezzel együtt majd a papírmunkáért. Éljen. Ma sem alszok. Az egyetlen előny, hogy kiadhatom mindenkinek az utasítást én pedig körbejárhatom a helyet. Soha nem jártam ezen a területen, csak térképen láttam, hogy létezik. Nem mondom, lehangoló látvány néhol. A sok rom és az egész olyan kihalt, amennyire csak lehet. De legalább senki nem zavar meg, amíg előszedem a zsebemből a féltre őrzött kincsemet. Egyetlen szál cigaretta. Már elég gyűrött szegény, hetek óta hurcolom magammal, de soha nem volt elég jó az alkalom, hogy elszívjam. Majd most. Nem mintha lenne mit ünnepelni. Közel sem. A bűntudat kezd teljesen felemészteni, ráadásul mindenkire egyre nagyobb teher nehezedik, minél közelebb érezzük a háborút. De legalább ez a mostani azon nyugodt percek egyike, amiért mások csak imádkozhatnak. Én pedig kihasználnom, hogy elszívjam a szálat.
Alig teszem a számba és gyújtom meg, amikor megtorpanok. Nem mentem túl messze a többiektől, most mégis kénytelen leszek. Egyetlen szabad emberem sincs, aki utánanézhetne a kiszűrődő veszekedésnek. Nem is lenne kötelező megtenni, én mégis elindulok. Egészen óvatosan lépkedek, teljesen hangtalanul. Kihasználva, hogy nagyon úgy tűnik, senki nem vesz észre, egy percig csak pár méterről nézem a szemem előtt lezajló jelenetet. Ha volt egy pillanat is, amíg nem ismertem fel az egyiküket, a szavai és a stílus, ami az agyamba égett, emlékeztet, kit látok. Azt, akivel közöltem, halott és ne lássam többet. Végül is, ez nem tiltott terület, szóval ebből nem fogok vitát gerjeszteni. Sőt, bele sem kellene avatkoznom. Nem is teszem egészen addig, amíg nem látom a lendülő öklöt. Azonnal ott vagyok a fiú mögött és ragadom meg a karját. Nem mondanám, hogy rögtön menekülőre akarja fogni.
- Komolyan ilyen nehéz a felfogásod? Semmi veszélyérzet? Túlélési ösztön? Valami? - kérdezem meg tőle, mikor látom rajta, azt fontolgatja, hogy vehetné ki az övemből a fegyvert.
- Légy férfi és üss meg vagy tűnj el - mondom magamhoz képest egész kedvesen. Nem bánnám, ha lendítené a szabad kezét. Őrültség, tudom. Hiszen semmi jó nincs abban, hogyha legyőzök egy kölyköt. De legalább bezárathatnám egy vagy akár két estére és kapna pár kérdést valamelyik újonctól. Azokban is pont úgy túlteng az energia, mint benne.
Persze végül inkább megpróbálja kirántani a szorításomból a kezét. Legszívesebben csavarnék egyet rajta, de be kell látnom, hogy az túlzás lenne. Akkor is, ha egy nőt - igaz, ez esetben inkább lányt - ütött meg éppen. Aztán csak elengedem és nézem, ahogy hasra esik a nagy sietségben. Régen lehet, hogy nevettem volna ezen a helyzeten, de most képtelen vagyok.
- Ki volt ez a két nagyfiú? Velük lógsz, Ne-lássalak-többet-kisasszony? - komolyan elég egyértelműen jó kedvemben vagyok. Valószínűleg a már beteges alváshiány okozza ezt a furcsa állapotot.
Vissza az elejére Go down
Cosette de Villiers
Secrets All Around
Cosette de Villiers
Városlakó


Titkosított Akta
Ω Főkarakter : Adeline LaPierre
Ω Hozzászólások száma : 103
Ω Kor : 28

Andrew & Cosette Empty
TémanyitásTárgy: Andrew & Cosette   Andrew & Cosette Empty2014-04-26, 11:55



Andrew & Cosette



Az óváros a mi terepünk, erre jóval néptelenebbek az utcák főleg késő este, ezért is itt húztuk meg magunkat és nem máshol. A belvárosba szinte sosem tesszük be a lábunkat, csak ha már nincs más választás, most is az egyik legnéptelenebb részen állok két nálam vagy fél fejjel magasabb sráccal szemben. Nem viselték jól a hírt, hogy Pierre nem jött vissza, ellenben én meg igen. És hiába magyaráztam majdnem egész nap, hogy nem az én hibám, hogy nem tehettem semmit, hogy az a katona pasas volt, hogy megmutatom melyik, ha kell... nem ért semmit. A legnagyobb baj, hogy azt hiszem Luciust még csak nem is érdekli az egész. Ő mindig is pályázott Pierre helyére és most itt a lehetőség, csak úgy próbálták beállítani az egészet, mintha azért hoztak volna el külön, hogy elbeszélgessenek velem, hogy még értékes tagja vagyok-e a csapatnak. A kisebbek persze nem értenek ebből semmit, de nem is várom el tőlük. Pierre jó vezető volt és most hogy ő nincs nem tudom, mi vár ránk, vagy... a többiekre?
Már legalább tíz perce kapom a fejmosást és addig a pillanatig tűröm el, amíg végül Lucius a szájára nem veszi az ő nevét, amíg olyasmiket nem mond, hogy egy ideig maradjak nyugton és csendben és ne is említsem őt, hogy a többiek gyorsabban elfelejtsék.
- Nem akarom, hogy elfelejtsék! Ő volt a vezetőnk, nem pedig te... te nem is vagy rá alkalmas. Mondd meg neki Paul! - fiatalabb nála, kicsit véznább is, nem lep meg, hogy csak finoman megrántja a vállát és nem mond semmit, én pedig a következő pillanatban már kapom is visszakézből a pofont. Már nagyjából megmosakodtam, így nem olyan nagy dolog, ahogy felreped a szám, már legalább nem megy kosz a sebbe. Tartom magam és nem esek el, és még csak fájdalom sem látszik az arcomon.
- Rá fognak jönni, hogy milyen vagy, nem most, de... rá fognak! - nem riaszt meg a szúrós tekintete sem, és az sem, hogy újra ütésre emeli a kezét, csak épp most ököllel. Ez nem egy szimpla pofon lesz, nem olyan, ami pár nap alatt nagyjából beheged, de nem moccanok meg, eszem ágában sincs. Nem fogok megfutamodni egy ilyen alak elől. - Tűnj el Cosette a városból, amíg... megteheted. Ha a csapat közelébe merészkedsz... tudod, hogy nem riadok vissza semmitől. - ez is csak egy rohadt hatalmi harc, én pedig egyszerűen csak beintek neki és nem túl visszafogott francia szitkokat szórok rá. Nem érdekelnek a következmények, sosem érdekeltek.

Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom
Secrets All Around


Titkosított Akta

Andrew & Cosette Empty
TémanyitásTárgy: Re: Andrew & Cosette   Andrew & Cosette Empty

Vissza az elejére Go down
 

Andrew & Cosette

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Andrew & Cosette
» Cosette & Andrew
» Cosette & Wyatt
» Cosette & Morgan
» Cosette de Villiers

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Avignon Ereklyéi :: Archivum :: Avignon városa :: Külváros :: Óváros-